تاریخ 1395/06/18 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4296 برو جستجو جستجوی پیشرفته   عادل آذر در نشست ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان سمنان:
 وظيفه ديوان محاسبات حفاظت از بيت المال کشور است 

سمنان - رئيس ديوان محاسبات کشور با بيان اينکه وظيفه ديوان محاسبات حفاظت از بيت المال کشور است، گفت: اين نهاد نظارتي باتوجه به منويات مقام معظم رهبري درراه حراست از دارايي ايران اسلامي مي کوشد.

به گزارش مهر، عادل آذر ظهر چهارشنبه در نشست ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان سمنان به ميزباني سالن همايش هاي اداره کل ديوان محاسبات سمنان، با بيان اينکه حراست از بيت المال وظيفه ذاتي و ماهيتي ديوان محاسبات است، ابرازداشت: بيت المال تنها دارايي هاي فيزيکي نيست بلکه سرمايه انساني را نيز در کشور بايد حفظ وحمايت کرد لذا ديوان محاسبات در اين راه تمام تلاش خود را به کار خواهد بست.

وي افزود: ديوان محاسبات بر حسب وظيفه ذاتي خود، نظارت هاي مستمر مالي و غيرمالي خود را از تمام نهادها به صورت پيشگيرانه، هدايتگرانه و مقتدرانه انجام خواهد داد تا همه دستگاه ها و افراد بر طبق قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران عمل کنند و در نهايت ايران اسلامي سرافراز تر از هميشه به داشته هاي خود ببالد.

ديوان محاسبات به دنبال اجراي قانون است

رئيس ديوان محاسبات کشور با بيان اينکه متاسفانه به دليل عدم آگاهي برخي مديران، دستگاه هاي نظارتي را مراکزي براي مچ گيري مي دانند، گفت: مديران بايد بدانند که ديوان محاسبات براي رعايت قانون ايجاد شده است و نبايد اين قبيل نظارت ها را مزاحمت براي کار قلمداد کرد البته از سوي ديگر نيز دستگاه هاي نظارتي نبايد موجب هراس و محافظه کار شدن مديران شوند تا اين اعتماد متقابل شکل بگيرد.

آذر با بيان اينکه ديوان محاسبات با متخلفان حوزه اقتصادي و اداري برخورد شفاف و بدون مماشات را در دستور کار دارد، ابراز داشت: اين نهاد نظارتي به دنبال اجراي صحيح قانون است و در اين راه از هيچ کوششي دريغ نخواهد کرد.

وي افزود: اطلاع از وجود ريشه هاي فسار قطعا مي تواند به برچيدن آن از طريق نهاد هاي نظارتي مانند ديوان محجاسبات کمک شاياني کند لذا بايد گفت، افشاي اطلاعاتي بوسيله مديران دستگاه هاي اجرايي مهم ترين کمکي است که آن ها مي توانند انجام دهند.

رهبري نقشه راه کشور را ترسيم کردند

رئيس ديوان محاسبات کشور همچنين گفت: مقام مظعم رهبري در ابتداي سال، نقشه راه تمام ايام و روزهاي سال 95 را براي همگان به روشني ترسيم کردند که از ميان سخنان معظم له مي توان مقصد، مبداء، طريق و ابزار را براي توسعه وآباداني کشور استخراج کرد لذا بايد گفت، ايجاد اين هندسه جديد در کشور نيازمند حمايت و هدايت همه ارگان هاي دولتي و خصوصي کشور است.

آذرگفت: ايران همواره به دنبال جهش و پيشرفت بوده است اما با روش اقتصادي گذشته و از برنامه نخست تا کنون، کشور به مقاصد خود دست نيافت و از اين رو تغيير روش اقتصادي، مورد بيان مقام معظم رهبري در کشور يکي از ضروريات است که با عنايت به آن مي توان به تحقق شعار سال مورد تاکيد معظم له دست يافت.

وي افزود: اقتصاد مقاومتي درست همان نکته اي است که امروز در تغيير روش اقتصادي کشور به آن نياز مند هستيم چرا که اين شيوه اداره کشور، درون زا، برون گرا، توليد محور، اشتغال زا، توسعه محور و ملي است و اگر ايران بخواهد رو پاي خود بايستد و هم با کشورهاي ديگر دنيا تبادل داشته باشد مي بايست به اين مقوله عنايت ويژه اي داشته باشيم.


