تاریخ 1395/10/19 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4390 برو جستجو جستجوی پیشرفته  



 تيم فوتسال مقاومت قهرمان ليگ فوتسال نوجوانان شاهرود شد  

سرويس ورزشي:

به گزارش روابط عمومي اداره ورزش و جوانان شهرستان شاهرود، امروز پنج‌شنبه 16 دي ماه 95 هفته پاياني ليگ فوتسال نوجوانان شهرستان شاهرود با دو ديدار برگزار گرديد که در پايان تيم مقاومت با نتيجه 4 بر صفر تيم اسپاد را شکست داد و دو تيم مهراد و آراد به تساوي 2 بر 2 رضايت دادند. در پايان اين دوره از مسابقات تيم مقاومت با 3 برد و يک تساوي با صلابت به مقام قهرماني نوجوانان شهرستان دست يافت.


 کارگران ايران در 15 رشته ورزشي به مسابقات جهاني اعزام مي‌شوند 

سرويس ورزشي:

سرپرست فدراسيون آماتوري ورزش کارگري جمهوري اسلامي ايران گفت: کارگران ايران براي شرکت در رقابت‌هاي 15 رشته ورزشي به مسابقات جهاني کارگري اعزام خواهند شد.

سيد‌امير حسيني روز پنجشنبه هفته گذشته در شاهرود در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: اين مسابقه‌ها خردادماه سال آينده در کشور لتوني برگزار مي شود.

وي در باره ورزشکاران اعزامي به اين مسابقات نيز گفت: پس از برگزاري مسابقات رشته‌هاي مختلف و انتخاب قهرمانان که تا پايان سال به اتمام مي‌رسند، تيم‌هاي آماده اي براي افتخار‌آفريني به اين مسابقات اعزام خواهند شد.

حسيني از شرکت سه هزا رو 400 کارگر در رقابت‌هاي ورزشي خبرداد و گفت: کارگران ورزشکار در چهارسالي که از عمر اين فدراسيون مي‌گذرد، در 423 رقابت ورزشي شرکت کرده‌اند.

سرپرست فدراسيون آماتوري ورزش کارگري گفت: کارگران کشور 284 مکان ورزشي در اختيار دارند که با توجه به استقبال زياد کارگران، اين تعداد بايد افزايش يابد.

حسيني از تخصيص بودجه براي توسعه مکان‌هاي ورزشي کارگران دربودجه سال 96 هم خبر داد و گفت: اين فدراسيون تلاش مي‌کند با توسعه ورزش، نشاط و بهره‌وري را در جامعه کارگري افزايش دهد.

وي گفت: باتوجه به مشکلات مالي کشور، لازم است کارخانه‌ها و واحدهاي توليدي هم براي رشد ورزش کارگري هزينه کنند، که بر اساس تبصره 38 ارزش‌افزوده، اين هزينه‌ها از ماليات آن‌ها کم مي‌شود.

سرپرست فدراسيون آماتوري ورزش کارگري از برگزاري خوب مسابقه‌هاي قهرماني بسکبتال کارگران کشور در شاهرود تقدير کرد و گفت: اين شهرستان توانمندي‌هاي زيادي براي برگزاري مسابقات مهم ورزشي دارد که در خواست ميزباني چهار رشته ديگر در اين شهرستان در دست بررسي است. مسابقات قهرماني بسکتبال کارگران کشور از روز شنبه با حضور 9 تيم در سالن فجر شاهرود آغاز شد و روز چهارشنبه پايان يافت.

در اين مسابقات تيم‌هاي سيمان شاهرود، ساپکو تهران و فولادآلياژ يزد رتبه‌هاي اول تا سوم را کسب کردند.


 اردوي تيم ملي کشتي جوانان ارمنستان در دامغان 

سرويس ورزشي:

اميريه دامغان به عنوان محل برپايي اردوي تيم ملي کشتي جوانان ارمنستان انتخاب شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان؛ رئيس اداره ورزش و جوانان شهرستان دامغان گفت: اردوي تيم ملي کشتي جوانان ارمنستان ششم تا نهم بهمن ماه در اميريه برگزار مي‌شود.

