تاریخ 1395/09/23 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4369 برو جستجو جستجوی پیشرفته   با حضور معاون سازمان استثنايي وزارت آموزش و پرورش:
 آئين تجليل از تلاشگران عرصه تعليم و تربيت دانش‌آموزان با نيازهاي ويژه 

سرويس خبر

با حضور معاون سازمان استثنايي وزارت آموزش و پرورش آئين تجليل از تلاشگران عرصه تعليم و تربيت دانش‌آموزان با نيازهاي ويژه استان سمنان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع‌رساني و روابط عمومي آموزش و پرورش استان سمنان، گردهمايي روز جهاني معلولان آموزش و پرورش باحضور معاون سازمان آموزش و پرورش استثناي کشور، معاون استاندارسمنان و مديرکل آموزش و پرورش استان سمنان در سالن شهيد مطهري برگزار شد.

مديرکل آموزش و پرورش استان سمنان ازکسب 15 رتبه برتر کشوري توسط دانش‌آموزان با نيازهاي ويژه استان در مسابقات مختلف پرورشي و ورزشي خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع‌رساني و روابط عمومي آموزش و پرورش استان سمنان، محمدرضا جهان درآئين تجليل ازتلاشگران عرصه تعليم و تربيت دانش‌آموزان با نيازهاي ويژه استان افزود: دستگاه تعليم وتربيت در دنيا مديون آموزش و پرورش براي دانش‌آموزان با نيازهاي ويژه است که دنيا از آن سودبرده است.

وي نظام تعليم وتربيت عادي رامديون آموزش و پرورش استثنايي دانست و گفت: دقيق‌ترين روش‌ها و فعاليت‌ها که براي اصلاح آموزش و يادگيري فرد بايد اتفاق بيافتد ابتدا درآموزش و پرورش با نيازهاي ويژه صورت مي‌گيرد.

مديرکل آموزش و پرورش استان سمنان تصريح کرد: تلاشگران عرصه تعليم و تربيت بانيازهاي ويژه سخت‌ترين و تخصصي‌ترين کار در آموزش و پرورش برعهده دارند که با کارکردن با عشق و علاقه نشاط را به دانش‌آموزان مي‌دهند.

محمدرضا جهان در ادامه به کسب 15 رتبه برترکشوري توسط دانش‌آموزان با نيازهاي ويژه استان خبر داد و گفت:7 نفر از دانش‌آموزان رتبه اول، 3 نفر رتبه دوم و 5 دانش‌آموز رتبه سوم کشوري را درمسابقات پرورشي و تربيت بدني کسب کردند. وي اظهار کرد: بالغ بر300 نفر نيروي متخصص در اين حوزه فعاليت دارند که از اين تعداد 36 نفر نيروهاي متخصص توانبخشي هستند که در خدمت‌رساني به اين گروه از دانش‌آموزان در مدارس خاص فعاليت مي‌کنند.

مديرکل آموزش و پرورش استان سمنان در پايان با اشاره به اينکه يک هزار و200 دانش‌آموز استثنايي استان در20 مرکز آموزشي مستقل ويژه دانش‌آموزان با نيازهاي ويژه استان تحصيل مي‌کنند، خاطرنشان کرد: 660 دانش‌آموز با نيازهاي ويژه در مراکز استثنايي و560 دانش‌آموز به صورت تلفيقي درمدارس عادي تحصيل مي‌کنند. مديرکل آموزش و پرورش استان سمنان تصريح کرد: 15 نفر از دانش‌آموزان با نيازهاي ويژه استان حائز رتبه برتر کشوري شدند.


 استاندار سمنان:
  فرهنگ وقف در جامعه ترويج شود 

سمنان - خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

استاندار سمنان با بيان اينکه وقف به اقتصاد و رونق جامعه کمک مي‌کند، گفت: سنت حسنه وقف بايد در جامعه معرفي و فرهنگ آن ترويج شود.

محمدرضا خباز در جمع مديران اوقاف استان سمنان به ميزباني اداره کل اوقاف و امور خيريه استان با بيان اينکه وقف از برترين و ماندگارترين اقدامات نيکوکاري است که به ساماندهي امور فرهنگي، اجتماعي و اقتصادي جامعه کمک مي‌کند، ابراز داشت: معتقديم از طريق گسترش موقوفات و هدايت آنها مي‌توان اغلب نيازها و ضروريات جامعه را تأمين کرد لذا اين قبيل اقدامات که خير‌خواهي را در جامعه ترويج مي‌کند، بايد بيش از پيش مورد توجه و تبليغ واقع شود.

