تاریخ 1395/07/27 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4325 برو جستجو جستجوی پیشرفته   فرماندار و رئيس ستاد ساماندهي متکديان شهرستان سمنان:
 تشکيل تيم مددکاري و مشاوره‌اي شناسايي و ساماندهي متکديان در شهر سمنان 

سرويس خبر

جلسه ستاد ساماندهي متکديان شهرستان سمنان با حضور دانايي فرماندار و اعضاي ستاد در فرمانداري برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي‌ فرمانداري سمنان، در اين جلسه دانايي فرماندار سمنان ضمن تسليت ماه محرم و قبولي عزاداري سيد سالار شهيدان آقا ابا عبدالله الحسين(ع) و ياران باوفايش با اشاره به اينکه در شهرستان سمنان سمنان متکدي بومي‌ نداريم بيان داشت در اجراي چند طرح جمع‌آوري متکديان تقريبا همه متکديان غيربومي ‌بوده‌اند.وي با تاکيد هماهنگي بين بخشي با دستگاه‌هاي متولي گفت: با تشکيل تيم مددکاري و مشاوره‌اي و با همکاري نيروي انتظامي ‌و شهرداري سمنان متکديان شهرستان شناسايي و با صدور حکم قضايي با افرادي که در قالب تکديگري از حس انسان‌دوستي و مشارکت مردم در کمک به ديگران سوء استفاده مي‌کند، برخورد قانوني صورت مي‌پذيرد.وي حضور متکديان در چهار‌راهها و پشت چراغ قرمر و اماکن متبرکه و ورودي داروخانه‌ها و بازار سمنان را به عنوان عاملي در نازيبا نشان دادن فضاي شهري عنوان و تصريح کرد اين امر نارضايتي شهروندان را به دنبال داشته است.دانايي با تاکيد بر فرهنگ‌سازي عمومي ‌در راستاي جذب کمک‌هاي مردمي ‌از طريق موسسات خيريه و دستگاه‌هاي حمايتي همچون کميته امام خميني(ره) و اداره بهزيستي گفت به دنبال تبديل شهر سمنان به شهر بدون گدا در آينده‌اي نزديک بوده و در اين بخش از تمام پتانسيل اطلاع‌رساني عمومي ‌به منظور کمک سازمان‌دهي شده به محرومين از طريق سازمان‌هاي مردم نهاد و موسسات خيريه خواهيم بود.رمضانعلي نوچه ناسار معاون سياسي اجتماعي فرمانداري نيز در اين جلسه با تاکيد بر ناامن کردن فضاي شهري بيان داشت بخشي از متکديان فعال سطح شهر را معتادان و کودکان زير 18 سال تشکيل داده‌اند که بايد بر اساس قانون دستگاه‌هاي متولي پيگيري لازم را به عمل آورند.

در اين جلسه مقرر شد:شناسايي متکديان در بازه زماني مشخص، ارائه خدمات مشاوره‌اي، مددکاري و درماني، پيگيري روند قانوني براي افراد سودجو در قالب تکدي‌گري فعال در شهرستان، حرکت در مسير تبديل سمنان به شهر بدون گدا با فرهنگ‌سازي و اطلاع‌رساني عمومي‌ و چگونگي کمک به محرومان شهر سمنان در دستور کار اعضا ستاد قرار گيرد.

در پايان اعضا گزارشي از اقدامات ستاد در 6 ماهه اول سال ارائه کردند.


 با کسب مجوز قانوني
 حزب مردم‌سالاري شعبه دامغان به زودي فعاليت خود را آغاز مي‌کند  

