تاریخ 1395/09/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4367 برو جستجو جستجوی پیشرفته   فرماندار شهرستان گرمسار در نشست با خبرنگاران روزنامه پيام استان سمنان نمايندگي گرمسار:
 اقتصاد مقاومتي، حفظ روند رو به رشد اقتصادي است 

گرمسار- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

فرماندار شهرستان گرمسار طي نشستي با خبرنگاران روزنامه پيام استان سمنان نمايندگي گرمسار، ضمن قدرداني از زحمات و تلاش‌هاي عوامل اين روزنامه، با عنايت به اينكه پيام تنها روزنامه در سطح استان مي‌باشد، پل ارتباطي بسيار خوبي جهت ارائه گزارش، انتشار و انعكاس اخبار و اطلاع‌رساني دستاوردها و عملكرد دولت در سطح استان و شهرستان توصيف کرد.

دكتر طاهري در ادامه افزود: خبرنگاران بايد صادقانه، شفاف و صحيح منعكس كننده ظرفيت‌ها، مشکلات، نيازها و مشكلات شهر و شهروندان باشند و مديران اجرايي را در انجام وظايف خطيري كه بر عهده دارند ياري دهند.

دکتر طاهري تصريح كرد: توجه به فعاليت‌هاي فرهنگي و ارزشي در كنار مسائل عمراني هميشه جزء اولويت‌هاي فرمانداري است.

وي از وجود جو همكاري و همدلي بين مسوولان اجرايي اين شهرستان با مردم و به‌خصوص امام جمعه، نماينده مجلس و شهروندان تشكر کرده و اين وحدت وتعامل را باعث پيشرفت شهرستان در عرصه‌هاي مختلف دانست.

فرماندار شهرستان گرمسار در ابتداي گزارش خود با اشاره به منويات مقام معظم رهبري طي چندين ساله گذشته در خصوص رونق اقتصادي، رفع موانع توليد و ايجاد اشتغال در خصوص نامگذاري سال 95 اظهار داشت: اقتصاد مقاومتي يعني حفظ روند رو‌به‌رشد اقتصاد به همراه كاهش آسيب‌پذيري است.

در ادامه اين ديدار يحيي‌زاده مسئول نمايندگي روزنامه پيام استان سمنان در گرمسار اقدامات صورت گرفته توسط فرمانداري در حوزه اقتصاد مقاومتي و ساير زمينه‌ها را جويا شد که فرماندار گرمسار به موارد ذيل اشاره کرد؛ طراحي مفهومي و برگزاري جلسات مقدماتي همايش سرمايه گذاري در شهرستان گرمسار جهت جذب سرمايه‌گذار در شهرستان علي‌الخصوص استفاده از ظرفيت منطقه ويژه اقتصادي، تصويب و ارسال 250 پرونده مربوط به تسهيلات رونق توليد به مبلغ 15000 ميليارد تومان در بخش صنعت براي كارگروه‌هاي استاني و مبلغ 85837 ميليون ريال در بخش كشاورزي و پيگيري مستمر جهت اخذ اين تسهيلات توسط واحدها، طراحي و آغاز اجراي بازارچه عرضه محصولات شهرستان در ورودي شهر گرمسار، تمركز بر روي 10 پروژه اساسي و محرك توسعه شهرستان و پيگيري مستمر جهت رفع موانع و فراهم‌آوري الزامات اجرا.

فرماندار گرمسار در پايان سخنان خود 10 پروژه كليدي و محرك توسعه شهرستان را شامل؛ متروي تهران گرمسار- خط انتقال آب از سد نمرو- خط انتقال آب از تصفيه‌خانه گرمسار به ايوانكي- پروژه آبرساني 75 روستائي- بازسازي شبكه تاسيسات و كاهش هدررفت آب و تعديل فشار- راه ايوانكي- آبسرد- آزاد راه حرم تا حرم در حوزه شهرستان- راه گرمسار- فيروزكوه- منطقه ويژه اقتصادي و جاده قصر بهرام عنوان کرد.


