تاریخ 1390/11/26 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3018 برو جستجو جستجوی پیشرفته   ادامه هفته بيست و ششم ليگ برتر
 پرسپوليس اميدوار است صبا توفاني نشود 

هفته  بيست و ششم ليگ برتر امروز پيگيري مي شود.
به گزارش ايسنا، پنج ديدار ديگر هفته  بيست و ششم ليگ برتر امروز برگزار مي شود تا تيم ها به دليل اردوي تيم ملي سه، چهار هفته اي به تعطيلات بروند.
صباي قم- پرسپوليس، ورزشگاه يادگار امام (ره) قم، ساعت 45:14
دو تيم شکست خورده هفته  قبل در حالي مقابل هم قرار مي گيرند که هر دو براي حفظ اميدهاي خود در راه کسب سهميه آسيا تلاش مي کنند. شاگردان عبدالله ويسي که بعد از چند هفته  باز هم سايه نفت تهران را بالاي سر خود مي بينند، دوست ندارند نبرد حيثيتي مقابل پرسپوليس را واگذار کنند. در آن سو سرخپوشان پايتخت که بيشتر از هر فصلي از دروازه بان هاي خود ضربه خورده اند، به جبران شکست مقابل فجرسپاسي فکر مي کنند.
داماش گيلان  شاهين بوشهر، ورزشگاه عضدي رشت، ساعت 30:15
داماش با هدايت مهدي تارتار هفته  گذشته يک پيروزي شيرين مقابل راه آهن به دست آورد و بار ديگر خود را تا حدودي از جمع قعرنشينان جدا کرد. در آن سو اما يکي از عجيب و غريب ترين تيم هاي چند فصل گذشته ليگ برتر حضور دارد که تا به حال هشت مدير عامل و چهار مربي عوض کرده. بوشهري ها که بار ديگر با حميد درخشان براي هدايت تيمشان به توافق رسيده اند، در اين هفته  هاي پاياني چيزي براي از دست دادن ندارند.
مس کرمان- تراکتورسازي تبريز، ورزشگاه باهنر کرمان، ساعت 30:15
جدال دو سرمربي سابق تيم ملي فوتبال در کرمان ديدني خواهد بود. جايي که کرماني ها براي فرار از قعر جدول تلاش مي کنند و تبريزي ها هم براي ماندن در کورس قهرماني در فکر امتياز کامل اين بازي هستند.
فجرسپاسي- فولاد خوزستان، ورزشگاه حافظيه شيراز، ساعت 30:15
فجري ها که با آمدن محمود ياوري از اين رو به آن رو شده اند و هم استقلال و هم پرسپوليس را شکست داده اند با جدا کردن خود از مس سرچشمه به دنبال ادامه روند رو به رشد خود هستند. شيرازي ها بايد در اين راه با تيم جوان و آماده فولاد روبرو شوند که هفته  گذشته صبا را با سه گل شکست داده.
نفت تهران- ذوبآهن، ورزشگاه دستگري تهران، ساعت 30:15
حسين فرکي و تيمش بار ديگر به رتبه چهارم جدول راه يافتند تا با وجود روند ضعيفي که در ابتداي نيم فصل دوم داشتند بار ديگر به آينده خود اميدوار شوند. ذوب آهني ها که هر روز خبر جديدي پيرامون وضعيت نابسامانشان به گوش مي رسد، شرايط بغرنجي دارد و پس از حذف از ليگ قهرمانان آسيا ديگر تمام تمرکز خود را بر روي ليگ گذاشته اند.
ديدار استقلال و ملوان به دليل حضور آبي پوشان در ليگ قهرمانان آسيا و ديدار روز شنبه آن ها مقابل الاتفاق عربستان به نهم فروردين سال آينده موکول شد.

