تاریخ 1396/02/06 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4465 برو جستجو جستجوی پیشرفته   در قالب اجراي قرارداد آموزشي؛
 جهاددانشگاهي خدمات آموزشي به بنياد مسكن استان سمنان ارائه مي‌دهد 

سرويس خبر

سرپرست معاونت آموزشي جهاددانشگاهي استان سمنان از انعقاد قرارداد آموزشي بين اين نهاد و بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان سمنان خبر داد و گفت: در قالب اجراي اين قرارداد آموزشي، جهاددانشگاهي استان سمنان تعداد 7 دوره آموزشي براي كاركنان بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان سمنان برگزار مي‌كند.

به گزارش روابط عمومي جهاددانشگاهي استان سمنان، علي منصفي راد با اعلام اين خبر گفت: براساس قرارداد آموزشي منعقده شده بين جهاددانشگاهي و بنيادمسکن انقلاب اسلامي استان سمنان، در ابتدا دوره‌هاي آموزشي آشنايي با طرح‌هاي‌هادي و فرادست توسط مركز آموزش كوتاه‌مدت جهاددانشگاهي استان سمنان برگزار مي‌شود.

وي ادامه داد: در قالب اجراي اين قرارداد آموزشي، مهندسين معمار دفتر طراحي، مهندسين محاسب دفتر طراحي و ناظران نظام فني روستايي معرفي شده از سوي بنياد مسکن انقلاب اسلامي ستان سمنان در دوره آموزشي آشنايي با طرح‌هاي ‌هادي و فرادست كه در مرکز آموزش کوتاه مدت جهاددانشگاهي استان سمنان برگزار مي شود شركت مي‌كنند.

سرپرست معاونت آموزشي جهاددانشگاهي استان سمنان اضافه كرد: در اين دوره فراگيران با مباحثي از جمله الزامات فضاهاي باز، نيمه باز و بسته- الزامات توسعه، الزامات اجزاي ساختمان، الزامات شکلي و ابعادي و همجواري، قرارگيري، حجم و نما آشنا مي‌شوند.

منصفي راد با بيان اينكه دوره‌هاي منعقده با بنياد مسکن هفت دوره مي‌باشد، گفت: بررسي و تحليل اشكالات اجرايي با توجه به نقشه‌هاي محاسباتي، طراحي معماري ساختمان‌هاي روستايي، روش‌هاي اجراي سقف(تيرچه و بلوك، كامپوزيت، شيرواني و...)، اقليم و انرژي در ساختمان‌هاي روستايي، مبحث پنجم مقررات ملي ساختمان، و مبحث دوازدهم مقررات ملي ساختمان از جمله ساير دوره‌هاي آموزشي است كه توسط جهاددانشگاهي استان سمنان به بنياد مسكن انقلاب اسلامي ارائه خواهد شد.

وي يادآور شد: همچنين به فراگيران شرکت‌کننده در دوره آموزشي مذکور پس از برگزاري آزمون گواهينامه اعطا خواهد شد.


 فرهنگيان ميزبان اداره کل کتابخانه‌هاي عمومي استان سمنان مي‌شوند 

سرويس خبر

مديرکل کتابخانه‌هاي عمومي استان سمنان در جلسه هم‌انديشي با معاون پژوهش، برنامه‌ريزي و نيروي انساني آموزش و پرورش استان سمنان که با محوريت هفتمين جشنواره کتابخواني رضوي برگزار شد، گفت: با مساعدت و همکاري دفتر امور اجتماعي و فرهنگي استانداري سمنان، از تعدادي از مولفين دانش‌آموز و فرهنگيان نويسنده تقدير مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي اداره كل كتابخانه‌هاي عمومي سمنان؛ جلسه هم‌انديشي هفتمين جشنواره كتابخواني رضوي با معاون پژوهش، برنامه‌ريزي و نيروي انساني اداره كل آموزش و پرورش استان و ديگر همکاران برگزار شد.