 فرماندار دامغان:
 49 واحد صنعتي داراي پروانه بهره‌برداري در دامغان وجود دارد 

دامغان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

فرماندار شهرستان دامغان از وجود 49 واحد صنعتي داراي پروانه بهره‌برداري در اين شهرستان خبر داد و گفت: از اين تعداد واحد صنعتي داراي پروانه بهره‌برداري 40 واحد فعال و نيمه‌فعال و 9 واحد ديگر راکد هستند.

به گزارش خبرنگار ما از دامغان، علي‌اصغر مجد در جلسه کارگروه اشتغال و سرمايه‌گذاري شهرستان دامغان به ميزباني سالن جلسات فرمانداري اين شهرستان افزود: همچنين 110 واحد صنعتي و توليدي داراي پروانه بهره‌برداري در خارج از شهرک صنعتي دامغان وجود دارد.

وي اضافه کرد: از اين تعداد واحد صنعتي و توليدي خارج از شهرک صنعتي شهرستان دامغان 70 واحد فعال و نيمه فعال و 40 واحد ديگر نيز راکد هستند.

رئيس کارگروه اشتغال و سرمايه‌گذاري شهرستان دامغان تصريح کرد: در اين تعداد واحدهاي صنعتي و توليدي در شهرستان دامغان يک هزارو 140 نفر کارگر بيمه شده تامين اجتماعي مشغول به کار هستند.

وي بابيان اينکه پرونده 53 واحد صنعتي و توليدي داراي مشکل در شهرستان دامغان در کارگروه رفع موانع توليد استان سمنان مطرح شدهه است، اظهار داشت: اين تعداد واحد صنعتي و توليدي درخواست 41.5 ميليارد تومان تسهيلات را داشتند.

مجد افزود: 32 ميليارد تومان تسهيلات براي پرداخت به واحدهاي صنعتي و توليدي داراي مشکل مالي در شهرستان دامغان تصويب که تاکنون به 6 واحد در قالب سرمايه در گردش به مبلغ 4 ميليارد تومان تسهيلات پرداخت شده است.

وي از اختصاص 3 ميليارد تومان اعتبار براي اجراي طرح توسعه برق به شهرک صنعتي شهرستان دامغان در قالب اعتبار تملک داراي‌هاي سرمايه‌اي استان سمنان خبر داد و گفت: از اين ميزان اعتبار تاکنون رقمي معادل 900 ميليون تومان جذب شده و در اختيار شهرک صنعتي دامغان قرار گرفته است.

در اين جلسه که نماينده مردم شهرستان دامغان در مجلس شوراي اسلامي و جمعي از مديران دستگاه‌هاي اجرايي اين شهرستان حضور داشتند مديران چند واحد صنعتي و توليدي مسائل و مشکلات خود را مطرح کردند و خواستار حل آنان شدند


 مديرکل راه‌آهن شمالشرق(1) سخنان قبلي خود در خصوص آزادي متهمان سانحه قطار سمنان را تکذيب کرد 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مدير کل راه‌آهن شمالشرق(1) در بازديد خبرنگاران به همراه نماينده شاهرود و ميامي و فرماندار و امام جمعه موقت شاهرود از مرکز ATC در خصوص آزادسازي متهمان حادثه تصادف قطار، خبر از آزادي آنان به قيد وثيقه در روز پنج‌شنبه داد.

حميد در باغ عنبران درپاسخ به اين سوال که گزارش شده است که در چند ماه گذشته چندين بار سيستم ATC خطاهايي داشته است. آيا چنين مسئله‌اي حقيقت دارد؟ گفت: اداره کل ايمني و نظارت بر شبکه راه‌آهن در حال بررسي اين مسئله است. من نه اين موضوع را رد مي‌کنم و نه جواب شما را به صورت قاطع مي‌دهم چون توسط ستاد مربوطه در حال بررسي است و تا بررسي نشده و نتيجه نهايي از طرف آن‌ها نيايد، نمي‌توان به اين سوال به صورت واضح و مشخص پاسخ داد.

