تاریخ 1395/08/17 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4342 برو جستجو جستجوی پیشرفته   درخشش تيراندازان بسيجي مهديشهر در مسابقات کشوري 

سرويس ورزشي:

مقام قهرماني تيم تيراندازي با تفنگ بادي وتپانچه تيپ قائم سمنان با درخشش جوانان برومندگردان المهدي شهرستان مهديشهر وسرپرستي برادربسيجي ميثم قربانزاده بدست امد که کسب اين عنوان را به تمامي ورزشکاران وجوانان بسيجي و مردم شهرستان تبريک نموده و براي اين عزيزان موفقيت درميادين ديگررا ارزومنديم.

ضمنا مسابقات در شهر مقدس مشهد برگزار گرديد.


 برد مقتدرانه تيم پينگ پنگ گرمسار در اولين دوره ليگ استان سمنان 

سرويس ورزشي:

در اولين ديدار از ليگ پينگ پنگ استان سمنان روز جمعه مورخ 95/8/14 دو تيم سمنان و گرمسار در سالن پنگ پنگ آزادگان گرمسار به مصاف هم رفتند. در اين ديدار يک طرفه تيم گرمسار با قدرت و قاطعيت تيم سمنان را در هم کوبيد. اين ديدار که نتيجه آن در هفت بازي مشخص شد، تيم گرمسار با نتيجه 6 بر 1 بازي را به نفع خود به پايان رساند تا قدرت خود را به رخ پينگ پنگ استان بکشد.ايزد بخش معاونت ورزشي اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان به همراه نيکدل رياست اداره ورزش و جوانان شهرستان گرمسار در سالن پينگ پنگ آزادگان حضور پيدا کردند و از اين مسابقه بازديد به عمل آوردند.


 اولين پيروزي شاگردان عليرضا طاهري در ليگ سه کشور 

سرويس ورزشي:

تيم فوتبال پيروزي گرمسار در هفته چهارم ليگ دسته سوم کشور به اولين پيروزي دست يافت.

شاگردان عليرضا طاهري در اين هفته به مصاف تيم آرش شهر ري رفتند.

اين تيم در يک بازي خوب و برتر موفق شدند با تنها گل علي‌اکبر زندي به برتري برسند تا اولين پيروزي خود را جشن بگيرند.


 حضور پر شور مردم در همايش پياده روي خانوادگي روستاي ريکان شهرستان گرمسار 

سرويس ورزشي:

همايش پياده روي خانوادگي روستاي ريکان با حضور پر شور مردم اين روستا و روستا‌هاي همجوار برگزار شد. اين همايش با حضور دکتر کاتب نماينده مردم شهرستان‌هاي گرمسار و آرادان در مجلس شوراي اسلامي، مهندس ايزدبخش معاونت ورزشي اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان، نيکدل رياست اداره ورزش و جوانان شهرستان گرمسار، حسن آبادي بخشدار بخش مرکزي و ساير مسئولين شهرستان و بخشي در تاريخ 14/8/95 در روستاي ريکان واقع در بخش مرکزي شهرستان گرمسار برگزار شد.

در اين همايش پر شور و نشاط که به همت اداره ورزش و جوانان و شورا و دهياري روستاي ريکان و با حضور جمعيتي بالغ بر 500 نفر برگزار شد، برنامه‌هايي از قبيل مسابقات روستايي و عشايري مسابقات ورزشي و برنامه‌هاي فرهنگي اجرا شد. همچنين از تمام شرکت کنندگان در اين همايش با صبحانه پذيرايي شد. جايزه ويژه اين همايش 3 دستگاه دوچرخه بود که با همکاري اداره ورزش و جوانان و دهياري روستاي ريکان تهيه شد و در کنار اين سه جايزه ويژه تعداد 50 عدد جوايز کوچکتر نظير گرمکن و شلوار ورزشي، ترازوي ديجيتال و... به شرکت کنندگان اهدا شد.

از نکات قابل توجه اين همايش حضور کهن سالان اين روستا بود که پا به پاي جوانتر‌ها در اين برنامه شرکت کردند. شايان ذکر است با برنامه ريزي صورت گرفته توسط اداره ورزش و جوانان تعداد 3 پياده روي ديگر در بخش روستايي تا پايان سال جاري در راستاي برنامه‌هاي دولت تدبير امبد و در جهت ايجاد شور و نشاط اجتماعي در بخش‌هاي اين شهرستان برگزار خواهد شد.


 سمنان، ميزبان مسابقات قهرماني دو‌ و ‌ميداني پسران بسيج کشور 

سرويس ورزشي:

روز پنج‌شنبه هفته جاري، شهرستان سمنان ميزبان مسابقات قهرماني دو و ميداني پسران بسيج کشور در رده‌هاي سني نوجوانان و جوانان خواهد بود.