نورعلي غلامحسين‌نيا سماكوش، مديركل كتابخانه‌هاي عمومي سمنان گفت: با توجه به اينكه نهاد كتابخانه‌هاي عمومي كشور متولي برگزاري جشنواره كتابخواني رضوي است و با توجه به ظرفيت و پتانسيل فرهنگي استان، انتظار مي‌رود، مردم فرهنگي سمنان، نقش مهمي در اشاعه و ترويج فرهنگ منور رضوي و هرچه باشكوه تر برگزار كردن اين جشنواره ايفا كنند.

سماكوش با اشاره به اينكه ترويج فرهنگ رضوي در ميان اقشار دانش‌آموزاني بسيار ضروري است، گفت: معلمان، فرهنگيان و كادر آموزشي مدارس در تحقق اين امر تاثير‌گذارند و در همين راستا جلسه هم‌انديشي با فرهنگيان در هفته معلم برگزار خواهد شد.

مديركل كتابخانه‌هاي عمومي استان سمنان از برگزاري آيين رونمايي كتاب از آثار مولفين دانش‌‌آموز و معلمين نويسنده و تقدير از آنان و هم چنين تشريح جشنواره كتابخواني رضوي در اين مراسم خبر داد.

يعقوب قوشچي معاون پژوهش، برنامه ريزي و نيروي انساني آموزش و پرورش استان سمنان در اين جلسه از جامعه فرهنگيان خواست تا با تبليغ و تشريح اهداف اين جشنواره به دانش‌‌آموزان، آن‌ها را براي شركت در اين مسابقه ترغيب كنند.

قوشچي افزود: در راستاي ترويج فرهنگ رضوي در ميان اقشار فرهنگيان در تلاش هستيم، منابع بزرگسال اين جشنواره به عنوان آموزش ضمن خدمت محسوب شود.


 افتتاح مرکز تحقيقات مطالعه سلامت مادران و فرزندان سمنان  

سرويس خبر

در سومين روز از هفته سلامت و با حضور دکتر خباز استاندار سمنان، دکتر شادنوش رئيس دانشگاه، هيات رئيسه دانشگاه و ساير مديران و کارشناسان، مرکز تحقيقات مطالعه سلامت کودکان و مادران دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان؛ دکتر مهدي شادنوش رئيس دانشگاه گفت: طرح کشوري مطالعه سلامت مادران و نوزادان با هدف ارتقاي سلامت جامعه آغاز شده که در آن مادران باردار به محض تشخيص بارداري زير نظر دقيق متخصصان و مجريان اين طرح قرار مي‌گيرند و در گام اول اين طرح مادر و جنين تا پنج سالگي زير نظر قرار گرفته و دقيق ارزيابي مي‌شوند.

وي افزود: در طرح مطالعه سلامت مادران و نوزادان هرگونه تغيير و انحرافي در مادران و جنين ارزيابي مي‌شود و اقدامات لازم براي اصلاح آن انجام خواهد گرفت، اين اقدامات براي ديگر کودکان سمنان در نظر گرفته مي‌شود، تا به طور کلي سلامت در جامعه بهبود و ارتقا يابد.

رئيس دانشگاه هدف نخست اين طرح را مطالعه سلامت مادران و نوزادان، پيگيري دقيق و همه‌جانبه رشد و تکامل همه‌جانبه جنين و سلامت مادر دانست و تصريح کرد: هدف دوم و اصلي بررسي اتفاق‌ها در دوره جنيني است تا شرايط سلامت مادران و فرزندان نسل آينده از مخاطرات نجات پيدا کند.

دکتر خباز استاندار سمنان در آيين افتتاح مرکز تحقيقات مطالعه سلامت مادران و نوزادان، دسترسي به سلامتي و ارتقاي سطح سلامت جامعه را در گروه تلاش همه‌ي ارگان‌ها دانست و بر نقش فزاينده‌ي بهداشت و درمان به عنوان مسئولان سلامتي جامعه تاکيد کرد.


