تاریخ 1396/02/06 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4465 برو جستجو جستجوی پیشرفته   امام جمعه شاهرود:
  تقدير از آموزگاران وظيفه‌اي همگاني است 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

امام جمعه شاهرود در نشست شوراي آموزش و پرورش، گفت: نقش و جايگاه فرهنگيان در رشد و تعالي جامعه، بايد تبيين شود و تقدير از آموزگاران نبايد به عهده يک دستگاه باشد، بلکه همه مردم بايد قدردان تلاش‌هاي آن‌ها باشند.

حجت‌الاسلام‌و‌المسلمين عباس اميني با بيان اينکه ديگر دستگاه‌ها نيز مي‌توانند برنامه‌هايي براي تقدير از فرهنگيان داشته باشند، افزود: علاوه بر شاخص‌هاي آموزش و پرورش در انتخاب معلمان نمونه، مي‌توان راه‌کاري انديشيد تا هرساله يک يا چند معلم نمونه نيز از ديدگاه دانش‌آموزان معرفي شود.

فرماندار شاهرود نيز با اعلام برگزاري تمام الکترونيکي انتخابات در شهر شاهرود، گفت: 225 شعبه دريافت راي در اين شهرستان پيش‌بيني شده که بيشتر آن‌ها در مسجدها و مدرسه‌ها مستقر مي‌شوند.

سيد‌محمدرضا‌ هاشمي با اشاره به نام‌نويسي 748 داوطلب در انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا دراين شهرستان، افزود: از اين تعداد تاکنون فقط صلاحيت سه تن از آنان احراز نشده است.

معاون استاندار سمنان با تاکيد بر بي طرفي اعضاي هيات‌هاي اجرايي و نظارت بر انتخابات شهرستان، يادآور شد: هيچ دستگاه اجرايي در ساعت اداري و با استفاده از امکانات دولتي حق جانب‌داري از نامزدهاي انتخاباتي را ندارد.

هاشمي با بيان اينکه بيش از چهار هزار تن به طور مستقيم در برگزاري انتخابات شهرستان نقش دارند، افزود: حدود نيمي از اين افراد از خانواده بزرگ آموزش و پرورش هستند.

وي به نقش فرهنگيان در بالا بردن ميزان مشارکت مردمي در انتخابات نيز اشاره و تاکيد کرد: مي‌توان از اين ظرفيت براي آگاهي بخشي به دانش آموزان و تشويق خانواده‌هاي آنان به مشارکت در انتخابات استفاده کرد؛ چرا که هرچه ميزان حضور مردم افزايش يابد، نظام اسلامي در برابر توطئه‌هاي دشمنان بيمه خواهد شد. فرماندار شاهرود بر ضرورت توجه به نقش دانش‌آموزان در تحقق شعار سال نيز تاکيد کرد و گفت: مصرف بهينه آب هم به ويژه با نزديک شدن به روزهاي گرم تابستان از جمله کارهايي است که با مشارکت دانش آموزان امکان‌پذير است.

وي با اشاره به وجود 22 شهيد فرهنگي در شاهرود و لزوم ديدار از خانواده‌هاي تعدادي از آنان در اين ايام، يادآور شد: تجليل از فرهنگيان بازنشسته و احوال پرسي از معلمان بيمار نيز در دستور کار برنامه‌هاي هفته گرامي داشت مقام معلم قرار گيرد.

مدير آموزش و پرورش شهرستان شاهرود نيز با تاکيد بر اينکه امسال در سه شب، از همه 2 هزار و600 فرهنگي شهرستان قدرداني مي‌شود، افزود: 17 تا 19 ارديبهشت هر شب با حضور 900 تا هزار تن از فرهنگيان شاهرود در يک مکان از آنان قدرداني مي‌شود. حميد باباخاني افزود: جشن تکليف يک هزار و 300 دانش‌آموز دختر شاهرودي نيز دوشنبه به صورت متمرکز برگزار مي‌شود.


