تاریخ 1396/01/28 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4458 برو جستجو جستجوی پیشرفته   64 درصد تعهد اشتغال دريافت‌کنندگان تسهيلات رونق توليد در سمنان محقق شد 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

استاندار سمنان گفت: واحدهاي صنعتي و کشاورزي استان سمنان با دريافت تسهيلات رونق توليد 64 درصد از تعهد اشتغال‌زايي خود را محقق کرده‌اند.

محمدرضا خباز در حاشيه کارگروه تسهيلات و رفع موانع توليد در جمع خبرنگاران افزود: واحدهاي توليدي دريافت‌کننده تسهيلات رونق توليد، مرتب، به وسيله گروه نظارت بازديد مي‌شوند تا روند تحقق تعهدهاي آن‌ها بررسي شود.

وي ارايه تسهيلات رونق توليد را بخشي از برنامه دولت تدبير و اميد براي اشتغال‌زايي و تحقق شعار اقتصاد مقاومتي عنوان و تصريح کرد: تا کنون64 درصد از واحدهاي کشاورزي و 71 درصد از واحدهاي صنعتي دريافت‌کننده تسهيلات رونق توليد در استان سمنان به وسيله گروه‌هاي نظارت در موضوع انجام تعهد اشتغال‌زايي بازديد شده‌اند.

خباز با تاکيد بر نظارت لازم در دولت يازدهم براي تحقق هدف‌گذاري‌ها در ارايه تسهيلات رونق توليد در کشور، ادامه داد: در گذشته و در طرح‌هاي زودبازده افراد تسهيلات را دريافت مي‌کردند و آن تسهيلات را در مسير اشتغال و توليد استفاده نمي‌کردند، در نتيجه، بعد از مدتي، اين افراد به بدهکاران بيکار تبديل مي‌شدند.

استاندار سمنان اضافه کرد: در موضوع تسهيلات رونق توليد در دولت تدبير و اميد نمي خواهيم دوباره اتفاق طرح‌هاي زودبازده تکرار شود، به همين علت بازديدها با حساسيت و دقت انجام مي‌شود.

وي با بيان اين که استان سمنان رتبه دوم کشور در کمترين نرخ بيکاري را دارد، افزود: تحقق 64 درصدي اشتغال به وسيله واحدهاي توليدي استان سمنان يکي از دلايل کسب اين رتبه است.

وي تاکيد کرد: واحدهاي توليدي استان سمنان تسهيلات رونق توليد را در مسير اشتغال‌زايي هزينه کرده‌اند و اميد است علاوه بر ريشه‌کن شدن بيکاري در اين استان، زمينه اشتغال‌زايي براي مردم ديگر استان‌ها در سمنان فراهم شود.

استاندار سمنان يادآور شد: تاکنون به 766 واحد تسهيلات رونق توليد به مبلغ چهار هزار و 121 ميليارد ريال پرداخت شده که از اين ميان 188 واحد صنعتي استان سمنان به ميزان سه هزار و 113 ميليارد ريال و 578 واحد کشاورزي استان سمنان به مبلغ هزار و هفت ميليارد ريال تسهيلات دريافت کردند. تعداد 2 هزار و 549 واحد صنعتي و کشاورزي استان سمنان در سامانه بهين‌ياب ثبت‌نام کرده بودند که پس از بررسي پرونده واحدهاي توليدي ثبت‌نام شده، پرونده يک هزار و 803 واحد صنعتي و کشاورزي مورد تاييد قرار گرفت و براي دريافت تسهيلات رونق توليد به ميزان هشت هزار و 524 ميليارد ريال به بانک‌هاي عامل استان سمنان معرفي شد. در 53 جلسه گذشته، مشکلات 352 واحد در کارگروه تسهيل و رفع موانع توليد استان سمنان بررسي شد که 851 مصوبه داشت و تاکنون 51 درصد مصوبات عملياتي شده و 49 درصد در دست اقدام است.

استان سمنان حدود يک هزار و 800 واحد توليدي داراي پروانه بهره‌برداري دارد و دولت يازدهم براي رونق بخشي به چرخه اقتصادي توليد داخلي با توجه به رهنمودهاي رهبري درباره تحقق اقتصاد مقاومتي، ارايه تسهيلات رونق توليد را از سال 95 در نظر گرفت.


