تاریخ 1395/11/25 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4420 برو جستجو جستجوی پیشرفته   مسابقات تکواندو قهرماني باشگاه‌هاي شهرستان جام دهه فجر 

سرويس ورزشي:

به گزارش روابط عمومي اداره ورزش و جوانان شهرستان شاهرود، مسابقات تکواندو قهرماني باشگاه‌هاي شهرستان جام دهه فجر روز پنجشنبه21 بهمن باحضور 75 نفر در رده‌هاي خردسال، نونهال، نوجوان برگزار گرديد و در پايان تيم باشگاه ذوب‌آهن، باشگاه شهيد غنيمت‌پور و باشگاه کانون بسيج به ترتيب اول تا سوم شدند.


 يادداشت
 مسابقه دوستداران طبيعت در پيست آفرود سمنان! 

زمين با سخاوت تمام، همه دارايي‌هايش را در اختيار ورزشکاران مي‌گذارد، از قله‌هاي دست‌نيافتني‌اش بگيريد تا رودخانه‌هاي خروشان، جنگل، چشمه و اقيانوس‌هاي بي‌انتهايش. در اين ميان، ورزشکاران آنقدر که بايد، براي محيط‌زيست دل نمي‌سوزانند.

اين روزها بي‌اخلاقي در ورزش تنها به زمين ورزشي خلاصه نمي‌شود، بلكه به دامان طبيعت نيز كشانده شده است، اين را از اتفاق‌هاي تلخ ورزشي گوشه و کنار کشور مي‌توان فهميد؛ براي نمونه گونه‌هاي منحصربه‌فرد گياهي، اين روزها زير چرخ خودروهايي که سوداي مسابقات آفرود را در سر دارند، نابود مي‌شوند، دليل جنگ انسان با محيط‌زيست را بايد در نبود آگاهي جستجو کرد، چون انسان ياد نگرفته محيط‌زيست را مادر خود بداند و هنوز به اين باور نرسيده که با مرگ منابع طبيعي مرگ خود را رقم مي‌زند.

پيش از يك هفته از برگزاري مسابقات اتومبيل‌راني آفرود، قهرماني كشور در پارك كوهستان سمنان مي‌گذرد، اما بي توجهي به محيط زيست و رها كردن زباله، پلاستيك و... در محدوده و اطراف پارك كوهستان و محل برگزاري مسابقات را مي‌توان جزء بي‌اخلاقي‌ها و حاشيه‌هاي ناخوشايند آن عنوان كرد، كه اين مسأله تمام زيبايي‌هاي يك مسابقه بزرگ ورزشي را از بين مي‌برد.

در اين بين و بعد از گذشت بيش از يك هفته از به خط پايان رسيدن اتومبيل‌هاي آفرود در سمنان، تعدادي از دوستاران طبيعت از گروهاي مختلف کوهنوردي و ساير رشته‌هاي ورزشي مجدداً وارد پيست آفرود سمنان شدند و مسابقه‌اي زيبا و جوانمردانه اينبار براي دوستي و توجه به طبيعت و پاك‌سازي طبيعت و جمع‌آوري زباله‌هاي آن منطقه را آغاز كردند.

يادداشت و عكس از: مسعود محقق


 کارمند اداره پست مقام مشترک سوم در مسابقه دارت را کسب نمود 

سرويس ورزشي:

به گزارش روابط عمومي اداره کل پست استان سمنان، مليحه آفاق (همکار پستي شاغل در اداره کد‌گذاري پست سمنان) موفق به دريافت حکم قهرماني در رشته ورزشي دارت بانوان در بين ادارات سمنان شد.

اين مسابقات به مناسبت سي و هشتمين سال پيروزي انقلاب اسلامي ايران در شهرستان سمنان برگزار و مليحه آفاق موفق به کسب مقام مشترک سوم شد.