 مديرعامل بانک قوامين کشور در سمنان:
 مشکل واحدهاي توليدي، نقدينگي نيست!  
 به بانک مرکزي در پيشبرد fatf کمک شود

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرعامل بانک قوامين کشور معتقد است، که مشکل اصلي بنگاه‌هاي توليدي کشور نقدينگي نيست و با اعطاي تسهيلات رونق به توليد برنمي‌گردد.

غلامحسن تقي‌نتاج در حاشيه معارفه مديريت جديد شعب بانک قوامين استان سمنان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اصلي‌ترين مشکل واحدهاي توليدي در کشور ما نداشتن بازار و کيفيت توليد است و همين سبب ايجاد مشکلاتي براي اقتصاد کشور شده است.

وي در پاسخ به پرسشي در خصوص ميزان مشارکت اين بانک در اعطاي تسهيلات رونق توليد افزود: بانک قوامين در همين راستا از ابتداي امسال تاکنون بخش عمده سپرده‌هاي جذب‌شده و نقدينگي و تسهيلات بازگشت‌شده به بانک را در قالب تسهيلات رونق توليد به واحدهاي توليدي تزريق کرده است.

مديرعامل بانک قوامين کشور، با اشاره به قيمت بالاي توليد در کشور، خاطرنشان کرد: بايد حمايت‌ها از توليد در راستاي سوق داده شود، که هزينه‌هاي توليد داخل کم شود تا بتواند در بازار رقابت کنند.

وي معتقد است: باتوجه به قيمت بالاي توليد داخل در اين شرايط، اعطاي تسهيلات به اين بنگاه‌ها و افزايش توليد آنها نيز بر ضرر بيشتر اين واحدهاي توليد خواهد افزود.

تقي‌نتاج، چاره را در کاهش هزينه توليد و تسخير و راهيابي کالاهاي ايراني به بازارهاي بين‌المللي ارزيابي کرد و گفت: ترغيب مصرف‌کننده داخلي به خريد کالاي ايراني نيز مي‌تواند واحدهاي توليدي را براي عبور از اين شرايط کمک کند.

اين مدير ارشد بانکي در پاسخ به پرسشي در خصوص اعلام رئيس کل بانک مرکزي در مورد کاهش سود بانکي به 13 درصد، اظهار کرد: نخست اينکه آيا روند کاهش تورم به معناي ايجاد رونق در توليد است، جاي نقد دارد. و اما اينکه با کاهش نرخ تورم بايد سود بانکي هم کاهش بيابد اين نظر درستي است.

وي با بيان اينکه کاهش کاهش سود بانکي لزوما به رونق توليد نمي‌انجامد، افزود: البته براي ايجاد رونق اقتصادي، دستگاه‌ها و بخش‌هاي حاکميتي و اجرايي مختلفي بايد وارد ميدان شوند که موسسات پولي و بانکي نيز از مهم‌ترين آنها هستند و ما نيز براي کمک در اين بخش آمادگي داريم.

مديرعامل بانک قوامين کشور، از وجود 800 شعبه بانک قوامين در سطح کشور خبر داد و خاطرنشان کرد: بانک قوامين مي‌کوشد، خدمات خود را به هموطنان گسترش دهد.

وي با اشاره به لزوم به‌کارگيري اعتبارات شعب مختلف اين بانک‌ در استان‌ها گفت: تلاش ما بر اين است که سپرده‌ها و اعتبارات جذب‌شده از سوي بانک قوامين در همان استان هزينه شود کما اينکه در اعطاي تسهيلات رونق توليد هم اين‌گونه عمل مي‌شود.

تقي‌نتاج در پاسخ به پرسش يکي از خبرنگاران در خصوص FATF و ادعاي خودتحريمي‌ها گفت: اين قرارداد بر مبنايي که از قبل اعلام شده در اين دوره هم مراقبت مي‌شود.

وي با اذعان به اينکه بايد بانک مرکزي را در اين مورد کمک کنيم تصريح کرد: البته اجراي FATF در ايران هنوز به قطعيتي که در ديگرها وجود دارد، نرسيده است.

وي اذعان کرد: بايد به بانک مرکزي در توسعه روابط بين‌الملل کمک شود و بانک مرکزي نيز اين فقره را با مراقبت پيش ببرد.

