تاریخ 1396/02/11 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4469 برو جستجو جستجوی پیشرفته   نماينده مجلس:
 برخورد مزايده‌اي با يارانه‌ها زيبنده نظام نيست 

سمنان-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

نماينده مردم شهرستانهاي سمنان، سرخه و مهدي شهر درمجلس شوراي اسلامي گفت: معتقدم اگر افزايش يارانه‌‌ها عملياتي هم باشد، نبايد با اين موضوع برخورد مزايده‌اي شود، زيرا زيبنده نظام نيست.

احمد همتي افزود: اينکه هر نامزد مبلغي را مشخص و بگويد من 100 هزار تومان مي‌دهم، ديگري بگويد 150 و آن يکي بگويد 250 هزار تومان درست نيست، زيرا مردم و جامعه از اين شخصيت‌هاي مطرح ملي و سياسي انتظار دارند تا به برنامه‌هاي عملياتي خود بپردازند.

وي با اشاره به برگزاري اولين مناظره انتخاباتي 6 نامزد رياست جمهوري در رسانه ملي، گفت: کانديداها در اين مناظره‌ها به جاي ورود به مسائل حاشيه‌اي و بي‌فايده، طرح و برنامه‌هاي عملياتي خود را به مردم ارائه کنند.

همتي يادآور شد: برخي از کانديداي انتخابات رياست جمهوري در مناظره روز جمعه هفته گذشته به ارايه برنامه‌ها و طرح‌هاي غيرعلمي و غير‌کارشناسي پرداختند که چندان خوشايند نيست و به ضرر آنها تمام خواهد شد.

وي با بيان اين که بهتر است به جاي وارد شدن به مسائل حاشيه‌اي، برنامه‌هاي دولت خود را بيان تا به انتخاب مردم کمک شود، اظهار کرد: اگر چنانچه نامزدها انتقادي بر برنامه و يا طرح ديگري دارند، در فضايي دوستانه مستند، علمي و منصفانه آن را بيان کنند.

اين نماينده مجلس شوراي اسلامي برگزاري مناظره‌ها و گفت وگوهاي مختلف نامزدهاي رياست جمهوري با مردم از طريق راديو و تلويزيون براي اعلام برنامه‌هاي دولت خود را در افزايش شور انتخاباتي مهم ارزيابي کرد و افزود: ارايه برنامه‌ها و طرح‌هاي عملياتي توسط نامزدها علاوه بر اين که به نفع خود آنان است، تاثير خود را بر انتخاب مردم نيز بجا خواهد گذاشت.

نماينده مردم شهرستان‌هاي سمنان، سرخه و مهدي شهر در مجلس شوراي اسلامي، با بيان اين که با سيستم يارانه‌اي نمي‌توان کشور را اداره کرد، افزود: مديريت کشور با يارانه‌ها يک نوع مسکن است ضمن اينکه نامزدها به جاي تمرکز بر يارانه‌ها روي خط فقر و کاهش آن در جامعه بپردازند.

همتي اضافه کرد: نامزدهاي رياست جمهوري به جاي افزايش يارانه‌ مي‌توانند نسبت به واقعي کردن حقوق‌هاي مردم اقدام تا به بهبود زندگي آنان کمک شود.

وي اضافه کرد: اگر حقوق‌ و درآمد مردم متناسب با افزايش تورم افزايش يابد مردم به اين اندک يارانه هم نياز نخواهند داشت. دوازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري و پنجمين دوره انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا در بيست و نهم ارديبهشت برگزار مي‌شود.

در انتخابات رياست جمهوري 6 نامزد با يکديگر رقابت مي‌کنند.


 رئيس شوراي اسلامي شهر دامغان:
 4 ميليارد تومان هزينه جمع‌آوري پسماند در دامغان مي‌شود 

دامغان- خبر نگار روزنامه پيام استان سمنان

رئيس شوراي اسلامي شهر دامغان با اشاره به اينکه در بودجه سال 96 شهرداري دامغان 4 ميليارد تومان هزينه جمع‌آوري پسماند در اين شهر مي‌شود، گفت: هزينه جمع‌آوري پسماند براساس بخشنامه وزارت کشور بوده که سالانه و به استناد تعرفه مورد نظر بودجه آن مشخص و پس از تصويب شوراي اسلامي شهر رسما به شهرداري ابلاغ مي‌شود.

رضا زارع زاده به مناسبت فرارسيدن نهم ارديبهشت سالروز تاسيس شوراهاي اسلامي شهر و روستا در نشست با خبرنگاران دامغاني به ميزباني سالن جلسات شوراي اسلامي شهر دامغان اظهار داشت: بودجه شهرداري دامغان در سال جديد رقمي معادل 52 ميليارد و 400 ميليون تومان بوده که پس از چندين جلسه کارشناسي با حضور شهردار و کارشناسان شهرداري و اعضاي شوراي اسلامي شهر به تصويب رسيد و در پايان سال گذشته به شهرداري دامغان براي اجرا ابلاغ شده است.

وي اضافه کرد: بودجه شهرداري دامغان سال گذشته رقمي معادل 52 ميليارد تومان بوده که با توجه به بحث رکود در ساخت و ساز و عدم پرداخت به موقع عوارض توسط مردم به شهرداري در سال‌جاري توانستيم، فقط نسبت بودجه تصويبي امسال 400 ميليون تومان افزايش داشته باشيم.

سخنگوي شوراي اسلامي شهر دامغان تصريح کرد: 60 درصد از بودجه سال 96 شهرداري دامغان به بحث پرداخت هزينه‌هاي جاري و 40 درصد ديگر به امر اجراي پروژه‌هاي عمراني شهرداري در سال جديد اختصاص پيدا کرد و شهرداري موظف است بر اساس ليست تصويبي بودجه در بحث پرداخت هزينه‌هاي عمراني و جاري اقدام کند.