 تلخ و شيرين سال 95 از زبان دادستان سمنان؛
 حادثه ريلي سمنان، تلخ‌ترين پرونده همراه با بهترين خاطره 

سرويس خبر

حيدر آسيابي دادستان عمومي و انقلاب مرکز استان سمنان، در اولين گفتگو با خبرنگار ان در سال جديد گفت: اميدوارم در سال جديد نسبت به سال قبل در حيطه وظايف خود عملکرد بهتري داشته باشيم و به اهداف مد‌نظر دست پيدا کنيم.

به گزارش روابط عمومي دادگستري کل استان سمنان، آسيابي در پاسخ به سوالي در خصوص تلخ‌ترين اتفاق در حوزه قضايي استان سمنان اظهار کرد: از نظر بنده تلخ‌ترين پرونده سال 1395، حادثه ريلي سمنان بود که متاسفانه 48 تن از هموطنان آذري جان خود را از دست دادند و به نوعي مهم‌ترين پرونده سال 95 نيز همين پرونده بود.

وي با اشاره به آخرين وضعيت اين پرونده گفت: پس از رسيدگي‌هاي مقدماتي اين پرونده توسط دادستاني سمنان و گزارش نهايي سازمان بازرسي کل کشور، نسبت به برخي مقامات کشوري اعلام جرم صورت گرفت و طبق قانون، صلاحيت رسيدگي به پرونده مقامات کشوري در اختيار دادسراي پايتخت است، بنابراين ضمن صدور قرار عدم صلاحيت دادسراي سمنان براي رسيدگي به اين پرونده و ادامه بررسي‌ها به دادستاني تهران ارسال شد.

دادستان عمومي و انقلاب مرکز استان سمنان با بيان اينکه بهترين خاطره قضايي در سال 95 نيز به حادثه ريلي و مهمان نوازي مردم سمنان نسبت به حادثه ديدگان مربوط مي‌شود، اذعان کرد: طي ملاقاتي که با بستگان مصدومان و حادثه‌ديدگان داشتم، بسياري از آن‌ها از مهمان‌نوازي مردم سمنان رضايت داشتند و اقدامات درماني بسيار خوبي که نسبت به مصدومان صورت گرفت نيز موجب رضايت حادثه‌ديدگان و در نتيجه کاهش آلام و دردهاي مصدومان بود.

آسيابي همچنين آرزوي قضايي خود براي سال 96 را اينچنين توصيف کرد: کاهش وقوع جرم و مراجعات مردم و در نتيجه افزايش سلامت و عدالت اجتماعي از آرزوهاي بنده براي سال آينده است که البته مشارکت مردم و همه مسئولين را مي‌طلبد.


 فرماندار و رئيس هيات اجرايي انتخابات شهرستان سمنان:
  143 شعبه جهت اخذ رأي در انتخابات سال96 در شهرستان سمنان تعيين شد 