اين مدير بانکي با تصريح بر اينکه هنوز اين مهم در بانک مرکزي به قطعيت نرسيده خاطرنشان کرد: حمايت از دولت و بانک مرکزي براي پيشبرد اهداف ملي و رشد و رونق اقتصادي امري ضروري است که بايد مورد توجه قرار گيرد.


 در هشتمين جشن فيلم مستند سينماي ‌ايران صورت گرفت؛
 "تنها وش" تنديس و جايزه بهترين فيلم مستند را از آن خود کرد  

سرويس خبر

مستند حيات وحش "تنها وش" کاري از شبکه استاني سمنان موفق به دريافت تنديس و جايزه بهترين فيلم مستند نيمه‌بلند در هجدهمين جشن سينماي ‌ايران شد.

به گزارش روابط عمومي ‌صدا و سيماي مرکز سمنان فيلم مستند «تنهاوش» به تهيه کنندگي و کارگرداني فتح‌ا... اميري که به وضعيت زندگي يوز‌ايراني در پارک ملي کوير مي‌پردازد تنديس و جايزه بهترين فيلم مستند نيمه بلند را در رقابت با ديگر آثار از آن خود کرد.

شايان ذکر است: که‌ اين مستند در چهار بخش بهترين کارگرداني، بهترين تهيه‌کنندگي، بهترين پژوهش و بهترين موسيقي نامزد دريافت جايزه از‌اين جشنواره شده بود.

مستند تنها وش در جشنواره بين‌المللي VAASA اسکانديناوي هم شرکت کرده است که از 28 سپتامبر تا 2 اکتبر 2016 (5 تا 11 مهر 1395) در فنلاند برگزار مي‌شود.

تنها وش که به سفارش مرکز سيماي استان‌ها در سيماي مرکز سمنان تهيه شده است، مستندي است از زندگي يوزپلنگ آسيايي که زيرگونه‌اي متفاوت از يوزپلنگ افريقايي است و چون به جز‌ايران در تمام آسيا منقرض گرديده، به يوز‌ايراني معروف شده است به طوري که در حال حاضر کمتر از 100 قلاده از ‌اين گونه ارزشمند باقيمانده که به شدت در خطر انقراض است.


 امام جمعه گرمسار در ديدار با رئيس امور شعب بانک مهر اقتصاد استان سمنان
 بانک مهر اقتصاد در مقوله اقتصاد مقاومتي قدم‌هاي مثبتي برداشته است 

سرويس خبر

مسائل فقهي و شرع مقدس در مجموعه بانک مهر اقتصاد به خوبي و به طور صيح اجرا مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي ‌بانک مهر اقتصاد استان سمنان رئيس مرکز مديريت حوزه‌هاي علميه استان سمنان و امام جمعه شهر گرمسار در‌اين نشست بر انقلابي بودن دستگاه‌هاي اجرايي و بانک‌ها تاکيد کرد و گفت: در جمهوري اسلامي ‌ايران همه نهادها بايد انقلابي باشند و بانک مهر اقتصاد که وابسته به نهاد مقدس بسيج است بايد انقلابي‌تر عمل کند.

"حجت‌الاسلام والمسلمين مهدي نژاد" در ادامه گفت: اقتصاد کشور ما به بانک‌ها گره خورده است و در صورتي که بانک‌ها خوب عمل کنند، شاهد پيشرفت چشم‌گيري در کشور خواهيم بود.

وي در ادامه کار بانک مهر اقتصاد در زمينه اقتصاد مقاومتي را ارزشمند ارزيابي کرد و افزود: کارخانه‌هايي که سرمايه‌هاي عظيمي ‌در آنها نهفته ولي نيمه‌فعال شده‌اند را شناسايي و مشکلاتشان را مرتفع کنيد.

در ابتداي‌اين ديدار نيز رئيس امور شعب بانک مهر اقتصاد استان با ارائه گزارشي از روند اجراي بانکداري اسلامي‌در مجموعه بانک مهر اقتصاد، به بخشي از فعاليت‌هاي ‌اين بانک و افتخارات به‌دست آمده اشاره و خاطرنشان کرد: بانک مهر اقتصاد در زمينه اقتصاد مقاومتي بيش از 46 هزار ميليارد ريال تسهيلات پرداخت نموده و بيش از 180 هزار شغل ‌ايجاد کرده است.

