تاریخ 1395/06/13 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4291 برو جستجو جستجوی پیشرفته   خطيب جمعه موقت سمنان:
 جهان اسلام براي مديريت حرمين شريفين چاره‌اي بينديشد 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

امام جمعه موقت سمنان با اشاره به بي کفايتي آل‌ سعود در مديريت آيين حج و لياقت نداشتن آنان در خادمي‌حرمين شريفين گفت: جهان اسلام براي مديريت حرمين شريفين فکر و چاره انديشي کند.

سيدجلال احمد پناهي در نمازجمعه اين هفته سمنان افزود: متاسفانه امسال به خاطر کار شکني رژيم پليد سعودي آيين حج را نداريم و قرار است پيام رهبر معظم انقلاب که هر ساله به کنگره بزرگ حج در روز عرفه قرائت مي‌شد، به کوري چشم دشمنان در سراسر کشور و در آيين پر فيض دعاي عرفه خوانده شود.

احمد پناهي با اشاره کشته شدن هزاران نفر از حاجيان و مسلمانان در حادثه منا و سقوط جرثقيل اظهار داشت: اتفاقات ناگواري از اين قبيل نشان از بي‌کفايتي آل سعود در مديريت آيين جهاني حج دارد و جهان اسلام بايد براي تحقق مديريت صحيح و اسلامي ‌اين آئين با توجه به حوادث سال گذشته به طور جدي‌تري چاره‌انديشي کند.

وي با بيان اين که آل سعود خودش را خادم حرمين شريفين مي‌داند ولي به جاي خدمت به مسلمانان کشتار و جنايت مي‌کند، خاطرنشان کرد: آل سعود خادم حرمين شريفين نيست و به مسلمانان خدمت نمي‌کند بلکه اين رژيم پليد خادم آمريکا و اسرائيل است و به آنان خدمت مي‌کند.

خطيب جمعه سمنان با اشاره به جنايت‌هاي آل سعود در يمن و دخالت‌هاي مستقيم و غيرمستقيم آنان در سوريه، بحرين و عراق و مخالفتشان با حزب‌الله گفت: به فرموده رهبر معظم انقلاب، حکام عربستان به جاي فرافکني بايد با عذرخواهي از امت اسلامي‌ مسئوليت خود را در حادثه منا بپذيرد.

احمد پناهي با اشاره به تحولات در يمن تصريح کرد: يمن با حضور گسترده مردمي ‌با رهبري جنبش انصار‌الله و تشکيل شوراي عالي سياسي و پارلمان توانست دستاورد بزرگي را به دست آورد و به خانه نخستين خود برسد.

وي به فرارسيدن دهه امامت و ولايت اشاره و اضافه کرد: ستادهاي مردمي ‌تشکيل و آيين مختلفي به صورت هماهنگ در همه شهرستان‌ها برگزار مي‌شود. خطيب جمعه سمنان همچنين با اشاره به رونق برگزاري دعاي عرفه پس از پيروزي انقلاب اسلامي‌به خصوص در سال‌هاي اخير در کشور گفت: امسال قرار است دعاي عرفه علاوه بر اماکن و مساجد، به صورت ويژه و خاص در مصلاي بزرگ شهر سمنان نيز برگزار شود.


 مديركل پست استان سمنان از ادارات پست شاهرود و دامغان بازديد كرد 

سرويس خبر

مديرکل پست استان سمنان از اداره پست شهرستان شاهرود و دامغان بازديد و با کارکنان ديدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومي‌ اداره کل پست استان سمنان، صادر مدير کل پست استان سمنان با همراهي رجبي معاون پشتيباني و کلامي‌کارشناس ارزيابي عملکرد از اداره پست شهرستان شاهرود و دامغان بازديد و با کارکنان ديدار و گفتگو کردند.

در اين سفر مديرکل پست استان از دفتر پست آبخوري دامغان نيز بازديد کرد و بر تسريع انجام امور بازسازي اين ساختمان تاکيد داشت.

مدير کل در نشست با کارکنان شاهرود و دامغان در خصوص جذب سرويس‌هاي نوين پستي و ارائه خدمات باکيفيت به مشتريان تاکيد داشت.