سرويس خبر

جلسه هيأت اجرايي انتخابات دوازدهمين دوره رياست جمهوري در شهرستان سمنان به رياست فرماندار و رئيس هيات اجرايي در محل فرمانداري برگزار شد. در اين جلسه که کليه اعضاي هيات اجرايي حضور داشتند، دانايي گفت: فراهم نمودن بستر حضور پرشور و مشارکت مردم در امر اخذ راي و تعيين تعداد و محل شعب اخذ رأي حوزه انتخابيه شهرستان از اهداف اين جلسه مي‌باشد و تلاش هيات اجرايي برگزاري انتخاباتي باشکوه با مشارکت حداکثري است. به گزارش کميته اطلاع‌رساني ستاد انتخابات شهرستان سمنان، فرماندار شهرستان سمنان تصريح کرد: حضور حداکثري مردم در انتخابات سبب يأس و نااميدي دشمنان نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران مي‌شود.وي درادامه با اشاره به اصل مشارکت به عنوان يکي ديگر از اصول انتخابات افزود: نماد اصلي مشارکت مردم، شرکت در انتخابات و تصميم مردم براي انتخاب تصميم‌گيراني است که در ساختار اداري کشور حضور پيدا خواهند کرد و اگر اين حضور و مشارکت مردم در انتخابات کم شود، زمينه‌اي است، براي اميدواري دشمن و بالعکس اگر حضور مردم در انتخابات پرشورتر شود، هم امنيت کشور را تضمين مي‌کند و هم باعث اقتدار کشور مي‌شود و اين حضور گسترده همان چيزي است که مقام معظم رهبري (مدظله‌العالي) از آن به حماسه سياسي تعبير کرده‌اند.فرماندار شهرستان سمنان با بيان اينکه امانت‌داري مهم‌ترين رکن برگزاري انتخابات است، گفت: صيانت از آراي مردم و ارزش‌ها و حيثيت جمهوري اسلامي ايران و برگزاري انتخاباتي کاملاً بي‌طرفانه از برنامه‌ها و اولويت مجريان انتخابات است.

دانايي با بيان اينکه 143 شعبه اخذ رأي براي انتخابات دوازدهمين دوره رياست جمهوري و پنجمين دوره انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا در اين شهرستان تعيين شده‌ است، گفت: از اين تعداد 12 شعبه روستايي و 9 شعبه سيار و 17 شعبه ويژه خواهران مي‌باشد.


 بررسي بد عهدي‌هاي آمريکا و خريد 950 تن کيک زرد  

ادامه از صفحه 2

بنا بر اين گزارش، همچنين از ديگر موارد مورد بحث در نشست روز سه‌شنبه کميسيون برجام اين است که پس از حدود 15 ماه اجراي برجام هنوز در بخش فعاليت‌هاي بانکي موانع از سر راه تجارت و بازرگاني ايران برداشته نشده است و بانک‌هاي بزرگ اروپايي و دنيا همچنان نسبت به نوع برخورد آمريکا با آنها در صورت ورودشان به ايران مردد هستند. در عين حال در حوزه‌هايي از جمله نفت و گاز، پتروشيمي، حمل‌ونقل و همکاري‌هاي هسته‌اي موانع برطرف شده و روند فعاليت‌ها به صورت عادي درآمده است. علاوه بر موضوعات مربوط به تحريم‌ها و موانع پيش روي آن، موضوعات هسته‌اي از جمله بررسي جزئيات امضاي قرارداد بازطراحي رآکتور اراک، خريد 950 تن اورانيوم از قزاقستان و خريد ديگر کالاها از جمله مسائلي هستند که در کميسيون روز سه‌شنبه مورد بررسي قرار خواهند گرفت.


 سرويس خبر 

استاندار سمنان پرونده الکترونيکي سلامت

خود را تکميل کرد

سرويس خبر

در سومين روز از هفته سلامت دکتر خباز استاندار سمنان با حضور در پايگاه سلامت تدبير سمنان ضمن بازديد از اين پايگاه پرونده الکترونيکي سلامت خود را تکميل کرد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان؛ در سومين روز از هفته سلامت، دکتر خباز استاندار سمنان، دکتر شادنوش رئيس دانشگاه به اتفاق هيئت رئيسه از پايگاه سلامت تدبير بازديد و نسبت به تکميل پرونده الکترونيکي سلامت خود اقدام نمود.

دکتر خباز استاندار سمنان در اين بازديد از نزديک در جريان روند امور و فعاليت‌ها پايگاه سلامت تدبير قرار گرفت.

وي همچنين، ضمن تقدير از اقدامات دست‌اندر‌کاران حوزه سلامت استان سمنان در اجراي طرح تحول نظام سلامت، ابراز اميدواري کرد: با اجراي اين طرح شاهد ارائه خدمات مطلوب‌ بهداشتي- درماني در منطقه بوده‌ايم.