در باغ عنبران در پاسخ اين سوال که، گفته مي‌شود در راه‌آهن چند ماهي است که آموزش‌ها به روز انجام نشده است، جواب داد: اين مطلب نادرست است، مي‌توانيم ثابت کنيم که تمام آموزش‌هاي راه‌آهن به روز است. ما مرکز آموزشي داريم که فعال است. در چند ماه گذشته آموزش داشته و اکنون نيز اين آموزش‌ها در حال انجام است.

وي در مورد اين سوال که کپسول آتش‌نشاني در قطار حادثه ديده بوده است، يا خير؟ گفت:اين طور که اطلاع دادند کپسول وجود داشته، پر بوده و استفاده شده است.

در باغ عنبران در مورد وجود چکش در قطار نيز گفت: من وارد اين بحث نمي‌شوم چون مربوط به فرد ديگري است و جزو شرح وظايف من نيست. در تعدادي از قطارها به چشم ديده‌ام که بوده است مانند قطارهاي نور و غزال که الان در حال سير هستند ولي امکان دارد اين موردي که شما مي‌گوييد در سالن‌هايي که بيش از 40 سال از عمرشان مي گذرد و هنوز در حال استفاده هستند، درست باشد.

شايان ذکر است مديرکل راه‌آهن شمالشرق(1) پس از درج اين خبر در رسانه‌هابا تکذيب خبر آزادي متهمان سانحه قطار سمنان، گفت: کميسيون عالي سوانح راه‌آهن بالاترين مرجع قانوني در خصوص اعلام نظر کارشناسي در زمينه حوادث ريلي است.حميد درباغ عنبران ضمن رد خبري مبني بر آزادي مقصران سانحه قطار در محور سمنان- دامغان، که توسط خود ايشان در حضور نماينده مردم شاهرود و ميامي، فرماندار شاهرود و امام جمعه موقت شاهرود در گفتگو با خبرنگاران گفته بود، اعلام کرد: کميسيون عالي سوانح راه‌آهن بالاترين مرجع قانوني در خصوص اعلام نظر کارشناسي در زمينه حوادث ريلي است و بر اساس مستندات موجود نسبت به بررسي اين مساله اقدام و راي خود را اعلام کرده است.

وي با تکذيب خبر درج شده از سوي وي در خصوص آزادي مسببان اصلي سانحه به قيد وثيقه در برخي رسانه‌ها، افزود: در حال حاضر متهمان حادثه با حکم قضايي در بازداشت به سر مي‌برند.


 اجراي طرح ملي جنگلانه در شهرستان سرخه 

سرويس خبر

حميد همتي رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان سرخه گفت: طرح ملي جنگلانه با هدف ترميم و احيا رويشگاههاي جنگلي و مرتعي در شهرستان سرخه در تاريخ 19 آذر ماه 95همزمان با سراسر کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان، از جمله اهداف طرح ملي جنگلانه، تازه داشتن عرصه‌هاي جنگلي و مرتعي کشور، شناخت و حمايت از گونه‌هاي گياهي در معرض خطر و آشنايي با روش کاشت آنها، معرفي جايگاه واقعي مردم بخصوص جوامع محلي در احياء و نگهداري و حفاظت از تنوع زيستي، تقويت فرهنگ ديرينه‌اي «ياريگيري» در راستاي حفاظت از آب و خاک است.

حميدرضا همتي صيانت از جنگل‌ها و مراتع را نيازمند عزم همگاني دانست و ابراز داشت: منابع طبيعي نعمتي ارزشمند و با ارزش است که زندگي بدون آن ممکن نيست و در آموزه‌هاي دين مبين اسلام، تأکيد فراواني بر حفاظت و حراست از منابع طبيعي، درختان، آب‌وهواي پاک‌شده است.

حميدرضا همتي رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان سرخه در مورد اجراي طرح ملي جنگلانه در شهرستان سرخه، گفت: طرح ملي جنگلانه با هدف احياي رويشگاه‌هاي مرتعي همزمان با سراسر کشور و شهرستان سرخه در روستاي اروانه برگزار شد؛ که از دوست‌داران طبيعت دعوت شده بود تادر اين طرح ملي شرکت نمايند.