 


 مهدي رحمتي: تاوان اشتباه برخي آقايان را داديم  

دروازه بان تيم فوتبال استقلال با بيان اينکه متاسفانه مقابل ذوب آهن خودزني کرديم و يک تيم ايراني حذف شد، گفت: من هر سال با مصدوميت بازي مي کنم و به اين مسئله عادت دارم.
به گزارش مهر، سيد مهدي رحمتي در حاشيه تمرين استقلال افزود: بازي هاي پلي آف هميشه سخت است و ما در ديدار اول مقابل ذوب آهن خودزني کرديم و مجبور شديم يک تيم ايراني را از گردونه رقابت ها حذف کنيم. رحمتي تاکيد کرد: متاسفانه ما تاوان اشتباه برخي آقايان را داديم که اگر زودتر وارد عمل مي شدند چهار سهميه ايران از دست نمي رفت و نياز نبود که ما مقابل يک تيم داخلي قرار بگيريم و مجبور شويم اين تيم را حذف کنيم. وي الاتفاق را يک تيم خوب خواند و افزود: الاتفاق يک تيم بسيار خوب و فني است و مطمئنا با نتايجي که کسب کرده به دنبال اين است که بتواند در تهران ما را مغلوب کرده و به دور بعد صعود کند.
رحمتي تاکيد کرد: ما نيز در اين چند روز تمرينات بسيار خوبي انجام  داده ايم و اگر چه چند مصدوم داريم که به اين بازي نمي رسند اما ديگر بازيکنان تلاش خود را انجام خواهند کرد تا بتوانند با ارائه يک بازي زيبا و تماشاگرپسند الاتفاق را با شکست روانه عربستان کند.
وي در پاسخ به اين سئوال که آيا مصدوم هستيد و به اين بازي خواهيد رسيد يا خير، گفت: من چند سالي است که هميشه با مصدوميت بازي مي کنم کسي که وارد فوتبال مي شود مصدوميت هميشه به دنبال اوست اما اميدوارم که بتوانم مقابل الاتفاق از دروازه استقلال به خوبي حفاظت کنم.


 رويانيان: در کنار پرسپوليس هستم 

هواداران باشگاه پرسپوليس از مديرعامل خود خواستند عضو هيئت رئيسه فدراسيون شود ولي از اين باشگاه جدا نشود.
در پي انتشار خبر استعفاي مدير عامل باشگاه پرسپوليس، پايگاه اينترنتي و سامانه پيامکي اين باشگاه با پيام هاي پر شمار هواداران روبرو شد.
هواداران در اين پيام-ها به طور جدي از محمد رويانيان خواستند که از تصميم خود مبني بر جدايي از باشگاه صرف نظر کرده و همچنان در کنار پرسپوليس باشد تا با ادامه برنامه هاي خود روند آغاز شده در باشگاه را دنبال کند.
هواداران علاوه بر اينکه از مدير عامل سرخپوشان خواستند در کنار پرسپوليس با قدرت به کار خود ادامه دهد در ارتباط با انتشار خبر کانديدا شدن وي براي انتخابات فدراسيون فوتبال عنوان کردند که رويانيان براي تصدي پست رياست فدراسيون، پرسپوليس را ترک نکند اما براي حضور در هيئت رئيسه تلاش خود را به کار گيرد تا باشگاه پرسپوليس نيز نماينده-اي در هيئت رئيسه داشته باشد که ضمن کمک به توسعه فوتبال ملي از اجحاف هايي که در عرصه هاي مختلف در حق پرسپوليس مي شود، جلوگيري کند.
رويانيان گفت: موضوع استعفاي مربوط به گذشته بوده و با وجود مشکلاتي که در راه خدمت رساني وجود دارد همچنان با قدرت به کار خود ادامه مي دهم تا پرسپوليس به جايگاه واقعي خود برگردد.
وي در خصوص آن بخش از پيام هاي هواداران که خواهان حضور رويانيان در هيئت ريسه فدراسيون فوتبال هستند، گفت: به خواست هواداران احترام مي گذارم و در اين مورد نيز تلاش خود را خواهم کرد.