دامغان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

عضو شوراي اجرايي حزب مردم‌سالاري در استان سمنان از ايجاد و راه‌اندازي شعبه اين حزب به زودي در شهرستان دامغان خبر داد. سيد علي ميرعمادي با بيان اين مطلب و در گفتگو با خبر نگار ما اظهار داشت: ما در حزب مردم‌سالاري در شهرستان دامغان براي انجام فعاليت قانوني به دنبال کسب مجوز از سوي فرمانداري اين شهرستان و استانداري سمنان هستيم تا به زودي و پس از کسب مجوز بتوانيم فعاليت رسمي و قانوني حزبي خود را در اين شهرستان با حضور هواداران و گروه هاي اصلاح طلب شروع کنيم. وي تصريح کرد: حزب مردم‌سالاري داراي مجوزرسمي و قانوني از وازارت کشور، کميسيون ماده 10 احزاب همراه با اساسنامه و مرامنامه حزبي است و فعاليت آن درچارچوب قانون است و فعاليت سياسي دارد. عضو شوراي اجرايي حزب مردم‌سالاري در استان سمنان ياد آورشد: فعاليت اين حزب در استان سال گذشته و با انجام فراخواني و دعوت از هواداران و گروه هاي علاقه‌مند به فعاليت سياسي اصلاح‌طلب در استان رسما آغاز و شوراي مرکزي حزب نيز با حضور اعضا و با انجام راي‌گيري تشکيل و تاکنون سه جلسه با حضور دبير کل و جمعي ازاعضاي شوراي اجرايي حزب مردم‌سالاري و استاندارو معاون سياسي امنيتي استاندار برگزار شد و اعضاء استاني ديدگاه‌ها و نقطه نظرات خود را در بحث چگونگي فعاليت و برنامه ارائه دادند. وي با اشاره به اينکه حزب مردم‌سالاري تلاش مي‌کند از افراط و تفريط به دور باشد افزود: حزب مردم‌سالاري با دارا بودن ديدگاه‌هاي سياسي، فرهنگي، اجتماعي، اقتصادي توانست در طول بيش از 20 سال فعاليت سياسي از خود عملکرد و کارنامه درخشان بر جاي بگذارد و داشتن يک روزنامه حزبي و انتشار روزانه آن نمونه‌اي از تلاش ها و فعاليت‌هاي اين حزب سياسي در سطح کشور و استان سمنان محسوب مي‌شود. وي خاطر نشان کرد: در راس فعاليت سياسي حزب مردم‌سالاري شخصيتي ممتاز و چهره درخشان دکتر مصطفي کواکبيان به عنوان دبير کل فعال اين حزب قرار دارد و همه اعضا ء و هواداران حزب در کنار ايشان به فعاليت مي‌پردازند و از رهنمود‌ها و نقطه نظرات وي در پيشبرد و به سرانجام رساندن برنامه‌هاي اين حزب تلاش و همکاري مي‌کنند. ميرعمادي با بيان اينکه ما فرزندان اين نظام و همواره از پشتيبانان ولايت و رهبري بوده و هستيم اظهار داشت: از شوراي مرکزي حزب مردم‌سالاري مي‌خواهيم به دفاتر استاني حزب در استان ها توجه بيشتر کنند چون نسل دوم اصلاح طلبان نسلي متفکر و با انديشه‌هاي بالا هستند و نياز به حمايت شوراي مرکزي حزب مردم‌سالاري داشته و دارند. وي اضافه کرد: اميدواريم پس از طي شدن مراحل اداري و کسب مجوز قانوني و تشکيل شوراي مرکزي در شهرستان و جذب اعضا ء طي يک فراخوان بتوانيم فعاليت‌هاي قانوني خود را رسما آغاز کنيم و با اين کار به رشد و توسعه سياسي شهرستان کمک و در کنار ديگر احزاب سياسي داراي شناسنامه از گروه‌هاي اصلاح طلب و غير اصلاح طلب به رقابت و فعاليت بپردازيم.

وي گفت: از مسئولان سياسي شهرستان دامغان نيز انتظار داريم که پس از کسب مجوز از حزب مردم‌سالاري در اين شهرستان حمايت کنند تا اين حزب نيز بتواند در کنار ديگر گروه‌ها و جريانات سياسي به فعاليت بپردازد و اگر اين حمايت ها وجود داشته باشد همه احزاب و گروه‌هاي سياسي بهتر مي‌توانند به رشد و توسعه سياسي در کشور و استان در چارچوب قانون کمک کنند و اين امر نياز به همراهي و حمايت مسئولان سياسي در استان و شهرستان دارد. در استان سمنان 17 گروه و حزب سياسي شناسنامه دار وجود دارد.


 سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي ‌واحد گرمسار:
 افزايش رضايت‌مندي و نگرش مثبت شهروندان به دانشگاه آزاد اسلامي 

‌گرمسار- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي‌ واحد گرمسار در گفتگو با خبرنگار خبرگزاري آنا از فراهم نمودن تمهيدات لازم براي جذب بيشتر دانشجو و شرايط و تسهيلات مالي و رفاهي در ترم جديد براي ثبت‌نام و انتخاب واحد و افزايش رضايت‌مندي و نگرش مثبت شهروندان به دانشگاه آزاد اسلامي ‌خبر داد.

