تاریخ 1395/05/18 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4269 برو جستجو جستجوی پیشرفته   استاندار سمنان:
 تکنولوژي برگشت آب مصرفي در واحدهاي توليدي استان بايد اجرا شود 

سرخه- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

استاندار سمنان با اشاره به مشکل کم‌آبي در استان سمنان، گفت: مديران و صاحبان واحدهاي توليدي بايد با برنامه‌ريزي تکنولوژي برگشت آب مصرفي براي بار دوم و سوم در واحدهاي توليدي خود را اجرا کنند.

محمد رضا خباز در بازديد از شرکت کربنات سديم سرخه و بررسي مشکلات اين واحد توليدي در فرمانداري اين شهرستان، با اشاره به اقدامات استان سمنان براي تامين آب در سه بازه زماني کوتاه، ميان و بلند مدت گفت: واحدهاي توليدي بايد حداکثر استفاده بهينه را در مصرف آب داشته باشند و با اجراي تکنولوژي جددي نسبت به برگشت پذيري آب براي بار دوم حتي سوم تلاش کنند.

خباز با تاکيد بر اينکه اجراي تکنولوژي جديد برگشت آب در رفع مشکلات واحدها و ادامه حيات آنان تاثير به‌سزايي دارد، اظهار کرد: اجراي اين طرح در واحد هاي صنعتي تا حدود زيادي از مشکلات زيست محيطي را هم کاهش مي‌دهد.

وي با تاکيد بر رفع مشکلات اين شرکت از جمله مشکل کمبود آب گفت: مسئولان آب منطقه‌اي، آب و فاضلاب شهري استان و شرکت کربنات سديم و شرکت خصوصي مدنظر باتشکيل جلسه چهار جانبه تا 15 روز آينده، راهکارهاي تامين آب اين واحد توليدي را بررسي و گزارش نمايند.

مديرعامل شرکت کربنات سديم سرخه هم در اين نشست با اشاره به از افزايش توليدات اين کارخانه و رسيدن به سقف توليد روزانه 900 تن مواد صنعتي تا پايان امسال و يک هزار و 800 تن تا دو سال آينده، گفت: اين شرکت از سال 1380 روند اجرايي ساخت خود را آغاز و در سال 1385 به بهره‌برداري رسيد.

اسلامي از اشتغال 720 نفر به صورت مستقيم و سه هزار نفر به صورت غيرمستقيم در اين واحد خبر داد و گفت: شرکت کربنات سديم سرخه به همراه واحد صنعتي ديگري در مراغه به صورت 100 درصد تمام مواد اوليه مورد نياز کارخانجات و واحد‌هاي صنعتي کشور را تامين کرده و در اين مقوله به خودکفايي رسيده‌ايم.

وي موافقت اداره کل محيط زيست استان سمنان با افزايش ظرفيت اين واحد تا هزار و 800 تن و همراهي با مديران اين شرکت در خصوص حل مشکل پساب در مدت دو سال را خواستار شد و گفت: شرکت آب منطقه‌اي هم نسبت به تامين 200 ليتر بر ثانيه آب مورد نياز طرح افزايش ظرفيت از طريق منابع در اختيار و چشمه تلخاب و واگذاري چاه‌هاي آب و فاقد استفاده در کشاورزي و هر نوع منابع ديگري که در منطقه وجود دارد، با اين شرکت همراهي کنند.

اسلامي افزود: همچنين اين شرکت از شرکت آب منطقه‌اي استان مي‌خواهد به موجب مصوبه کارگروه ماده 11 کشاورزي نسبت به تغيير نوع مصرف پنج حلقه چاه کشاورزي در اختيار اين شرکت اقدام کند.

مديرعامل شرکت کربنات سديم سرخه در پايان از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان هم خواست نسبت به تجميع معادن فعال اين واحد و اقدامات لازم در رفع محدوديت‌هاي معادن ليتو و رويان کوه و واگذاري معادن جديد و جلوگيري از سلب صلاحيت معادن پشتيبان اين شرکت مساعدت لازم را با مديران اين واحد داشته باشد.

استاندار سمنان و اعضاي کارگروه ستاد تسهيل و رفع موانع توليد استان سمنان در بازديد از شرکت کربنات سديم سرخه، از نزديک مشکلات و مسائل اين واحد را بررسي و از فاز هاي يک و دو طرح توسعه نيز ديدن کردند.