 پيشرفت 96 درصدي استان سمنان در ورود اطلاعات بهره‌برداران به سامانه پهنه‌بندي جهاد کشاورزي 

سرويس خبر

مدير هماهنگي و ترويج سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان گفت: استان سمنان با عملکرد مطلوب شهرستان‌ها 96 درصد در ورود اطلاعات بهره‌برداران در سامانه پهنه‌بندي جهاد کشاورزي پيشرفت داشته است.

علي مومن به بيان گزارش سامانه پهنه‌بندي کارشناسان جديد‌الاستخدام جهاد کشاورزي پرداخت و اظهار داشت: سه هزار 103 نفر بهره‌بردار شهرستان سمنان تا کنون در اين سامانه جامع نام‌نويسي کرده‌اند.

به گفته وي، اين در حالي است که در مجموع سه هزار 762 نفر بهره‌بردار شهرستان در سامانه قبلي پهنه‌بندي کشاورزي اين شهرستان ثبت‌نام شده بودند.

مدير هماهنگي و ترويج سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان ضمن قدر‌داني از زحمات کارشناسان و اساتيد در زمان ثبت‌نام و ورود اطلاعات بهره‌برداران در سامانه پهنه افزود: ثبت‌نام به مدت 4 هفته انجام و گزارش‌هاي نهايي به موقع از سوي شهرستان‌ها اعلام شده است.

مدير هماهنگي و ترويج سازمان جهاد کشاورزي استان با اشاره به پيشرفت نهايي 82.5 درصدي ورود اطلاعات بهره‌برداران به اين سامانه در شهرستان سمنان خاطرنشان کرد: ميزان پيشرفت اين شهرستان در روزهاي گذشته 76.5 درصد اعلام شده بود.

مؤمن با بيان اينکه از مجموع هفت هزار و 894 نفر بهره‌بردار در دامغان هشت هزار و 15 نفر در سامانه ثبت‌نام شدند، اذعان کرد: درصد پيشرفت اين شهرستان تا هفته گذشته 96 درصد اعلام شده و اکنون آخرين گزارش از شهرستان دامغان ميزان پيشرفت ورود اطلاعات در سامانه به 101.5 درصد رسيده است.

وي از ثبت‌نام 12 هزار و 437 نفر بهره‌بردار شاهرودي خبر داد و گفت: مجموع بهره‌بردارن در شاهرود 12 هزار و 561 نفر است و ميزان پيشرفت اين شهرستان در ثبت‌نام و ورود اطلاعات بهره‌برداران در سامانه پهنه 99 درصد اعلام شده است.

ادامه در صفحه 4


 ديدار مديرعامل شرکت آب و فاضلاب شهري استان سمنان با استاندار 

سرويس خبر

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب شهري سمنان به همراه جمعي از مديران و معاونين شرکت به ديدار دکتر خباز، استاندار سمنان رفتند و با حضور در دفتر وي ضمن عرض تبريک به مناسبت سال نو به ارائه گزارش از فعاليت‌هاي شرکت آبفا سمنان پرداختند.

به گزارش روابط عمومي و آموزش همگاني شرکت آب و فاضلاب شهري استان سمنان، در اين نشست استاندار سمنان ضمن ارائه رهنمودهاي لازم در خصوص تامين آب و ارائه راهکارهاي لازم براي رفع کمبود آب اظهار داشت: خوشبختانه طرح‌هايي براي تامين آب و ذخيره‌سازي براي شهرهاي استان سمنان به‌خصوص براي فصول گرم سال‌جاري برنامه‌ريزي شده و با ابلاغ اعتبار لازم، اميدواريم سال‌جاري کمبود آب به نسبت سال گذشته کمتر احساس شود و رضايت شهروندان حاصل گردد.