وي با بيان اينکه از اقدامات ماندگار اداره اوقاف و امور خيريه ترويج فرهنگ قرآني در جامعه محسوب مي‌‌شود، افزود: وقف راه ‌گشايي براي رفع محروميت‌هاي مادي و معنوي جامعه و يادگار جاودانه‌اي از کرامت انسان به شمار مي‌رود و بايد توجه به امور قرآني در جامعه و ارتقاء فرهنگ قرآن آموزشي افزون‌تر شود.

استاندار سمنان با بيان اينکه از طرح‌هاي خيرخواهانه سازمان اوقاف براي اقشار مردم حمايت مي کند، ابراز داشت: اگر فرهنگ وقف در مسير صحيح به کار گرفته شود و وقف‌کننده‌ها به مسير درستي هدايت شوند بسياري از مشکلات جامعه حل خواهد شد که در اين راستا استفاده از مشاوراني که به شرايط جامعه مسلط هستند مي‌تواند به سامان‌دهي طرح‌هاي تجاري کمک کند که عواقب آن منجر به افزايش درآمدزايي در برنامه‌هاي خير خواهد شد.

خباز در ادامه تصريح کرد: تهيه طرح‌هاي هدف دار و برنامه‌ريزي در راستاي تعمير بقاي متبرکه از اقدامات خوب اوقاف محسوب مي‌شود چرا که معتقديم بهسازي اماکن اوقاف مي‌تواند به شکوفايي و رونق اقتصادي در جامعه کمک شاياني کند.

وي افزود: ساماندهي به کاروان‌سراهايي که تحت نظارت اداره کل اوقاف قرار دارند، بايد در اولويت قرار گيرد و همچنين اداره اوقاف در اجراي امور وقف تمام حساسيت‌ها را لحاظ مي‌کند و معتقديم اماکني که داراي بها و ارزش زيادي هستند بايد براي مردم هزينه شود و اوقاف همواره در اين امر همت و توان خود را به کار گرفته است تا فرهنگ وقف به عنوان يک صدقه جاري در جامعه ترويج پيدا کند.


 مديرکل بيمه سلامت استان سمنان:
 تجميع بيمه‌ها از پشتوانه کارشناسي کافي برخوردار نبود 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرکل بيمه سلامت استان سمنان با اشاره به رد لايحه تجميع بيمه‌ها در کميسيون‌هاي تخصصي مجلس گفت: طرح پيشنهادي از پشتوانه کارشناسي کافي برخوردار نبود و با اجراي آن، ممکن بود در تحقق عدالت مشکل ايجاد مي‌شد.

علي‌رضا اعرابي در جمع خبرنگاران به تمجيد از عملکرد دولت يازدهم در حوزه سلامت پرداخت و اظهار کرد: در بين دولت‌هاي پس از انقلاب هيچ دولتي به‌اندازه دولت يازدهم به حوزه سلامت و رفع مشکلات مردم در اين بخش تلالش نکرده است.وي طرح تحول نظام سلامت را يک طرح بزرگ خواند و افزود: البته ممکن است نقدهايي هم به بخش‌هاي اين طرح وارد باشد لذا با شناسايي و رفع اين مشکلات مي‌توان رضايت مردم از اين طرح ملي را افزايش داد.

مديرکل بيمه سلامت استان سمنان، از توانمندسازي گروه‌هاي هدف به‌عنوان يکي از اهداف اين سازمان نام برد و افزود: بايد از طريف اطلاع‌رساني و آگاهي‌بخشي و جلب مشارکت‌هاي مردمي تلاش کنيم که کيفيت خدمات ارائه شده را افزايش و مهم‌تر از آن تلاش کنيم که منابع به درستي در جاي خود هزينه شوند.

رضايت 86 درصدي مردم از طرح تحول نظام سلامت

وي با بيان اينکه طرح تحول در حوزه درمان با مشکلات و ايراداتي همراه است اضافه کرد: با اجراي اين طرح قرار بود بخشي از اعتبارات ناشي از هدفمندسازي يارانه‌ها به صندوق‌ها و بيمه‌ها و... تزريق شود که در عمل اين اتفاق نيفتاد. ضمن اينکه هزينه‌هاي بالا به کسري منابع انجاميد و اين مهم سبب شد که پرداختي به بيمارستان‌ها با تاخير انجام شود.

