تاریخ 1396/02/11 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4469 برو جستجو جستجوی پیشرفته   رهبر معظم انقلاب:
 هرکسي کشور را دوست دارد درانتخابات شرکت کند 
 دشمن از مردم مي ترسد

تهران - ايرنا - رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار جمعي از کارگران سراسر کشور با بيان اين که «هرگز نمي‌گويم به چه کسي راي بدهيد يا ندهيد»، گفتند:اصرار دارم که در پاي صندوق راي حاضر باشيد،هرکس کشور، نظام و امنيت را دوست دارد در انتخابات شرکت کند.

به گزارش ايرنا از پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري، حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در آستانه روز کارگر در ديدار هزاران نفر از کارگران و کارافرينان، کارگري را مايه افتخار خواندند و با تاکيد بر تامين «امنيت شغلي و معيشتِ» جامعه کارگري افزودند: حضور کارگران و همه قشرهاي ملت در صحنه همواره سايه جنگ و تعرض دشمنان را از سر ملت ايران کم کرده و در انتخابات پيش رو نيز هرکس، «کشور، نظام و امنيت» را دوست دارد در انتخابات شرکت کند زيرا اين حضور تعيين کننده، شرّ دشمن را از سر کشور کم خواهد کرد.

رهبر انقلاب اسلامي با تبريک سالروز ولادت با سعادت حضرت اباعبدالله الحسين(ع)، محبت و معرفت و اظهار ارادت به ان حضرت را مايه افتخار ملت دانستند.

حضرت آيت الله خامنه‌اي، کارگر را «ستون فقرات اقتصاد و توليد» خواندند و افزودند: براي داشتن اقتصاد «پيشرفته و مستقل» و رونق اقتصادي بايد به قشر کارگر اهميت فراوان داد و اگر بخواهيم جامعه کارگري از امتيازات و حقوق شايسته برخوردار باشد، بايد بر روي «توليد ملي» تکيه و تاکيد کنيم.

رهبر انقلاب اسلامي، دلگرم شدن کارگران در جامعه را موجب سامان‌يافتن وضع اقتصادي دانستند و گفتند: مشکل اقتصاد کشور بدون راه‌حل نيست و گره‌اي نيست که بازنشدني باشد و يکي از الزامات مهم در اين گره‌گشايي، ملاحظه و رعآيت حقوق کارگران است.

ايشان خاطرنشان کردند: جامعه کارگري بايد احساس تکريم و احترام و سربلندي کند و قدر کار او دانسته شود و در اين صورت، خستگي و بي‌حوصلگي و بي‌اعتنايي به کار وجود نخواهد داشت.

حضرت آيت الله خامنه‌اي با تاکيد بر «ترويج فرهنگ کار و اهميت کار» افزودند: نفس علاقه و اشتياق به کار بايد در جامعه ترويج پيدا کند و کار چنان ارزشمند شناخته شود که کارگر با افتخار بگويد کارگر هستم و در گفتن اين موضوع، احساس حقارت نکند.

ايشان، «تامين امنيت شغلي» و «تامين معيشت کارگران» را دو وظيفه مهم مسئولان خواندند و گفتند: دولت، کارفرما، کارگر و کارافرين هر يک به سهم خود در سامان يافتن مشکلات جامعه کارگري در اين زمينه مسئول هستند و بايد وظايف خود را دنبال کنند.

حضرت آيت الله خامنه‌اي، هدف از بيان اين مطالب و تاکيد بر اقتصاد مقاومتي و نامگذاري سالها را ايجاد يک گفتمان و خواست عمومي خواندند و افزودند: تبديل شدن يک موضوع به خواست عمومي، موجب تحقق ان مي‌شود و مسئولان نيز در آن جهت حرکت خواهند کرد.

ايشان با اشاره به نقش‌افريني سياسي و اجتماعي کارگران در کشورهاي مختلف و تلاش دشمنان براي رو در رو قرار دادن جامعه کارگري با جمهوري اسلامي از همان روزهاي اول انقلاب، گفتند: با وجود اين تلاشها، کارگران هميشه جانب نظام را گرفتند و از ان حمآيت کردند و در واقع جامعه متدين و فعال کارگري در طول اين سالها به دشمنان کشور سيلي زده است.

حضرت آيت الله خامنه‌اي افزودند: جمهوري اسلامي و همه دست‌اندرکاران بايد سپاسگزار و قدردان جامعه کارگري باشند زيرا جامعه کارگري همواره در کنار و همراه نظام بوده و پس از اين نيز به فضل الهي همين‌گونه خواهد بود.

