تاریخ 1390/11/26 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3018 برو جستجو جستجوی پیشرفته   مرکز ارتقاي مهارت نيروي کار در دامغان فعاليت خود را آغاز کرد 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
مرکز ارتقاي مهارت نيروي کار شهرک صنعتي دامغان همزمان با آغاز سي و چهارمين بهار انقلاب افتتاح و فعاليت خود را آغاز کرد.  
اين مرکز در زميني به مساحت يک هزار و 500 متر مربع با يک هزار و 295 مترمربع محوطه اجرا شده است.  
اين مرکز مشتمل بر دو کارگاه سنگين شامل مکانيک خاک، خاک و بتن و آزمايشگاه مواد غذايي و بسته بندي مواد غذايي و يک کارگاه نيمه سنگين برق PLC  و الکترونيک، کلاس هاي آموزشي تئوري، سالن اجتماعات، فضاي اداري، نمازخانه و ... است. 
پروژه مرکز ارتقاي مهارت نيروي کار شهرک صنعتي دامغان با اعتبار پنج ميليارد ريال از محل اعتبارات دور اول سفر رياست جمهوري به استان سمنان و اعتبار تجهيزاتي دو ميليارد و 410 ميليون ريال از محل اعتبارات سازمان آموزش فني و حرفه اي کشور اجرا شده است.  
اين مرکز ظرفيت پذيرش حداقل 36 و حداکثر 75 مهارت آموز را در هر شيفت آموزشي دارا است.  
مديرکل آموزش فني و حرفه اي استان سمنان گفت: سه دور سفر رييس جمهوري به استان، برکات فراواني را براي اين اداره کل به همراه داشته و افتتاح پروژه مرکز ارتقا» مهارت شهرک صنعتي دامغان گامي موثر در ارتقاي سطح مهارت نيروي کار شهرستان دامغان است.  


 برگزاري جلسه بررسي مشکلات ثبت نام طرح نهضت مسکن مددجويان بهزيستي 

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
جلسه بررسي مشکلات ثبت نام طرح نهضت مسکن در اداره بهزيستي شهرستان سمنان تشکيل شد.
جلسه بررسي مشکلات ثبت نام طرح نهضت مسکن معلولان و مددجويان با حضور مسئولان ارشد، مددکاران و کارشناسان بهزيستي شهرستان سمنان و مراکز وابسته در سالن کنفرانس بهزيستي شهرستان سمنان تشکيل شد.
صفاپور صفايي معاون اداره بهزيستي شهرستان سمنان در اين جلسه گفت: کارکنان در اداره بهزيستي با توجه به کمبود تخصص و خدمات تاکنون توانسته اند خدمات قابل قبولي را به مددجويان در رابطه با مسکن ارائه دهند.
معاون اداره بهزيستي شهرستان سمنان افزود: تاکنون 216 مورد ثبت نام در سامانه مسکن داشته ايم که در مرحله اول 64 مورد و در مرحله دوم 55 نفر از آنها با موفقيت ثبت نام شده اند.
ابوالقاسم رستمي، کارشناس مسکن و اشتغال اداره بهزيستي شهرستان سمنان نيز به سوالات مددکاران و کارشناسان در خصوص نحوه ثبت نام صحيح مددجويان حوزه امور اجتماعي و توانبخشي با توجه به دستورالعمل پاسخ گفت و توضيحات لازم در خصوص نحوه ثبت نام را ارائه نمود.

 