اعرابي طرح تحول را در مجموع طرح موفق و ماندگار ارزيابي کرد و گفت: براساس پژوهش‌هايي که در بيمه سلامت انجام شده 86 درصد مردم از اجراي اين طرح رضايت دارند.

وي از افزايش بالاي هزينه‌ها به عنوان يک ايراد در اجراي اين طرح ملي نام برد و افزود: شايد اگر کارشناسي بيشتري در اجراي طرح صورت مي‌گرفت مشکلات امروز وجود نداشت.

مديرکل بيمه سلامت استان سمنان با بيان اينکه بايد افزايش هزينه‌ها در اين طرح بزرگ مديريت مي‌شد، تصريح کرد: گذشته از اين در اصلاح ارزش‌هاي نسبي و روند اجراي طرح بايد رويکرد کارشناسي‌تري لحاظ مي‌شد.

افزايش چشمگير پرداختي به مراکز درماني در استان سمنان

وي با بيان اينکه بخشي از هزينه‌هاي اين طرح ناشي از طرح بيمه همگاني بود گفت: در حال حاضر دولت به دنبال يافتن راهي براي سوق دادن بيمه‌ها به سمت افراد نيازمند است و مي‌کوشد که راهي بيابد که ارائه خدمت اين بخش متناسب با وسع خانوارها انجام شود.

دکتر اعرابي با اشاره به بحث تجميع بيمه‌ها گفت: اگر تجميع بيمه‌ها با تجميع منابع همراه مي‌شد شايد طرح کامل‌تر به مجلس مي‌رفت لذا طرح ارائه شده از پشتوانه کافي کارشناسي برخوردار نبود.

مديرکل بيمه سلامت استان سمنان از افزايش چشمگير پرداختي به مراکز درماني در استان سمنان خبر داد و افزود: پرداختي‌هاي ما از دو ميليارد و 600 ميليون تومان در سال 92 امسال به هفت ميليارد و 700 ميليون تومان افزايش يافته است.

خدمات‌دهي براساس"نظام ارجاع و پزشک خانواده"روش امتحان پس‌داده‌اي است.

وي با بيان اينکه ارائه خدمات بايد براساس نظام ارجاع که روش پذيرفته شده‌اي در کشورهاي توسعه‌يافته است انجام شود، گفت: استراتژي بيمه سلامت در حال حاضر سوق دادن خدمات به سمت نظام ارجاع و پزشک خانواده است که روش امتحان پس‌داده‌اي است.

اين مقام مسئول در پاسخ به پرسشي در خصوص بدهي‌هاي اين بيمه در استان سمنان اضافه کرد: در حال حاضر پرداختي بيمارستان‌ها را تا دي‌ماه 94 تسويه کرديم. ضمن اينکه بخش محدودي از پرداختي فروردين ماه امسال نيز پرداخت شده است.

وي با بيان اينکه استان سمنان از نظر پرداخت‌ها وضعيت مطلوب‌تري از ميانگين کشوري دارد گفت: در خصوص پرداختي‌ها به بخش غيربيمارستاني، داروخانه‌ها، بخش خصوصي و... نيز بدهي‌ها را تا خردادماه پرداخت کرديم.

وي با اشاره به تخصيص اعتباراتي به اين بخش اظهار اميدواري کرد: اين بدهي‌ها ظرف دو هفته آينده در استان سمنان پرداخت شود.


 با حضور مديرکل آموزش و پرورش استان سمنان:
 14 نفر از پژوهشگران برتر آموزش و پرورش استان تجليل شدند 

سرويس خبر

باحضور مديرکل آموزش و پرورش استان سمنان از 14 معلم و دانش‌آموز پژوهشگر برتر استان تجليل شد. به گزارش اداره اطلاع‌رساني و روابط عمومي آموزش و پرورش استان سمنان، محمدرضا جهان امروز در مراسم تجليل از پژوهشگران برتر آموزش و پرورش استان که در مدرسه نمونه دولتي عفاف سمنان برگزار شد، افزود: کودک انسان هنگامي که خلق مي‌شود به‌عنوان تنها موجود خودآگاه است.وي با اشاره به اهميت تفکر در دانش‌آموزان اظهار کرد: دانش‌آموزان بايد توان حل مسئله‌هاي علمي و پژوهشي را در مدارس بياموزند.مديرکل آموزش و پرورش استان سمنان تصريح کرد: بايد منويات رهبر معظم انقلاب در رابطه با کرسي‌هاي آزاد‌انديشي در مدارس ترويج يابد و تبادل نظر‌ها مي‌تواند در افزايش کنجکاوي در دانش‌آموزان تاثيرگذار باشد.