قاسم طالبي افزود: جوانان کشتي گير ارمنستاني خود را براي شرکت در مسابقات جام شهيد‌ هاشمي‌نژاد بهشهر آماده مي‌کنند.

به گفته وي، در اين اردو محمدبنا، حميدسوريان وعليرضا رضايي هم شرکت خواهند داشت.

طالبي تصريح کرد: تيم ملي جوانان ارمنستان در سه روز برگزاري اين اردو با تيم کشتي اميريه و تيم کشتي منتخب استان سمنان، مسابقات تدارکاتي برگزار مي‌کند.


 برگزاري استاژ و آزمون بانوان انجمن شيتوريوشيتوکاي استان سمنان زيرکمربند قهوه‌اي در شاهرود 

سرويس ورزشي:

برگزاري استاژ و آزمون بانوان انجمن شيتوريوشيتوکاي استان سمنان زير کمربند قهوه‌اي در شاهرود در کانون جوانان بسيج شاهرود و با حضور سرکار خانم عباسي رئيس انجمن بانوان استان و همکاري مربيان فعال سرکار خانم شهناز کوثري مريم گرزين حميده اسماعيلي و مهناز کوثري اين دوره برگزار گرديد.

در اين دوره از آزمون حضور کاراته کاهاي خردسال که آيندگان کاراته هستند، بسيار چشم‌گير بود.


 محمد‌حسين فاضلي مسئول امور استان‌هاي انجمن دارت کشور شد 

سرويس ورزشي:

طي حکمي از سوي حميد آذر‌پور رياست انجمن دارت کشور محمد‌حسين فاضلي به سمت مسئول امور استان‌هاي انجمن دارت کشور منصوب شد. محمد حسين فضلي که در سابقه خود دبيري هيات ورزش‌هاي همگاني استان سمنان، رياست هيات ورزش‌هاي همگاني شهرستان گرمسار را دارد، در حال حاضر به عنوان رياست هيات انجمن‌هاي ورزشي اين شهرستان در حال خدمت به ورزشکاران و جامعه ورزش مي‌باشد.


 تيم منتخب يوفا 2016 از ديد کاربران سايت يوفا اعلام شد  

سايت رسمي يوفا از مدتي قبل طبق روال چند سال گذشته اقدام به راي‌گيري از بين حدود 40 بازيکن براي انتخاب تيم منتخب 2016 از ديد کاربران اين سايت کرد. روز پنج‌شنبه سايت يوفا نتايج اين راي‌گيري را اعلام کرد و بازيکنان زير با به دست آوردن بيشترين آرا در پست‌هاي خود در ترکيب منتخب سال 2016 يوفا قرار گرفته‌اند. در اين راي‌گيري 7146715 نفر شرکت کردند. از اين تعداد شرکت‌کننده 48 درصد از قاره اروپا، 25 درصد از قاره آسيا، 10 درصد از امريکاي جنوبي، 9 درصد امريکاي شمالي، 7 درصد از قاره افريقا و 1 درصد از قاره اقيانوسيه بوده‌اند. در اين راي‌گيري 24 درصد از شرکت‌کنندگان هوادار باشگاه رئال مادريد بوده اند. در رده‌هاي بعدي بارسلونا با 16 درصد، منچستر يونايتد با 6 درصد، يوونتوس با 5 درصد و آرسنال با 4 درصد قرار گرفته‌اند به لحاظ سني بيشتر شرکت‌کنندگان در اين راي‌گيري بين سن 18 تا 24 (62%) سال قرار داشته‌اند. رده‌سني 25 تا 34 سال (28%)، 35 تا 50 سال (9%) و بالاي پنجاه سال با 1 درصد در رده‌هاي بعدي قرار داشته‌اند.


 يادداشت
 تذکر 

يادداشت ارسالي از سوي سيدعباس احمدپناهي

سيدعباس احمدپناهي رياستِ اسبق فدراسيون کاراته و نامزدِ فعليِ تصديِ اين سِمت با ارسالِ يادداشتي براي سرويس ورزشي، به توضيح پيرامون برخي مسائل پرداخته که در ادامه خواهيد خواند.