دکتر طاهره ميرساردو، با بيان اينکه تسهيل در پرداخت شهريه، ثبت‌نام و انتخاب واحد دانشجويان همواره دغدغه مسئولين دانشگاه آزاد اسلامي ‌واحد گرمسار بوده است به بيان راه کارهاي اين واحد دانشگاهي براي حل مشکلات مالي دانشجويان پرداخت و ارتقاء کيفيت آموزشي و افزايش نگرش مثبت شهروندان به دانشگاه آزاد اسلامي ‌را از نتايج فراهم نمودن تسهيلات رفاهي و مالي بيشتر براي دانشجويان برشمرد.

دکتر ميرساردو فراهم نمودن شرايط و امکانات رفاهي لازم براي ثبت‌نام از قبيل پرداخت شهريه ثابت و اختصاص تسهيلات مالي مورد نياز، اخذ چک در صورت عدم توانايي پرداخت شهريه ثابت را بخشي از راهکارهاي رضايت‌مندي بيشتر دانشجويان برشمرد و گفت: اقدامات و برنامه‌ريزي‌هاي خوبي براي تسهيل در امر ثبت‌نام و انتخاب واحد تدارک ديده شده است.سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي ‌واحد گرمسار از رايزني با بانک ملي شعبه دانشگاه آزاد اسلامي ‌واحد گرمسار جهت اختصاص کارت اعتباري به دانشجويان با شرايط آسان، از 20 تا سقف 100 ميليون ريال براي شهريه ثابت و متغير را از ديگر اقدامات و تسهيلات ارائه شده اين واحد دانشگاهي به منظور افزايش جذب دانشجو و رضايت‌مندي بيشتر خانواده‌ها بيان کرد.وي در پايان به اقدامات صورت گرفته درخصوص ثبت‌نام و پذيرش دانشجويان جديد اشاره و اظهار کرد: راه‌اندازي دو مرکز مشاوره، هدايت تحصيلي و ثبت‌نام بدون آزمون در شهر گرمسار، تسهيل در پذيرش داوطلبان و اطلاع‌رساني‌هاي لازم در خصوص امکانات و رشته‌هاي واحد گرمسار، افزايش پذيرش دانشجويان جديد را در مقاطع کارداني و کارشناسي به‌دنبال داشته است که نشان از افزايش نگرش مثبت خانواده‌ها و شهروندان به دانشگاه آزاد اسلامي ‌مي‌باشد.


 در راستاي سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي و ايجاد اشتغال:
 پروژه کپه‌کاري گياه دارويي باريجه در مراتع دامغان اجرا مي‌شود  

دامغان- خبرنگارروزنامه پيام استان سمنان

رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان دامغان از اجراي پروژه کپه‌کاري گياه دارويي باريجه در سطح قسمتي از مراتع اين شهرستان و در راستاي سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي خبر داد و گفت: اين پروژه در نيمه اول آبان ماه سال‌جاري و در سه منطقه تنگه زندان شهر ديباج، کوه سفيد آهوانو و دشتبو و دهخدا اجرا مي‌شود.

به گزارش خبر نگار ما از دامغان ، احمد علي بهاور درجلسه هماهنگي و برنامه‌ريزي، هم‌انديشي و همفکري با حضور نماينده فرمانداري، معاون مدير جهاد کشاورزي، مسئول بسيج سازندگي سپاه، مسئول بسيج مهندسين کشاورزي و منابع طبيعي و اعضاي شوراي اسلامي ‌شهر ديباج و کارشناسان اداره منابع طبيعي و آبخيزداري به ميزباني سالن جلسات اين اداره اظهار داشت: اين پروژه به صورت استاني و در سطح يک هزار هکتار اراضي ملي و در طي دوسال و در سال‌هاي 95 و 96 و با هدف کمک به توسعه منابع طبيعي به اجرا در خواهد آمد.

وي اضافه کرد: سهم شهرستان دامغان از محل اجراي پروژه کپه‌کاري گياهان دارويي باريجه 250 هکتار بوده که براي نخستين بار در سه منطقه شهرستان دامغان و با حضور مسئولان شهرستان و در نيمه نخست آبان ماه سال‌جاري به مرحله اجرا در مي‌آيد.

اين مقام مسئول در اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان دامغان تصريح کرد: يکي از اهداف اصلي و مهم اجراي اين پروژه تحقق منويات مقام معظم رهبري و به منظور اجرايي نمدن سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي و ايجاد اشتغال و لزوم مشارکت مردمي ‌و همچنين ترويج فرهنگ منابع طبيعي با حضور تشکل‌هاي زيست‌محيطي اجرا خواهد شد.