محمدرضا جهان با تاکيد بر ايجاد روحيه پژوهش محوري در دانش‌آموزان افزود: معلمان نبايد سوال دانش‌آموزان را از سوال پرسشي که از اصول پژوهش است، منع کنند زيرا پرسش سوالات متنوع از سوي دانش‌آموزان در مقاطع مختلف تحصيلي بايد براي آموزش و پرورشي‌ها خوشحال‌کننده باشد چرا که با پرسش، ذهني خلاق و پژوهشگر ايجاد خواهد شد.

وي روش‌هاي تدريش محفوظي را زنگ خطري براي نابودي پژوهش و ذهن خلاق دانست و گفت: اکنون بايد با تغيير اصول تدريس، آگاهي بخشي را در دانش‌آموزان تقويت شود.

مديرکل آموزش و پرورش استان سمنان خاطرنشان: برنامه‌هاي پژوهشي از سوي اداره کل آموزش و پرورش در استان سمنان در سه سال گذشته به خوبي انجام مي‌شود و با جلسه‌هاي متعدد و کلاس‌هاي آموزشي روش‌هاي نوين تدريس را معلمان استان فرا گرفتند.


 گشايش دفتر نمايندگي گزينش و استخدام نيروي دريايي در استان سمنان 

دفتر نمايندگي گزينش و استخدام نيروي دريايي راهبردي آجا استان سمنان با حضور رئيس مرکز مطالعات و تحقيقات نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي امير دريادار دوم مهرداد آل احمد، روز دوشنبه 21 آذر95 گشايش يافت.

رئيس دفتر مطالعات و تحقيقات نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي امير دريادار دوم مهرداد آل احمد روز دوشنبه در حاشيه آئين گشايش دفتر نمايندگي گزينش و استخدام نيروي دريايي راهبردي اجا استان سمنان در حضور مسوولان استان و فرمانده هاي ارتش جمهوري اسلامي ايران در گفت و گو با ايرنا سمنان گفت: اين دفتر نمايندگي، اولين دفتر در قلب کوير ايران است و آثار و برکات آن در سال هاي بعد نمايان مي شود.

وي افزود: اين دفتر، فصل مشترکي ميان نيروي دريايي و استان سمنان است و براي ارتباط بيشتر و انجام هماهنگي هاي لازم در آينده بسيار موثر خواهد بود.

دريادار دوم آل احمد ادامه داد: با گشايش دفتر نمايندگي گزينش و استخدام نيروي دريايي راهبردي آجا استان سمنان، نيروي دريايي مي تواند برخي از پژوهش هاي خود را به اين دفتر در استان واگذار کند.

وي افزود: دفتر نمايندگي فرآيند گزينش و استخدام را بر عهده دارد که به تربيت نيروي تکنسين و متخصص در مراکز آموزشي و يا استخدام در دانشگاه هاي افسري نيروي دريايي و ديگر موارد مي پردازد.

به گزارش ايرنا، رئيس مرکز مطالعات و تحقيقات نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي با بيان اين که سمنان يک استان دريايي نيست، اما مردمي دريا دل دارد، گفت: هميشه نيروي دريايي مديون رشادت و افتخارآفريني هاي شهيد دريادار محمدابراهيم همتي از غيورمردان اين استان است، زيرا به واسطه سلحشوري وي بود که حماسه هفت مرواريد هفتم آذر آفريده شد.

در اين آيين از محمدرضا خباز استاندار، محمد همتيان معاون استانداري، سيدعباس دانايي فرماندار، حسين موسوي شهردار سمنان و ديگر مسوولان استاني تجليل و تقدير شد.