با راه اندازي فاز يک و دو طرح توسعه اين شرکت، براي بيش از هزار و 300 نفر شغل ايجاد مي‌شود.

معاونان استاندار سمنان، جمعي از مديران واحدهاي توليدي و صنعتي، مديران دستگاه‌هاي اجرائي استان و شهرستان سرخه و مديران عامل بانک‌هاي استان در اين بازديد حضور داشتند.


 مسئول بسيج دانشجويي استان سمنان:
 گروه‌هاي جهادي سفيران کار و تلاش هستند 

سرويس خبر

رئيس سازمان بسيج دانشجويي استان سمنان با بيان اينكه اردوي جهادي مقدمه سبك زندگي جهادي است، گفت: گروه‌هاي جهادي سفيران کار و تلاش هستند.

مرتضي دهرويه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري بسيج از سمنان اظهار داشت: اردوي جهادي مقدمه‌اي بر سبک زندگي جهادي و تعميق و گسترش روحيه‌ي جهادي است.

وي افزود: اردوي جهادي از اين حيث حائز اهميت است که مأموريت بزرگ آن تربيت و کادرسازي نسل آينده‌ي انقلاب استو وقتي جوان امروز در منطقه‌اي محروم حاضر مي‌شود، بعدها و در پست‌هاي مديريتي آينده‌اش،‌ قطعاً اين صحنه‌ها را فراموش نمي‌کند.

رئيس سازمان بسيج دانشجويي استان سمنان بيان داشت: هدف از برگزاري اين اردوها تقويت روحيه خودباوري، تقويت اعتماد به نفس در دانشجويان و محروميت‌زدايي از مناطق محروم مي‌باشد و حضور در مناطق با روحيه جهادي قطعاً بركاتي نظير محروميت‌زدايي را داشته، چون همگان مي‌دانند كه بايد در يك بازه زماني كوتاه منشأ خير باشند؛ لذا اتلاف زماني در اين اردوها معنايي ندارد، از طرفي با حضور خود باعث تقويت روحيه خودباوري در مناطق شده و بركات آن تا سال‌ها بعد از حضور در مناطق و در بين اهالي باقي مي‌ماند و ثمره آن انتقال پيام انقلاب اسلامي توسط جوان جهادگر به مردم آن منطقه است.

دهرويه گفت: با ياري خداوند پيگيري مشکلاتي که در روستاها توسط مردم آن روستا گفته مي‌شود از طريق دستگاه‌ها و نهادها باعث حل مشکلات خواهد شد.

وي اظهار کرد:علاوه بر محروميت‌زدايي و خدمت‌رساني در عرصه‌هاي مختلف فرهنگي، آموزشي، بهداشتي و عمراني ايجاد شور و حال مذهبي در روستا، کشف استعدادهاي متعدد در روستا، محور قرار گرفتن مساجد و حسينه‌ها براي فعاليت‌هاي مذهبي و تقويت روحية برادري واعتماد به نفس براي اهالي روستا از جمله فعاليت‌هايي است که با ياري خداوند و همت بسيجيان مخلص براي رفع محروميت انجام خواهيم داد.

رئيس سازمان بسيج دانشجويي استان سمنان گفت: گروه‌هاي جهادي سفيران کار و تلاش هستند که با روحيه تلاش خود به مردم هم روحيه مي‌دهند که کار و تلاش داشته باشند و خود اتکا باشند و به روستاييان کمک مي‌کنند و به جايگاه اصلي خود که همان حلقه اوليه توليد است، باز گردند.


 پس از پايان مرحله کشوري مسابقات قرآن، عترت و نماز؛
 کسب 3 مجوز حضور در مسابقات بين‌المللي قرآن کريم براي اولين بار در استان 

سرويس خبر

دانش آموزان سطح عادي وبا نيازهاي ويژه استان سمنان در مسابقه‌هاي قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان سراسر کشورخوش درخشيدند.

به گزارش اداره اطلاع‌رساني و روابط عمومي آموزش و پرورش استان سمنان، اميد دباغي‌پور دانش‌آموز پايه هشتم در رشته حفظ 5 جزء و سيد‌محمد حسيني‌پور دانش‌آموز متوسطه دوم در رشته قرائت تحقيق و نرجس سعدالدين در رشته حفظ کل، مقام اول اين مسابقات و جواز حضور در مسابقات بين‌المللي قرآن کريم براي اولين بار در استان را کسب کردند.