در ادامه اين نشست مهندس طاهري به ارائه گزارش عملکرد سال 95 و برنامه‌هاي سال جاري در بخش‌هاي مختلف آب و فاضلاب پرداخت و بيان داشت: يکي از بحث‌هاي مهمي که در سال 95 پيگيري شده، کاهش پرت آب بوده که طبق برنامه‌ريزي کلان قرار بود يک درصد کاهش پيدا کند ليکن با اقدامات انجام‌شده در شرکت توانستيم ميزان پرت آب را 2 درصد کاهش دهيم.

مديرعامل شرکت آبفا شهري استان سمنان در ادامه ضمن گزارشي از پروژه‌هاي اقتصاد مقاومتي اظهار داشت: دو پروژه در بخش اقتصاد مقاومتي تعريف شده که در حال پيگيري است. يکي تکميل شبکه فاضلاب شهر سمنان با مشارکت سرمايه‌گذار بخش خصوصي که کارهاي اجرايي آن به‌زودي آغاز مي‌شود و قرار بر اين است که از پيمانکاران مجرب بومي براي اجراي پروژه استفاده شود و ديگر پروژه اصلاح الگوي مصرف است که طي آن قرار است، سالانه 20 درصد از مشترکيني که ماهانه بيشتر از 20 مترمکعب مصرف دارند، با انجام راهکارهاي صحيح از جمله نصب لوازم کاهنده مصرف، به ميزان مصرف زير 20 مترمکعب در ماه برسند.

در پايان مهندس طاهري به ذکر چند درخواست از دکتر خباز پرداخت که از جمله آنها مي‌توان به پيگيري جذب اعتبار حهت تامين آب کوتاه مدت از منطقه شرق شهر سمنان (سوکان) و اجراي خطوط انتقال و تکميل ايستگاه پمپاژ و زون‌بندي و نيز انتقال آب چشمه‌هاي قطري به شاهرود، بازديد از تاسيسات آب و فاضلاب استان و رصد کردن مشکلات موجود اشاره کرد که در پاسخ، استاندار سمنان وعده پيگيري دادند.


 مديرکل آموزش و پرورش استان سمنان:
 شرکت 25 هزار دانش‌آموز استان در جشنواره نوجوان خوارزمي 

سرويس خبر

مديرکل آموزش و پرورش استان سمنان از رقابت 25 هزار و 149 دانش‌آموز استان در مرحله آموزشگاهي جشنواره نوجوان خوارزمي خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع‌رساني و روابط عمومي آموزش و پرورش استان سمنان، محمدرضا جهان در حاشيه مرحله استاني جشنواره نوجوان خوارزمي افزود: اين جشنواره در در شش محور پژوهش، دست‌سازه، زبان و ادبيات فارسي، مسابقات آزمايشگاهي، بازارچه کار و فناوري و زبان انگليسي در چهار سطح مدرسه، منطقه، استان و کشور برگزار مي‌شود.

وي با اشاره به زمان‌بندي اجراي جشنواره، اظهار کرد: مرحله آموزشگاهي و شهرستاني در بهمن و اسفندماه 95 اجراشده، مرحله استاني فروردين ماه در حال برگزاري و مرحله کشوري نيز تابستان 96 در مشهد مقدس برگزار خواهد شد.

مديرکل آموزش و پرورش استان سمنان تصريح کرد: در مرحله آموزشگاهي 25 هزار و 149 دانش‌آموز متوسطه دوره اول استان با 30 هزار اثر به رقابت پرداختند.

محمدرضا جهان خاطرنشان کرد: در مرحله شهرستاني نيز 6 هزار و 293 نفر در اين جشنواره شرکت کردند که از اين تعداد261 نفربه مرحله استاني راه يافتند.

وي از راهيابي 10 نفر از دانش‌آموزان حاضر در اين جشنواره به مرحله کشوري خبر داد و گفت: پس از برگزاري مرحله استاني و انتخاب نفرات برتر در اين مرحله 10 نفر به مرحله کشوري معرفي مي‌گردند.

مديرکل آموزش و پرورش استان سمنان ادامه داد: تعداد نفر رشته شرکت‌کننده امسال نسبت به سال قبل از رشد بيش از 20 درصد برخوردار مي‌باشد.