وي افزود:رعايت پوشش متحد‌الشکل براي موزعين و استفاده از پکيج نامه‌رساني موجب ارتقاءجايگاه پست خواهد شد.

صادر در ادامه در خصوص عملکرد ترافيک و در آمد در پنج ماهه سال‌جاري توضيحاتي را بيان داشت.

وي افزود: اعتماد مردم براي مجموعه پست استان يک افتخار است و افزود بايد اين اعتماد را حفظ کنيم.

صادر با بيان اينکه ما امانت‌دار مردم هستيم بر حساسيت موزعين در توزيع مرسولات تاکيد کرد.

در اين ديدار همکاران نيز به بيان نقطه نظرات و پيشنهادات خود پرداختند.

بر اساس اين گزارش مدير کل از واحد‌هاي ستادي و اجرايي پست شاهرود و دامغان نيز بازديد و روند اجراي امور را بررسي کرد.


 در حوزه هنري استان سمنان برگزار شد؛
 سومين نشست کميته تخصصي شوراي ترويج فرهنگ ايثار و شهادت استان سمنان 

سرويس خبر

سومين نشست کميته تخصصي شوراي ترويج فرهنگ ايثار و شهادت استان سمنان در حوزه هنري استان سمنان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي ‌حوزه هنري استان سمنان، سومين نشست کميته تخصصي شوراي ترويج فرهنگ ايثار و شهادت استان سمنان، صبح روز چهارشنبه 10 شهريور با حضور جمعي از مديران و کارشناسان دستگاه‌هاي فرهنگي اجتماعي استان در محل سالن جلسات حوزه هنري استان سمنان برگزار شد.

در ابتداي اين نشست، رئيس حوزه هنري استان سمنان گفت: به منظور اجرا و توليد برنامه‌ها و فعاليت‌هاي موثر و مشترک در حوزه ايثار و شهادت، سال گذشته کميته تخصصي شوراي ترويج فرهنگ ايثار و شهادت استان تشکيل و چند نشست نيز برگزار شد.

داود ياراحمدي افزود: در همين راستا لازم است شاخص‌هايي تعيين و با توجه به معيارها و شاخص‌ها دستگاه‌هاي اجرايي در حوزه ايثار و شهادت فعاليت نمايند تا شاهد موازي کاري نباشيم و کارها هدفمند پيش برود.

ياراحمدي با بيان اينکه در کنار توليد بايد به تاثيرگذاري توليدات فرهنگي هنري نيز توجه کرد اظهار داشت: فعاليت در حوزه ايثار و شهادت، فصلي و مقطعي نيست و در طول سال بايد تداوم داشته باشد. رئيس حوزه هنري استان سمنان در ادامه به تشريح پيش نويس اساسنامه اين کميته پرداخت.

همچنين احمد نيک کار قائم مقام صدا و سيماي مرکز سمنان از اعلام آمادگي صدا و سيما جهت همکاري با اين کميته خبر داد و با بيان روند توليد آثار مشترک در صدا و سيما به شکل مشارکتي گفت: متاسفانه بخش‌هاي خصوصي در استان‌ها براي توليد فيلم سرمايه‌گذاري نمي‌کنند چرا که برايشان سودآوري ندارد و محلي براي عرضه نيز براي آنان وجود ندارد.

در ادامه، رئيس اداره تبليغات اسلامي ‌شهرستان سمنان گفت: با توجه به اينکه در بحث توليد مشکلي احساس نمي‌شود، بهتر است اين کميته با استفاده از تجربيات گذشته در بخش محتوايي کار وارد شود.

حجت‌الاسلام غلامرضا زاهدي بيان کرد: بهتر است شرايط حضور بخش‌هاي خصوصي و مردمي‌را در اين‌گونه فعاليت‌ها مهيا کنيم و دستگاه‌هاي دولتي نقش نظارتي و راهنمايي را بر عهده داشته باشند.

رئيس ستاد کنگره بزرگداشت سه هزار شهيد استان سمنان نيز اظهار داشت: براي شروع فعاليت‌ها بهتر است، ابتدا وظايف دستگاه‌هاي عضو کميته مشخص شود.