بر اساس اين گزارش؛ رشته نهج‌البلاغه صديقه رضواني رتبه اول کشوري؛ محدثه صديقي رتبه اول کشوري در رشته احکام؛ زهره زياري رتبه اول کشوري در رشته حفظ مکتوب؛ نرگس گودرزي رتبه اول کشوري در رشته حفظ مکتوب؛ مصطفي زاهدي رتبه اول کشوري در رشته احکام؛ محمدحسين اعواني رتبه اول کشوري در رشته احکام؛ اميرحسين عبدللهي رتبه اول کشوري در رشته انشا نماز؛ اميرعباس نجاتي رتبه دوم کشوري در رشته احکام؛ مهدي عرب سرهنگي رتبه دوم کشوري در رشته اذان؛ علي زماني رتبه سوم کشوري در رشته اذان؛ رتبه سوم کشوري توسط خانم طباطبايي در رشته صحيفه سجاديه؛ محمد حسين صادقي رتبه سوم کشوري در صحيفه سجاديه و عباس‌امير حسيني رتبه چهارم کشوري در تفسير قرآن کريم را در مسابقات قرآن نماز و عترت دانش‌آموزان پسر و دختر سراسر کشور را بدست آوردند.


 مديرکل آموزش و پرورش استان سمنان:
 اسکان بيش از 6 هزار خانوار در پايگاه‌هاي تابستاني استان 

سرويس خبر

مديرکل آموزش و پرورش استان، از اسکان 6 هزار و 65 خانواده تا کنون، در مدارس طرح اسکان تابستان 95 آموزش و پرورش در اين استان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع‌رساني و روابط عمومي آموزش و پرورش استان سمنان، محمدرضا جهان، افزود: اسکان اين تعداد خانوار شامل 38 هزار و 633 نفر روز مسافر فرهنگي و غيرفرهنگي در پايگاه‌هاي اسکان تابستان سال 95 در استان سمنان بود.

وي تصريح کرد: 6 هزار و 65 خانواده اسکان يافته تاکنون در مدارس استان سمنان، شامل 25 هزار و 755 نفر بودند.

مديرکل آموزش و پرورش استان سمنان تصريح کرد: 9 پايگاه و 503 کلاس درس در قالب 61 مدرسه، براي پذيرش مسافران تابستاني از سوي آموزش و پرورش استان سمنان مهيا شده است.

محمدرضا جهان درباره شرايط و امکانات 503 کلاس ويژه اسکان مسافران تابستان 95 در استان سمنان گفت: 58 کلاس به صورت ويژه، 290 کلاس نوع الف، 150 کلاس نوع ب و پنج کلاس نوع ج، در هر گروه با امکانات متفاوت، در مدارس شهرستان‌هاي استان سمنان براي ميزباني از مسافران تجهيز شده است.

مديرکل آموزش و پرورش استان سمنان خاطرنشان کرد: مهم‌ترين هدف و رويکرد در اسکان تابستان امسال، تکريم و ارائه خدمات حداکثري به ميهمانان و هموطنان عبوري است.

تابستان 94، حدود 13 هزار خانواده شامل 60 هزار و 600 نفر توسط آموزش و پرورش استان سمنان در 468 کلاس درس در قالب 60 مدرسه اسکان يافتند.

استان سمنان به دليل قرار گرفتن در مسير زائران حرم رضوي، سالانه ميزبان عبور ميليوني هموطنان است که از مدارس، مهمانسراها و هتل‌ها براي اسکان استفاده مي‌کنند.


 مدير کل اوقاف استان سمنان:
 100 موقعيت سرمايه گذاري در موقوفات استان سمنان شناسايي شد 

سرويس خبر

مديرکل اوقاف وامور خيريه استان سمنان گفت: سرمايه‌گذاري در موقوفات و احياي رقبات اولويت‌کاري ادارات اوقاف و امور خيريه استان سمنان است.

به گزارش ستاد راهبردي اطلاع‌رساني وقف در استان سمنان، حجت‌الاسلام و المسلمين عبدالله واحدي در ديدار امام جمعه شاهرود اظهار کرد: با توجه به وجود موقوفات فراوان در نقاط مختلف استان با کاربري‌هاي مختلف، تلاش خواهيم کرد. گامي موثر در تحقق اقتصاد مقاومتي مدنظر رهبر معظم انقلاب برداريم.