رهبر انقلاب اسلامي با تاکيد فراوان بر مسئله اشتغال، اين مسئله را در درجه اول اهميت خواندند و افزودند: اگر مسئله اشتغال به شکل مناسبي حل شود، آسيبهاي اجتماعي از جمله مواد مخدر، مشکلات جوانان و آفتهاي ناشي از بيکاري و بيکارگي هم کاهش محسوس خواهد يافت.

حضرت آيت الله خامنه اي تاکيد کردند: هر کس مسئول اجرايي کشور شود و همه کساني که در دولت اينده مسئوليت بخشهاي اقتصادي را بر عهده مي گيرند، بايد از همان روز اول، همت و تلاش خود را به حل مشکل اشتغال معطوف کنند، چرا که در اين موضوع مهم، حتي يک روز تاخير جايز نيست.

ايشان، توجه به توليد ملي در همه‌ي ابعاد صنعتي، کشاورزي، خدمات و ديگر عرصه ها را لازمه حل مشکل اشتغال برشمردند و خاطرنشان کردند: مسئولان دولتِ بعدي بايد در اولين فرصت با برنامه‌ريزي به اين موضوع بپردازند.

رهبر انقلاب در ادامه سخنانشان با ابراز خرسندي از اينکه فضاي انتخاباتي در کشور در حال گرم شدن است، افزودند: ملت عزيز بدانند حضور در انتخابات در موضوع امنيت ملي تعيين کننده است و اگر مردم پاي صندوقهاي راي بيايند، کشور در امنيت باقي خواهد ماند.

ايشان با استناد به اطلاعات موثق افزودند: ترس از حضور ملت در صحنه، علت اصلي خودداري دشمنان پررو، وقيح و گردن‌کلفت از هر عمل و اقدام سخت در مقابل ايران است چرا که دشمنان از حضور مردم در صحنه، به معناي واقعي کلمه مي ترسند.

حضرت آيت الله خامنه اي افزودند: اگر ميان ملت و نظام فاصله بيفتد و مردم به صحنه نيايند، دشمنان هر کاري بخواهند انجام مي دهند چرا که اين کارها براي آنها خيلي هم سخت نيست همانطور که در جاهاي ديگر دنيا اين کارها را کرده اند.

رهبر انقلاب با انتقاد از کساني که حضور خود را موجب دور شدن سايه جنگ از کشور مي‌دانند، افزودند: گاهي مي‌شنويم بعضي مي‌گويند يا در گذشته گفته‌اند که وقتي ما آمديم مسئوليت پيدا کرديم، توانستيم سايه جنگ را از سر کشور رفع کنيم، اما اين حرفها درست نيست و واقعيت ان است که در تمامي سالهاي متمادي، حضور ملت در صحنه، موجب رفع سايه جنگ و تعرض از سر ايران شده است.

ايشان، مهمترين مظهر اين حضور ملي را شرکت در انتخابات خواندند و افزودند: هرگز نمي‌گويم به چه کسي راي بدهيد يا ندهيد، اما اصرار دارم که در پاي صندوق راي حاضر باشيد و به هر کسي تشخيص مي دهيد راي دهيد.

رهبر انقلاب در جمع بندي اين بخش از سخنانشان تاکيد کردند: هرکس کشور، نظام و امنيت را دوست دارد در انتخابات شرکت کند، اين حضور تعيين کننده شرّ دشمن را از سرِ کشور کم خواهد کرد.ايشان با تجليل از پيوندهاي عميق و همراهي مردم با نظام در همه دشواريهاي چهل سال گذشته، افزودند: پيشرفت، اقتدار، ابرو، عزت و نفوذ امروز جمهوري اسلامي در منطقه مرهون همراهي و همدلي ملت با نظام است.

حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به ضرورت فکر و تامل و مشورت براي راي دادن به نامزدها افزودند: هرکس براساس منطق و فکر، به نامزدي راي دهد، حتي اگر در تشخيص اشتباه کرده باشد، نزد خداوند معذور است اما اگر سرسري و بي دقت انتخاب کند، پيش پروردگار و حتي وجدان خود عذري ندارد.

رهبر انقلاب پس از بيان اين نکات مهم براي مردم، به بيان چند توصيه به شش نامزد انتخابات پرداختند.

توصيه اول ايشان به نامزدها اين بود که نيت خود را خدايي کنيد و براي خدمت تلاش کنيد نه براي قدرت، چرا که هرکس براي خدمت به مردم بويژه طبقات ضعيف وارد ميدان شود، هر حرف و حرکت او اجر و حسنه دارد.