 برگزاري نخستين يادواره شهداي هنرمند شاهرود 

سمنان-روزنامه پيام استان سمنان
به همت کانون بسيج هنرمندان شاهرود اولين يادواره شهداي هنرمند اين شهرستان با حضور مديرکل فرهنگ و ارشاد استان و معاون هماهنگ کننده سپاه قائم آل محمد(عج) استان در تالار بهمن اداره ارشاد اسلامي شاهرود برگزار شد. به گزارش باشگاه خبرنگاران بسيج شاهرود، در اين مراسم محمدرضا سوقندي مديرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان در سخناني گفت: به گفته امام راحل شهادت، هنرمردان خداست و چه هنري بالاتر از شهادت و اگر هنرمندان شهادت را برگزيدند،  مي شود نور علي نور، بنابراين هنرمندان شهيد با اين کار بزرگترين الگو براي تمام هنرمندان جهان هستند. وي در ادامه سخنان خود گفت: ما در سي و سومين سال پيروزي انقلاب اسلامي بايستي با بهره گيري از مکتب پيامبراکرم(ص) و امام صادق عليه السلام و مکتب انقلاب اسلامي که نشات گرفته از اين مکتب هاست به هنر ماندگار، ادبيات ماندگار و به فرهنگ ماندگار بينديشيم.
سوقندي در پايان سخنان خود گفت: هدف از برگزاري اين يادواره گراميداشت هنر و مردان متعهد اين هنر است چراکه شهادت بالاترين هنر آنها بود و به ما آموختند که انتهاي هر هنر و جلوه گري هنراسلامي شهادت است، لذا بايد با الگوبرداري از اين عزيزان در راه تحقق آرمان هاي آنان قدم برداشت.
در ابتداي اين مراسم حسن يزداني رياست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شاهرود در سخناني با خير مقدم به شرکت کنندگان در يادواره با اشاره به هنر و هنرمند گفت: شهدا بزرگترين هنرمندان کشور ما و جهان هستند چرا که با هنر شهادت خود خون تازه اي و اثرماندگاري در انقلاب اسلامي ثبت کردند و اکنون بعد از سي و سه سال آثار اين هنر آنها در بيداري کشورهاي اسلامي نمايان شده است. در اين مراسم سيدمهدي روانفر و نورالله عجم نوروزي از شاعران بسيجي به شعرخواني در وصف پيامبر و شهدا پرداختند و در ادامه مداح اهل بيت اکبر نظري به مولودي خواني در وصف پيامبر و امام صادق پرداختند.
در پايان عباس اعتماد مسئول کانون بسيج هنرمندان شاهرود گزارشي از برگزاري اولين يادواره شهداي هنرمند شاهرود ارائه نمود.
لازم به ذکر است از هنرمندان شهيد شاهرود مي توان به بهروز مشتاقي، سيدتقي حسيني، ده نمکي و کلهر اشاره نمود.

 


 سمناني ها از تلاش رييس کلانتري 13 گلستان اين شهر قدرداني کردند 

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
جمعي از اهالي روستاي حسنآباد سمنان با ارسال لوح و هديه اي از تلاش رييس کلانتري 13 گلستان اين شهر قدرداني کردند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني پليس ، اعضاي هيئت امناي مسجد رسول اکرم (ص) روستاي حسن آباد سمنان همچنين هسته مردمي ستاد پيشگيري و حفاظت اجتماعي روستاي حسنآباد شهرستان سمنان از خدمات ارزنده ستوان يکم مهدي شهاب الدين رييس کلانتري 13 گلستان قدرداني کردند .
سرهنگ پاسدار محمدرضا ميرزايي فرمانده انتظامي استان سمنان، دو لوح تقدير و هديه اي را که اهالي اين روستا ارسال کرده بودند، طي جلسه اي به شهاب الدين اهدا کرد.
لازم به ذکر است، اين قدرداني به پاس خدمات شهاب الدين در راستاي برگزاري هرچه باشکوه تر آيين عزاداري اباعبدا... الحسين (ع) صورت گرفت.


 معرفي 70 نفر از دامداران مهديشهر براي دريافت تسهيلات به بانک عامل  

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
70  نفر از دامداران مهديشهر براي دريافت تسهيلات به بانک عامل معرفي شدند.
به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، مديرجهادکشاورزي شهرستان مهديشهر بيان داشت: در ماه گذشته تعداد  70 نفر از دامداران اين شهرستان براي دريافت تسهيلات به بانک عامل معرفي شدند.
پرويز ميرآخورلو افزود: علاوه بر اين برگزاري دوره آموزشي داشت در مزارع گندم و جو، کودهاي بيولوژيک و بيمه محصولات کشاورزي، پيگيري در خصوص برگزاري کارگاه ورمي کمپوست در فولادمحله، عقد قرارداد با شرکت هاي خدمات مشاوره اي براي اجراي آموزش هاي مهارتي، پيگيري در خصوص پرداخت 10 فقره تسهيلات مشاغل خانگي، تخصيص 1109 ميليون ريال به طرح هاي تملکي سرمايه اي استاني، تمديد 5 فقره پروانه بهره برداري، معرفي 25 نفر از دامداران به بانک عامل براي دريافت تسهيلات هدفمندي يارانه ها به مبلغ 10 ميليارد ريال، پايان کشت پاييزه غلات در سطح 550 هکتار از اراضي، احداث 6 واحد گلخانه اي در مجتمع گلخانه درجزين به مساحت 15 هزار مترمربع با تسهيلات مهر، نظارت 3 شرکت خدمات مشاوره اي بر مراحل داشت مزارع غلات و برگزاري استعلام براي اجراي 10 طرح حوزه آب و خاک از فعاليت هاي اين مديريت در همين ماه بوده است.


