تاریخ 1390/11/26 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3018 برو جستجو جستجوی پیشرفته   فرمانده انتظامي استان سمنان خبر داد :
 بزرگترين لابراتوآر توليد شيشه در استان سمنان کشف شد 

سرويس حوادث:
فرمانده انتظامي استان سمنان از کشف بزرگترين لابراتوآر توليد ماده مخدر صنعتي شيشه و دستگيري اعضاي باند 9 نفره توليد اين ماده مخدر خطرناک خبر داد .
به گزارش پايگاه اطلاع رساني پليس ، سرهنگ پاسدار محمد رضا ميرزايي در تشريح جزييات اين خبر گفت: با تلاش گسترده ماموران انتظامي شهرستان گرمسار و با همکاري عوامل پليس مبارزه با مواد مخدر استان ، باند 9 نفره اي که در روستاهاي اطراف شهرستان گرمسار اقدام به توليد ماده مخدر صنعتي و خطرناک شيشه مي کردند، شناسايي و در عمليات هايي هماهنگ و ضربتي دستگير شدند .
وي افزود: اين افراد که همگي غيربومي هستند ، با تهيه مواد اوليه، آن را به سه کارگاه در روستاهاي مورد نظر انتقال داده و در آن جا اقدام به توليد ماده مخدر خطرناک شيشه مي کردند.
ميرزايي گفت: در اين عمليات علاوه بر توقيف چند دستگاه خودرو و تعدادي تجهيزات ساخت مواد مخدر، مقدار 23 کيلوگرم شيشه نيز کشف و ضبط شد.
اين مقام انتظامي با تاکيد بر عزم قاطع و جديت پليس در مبارزه با سوداگران مرگ، خاطر نشان کرد: از ابتداي امسال تاکنون بيش از يک هزار و 326 کيلو انواع مواد مخدر در استان سمنان کشف و 76 باند تهيه و توزيع مواد نيز متلاشي شده است.
وي در بخش ديگري از اين گفت و گو ترويج مواد مخدر در کشور را از برنامه هاي دشمنان انقلاب اسلامي برشمرد و گفت: تخدير عقل و فکر جوانان، حذف بخشي از نيروي انساني فعال جامعه از چرخه توليد، کند کردن تلاش علمي و افزودن هزينه هاي جامعه مهمترين اهداف گسترش اعتياد مي باشد.
سرهنگ ميرزايي با بيان اين که توسعه اعتياد در کشور، جلوگيري از حضور فعال جوانان در عرصه هاي علمي، فرهنگي، اجتماعي همچنين بروز ناامني را به دنبال دارد، خاطر نشان کرد: دشمنان با اعتياد جوانان، آنان را به عناصري بي خطر براي خود تبديل مي کنند.
فرمانده انتظامي استان سمنان در پايان با تاکيد بر اين که خانواده ها بايد بيشتر هوشيار باشند، از همکاري مردم با پليس قدرداني کرد و افزود: اين همکاري از طريق مرکز فوريت هاي پليسي 110 بايد ادامه يابد.
شايان ذکر است، اين بزرگترين لابراتوآر ساخت شيشه در سطح استان سمنان بود که توسط پليس کشف و منهدم شد.