وي افزود: با استفاده از متخصيص و مشاورين توانمند نسبت به شناسايي ظرفيت‌هاي سرمايه‌گذاري در موقوفات اقدام شده و بالغ بر 100 موقعيت سرمايه‌گذاري در موقوفات استان شناسايي شده است.

مديرکل اوقاف و امور خيريه استان سمنان تصريح کرد: تعدادي از اين پروژه‌ها جهت اجرا در اختيار بخش خصوصي قرار گرفته که پس از اتمام پروژه، موقوفه و سرمايه‌گذار به ميزان آورده خود از پروژه بهره‌برداري خواهند کرد. وي گفت: بخشي از اين موقعيت‌ها نيز در مرحله مطالعه و بررسي کارشناسانه است که پس از تکميل فرآيند مطالعاتي با مشارکت بخش خصوصي به بهره‌برداري خواهد رسيد.

واحدي عنوان کرد: سنت حسنه وقف تنها ابزاري است که با کمک آن قادر خواهيم بود بدون اتکا به اعتبارات دولتي نسبت به رفع مشکلات و نيازهاي مختلف جامعه در حوزه‌هاي علمي و پژوهشي، فرهنگي، اجتماعي، پزشکي و... اقدام کنيم.

مديرکل اوقاف و امور خيريه استان سمنان افزود: وقف احساني ماندگار و خيري بي‌منت است که در آن واقف خيرانديش از مال خود دست کشيده و آن را بر اساس نيازهايي که در جامعه احساس مي‌کند، وقف مي‌کند.

وي خاطرنشان کرد: عوايد اين موقوفات تا ابد بر اساس نقشه راهي که واقف ترسيم مي‌کند هزينه شده و پرونده عملش در زمان مرگ نيز باز مانده و از ثواب عمل خداپسندانه خود بهره‌مند مي‌شود.


 برگزاري كارگاه طبخ‌آبزيان در سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان 

سرويس خبر

مدير امورآبزيان سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان از برگزاري کارگاه آموزشي طبخ آبزيان در اين سازمان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، مدير امور آبزيان سازمان گفت: دوره آموزشي طبخ آبزيان در مهمانسراي ساختمان شماره 2 سازمان با حضور 50 نفر از بانوان شاغل به صورت عملي و تئوري برگزار گرديد.

اين کارگاه با همکاري استانداري سمنان، مديريت هماهنگي ترويج و آموزش کشاورزي، مديريت شيلات، مديريت جهادکشاورزي شهرستان سمنان و دانشگاه علوم پزشکي با هدف افزايش سرانه مصرف ماهي در جامعه و ترويج تهيه انواع غذاهاي دريايي به عموم برگزار گرديد.

مهدوي يادآور شد: با توجه به اينکه پتانسيل‌هاي بسيار خوبي جهت توسعه آبزي پروري در استان وجود دارد و با عنايت به اينکه مصرف سرانه ماهي در سفره غذايي همشريان پائين مي‌باشد انتظار مي‌رود در اين زمينه تلاش بيشتري انجام پذيرد که در همين راستا با حمايت و آموزش‌هاي مديريت شيلات و مديريت هماهنگي ترويج کشاورزي در استان مصرف سرانه ماهي افزايش يافته ليکن از ميانگين مصرف کشور و جهان فاصله زيادي وجود دارد که نياز به همکاري و گسترش اين‌گونه آموزش‌ها مي‌باشد.

سرکار خانم رومينا مسئول امور بانوان سازمان در خصوص نحوه برگزاري اين کارگاه گفتند: در ابتدا ي امر مربي اين کارگاه، شرکت‌کنندگان را به گروه‌هاي 9‌گانه تقسيم و آموزش و مسابقه به صورت عملي شروع و شرکت‌کنندگان به پخت انواع گونه‌هاي ماهي با روش‌هاي پخت متفاومت شدند.

وي با اشاره به اينکه در ادامه اين کارگاه از مسئولين حاضر اعم‌از کارکنان استانداري، مسئولين ‌‌سازمان جهاد کشاورزي، فرمانداري، علوم پزشکي و ديگر ادارات وابسطه و مرتبط‌ با دستبخت گروه‌هاي شرکت‌کننده پذيرايي به عمل و در پايان از گروه‌هاي برتر اين مراسم در زمينه بهترين روش تهيه و طبخ آبزيان با اهداء هدايايي تقدير به عمل آمد.