 کاروان نور با قطار عازم خطه نور شد 

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
کاروان راهيان نور، متشکل از پرسنل راهآهن شمالشرق و خانواده آنان، به منظور ديدار از سرزمين دفاع مقدس، به ديار آلاله ها اعزام شد .  
به گزارش روابط عمومي راهآهن شمالشرق، محمد صادق برزنوني گفت: به منظور زيارت سرزمين لاله ها و شنيدن روايت دليري فرزندان اسلام، در دوران دلاورمردي و ازخود گذشتگي يعني دفاع مقدس، همه ساله تعدادي از علاقه مندان، در قالب کاروان راهيان نور از اداره کل راهآهن شمالشرق به مناطق جنگي اعزام مي شوند.
مديرکل راه آهن شمالشرق افزود: بازديد از ديار لا له هاي سرخ از جمله شلمچه ، فاو، هويزه، خرمشهر و طلائيه از جمله برنامه هاي تدارک ديده براي اين کاروان مي باشد که به همت بسيج راه  آهن و با روايتگري راويان فتح درطول مسير انجام شده و عطر و بوي شهيدان را به مشام جان راهيان اين سفر معنوي مي رساند.
وي افزود: اين بازديدها يادآور حماسهآفريني مسافران آسماني دفاع مقدس است مسافران بهشتي که براي بعضي از آن سرداران بي نشان آدرسي جز خاک هاي گرم خوزستان وجود ندارد، همانان  که در کشاکش نبرد حماسه آفريدند و پيکر مقدسشان نيز در ميادين حماسه به يادگار مانده است، راهشان پررهرو باد. اضافه مي شود تعداد  نفرات اعزام شده در اين سفر معنوي  118 نفر مي باشد .

 


 بازديد نوآموزان بهار از راه آهن شمالشرق شاهرود 

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
مديرکل راه آهن شمالشرق به منظور افزايش حسن همجواري و آموزش آينده سازان ايران اسلامي، نوآموزان دبستان و پيش دبستاني  بهار، از ايستگاه شاهرود بازديد به عمل آوردند.  
به گزارش روابط عمومي راهآهن شمالشرق، محمد صادق برزنوني افزود: اين بازديد و آشنايي به مدت 3 ساعت به طول انجاميد و در پايان با شهد شيرين بازي سفر با قطار، شيريني کام نوآموزان چند برابر شد.
وي در خصوص مطالب بيان شده به نونهالان اين دبستان و پيش دبستاني،گفت: دوستي با قطار ، توجه   به عدم سنگ پراني، عدم حضور در حريم راه آهن، نحوه تهيه بليط قطار، چگونگي سوار و پياده شدن به اين وسيله ايمن و راحت، عملکرد واحدهاي مختلف از جمله لکوموتيوران و رئيس قطار و جواز دهي مامورين، پليس ، رجا» ، بوفه ، مسجد ، طرح کتابخواني در قطار ، نحوه حضور مسافر در سکوها و علائم بصري هشدار دهنده و خطوط زرد و قرمز روي سکوها ; ازجمله مطالبي بود که به طور مبسوط،  براي نوآموزان، توضيح داده شد و اميدواريم در آينده نيز اين عزيزان در سفرهاي آتي با لبخند به مجموعه راه آهن وارد شده و با رضايت، لبخند و شعف سفر خود را به پايان برسانند.