محمدرضا جهان اظهار کرد: در مرحله آموزشگاهي محور دست‌سازه‌ها 3 هزار و 165 طرح، مرحله شهرستاني 651 طرح و در مرحله استاني 38 طرح ارائه شده است که در نهايت يک طرح که بالاترين امتياز را کسب کند، به مرحله کشوري معرفي مي‌گردد.

شايان ذکر است؛ مديرکل آموزش و پرورش استان سمنان، معاون آموزش متوسطه اداره کل و روساي آموزش و پرورش شهرستان‌هاي سمنان و سرخه از نزديک در روند برگزاري مسابقات قرار گرفتند.


 سرويس خبر 

با حضور رئيس شوراي سياست گذاري ائمه جمعه کشور:

گردهمايي ائمه جمعه استان سمنان

در شهميرزاد برگزار مي‌شود

دامغان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مسئول دفتر شوراي سياست‌گذاري ائمه جمعه در استان سمنان از برگزاري نخستين گردهمايي مشترک ائمه جمعه و ستادهاي نماز جمعه اين استان در روز شنبه دوم ارديبهشت ماه سال‌جاري خبر داد و گفت: اين گردهمايي به ميزباني تالار همايش‌هاي اردوگاه فرهنگي ورزشي شهيد کلاهدوز شهميرزاد برگزار خواهد شد.

محمد‌حسن پيرچه در گفتگو با خبرنگار ما در دامغان افزود: محور اصلي برگزاري اين گردهمايي تبيين و آرا انديشه‌هاي مقام معظم رهبري در خصوص شعار سال 96 بوده که حجت‌الاسلام سيد‌رضا تقوي رئيس شوراي سياست‌گذاري ائمه جمعه کشور سخنران ويژه خواهند بود.

وي تصريح کرد: در حال حاضر در 19نقطه استان سمنان فريضه نماز عبادي سياسي جمعه هر هفته اقامه مي‌شود.

مسئول دفتر شوراي سياست‌گذاري ائمه جمعه در استان سمنان با اشاره به اينکه 400 نفر در استان سمنان از برادران و خواهران عضو افتخاري ستادهاي نماز جمعه هستند، افزود: از اين تعداد 200 نفر عضو افتخاري، ستاد‌هاي نماز جمعه در استان سمنان را خواهران تشکيل مي‌دهند.

وي خاطرنشان کرد: در حال حاضر 10 پروژه مصلي‌سازي در استان سمنان در دست ساخت است که تاکنون 20 ميليارد تومان براي ساخت اين تعداد مصلي هزينه و براي تکميل آنها 120 ميليارد تومان اعتبار ديگر مورد نياز است.

پيرچه يادآور شد: نماز جمعه قرارگاه ايمان، تقوا و بصيرت است و نهاد نماز جمعه در حکومت اسلامي از يک جايگاه‌هاي نماز جمعه محل اجتماع عظيم و باشکوه مسلمين به حساب مي‌آيد و خنثي‌کننده نقشه‌ها توطئه‌هاي دشمنان است.

وي گفت: نماز جمعه از برکات عظيم الهي است که پس از پيروزي شکوهمند انقلاب اسلامي ايران مردم از اين برکات بهره‌مند هستند.

766 واحد توليدي استان سمنان تسهيلات رونق

توليد دريافت کرده‌اند

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رييس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: 766 واحد صنعتي و کشاورزي استان تا کنون موفق به دريافت چهار هزار و 121 ميليارد ريال تسهيلات رونق توليد شده‌اند.

بهروز اسودي درپنجاه و چهارمين جلسه کارگروه تسهيل و رفع موانع توليد استان سمنان در سالن مديريت بحران استانداري گفت: تاکنون به 766 واحد تسهيلات رونق توليد به مبلغ چهار هزار و 121 ميليارد ريال پرداخت شده که از اين ميان 188 واحد صنعتي استان سمنان به ميزان سه هزار و 113 ميليارد ريال و 578 واحد کشاورزي استان سمنان به مبلغ هزار و هفت ميليارد ريال تسهيلات دريافت کردند.

