تاریخ 1390/11/26 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3018 برو جستجو جستجوی پیشرفته   برگزاري شوراي معاونين بهزيستي استان سمنان 

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
سي و نهمين جلسه شوراي معاونين بهزيستي در اداره کل بهزيستي استان سمنان برگزار شد.  
به گزارش روابط عمومي بهزيستي استان سمنان، سي و نهمين جلسه شوراي معاونين با حضور کليه اعضا» شوراي معاونين و روساي ادارات بهزيستي شهرستان هاي تابعه در محل ستاد بهزيستي استان برگزار گرديد.  
اين جلسه با موضوعات اصلي گزارش مقايسه اي برخي شاخص هاي عملکرد ادارات بهزيستي شهرستان ها توسط حوزه هاي معاونت، بررسي اجراي مصوبات شوراي معاونين در سه ماهه سوم، و گزارش مطالب مطرح شده در اجلاس روساي بهزيستي شهرستان ها تشکيل شد.
همچنين در اين جلسه محقق، رييس اداره بهزيستي شهرستان سمنان گزارشي از همايش مديران و روساي شهرستان ها در خصوص جشن توانمندسازي 100هزار مددجوي تحت پوشش بهزيستي کشور را ارائه داد.


 دکتر کردي معاون پژوهشي مطالعات خانواده ايران در نشست علمي صدا و سيماي مرکز سمنان عنوان کرد
 هيچ اخلاقي بهتر و والاتر از مهر ورزيدن نيست 

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
عبد الرضا کردي روان شناس ، مشاور خانواده، استاد دانشگاه ايران و مالزي و معاون پژوهشي انجمن مطالعات خانواده ايران که به دعوت بسيج و روابط عمومي صدا و سيماي مرکز سمنان در جمع تعدادي از کارکنان و خانواده آنان حضور يافته بود و گفت: احسان از مهمترين دارايي هاي انسان است و بايد تلاش کنيم به زندگي نگاهي ساده داشته باشيم .
به گزارش روابط عمومي صدا و سيماي مرکز سمنان، وي با اشاره به اهميت خانواده در جامعه افزود: وقت خدا و وقت خانواده از ارکان مهمي است که همه مي بايست در کنار ساير کارها به آن توجه ويژه نماييم.
وي اظهار داشت: هيچ اخلاقي بهتر و والاتر از مهر ورزيدن نيست لذا بايد در سه محور رابطه من با من، من با غير و من با خدا دقت بيشتري کرد تا به هدف نهايي که همان مهرورزي است دست يابيم .
معاون پژوهشي انجمن مطالعات خانواده ايران با اشاره به اشعاري از قيصر امين پور آوردن نام خدا در کارها را بسيار تاثيرگذار دانسته و بيان داشت: توجه به الگوهاي اسلامي، آوردن نام خدا در ادبيات خود و توجه به حسنات مردم و عدم توجه به بدي هاي آنان باعث محبت شده و محبت نيز در زندگي و جامعه معجزه مي کند .
به گزارش روابط عمومي صدا و سيماي مرکز سمنان در ابتداي اين جلسه شريفي فر مدير کل صدا و سيماي مرکز سمنان از دکتر کردي به جهت همکاري، همياري و حضور در برنامه هاي صدا و سيما تقدير و تشکر کرد .
قابل ذکر است  کردي در مجموعه سيزده قسمتي سايبان مهر به تهيه کنندگي حسين قدرت آبادي و کارگرداني روح ا... فخرو حضور داشته و در مباحث تشکيل و تحکيم خانواده مطالب ارزنده اي را ارائه نموده است .
اين مجموعه به دليل استقبال مخاطبين در روزهاي جمعه و شنبه از شبکه سراسري شما پخش مي گردد.

 


 صدور و تمديد 142 فقره کارت بازرگاني 

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
در ده ماهه سال جاري تعداد کارت هاي بازرگاني صادره و تمديدي به 142 فقره رسيده است  که از اين تعداد 46 فقره صدشور 96 فقره تمديدي بوده است که نسبت به دوره مشابه سال قبل از لحاظ صدور 22 درصد کاهش و از لحاظ تمديد 9 درصد افزايش داشته است.
به گزارش روابط عمومي سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان، همچنين بر اساس اعلام گمرک ايران در ماهه سال جاري به ميزان 519365 تن کالا به ارزش 106416998 دلار شامل گروه هاي بهداشتي، شيميايي، فلزي و غير فلزي، نساجي، سلولزي، مصالح ساختماني، خودرو و قطعات، لوازم ختنگي، برق و الکترونيک و ابزارآلات به کشورهاي افغانستان، ازبکستان، ارمنستان، تاجيکستان، ايتاليا، قرقيزستان، عراق، ترکيه، روسيه و قزاقستان صادر گرديده است.