 


 برترينهاي ووشوي استان سمنان معرفي شدند  

سمنان - رقابتهاي ووشوي استان سمنان با شناخت برترينها براي حضور در مسابقات کشوري در گرمسار پايان يافت.  
گزارش روز دوشنبه ايرنا به نقل از روابط عمومي اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان در اين رقابتها شش تيم از نقاط مختلف استان سمنان حضور داشتند که در دو رده سني جوانان و بزرگسالان به رقابت پرداختند.  
در پايان اين مسابقات که 60 ووشوکار شرکت داشتند در رده جوانان مهديشهر و در رده بزرگسالان گرمسار در سکوي اول ايستاد.  
در بخش جوانان پس از مهديشهر، گرمسار و دامغان دوم و سوم شدند و در اين رده آيدين مرتضي پور، مسعود فلاح، محمد صادق بخشان پور، مرتضي نوروزي و عبدالرضا حسيني عنوانهاي برتر را به خود اختصاص دادند.  
همچنين در رده بزرگسالان پس از گرمسار تيمهاي مهديشهر و دامغان در سکوهاي دوم و سوم ايستادند.  
در اين بخش نيز جلال عليزاده و سجاد عباسي عنوانهاي برتر انفرادي را به خود اختصاص دادند.  
برترينهاي اين پيکارها اسفندماه براي حضور در رقابتهاي کشوري به گيلان اعزام مي شوند.


 يادداشت
 بازي حيثيتي براي پرسپوليست 
نويسنده : حسن رضائيان

پرسپوليس بعد از آتش بازي در شهرآورد سنتي فوتبال ايران و شروع تازه پيروزي هاي خود در پيکارهاي ليگ برتر، باشکست مقابل تيم فجر سپاسي شيراز در ميانه جدول قدم هاي اندکي براي حضور در جمع تيم هاي صدرنشين اين رقابتها برداشته است. بازيکناني مثل علي کريمي و مهدوي کيا که دوراني درخشان در فوتبال ايران در عرصه هاي ملي و باشگاهي داشته اند، با حضور در بدنه اين تيم تا حدودي توانسته اند موتور سرخپوشان تهراني را براي کسب جواز حضور دوباره در فصل آينده مسابقات جام باشگاه هاي آسيا تقويت کنند، اما اين نيرو براي نجات اين تيم کافي نبوده است. مصطفي دنيزلي براي شکستن سد دفاعي حريفان و برداشتن موانع موجود بر سر راه جهت پرواز در آسمان پيروزي و نشستن بر آشيانه موفقيت با طرح برنامه ها و تاکتيک هاي حرفه اي اين بار مي خواهد از تيري تخريبي براي فروپاشي بنيان حريفان خود استفاده کند. رويانيان به ديوار محکم استفاده از انديشه هاي مهره هاي ارزشي و بزرگان اين باشگاه قديمي فوتبال کشور با جذب علي پروين، دکتر زادمهر و سايرين به عنوان سرپرست پرسپوليس تکيه کرده تا بتواند براي کسب افتخاري در رقابت هاي جام باشگاه هاي آسيا، بيماري قطب سرخ فوتبال ايران را با تزريق آمپول تعصب و افکار حرفه اي اين اضلا ع اصلي بدنه پرسپوليس برخلا ف ليگ برتر، گام هايي بزرگ بردارد. عينک آينده نگري بر چشمان رويانيان ضعف ها و خلا »هاي موجود در پيکره سرخ جامگان تهراني را به وضوح و شفاف مقابل وي ترسيم مي کند و مربي ترک تبار پرسپوليس را در منگنه حل مشکلا ت و نوسازي ساختار اين تيم قرار داده است. آشيانه قطب سرخ فوتبال ايران در شرايط فعلي با حضور در گروه تيم هاي مدعي کسب جام در مسابقات جام باشگاه هاي آسيا امثال الهلا ل عربستان و سايرين را به روي درختي با ريشه هاي سست بنا شده است، که اين موضوع هشداري جدي براي هدايت کنندگان قطار پرسپوليس در مسير سخت و پر از ناهمواري مهمترين رويداد قاره کهن در رده باشگاهي محسوب مي شود. مصطفي دنيزلي مردي که در ميدان هاي بزرگ مانند پيکارهاي باشگاه هاي اروپا در مقابل مربيان سرشناس فوتبال جهان ايستادگي و معادلا ت خاصي با نگاه حرفه اي طراحي کرده است، مي تواند رنگ اميد را به پيکره پرسپوليس ببخشد.