همتي جلب مشارکت‌هاي مردمي، استفاده از دانش ظرفيت نيروهاي بومي محلي را بسيار پر اهميت و مؤثر در حفاظت از منابع طبيعي برشمرد و اظهار کرد: بهترين حفاظت کننده عرصه‌هاي منابع طبيعي خود مردم هستند که نقش اساسي و کليدي در حفظ اين مواهب الهي دارند.

همتي گفت :در اين طرح بخشداري مرکزي سرخه، شوراهاي اسلامي، مرتعداران، تشکل‌هاي مردمي و هلال احمر مشارکت و همکاري خواهند کرد.

همتي اظهار داشت: اين حرکت نمادين نشاني از حضور فعال، خودجوش و خردمندانه مردم در برنامه‌هاي محيط‌زيستي و پاسداشت طبيعت محسوب مي شود.در اين طرح تعدادي از تشکل‌ها، جوامع محلي، اعضاي بسيج سازندگي و همياران طبيعت حضور داشتند.


 نماينده مردم شاهرود و ميامي:
 اگر مديريت جامعه زيرساخت‌هاي فرهنگي نداشته باشد هيچ فايده‌اي نخواهد داشت 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

نماينده مردم شاهرود و ميامي در مجلس شوراي اسلامي با انتقاد از عملکرد برخي دستگاه‌ها براي افزايش استقبال از نمايشگاه کتاب با تاکيد بر اينکه دستگاه‌هايي که وظيفه اي در حوزه فرهنگ ندارند، دستکم بايد عرق فرهنگي داشته باشند، افزود: شايد بخشي از اين وظيفه متوجه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي باشد اما بخش بزرگي از کار متوجه نگاه مسولان استاني و شهرستاني است.

دکتر سيد حسن حسيني گفت: با اين حال بيشتر غرفه‌داران با انتقاد از نبود اطلاع‌رساني به موقع بيان مي‌کردند و نبايد ببينيم ناشران ريز و درشتي که از نقاط گوناگون کشور آمده‌اند بگويند که اين شهر را متفاوت از ديگر شهرهاي استان ديده و توقع داشتند، با استقبال بيشتري رو‌به‌رو شوند.

وي ادامه داد: چنين دستگاه‌هايي هم تبليغات درستي انجام ندادند و هم بازديد و خريد از نمايشگاه را تسهيل نکرده‌اند و اميد است در سال‌هاي آينده فضاي مديريت شهر، فضاي فرهنگي باشد.

حسيني درباره ساخت محلي دايمي براي نمايشگاه کتاب در شاهرود نيز تأکيد کرد: امام جمعه شاهرود در اين زمينه اعلام آمادگي کردند و ما نيز به دنبال کسب اعتبارات لازم براي ساخت مصلاي نماز جمعه هستيم تا پس از اين اين چنين نمايشگاه‌هايي در آن برگزار شود.

وي اضافه کرد: اين فضا مي تواند در زمينه نمايش محصولات فرهنگي و حتي اقتصادي شهرستان مانند صنايع دستي نقش‌آفريني کند و مي‌توان از فضايي که شايد يک بار بيشتر در طول هفته استفاده نمي‌شود، استفاده مطلوب و دايمي کرد.

نماينده مردم شاهرود و ميامي در مجلس شوراي اسلامي همچنين در پاسخ به پرسش خبرنگاران درباره نقش کتاب در اقتصاد مقامتي، ابراز داشت: بخشي از اين مهم به توليد محتوا و درک فرهنگ اقتصادي کشور باز مي گردد.

حسيني با بيان اينکه بايد به هر حوزه اي نگاه اقتصادي داشت، افزود: ما مي‌توانيم همه چيز حتي فرهنگ ناب ديني خود را اقتصادي کنيم.

حسيني به نقش ديگر کتاب در تحقق اقتصاد مقاومتي نيز اشاره و تصريح کرد: همه دستگاه‌هاي مسول و غير مسول در حوزه فرهنگ بايد کمک کنند که مردم به سوي کسب علم و توسعه فرهنگ علمي، ديني و عمومي بروند.