تذکر:

ستارگان کاراته چندي پيش مطلبي با عنوانِ "نامزدهاي رياستِ فدراسيون کاراته را بهتر بشناسيم" منتشر ساخت و در بخش‌هايي از آن، پيرامون سيدعباس احمدپناهي رياستِ اسبق و نامزدِ فعلي انتخاباتِ فدراسيون کاراته چنين نوشت:

با سلام و آرزوي قبولي عبادات

ضمن تشکر از اطلاع‌رساني بدون جهت و هدف‌گيري خاص شما

در خصوص مطلب مبني بر شناخت کانديداهاي فدراسيون کاراته مطالب زير جهت استحضار اعلام مي‌گردد.

به‌نظر من داشتن برنامه و قانوني مشخص لازمه پيشرفت هر سازماني است که باعث جلوگيري از تبعيض و يقينا عدالت را حاکم خواهد نمود و همه جامعه هدف با توجه به قانونمند بودن و فعاليتشان از آن بهره‌مند خواهند شد.

همان‌طوري‌ که شما نوشته‌ايد، در مدت 22 ماه مسئوليت اينجانب سعي شده است، قانون حاکم گردد. البته يقينا انعطاف‌هاي نيز وجود داشته که آنهم به‌شکل کاملا قانوني انجام شده است و اين انعطاف‌ها براي افرادي که هدفشان پيشرفت کاراته خواهد بود، وجود داشته و فقط افراد حاشيه‌ساز و سود جو از آن بي‌بهره بوده‌اند و در راستاي همين قانون مندي و مشخص شدن وظايف بود که در آن زمان موفقيت‌هاي چشم‌گيري عايد کاراته کشور گرديد که اي کاش نگارنده محترم گوشه چشمي هم به آن داشت مانند گرفتن مجوز حجاب بانوان جهت شرکت در مسابقات آسيايي و جهاني که بزرگترين خدمت و اتفاق براي کاراته کشور بود، يا کسب مقام اول مسابقات آسيايي جوانان و اميد در هنگ کنگ که بعد از 30 سال اتفاق افتاد و يا کسب کرسي هيات رئيسه کاراته آسيا توسط اينجانب و يا حضور 15 استان در ترکيب تيم‌هاي ملي که قبلا شايد از دو استان بيشتر نبود و يا کسب مدال طلا در مسابقات جهاني زير 21 سال که تکرار نشده و يا 11 اعزام رسمي در 22 ماه خدمت که اگر بخواهيم مدال‌هاي آن‌را ذکر کنيم، نياز به مثنوي است.

اين تنها کسب مدال نبوده بلکه در سيستم اداري نيز تحول ايجاد شد که انجام امور به روز بود که اين هم در سايه قانون‌مندي مي‌باشد و يا حضور روساي محترم هيات‌ها در تصميم‌گيري‌ها و کميته‌هاي مختلف فدراسيون و برگزاري جلسات هر سه ماه يک‌بار با آنان و کمک‌هاي فراوان به هيات‌هاي که چه قبل از آن و چه بعد از آن را شاهد نبوده‌ايم. ايا فراموش کرده‌ايم قولي را که اينجانب به طلايي‌هاي بازي‌هاي آسيايي داده بودم که به هر کدام يک پرايد خواهم داد و قبل از ترک فدراسيون به قول خود عمل نموده و وجه آن‌ را پرداخت کردم و هرگز تعهدي براي رئيس بعدي ايجاد نکردم.

يقينا نگارنده محترم مي‌داند که هر زماني اقتضا خودش را دارد. الان جامعه کاراته بزرگ شده است و در آن شاهد افراد بزرگ و تحصيل کرده فراواني هستيم که نمي‌توان مانند گذشته هر تصميمي را به مرحله اجرا گذاشت. خود شما در زمان‌هاي دور چند سال داشتيد و چه جايگاهي در کاراته و حالا چه؟ آيا خود شما حالا يک تحليل‌گر و نظريه‌پرداز نمي‌باشيد و در برابر هر تصميم غير‌کارشناسي موضع نمي‌گيريد و يقينا کاراته آسيا و جهان هم مانند گذشته نيست و پيشرفت بسياري نموده است و کسب مدال نيز نياز به کار و استفاده از تمامي نيروهاي دلسوز را دارد. يقينا در ذهن جامعه کاراته خدمت تمامي دوستان نقش بسته و اعضاي محترم مجمع نيز با توجه به صلاح کاراته انتخابي اصلح خواهند داشت و يقينا تمامي جامعه کاراته دست در دست هم سعي مي‌کنند به فرد منتخب کمک و حاشيه را از اين رشته دور و راه براي ارتقاء کاراته ايران در سطح جهان را هموار نمايند.