 فرماندار و رئيس هيات اجرايي شهرستان سمنان
 انتخابات شوراي شهر سمنان به صورت تمام الکترونيکي برگزار مي‌شود 

سرويس خبر

جلسه توجيهي آموزشي تبليغات نامزدهاي پنجمين دوه انتخابات شوراي اسلامي شهر سمنان با حضور سيد‌عباس دانايي فرماندار و رئيس هيات اجرايي شهرستان، رمضانعلي نوچه ناسار رئيس ستاد انتخابات شهرستان و هيات نظارت و هيات بازرسي شهرستان و نامزدهاي شوراي اسلامي شهر سمنان در محل سالن کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان برگزار شد.

به گزارش کميته اطلاع‌رساني ستاد انتخابات شهرستان سمنان، اين جلسه که به رياست سيد‌عباس دانايي فرماندار و رئيس هيات اجرايي شهرستان برگزار شد. دانايي ضمن تبريک پيشاپيش مبعث رسول اکرم(ص) با اشاره به برگزاري پنجمين دوره انتخابات شوراهاي اسلامي شهر در 29 ارديبهشت ماه جاري از برگزاري اين انتخابات شوراي شهر سمنان به صورت تمام الکترونيکي خبر داد.

فرماندار و رئيس هيات اجرايي شهرستان در اين جلسه باتشريح مفاد قانوني تبليغات نامزدهاي انتخابات شوراهاي اسلامي شهر گفت: بر اساس برنامه زمان‌بندي اعلام شده تبليغات نامزدهاي شوراهاي اسلامي از 21 ارديبهشت ماه آغاز و تا 24 ساعت قبل از روز اخذ راي ادامه خواهد داشت.

وي ضمن تاکيد بررعايت مفاد قانوني تبليغات گفت: اين امر در حضور پرشور و گسترده مردم در پاي صندوق‌هاي راي پنجمين دوره انتخابات شوراهاي اسلامي شهرسمنان بسيار تاثيرگذار است و نامزدها با مي‌توانند، در زمان تبليغات با ارائه برنامه و سياست‌ها و توانمندي‌هاي خود در مشارکت بيشتر مردم و انتخاب اعضاي اصلح‌ تر نقش‌آفرين باشند.

وي ادامه داد گفت: تبليغات به گونه‌اي باشد که به دور از هرگونه تخريب و مسائل حاشيه‌اي به حضور پرشور و حداکثري مردم با سلائق سياسي مختلف در پاي صندوق‌هاي راي بيانجامد.

فرماندار سمنان با اشاره به سخنان مقام معظم رهبري پيرامون اهميت مشارکت در انتخابات اين دوره گفت: در انتخابات همه کساني که در انتخابات حضور يافته و احساس تکليف کرده‌اند و در خلق اين حماسه سياسي سهيم شده‌اند، برنده هستند و که اين امر بزرگترين افتخار براي نامزدهاي شوراي اسلامي شهر و روستا‌ها است.دانايي با بيان پيش‌بيني‌هاي لازم براي فضاهاي تبليغاتي در سطح شهر از جاه نمايي فضاهاي تبليغات نامزدها در 35 ميدان و مسير‌هاي پرتردد در سطح شهر با هماهنگي شهرداري خبر داد و بر رعايت اخلاق انتخاباتي و التزام به قانون در تبليغات نامزدهاي اين دوره و پيشگيري از عدم اسراف و رعايت حقوق شهروندان در زمان تبليغات تاکيد نمود.

دانائي زمان اعلام ليست نهايي نامزدهاي شوراي اسلامي شهر سمنان را پس از تاييد نظارت 18 ارديبهشت اعلام و بيان داشت: با توجه به انتخابات الکترونيکي هر کدام از نامزدها داراي يک کد به صورت عدد خواهند شد که راي‌دهندگان با انتخاب کد به همراه تصوير نامزد مي‌توانند، به فرد مورد نظر خود راي دهند.

در پايان فرماندار و رئيس هيات اجرايي انتخابات در شهرستان به سوالات و ابهامات نامزدهاي شوراي شهر سمنان در خصوص شيوه و ابزار و نوع تبليغات نامزدها در فضايي صميمانه و کارشناسي پاسخ داد.