 تيم‌هاي مدارس ‌هاجر و سميه قهرمان مسابقات واليبال مدارس سمنان شدند 

سرويس ورزشي:

مسابقات واليبال متوسطه اول و دوم با حضور 37 تيم به پايان رسيد. در فينال مسابقات که سرکار خانم اميدي مسئول ورزش بانوان استان از اداره ورزش و جوانان حضور داشتند. تيم ‌هاجر از متوسطه دوم به مقام نخست و مدرسه‌هاي شاهد و هجرت عنوان‌هاي دوم و سوم را بدست آوردند و تيم سميه از متوسطه اول قهرمان و تيم‌هاي عفاف و شاهد دوم و سوم شدند .


 آغاز المپياد علمي، فرهنگي، ورزشي وارثان فجر در سمنان 

سرويس ورزشي:

به گزارش روابط عمومي و امور بين‌الملل شهرداري سمنان،المپياد علمي، فرهنگي و ورزشي وارثان فجر آينده‌سازان ايران روز گذشته در سالن شهيد بابايي شهرداري سمنان آغاز شد.

شهردار سمنان در اين مراسم گفت: دهه فجر فرصت مغتنمي براي انتقال اهداف و آرمان‌هاي انقلاب به جوانان و آشنايي آنها با مجاهدت‌هاي دوران انقلاب است.

حسين موسوي اظهار داشت: انقلاب اسلامي ايران تاکنون با هدايت‌هاي امام خميني و مقام معظم رهبري طوفان‌ها و شرايط نامساعد و سخت را پشت سر گذاشته و به سرمنزل رسيده است و هم اکنون بايد تلاش کنيم تا آرمان‌ها و اهداف انقلاب را تثبيت کنيم.

وي جوانان ايراني را جواناني برخوردار از انرژي و استعدادهاي فراوان دانست و گفت: اين سرمايه‌هاي عظيم مي‌توانند زمينه‌هاي رشد و پيشرفت ايران عزيز را در عرصه‌هاي مختلف فراهم کنند و منشاء تحولات عظيم و سرنوشت‌ساز در كشور شوند.

وي خاطرنشان کرد: نوجوانان و جوانان در جريان انقلاب اسلامي و دفاع مقدس کارنامه درخشاني از خود به يادگار گذاشته‌اند و امروزهم بزرگترين حاميان ولايت فقيه و مقام معظم هستند.

دي ادامه اين مراسم هم حسين زرگر داور ليگ برتري استان گفت: برگزاري اين المپيادها نقش موثري در ايجاد نشاط و شادابي در جامعه و به ويژه دربين نسل جوان دارد.

سيد حسين زرگر اخلاق را مهم‌ترين اصل در ورزش برشمرد و افزود: ورزشکار بايد قبل از قهرمان بودن پهلوان باشد و در تهذيب نفس خود بکوشد.

وي از نوجوان خواست تا احاترام به والدين و کسب علم را مدنظر قرار داده و به مراحل بالاتر دست يابند.

المپياد فرهنگي ورزشي وارثان فجر آينده‌سازان ايران در رشته‌هاي اذان و روخواني قرآن، کتابخواني، نجات تخم مرغ، فوتسال و آمادگي جسماني برگزار شود.


 با 17 کشته و تعداد زيادي زخمي
 روز سياه فوتبال آنگولا چگونه رقم خورد؟ 

سرويس ورزشي:

روز گذشته در اتفاقي تلخ و عجيب، 17 نفر در جريان يک مسابقه در آنگولا کشته و چند ده نفر زخمي شدند.

اين فاجعه، 7 دقيقه پس از شروع ديدار بين دو تيم سانتا ريتا د کاسيا و رکريتو ده ليولو رخ داد، جايي که چند صد نفر به سمت در شمالي ورزشگاه حمله کردند که باعث شد چندين نفر زير دست و پا مانده و اين اتفاق تلخ رخ دهد. خبرگزاري آنگولا استيت ران کشته شدن 17 نفر را در اين فاجعه تاييد کرد و همچنين برخي از اين کشته شده‌ها، کودکاني بودند که نتوانستند خود را نجات دهند.