وي يادآور شد: تعداد 2 هزار و 549 واحد صنعتي وکشاورزي استان سمنان در سامانه بهين‌ياب ثبت‌نام کرده بودند که پس از بررسي پرونده واحدهاي توليدي ثبت‌نام شده، پرونده يک هزار و 803 واحد صنعتي و کشاورزي مورد تاييد قرار گرفت و براي دريافت تسهيلات رونق توليد به ميزان هشت هزار و 524 ميليارد ريال به بانک‌هاي عامل استان سمنان معرفي شد.

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: از اين تعداد 468 پرونده به ميزان 6 هزار و 252 ميليارد ريال واحد صنعتي بودند و يک هزار و 335 پرونده به مبلغ 2 هزار و 271ميليارد ريال از واحدهاي کشاورزي استان سمنان بودند.

در اين نشست با حضور محمدرضا خباز استاندار و محمد همتيان معاون استانداري سمنان، مشکلات سه واحد توليدي صنعتي در امور مالياتي و امور زيربنايي بررسي شد و همچنين از 2 واحد توليدي بازديد شد.

در 53 جلسه گذشته، مشکلات 352 واحد در کارگروه تسهيل و رفع موانع توليد استان سمنان بررسي شد که 851 مصوبه داشت و تاکنون 51 درصد مصوبات عملياتي شده و 49 درصد در دست اقدام است.

استان سمنان حدود يک هزار و 800 واحد توليدي داراي پروانه بهره‌برداري دارد و دولت يازدهم براي رونق بخشي به چرخه اقتصادي توليد داخلي با توجه به رهنمودهاي رهبري درباره تحقق اقتصاد مقاومتي، ارايه تسهيلات رونق توليد را از سال 95 در نظر گرفت.

تست 110 هزار لوازم اندازه‌گيري مشترکان برق

در استان سمنان

سرويس خبر

در طي سال 95، عمليات تست و بازرسي 110 هزار لوازم اندازه‌گيري مشترکان برق در استان سمنان انجام شد.

به گزارش روابط عمومي شرکت توزيع برق استان سمنان، معاون فروش و خدمات مشترکين شرکت توزيع برق استان سمنان با اعلام اين مطلب گفت: در سال قبل عمليات تست و بازرسي لوازم اندازه‌گيري 95 هزار اشتراک عادي و 15 هزار مشترک ديماندي اجرائي شده است.

احمد غني پور افزود: در سال گذشته، يک هزار و 600 دستگاه کنتور مکانيکي و ديجيتالي در آزمايشگاه لوازم اندازه‌گيري اين شرکت تست و قريب 400 دستگاه بازيافت شده است.

وي اضافه کرد: کليه اشتراک‌هاي سنگين مي‌بايد، ساليانه دو بار آزمايش شوند و براساس دستورالعمل‌ جاري، لوازم اندازه‌گيري اشتراک‌هاي عادي نيز هر سال مي‌بايست 20 درصد مورد تست قرار گيرند.

وي يادآور شد: با توجه به عملکرد بخش تست و بازرسي انشعاب‌هاي مشترکان در سال95، در بخش اشتراک عادي هفت درصد و انشعاب‌هاي ديماندي سه درصد، بيش از سهميه تعيين شده شرکت توانير اين مهم عملياتي شده است.

وي با عنوان اين که برنامه‌ريزي و اختصاص بيش از شش هزار کنتور تک فاز و سه فاز در قالب طرح کاهش تلفات توسط مديريت‌هاي توزيع برق شهرستان‌هاي استان سمنان به اجرا درآمده، تصريح کرد: مکانيزه نمودن محاسبه خسارت‌هاي ناشي از دستکاري در لوازم اندازه‌گيري، برگزاري جلسات آموزشي و توجيهي در راستاي طرح فراسامانه هوشمند اندازه‌گيري و مديريت انرژي (فهام)، تعويض بيش از چهار هزار و 500 دستگاه کنتور مشترکين ديماندي ولتاژ ثانويه، اختصاص يک هزار و 500 دستگاه کنتور سه فاز مستقيم جهت تعويض اشتراک‌هاي سه فاز مستقيم روستايي و تهيه و نصب حدود 10 هزار قطعه پلمپ CT به منظور جلوگيري از سوء استفاده‌هاي احتمالي و کشف انشعابات غير مجاز، از ديگر اقداماتي است که در سال گذشته اجرائي گرديده است.