تاریخ 1396/01/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4455 برو جستجو جستجوی پیشرفته   برترين‌هاي ورزش در سال 95 

- اين شماره: پديده‌هاي ورزش

سرويس ورزشي:

سرويس ورزشي روزنامه پيام با همکاري انجمن ورزشکاران، قهرمانان و پيشکسوتان سمنان با فراخوان از اهالي ورزش و کارشناسان اقدام به انتخاب بهترين‌هاي ورزش در سال 95 نمود که در اين شماره پديده‌هاي ورزش از ديدگاه جامعه ورزش به شرح زير مي‌باشد:

اقايان:

1- ماهان سلطانيان (فوتسال، مهديشهر)

2- اميرسياوش ذوالفقاري (تيراندازي)

3- علي غريب (دووميداني، شاهرود)

بانوان:

1- نگين عدالت‌نيا (تکواندو،سمنان)

2- صفورا زمانلو (بدمينتون، شاهرود)

3- هدي صباغيان (کاراته، مهديشهر)


 طارمي ‌دم دست‌ترين قرباني براي پرسپوليس 

مهدي طارمي‌روزهايي سخت را سپري مي‌کند.

کلا فوتبال‌مان عجيب است و آدم‌هايي که پيگيرش شده اند از خود فوتبال مان عجيب تر. بياييد مروري کنيم روي شرايط اين روزهاي مهدي طارمي. الان او بدترين روزها را سپري مي‌کند. تقريبا يک هفته بعد از اوج خوشي بازي با پيکان و زماني که گلش تقريبا قهرماني تيم را قطعي کرده بود. جرمش از دست دادن يک پنالتي مهم است. البته مهدي کم پنالتي خراب نکرده و کم براي تيمش دردسر اين شکلي نساخته. حالا سر او هوار شده‌اند و به او مي‌تازند. حالا همه يادشان افتاده که او فکرش به چيزهاي زيادي مشغول است که اجازه نمي‌دهد روي فوتبال تمرکز داشته باشد. از اين مي‌گويند که چرا اين قدر در فضاي مجازي وقت مي‌گذارد و چرا دارد نمايش مي‌دهد.

گيرشان روي چيپ زدن اوست و حالا گناه حذف پرسپوليس از ليگ قهرمانان آسيا قرار است گردن او باشد . طارمي‌ بي‌شک خيلي از اين تقصيرها را دارد اما مهمتر از او سرمربي تيم است که حالا خودش را کنار کشيده. او بوده که بايد پنالتي زن تيمش را معرفي مي‌کرده اما نکرده است.

پرسپوليس بي شک غير از آن پنالتي سوخته ،شانس‌هاي زياد ديگري هم داشت که به درستي استفاده نشدند. پرسپوليس تيمي‌است متکي بر 15 بازيکن با نيمکتي خالي. همه اين‌ها بي شک نکاتي هستند که سرمربي درباره آنها پاسخ بدهد. ولي حالا که همه مشکلات سر طارمي‌خراب شده است.


 چند خبر ورزشي کوتاه 

سرويس ورزشي:

- حنيف محمدي بازيکن شاهرودي (شماره4) همراه تيم ملي دانشجويان به کشور فليپين جهت شرکت در مسابقات جهاني اعزام شد اين موفقيت را به جامعه بسکتبال شهرستان شاهرود تبريک عرض مي‌نماييم.

- فدراسيون ورزش سه‌گانه جمهورى اسلامى ايران، از «محمدحسين رضايى» و «على رضوانى» دونوجوان شايسته شاهرودي براي حضوردر دومين مرحله «اردوى تيم ملى» براي «مسابقات آسيايي2017اندونزي» دعوت به‌عمل آورد.

- روح‌اله ايثاري فوتساليست ارزنده از شهرستان سرخه و بازيکن ليگ برتري ياسين پيشرو قم با انتخاب مردم به عنوان دومين بازيکن جوان سال 95 فوتسال ايران انتخاب شد اين موفقيت را به روح اله عزيز و مردم شهرستان سرخه تبريک عرض مي‌نماييم.

- علي‌اكبر قاسمي داور ارزنده شاهرودي در ليگ دو فوتسال كشور بازي دو تيم برنا ورامين و سفير آمل را قضاوت نمود. براي وي آرزوي موفقيت هر چه بيشتر را از خداوند منان خواستاريم.

- تيم سيمان شاهرود كه در دوره آماده‌سازى جهت شركت در مسابقات ليگ 3 كشور بسر مى‌برد، امروز در ديدارى دوستانه در شهرگرگان به مصاف نماينده اين استان در ليگ3 رفت كه توانست با نتيجه 6-4 حريف خود را شكست دهد.

- مجتبي خسروي بازيکن شايسته شهرستان دامغان به تيم ملي بسکتبال سه نفره دانشجويان کشور دعوت شد و به کشور مالزي اعزام شد که به وي تبريک مي‌گوييم.


 سرويس ورزشي 

اجراي ورزش باستاني در مهديشهر

با حضور دکتر همتي

سرويس ورزشي:

مراسم جشن ميلاد نور به مناسبت ولادت حضرت علي(ع) و گراميداشت روز پدر با حضور دکتر همتي نماينده مردم در مجلس شوراي اسلامي.دکتر ارگي فرماندار شهرستان مهديشهر، مهندس رضوي مدير کل کميته امداد استان سمنان، اعضاي شوراي شهر، مديران دستگاه‌هاي اجرايي شهرستان، روساي هيات‌هاي ورزشي و مردم ولايت‌مدار و ورزش دوست شهرستان مهديشهر در سالن سينما فجر برگزار گرديد. در اين برنامه مولودي‌خواني و اجراي ورزش باستاني توسط ورزشکاران پهلواني و زورخانه‌اي اجرا گرديد و به شرکت‌کنندگان که نام علي داشتند، جوايزي اهدا گرديد. اين مراسم با مشارکت هيات ورزش‌هاي پهلواني و اداره ورزش و جوانان شهرستان مهديشهر برگزار گرديد.