سخنگوي پليس در اين رابطه گفت:" مانعي در ورودي ورزشگاه در روز چهار ژانويه نصب شده بود. اين موضوع باعث مرگ حدود 17 نفر و مجروحيت حدود 56 نفر شد." سخنگوي پليس نيز کشته و زخمي شدن چندين کودک در جريان اين اتفاق را تاييد کرد.

پليس همچنين گفت که صدها نفر از هواداران سعي داشتند وارد ورزشگاه بشوند که پيش از آن پر شده بود و همين موضوع باعث شد که عده‌اي زمين خورده و زير دست و پا بيفتند. باشگاه رکريتو ده ليبولا در بيانيه‌اي همدردي خود را با حادثه ديدگان ابراز کرد.

در اين بيانيه آمده:"در حالي که بازيکنان در زمين بودند، خارج از زمين هواداران سعي داشتند وارد ورزشگاه شوند و در يک ورودي تراکم جمعيت زياد شد و باعث زمين خوردن جمعيت و اتفاقات تلخي در پي آن شد. 17 نفر کشته و 59 نفر زخمي شدند. اين يک تراژدي بي‌سابقه تر تاريخ فوتبال آنگولا بود."

اما يکي از خبرنگاران، مسئول اين اتفاق را پليس مي‌داند. او در اين رابطه گفت:" تنها دو پليس در آن ورودي حضور داشتند و مردم سعي کردند براي عبور از در ورودي با فشار آن را شکسته و عبور کنند."

همچنين رئيس جمهور آنگولا به موضوع ورود کرده و دستور بررسي و کمک‌رساني فوري به مصدومان را داده است.

اين اولين بار نيست که چنين اتفاقي در ورزشگاه‌هاي فوتبال در آفريقا رخ مي‌دهد. در سال 2009، عدم کنترل مناسب جمعيت در ديدار مقدماتي جام جهاني 2010 بين ساحل عاج و مالاوي، به کشته شدن 19 نفر در ابيجان منجر شد.

در سال 2001، تجمع بيش از اندازه تماشاگران در ورزشگاه شهر آکرا، به کشته شدن 127 نفر انجاميد. در اين ديدار، هواداران که از شکست تيم‌شان ناراحت بودند، به شکستن صندلي‌ها و پرتاب اشياء پرداختند و پليس در مقابل گاز اشک‌آور شليک کرد و همين به زير دست و پا ماندن عده زيادي انجاميد.

اما احتمالا بدترين فاجعه از اين دست، در سال 1964 در ورزشگاه ملي ليما و در ديدار پرو و آرژانتين رخ داد که بيش از 320 نفر کشته و 1000 زخمي داشت.


 نخستين جشنواره کشوري ورزش 'براي تونيک' در شاهرود برگزار شد 

سرويس ورزشي

به همت هيات ورزش‌هاي روستايي و بازي‌هاي بومي و محلي شهرستان شاهرود، نخستين جشنواره کشوري ورزش براي تونيک، در شاهرود برگزار شد.

رييس هيات ورزش‌هاي روستايي و بازي‌هاي بومي و محلي شهرستان شاهرود، با بيان اينکه اين جشنواره به مناسبت سي و هشتمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي و براي شناساندن ورزش کاملا ايراني 'براي تونيک' به همشهريان و هم وطنان برگزار شدافزود: اين ورزش در سبک‌هاي مختلف به صورت تلفيقي همچون رشته‌هاي رزمي براي تونيک، براي تونيک هوازي، اسکيت براي تونيک و کبد براي تونيک اجرا مي‌شود.

ابوالقاسم مرواري با اشاره به دست يابي نونهالان شاهرودي به مقام نخست کشوري اين ورزش، يادآور شد: در اين رشته ورزشي، کودکان زير شش سال به بازي‌هاي فکري براي تونيک پرداخته و افراد بالاي شش سال نيز به صورت تيمي ورزش مي‌کنند.

مرواري همچنين ابراز اميدواري کرد، در آينده کلاس‌هاي مربي گري اين رشته در شاهرود برگزار شود.