دومين توصيه رهبر انقلاب به نامزدهاي انتخابات رياست جمهوري، اعلام صريح حمايت از قشرهاي ضعيف بود.

ايشان افزودند: به‌گونه‌اي شعارها و برنامه‌ها را مطرح کنيد که همه بدانند با هدف اصلي حمايت از طبقات ضعيف وارد عرصه شده ايد و حل اين مشکل مهم براي شما در اولويت جدي قرار دارد.

رهبر انقلاب اسلامي بار ديگر خطاب به نامزدها گفتند: بين خود و خدا عهد کنيد که اگر مردم به شما راي دادند، اولويتها را رعايت کنيد و به قشرهايي بيشتر توجه کنيد که نياز به مراقبت بيشتر دارند.

ايشان، «کار انقلابي و جهادي» را تنها راه سامان يافتن مشکلات کشور دانستند و افزودند: مردم و نامزدها بدانند که براي حل مشکلات موجود بايد مثل يک جهادگر، کمر بسته‌ي خدمت بود و با کار «پرحجم و با کيفيت، مجاهدانه و انقلابي»، بن بست ها را شکافت و کشور را به پيش برد.

رهبر انقلاب اسلامي با انتقاد از کساني که انقلابي بودن را مترادف بي نظمي توصيف مي کنند خاطرنشان کردند: نظم از خطوط اصلي انقلابي‌گري است، انقلابي‌گري يعني سرگرم تشريفات و حاشيه و کارهاي زرق و برق‌دار نشدن و تلاش بي پايان و خستگي ناپذير براي حل مشکلات مردم و گشودن گره هاي توليد و کار و اشتغال با راههاي ميان‌بر.

رهبر انقلاب در بخش پاياني سخنانشان به مسئولان همه دستگاههاي ذي‌ربط در انتخابات اعم از وزارت کشور، شوراي نگهبان، صدا و سيما و ديگر دستگاهها تاکيد کردند: آراي مردم امانت است؛ در نهايت احتياط و مراقبت اين امانت سنگين را حفظ کنيد و اجازه دست درازي به احدي را ندهيد.

ايشان رعايت دقيق، بدون استثنا، و بدون رودربايستي قانون را لازمه برگزاري انتخاباتي مطلوب و مورد رضايت پروردگار خواندند و اين جمله اساسي سالهاي اخير خود را تکرار کردند: «راي مردم حق الناس است و اگر کسي به حق الناس تعرض کند، از عهده آن بر نخواهد آمد». پيش از سخنان رهبر انقلاب اسلامي، وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي در سخناني ايجاد اشتغال از طريق توسعه بنگاه‌هاي کوچک و متوسط را تنها راه مؤثر اشتغال‌زايي در جامعه دانست و افزود: در چهار سال گذشته حدود 2 ميليون شغل در کشور ايجاد شد اما با توجه به ورودي‌هاي جمعيت، اين مقدار شغل پاسخ‌گوي نيازها نيست.

ربيعي، کارگران و بيکاران را از آسيب‌پذيرترين اقشار جامعه خواند و با اشاره به کاهش قدرت خريد کارگران و بازنشستگان، گفت: تلاش کرده‌ايم سياست تعيين دستمزد را به گونه‌اي نهادينه کنيم که تا حدودي زمينه براي جبران قدرت خريد کارگران و بازنشستگان فراهم شود.


 رئيس جمهوري:
 برخي افراد قواعد رقابت انتخاباتي را بلد نيستند 

رئيس جمهوري گفت: يک عده وقتي دولت انتخاب مي شود تازه دعوايشان آغاز مي شود که نشان مي دهد قواعد رقابت انتخاباتي را بلد نيستند.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام حسن روحاني روز يکشنبه در آيين بهره برداري از مرحله نخست پالايشگاه ميعانات گازي ستاره خليج فارس، اين رويه را اشتباه خواند و افزود: در رقابت هاي انتخاباتي برخي خود را در معرض راي قرار داده و مردم از بين آنان انتخاب مي کنند، پس انتظار آن است که پس از انتخابات همه اقشار و گروهها به فرد برگزيده مردم براي پيشبرد امور کمک کنند.رئيس جمهوري اظهار کرد: يک کاري را (برجام) همه با هم با هدايت هاي مقام معظم رهبري به سرانجام رسانديم و حال همه بايد از اين فضا استفاده کنند ولي تازه عده اي دعوايشان آغاز شده و حال آنکه برجام يک پروژه ملي بوده است.