عبدالرحيم فريدون افزود: دستگاه‌هاي دولتي هر کدام به نوعي در حوزه ايثار و شهادت و دفاع مقدس فعاليت‌هايي داشته و دارند و بايد مشخص شود که انتظار اين کميته از دستگاه‌ها چيست تا از موازي کاري‌ها جلوگيري شود.

در ادامه نشست، مشاور استاندار و مسئول هماهنگي امور ايثارگران استانداري سمنان تصريح کرد: در حال حاضر فعاليت‌هاي مختلفي در اين حوزه در سطح استان انجام مي‌شود که به صورت پراکنده است و همگرايي کمي‌ احساس مي‌شود.

محمد‌هادي مظاهري افزود: شايسته است، از ظرفيت‌ها و توانمندي‌هاي دستگاه‌ها در کارهاي مشارکتي استفاده شود، تا شاهد فعاليت‌هايي با محتواي خوب و موثر باشيم. وي بيان کرد: ضمن اينکه بايد از کارشناسان متخصص در اين کميته بهره مند شد پيشنهاد مي‌شود براي توليد کليپ‌هاي مختلف به خاطر تاثيرگذار بودن در فضاي فرهنگي و اجتماعي، توجه ويژه‌اي شود.

ادامه در صفحه 4


 با همکاري مسئولان استان سمنان صورت گرفت؛
 احياي واحدهاي تملک شده توسط بانک‌ها و برگشت به چرخه فعاليت اقتصادي 

سرويس خبر

بانکها يکي از اضلاع اصلي توسعه کسب و کار کوچک و متوسط محسوب مي‌شوند که نحوه عملکرد و مواجه آنها با بنگاه‌هاي اقتصادي تأثير غيرقابل انکاري در حيات بنگاه‌ها دارد. متأسفانه در ساليان گذشته به دلايل مختلف بنگاه‌هاي کوچک و متوسط قادر به باز پرداخت مطالبات خود به بانک‌ها نبوده و نهايتا بانک‌ها اين بنگاه‌هاي اقتصادي را تحت تملک خود را درآورده و بخشي از ظرفيت‌هاي توليدي کشور و سرمايه‌گذاري‌هاي انجام شده اين‌گونه مسکوت ماند.

به گزارش روابط عمومي شركت شهرك‌هاي صنعتي استان سمنان، لذابا عنايت به منويات مقام معظم رهبري ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي با صدور مصوبه‌اي بانک‌ها را مکلف به فعال‌سازي واحدهاي تحت تملک خود نموده و براساس ابلاغيه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي بانک‌ها صندوق‌هاي تأمين اجتماعي و هلدينگ‌ها که به هر دليلي بنگاه‌هاي اقتصادي راکد ونيمه‌فعال را تحت تملک خود قرار داده‌اند، مکلف شده‌اند که از منابع خود براي احياء و بازآفريني اين بنگاه‌ها دست به اقدامات عملياتي بزنند.

شرکت شهرک‌هاي استان سمنان در راستاي اجرايي شدن مصوبات ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي نسبت به تشکيل اولين جلسه بررسي واحدهاي تحت تملک بانک‌ها اقدام نمود. اين جلسه سه‌شنبه هفته گذشته در شرکت شهرک‌هاي صنعتي استان تشکيل شد.

درحاشيه اين جلسه صادقي مدير عامل شرکت شهرک‌هاي صنعتي استان سمنان اعلام کرد: در حال حاضر شش واحد تحت تملک بانک‌ها مجددا راه‌اندازي گرديده اند که 5واحد در داخل شهرک‌هاي صنعتي و يک واحد خارج از شهرک‌هاي استان مي‌باشد.

صادقي افزود: اولين جلسه بررسي واحدهاي تحت تملک بانک‌ها با حضور کمال الدين پيرموذن عضو هيات مديره و مشاور سازمان صنايع کوچک و شهرک‌هاي صنعتي ايران تشکيل و نحوه فعالسازي و بازگرداندن8 واحد تحت تملک بانک‌ها استان به چرخه توليد مورد بررسي قرار گرفت.