در حاشيه اين مراسم دکتر خباز استاندار سمنان پرونده الکترونيک سلامت خود را در پايگاه سلامت تدبير تکميل نمود.

شايان ذکر است: پايگاه سلامت تدبير با زير بناي 130 متر مربع واقع در ضلع شرقي مسکن مهر، تعداد 2990 خانوار را تحت پوشش قرار داده و در بهمن 95 به بهره‌برداري رسيده است.

در اين پايگاه خدمات پزشکي، مامايي، سلامت روان، بهبود تغذيه، واکسيناسيون، بهداشت خانواده، مبارزه با بيماري‌ها جهت گروه‌هاي سني مختلف ارايه مي‌گردد.

ديدار هيات رئيسه دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان

با دکتر خباز استاندار سمنان

سرويس خبر

به مناسبت هفته سلامت هيات رئيسه دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان با دکتر خباز استاندار سمنان ديدار و گفت و گو کردند.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان؛ دکتر شادنوش رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان با اشاره به شعار هفته سلامت " زندگي سالم با نشاط و اميد" بيان داشت: هر سال از يکم تا هفتم ارديبهشت هفته سلامت نامگذاري ميشود و اين هفته فرصت خوبي است تا خدمات و دستاوردهاي حوزه سلامت اطلاع‌رساني گردد.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان با اشاره به دستاوردهاي طرح تحول نظام سلامت، گفت: بحمدالله شاخص‌هاي بهبود يافته در کارنامه تمامي مديران دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان وجود دارد. با توجه به عنايت خاص استاندار محترم سمنان امروز اين نويد را مي‌توانيم به مردم شريف استان بدهيم که در حوزه سلامت استان سمنان کارهاي زير بنايي بسياري در حال انجام است.

دکتر شادنوش با اشاره به شعار روزجهاني بهداشت" بيايم در مورد افسردگي صحبت کنيم" بيان داشت: برخي بيماري‌هاي روحي رواني در جامعه در حال افزايش مي‌باشد و اين موضوع نگران کننده است و علل اين افزايش، عدم تعامل مناسب، عدم آموزش مناسب و مشکلات خانوادگي و... مي‌باشد که در حوزه سلامت براي کاهش افسردگي در جامعه برنامه‌‌ريز‌ي‌هاي شده است که ان‌شاء‌الله در سال 96 اجرا خواهد شد.وي افزود: رويدادهاي بسيار بزرگي درابعاد مختلف درحوزه بهداشت و درمان رخ داده است که يکي از آنها در حوزه سلامت دهان و دندان است ان‌شاء‌الله به‌زودي کلينيک‌هاي سيار دندانپزشکي در مناطق مختلف استان به ويژه در روستاها خدمات دندانپزشکي ارائه مي‌نمايند.

دکتر خباز استاندار سمنان با بيان اين که دين اسلام ارزش زيادي را براي انسان‌ها قائل شده است، گفت: در دين اسلام آمده است که اگر جان انساني را نجات دهيد، جان همه بشريت را نجات داده‌ايد.

استاندار سمنان با اشاره به اينکه شعار زندگي سالم با نشاط و اميد، شعار ارزنده‌اي است، بيان داشت: خوشحالم که خداوند توفيق زيارت شما عزيزان و فرماندهان سلامت استان در هفته سلامت نصيبم کرد. شعار هفته سلامت "زندگي سالم با نشاط و اميد"، شعار ارزنده‌اي است. اگر اين شعار را سرلوحه کار خود قرار دهيم از نظر روحي و جسمي تامين مي‌شويم.وي افزود: يکي از عوامل افزايش افسردگي در جامعه، فاصله گرفتن مردم از معنويت است. و مسئولين بايد تدابيري بينديشند تا معنويت با زندگي مردم عجين گردد. دکترخباز استاندارسمنان با تشکر و قدرداني از تلاش‌هاي دست‌اندرکاران حوزه سلامت استان سمنان بيان داشت: شما و همکاران شما در دانشگاه علوم پزشکي در سطح استان و دولت در سطح کشور کارهاي بسيار ارزنده و بزرگي انجام داده است و آن اجراي برنامه تحول نظام سلامت است.