 دستگيري دکتر قلابي  

رييس پليس آگاهي استان خراسان رضوي از دستگيري فردي که با ادعاي داشتن مدارک دکتراي دندانپزشکي اقدام به اغفال شهروندان مشهدي  کرده بود، خبرداد. به گزارش ايسنا، سرهنگ بيدمشکي در تشريح جزئيات دستگيري متهم گفت: در پي اطلاعات مردمي واصله به پليس مبني بر اين که فردي با چاپ و پخش گسترده کارت و پوستر تبليغاتي و ادعاي واهي که داراي مدرک دکتراي دندانپزشکي است اقدام به اخاذي از شهروندان کرده  است، اکيپي از کارآگاهان مامور رسيدگي به اين پرونده شدند.
رييس پليس آگاهي استان خراسان رضوي افزود: کارآگاهان پس از اطمينان از صحت موضوع، تحقيقات خود را در اين زمينه آغاز کردند که مشخص شد اين فرد هيچ تحصيلاتي در اين زمينه نداشته و دندانساز تجربي است. به گفته بيدمشکي متهم علاوه بر تهيه کارت و پوسترهاي تبليغاتي، تابلوي بزرگي تحت عنوان پروتز و تکنسين دندانپزشکي نيز نصب کرده و با اغفال بيماران ناآگاه، آنان را به مطب خود کشانده و با اخذ مبالغي اقدام به کلاهبرداري از آنان کرده بود. وي با بيان اينکه اکثر مالباختگان از شکايت خود صرف نظر کرده اند، اظهارکرد: در ادامه کارآگاهان با شناسايي مطب اين دکتر قلابي در اقدامي ضربتي وي را دستگير و به پليس آگاهي انتقال دادند.
بيدمشکي خاطرنشان کرد: متهم که فاقد هرگونه جواز و مدرک پزشکي بود، تنها با ادعاي واهي اينکه چندين سال در اين رشته تجربه دارد قصد فريب کارآگاهان را داشت که در نهايت به عنوان جعل عنوان و کلاهبرداري پس از صدور قرار قانوني روانه زندان شد.


 حبس و تبعيد به منطقه بد آب وهوا نتيجه برادرکشي 

حکم 10 سال حبس و تبعيد به منطقه بد آب و هواي مردي که برادر خود را به خاطر اختلاف مالي به قتل رسانده بود در ديوان عالي کشور تاييد شد. به گزارش فارس، در تاريخ 10 دي ماه 85 زن جواني با مراجعه به دادسراي امور جنايي تهران مدعي شد شوهرش از يک روز قبل از خانه خارج شده و تاکنون بازنگشته است. تحقيقات پليس براي يافتن سرنخي از مرد گمشده به نام علي آغاز شده ولي موفق به يافتن او نشدند تا اينکه کارآگاهان متوجه ارتباط مشکوک همسر علي با برادرش شدند. جسد علي در يکي از باغ هاي انگور حوالي يافت آباد توسط ماموران کلانتري 153 شهرک وليعصر کشف شد و در همين حين ماموران تحقيق متوجه شدند که برادر علي حدود 40 روز بعد، همسر علي را به عقد خود درآورده است. هر دو نفر تحت تعقيب قرار گرفتند تا اينکه ناصر توسط پليس دستگير شد و در اولين جلسه تحقيقات به ارتکاب قتل برادر خود با انگيزه اختلافات مالي اعتراف کرد. با اعتراف متهم به ارتکاب قتل، قرار مجرميت وي از سوي دادسراي جنايي تهران صادر و پرونده براي رسيدگي به دادگاه کيفري استان تهران ارسال شد. جلسه محاکمه در فروردين ماه امسال در شعبه 71 دادگاه کيفري استان تهران به رياست قاضي عزيزمحمدي برگزار شد. نماينده دادستان با توجه به اعلام رضايت اولياي دم، خواستار مجازات متهم از جنبه عمومي جرم شد. متهم در جايگاه قرار گرفت و درباره انگيزه ارتکاب قتل گفت: از علي 6 ميليون تومان طلب داشتم که حاضر به پرداخت آن نبود. روز حادثه او را به باغ کشاندم و بعد از درگيري با چاقو به قتل رساندم. ناصر درباره ازدواج با همسر برادرش گفت: علي خانه اش را به نام همسرش کرده بود که من هم تصميم گرفتم با همسرش ازدواج کنم تا بتوانم آن خانه را به دست بياورم. قضات دادگاه بعد از بررسي پرونده و شنيدن اظهارات متهم، او را به تحمل 10 سال حبس، 10 سال تبعيد در منطقه بد آب و هوا و همچنين پرداخت ديه کامل محکوم کردند.