ورزش 'براي تونيک' روشي است که با الهام از کدگذاري بين‌المللي حروف الفبا طراحي شده است. اين ورزش اجراي تمرين‌هاي هم زمان ورزشکاران را امکان‌پذير مي‌کند. ياسمن مويدي، ايراني فعال در امور اجتماعي، فرهنگي و ورزشي، در ابتداي دهه 80، با ترکيب قوانين کدگذاري حروف الفبا با اجراي تمرينات ورزشي، موفق به ابداع براي تونيک شد.


 اخبار کوتاه ورزشي 

اميرحسين صادقي بار ديگر در کيش قضاوت خواهد کرد

سرويس ورزشي:

امير‌حسين صادقي عضو کميته فني واليبال آموزشگاه‌هاي شهرستان سمنان فردا براي داوري مسابقات تور جهاني واليبال ساحلي به جزيره کيش خواهد رفت. اين مسابقات با حضور 60 تيم از 17 کشور جهان در کيش حضور بهم خواهد رساند. براي امير‌حسين عزيز آرزوي موفقيت بيشتر را از خداوند منان خواستاريم.استاژ فني سبک شوتوکان
WSKF در استان سمنان برگزار شد

سرويس ورزشي:

اين استاژ فني با حضور استاد صافي رياست سبک در ايران و مربي اسبق تيم‌هاي ملي ايران - پاکستان- اردن و کره جنوبي و همچنين حضور استاد حسن‌زاده دبير سبک و استاد طاهر‌آبادي مسئول کميته آزمون سبک در شهرستان سمنان برگزار گرديد.

در اين سمينار فني حدود 100 کاراته کا از سبک شوتوکان WSKF از سراسر استان حضور داشتند. که پس از آن پنج‌تن از کاراته کاهاي سبک در آزمون دان 4 و سه نفر در آزمون دان 3 شرکت نموده و همچنين 30 نفر از شرکت‌کنندگان در آزمون‌هاي تئوري مربيگري در کلاس عملي مربيگري که زير نظر استاد صافي برگزار گرديد، شرکت نمودند.برگزاري مسابقه دوچرخه‌سواري تايم تريل جوانان گرمسار به مناسبت دهه مبارک فجر

سرويس ورزشي:

مسابقه دوچرخه سواري تايم تريل با حضور آقاي نيکدل رياست اداره ورزش و جوانان شهرستان گرمسار و آقاي صفرزاده دبير اسبق فدراسيون و مربي اسبق تيم ملي دوچرخه سواري برگزار شد. در اين مسابقه که به همت هيات دوچرخه سواري شهرستان گرمسار به رياست فرشيد مهرانپور در تاريخ 21/11/95 در جاده بن کوه حد فاصل باشگاه سوارکاري شباهنگ و تصفيه خانه گرمسار برگزار شد تعداد 100 دوچرخه سوار حضور پيدا کردند که در پايان نتايج زير بدست آمد.

نتايج تايم تريل جوانان
نفر اول: حسين گيلوري
نفر دوم: ميلاد مرادي
نفر سوم: عليرضا انگارنويسپايان مسابقات بسکتبال آموزشگاه‌هاي متوسطه دوره اول دختران

سرويس ورزشي:

به گزارش روابط عمومي اداره ورزش و جوانان شهرستان شاهرود، مسابقات بسکتبال آموزشگاه‌هاي متوسطه دوره اول دختران از روز يکشنبه 17 لغايت 21 بهمن با حضور 8 تيم در سالن اخوين شاهرود برگزار گرديد که در پايان تيم مدرسه 17 شهريور، 15 خرداد و مدرسه نجابت به ترتيب اول تا سوم شدند.کامراني و زمانلو سوم کشور شدند

سرويس ورزشي:

بيست و ششمين مسابقات بين‌المللي بدمينتون جام فجر با حضور 17کشور در تهران برگزار شد که در اين دوره از مسابقات مقام سوم مشترک تيمي دوبل به پگاه کامراني و صفورا زمانلو رسيد و اما در رشته انفرادي نيز الناز فيض منش به عنوان هشتم انفرادي رسيد.