وي با اشاره به اينکه شهرستان دامغان از يک ميليون و 489 هزار هکتار موهبت الهي شامل جنگل، مرتع و بيابان برخوردار است اظهار داشت: حفظ، احيا ء، توسعه و بهره‌برداري چهار هدف اصلي سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخيزداري کشور است که دنبال و پيگيري مي‌شود. بهاور يادآور شد: در شهرستان دامغان يک هزارو 145 نفر بهره‌بردار و دامدار با 144هزار واحد دامي ‌وجود دارد. وي خاطرنشان کرد: 14 نوع گياهان دارويي در سطح مراتع شهرستان دامغان وجود دارد که مهم‌ترين آن شامل وشق، باريجه و کتيرا بوده که در بخش صنعت، پزشکي و اقتصادي اين محصولات فرعي نقش مهم به سزايي دارند.

وي اضافه کرد: اجراي پروژه کپه‌کاري گياه دارويي باريجه در قسمتي از سطح مراتع شهرستان دامغان را مي‌توان يک حرکت فرهنگي و اقتصادي دانست که بايد اين امر مهم و اساسي بيش از گذشته حمايت و تقويت شود.

وي گفت: نگاه دامدار ما نبايد فقط به بحث چراي دام خود باشد بلکه بايد اين نگاه تغيير پيدا و در بخش گياهان دارويي ورود و سرمايه‌گذاري کند تا اين بخش از يک رونق و توجه بهتري برخوردار شود.

در اين جلسه هريک ازحاضران به بيان ديدگاه‌ها و نقطه نظرات خود در زمينه اجراي هرچه بهتراين پروژه پرداختند و همراهي و همکاري خود را اعلام کردند.


 اخذ مجوز فعاليت مرکز رشد واحدهاي فناور فارابي در دانشگاه آزاد اسلامي‌ گرمسار 

سرويس خبر

دکتر محمدرضا محمدي ملايري معاون پژوهش و فن‌آوري دانشگاه ‌ آزاد اسلامي ‌واحد گرمسار گفت؛ به منظور فراهم کردن شرايط لازم براي حمايت از ايده‌هاي نوآورانه و فناورانه و توسعه فناوري در استان سمنان و اهتمام براي گذر از دانشگاه نسل دوم به سوم و در نتيجه تبديل يافته‌هاي پژوهشي به محصولات فناورانه از طريق ايجاد و توسعه شرکت‌هاي دانش‌بنيان، راه‌اندازي مرکز رشد واحدهاي فناور را در دستورکار خود قرار داده بود.»

وي افزود: «پيگيري تدوين تفاهم‌نامه راه‌اندازي اين مرکز از ابتداي سال 1395 در دستور کار قرار گرفت و تفاهم‌نامه مشترک في‌ما‌بين دانشگاه آزاد اسلامي ‌واحد گرمسار و پارک علم و فناوري استان سمنان امضاء و فعاليت اين مرکز به زودي آغاز شد.»

ملايري ادامه داد: «از اهداف ديگر راه‌اندازي اين مرکز، حمايت از اعضاي هيات علمي ‌و دانشجويان مبتکر، نوآور و فناور و افزايش ظرفيت‌هاي تحقيقاتي، کاربردي و فناورانه و استفاده بهينه از فضا و امکانات پژوهشي، آزمايشگاهي، کارگاهي، کتابخانه و اطلاع‌رساني و حمايت‌هاي مالي و معنوي به منظور گسترش فعاليت‌هاي دانش‌بنيان و اقتصادمحور مبتني بر اقتصاد مقاومتي خواهد بود.»

معاون پژوهشي واحد گرمسار با بيان اينکه حمايت‌هاي مالي و معنوي از اين مرکز به عهده پارک علم و فناوري استان سمنان است، افزود: «همه امور جذب، پذيرش، نظارت و ارزيابي واحدهاي اين مرکز بر اساس قوانين و آئين نامه‌هاي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري و از طريق اين مرکز انجام مي‌شود.»


 از سوي سازمان خيريه مردم نهاد آبشار عاطفه‌ها دامغان:
 لوازم‌التحرير در بين 40 دانش‌آموز نيازمند توزيع شد  

دامغان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مسئول سازمان مردم خيريه مردم نهاد آبشار عاطفه‌ها شعبه شهرستان دامغان گفت: با توجه به آغاز سال تحصيلي جديد 40 بسته لوازم‌التحرير به همراه کيف و کفش در بين دانش‌آموزان نيازمند و تحت پوشش اين سازمان در شهرستان دامغان توزيع شده است.