مدير عامل شرکت شهرک‌هاي صنعتي استان افزود در حال حاضر 49 واحد توليدي و صنعتي غيرفعال و نيمه‌فعال استان سمنان در تملک بانک‌ها قراردارند. که مقرر گرديده در جلسات مستمر اين واحدها تعيين تکليف گردند. اين جلسه با حضور مسئولين اقتصادي استان و نمايندگان بانک‌ها و مديران واحدهاي صنعتي تملک شده تشکيل گرديد. صادقي اظهار اميدواري کرد: در شش ماهه دوم سال جاري با پيگيريهاي ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان و خصوصا رئيس ستاد فرماندهي استاندار که مجدانه پيگير مصوبات ستاد مي‌باشد، شاهد رونق توليد و راه‌اندازي واحدهاي نيمه‌فعال و غيرفعال در استان باشيم.

همچنين صادقي خبر داد: در دولت يازدهم در سه سال اخير تعداد132 واحدهاي صنعتي جديد به بهره‌برداري رسيده‌اند که اشتغال 2740 نفر را فراهم نموده‌اند و سرمايه‌گذاري اين واحدها 10882ميليون ريال مي‌باشد.

همچنين در طول دوران دولت تدبير و اميد تعداد272 فقره قرارداد جديد در شهرک‌ها و نواحي صنعتي استان با صنعتگران منعقد گرديده که202هکتار زمين جهت اجراي اين طرح‌هاي صنعتي واگذار گرديده است. صادقي افزود: در دولت تدبير و اميد170قرارداد پيمانکاري جهت تکميل و اجراي زيرساخت‌هاي شهرک‌هاي صنعتي به مبلغ270 ميليارد ريال منعقد گرديده است، که در حال حاضر 31پروژه به مبلغ9/73ميليارد ريال در حال اجراء مي‌باشد.از نتايج حاصل از اين پروه‌ها مي‌توان به تکميل شبکه گاز شهرک صنعتي سرخه گاز دار شدن شهرک‌هاي صنعتي مهديشهر و شهميرزاد اخذ سند 1000هکتار اراضي منطقه ويژه اقتصادي سمنان اجراي پروژه‌هاي منطقه (عمليات خاکي طرحي تفکيک اراضي و فنس‌کشي) سند ساخت ايستگاه‌هاي تقليل فشارگاز TBS جهت افزايش ظرفيت گاز شهرک‌هاي صنعتي استان اجراي ساختمان آتش‌نشاني شهرک صنعتي سرخه و... اشاره کرد.


 پيشکسوتان حوزه صنعت چاپ استان سمنان تجليل شدند 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

در گردهمايي فعالان عرصه صنعت چاپ سمنان، چهار نفر از پيشکسوتان و سه نفر از اعضاي کميسيون تخصصي حوزه چاپ اين استان در تالار حکيم الهي فرهنگسراي کومش سمنان تجليل شدند.

در اين همايش يک روزه، سيدعباس مشيري از سمنان، حسين زاهد نيا از گرمسار، يدالله درباني از دامغان و حسين فؤاديان از شاهرود به عنوان چهار پيشکسوت حوزه چاپ تجليل شدند.

همچنين از رضا طاهريان، مهدي منشي‌زادگان و محمد‌علي صفائيان نيز به عنوان اعضاي کميسيون تخصصي چاپ استان تقدير و تجليل به‌ عمل آمد.

مديرکل امور استان‌هاي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي‌در اين همايش با بيان اينکه سه حرکت براي تحول در صنعت چاپ صورت گرفته است، گفت: آسيب‌شناسي، آموزش و ايجاد بانک اطلاعات صنعت چاپ از جمله اين حرکت‌ها است. محمد‌مهدي احمدي با اشاره به تحول صورت گرفته در تکنولوژي صنعت چاپ در دنيا بر توجه آموزش فعالان اين صنعت تاکيد کرد و گفت: در اين خصوص برنامه آموزش 12 هزار ساعت در 2 سال اخير اجرايي شده است.

احمدي با تاکيد بر تفاوت صنعت چاپ با ساير صنايع، اظهار کرد: خروجي صنعت چاپ آگاهي است و اين مهم‌ترين تفاوت اين صنعت با ساير صنايع است.