 چاپ 54 مقاله پژوهشي دردفتر تحقيقات کاربردي فرماندهي انتظامي استان سمنان  

سمنان - خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رئيس دفتر تحقيقات کاربردي فرماندهي انتظامي استان سمنان گفت: از سال 1390 تاکنون 54 مقاله پژوهشي با موضوع جرم شناسايي، نظم و امنيت و مطالعات عمومي در دفتر تحقيقاتي انتظامي اين استان چاپ شده است.سيدمهدي تقوي افزود: اين دفتر تحقيقاتي با هدف بررسي مشکلات و چالش‌هاي اجتماعي، جرم و خشونت با دانشجويان و استادان به منظور بررسي علمي اين معضلات اجتماعي همکاري‌هاي خوبي دارد.

وي با اشاره به همکاري بيش از 200 تن از استادان برجسته استان با اين نهاد انتظامي، اظهار داشت: دفتر تحقيقات کاربردي فرماندهي استان سمنان به عنوان قطب علمي قانون گرايي و نظم و امنيت کشور از سوي پژوهشگاه انتظامي علوم انتظامي ناجا معرفي شده است.تقوي تصريح کرد: در ابتدا سال 95 تاکنون 12 طرح پژوهشي از سوي اين نهاد علمي و امنيتي استان سمنان حمايت شد و در سال‌جاري 30 عنوان مقدمه علمي و پژوهشي در حوزه امنيت و جرم شناسي به دفتر تحقيقات کاربردي ارسال شد.وي با بيان اين که اين نهاد امنيتي و علمي از طرح‌هاي پژوهشي از 50 ميليون ريال تا 100 ميليون ريال حمايت مي‌کند، گفت: از سال 90 تاکنون بيش از 800 ميليون ريال براي مقالات برتر هزينه شده است.

تقوي اضافه کرد: به دليل تغيير رويکرد در ستاد فرماندهي انتظامي از تهديد محوري به جامعه محوري، اين نهاد علمي و انتظامي به منظور موشکافي مهم‌ترين مشکلات اجتماعي کشور و ارزيابي اين مسايل به منظور رفع آن‌ها تشکيل شده است.وي ادامه داد: اين نهاد از پايان‌نامه‌ها و رساله‌هاي دکتري که در حوزه‌هاي اجتماعي و امنيتي باشد به ميزان 10 تا 30 ميليون ريال کمک مالي مي کند.

تقوي تصريح کرد: از اقدامات مؤثر ديگري که دفتر تحقيقات کاربردي انجام مي‌دهد اعطاي کسري خدمت به دانشجوياني که مقاله‌هاي برتر به منظور افزايش امنيت انجام مي‌دهند که اين کسر از خدمت از يک ماه تا حداکثر خدمت متغيير است.رئيس دفتر تحقيقات کاربردي فرماندهي انتظامي استان سمنان افزود: در سال 95 طرح‌هاي برگزيده که به کسر از خدمت انجاميد 9 مورد بوده که اين رويکرد جديد ستاد فرماندهي انتظامي استان سمنان توانسته آمار ميزان ارايه مقاله‌ها را به نهاد‌هاي امنيتي و انتظامي استان افزايش دهد. دفتر تحقيقات کاربردي فرماندهي انتظامي در سال 1387 به منظور بررسي مهم‌ترين آسيب‌هاي اجتماعي و تغيير رويکرد تهديد محوري به جامعه مجوري ساماندهي شده است.


 مدير عامل قرض‌الحسنه مهر ايران شعب استان سمنان:
 بيش از 500 ميليارد تسهيلات قرض‌الحسنه در بخش‌هاي مختلف پرداخت شد 

سرويس خبر

مدير عامل قرض‌الحسنه مهر ايران شعب استان سمنان گفت: امسال بيش از 6 هزار پرونده تسهيلاتي با حجم قريب 500 ميليارد ريال در بخش‌هاي مختلف به‌صورت قرض‌الحسنه پرداخت شده است.

علي‌اکبر رضاييان به مناسبت آغاز دهمين سال فعاليت تاسيس اين بانک، با اشاره به نوع خدمات ارائه شده در اين بانک، گفت: ارائه کليه خدمات بانکي موجود در شبکه بانکي کشور از جمله اعطاي دسته چک، خدمات الکترونيکي شامل اينترنت بانک، موبايل بانک، استقرار خودپرداز در شعب و نقاط مختلف شهرهاي استان، دستگاه‌هاي پايانه فروشگاهي و... به‌عنوان بخشي از فعاليت اين بانک مي‌باشد؛ از طرفي اين بانک عضو شبکه شتاب، شاپرک، چکاوک و عضو کميسيون هماهنگي بانک‌ها بوده و عليرغم سن کم، همپاي ساير بانکهاي کشور از شاخصهاي عملکرد مطلوبي برخوردار مي‌باشد.