 نامه وارده
 تبليغات در ورزش براي حضور در شوراي شهر شروع شد 

سرويس ورزشي:

اين روزها دوباره ورزش براي عده‌اي مهم شده است و با حضور در مسابقات و برنامه‌هاي ورزشي و ديده شدن به دنبال استفاده از ابزار ورزش و جامعه ورزش براي حضور در صحنه انتخابات شوراي شهر و راهيابي به جمع اعضاي شوراي شهر هستند. کساني که در سه سال گذشته با ورزش بيگانه بودند و در پست و سمت‌هايي که داشتند هيچ نگاهي به اهالي ورزش نداشتند و بعضا مانع تراشي هم مي‌کردند. در اين روزها حضور خود را در ميادين ورزشي پر رنگ کرده و در برخي رشته‌هاي ورزشي فعال شده‌اند که البته اين بار جامعه ورزش به وعده‌ها و شعارهاي قشنگ توجهي نخواهند داشت و اتفاقا به دنبال کساني خواهند بود که در سال‌هاي گذشته بدون هيچ چشم‌داشتي در خدمت ورزش بوده‌اند.

رشيد دلدار سمناني


 نامه وارده
 يک کار زشت و ناپسند در استعداديابي دختران در سالن پورياي ولي 

روز پنجشنبه هفته گذشته در انجام طرح استعداديابي از دختران نونهال و نوجوان در سالن پورياي ولي سمنان متاسفانه صحنه‌هاي زشت و ناپسندي اتفاق افتاد که مورد اعتراض والدين برخي شرکت‌کننده‌ها قرار گرفت و متاسفانه بايد گفت: عده‌اي حيا و عفت آنان را هدف گرفته‌اند. ضمن اينکه متاسفانه به علت برنامه‌ريزي اشتباه احتمال تصوير‌برداري توسط حضار و والدين نيز وجود داشت بعد از اعتراض و تذکر خانواده بنده متاسفانه عده‌اي جواب سربالا دادند و اين مسئله را متاسفانه به پاي دولت و نظام گذاشتند و بعد از پيگيري اين اتفاق که افراد زيادي شاهد بودند. عده‌اي با الفاظي همچون حراست و شکايت و... به دنبال ضرب چشم گرفتن بودند. ولي غافل از اينکه من بيدي نيستم که با اين بادها بلرزم

اميدوارم مسئولين امر پيگير اين اتفاق زشت و ناپسند باشند.

حجت‌الاسلام حجت‌اله نجف‌زاده


 نگاهي به داغ‌ترين خريدهاي زمستاني فوتبال اروپا؛
 از مارسلو تا لوئيز سوارز  

سرويس ورزشي:

فصل نقل و انتقالات زمستاني در اروپا به تازگي آغاز شده تا تيمها بتوانند در ميانه فصل نقاط ضعفشان را برطرف کنند.

سايت يوفا در گزارشي به موفق ترين خريدهاي زمستاني اشاره کرده است که مارسلو، کاپيتان دوم رئال مادريد و نمانيا ويديچ، مدافع اسبق يونايتد برخي از چهره‌هاي حاضر در ليست هستند.

ياپ استام، از ويلم به آيندهوون در سال 1996

استام فقط شش ماه در ويلم حضور داشت، اما عملکرد خوبش باعث شد که راهي آيندهوون شود. اين بازيکن در سن 23 سالگي با آيندهوون قهرمان جام حذفي هلند شد و در سال 1998 با هجده ميليون يورو به منچستريونايتد پيوست.