وي خاطرنشان کرد: خروجي صنعت چاپ بر روي انسان‌ها تاثيرگذار است و فعالان صنعت چاپ نبايد خود را با ساير صنايع يکي بدانند. مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي ‌استان سمنان هم در اين همايش با بيان اينکه از صنعت چاپ بايد به عنوان يک هنرياد کرد، گفت: بايد از جهات اقتصادي و به ويژه اقتصاد مقاومتي نيز به صنعت چاپ نگاه و آن را مورد توجه قرار داد. محمدرضا سوقندي صنعت چاپ را صنعتي فرابخشي و فرا منطقه‌اي دانست و گفت: امروز نيازمند نگاهي نو به اين صنعت هستيم. سوقندي با تاکيد بر اين که چاپ از يک نظر صنعت و از نظري ديگر يک هنر است، افزود: بايد به صنعت چاپ نگاهي ملي و فرا منطقه اي داشته باشيم و بدانيم چاپ يک فرهنگ و هنر نيست بلکه سياست هم است و در اقتصاد مقاومتي نيز از جايگاه بالايي برخوردار است. وي بر توجه به مديريت صنعت چاپ به ويژه مديريت رقابتي در اين عرصه نيز تاکيد کرد و گفت: مديران صنعت چاپ بايد هنر رقابت و ماندن در عرصه رقابت را نيز ياد بگيرند. مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي ‌استان سمنان با اشاره به وجود تکنولوژي جديد به عرصه صنعت چاپ گفت: ماندن در بخش سنتي مهم ترين مشکلي است که اين صنعت را تهديد مي‌کند و مديراني که قادر به رقابت در اين عرصه نباشند به تدريج از اين عرصه حذف مي‌شوند و بايد خود را در عرصه رقابتي تقويت کنند. سوقندي از فعاليت 78 واحد چاپي در اين استان خبر داد و گفت: 32 واحد چاپي در سمنان، 17 واحد در شاهرود، 7 واحد در دامغان، 17 واحد در گرمسار و 5 واحد نيز در مهدي شهر فعاليت دارند. وي افزود: 20 موافقت اصولي نيز در اين بخش صادر شده که با احتساب آن در استان سمنان حدود 100 واحد چاپي خواهيم داشت.اين همايش با هدف بررسي توانمندي‌ها و مسايل و مشکلات صنعت چاپ اين استان برگزار شد.


 مديرکل کانون پرورش فکري سمنان:
 جشنواره استاني قصه‌گويي در سمنان برگزار مي‌شود 

سرويس خبر

نوزدهمين جشنواره قصه‌گويي به‌صورت استاني در سمنان برگزار مي‌شود.

به‌گزارش روابط‌عمومي ‌اداره‌کل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان سمنان، مهدي جمال مديرکل کانون پرورش فکري سمنان از برگزاري جشنواره قصه‌گويي به‌صورت استاني در سمنان خبر داد.

براساس اين گزارش، در نخستين جلسه شوراي فرهنگي جشنواره قصه‌گويي که با حضور مديرکل، رئيس اداره مالي، حراست، کارشناسان فرهنگي، ادبي، ارزيابي عملکرد، انفورماتيک و روابط‌عمومي ‌برگزار شد، جمال با اشاره به شيوه‌نامه ارسالي کانون پرورش فکري کشور در خصوص اجراي اين جشنواره به‌صورت استاني، قدرت ارائه آثار را از آسيب‌هاي اصلي جشنواره‌هاي استاني عنوان و بر ايجاد دبيرخانه استاني در اين خصوص تأکيد کرد.

مديرکل کانون سمنان، قصه را يکي از مؤثرترين و خلاق‌ترين ابزار تربيتي در انتقال فرهنگ و آداب و رسوم عنوان و خاطرنشان کرد: در نوزدهمين جشنواره بين‌المللي قصه‌گويي، نوجوانان نيز قصه مي‌گويند و بخش قصه‌گويي و داستان‌نويسي رضوي جشنواره امام رضا(ع) هم به اين جشنواره اضافه شده‌است.