روحاني، پالايشگاه ستاره خليج فارس را نماد برادري، همکاري، تعاون و وحدت دانست و ادامه داد: هر جا که تعامل، روابط سالم و مخلصانه و وحدت داشته ايم، پيروز و موفق بوده ايم و هر جا دچار تفرقه و از هم دور شده ايم با سختي و مشکلات بزرگي روبه رو شده ايم.

وي يادآور شد: اکنون همه با هم بايد در کنار هم و با وحدت براي عمران و آباداني کشور و رفع مشکلات مردم تلاش کنيم و بايد به وحدت و اينکه موفقيت هاي بزرگ از جانب خداوند است، اعتقاد داشته باشيم.

رئيس جمهوري ادامه داد: فيض خداوند هميشه نازل مي شود و ما بايد خود را لايق دريافت برکات و فيوض الهي کنيم.

روحاني اضافه کرد: مديريت جهادي به معناي استفاده از توان، تلاش و ظرفيت همديگر است و اگر مديريتي بخواهد همه را شقه شقه کرده و کنار بزند، ناموفق خواهد بود.وي افزود: يکي از آرزوهاي رهبر معظم انقلاب وارد نکردن گازوئيل و بنزين از خارج بوده که در دولت يازدهم افتخار داريم بخشي از منويات معظم له را جامه عمل بپوشانيم .رئيس جمهوري اظهار داشت: زماني که تورم 45 درصد را به 20 درصد و سپس 15 درصد رسانديم، مقام معظم رهبري فرمودند کار بزرگي در زمينه تورم انجام شده اما آنچه من مي خواهم تورم يک رقمي است.

روحاني بيان کرد: به رهبر معظم انقلاب قول دادم تا قبل از پايان دولت تورم را يک رقمي کنيم که توانستيم در سال گذشته و پيش از موعد مقرر به اين توفيق دست يابيم.وي اظهار کرد: اکنون صادر کننده گازوئيل بوده و به زودي صادر کننده بنزين خواهيم شد.وي با اشاره به روز پاسدار و روز ملي خليج فارس گفت: روز خليج فارس براي ما اهميت دارد و ما ايستادگي مرزنشينان در برابر قدرت هاي استعمارگر و روز پاسدار را گرامي مي داريم.

رئيس جمهوري ادامه داد: نقشي که سپاه در تثبيت انقلاب اسلامي و همچنين دفاع مقدس و حفاظت از کشور داشته و دارد و کمکي که امروز سپاه در خارج از مرزها به مردم کشورهاي همسايه مي کند بسيار مهم است.

روحاني گفت: نقش آفريني سپاه و انقلاب اسلامي ايران در پشتيباني از مردم مظلوم کشورهاي اسلامي همچون عراق، سوريه و لبنان، بسيار مهم است و اگر ايران نبود اکنون تروريست ها به عنوان دولت هاي منطقه مشکلات و دردسرهاي بسيار بزرگ تري را براي جهان اسلام و دنيا ايجاد مي کردند.

مرحله نخست پالايشگاه ميعانات گازي ستاره خليج فارس به ظرفيت 360 هزار بشکه، يکشنبه با حضور رئيس جمهوري به بهره برداري رسيد.

با بهره برداري از اين طرح روزانه 12 ميليون ليتر بنزين يورو 4، چهار و نيم ميليون ليتر گازوئيل يورو4 ، يک ميليون ليتر نفت سفيد يورو 4 و يک ميليون و 300 هزار ليتر گاز مايع (ال‎پي‎جي) يورو 4 توليد مي شود.

با بهره برداري کامل از پالايشگاه ستاره خليج فارس با توليد 36 ميليون ليتر بنزين با کيفيت يورو 4 و 5 ، توليد بنزين در کشور به بيش از 100 ميليون ليتر در روز خواهد رسيد که افزون بر قطع واردات بنزين، امکان صادرات اين فرآورده و افزايش کيفيت سوخت مصرفي داخل نيز فراهم شده و ايران به جرگه صادر کنندگان بنزين مي پيوندد.اين پالايشگاه معادل 66 درصد مجموع توليد ديگر پالايشگاه هاي کشور، بنزين توليد مي کند.تا قبل از روي کار آمدن دولت تدبير و اميد تاريخ هاي مختلفي براي بهره برداري از مرحله اول اين طرح پالايشگاهي اعلام شده بود که به دلايل مختلفي از جمله تحريم هاي ظالمانه خارجي بي نتيجه مانده بود.