اين مسابقات در ماده‌هاي مختلفي از جمله دوي 400، 800، 1500 و 3000 متر، پرش طول، پرتاب وزنه و ديسک و همچنين پرتاب نيزه خواهد بود که رقابتهاي دو و پرش در محل استاديوم 15هزار نفري ولايت و مسابقات پرتاب در ورزشگاه تختي سمنان برگزار مي‌شود.در اين دوره از رقابت‌ها که دو روز به طول خواهد انجاميد ورزشکاراني از تمامي استان‌هاي کشور حضور دارند و سمنان نيز با 9 ورزشکار و در قالب دو تيم پاي به اين مسابقات خواهد گذاشت.

گفتني است اين مسابقات به همت سازمان تربيت بدني بسيج سپاه استان سمنان و با همکاري اداره کل ورزش و جوانان استان و شهرستان سمنان و هيأت دو و ميداني به انجام خواهد رسيد.

مسابقات قهرماني دو و ميداني پسران بسيج کشور، هر ساله با استقبال پرشور ورزشکاران و حضور پر رنگ مسئولين برگزار مي‌شود و علاقمندان سمناني نيز مي‌توانند با حضور خود، علاوه بر حمايت از تيم شهرشان، موجبات جذاب تر شدن اين رقابت‌ها را فراهم آورند.


 رقابت 260 ووشوکار استان سمنان در شاهرود 

سرويس ورزشي:

براي حضور در تيم استان جهت اعزام به مسابقات کشوري، انتخابي تيم ملي ، مسابقات ووشو قهرماني استان سمنان، جام امر به معروف و نهي ازمنکر درتاريخ 14 آبان درشهرستان شاهرود در چهار رده سني نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان برگزار شد. مسابقات آقايان در سالن کوثر، آکادمي ووشو شهرستان باحضور160 ورزشکارازشهرستان‌هاي گرمسار، مهدي شهر، سمنان، شاهرود و دامغان برگزار شد. نتيجه تيمي دامغان، شاهرود و سمنان مقام اول تا سوم راکسب نمودند.در بخش ساندا مقام اول استان راکسب نمود.

نفرات اول:

سهيل محمودي، پوريا پورعلي دهنده، سيدحميدرضا خليلي، علي نيکجو، سيدمهدي رضوي، مهدي قاسم زاده، شاهين اسلامي نيا، علي زرخريدي، اميرحسين حسن‌زاده، اميرحسين غفاري، ارسلان فيروزکنديان، حسين محمودي، سيدمحمد امين کريمي، احمد واحدي، آرمين اديبي، صادق فرآتي، مسلم روزخوش، غفار بصيري، محمد سيفي، سعيد صالحي، مرتضي يدا... پور، حسن يلا، مرتضي نوروزي، سامان ديوسالار، حسين درويش‌نژاد، محمدميرخاني، مرادبوربنجاري، محمد شناييان، عليرضا الماسي، محمدعلي تقي‌پور، مرتضي فراتي، يوسف عسگري

مسابقات بانوان نيز درباشگاه سروش شاهرود با حضور100 ورزشکارازشهرستان‌هاي سمنان، مهدي شهر، دامغان وشاهرود برگزارگرديد. شاهرود، مهدي‌شهر و سمنان عناوين اول تا سوم رادربخش تيمي کسب کردند.

نفرات اول:

عسل سعي، دپور، يگانه سادات حسيني نژاد، سيده حديثه عرب عامري، ام البنين جعفري، فاطمه قوچيان، مريم عرب اسدي، مهري عرب اسدي، شريفه عامري، فرزانه بايگي، معصومه غلامي، کيميا افتخاري، مايده اسکندري، مريم معصوميان، شميم کلامي، ‌هانيه عرب صالحي، شيماحسن خاني، حديث دشت باني، مريم مختاري، فايزه روشن ضمير

لازم به ذکراست نفرات برتربعد از بررسي کميته فني به اردوي تيم استان جهت رقابت‌هاي ووشو انتخابي تيم ملي دعوت مي‌گردند.


 گزارش عملکرد کاشت بذر باريجه توسط اعضاء گروه نيزوا در اطراف بقعه پيغمبران 

سرويس ورزشي:

برنامه کاشت بذر باريجه، برنامه اي متنوع و در عين حال متفاوت از ديگر برنامه‌ها، با حضور گرم 37 نفر « 21 خانم و 16 آقا » از طبيعت دوستان گروه نيزوا برگزار شد. دست‌اندرکاراني از طرف منابع طبيعي در حسينيه‌اي نزديک بقعه پيغمبران با رويي باز از عزيزان شرکت کننده استقبال کردند و پذيراي دوستان بودند. توضيحاتي راجع به نحوه‌ي کاشت باريجه داده شد و اطلاعاتي مفيد درباره ي باريجه و موارد مصرف آن و دستورالعمل کپه کاري باريجه در اختيار عزيزان شرکت کننده قرار داده شد. کاشت بذر از دره اي نزديک به بقعه پيغمبران آغاز شد و همنوردان با تحويل بيلچه مخصوص کاشت و کيسه‌هايي مملو از بذر باريجه به گروه‌هاي سه نفره تقسيم شده و کاشت بذر را آغاز کردند. اتحاد و همبستگي و انسجام اعضاء گروه ديدني بود و همت و تلاششان در همکاري و همياري با منابع طبيعي بسيار ستودني بود... تک تک عزيزان دست به دست هم داده و يکدل و يکرنگ مسئوليتي را که بر عهده آنان بود به نحو احسن انجام دادند... محل مورد نظر با پشتکار همنوردان نيزوايي و ديگر دوستان بذرپاشي شد و همنوردان بزرگوار در طول مسير بذرپاشي، کوهپيمايي و پياده‌روي سبکي را تجربه کردند... پس از پايان بذرپاشي همنوردان به سمت بقعه پيغمبران ادامه مسير داده و پس از صرف صبحانه جناب آقاي دکتر خباز استاندار گرامي استان سمنان و جناب آقاي مهندس رهايي رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان سمنان صحبت‌هايي را در خصوص برنامه داشتند و در پايان برنامه پاسخگوي پيشنهادات و انتقادات و صحبت‌هاي عزيزان شرکت کننده بودند. در پايان سپاس و بي‌نهايت سپاس از محمد رضا خباز استاندار، سيد عباس دانايي فرماندار سمنان،دکتر احمد همتي نماينده مردم در دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي، مهندس عليرضا رهايي رئيس محترم و گرامي اداره منابع طبيعي و آبخيزداري بابت حضور گرمشان در اين برنامه ي مردمي و خداپسندانه را داريم. و سپاس از تمامي دست اندرکاران منابع طبيعي و خادمين بقعه پيغمبران که از ابتداي صبح تا پايان برنامه زحمات زيادي را متحمل شدند و پذيراي عزيزان بودند.


 نتايج کامل مسابقات بسکتبال سه نفره در شاهرود 

سرويس ورزشي:

همزمان با روز دانش آموز 13و 14 آبان سالن تختي شاهرود ميزبان مسابقات بسکتبال 3 نفره و پرتاب پنالتي بود که در پايان اين رقابت‌ها نتايج ذيل کسب گرديد:

رده بزرگسالان:

مقام اول: دانشگاه صنعتي شاهرود (مجتبي طهراني، معين ساغري، محمد محمدي و شروين خوشقدم)

مقام دوم:‌هايپرمارکت قاسمي و پسران (کاظم قاسمي، تورج سنگي، احسان فرخ، محمد عامري)

مقام سوم: ذغالسنگ البرز شرقي (مهيار رئيسيان، نويد محمديان، فرزان قاضي، سجاد جلالي)

رده نوجوانان و جوانان:

مقام اول: ذغالسنگ البرز شرقي (مهيار رئيسيان، نويد محمديان، فرزان قاضي، سجاد جلالي) مقام دوم: تقوي (آروين تقوي، مهيار خدابخشي، حسين عزيزي، علي اماميان) مقام سوم: گلدن استيت (فرزاد مهران فر، سروش موسوي، حسين عرب يارمحمدي، عمران عرب يارمحمدي)

رده ميني و نونهالان

مقام اول: تيم فربد (فربد معماريان، ابوالفضل اماميان، امير بياري، عمران عرب يارمحمدي) مقام دوم: تيم قهرمانان (مجيد شريف، صدرا صابر، محمد فاضلي، اميد لطفي) مقام سوم: دژ سپيد (سيد مهديار اشرفيون، ايمان کريمي، محمدحسين پرويي، عليرضا لشکري)

مسابقه پرتاب پنالتي

نفراول : علي اخياني نفر دوم: کاظم قاسمي

نفرسوم: سجاد شاکري

فني‌ترين پرتاب‌کننده مسابقات پرتاب پنالتي مهديار اشرفيون


 برگزاري اولين دوره آموزش تنيس بانوان در شهرستان گرمسار 

سرويس ورزشي:

اولين دوره آموزشي رشته ورزشي تنيس در شهرستان گرمسار از روز جمعه مورخ 95/8/14 در سالن هلال احمر گرمسار کار خود را شروع کرد. در اين دوره 15 نفر از بانوان ورزشکار گرمساري شرکت نمودند. مربيگري اين کلاس را آذر شهرياري نفر اول تنيس بانوان استان سمنان به عهده دارند. روابط عمومي هيات تنيس اعلام داشت : استعداد يابي و جذب نيرو‌هاي مستعد اين رشته مفرح و برگزاري کلاس‌هاي آموزشي در سطوح مختلف و رده‌هاي سني از برنامه‌هاي آينده اين هيات مي‌باشد.