جمال همچنين اظهار داشت: در شيوه‌نامه جشنواره قصه‌گويي کانون سه موضوع آزاد، سبک زندگي ايراني‌اسلامي ‌و رضوي تعيين شده و قرار است جشنواره در شش بخش مربيان فرهنگي، هنري، ادبي، فراگير کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان، آزاد شامل معلمان، دانشجويان، مربيان کودک، اولياي تربيتي و...، پدر بزرگ‌ها و مادر بزرگ‌ها، نوجوانان 14 تا 17 ساله، قصه‌گويان بين‌المللي و مقاله‌نويسي با موضوع قصه‌گويي برگزار شود.

سکينه پارسا کارشناس فرهنگي اداره‌کل کانون سمنان به‌عنوان دبير اجرايي جشنواره استاني قصه‌گويي بر جشن‌هاي قصه‌گويي در مراکز فرهنگي‌هنري کانون استان و برگزاري جشنواره در مراکزي که پتانسيل بالاي اجرايي و فرهنگي دارند، تأکيد کرد.

پارسا در ادامه با اشاره به گاه‌شمار اين جشنواره گفت: اعلام اسامي‌ پذيرفته‌شدگان و زمان برگزاري جشنواره استاني مهر و آبان و جشنواره بين‌المللي بهمن و زمان ارسال چکيده مقاله براي بخش مقاله‌نويسي اين‌جشنواره 30 شهريور 1395 تعيين‌ شده‌‌است و در مرحله بين‌المللي، سه برگزيده در بخش ملي، سه برگزيده در بخش بين‌المللي، دو برگزيده در بخش پدربزرگ و مادربزرگ، يک برگزيده در بخش فراگير براي کودکان و نوجوانان داراي نيازهاي ويژه و سه برگزيده در بخش نوجوانان معرفي خواهند شد.

دبير اجرايي جشنواره استاني قصه‌گويي در پايان تصريح کرد: برگزيدگان بخش رضوي نيز علاوه بر حضور 8 قصه‌گو و 8 داستان‌نويس برگزيده در جشنواره، به پانزدهمين جشنواره بين‌المللي امام رضا(ع) در سال 1396 معرفي خواهند شد.

شايان ذکر است در اين جلسه اعضاي شوراي فرهنگي نيز پيشنهادها و نظرهاي خود را درخصوص شيوه‌ مطلوب اجراي اين جشنواره بيان کردند و درباره‌ي تصويربرداري از قصه‌گويان با حضور مخاطبان، ارائه گزارش و تعيين نسبت رشد شرکت‌کنندگان و همچنين کميت و کيفيت اين جشنواره، بحث و بررسي صورت گرفت.


 بانک جامع اطلاعات فعالان صنعت چاپ کشور در حال راه‌اندازي است 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرکل امور استان‌هاي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، گفت: بانک جامع اطلاعات فعالان صنعت چاپ کشور با جمع‌آوري اطلاعات فعالان اين حوزه در استان‌هاي مختلف در حال راه‌اندازي است.

محمد‌مهدي احمدي در حاشيه گردهمايي فعالان عرصه صنعت چاپ استان سمنان در فرهنگسراي کومش اين شهر، در گفت و گو با خبرنگار ايرنا، با اشاره به راه‌اندازي آزمايشي اين بانک اطلاعاتي در استان البرز، گفت: ايجاد بانک اطلاعاتي فعالان عرصه چاپ در استان البرز مورد استقبال قرار گرفت و هم اکنون مقدمات راه‌اندازي آن در ساير استان‌ها نيز آغاز شده است.

احمدي با بيان اينکه استان‌هايي که فعاليت و واحد‌هاي بيشتري در حوزه چاپ وجود دارند، در اولويت راه‌اندازي اين بانک جامع اطلاعات قرار دارند، گفت: در اين بانک جامع، نقاط ضعف و قوت و همچنين دغدغه‌هاي اصلي حوزه صنعت چاپ جمع‌آوري شده است.

مديرکل امور استان‌هاي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، تعداد چاپ خانه‌هاي فعال در کشور را بيش از پنج هزار واحد در رشته‌هاي مختلف اعلام کرد و گفت: حدود 200 چاپ خانه ديگر با درخواست متقاضيان در کشور در حال تاسيس است.

