تاریخ 1390/12/08 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3028 برو جستجو جستجوی پیشرفته   رمضانعلي شريفي فر مدير کل صدا و سيماي مرکز سمنان
 برنامه ريزي رسانه اي جهت حضور حداکثري مردم از اهداف مهم صدا و سيماست 

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
مديرکل صدا و سيماي مرکز سمنان گفت: برنامه ريزي رسانه اي جهت حضور حداکثري مردم از اهداف مهم صدا و سيماست.  
به گزارش روابط عمومي صدا و سيماي مرکز سمنان، رمضانعلي شريفي فر در خصوص عملکرد اين مرکز در خصوص برنامه هاي نهمين انتخابات مجلس شوراي اسلامي گفت: صدا و سيماي مرکز سمنان براساس سياست  و برنامه هاي ابلاغي از سوي ستاد انتخابات رسانه ملي به وظيفه خويش به نحوي پرداخته وعمده فعاليت هاي آن شامل تشکيل جلسات اتاق فکر با حضور کارشناسان، مديران و برنامه سازان مرتبط با امر انتخابات ،بررسي راهکارهاي لازم جهت حضور حداکثري مردم در انتخابات، انجام نظرسنجي هاي مختلف از سوي واحد آموزش و پژوهش مرکز، توليد وپخش ميزگرد راديويي وتلويزيوني با حضور کارشناسان خبره و تبيين جايگاه مجلس و اهميت حضور مردم درانتخابات، توليد و پخش ميان برنامه هاي ويژه انتخابات در برنامه هاي زنده راديويي و تلويزيوني، پخش ميان برنامه هاي تاميني برگرفته از بيانات مقام معظم رهبري و امام راحل (ره) در خصوص اهميت انتخابات و جايگاه مجلس شوراي اسلامي، انعکاس خبرهاي مربوط به انتخابات ،انجام گفت وگوي ويژه خبري با حضور مسئولين و متوليان امر انتخابات  و ايجاد باکس ويژه اخبار انتخابات مي باشد.
وي هدف برنامه هاي توليدي اين مرکز در خصوص نهمين انتخابات مجلس را آشنا نمودن مردم به نقش و جايگاه مهم مجلس شوراي اسلامي در جامعه و سرنوشت مردم دانست و افزود: برنامه ريزي رسانه اي جهت حضور حداکثري مردم در انتخابات و تبيين ويژگي هاي نماينده اصلح از ديدگاه مقام معظم رهبري و امام راحل (ره) از ديگر اهداف اين شبکه است.
مديرکل صدا سيماي مرکز سمنان مشارکت مردم در نهمين انتخابات مجلس شوراي اسلامي را حضوري پررنگ و حداکثري عنوان کرد و بيان داشت.
مردم متدين و شريف استان سمنان در صحنه هاي مختلف انقلاب حضور پررنگ و مثمر ثمري داشتند و قطعا همانند انتخابات دوره هاي قبل مشارکت خوبي در امر انتخابات خواهند داشت و نظرسنجي هاي صورت پذيرفته تا به حال مشارکت خوب مردم اين استان را در انتخابات نويد مي دهد .
شريفي فر انعکاس درست وثبت اين رويداد مهم در روز انتخابات را با اهميت دانست و تصريح کرد :  در روز انتخابات واحدهاي برنامه ساز ما در حوزه صدا و سيما و خبر با تمام توان و امکانات فني و تخصصي خويش از ساعتهاي ابتدايي انتخابات به ثبت حضور پرشور مردم درجاي جاي استان خواهند پرداخت و انشا ا... که اين حماسه و اين شور و شعور مردم را بتوانيم به درستي ثبت وانعکاس دهيم .


 مديرعامل شرکت توزيع برق استان سمنان ;
 بهبود بهره وري و تقويت حس مالکيت در نظام پيشنهادها متجلي مي شود 