وي افزود: اعطاي تسهيلات در بخشهاي مختلف از جمله تسهيلات رفع احتياجات ضروري، درمان بيماري، ازدواج و اشتغال جوانان، حمايتي، تعمير و تکميل مسکن، وديعه مسکن، خريد ابزار کار و مواد اوليه، کسبه و صنوف و... صرفاً در قالب عقد قرض الحسنه بدون دريافت هرگونه سود و تنها با کارمزد صفر تا 4 درصد خواهد بود.

رضا ييان همچنين گفت: با توجه به اينکه وصول مطالبات غير جاري هر بانک و موسسه‌اي بسيار حائز اهميت مي‌باشد، نسبت مطالبات غير‌جاري به تسهيلات اعطايي اين بانک کمتر از يک درصد مي‌باشد و از اين منظر مديريت شعب سمنان جزو استان‌هاي برتر کشور مي‌باشد.مدير عامل قرض‌الحسنه مهر ايران شعب استان سمنان اضافه کرد: اين بانک با اهداف خيرخواهانه و خداپسندانه تاسيس شده و امروز نسبت به 5 سال قبل، بانک قريب 9 برابر بزرگتر‌تر شده است و اين به آن معني است که مردم بانک خود را شناخته‌اند و از خدمات ارائه شده آن طي اين چند سال رضايت نسبي دارند.

وي افزود: مردم منابعي را که در اختيار اين بانک قرار داده اند به امور خيرخواهانه اختصاص داده شده است؛ ولي قطع به يقين نيازمند حمايت‌ها و توجهات خيرين، مسئولين و معتمدين استان خصوص حمايت همه‌جانبه از نخستين و بزرگترين بانک قرض‌الحسنه کشور جهت تخصيص آن به همشهريان و هم‌استاني‌ها مي‌باشيم.

شايان ذکر است: هم اکنون اين بانک داراي 9 شعبه در شهر‌هاي مختلف استان مي‌باشد.


 مديرکل اوقاف و امور خيريه استان سمنان:
 115 طرح وقفي در استان سمنان انجام شد  
  وجود 3900 موقوفه متصرفي

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرکل اوقاف و امور خيريه استان سمنان با بيان اينکه 115طرح وقفي در استان به انجام رسيد، گفت: بهسازي بقاع متبرکه و موقوفات به رونق اقتصاد جامعه کمک مي‌کند.

حجت‌الاسلام عبدالله واحدي در ديدار با استاندار سمنان به ميزباني اداره کل اوقاف و امور خيريه استان با بيان اينکه بالغ بر پنج هزار و 130 مکان وقفي در استان سمنان وجود دارد، ابراز داشت: وقف صدقه جاري و احساني ماندگار است که با انجام زيرساخت‌هاي بنيادين در زمينه آموزش و اشاعه فرهنگ، بهداشت و موارد پزشکي مي‌تواند پايه‌هاي يک جامعه پويا را مستحکم‌تر کند، لذا بايد فرهنگ وقف به عنوان يک ضرورت در اجتماع ترويج پيدا کند.

وي با بيان اينکه بالغ بر سه هزار و 900 موقوفه در استان سمنان متصرفي است، افزود: اداره اوقاف و امور خيريه نه تنها در نظارت بر موقوفات متصرفي استان کوشا است بلکه از طريق مراجع قانوني از تصرف اراضي جلوگيري مي‌کند لذا به روز بودن موقوفات اين مهم را مي‌طلبد تا با نظارت و دقت بيشتر بتوانيم اين سنت حسنه را در جامعه نهادينه کنيم.

مديرکل اوقاف و امور خيريه استان سمنان با بيان اينکه طي دو سال اخير 115طرح وقفي، نظارتي در موقوفات استان به انجام رسيد، ابراز داشت: با توجه به ارزش و اهميت وقف و اجراي برنامه‌هاي عمراني و بازسازي موقوفات از سال 90 تاکنون يک ميليون و 119 هزار و 366 طرح به ارزش 320 ميليارد ريال در استان طراحي و بازسازي شد که اين امر نشان مي‌دهد اوقاف در امور مهم عمراني نيز همواره تمام همت و توان خود را در راستاي بهسازي موقوفات انجام مي‌دهد.