احمدي، از راه‌اندازي کتابخانه‌هاي تخصصي صنعت چاپ در بيشتر ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامي‌در استان‌ها خبر داد و گفت: وزارت ارشاد کتاب‌هاي مرتبط با اين حوزه را در اختيار کتابخانه‌هاي ادارات استان‌ها قرار داده تا کاربران اين رشته و علاقه‌مندان با اين موضوع، بتوانند به راحتي از آن استفاده کنند.

وي، از برگزاري بيش از 12 هزار ساعت آموزش به فعالان حوزه صنعت چاپ کشور در 2 سال اخير خبر داد و گفت: بخشي از فعالان چاپ در کشور داراي سابقه تجربي هستند و با فناوري جديد اين حوزه آشنايي ندارند و با برگزاري اين آموزش‌ها سعي شده تا تجربه بيشتري در اختيار آنان قرار گرفته و با فناوري‌هاي جديد آشنا و از روش سنتي خارج شدند.

احمدي افزود: کارشناسان حوزه صنعت چاپ استان‌ها و از جمله وزارت خانه هم به نمايشگاه‌هاي بين‌المللي که در اين حوزه فعاليت دارند، اعزام مي‌شوند تا تجربيات بيشتري در اختيار آنان قرار گيرد.

وي گفت: هم اکنون آمار دقيق اين چاپخانه‌ها در حال جمع‌آوري است تا بحث منابع انساني و نيروي کار و تفکيک نيروهاي متخصص بر اساس اين جمع بندي، براي ارايه آموزش‌هاي لازم به فعالان اين بخش و ارتقاي سطح علمي ‌و دانش آن‌ها اقدام لازم صورت گيرد.


 برگزاري آزمون‌هاي نظام مهندسي در استان سمنان 

سرويس خبر

آزمون‌هاي نظام مهندسي در استان سمنان پنج شنبه و جمعه گذشته در شهرستان‌هاي سمنان و شاهرود در دو نوبت صبح و عصر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي‌اداره کل مسکن و شهرسازي استان سمنان، آزمون‌هاي ورود به حرفه مهندسان، کاردان‌هاي فني ساختمان و تعيين صلاحيت حرفه اي معماران تجربي همزمان با سراسر کشور، روزهاي پنج‌شنبه و جمعه يازدهم و دوازدهم شهريورماه در دو نوبت صبح و عصر در دانشگاه پيام نور سمنان و دانشگاه صنعتي شاهرود با حضور 1200 نفر از داوطلبان برگزار شد.

در اين آزمون که به همت اداره نظام مهندسي اداره کل مسکن و شهر سازي استان سمنان برگزار شد، داوطلبان در بخش‌هاي ورود به حرفه مهندسان، کاردان‌هاي فني ساختمان و تعيين صلاحيت حرفه‌اي معماران به رقابت پرداختند.


 کتابخانه تخصصي فرهنگ و هنر و ارتباطات در مجتمع کومش سمنان افتتاح شد 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

کتابخانه تخصصي فرهنگ و هنر و ارتباطات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي ‌شهرستان سمنان با حضور مديرکل امور استان‌هاي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي ‌و جمعي از مسولان استاني در مجتمع کومش سمنان افتتاح شد.

در اين کتابخانه بيش از هزار و 500 جلد کتاب براي استفاده علاقه‌مندان به کتاب‌هاي تخصصي در حوزه چاپ، فرهنگ، هنر و ارتباطات در نظر گرفته شده است.

همچنين مديرکل امور استان‌هاي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي ‌در اين روز از نمايشگاه نقاشي روي کاشي و سراميک فرزانه کلانتري هنرمند سمناني در نگارخانه سيمرغ مجتمع فرهنگي هنري کومش سمنان بازديد کرد.

محمدمهدي احمدي در بازديد از اين نمايشگاه،در جريان فعاليت‌هاي هنري اين هنرمند قرار گرفت.

در اين نمايشگاه که 35 اثر اين هنرمند به نمايش گذاشته شده، به مناسبت هفته دولت و در قالب سومين نمايشگاه برپا شده است.