 مراسم تجليل از ورزشکار معلول در مهديشهر 

سرويس ورزشي:

مراسم تجليل از ورزشکار معلول شهرستان مهديشهر سرکارخانم طيبه رجب زاده با حضور رياست اداره بهزيستي شهرستان اقاي رمضان پور و همکارانشان در منزل ايشان برگزار گرديد.خانم رجب‌زاده در مسابقات ليگ دو وميداني جانبازان و معلولين کشور مقام دوم پرتاپ وزنه را کسب کردند.


 رئيس ايفمارک (مرکز تخصصي بين‌المللي پزشکي فوتبال) در شهرستان گرمسار 

سرويس ورزشي:

با حضور خانم دکتر هراتيان تنها پزشک ايراني در ساختار پزشکي فيفا جلسه اي در دفتر دکتر کاتب برگزار شد. در اين جلسه که با حضور روساي ادارات ورزش و جوانان شهرستان گرمسار و آرادان و مسئولين هيات فوتبال در تاريخ 95/8/13 برگزار شد، پيرامون مسائلي از قبيل استفاده از امکانات پزشکي ايفمارک، راه اندازي واحد پزشکي ورزشي در بيمارستان امام جهت ارائه خدمات درماني به ورزشکاران در داخل شهرستان و برنامه‌هاي آموزشي در حوزه پزشکي براي پزشکياران براي انجام اقدامات و کمک‌هاي اوليه بهتر و سريعتر به ورزشکاران آسيب ديده، بحث وتبادل نظر شد.

دکتر هراتيان افزود: جهت بازديد مدير کل ورزش و جوان استان سمنان از ايفمارک در تهران و امضاء تفاهم نامه همکاري اين سازمان با اداره ورزش و جوانان شهرستان گرمسار برنامه ريزي انجام خواهد شد.

در حاشيه اين جلسه هومن افاضلي از مربيان بنام کشور که سابقه مربيگري تيم ملي، سرمربي تيم ملي اميد، سرمربي گيري تيم استيل آذين و مربيگري چندين تيم ديگر را در کارنامه خود دارد، جهت برگزاري دوره‌هاي آموزشي و دانش افزايي يک روزه براي مربيان، به روساي ادارات ورزش و جوانان و هيات‌هاي فوتبال اين دو شهرستان قول مساعد دادند.

در پايان جلسه دکتر هراتيان به همراه افاضلي و نيکدل رياست اداره ورزش و جوانان بازديدي را از استاديوم تختي و استاديوم 5000 نفري گرمسار به عمل آوردند.

خانم دکتر زهره هراتيان اولين بانوي جهان هستند که در مسابقات مقدماتي جام جهاني فوتبال 2018 روسيه بعنوان ناظر پزشکي و افسر کنترل دوپينگ انتخاب شده اند. ايشان از افتخارات پزشکي ورزشي ايران بوده که در سال 2011 به عنوان اولين و تنها پزشک بانوي ايراني به عضويت ساختار پزشکي فيفا درآمده است. شايان ذکر است ايشان همسر آقاي هومن افاضلي مي‌باشند.


 ‍ کمبود خواب چه تأثير منفي بر ورزشکار دارد؟ 

اگر ورزشکاري کم‌خواب هستيد، احتمالاً عادت کرده‌ايد با مصرف زياد کافئين براي افزايش انرژي ورزش کنيد. گهگاه اشکالي ندارد، اما اگر مدت‌هاست کمبود خواب داريد، اين تمرينات فقط چاره موقتي براي يک مشکل جدي‌تر هستند.

اگر کم‌خوابي مزمن داشته باشيد:

عملکردتان ضعيف خواهد بود - کمبود خواب مي‌تواند تأثيري بسيار ناخوشايند روي عملکردتان داشته باشد. واکنش‌هاي‌تان کُند شده و زمان واکنش‌تان هم با تاخير روبرو مي‌شود.

در تمرکز مشکل خواهيد داشت - حتي حرکاتي که به کمترين توجه و دقت نياز دارند هم به کمي تمرکز شما نيازمندند تا به‌خودتان آسيب نزنيد. اگر کمبود خواب داشته باشيد، توجه و تمرکز داشتن کار سختي خواهد بود و مستعد صدمه خوردن مي‌شويد و صرفاً يک تمرين بي‌خود و اشتباه انجام خواهيد داد.

احساس درد و بي‌تابي و خستگي خواهيد کرد - وقتي به اندازه کافي نمي‌خوابيد، واقعاً به جسم‌تان آسيب مي‌زنيد، ورزش قرار نيست در اين حالت احساس بهتري به شما بدهد. گاهي بيشتر به خواب نياز داريد تا ورزش

عزيز احمدي