استاندار سمنان يادآور شد: خدا را شاکرم با اجراي برنامه تحول نظام سلامت بيمار جز رنج بيماري رنج ديگري ندارد و متاسفانه گروهي هستند که مي‌خواهند، زحمات و تلاش‌هاي حوزه سلامت را ناديده بگيرند.

واگذاري 9 دستگاه بذركار يارانه‌دار

به كشاورزان استان سمنان

سرويس خبر

معاون بهبود توليدات گياهي سازمان جهاد کشاورزي استان از واگذاري 9 دستگاه بذركار يارانه‌دار به كشاورزان استان خبر داد.

مهندس اصغري گفت: در سال گذشته 9 دستگاه بذرکار يارانه دار به کشاورزان و تشکل‌هاي استان واگذار شده که در بهبود درجه مکانيزاسيون کاشت محصولاتي نظير کلزا و ساير محصولات زراعي تاثير مطلوبي را داشته است و ادامه روند واگذاري ريزدانه کارهاي يارانه دار از اهميت به‌سزايي در افزايش توليدات محصولات زراعي اين استان برخوردار خواهد بود.

وي افزود: ريزدانه کار با توجه به الگوي کاشت در ايران مزاياي زيادي از قبيل صرفه‌جويي در مصرف بذر، کاهش هزينه‌هاي تنک کردن و استفاده بهينه از عناصر غذائي را دارد.وي با اشاره به بازديد کارشناسان مديريت از دستگاه ريزدانه کار واگذار شده به بهره‌برداري از روستاي کالپوش گفت: با توجه به وجود ارتفاعات زياد در اين روستا کاشت کنجد با اين دستگاه به نحو مطلوبي انجام شده و سطح سبز بسيار خوبي مشاهده گرديد.

توليدات شرکت‌هاي فناور پارک علم و فناوري

دانشگاه سمنان در پنجمين نمايشگاه تجهيزات

و مواد آزمايشگاهي ساخت ايران

سرويس خبر

دستاوردهاي شرکت‌هاي فناور وابسته به پارک علم و فناوري دانشگاه سمنان در پنجمين نمايشگاه تجهيزات و مواد آزمايشگاهي ساخت ايران ارائه شد.

به گزارش روابط عمومي پارک علم و فناوري دانشگاه سمنان، پنجمين نمايشگاه تجهيزات و مواد آزمايشگاهي ساخت ايران صبح روز دوشنبه آغاز به کار کرد. اين نمايشگاه از 4 الي 7 ارديبهشت ماه سال جاري در محل دائمي نمايشگاه‌هاي بين‌المللي تهران برگزار مي‌شود. 3 شرکت فناور مرکز رشد فناوري دانشگاه سمنان نيز با شرکت در اين نمايشگاه به عرضه محصولات خود پرداختند. «شرکت کهرباکاران ديباج» با ارائه محصولاتي نظير سيستم آموزشي آزمايشگاه انرژي خورشيدي، شبيه‌ساز و مجموعه آموزشي رله و حفاظت، سيستم ترکر خورشيدي و سيستم متصل به شبکه انرژي خورشيدي با قابليت رديابي خورشيد در سالن ميلاد 31A غرفه شماره 27 «شرکت کيميا نانو دانش» با ارائه نانوپودرها، نانو سيالات، دستگاه هموژنايزر التراسونيک، ژنراتور 2000 وات فرکانس بالا و دستگاه چند سيکلي اندازه‌گيري انتقال حرارت جابجايي نانوسيالات در سالن 41A غرفه شماره 5

«شرکت خاک پي آروين» با ارائه دستگاه رأکتور هيدروليکي تست کشش ميلگرد 50 تن در سالن 41A غرفه شماره 20 پذيراي علاقمندان و بازديدکنندگان خواهند بود.