 خبرنگاران نقش مهم و مؤثري در روشنگري افکار مردم دارند و محور توسعه جامعه هستند 

سرويس خبر

به مناسبت فرارسيدن 17 مرداد روز خبرنگار، مديرکل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان با ارسال پيام تبريک به مديران اصحاب رسانه، از تلاش و زحمات خبرنگاران قدرداني کرد.

حيدريان بيان داشت: امروز به گواهي افکار عمومي، رسانه‌هاي گروهي در تعالي انس انسان‌ها با طبيعت نقشي بي‌بديل دارند به خاطر وجود تلاش‌گران رسانه‌هاي نوشتاري، شنيداري و ديداري است که با سخنان دلپذير شما دل‌هاي سخن‌پذير، خود شجره آگاهي‌‌بخشي و هم‌انديشي فرهنگ منابع طبيعي و آبخيزداري را سيراب مي سازند.

لذا در راستاي پيوند مردم با طبيعت و بنيان‌گذاري تعامل اصولي با جنگل‌ها، مراتع، بيابان‌ها و مشارکت مردم در حوزه‌هاي آبخيز به عنوان فرهنگ سازمنابع طبيعي و آبخيزداري شناخته مي‌شويد ما خادمان عرصه منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان به خاطر داشتن هم‌سنگراني چون شما بر خود مي‌باليم.

حيدريان تلاش خبرنگاران اين عرصه در امر اطلاع‌رساني را ستودني عنوان کرد و گفت: در اين راستا نبايد هيچ‌گاه تلاش خبرنگاران فعال که دغدغه‌اي جز اطلاع‌رساني و کمک به توسعه و حفظ عرصه‌‌هاي منابع طبيعي استان و اعتلاي ارزش‌‌هاي جامعه ندارند را ناديده گرفت.

با بيان اينکه خبرنگاران همواره از افراد اثر گذار اطلاع‌رساني در جامعه هستند، اضافه کرد: آنها چشم بيناي جامعه محسوب مي‌شوند. وي با تاکيد بر اينکه رسالت خبرنگاران بسيار حساس و مهم است، يادآور شد: اين قشر همواره حضور فعال و مؤثري در جامعه دارند. وي در بخش ديگري تصريح کرده است: فرارسيدن هفدهم مرداد "روز خبرنگار" فرصت ارزشمندي است که اين مناسبت شکوهمند و روز پاسداشت قلم را به همه خبرنگاران گران‌قدر، نويسندگان، هيأت تحريريه و کليه دست‌اندرکاران و صاحبان انديشه و قلم صميمانه تبريک و تهنيت عرض کنم.

علينقي حيدريان مديرکل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان همچنين از همدلي، همراهي و همکاري اصحاب رسانه درانعکاس اخبار و رويدادهاي مهم منابع طبيعي و آبخيزداري تشکر و قدرداني و از صميم دل آرزو کرد، ذات اقدس احديت، شما خوبان را در عصر جمهوري اسلامي ايران در مسير تحقق اهداف متعالي مکتب انسان‌ساز اسلام که از جان مايه مي‌گذاريد در کنف الطاف خاصه خويش قرار دهد.


 به همت خانه مطبوعات کشور برگزار شد؛
 کارگاه آموزشي روزنامه‌نگاري حرفه‌اي براي 70 منتخب خانه‌هاي مطبوعات استان‌ها  

سرويس خبر

مجمع عمومي ساليانه خانه مطبوعات کشور در 24 دي ماه سال‌جاري برپا خواهد شد.

رئيس هيات مديره خانه مطبوعات کشور از برگزاري دوره آموزشي روزنامه‌نگاري ويژه براي 70 نفر از منتخبان خانه‌هاي مطبوعات 23 استان کشور در روزهاي 21 و 22 و 23 مهر ماه‌‌جاري در تهران خبر داد و گفت: خوشبختانه اين دوره به همت خانه مطبوعات کشور و با همکاري معاونت مطبوعاتي و مرکز مطالعات و برنامه‌ريزي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي به نحو احسن در موسسه نشرآوران برگزار شد.