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
مديرعامل شرکت توزيع برق استان سمنان در سيزدهمين نشست کميته نظام پيشنهادها و نوآوري بيان داشت: بهبود بهره وري و تقويت حس مالکيت در توسعه نظام پيشنهادها و نوآوري متجلي شده و باعث مي شود تا تصميم گيري در سازمان گسترش يابد.
به گزارش روابط عمومي شرکت توزيع برق استان سمنان، سيدمحمد موسوي زاده با عنوان اين که مي بايد به معناي واقعي به پيشنهادها توجه شود، گفت: بررسي و اجرايي نمودن ايده هاي موثر، موجب مشارکت سازماني همکاران در عرصه هاي مختلف تصميم گيري خواهد شد.
وي با اشاره به اين که ذات تصميم گيري چالش برانگيز است افزود: چنانچه اين نوع چالش ، توام با موفقيت باشد و بهبودي ايجاد نمايد، دستاورد آن احساس خوب و خوشبختي را در افراد به همراه دارد.
موسوي زاده تصريح کرد: نظام مشارکت نقطه مقابل فرد گرايي است و با توجه به وجود فضاي هم انديشي در شرکت و بهره مندي از نيروهاي ارزشمند، مي بايد به گونه اي برنامه ريزي و حرکت نماييم که شاهد مشارکت بيشتر همکاران در ارائه پيشنهادها و تداوم هم افزايي سازماني در سال آينده هم باشيم.
وي افزايش بهره وري و کاهش هزينه ها را به عنوان دو مشخصه بارز نظام پيشنهادها برشمرد و اذعان داشت: با توجه به هدف گذاري ارائه يک پيشنهاد توسط هر همکار در سال جاري، تقريبا به اين مهم دست يافته و نتايج مطلوبي حاصل گرديده است.
شايان ذکر است در ادامه اين نشست در خصوص تعدادي از پيشنهادهاي واصله شامل: تهيه شناسنامه فردي و ارزيابي پيمانکاران نيرو رساني، مديريت دانش و بهره گيري از طرفيت هاي همکاران، اتصال کابل خودنگهدار به کابل سرخط خروجي تابلوي فشار ضعيف، قرائت کنتور و توزيع همزمان قبوض برق روستايي و جايگزيني کابل هاي فاصله دار به جاي کابل هاي خودنگهدار مطرح شده از سوي عليرضا قيومي، حسينعلي تبيانيان، رمضانعلي ربيع زاده، علي جهانشاهي و مرضيه خاني بحث و بررسي و تبادل نظر به عمل آمده و پيشنهادهاي مصوب جهت اجرا به واحدهاي ذيربط ارائه شد.

 


 افزايش دسترسي به دادرسي عادلانه با حضور وکلا و کارشناسان  

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
وکلا، مشاوران حقوقي و کارشناسان رسمي دادگستري استان سمنان موضوع ماده 187، به همت معاونت آموزش دادگستري در مرکز استان گرد هم آمدند تا ضمن آشنايي با ضرورت و فوايد تشکيل هيات هاي مستقل وکلا و کارشناسان در استان، با نماينده استاني قوه قضائيه ديدار و گفت و گو نمايند.
به گزارش روابط عمومي دادگستري کل استان سمنان، رئيس کل دادگستري استان سمنان در اين گردهمايي، تربيت و آموزش وکلا، کارشناسان و حقوقدانان را يکي از مقدمات دسترسي به دادرسي عادلانه و قضاوت منطبق بر عدالت عنوان کرد.
احمد سياوش پور با اشاره به نقش به سزا و پررنگ وکيل و کارشناس در توسعه عدالت، اساس برخي از احکام دادگاه ها را براساس نظر کارشناس دانست و افزود: اين موضوع بيانگر لزوم تعهد بالاي کارشناسان و وکلا در ارائه نظرات دقيق و صحيح کارشناسي مي باشد.
سياوش پور نياز به وکيل را همانند نياز به متخصص در پزشکي و حتي مهمتر از آن دانست و با ابراز گلايه از پايين بودن سطح آگاهي مردم و جامعه نسبت به مسائل حقوقي از وکلا و حقوقدانان خواست تا نسبت به آموزش و راهنمايي مردم تلاش نموده و سطح دانش حقوقي جامعه را افزايش دهند.
وي معاضدت و وکالت برخي افراد کم بضاعت و بي بضاعت را زکات علمي وکلا و حقوقدانان دانست که بايد به جامعه تقديم شود.
سياوش پور با اشاره به فراهم نمودن زمينه انتخاب تشکيل هيات هاي مستقل وکلا و کارشناسان در استان سمنان، تشکيل و استقرار دفاتر هيات در استان را يک ضرورت دانست و افزود: وکلا و کارشناسان دادگستري مي توانند مشکلات و مطالبات خود را از طريق اين تشکل غير دولتي بيان نموده و پيگيري نمايند.
در پايان رئيس کل دادگستري به سوالات برخي از وکلا، مشاوران حقوقي و کارشناسان رسمي دادگستري پاسخ داد.
حجت الاسلام محمدقاسم عين الکمالي معاون آموزش دادگستري کل استان سمنان نيز در ابتداي اين جلسه از آموزش و صدور پروانه وکالت براي 280 کارآموز اين عرصه در ده سال اخير و در سطح استان خبر داد و افزود: 26 کارآموز وکالت و 20 کارآموز کارشناسي در حال حاضر آموزش هاي لازم را در شعب دادگاه هاي سراسر استان کسب مي کنند.
گفتني است وکلا و کارشناسان رسمي دادگستري تا تاريخ 90/12/9 مي توانند با مراجعه به معاونت آموزش دادگستري کل استان و تکميل فرم هاي مربوطه آمادگي خود را جهت نامزدي هيات مديره دفاتر وکلا يا کارشناسان در استان سمنان اعلام نمايند.