 


 کارگاه علمي-آموزشي هواشناسي کشاورزي در هواشناسي شهرستان شاهرود برگزار مي شود 

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
کارگاه علمي - آموزشي هواشناسي کشاورزي با محوريت راهکارهاي مقابله با سرمازدگي و يخبندان در هواشناسي شهرستان شاهرود در استان سمنان برگزار مي گردد .
به گزارش روابط عمومي اداره کل هواشناسي استان سمنان، اين کارگاه با توجه به اهميت و تاثير به سزاي هواشناسي در بخش کشاورزي و با هدف آشنايي بيشتر کارشناسان و دانشجويان بخش کشاورزي و کشاورزان پيشرو در اين زمينه تشکيل خواهد شد. در اين کارگاه به مباحثي همچون نقش سازمان هواشناسي در هواشناسي کشاورزي و چگونگي ارائه خدمات به کاربران و راهکارهاي فعال و غيرفعال مبارزه با سرمازدگي و يخبندان پرداخته خواهد شد .
زمان برگزاري اين کارگاه سي ام بهمن ماه در شهرستان شاهرود به آدرس  خيابان تهران - سالن آمفي تئاتر شرکت البرز شرقي   مي باشد.

 


 برگزاري رزمايش پدافند غير عامل در دامغان 

دامغان - خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
رزمايش پدافند غيرعامل همزمان با سراسر کشور در دامغان برگزار شد. اين رزمايش با شرکت بيش از 250 نفر از دانش آموزان در دبيرستان آيت الله خامنه اي دامغان و با هدف ارتقا» آگاهي و آمادگي دانشآموزان در امر به کارگيري فنون دفاع غير عامل و فرهنگ سازي و نهادينه نمودن موضوع پدافند غير عامل و آمادگي دانش آموزان در مقابل خطرات احتمالي برگزار شد .  
دانش آموزان شرکت کننده در اين رزمايش با روش هاي پدافند غيرعامل نظير استتار، افتخا» و عدم تمرکز در يک مکان آشنا شدند. 
همچنين همايش نقش زن در انقلاب اسلامي با شرکت بيش از 300 نفر از خواهران دامغاني در سالن اجتماعات حوزه علميه خواهران دامغان برگزار شد.
 حجت الاسلام منصوريان يکي از اساتيد حوزه ودانشگاه تهران در خصوص نقش زنان در دوران انقلاب در تربيت زنان، نقش زنان و تاثير گذاري آنان در پيروزي انقلاب اسلامي ايران، انقلاب اسلامي و زنان، مقايسه حجاب زنان در قبل و بعد از پيروزي انقلاب و حجاب از نظر اسلامي مطالبي را بيان کرد.  

 


 بدون تيتر 

- سرهنگ حسن رضواني مسئول سياسي گروه پدافند هوايي ده محرم شاهرود در نشست سياسي پايگاه بسيج المهدي(عج) حوزه اصناف الهادي شاهرود گفت: پيروزي انقلاب اسلامي، تعجب همگان را برانگيخت زيرا مردمي بدون سلاح، رژيمي با سابقه تمدني 2500 ساله را به زير کشيدند.
- سرهنگ حميد خوشقدم مسئول بسيج سازندگي سپاه ناحيه شاهرود در همايش بسيجيان جوياي کار سپاه شاهرود گفت: در اين همايش بيش از دويست بسيجي خواهر و برادر جوياي کار با حضور کارشناسان اداره تعاون پيرامون روش هاي اشتغال زايي و کسب و کار توجيه شدند.
- سردار محمد شعباني معاون علمي و فناوري دانشگاه جامع امام حسين (ع) در يادواره 158 شهيد بسيج اصناف حوزه الهادي سپاه ناحيه شاهرود گفت: دشمنان انقلاب اسلامي از ابتداي پيروزي انقلاب اسلامي با انواع و اقسام تهديدات و نيرنگ ها به مبارزه با اين نظام اسلامي پرداختند تا اين که بعد از تحميل جنگ هشت ساله و ناکامي در رويارويي مستقيم با انقلاب اسلامي با تغيير روش رو به تهاجم فرهنگي آوردند.
- سرهنگ عباس مطهري فرمانده سپاه ناحيه گرمسار در جمع خواهران بسيجي گردان خديجه کبري (س) گرمسار در هيئت رزمندگان گرمسار گفت: حضور مردم در پاي صندوق راي حکم مرگ را براي دشمنان دارد.