تاریخ 1395/04/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4246 برو جستجو جستجوی پیشرفته   علي سعدالدين خبر داد؛
 ايجاد پنجره واحد تجارت فرامرزي در گمرک استان سمنان 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرکل گمرک استان سمنان از ايجاد پنجره واحد تجارت فرامرزي در اين استان خبر داد.

علي سعدالدين در ديدار با نماينده مردم شهرستان‌هاي سمنان، مهديشهر و سرخه در مجلس شوراي اسلامي در دفتر مرکزي خانه مردم اظهار داشت: اين سامانه جامع باهدف تسريع در انجام تشريفات گمرکي و صادرات و واردات در گمرک استان سمنان ايجادشده است.

وي با اشاره به اينکه حذف کاغذ در امور گمرکي، شفافيت و جلوگيري از جعل اسناد و امکان استعلام به‌صورت الکترونيکي از ديگر مزيت‌هاي اين سامانه است عنوان کرد: با اجراي اين سامانه، همه دستگاه‌هاي مرتبط با امر تجارت فرامرزي با يکديگر به‌صورت اينترنتي متصل شده‌اند.

به گفته مديرکل گمرک استان سمنان اجراي استقرار سامانه‌هاي الکترونيکي و سيستمي شدن امور زمينه‌ساز تحقق دولت الکترونيک در کشور است که سامانه جامع گمرکي اين امکان را فراهم کرده است.

سعدالدين بيان کرد: سامانه جامع امور گمرکي، روند الکترونيکي شدن گمرک را کامل کرده و با کاهش در هزينه‌ها و زمان و تسهيل و روان‌سازي در انجام تشريفات گمرکي و نيز افزايش دقت و صحت در اين زمينه سبب ايجاد رضايت در تجار شده است.

وي بابيان اينکه گمرک امروزه به‌عنوان نخستين و مهم‌ترين مجري مقررات تجارت خارجي در کنار ساير عوامل مرتبط در اين عرصه، نقشي مهم و کليدي در توسعه تجارت قانوني و اعمال سياست‌هاي بازرگاني کشور ايفا مي‌کند گفت: گمرک استان تمام ظرفيت‌ها و امکانات خود را براي حمايت از توليدات داخلي و توليدکنندگان استاني و توسعه صادرات استان سمنان، به کار گرفته است.

مديرکل گمرک استان سمنان با اشاره به مشوق‌هاي موجود در امر توسعه صادرات در اين استان عنوان کرد: اگر صادرات، محور اصلي همه بخش‌ها اعم از رسانه‌ها، توليدکنندگان و فعالان بخش خصوصي و مسئولان دولتي قرار گيرد اقتصاد کشور متحول مي‌شود.

نماينده مردم شهرستان‌هاي سمنان، مهديشهر و سرخه در مجلس شوراي اسلامي هم با اشاره به لزوم توسعه صادرات استان سمنان گفت: بايد برنامه‌ريزي‌هاي لازم براي افزايش صادرات استان سمنان انجام شود.

احمد همتي اظهار داشت: بايد تلاش شود تا با افزايش صادرات، ميزان درآمد استان سمنان از اين محل افزايش يابد.

وي با اشاره به نقش مؤثر گمرک در توسعه صادرات بيان کرد: گمرک به‌عنوان يک سازمان مؤثر بايد بتواند با کارشناسي و شناسايي موانع و مشکلات سر راه توليدکنندگان و صادرکنندگان، براي رفع اين موانع راهکار ارائه دهد.

نماينده مردم شهرستان‌هاي سمنان، مهديشهر و سرخه در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اينکه تعدادي از صادرکنندگان استان سمنان در ديگر گمرکات کشور در حال فعاليت هستند افزود: گمرک بايد با طرح موضوع و مشکلات مربوط به صادرات استان سمنان، در کارگروه‌هاي تخصصي اين استان، نسبت به رفع آن موانع اقدام‌هاي فوري انجام دهد.

همتي با تأکيد بر لزوم همکاري همه دستگاه‌هاي متولي براي رفع مشکلات صنعت در استان سمنان عنوان کرد: آمار قاچاق کالا و ارز در کشور بيانگر وجود باندها و گروه‌ها و تشکيلات بزرگ فساد در اين مسير است.

وي با اشاره به اينکه بايد براي رفع مشکلات صنايع و توليد در استان سمنان با عبور از شعار به عمل رسيد گفت: امروز صنعت استان سمنان با مشکلاتي مانند حمل‌ونقل، آب، مشکلات مالي و بانکي و ورود کالاهاي قاچاق دست‌وپنجه نرم مي‌کند.