وي خاطرنشان کرد: بودجه شهرداري دامغان دو برابر بودجه شهرداري‌هاي کشور است که با توجه به آغاز و تاسيس شوراهاي اسلامي شهر و روستا در سال 76 و بحث تصويب بودجه شهرداري‌ها توسط شوراهاي اسلامي شهر بودجه شهرداري دامغان هرساله از يک رشد بسيار خوبي برخوردار بود و در حال حاضر اين بودجه از افزايش بيش از 52 ميليارد تومان را در کارنامه خود دارد.


 «مشق روز» شماره 16 
نويسنده : سيد‌رضا اکرمي

1- بعثت 1438 سپري شد و وارد بعثت 1439 قمري شديم و همگان مي‌دانيم مسير و هدف بعثت «هدايت، حرکت در صراط مستقيم، تبعيت از خدا و رسول و امامان، عدالت و قسط، امانت‌پذيري و امانت‌داري و احسان و نفاق»‌ ادامه دارد. حال فرصت داريم، اوضاع و احوال پس از بعثت «سال يازدهم» را بررسي کنيم.

2- رسول اکرم(ص) در «غدير خم»‌70 روز قبل ار وفات خود، به دستور خداوند «علي‌بن‌ابيطالب عليه‌السلام»‌را به جانشيني خود برگزيد و سه روز «جحفه‌» ماند و همه حاضران با حضرت بيعت نمودند. در قسمتي از پيام غدير فرمود: «إِنِّي تَارِکٌ فِيکُمُ الثَّقَلَيْنِ مَا إِنْ تَمَسَّکْتُمْ بِهِمَا لَنْ تَضِلُّوا، کِتَابَ اللَّهِ وَ عِتْرَتِي» دو موضوع نفيس و سنگين در ميان شما باقي مي‌گذارم، قرآن مجيد است و عترت‌من «علي و فرزندان وي»‌ که در صورت تمسک شما، هرگز به بيراهي و گمراهي نخواهيد رسيد. رسول اکرم(ص) موضوع دستورالعمل زندگي يعني قانون و مقررات و مجري و ناظر آن يعني رهبر و راهبر را مشخص ساخت يعني راه بعثت «يَتلوا عَلَيهِم آياتِهِ وَيُزَكّيهِم وَيُعَلِّمُهُمُ الكِتابَ الحکمة» ادامه دارد و حرکت جوهري اين مسير ادامه خواهد داشت و خداوند با برنامه «کل يوم هو في شان» هر روز جهان و جهانيان را در نوآوري قرار مي‌دهد و لحظه‌اي توقف و درنگ در آن راه ندارد و هر روز در عبادت تکليفي و تعبدي «اهدنا الصراط المستقيم»‌ را خواستاريم.

3- مناسب‌ترين و مشابه‌ترين فرد و افراد به مبعوث يعني رسول اعظم اسلام «عترت و اهل بيت وي»‌ مي‌باشند، کسي آموزش‌ديده و تربيت ديده‌تر از حضرت علي عليه‌السلام در 23 سال بعثت و قبل از آن «‌يرفع في کل يوم علما من اخلاقه»‌ نداريم و در علم و عقل و عرفان و عبادت و عمل صالح و اخلاق و شجاعت بر ديگران تقدم داشت و همگان وي را مي‌شناختند.

4- گزارش «خيرين مدرسه‌ساز»‌ را در تلويزيون مي‌ديديم که در سال «95» نهصد ميليارد تومان براي ساخت مدرسه کمک مردمي داشتند ولي دولت نتوانست در برخي موارد سهم پنجاه درصدي خود را بدهد و البته آموزش و پرورش بدهکاري فراواني به معلمان و پاداش حقوق دارد که چندين هزار ميليارد تومان است و صدالبته در چهار سال اخير حقوق معلمان نزديک به دو برابر افزايش يافته است، ولي عائله بيش از يک ميليون کارکنان آموزش و پرورش، توقع بيشتر دارند.

5- تجاوز سنگين و ظالمانه رژيم سعودي بعد از 2 سال هم چنان بدون هيچ دستاوردي به يمن ادامه دارد و همه زير‌ساخت‌هاي کشور يمن در حال تخريب مي‌باشند و هفده ميليون نفر در مشکل مواد غذايي قرار دارند. بهانه عربستان تقاضاي کمک «منصور هادي» رئيس جمهوري که خود استعفا داد و به عربستان پناهنده شد، مي‌باشد.

امروز عربستان به نيابت از آمريکا و اروپا در يمن مي‌جنگد و در عراق و سوريه به داعش کمک مي‌کند و خود را رسواي خاص و عام نمود. هنوز به زنان خود شناسنامه مستقل نمي‌دهد و به زنان گواهي‌نامه رانندگي نمي‌دهد و در شرايط عصر حجر به سر مي‌برد.

6-برخي از مردم ايران به بلاي شب بيداري «نه شب زنده‌داري» مبتلا شده‌اند، پاسي از نيمه‌شب مي‌گذرد و به خوابگاه مي‌روند و به طور طبيعي براي صبح‌خيزي و سحرخيزي «سحرخيز باش تا کامروا باشي» آمادگي ندارند و براي عبادت صبحگاهي در خواب به سر مي‌برند، و با خميازه، کار صبحگاه را آغاز مي‌کنند.

خداوند روز را ميدان تلاش «وجعلنا انهاري معاشا» قرار داده و شب را براي استراحت «وَ جَعَلنَا اللَّيل‌َ لِباساً» قرار داده است، بايد با توجه به اين آيات، شب را زودتر بخوابيم و شب‌بيداري را کنار بگذاريم.