وي با بيان اينکه بايد نگاه‌ها به مديريت جامعه تغيير کند، تأکيد کرد: اگر مديريت جامعه زيرساخت‌هاي فرهنگي نداشته باشد، هيچ فايده‌اي نخواهد داشت؛ امروزه حتي نظام‌هاي سکولار و سرمايه‌داري هم نگاه فرهنگي دارند.


 نماينده مردم دامغان در مجلس شوراي اسلامي:
 80 هزار ميليارد تومان اعتبار در اختيار نهاد‌هاي انقلابي کشور قرار مي‌گيرد  

دامغان - خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

نماينده مردم شهرستان دامغان در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اينکه 80 هزار ميليارد تومان اعتبار در اختيار نهادهاي انقلابي کشور قرار مي گيرد گفت: بودجه سال آينده دولت که طي لايحه‌اي به مجلس شوراي اسلامي تقديم شد رقمي معادل 999 هزارو 999 ميليارد تومان است. ابوالفضل حسن بيگي در نشست بررسي مسائل و مشکلات روستاهاي منطقه قهاب رستاق از توابع بخش امير‌آباد شهرستان دامغان به ميزباني مسجد بقيه‌الااعظم(ع) روستاي حسن‌آباد اظهار داشت: از بودجه سال آينده رقمي معادل 700 هزار ميليارد تومان به شرکت‌هاي دولتي اختصاص خواهد يافت که در لايحه بودجه سال 96 اين رقم پيش‌بيني شده است.

نايب رئيس کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي تصريح کرد: بر اساس پيش‌بيني دولت و در صورت تصويب مجلس شوراي اسلامي سال آينده 20 هزار ميليارد تومان براي اجراي هزينه پروژه‌هاي عمراني اختصاص پيدا خواهد کرد. وي با بيان اينکه هزار ميليارد تومان اعتبار در اختيار معاونت عمراني وزارت کشور قرار دارد، افزود: شهرداران شهرهاي شهرستان دامغان مي‌توانند در جذب رقمي از اين اعتبار براي اجراي پروژه‌هاي عمراني و خريد تجهيزات و امکانات استفاده کنند و بنده نيز براي برگزاري نشست با معاونت عمراني وزارت کشور و جذب اعتبارات مورد نياز آمادگي دارم. وي خاطر نشان کرد: يکي از راه‌هاي تقويت صنعت کشور کمک به ايجاد و راه‌اندازي صنايع کوچک و تبديلي است و براي اين امر دولت 8 هزار ميليارد تومان اعتبار اختصاص داده است. وي خاطرنشان کرد: 82 درصد از صنايع کشور راکد و يا نيمه‌تعطيل هستند که تنها راه نجات صنعت در کشور تقويت و کمک به ايجاد و راه‌اندازي صنايع کوچک است. حسن‌بيگي يادآور شد: 5 هزار ميليارد تومان اعتبار باهدف کمک به تقويت صنايع روستايي و رشد و توسعه روستاهاي کشور اختصاص يافت که اين رقم معادل يک و نيم ميليارد دلار است که پيش‌بيني شد. نماينده مردم شهرستان دامغان در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه مسئولان استان بايد به روستاهاي شهرستان‌هاي دامغان، شاهرود و ميامي در شرق اين استان توجه بيشتري کنند، اظهار داشت: مردم روستاهاي اين شهرستان‌ها مستحق توجه و عنايت بيشتر مسئولان استان هستند و نبايد از آن غفلت کنند و به فراموشي بسپارند. وي اضافه کرد: کار گازرساني به روستاهاي منطقه قهاب رستاق بايد هرچه زودتر به اتمام برسد و مردم اين روستاها از نعمت گاز برخوردار شوند.