"حسين زندي مقدم" از بانک مهر اقتصاد به عنوان نگين بانکداري اسلامي‌ ياد کرد و افزود: اکثر مشتريان بانک مهر اقتصاد از فعاليت‌هاي‌اين بانک رضايت دارند و از هر 5 نفر در استان سمنان يک نفر مشتري فعال ‌اين بانک است.

وي در پايان از پرداخت تسهيلات يکصد ميليون ريالي خريد کالاي‌ايراني با نرخ بهره 16 درصد و باز پرداخت 25 ماهه براي جوانان و مشتريان بانک خبر داد.


 همزمان با آغاز سال تحصيلي جديد؛
 تشديد نظارت بر شهريه مدارس، دانشگاه‌ها و مهد کودک‌ها 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رئيس اداره نظارت و بازرسي سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از تشديد نظارت‌ها بر شهريه مدارس، دانشگاه‌ها و مهدهاي‌کودک در استان خبر داد.

مهدي يحيايي با اعلام اين خبر گفت: به استناد مصوبات ستاد هدفمندسازي يارانه‌ها و نيز ابلاغ معاون اجرائي رئيس‌جمهور، نظارت بر شهريه مدارس، دانشگاه‌ها و مهد‌کودک‌ها در دستورکار سازمان صنعت، معدن و تجارت قرار گرفته است.

وي ادامه داد: با توجه به فرارسيدن سال تحصيلي جديد و به منظور رصد، پايش و نظارت موثر بر اجراي صحيح شهريه‌هاي مدارس غيردولتي و رسيدگي به شکوائيه‌هاي مردمي، اين سازمان آمادگي لازم را جهت اخذ شکايات و گزارشات مردمي به‌صورت حضوري، تلفني و کتبي خواهد داشت.

رئيس اداره نظارت و بازرسي سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان اظهار داشت: هم استاني‌هاي عزيز مي‌توانند در صورت مواجهه با تخلفاتي از قبيل گران‌فروشي، عدم نصب شهريه، فروش اجباري خدمات و غيره در سطح مدارس و مراکز آموزشي، به ادارات و دفاتر نمايندگي سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مراجعه و يا با سامانه ارتباطي ستاد خبري اين سازمان (124 ) تماس حاصل نموده و نسبت به طرح شکايت اقدام نمايند.


 رسانه‌هاي سمنان در پوشش خبري مسابقات قرآن کريم بسيج شوند 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رئيس کميته تبليغات ستاد برگزاري مسابقات قرآن کريم استان سمنان گفت: رسانه‌هاي سمنان بايد در پوشش خبري مسابقات قرآن کريم بسيج شوند و بکوشند تا فرهنگ زندگي قرآني در جامعه ترويج شود.

بهنام مطلبي گفت: مسابقات قرآن کريم استان سمنان مهرماه امسال برگزار مي‌شود و اداره کل اوقاف و امور خيريه استان سمنان همچون هميشه در اين رويداد مهم قرآني و مذهبي نيز نيازمند ياري رسانه‌هاي استان است.

وي با بيان اينکه تعامل مطلوبي بين رسانه‌هاي استان سمنان و اداره کل اوقاف و امور خيريه استان وجود دارد و بايد از خدمات همه اصحاب رسانه تقدير کرد، اظهار داشت: ارتباط خوب فعلي بايد در رقابت‌هاي قرآن کريم استان سمنان نيز که رويدادي الهي محسوب مي‌شود، نمود بيشتري پيدا کند.

رئيس کميته تبليغات ستاد برگزاري مسابقات قرآن کريم استان سمنان با اشاره از حديثي از پيامبر گرامي اسلام(ص) که مي‌فرمايند: «حاملان قرآن همان آموزگاران سخن خدا و در بر کنندگان نور خدايند، کسي که آنان را دوست بدارد، خدا را دوست داشته و کسي که نسبت به آنان دشمني کند با خدا دشمني کرده است»، ادامه داد: به همان ميزان که انسان‌ها از آموزه‌ها و دستورات قرآن پيروي کنند، به همان ميزان در زندگي موفق خواهند شد و به هر ميزاني که از قرآن دور شوند، در زندگي زيان مي‌بينند.

مطلبي با تأکيد بر اينکه در زندگي قرآني، مقررات و قوانين رعايت مي‌شود و عدالت حاکم است، اضافه کرد: انسان‌هايي که بر اساس رهنمودهاي قرآني زندگي کنند، آسايش و آرامش بيشتري دارند.