دکتر مصطفي کواکبيان با اشاره به اين که در حاشيه اين دوره آموزشي نشست اختصاصي اعضاي خانه‌هاي مطبوعات استان‌ها با هيات مديره خانه مطبوعات کشور برگزار شد، گفت: مهم‌ترين مشکلات و مطالبات روزنامه‌هاي محلي و روزنامه‌نگاران استان‌ها و نحوه برگزاري دوره‌هاي آموزشي براي تمامي اعضاي استان‌ها و حتي شهرستان‌ها نيز در نشست اختصاصي مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و مقرر گرديد مجمع عمومي ساليانه خانه مطبوعات کشور در 24 دي ماه در تهران برگزار شود.

وي با اشاره به حضور اساتيد برجسته روزنامه‌نگاري در اين کارگاه آموزشي علاوه بر دکتر انتظامي معاون امور مطبوعاتي و اطلاع‌رساني وزارت فرهنگ و ارشاد که تدريس مبحث مديريت در مطبوعات را برعهده داشت گفت: در اين کارگاه آموزشي آقايان دکتر محمد سلطاني‌فر، دکتر ضيايي‌پرور، دکتر رضائيان، دکتر انصاري، دکتر نمک‌دوست، فريدون صديقي، نوروز‌پور و مختاريان هرکدام مباحث جديد حرفه روزنامه‌نگاري را در زمينه‌هاي روزنامه‌نگاري عملي، مسووليت‌هاي اجتماعي روزنامه‌نگار، سخت خبر و نرم خبر در روزنامه‌نگاري، حقوق مطبوعات و قانون آزادي انتشار و دسترسي به اسناد و مدارک دولتي، اصول صفحه‌آرايي، قواعد تيتر‌نويسي و آشنايي با شبکه‌هاي اجتماعي ارائه دادند.

مدير مسوول روزنامه مردم‌سالاري با اشاره به برگزاري آزمون در پايان دوره گفت: خوشبختانه براي تمامي کساني که اين دوره را با موفقيت گذراندند از سوي مرکز مطالعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي گواهينامه ويژه صادر شد تا بتوانند در استان‌هاي خويش اين دوره‌ها را آموزش دهند.

مدير مسوول روزنامه پيام استان سمنان با اشاره به برگزاري موفقيت‌آميز همراه با رضايت‌مندي شرکت‌کنندگان که اکثرا با مدرک کارشناسي‌ارشد در اين کارگاه آموزشي شرکت کرده بودند اظهار داشت؛ خوشبختانه اين کارگاه آموزشي در اين سطح کمي و کيفي از سراسر کشور براي اولين بار برگزار مي‌شد که با پشتيباني و حمايت خاص وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي موجبات تقدير و تشکر شرکت‌کنندگان را از معاون مطبوعاتي فراهم کرد.


 18 واحد توليدي براي دريافت تسهيلات به بانک عامل معرفي شدند 

سرخه- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

اعضاي کارگروه ستاد تسهيل و رفع موانع توليد استان سمنان دريافت تسهيلات 18 واحد توليدي اين استان به ارزش 122 ميليارد ريال از بانک‌هاي عامل را مصوب کردند. بيست و هفتمين جلسه ستاد تسهيل و رفع موانع توليد استان سمنان که روز شنبه در فرمانداري شهرستان سرخه برگزار شد براي دريافت تسهيلات 18 واحد توليدي و صنعتي استان تصميم‌گيري شد.

با دريافت تسهيلات 122 ميليارد ريالي کارخانه‌هاي توليدي و صنعتي براي بيش از 120 نفر به صورت مستقيم شغل ايجاد مي‌شود.

همچنين در اين جلسه براي 27 واحد بخش کشاورزي با پرداخت تسهيلات 37 هزار ميليون ريالي موافقت شد.

با معرفي واحد هاي کشاورزي به بانک‌هاي عامل براي 66 نفر شغل ايجاد مي‌شود. در اين جلسه مشکلات 2 واحد توليد و صنعتي بررسي شد و براي رفع موانع توليد اين واحد‌ها تاکيد شد. 26 جلسه گذشته ستاد تسهيل و رفع موانع توليد مشکلات 197 واحد توليدي مطرح و بيش از 470 مصوبه داشته است. 824 واحد صنعتي و توليدي براي دريافت تسهيلات چهار هزار ميليارد ريالي در جلسات تسهيل و رفع موانع توليد به بانک‌هاي عامل معرفي شدند.