وي با اشاره به بحث توسعه صنعت گردشگري در شهرستان دامغان افزود: روستاهاي جنوب شهرستان دامغان مي‌توانند در رشد و توسعه صنعت گردشگري نقش‌آفرين باشند. حسن بيگي گفت: تمام سعي و تلاش ما بايد کمک به رشد و توسعه شهرستان دامغان باشد و بايد از تمام توان و ظرفيت‌ها در اين راستا کمک و بهره گرفت و شوراهاي‌هاي اسلامي و دهياران روستاها مي‌توانند در تحقق اين هدف کمک و ياري کنند. در اين نشست که جمعي از مديران دستگاه‌هاي اجرايي استان، فرماندار، بخشدار اميرآباد و مديران دستگاه‌هاي اجرايي شهرستان دامغان حضور داشتند، نداشتن گاز طبيعي، فرسودگي لوله‌هاي آب، اجراي طرح‌هادي، شيوع بيماري سالک، آسفالت روستاها، کمبود آب و عدم امکانات ورزشي از مهم‌ترين مسائل و مشکلات روستاهاي منطقه قهاب رستاق در جنوب شهرستان دامغان از سوي شوراهاي اسلامي اين روستا‌ها مطرح و خواستار توجه و حل آنان شدند.


 برگزاري همايش پيشگيري و حمايت از بيماران مبتلا به اچ‌آي‌وي در گرمسار 

گرمسار- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

به مناسبت روز جهاني ايدز همايشي با عنوان پيشگيري و حمايت از بيماران مبتلا به اچ‌آي‌وي، با حضور دکتر مرادي کارشناس بيماري‌ها، اعضاء و کارکنان جمعيت هلال احمر و جمعي از مردم، با مديريت شوراي اجرايي جوانان در سالن جمعيت هلال احمر گرمسار برگزار گرديد.در اين همايش دکتر مرادي راه‌هاي انتقال و پيشگيري از بيماري اچ‌آي‌وي توضيحاتي را عنوان کرد و افزود: با وجود آنکه درمان قطعي در حال حاضر براي اين ويروس وجود ندارد، اما درمان‌هاي موجود مي‌توانند بيماري را تحت کنترل درآورده و باعث بهتر شدن کيفيت زندگي افراد مبتلا و افزايش طول عمر آنها شود. اگر بخواهيم تا سال 2030 بيماري اچ آي وي را کنترل کنيم بايد راه‌هاي انتقال آن را خوب بشناسيم، اطلاع‌رساني‌هاي لازم را انجام دهيم تا خطر ابتلا به اين بيماري را در بين عموم مردم به حداقل برسانيم.

دکتر مرادي در جواب نگراني‌هاي مردم در مورد انتقال بيماري اچ آي وي در بسياري از اماکن عمومي من جمله دندان پزشکي‌ها، آرايشگاه‌ها، بيمارستان‌ها و... پاسخ داد: وسايل و ابزاري که در اين محل‌ها استفاده مي‌شود باعث انتقال بيماري ايدز نمي‌شود، با وجود آنکه تمام مايعات فيزيوولوژي بدن با اين ويروس درگير مي شوند اما تنها راه انتقال آن، خون تازه است. حتي نيش حشرات نيز باعث انتقال اين بيماري نمي‌شود.وي گفت: از نظر اخلاق پزشکي درست نيست که براي اطمينان از تشخيص فرد مورد ابتلا از وي آزمايشي بالاجبار يا بدون اطلاع وي گرفته شود. فقط کساني که تمايل داشته باشند از آنها آزمايش مي‌گيرند. از اين رو توصيه مي‌کنيم اگر مشکوک به ابتلاي خود يا همسرتان هستيد مي‌توانيد به مرکز مشاوره بيماري‌هاي رفتاري مشاوره کنيد.

در پايان دکتر مرادي با تأکيد بر شعار سالروز جهاني ايدز با عنوان «مهار همه‌گيري اچ‌آي‌وي، اطلاع‌رساني، پيشگيري، تشخيص زودهنگام، درمان و حمايت از مبتلايان» گفت: راه‌هاي تشخيص اين بيماري کاملاً مشخص است و پيشگيري آن هم بسيار راحت، و مي‌توان آن را به آساني کنترل کرد. انشاءا... بتوان در سال‌هاي آتي خطر ابتلا به اين بيماري را به حداقل رساند.