وي با بيان اينکه خواندن قرآن همان ذکر خداوند متعال است، ادامه داد: با ذکر خداوند متعال دل‌ها آرامش خاصي مي‌گيرد و آرامش روح و روان زندگي انسان‌ها را به سمت خوشبختي مي‌کشاند.

رئيس کميته تبليغات ستاد برگزاري مسابقات قرآن کريم استان سمنان، خواستار تعامل مناسب همه دست‌اندرکاران فعاليت‌هاي فرهنگي در اين استان براي برگزاري مطلوب اين رويداد مهم قرآني شد و گفت: همه بايد قرآنيان سمنان را در تقويت فعاليت‌هايشان پشتيباني کنند.


 جلسه شوراي اداري پست سمنان برگزار شد  

سرويس خبر

جلسه شوراي اداري اداره کل پست استان با حضورمديرکل ارتباطات و فناوري اطلاعات و مدير کل شرکت ارتباطات زير ساخت، در سالن جلسات اداره کل پست استان سمنان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي‌اداره کل پست استان سمنان، جلسه شوراي اداري با حضور دکتر ميررضايي مديرکل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان، مهندس آقا بابا ئيان مدير کل شرکت ارتباطات زير ساخت، صادر مدير کل پست، معاونين و جمعي از روساي ادارات و کارشناسان اداره کل پست استان سمنان در سالن جلسات ‌اين اداره کل برگزار شد.

در ‌اين جلسه دکتر مير رضايي ضمن ابراز خرسندي از حضور در جمع کارکنان پست استان اظهار داشت: مباحث مرتبط با توليت دفاتر روستائي را در حال پيگيري هستيم.

دکتر ميررضايي گفت: در صدد هستيم با همفکري و تشکيل جلسات مستمر راندمان پست استان را افزايش دهيم.

مدير کل ارتباطات و فناوري اطلاعات ضمن تشکر از فعاليت‌هاي مدير کل پست استان سمنان اظهار داشت: در کشورهاي توسعه يافته مردم بدون مراجعه و به صورت غيرحضوري خدمات بيمه را دريافت مي‌کنند که ما هم در صدد اجراي ‌اين مهم در استان هستيم.

توزيع کارت‌هاي بانکي از ديگر مواردي بود که مقرر شد پيگيري و از طريق دفاتر پستي انجام شود.

در ادامه آقابابائيان ضمن تشريح فعاليت‌هاي زير ساخت از فضاي مجازي بعنوان يک فرصت براي پست نام برد و گفت افزايش خريد ‌اينترنتي مي‌تواند در آمد و ترافيک قابل‌توجهي براي شبکه پست باشد که خوشبختانه تا کنون موفق بوده است.

صادر مدير کل پست استان سمنان نيز در‌اين جلسه گفت: پست در حال حاضر از سنتي به صنعتي تغيير يافته است و ما بايد به تناسب خواسته‌هاي جديد مردم سرويس‌هاي نوين و خدمات جديد را با کيفيت ارائه دهيم.

وي در ادامه اظهار داشت:روساي ادارات تابعه در شهرستانهاي استان سمنان نماينده اداره کل ارتباطات و فناوري اطلاعات هستند و انتظار مي‌رود تعامل و همکاري لازم را داشته باشند.

صادر با اشاره به شعار پست در سال‌جاري مبني بر "پست هوشمند در خدمت مردم" گفت: هوشمندي به معناي داشتن نگاه سيستمي‌ به کارها و افزايش بهره‌وري است.وي با اشاره به سال"اقتصاد مقاومتي؛ اقدام و عمل" اظهار داشت:يکي از راه‌کار‌هاي تحقق اقتصاد مقاومتي در پست ارتقاي کيفيت خدمات با قيمت مناسب است.

صادر خاطرنشان کرد: پست نامه‌ها در حال کاهش است و امروز بسياري از سرويس‌هايي که در گذشته ارائه مي‌شد، الکترونيکي شده است. لذا در صدد توسعه تجارت الکترونيک در استان هستيم.

در ادامه جلسه معاونين نيز پيرامون وصول مطالبات، ارائه خدمات مطلوب به مشتريان، کنترل و نظارت بر وجوه واريزي و ارسال اطلاعات، کاهش هزينه‌ها، برنامه‌ريزي، دقت در اجراي صحيح بخشنامه‌ها و ارائه سرويس‌هاي الکترونيکي و با ارزش افزوده تاکيد داشتند.