 برگزاري مانور اول تست نرم افزار استعلام شماره ملي 

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان 
در راستاي فراهم نمودن بستر و  آمادگي لازم جهت  برگزاري نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي به صورت رايانه اي  در12 اسفند ماه ، اولين مانور آزمايشي به منظور تست نرم افزار استعلام شماره ملي در حوزه انتخابيه سمنان و مهديشهر انجام پذيرفت .
به گزارش کميته اطلاع رساني و تبليغات ستاد انتخابات شهرستان سمنان، همتيان فرماندار مرکز حوزه انتخابيه سمنان و مهديشهر در اين خصوص اعلام داشت:  طبق برنامه زمان بندي انتخابات و با هماهنگي از سوي کميته فناوري اطلاعات ستاد انتخابات کشور در خصوص برگزاري مانور اول تست نرم افزار، نسبت به آماده سازي مقدمات انجام مانور شامل راه اندازي رايانه به همراه بارکدخوان و نصب نرم افزار بر روي سيستم ها و همچنين نصب مودم هاي  GSM  جهت برقراري ارتباط با مرکز اقدام و مانور مطابق با برنامه ريزي صورت گرفته انجام پذيرفت.
همتيان خاطرنشان کرد: در اين مانور استعلام از تعداد  200   کارت ملي در وضعيت هاي آف لاين و آن لاين انجام و مراحل مختلف مانور به صورت مطلوبي  برگزار گرديد.


 نشست مشترک حوزه مشارکت هاي مردمي و روساي ادارات بهزيستي شهرستان ها 

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
نشست مشترک حوزه مشارکت هاي مردمي و روساي ادارات بهزيستي شهرستان ها برگزار شد.
روساي ادارات بهزيستي شهرستان هاي استان در حوزه مشارکت هاي مردمي حاضر شدند.
در اين نشست موارد مطرح شده در زمينه مسکن (طرح نهضت سال اول و دوم اجرا) مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. ضمنا شاخص هاي اختصاصي حوزه بررسي شد.
در ارزيابي اين شاخص ها که به تفکيک شهرستاني صورت گرفته بود، هر شهرستان با مستندات، در جريان آخرين وضعيت خود از نگاه سازماني قرار گرفت و پيشنهادات دو طرفه جهت بهبودي و اصلاح عملکرد مطرح شد.
موارد مطروحه شامل وضعيت ايجاد شغل براساس سهميه کشوري سال 90، عملکرد کميسيون ماده 26 به لحاظ صدور، تمديد مجوز و بازه زماني ارسال پرونده ها، ظرفيت مراکز به لحاظ جذب نيروي انساني با محوريت بانک اطلاعات مراکز و عملکرد طرح نهضت مسکن و زير شاخص هاي آن بود.

 


 روي خط پيام 

برگزاري مجمع عمومي هيات کشتي استان به کجا انجاميد؟

مدت مديدي است که هيات کشتي استان سمنان بلاتکليف مانده و هنوز به صورت سرپرستي اداره مي شود. لذا با توجه به اين که وضعيت فدراسيون کشتي روشن شده است چرا مجمع عمومي هيات کشتي استان سمنان براي انتخاب رئيس به جاي سرپرست تشکيل نمي شود تا ورزش کشتي استان گامي براي پيشرفت جوانان اين ديار کويري مثل گذشته بردارد؟
ثامن اخوان

چاپ اسما» متبرکه در اعلاميه ها

در برخي از مراسم ها که به صورت اجتماعي در ميادين و مراکز عمومي شهر برگزار مي شود، اطلاعيه اي که چاپ شده و در دسترس مردم قرار مي گيرد نام مقدس انبيا» يا اسما»  متبرکه مي باشد که متاسفانه برخي از شهروندان بدان توجهي ندارند وگاها زير پاهاي عابرين قرار مي گيرد که بايد همگي اين اصل مهم را رعايت نمايند. لذا انتظار مي رود از نام بردن و چاپ اسامي مبارک ائمه اطهار (ع) در اعلاميه ها پرهيز نمايند.
مهدي اصغري علائي

جوابيه معاونت اجتماعي فرماندهي انتظامي سمنان
به مطلبي در ستون «روي خط پيام»

با توجه به چاپ مطلبي در ستون «روي خط پيام» مورخه 17 بهمن با عنوان «جمعآوري ماهواره مشکلي را حل نمي کند» مطلب زير به عنوان جوابيه به حضور ارسال مي شود.
از آنجايي که استفاده از تجهيزات دريافت از ماهواره منع قانوني دارد و استفاده کننده از آن نيز مجرم محسوب مي گردند و به موجب اين که قانونگذار در اين خصوص براي هيچ يک از شهروندان تفاوتي از نظر سن و سال و... قائل نشده است لذا بر همين اساس انجام فعل قانوني (جمعآوري تجهيزات دريافت از ماهواره) توسط ماموران پليس به صورت يکنواخت و يکسان اجرا مي شود و هيچ اقدام متفاوتي براي هيچ يک از شهروندان متصور نمي باشد. بايد توجه داشت که يکي از تاثيرات مخرب فرهنگي و اجتماعي برنامه هاي منحط غرب در شبکه هاي ماهواره اي براي اقشار مختلف جامعه، بي مهري افراد خانواده به همديگر به ويژه نسبت به سالمندان عزيز است که جمعآوري اين تجهيزات از تاثيرات مخرب آن نيز مي کاهد. از سويي ديگر با فعال شدن 16 شبکه ديجيتالي داخلي از طريق دستگاه ست تاپ باکس و با وجود تنوع در برنامه هاي صدا و سيما که از کيفيت بالايي نيز برخوردار است تا حد زيادي اوقات فراغت آحاد مردم خوب استان پر مي شود. در پايان يادآوري اين نکته نيز ضروري است که پايبندي به قانون و تعميم قانونگرايي در بين اقشار مختلف جامعه به ويژه نوجوانان و جوانان از سوي سالمندان عزيز، جامعه اي پاک و باطراوت را رقم مي زند.
معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي استان سمنان
سرهنگ پاسدار عباسعلي رحيمي