سيده‌زهرا طباطبايي با بيان اين مطلب به خبرنگار ما در دامغان اظهار داشت: اين تعداد بسته‌هاي لوازم‌التحرير با کمک مالي 16 ميليون و 363 هزار و 500 ريالي خيران نيک انديش دامغاني تامين و تهيه و در بين 40 دانش‌آموز نيازمند توزيع شده است.

وي افزود: در شهرستان دامغان 300 خير با سازمان خيريه مردم نهاد آبشار عاطفه‌ها در طول سال و در مناسبت‌هاي مختلف در تامين و تهيه بسته‌ها و سبد‌هاي کالا و کمک مالي به نيازمندان همکاري و مشارکت دارند.

مسئول سازمان خيريه مردم نهاد آبشار عاطفه‌ها شعبه شهرستان دامغان تصريح کرد: خيران و مردم نيک‌انديش و نوع دوست دامغاني در شش ماهه نخست سال‌جاري 163 ميليون و 97 هزار ريال به اين سازمان خيريه مردم نهاد و با هدف کمک به نيازمندان کمک مالي داشتند.

وي خاطرنشان کرد: از اين ميزان کمک مالي نقدي افراد خير و مردم به اين سازمان 30 ميليون و 40 هزار ريال به افراد نيازمند و تحت پوشش پرداخت شده است.

طباطبايي به بحث اجراي طرح تهيه جهيزيه به زوج‌هاي جوان تحت پوشش اشاره داشت و افزود: در اين راستا به 3 زوج جوان تحت پوشش کمک جهيزيه و در مجموع به ارزش 41 ميليون و 200 هزار ريال کمک مالي شده است.

وي گفت: با پيگيري اين سازمان خيريه 10 فقره وام قرض‌الحسنه به افراد تحت پوشش به ازاي هر نفر 10 ميليون ريال با معرفي به صندوق‌هاي قرض‌الحسنه در سطح شهرستان پرداخت شده است.

سازمان خيريه مردم نهاد آبشار عاطفه‌ها در سطح کشور حدود 200 هزار نفر را تحت پوشش دارد که نزديک به 170 هزار نفر از آنان به طور مستمر از اين سازمان در طول سال خدمات دريافت مي‌کنند و نزديک به يک هزار و هفتصد نفر نيرو در اين سازمان خيريه مشغول به کارند که 96 درصد از افراد مشغول به کار را بانوان تشکيل مي‌دهند و 110 هزار خير عضو اين سازمان هستند.

در شهرستان دامغان 240 نفر از افراد تحت پوشش و نيازمند از خدمات سازمان خيريه مردم نهاد آبشار عاطفه‌ها بهره‌مند هستند.


 يک صد هيات عزاداري دانش‌آموزي در شاهرود فعال است 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

معاون پرورشي و تربيت‌بدني اداره آموزش و پرورش شهرستان شاهرود گفت: به مناسبت ماه محرم يکصد هيات عزاداري دانش‌آموزي در شاهرود فعال است.

سيدمحمدرضا کريمي ‌افزود: محرم امسال با دو محور بصيرت افزايي و شورحسيني و شور حسيني دانش‌آموزان با برپايي هيات‌هاي مذهبي به عزاداري پرداختند.

وي با بيان اينکه در محور بصيرت افزايي و شور حسيني 43روحاني که با مسايل مختلف جوانان و نوجوانان آشنا بودند از حوزه‌هاي عليمه به ويژه قم در اين شهر حاضر شدند، ادامه داد: روحانيون در اين مدت در مدارس شاهرود به تبليغ و پاسخ شبهات ديني دانش‌آموزان پرداختند.

وي تاکيد کرد: تعداد 40مشاور مذهبي در مدارس اين شهرستان همراه اين روحانيون در بصيرت افزايي دانش‌آموزان تلاش کردند.اين مسئول با بيان اينکه براي تبين حقايق دين اسلام دو نفر از مالزي که تازه به مذهب تشييع گرويدند و در ايران اسلامي ‌به سر مي‌برند به شاهرود دعوت شدند، ادامه داد: سخنان اين مسلمانان در هشت مدرسه دخترانه و پسرانه مورد استقبال قرار گرفت.