رجبي معاون فني پيرامون امور کيفي و مباحث مرتبط و همچنين بررسي ترافيک و در آمد شهرستان‌ها به تفکيک توضيحات مبسوطي را ارائه داد.در ادامه ذوالفقاري معاون فني در خصوص وصول مطالبات و کاهش هزينه‌ها تاکيد کرد.در ادامه روساي ادارات و کارشناسان نيز نظرات و پيشنهادات خود را بيان داشتند.


 نشست رئيس حوزه هنري استان سمنان و مدير عامل سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري سمنان 

سررويس خبر

نشست رئيس حوزه هنري استان سمنان و مدير عامل سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري سمنان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي‌ حوزه هنري استان سمنان، داود ياراحمدي رئيس حوزه هنري استان سمنان و امير باهنر مدير عامل سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري سمنان طي نشستي در محل سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري سمنان ديدار و گفت‌و‌گو کردند.

رئيس حوزه هنري استان سمنان در‌اين نشست گفت: دستگاه‌ها و مجموعه‌هاي فرهنگي هنري مي‌توانند با همراهي و همکاري در برگزاري برنامه‌هاي بزرگ فرهنگي مشارکت داشته باشند تا شاهد اجراي برنامه‌هايي فاخر و اثربخش در سطح استان باشيم.

داود ياراحمدي افزود: پيشنهاد ما به دستگاه‌هاي فرهنگي هنري استان برگزاري چهار جشنواره ملي در چهار فصل سال است، تا به‌اين وسيله هم شاهد رونق فرهنگ و هنر در استان باشيم و هم نام استان در حوزه فرهنگ و هنر بيش از پيش مطرح شود.

وي تصريح کرد: حمايت از هنرمندان نيز بايد در دستور کار مديران فرهنگي قرار گيرد تا هنرمندان توانمند استان با شوق و اشتياق بيشتري به توليد آثار بپردازند و به دنبال موفقيت باشند چرا که موفقيت آنها باعث مطرح شدن نام استان سمنان خواهد بود.

رئيس حوزه هنري استان سمنان گفت: حوزه هنري استان آمادگي دارد برنامه‌هاي سالانه خود را با مجموعه‌هاي فرهنگي از جمله سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري سمنان به شکل مشارکتي برگزار نمايد.

ياراحمدي بيان کرد: با همراهي شهرداري‌هاي استان براي برگزاري جشنواره المان‌هاي شهري با موضوع هنر انقلاب اسلامي‌ در فروردين سال 96 نيز اعلام آمادگي مي‌کنيم.

مدير عامل سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري سمنان نيز در ادامه گفت: دستگاه‌هايي که در حوزه فرهنگ و هنر فعاليت دارند، همسنگر هستند و در يک جبهه در مقابل تهاجم فرهنگي در حال مبارزه و مقابله مي‌باشند.

امير باهنر افزود: در مباحث فرهنگي و اجراي برنامه‌ها و فعاليت‌ها بايد از موازي کاري و تک محوري عمل کردن پرهيز شود و با خرد جمعي و استفاده از تجربه‌ها، بهترين تصميم‌ها اتخاذ و اجرايي گردد. وي گفت: در سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري سمنان نيز براي همکاري در برنامه‌ها و رويدادهاي فرهنگي هنري آماده همکاري با حوزه هنري استان سمنان در 6 ماهه دوم سال جاري و همچنين در سال‌ آينده خواهيم بود. باهنر بيان کرد: سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري سمنان در همه رويدادهاي فرهنگي هنري که در فضاي فرهنگي موثر باشد با همه دستگاه‌ها همراه و همگام خواهد بود.


 انتصاب رئيس روابط عمومي ‌اداره کل حفاظت محيط‌زيست استان سمنان 

سرويس خبر

مدير کل حفاظت محيط‌زيست استان سمنان با صدور حکم رسمي‌حامد کاشيان را به عنوان رئيس اداره روابط عمومي‌ منصوب کرد.

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني اداره کل حفاظت محيط‌زيست استان سمنان، عباسعلي دامنگيردر حکم صادره آورده است: با عنايت به تعهد، تخصص و تجارب جنابعالي به موجب‌اين حکم به سمت رئيس اداره روابط عمومي‌ منصوب مي‌شويد.