 روي خط پيام - 33332379 

سرعت‌گيرهاي شاهرود نياز به بازسازي دارد

سرعت‌گيرهاي شهرستان شاهرود متاسفانه از استانداردهاي لازم برخوردار نيست به همين جهت موجب مشکلاتي براي مردم اين شهرستان مي‌شود باتوجه به اين که چندين بار حضورا به مسئولين مربوطه مراجعه کرده و اين مشکل حل نشده حال از اين طريق از مسئول محترم تقاضا دارم نسبت به بهسازي اين سرعت‌گيرها اقدامات لازم را انجام دهند.

يک شهروند از شاهرودياد و خاطر شهدا را گرامي‌ بداريد

ذخيره‌هاي نظام جمهوري اسلامي امثال شهيدان بزرگواري هستند که هستي خود را براي نظام دادند و يک بار نگفتند پس حق ما چه شد؟ برخي مسئولين اگر فرصت کردند در عمل به فرمايش امام راحل(ره) شبي را به مطالعه وصيت‌نامه اين عزيزان به سر کنند تا بدانند چه کساني بر نظام حق دارند؟ غارت‌گران به بيت‌المال يا شهدا، جانبازان، ايثارگران و خانواده معظم آنها؟

محبوبه همتيانعمل به وعده‌ها

سه سال است که دولت وعده مي‌دهد و نتيجه‌اش اوضاع بد معيشت مردم است تاکي قرار است بدين منوال بگذرد و مردم شاهد تحريم‌هاي جديد و نطق‌هاي ضدايراني آمريکا باشند؟ آيا زمان آن فرا نرسيده است که کمي بيشتر خود را باور کنيم و به همان اهداف چشم‌انداز توجه داشته باشيم آيا نبايد آرمان مهم انقلاب يعني نابودي اسرائيل را تعقيب کنيم؟

عباس رستميانواريز سپرده به جاي اخذ وام

براي يک کار ضروري وام 50 ميليوني تقاضا کردم بعد از اتمام سير مراحل و سند و ضمانت اعلام کردند: 13 ميليون تومان واريز کنيد بعد از واريزي به من 50 ميليون پرداخت کردند. گفتم پس اين 13 ميليون چه مي‌شود؟ اظهار داشتند تا پايان قرارداد اقساط در بانک مي‌ماند و من که 37 ميليون دريافت کرده‌ام، مجبورم 50 ميليون پرداخت کنم آيا اين صحيح است!

تماس با روي خط پياماقتصاد مقاومتي را جدي بگيريد

براي خروج توليدات داخلي از رکود در سال اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل بايد به مرغوبيت، نوع جنس و کيفيت آنها بسنده نکرد بلکه بايد جوانب ديگر آن از جمله عدم تضييع حقوق کارکنان و تشويق آنها که از عوامل چشم‌گير بهبود و رشد کيفي و کمي توليدات است، توجه نمود.

يک شهروندسود بانک‌ها به ضرر قشر ضعيف جامعه است

وام مسکن 8 درصدي به خانه اولي‌ها برنامه خوبي است اما به آنهايي که وام‌هاي ميلياردي با سود 2 درصدي مي‌گرفتند و زندگي اشرافي هم داشتند فاصله زيادي دارد. حکايت سود تسهيلات بانکي همواره به ضرر قشر ضعيف جامعه بوده است.

نظري از سمنانجوابيه شرکت مخابرات استان سمنان به ستون روي خط پيام

احتراما عطف به شکوائيه مندرج در روزنامه پيام مورخ 25/5/95 با موضوع « قابل توجه شرکت مخابرات...» خواهشمند است دستور فرماييد نسبت به درج جوابيه زير در ستون مربوطه اقدام گردد:

با عنايت به شکوائيه مشترک مورد نظر اعلام مي‌دارد: باتوجه به مصوبه 6-237 سازمان تنظيم مقررات و تاييد وزارت ارتباطات هزينه اتصال تلفن ثابت از 000/500 ريال به 000/000/2 ريال افزايش يافته که توسط شرکت مخابرات اجرا مي‌شود. لازم به توضيح است افزايش تعرفه اتصال به دليل اجراي طرح هم کدي که باعث کاهش بسيار زياد در هزينه‌هاي مکالمات مردم گرديده لازم الاجرا بوده که اخيرا تصويب و ابلاغ شد.

قنبر نوروزي نژاد
مدير دفتر مدير عامل و هيات مديره