 تيم فوتبال پيروزي گرمسار به يک برد خانگي دست يافت  

سمنان - تيم فوتبال پيروزي گرمسار در ادامه رقابتهاي ليگ دسته سه کشور به يک برد خانگي دست يافت.  
     اين تيم در بازيهاي هفته هفدهم ليگ دسته سه کشور عصر امروز ( سه شنبه ) در برابر تيم خزر محمود آباد در ورزشگاه تختي گرمسار به ميدان رفت.   در اين بازي تيم پيروزي با تنها گل اشکان تن دسته که در دقيقه 80 به ثمر رسيد سه امتياز اين ديدار را کسب کرد.   پيروزي گرمسار هم اکنون با 16 امتياز در رده نهم جدول قرار دارد.ک1/  
 


 افاضلي: نوار شکست هاي استيل آذين را بايد پايان دهيم 

سمنان - سر مربي تيم فوتبال استيل آذين سمنان گفت: براي حضور در جمع بالانشينان جدول بايد نوار شکست هاي استيل آذين را پايان دهيم.       ' هومن افاضلي'  روز سه شنبه در جمع بازيکنان تيم استيل آذين افزود: متاسفانه مثل اينکه بدشانسي دوست ندارد دست از سر استيل اذين بردارد و بعد از کسر امتياز حالا متاسفانه محروميت و مصدوميت بازيکنان براي تيم دردسر ساز شده است و نمي توانيم تاکتيک هاي تيمي خودمان را در زمين پياده کنيم.    وي افزود : با همه اين مشکلات براي حضور در جمع بالانشينان جدول بايد نوار شکست هاي استيل اذين را پايان بدهيم و قطعا بايد تيمي فرصت طلب باشيم و از فرصتهاي به دست امده در هر بازي به نحوه احسن استفاده کنيم.    افاضلي گفت: متاسفانه در چند بازي اخير ديده شده حريف با يک حمله گل مي زند و بعد فقط دفاع مي کند اما از فرصت هاي پرتعداد خودمان استفاده نمي کنيم.    سرمربي تيم استيل آذين سمنان ابراز اميدواري کرد در بازي هاي آينده بازيکنان دست به دست هم کمک کنند تا استيل اذين به نتايج دلخواه برسد.   استيل آذين در هفته نوزدهم فردا چهارشنبه در يزد مهمان فولاد اين شهر است.   اين تيم در دو بازي خود با گسترش فولاد در تبريز و نماينده تهران در سمنان تن به شکست داده بود.


 راه آهن شمالشرق پنج مدال مسابقات پرورش اندام را تصاحب کرد  

 شاهرود-مسوول روابط عمومي راه آهن شمالشرق گفت : تيم راه آهن شمالشرق در مسابقات پرورش اندام شهرستان شاهرود که به مناسبت گراميداشت دهه مبارک فجر برگزار شد پنج مدال را از آن خود کرد.   
' عرب حجي '  روز سه شنبه به ايرنا افزود :ورزشکاراني که در اين مسابقات موفق به کسب مدال در وزن هاي مختلف شدند و حکم قهرماني دريافت کردند ابتدا به مسابقات استاني و بعد به مسابقات کشوري اعزام مي شوند.  
وي خاطر نشان کرد :  در اين مسابقات که با حضور پانزده تيم شهرستان شاهرود برگزار شد علي لطفي و مهدي اکبريان ( مقام اول )،مرتضي فرومدي (مقام دوم) و ابوالفضل عجم حسني و رامين جعفري (مقام سوم ) را بدست آوردند


 اخبار کوتاه ورزشي 

تقدير وزير ارشاد از رئيس فدراسيون پهلواني

در ايام بزرگداشت سي و سومين سالروز پيروزي انقلا ب اسلا مي توسط دکتر سيد محمد حسيني از عليرضا صفارزاده به خاطر تلا ش هاي احسن انجام شده در جهت پاسداشت روز ملي فرهنگ پهلواني و ورزش زورخانه اي، طي سپاسنامه اي تقدير شد. در اين سپاسنامه آمده است امروز که مهر پروردگار پس از گذشت سده ها يادگار جوانمردي امير مومنان در سالنماي ايرانيان به نام روز ملي فرهنگ پهلواني و روزش زورخانه اي ثبت شده است، کوشش ستودني و شايسته جناب عالي را براي پاسداشت اين آئين ملي ارج گزارده و کاميايي شما را در برافراشته نگاه داشتن درفش فرهنگ شکوهمند ايراني و اسلا مي خواستارم.