انتظار دارد با توجه به اهميت اداره روابط عمومي، با برنامه‌ريزي مناسب، اطلاع‌رساني مداوم، بهره‌گيري از تمام ابزارهاي رسانه‌اي و فرهنگي و تعامل با اصحاب رسانه در چارچوب سياست‌هاي کلي روابط عمومي ‌اداره کل حفاظت محيط‌زيست استان سمنان اهتمام لازم به‌عمل آوريد.شايان ذکر است: حامد کاشيان پيش از‌اين به مدت 2 سال سرپرستي اداره روابط عمومي‌محيط‌زيست استان را عهده‌دار بوده است.


 امضاي سند همکاري ميان دانشگاه آزاد اسلامي ‌سمنان و اداره کل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس استان سمنان 

سرويس خبر

دانشگاه آزاد اسلامي‌سمنان و اداره کل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس استان سمنان با هدف ‌ايجاد و گسترش همکاري‌هاي علمي، آموزشي و پژوهشي سند همکاري امضا کردند.

به گزارش خبرنگار ما در سمنان، در جلسه انعقاد‌اين تفاهم‌نامه رئيس دانشگاه آزاد اسلامي ‌استان سمنان گفت: «دانشگاه آزاد اسلامي‌سمنان متعلق به‌اين شهرستان و بخشي از جامعه محسوب مي‌شود و نقش مهمي ‌در توسعه و آباداني ‌اين شهر داشته است بر‌اين اساس بايد با نگاهي تعاملي و همکاري به آن نگاه شود.»

شاهرخ رنجبر بهادري افزود: « امکانات و تجهيزات گردآمده در دانشگاه علاوه بر استفاده آموزشي و پژوهشي، در مسير توسعه استان نيز بايد به‌کارگيري شود.»

وي افزود: « دانشگاه آزاد اسلامي ‌امروز در سراسر کشور از پتانسيل و جايگاه بالايي برخوردار است، به‌طوري‌که در تمامي ‌عرصه‌هاي اجتماعي نقش‌آفرين است.»

رنجبر بهادري با انتقاد از عدم موفقيت برقراري ارتباط ميان صنعت و دانشگاه در کشور گفت: « بايد پذيرفت تا زماني که صنعت به دانشگاه اعتماد نکند‌اين ارتباط برقرار نمي‌شود و امضاي تفاهم‌نامه و سند همکاري تنها نقش خبري و رسانه‌اي دارد.»

مديرکل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس استان سمنان گفت: براي داشتن جامعه‌اي شايسته بايد مدارس و مراکز آموزشي موردتوجه خاص قرار گيرد.ابوالفضل درباني افزود: «جامعه‌اي اصلاح مي‌شود که در آن بر اصلاح مدارس به‌عنوان نخستين مرکز آموزشي و تعليم و تربيت کوشا باشيم.»

وي افزود: «اداره کل نوسازي مدارس آمادگي کامل دارد تا به‌عنوان بخشي از بدنه آموزشي کشور در پايه آموزش ‌و پرورش و به ‌منظور تعامل و همکاري با دانشگاه قدم‌هاي اجرايي و عملي را در خصوص مميزي انرژي در مدارس در دست‌ساخت خود بردارد.»

درباني همچنين با اشاره به زمينه‌هاي وسيع همکاري دانشگاه و‌اين سازمان گفت: «با توجه به حجم ساخت‌وساز و پروژه‌هاي عمراني سازمان نوسازي مدارس امضاي‌اين تفاهم‌نامه مي‌تواند به‌عنوان يکي از اقدامات عملي ارتباط صنعت، جامعه و دانشگاه مطرح و به‌سرعت وارد فاز عملياتي و اجرايي شود» سند همکاري في‌مابين دانشگاه آزاد اسلامي ‌سمنان و اداره کل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس استان سمنان در قالب گسترش همکاري در اجراي طرح‌هاي پژوهشي و تحقيقاتي مشترک، انتشار آثار علمي ‌و دستاورد‌هاي تحقيقاتي مشترک با رعايت حق مالکيت معنوي و فکري در تمامي‌فعاليت‌هاي انجام‌شده تنظيم و به امضاي طرفين رسد.

اين تفاهم‌نامه در ده ماده و سه تبصره براي مدت دو سال منعقد شده است.