واحدي با بيان اينکه هشت هزار نفر با حمايت اداره اوقاف موفق به حفظ قرآن کريم شده‌اند، تصريح کرد: اهميت به ترويج اسلام و نهادينه شدن امور قرآني در جامعه همواره مورد توجه مردم است چراکه اعتقادات ديني و انجام اقدامات ماندگاري نظير احداث مسجد همواره عموم را به اين سو سوق مي‌دهد که صالحات را در دنيا به يادگار بگذارند لذا 908 مسجد، يک دارالقرآن، 165 حسينيه و 95 آرمستان در استان سمنان وجود دارد که نشان از ارزش و اهميت مردم به ترويج و نشر فرهنگ وقف دارد.

وي افزود: توجه به کشت، زرع و عمران و آباداني از جمله مواردي است که در آيات و احاديث به آن بسيار سفارش شده است با نگاهي به آمار به روشني مي‌توان دريافت که از تعداد 12هزار و 248رقبه چهار هزار و 643 مورد به بخش کشاورزي تعلق دارد و اين نشان مي‌دهد مردم استان سمنان با وقف در اين حوزه نسبت به رونق و توسعه اقتصادي ديار خود کوشا هستند.


 روي خط پيام - 33332379 

درخواست از مسئولان محترم امور قضائي

با عنايت به تاکيدات رهبر معظم انقلاب در خصوص برخورد با دريافت کنندگان حقوق‌هاي نجومي وبرداشتي که از بيت المال صورت گرفته فلذا از مسئولان محترم قوه قضائيه مي‌خواهيم بدون مماشات به اين پرونده رسيدگي بکنند.

يک شهروندتوليد‌کننده‌ها را حمايت کنيد

براي تشويق مردم به خريد کالاهاي ايراني يک راه اين است که با حمايت دولت سود فروش اين کالاها را به جاي 18 درصد 9 درصد محاسبه و اعمال کنند.

همتيان

سوال از معاون صنايع دستي سازمان ميراث فرهنگي

معاون صنايع دستي سازمان ميراث فرهنگي در برنامه روي خط خبر گفت؛ قرار بود دولت قبل سهمي از يارانه‌ها را به توليد بدهد که نداد! عرض بنده اين است که چرا دولت فعلي که ماه‌هاي آخر عمر خود را طي مي‌کند چنين کاري نکرد؟!

يک شهروند

عدم همخواني دستمزدها و هزينه‌ها

قبض جديد گاز را که مشاهده کردم يخ زدم. يک ميليون و 200 هزار تومان حقوق مي‌گيرم. پول گاز بنده 300 هزار تومان شده است. مسئولين محترم امور کمي به فکر مردم باشند.

نظري از سمنان10 درصد افزايش حقوق چيزي نيست

با 10 درصد افزايش حقوق کارمندان و کارگراني که 700 هزار تومان پايه حقوقشان است در اين گراني، رکود، بيکاري جوانان در حال تحصيل و تحصيلکرده بيکار چگونه خانواده با افزايش فقط 70 هزار توماني مي‌تواند از پس دخل و خرج زندگي برآيد؟!

تماس با روي خط پيام
جوابيه سازمان تامين اجتماعي به ستون روي خط پيام


جوابيه ذيل در خصوص مطلب درج شده در تاريخ 21/09/95 روزنامه پيام سمنان ارسال مي‌گردد. خواهشمند است به نحو مقتضي اطلاع رساني صورت پذيرد.

1- در بخش اوژانس بيمارستان شفا سمنان به صورت شبانه‌روزي کليه خدمات اعم از پذيرش، ويزيت، دارو و ساير اقدامات پاراکلينيک به بيمارستان اوژانسي ارائه مي‌گردد.
2- در خصوص بيماران سرپايي در درمانگاه عمومي بيمارستان از ساعت 7:30 صبح لغايت 20 شب کليه خدمات از جمله خدمات دارويي ارائه مي‌گردد.
3- شايان ذکر است درمانگاه شماره 2 سمنان کليه خدمات سرپايي (از جمله تزريقات و دارو) را به بيمه شدگان سازمان به صورت شبانه‌روزي ارائه مي‌گردد.

دکتر سيد مجتبي اکرم
مدير درمان استان