تاج: گزينه اصلي رياست فدراسيون عزيز محمدي است

نايب رئيس فدراسيون فوتبال گفت: عزيز محمدي فوتبال را خيلي خوب مي شناسد و ما تلاش مي کنيم وي گزينه اصلي رياست فدراسيون شود. به گزارش فارس مهدي تاج درباره ثبت نام عزيز محمدي در انتخابات رياست فدراسيون فوتبال گفت: باتوجه به جلسه اي که با برخي اهالي مجمع و هيئت رئيسه فدراسيون داشتيم من پيشنهاد دادم محمدي در انتخابات رياست فدراسيون ورود کند. وي ادامه داد: محمدي فوتبال را خيلي خوب مي شناسد و به فضاي فوتبال آشنايي دارد. مجموعه فدراسيون فوتبال تلاش مي کند عزيز محمدي به عنوان گزينه اصلي براي رياست مطرح شود.


سپاهان قهرمان ليگ واترپلو

هفته سيزدهم ليگ برتر واترپلو در حالي پيگيري شد که تيم فولاد ماهان سپاهان با برتري 16بر 15مقابل هيئت شناي خوزستان 25 امتيازي شد و با اقتدار و بدون شکست در فاصله يک
هفته پيش از پايان اين رقابت ها عنوان قهرماني بيست و يکمين دوره ليگ برتر واترپلو را به خود اختصاص داد .


توافق جورج وويت با فدراسيون شنا

جورج وويت با حضور در فدراسيون شنا برنامه هايش را براي هدايت تيم ملي شنا ارائه کرد و دو طرف براي شروع همکاري يک ماهه به توافق رسيدند.  فدراسيون شناي ايران هدف از انتخاب وويت را برنامه ريزي براي حضور در المپيک 2016 ريودوژانيرو اعلام کرده است.


مايلي کهن آمد اما ثبت نام نکرد
محمد مايلي کهن با وجود حضور در فدراسيون فوتبال در انتخابات ثبت نام نکرد. به گزارش فارس، محمد مايلي کهن که گفته مي شد قصد دارد براي رياست انتخابات فدراسيون فوتبال ثبت نام کند، ديروز در محل فدراسيون حضور پيدا کرد.
 او پيش از اينکه وارد فدراسيون شود به خبرنگاران اعلام کرد که شايد در انتخابات ثبت نام کند اما زماني که از فدراسيون بيرون آمد به خبرنگاران گفت ثبت نام نکرده است!


قريب نامزد رياست فدراسيون فوتبال شد

دبير خانه مجمع عمومي فدراسيون فوتبال از ثبت نام محمد حسين قريب براي پست رياست فدراسيون فوتبال خبر داد.  محمد حسين قريب با حضور در دبير خانه مجمع عمومي فدراسيون فوتبال براي پست رياست فدراسيون فوتبال ثبت نام کرد.


ليگ تنيس روي ميز معلولان پايان يافت

رقابت هاي دور برگشت ليگ باشگاهي تنيس روي ميز جانبازان و معلولان به ميزباني باشگاه فرهنگي ورزشي نفت اصفهان به کار خود پايان داد.  اين مسابقات با حضور تيم هايي از استان هاي البرز، زنجان، کهکيلويه و بويراحمد، خوزستان، کرمان، آذربايجان شرقي، گلستان، اصفهان ، تهران و خراسان رضوي و با حضور 100 ورزشکار، طي روزهاي 22 تا 25 بهمن ماه برگزار شد.