استانکوويچ، از لاتزيو به اينتر در سال 2004

مشکلات مالي باعث شد لاتزيو چاره‌اي جز پذيرش پيشنهاد چهار ميليون يورويي اينتر نداشته باشد. نراتزوري‌ها با قيمتي کم صاحب يک ستاره شدند. استانکوويچ با گلزني از روي نقطه کرنر در دربي ميلان يک لحظه به يادماندني را رقم زد. اين بازيکن با اينتر پنج بار قهرمان ليگ ايتاليا شد و ليگ قهرمانان اروپا را برد.

نمانيا ويديچ، از اسپارتاک مسکو به منچستر يونايتد در سال 2006

فرگوسن توانست در مسير خريد مدافع صربستاني ليورپول و فيورنتينا را شکست دهد. زوج ويديچ و فرديناند تبديل به يکي از موفق ترين خط دفاعي‌هاي اروپا شدند. پاتريس اورا هم در زمستان 2006 توسط شياطين سرخ خريده شد و دوران موفقي در اين تيم داشت.

کلاس يان هونته لار، از هيرنفين به آژاکس در سال 2006

اين بازيکن 9 ميليون يورويي به عنوان يکي از آينده‌دار ترين مهاجمان فوتبال اروپا به آژاکس ملحق شد. اين بازيکن در تيم جديدش در 136 بازي 105 گل زد و سه سال بعد با مبلغ 27 ميليون يورو به رئال مادريد پيوست.

مارسلو، از فلوميننزه به رئال مادريد در سال 2007

رامون کالدرون، مدير وقت رئال پس از خريد اين بازيکن در سن 18 سالگي گفت مارسلوجواهري بوده که کل اروپا شرايطش را زير نظر داشتند. اين بازيکن پس از يک دهه در رئال مادريد سه لاليگا و دو چمپيونزليگ برده و يکي از بهترين مدافع چپ‌هاي فوتبال جهان است. رئال در آن زمستان هيگواين را هم خريد.

آندره آ بارزالي، از ولفسبورگ به يوونتوس در سال 2011

يوونتوس براي خريد اين بازيکن فقط 300 هزار يورو هزينه کرد. اين بازيکن که به قهرماني ولفسبورگ در بوندسليگا کمک کرده بود راهي تورين شد و خط دفاعي بي‌نظيري را در کنار بونوچي و کيه ليني تشکيل داد و پنج بار قهرمان سري آ شد.

لوئيز سوارز، از آژاکس به ليورپول در سال 2011

سرخ‌ها از درآمد 57،5 ميليون يورويي فروش فرناندو تورس به چلسي استفاده کردند و 40،2 ميليون يورو براي اندي کرول و 26،5 ميليون يورو براي سوارز پرداختند. کرول در 58 بازي فقط 11 گل زد و ناموفق بود اما سوارز آمار 82 گل در 133 بازي در آنفيلد داشت. در نهايت او با 82،3 ميليون يورو راهي بارسلونا شد.

ايوان راکيتيچ، از شالکه به سويا در سال 2011

بازيکن سوئيسي – کروات تبديل به اولين کاپيتان خارجي تينم آندلوسي از مارادونا به بعد شده بود و در اولين جام از سه گانه تاريخي سويا در ليگ اروپا نقشي کليدي داشت هر چند که او هم در سال 2014 راهي نيوکمپ شد.

خوانفران، از اوساسونا به اتلتيکو مادريد در سال 2011

اين بازيکن به عنوان يک‌ هافبک به سويا ملحق شد، اما در ويسنته کالدرون تبديل به دفاع راست شد و در موفقيت تيم سيمئونه نقشي کليدي داشته است. عملکرد محصول آکادمي رئال مادريد به حدي خوب بود که به تيم ملي اسپانيا هم رسيد.

نمانيا ماتيچ از چلسي به بنفيکا در سال 2011

اين بازيکن به عنوان بخشي از حق انتقال داويد لوئيز به استمفوردبريج راهي بنفيکا شد. او در اين تيم از پست‌هافبک هجومي به‌هافبک دفاعي تغيير کرد و در سال 2013 ليگ اروپا را برد. چلسي براي بازگرداندن وي 25 ميليون يورو هزينه کرد.