 سرويس خبر 

راه‌يافتگان به مرحله منطقه‌اي سي و دومين

دوره مسابقات قرآن کريم دانشجويان دانشگاه

خواهران سمنان (فرزانگان) مشخص شدند

سرويس خبر

راه يافتگان به مرحله منطقه‌اي سي و دومين دوره مسابقات قرآن کريم دانشجويان دانشگاه خواهران سمنان (فرزانگان) مشخص شدند.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه خواهران سمنان (فرزانگان)، بر اساس رقابت‌هاي انجام شده بين دانشجويان شرکت کننده در مرحله دانشگاهي سي و دومين دوره مسابقات سراسري قرآن کريم در اسفند 1395، در رشته حفظ، خانم‌ها نرجس سعدالدين با حفظ 20جزء و مائده عباسيان با حفظ 5 جزء برگزيده و به مرحله منطقه‌اي راه يافتند.

لازم به ذکر است: مرحله منطقه‌اي اين دوره از مسابقات قرآن کريم بصورت هماهنگ از سه‌شنبه 12 لغايت پنجشنبه 14 ارديبهشت با حضور برگزيدگان ساير دانشگاه‌ها در دانشگاه مازندران برگزار خواهد شد.

فرماندار شاهرود خواستار نقش‌آفريني جوانان

در برگزاري باشکوه شد

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

معاون استاندار و فرماندار شهرستان شاهرود با اشاره به نقش جوانان در برگزاري انتخابات شکوهمند، خواستار نقش‌آفريني آنان شد و گفت: دستگاه‌هاي اجرايي و سازمان‌هاي مردم نهاد بايد زمينه اين مشارکت را فراهم کنند.

محمدرضا ‌هاشمي در نشست ستاد ساماندهي امور جوانان شاهرود که در فرمانداري اين شهرستان برگزار شد، افزود: نگاه مسوولان به امور جوانان نبايد مقطعي و به زمان‌هاي برگزاري انتخابات محدود شود.

وي افزود:مردم سالاري به معناي دقيق آن در جمهوري اسلامي محقق مي‌شود و بسياري از کشورها شعار دمکراسي را سر مي‌دهند، اما مردم آن‌ها در تعيين جکومت و نظارت بر کار مسوولان نقش چنداني ندارند.

معاون استاندار سمنان گفت: انتخابات زمينه خوبي را براي جوانان فراهم مي‌کند، تا بتوانند در تعيين سرنوشت خود و کشورشان دخالت کنند.

هاشمي توجه ويژه به نوجوانان و جوانان ساکن در حاشيه شهر و روستاها را خواستار شد و گفت: در دولت تدبير و اميد با توسعه خانه‌هاي ورزش روستايي، مکان‌هاي مناسبي براي فعاليت ورزشي جوانان و نوجوانان روستايي فراهم شده است.

فرماندار شاهرود از آغاز بهره‌برداري خانه‌هاي ورزش روستايي، ابرسج، قلعه آقا و خيج در روزهاي گذشته خبر داد و افزود: در 6 ماه نخست امسال هم 15 خانه ورزش ديگر در شاهرود راه‌اندازي مي‌شود.

وي افزود: چنانچه شوراهاي اسلامي و دهياري‌ها مکان لازم را براي راه‌اندازي خانه ورزش فراهم کنند، اداره ورزش و جوانان، اين مکان‌ها را به سرعت نجهيز خواهد کرد.

مجيد محمدي رئيس اداره ورزش و جوانان شاهرود هم گفت: برنامه‌هاي شاد و مفرح در افزايش نشاط اجتماعي جوانان و مشارکت بيشتر آنان در انتخابات موثر است.

وي از برگزاري برنامه گسترده‌اي در 20 ارديبهشت مصادف با نيمه‌شعبان خبر داد و گفت: در اين آيين جوانان نمونه رشته‌هاي مختلف معرفي و تقدير مي‌شوند.