مدير ورزش سازماني سپاه سمنان:

سالن تيراندازي بادي و جنگي

در سمنان افتتاح مي‌شود

سرويس ورزشي:

مدير ورزش سازماني سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان گفت: سالن تيراندازي بادي و جنگي در مراحل تکميل پاياني است و از نخستين سالن‌هاي تيراندازي در اين استان محسوب مي‌شود.

به نقل از روابط عمومي سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان، علي طالبي در تشريح ظرفيت‌هاي مجموعه ورزشي شهداي بسيج سمنان اظهار داشت: مجموعه ورزشي شهداي بسيج بستري مناسب براي شکوفايي و به ثمر رساندن استعدادهاي ورزشي نوجوانان و جوانان استان سمنان و مجموعه مستقلي زير نظر تربيت‌بدني سپاه قائم آل محمد(عج) بوده که از سال 87 سالن‌هاي ورزشي اين مجموعه مورد بهره‌برداري قرار گرفته است.

وي افزود: اين مجموعه داراي چندين سالن ورزشي از قبيل سالن‌هاي کشتي، جودو، بدن‌سازي، فوتسال، واليبال، زمين چمن مصنوعي و در محوطه مجموعه لوازم ورزشي پارکي است؛ همچنين مشتمل بر زمين چمن طبيعي که در اطراف آن با توجه به پيست دووميداني طراحي شده و آماده همکاري با ورزشکاران رشته پرتاب ديسک، وودبال و... است.

مدير ورزش سازماني سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان با بيان اينکه بيشترين استفاده‌کنندگان از اين مجموعه بسيجيان، سازمان‌ها، پاسداران به همراه خانواده‌هايشان هستند، خاطرنشان کرد: کلاس‌هاي استعداديابي، دفاع شخصي، صبحگاه ورزشي در طول ايام هفته در اين مجموعه ورزشي برگزار مي‌شود.

طالبي گفت: از مهم‌ترين ويژگي سالن‌هاي ورزشي اين مجموعه استفاده از تشک استاندارد و مناسب، بهره‌برداري از نور و فضاي مفرح و داراي سيستم گرمايشي و سرمايشي به‌روز است.

وي عنوان کرد: مجموعه تربيت‌بدني بسيج و سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان طرح سالن تيراندازي بادي و جنگي در مراحل تکميل پاياني است که از نخستين سالن‌هاي تيراندازي بادي و جنگي در استان محسوب مي‌شود.

مدير ورزش سازماني سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان با اشاره به اينکه رويکرد خدمات‌رساني به عموم مردم از مهم‌ترين اهداف مجموعه سپاه و بسيج است، بيان کرد: اين مجموعه در سال‌هاي گذشته ميزباني چندين دوره مسابقات کشوري را در رشته‌هاي فوتسال، واليبال، پينگ‌پنگ، دووميداني، دفاع شخصي و ورزش‌هاي رزمي و... انجام داده است.

طالبي عنوان کرد:‌ بالغ‌بر 50 سانس در هفته و هر سانس به طور ميانگين 25 نفر از مجموعه ورزشي شهداي بسيج استفاده مي‌کنند و اين مجموعه ورزشي در ايام هفته از ساعت 9 تا 23 آمادگي پذيرش تيم‌هاي ورزشي در رشته‌هاي مختلف است.

وي خاطرنشان کرد: نهادها، ارگان‌ها، مدارس و مربيان و مدرسان رشته‌هاي ورزشي مي‌توانند به مجموعه ورزشي شهداي بسيج به آدرس سمنان، بلوار بسيج، جنب استانداري سمنان مراجعه و يا با شماره 21422162 جهت عقد قرارداد تماس حاصل کنند.

قرعه‌کشي رقابتهاي بسکتبال دانشجويان آسيا

همگروهي دانشجويان ايران با فيليپين، چين، اندونزي، مالزي، مغلوستان.

تيم ايران با قرار گرفتن در گروه اول مسابقات بسکتبال 3*3 دانشجويان آسيا با تيم هاي فيليپين،چين2، اندونزي، مالزي2 و مغلوستان مسابقه خواهد داد.

به گزارش روابط عمومي‌فدراسيون ملي ورزشهاي دانشگاهي، طي مراسمي‌قرعه کشي سومين دوره مسابقات قهرماني بسکتبال 3*3 دانشجويان آسيا در مالزي برگزار و تيم ايران در گروه اول قرار گرفت. در اين رقابتها 11 تيم حاضر هستند که تيم ايران در گروه اول با تيم هاي فيليپين،چين2 ،اندونزي، مالزي2 و مغلوستان در دور مقدماتي به رقابت مي‌پردازد.

گروه بندي کامل اين رقابتها به اين شرح است :

گروه :A فيليپين- چين 2- اندونزي – مالزي 2 – مغولستا

ن - ايران

گروه B: مالزي 1- چين 1 - نپال – تايلند – ماکائو

اين رقابتها از امروز به ميزباني مالزي آغاز مي‌شود که تيم دانشجويان کشورمان فردا در اولين ديدار ساعت 13:30:00به وقت محلي به مصاف فيليپين و در دومين بازي ساعت 15:45 مقابل تيم چين قرار مي‌گيرد .

لازم به ذکر است قهرمان اين رقابتها جواز حضور در ليگ جهاني را به دست مي‌آورد. سومين دوره مسابقات بسکتبال 3*3 دانشجويان آسيا از 23 لغايت 27 فروردين در کشور مالزي شهر نيلاي برگزار مي‌شود.