 رئيس حوزه هنري استان سمنان خبر داد:
 برگزاري پنجمين جشنواره شاهوار در قالب همايش فصل 

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
رئيس حوزه هنري  استان سمنان گفت: امسال پنجمين جشنواره شاهوار در قالب همايش فصل در شاهرود برگزار مي شود.
به گزارش روابط عمومي حوزه هنري استان سمنان، سيد عباس دانايي با اعلام خبر فوق افزود: پنجمين جشنواره شاهوار با تفاوت هايي نسبت به دوره هاي گذشته، 7 اسفند سال جاري در شاهرود برگزار مي شود.  
رئيس حوزه هنري استان سمنان اظهار داشت: 152 اثر در بخش شعر، 117 اثر در بخش داستان و 69 اثر در بخش طنز شيرين و طنز لحظه در بخش داستان و شعر به دبيرخانه جشنواره ارسال شده است.
دانايي تصريح کرد: در بخش ويژه جشنواره با عنوان ايران 1404 نيز تعدادي آثار به دبير خانه ارسال شده است.  
وي افزود: راضيه تجار و محمد کاظم مزيناني در بخش داستان، دکتر اسماعيل اميني و مصطفي محدثي خراساني در بخش شعر و ناصر فيض و محمد يعقوبي در بخش طنز داوري جشنواره را برعهده دارند .   دانايي با يادآوري اين مطلب که همايش فصل هرساله در يکي از شهرستان ها بر گزار مي شود، گفت : امسال همايش فصل در قالب جشنواره شاهوار در رده سني زير 24سال بر گزار مي شود تا جشنواره شاهوار که به مدت چهار سال به صورت متوالي  برگزار شده در سال جاري نيز امتداد پيدا کرده باشد.
رئيس حوزه هنري استان سمنان افزود: کوچکترين فرد شرکت کننده در اين جشنواره  6  ساله و بزرگترين فرد شرکت کننده 24ساله است. وي عنوان کرد: در اين جشنواره از 18نفر که مقام اول تا سوم را در هر بخش کسب مي نمايند تقدير مي شود. دانايي شناسايي و استعداديابي نيروي جوان، ايجاد فضاي دوستانه بين هنرمندان، آشنايي هنرمندان در بخش ادبيات با همديگر، تعامل افکار و اطلاعات و آشنايي هنرمندان با آثار يکديگر را ازمهمترين اهداف اين جشنواره  برشمرد.
دانايي گفت: کارگاه هاي تخصصي شعر و داستان از ساعت 30:9 الي 30:17 با حضور داوران کشوري و مراسم اختتاميه پنجمين جشنواره شاهوار نيز از ساعت 30:18 در فرهنگسراي مهر شاهرود برگزار مي شود.

 


 دريافت گواهينامه بين المللي مديريت پروژه حرفه اي "PMP " توسط مجري طرح پست شرکت برق منطقه اي سمنان 

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
مجري طرح پست شر کت برق منطقه اي سمنان موفق به دريافت گواهينامه بين المللي مديريت پروژه شد.
به گزارش روابط عمومي شرکت برق منطقه اي استان سمنان، اصغر آخوندي مجري طرح پست معاونت طرح و توسعه شر کت برق منطقه اي سمنان با گذراندن  دوره هاي آموزشي دانش مديريت پروژه و شرکت در آزمون بين المللي مديريت پروژه حرفه اي موفق به دريافت اين گواهينامه جهاني شد.  
در اين دوره که با هماهنگي معاونت برنامه ريزي و توسعه شبکه و هسته مرکزي مهندسي ارزش شرکت توانير و توسط يکي از موسسات تحقيقاتي برگزار گرديده بود، شرکت کنندگان با گذراندن دوره هاي مربوطه و قبولي در5 مرحله آزمون مقدماتي با شرکت در آزمون بين المللي مديريت پروژه حرفه اي  PMP و قبولي در آن موفق به کسب اين گواهينامه شدند.   شايان ذکر است گواهينامه «مديريت پروژه حرفه اي  PMP » شناخته شده ترين و معتبرترين گواهينامه حرفه اي مديريت پروژه در جهان است که با هدف اندازه گيري دانش داوطلبين درباره پيکره دانش مديريت پروژه و نحوه به کارگيري اين دانش در موقعيت هاي واقعي، گواهي صادر مي نمايد.