عضو مجمع نمايندگان استان سمنان در مجلس شوراي اسلامي با تأکيد بر لزوم افزايش مبارزه با قاچاق به‌عنوان نخستين گام حمايت از توليد داخلي عنوان کرد: براي مقابله با اين پديده شوم بايد اقداماتي طاقت‌فرسا انجام شود تا صنعت کشور از پا نيفتد.

همتي، از حذف قوانين دست و پاگير درزمينه واردات و صادرات، تسهيل واردات کالاهاي ضروري و تأمين نياز داخل از مبادي رسمي و نيز رقابتي شدن قيمت‌هاي توليدات داخل به‌عنوان برخي از عوامل مؤثر در مبارزه با قاچاق نام برد.


 مسئول دفتر شوراي سياست‌گذاري ائمه جمعه استان سمنان خبر داد:
 آغاز پنجمين نشست ائمه جمعه استان سمنان در مشهد مقدس  

دامغان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مسئول دفتر شوراي سياست‌گذاري ائمه جمعه استان سمنان از برگزاري پنجمين نشست ائمه جمعه اين استان در جوار بارگاه ملکوتي و نوراني ثامن‌الحجج(ع) از صبح روز گذشته و به مدت چهار روز خبر داد.

محمد‌حسن پيرچه در تماس تلفني با خبرنگار ما در دامغان به تشريح برنامه‌هاي اين نشست چهار روزه پرداخت و اظهار داشت: اين نشست چهار روزه در قالب اردوي آموزشي ويژه ائمه جمعه استان سمنان و در مشهد مقدس جريان دارد.

وي ياد آورشد: اقتصاد مقاومتي، شبکه‌هاي مجازي، فرهنگي و آموزشي، بازسازي عتبات عاليات، قاچاق کالا و ارز و شيوه‌هاي مقابله با گروه‌هاي انحرافي و تکفيري از مهم‌ترين محورهاي برگزاري نشست و اردوي آموزشي ائمه جمعه استان سمنان در مشهد مقدس است.

وي خاطرنشان کرد: در اين نشست و اردوي آموزشي چهار روزه ائمه جمعه استان سمنان، حجت‌الاسلام سيد‌رضا تقوي رئيس شوراي سياست ‌گذاري ائمه جمعه کشور، نماينده مقام معظم رهبري در استان و امام جمعه سمنان، استاندار سمنان، دبير ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور، ديبر ستاد بازسازي عتبات عاليات کشور و مدير کل آموزش و پرورش استان سمنان سخنراني خواهند کرد.

مسئول دفتر شوراي سياست گذاري ائمه جمعه استان سمنان با بيان اينکه در حال حاضر در 18 نقطه اين استان هر هفته نماز عبادي سياسي جمعه اقامه مي‌شود افزود: 600 نفر از برادران و خواهران در سطح استان سمنان به صورت افتخاري با ستادهاي برگزاري نماز جمعه همکاري دارند.

وي گفت: 10پروژه مصلي‌سازي در سطح استان سمنان در دست ساخت است که تاکنون براي ساخت اين تعداد مصلي 200 ميليارد ريال هزينه و براي تکميل نهايي اين پروژه‌ها به 180 ميليارد ريال ديگر اعتبار نياز است


 معاون بهره‌برداري و ديسپاچينگ شرکت توزيع برق استان سمنان:
 همکاري 21 واحد صنعتي در توليد برق با استفاده از مولّد مقياس کوچک در ساعات اوج بار 

سرويس خبر

معاون بهره‌برداري و ديسپاچينگ شرکت توزيع برق استان سمنان اعلام کرد: 21 واحد صنعتي استان از طريق مولّد مقياس کوچک (ديزل ژنراتور) در ساعات اوج بار، برق توليد نموده و با اين شرکت همکاري مي‌کنند.

به گزارش روابط عمومي شرکت توزيع برق استان سمنان، مهندس سعيد قدس با عنوان اينکه شرکت توزيع برق استان، وظيفه اجراي طرح صنايع خود تامين را برعهده دارد گفت: اين طرح جزء طرح‌هاي پيک سائي مي‌باشد و بار شبکه را در زمان اوج مصرف تعديل مي‌کند.

وي اظهار داشت: با مشارکت کنندگان در اين طرح، به عنوان يک توليد کننده برق رفتار شده و برق توليدي اين مولّدها در ساعات پيک شامل 11 الي 15 و 19 الي 23 به مدت 8 ساعت در دوره همکاري خريداري مي‌شود.

وي تصريح کرد: ماه‌هاي تير و مرداد که همراه با رشد فزاينده مصرف انرژي مي‌باشد، قرارداد لازم بين مشترکان صنعتي و خود تامين و اين شرکت منعقد گرديده و تاکنون توان تفاهم شده براي توليد در پيک بار حدود 20 مگاوات مي‌باشد.

مهندس قدس خاطرنشان ساخت: بر اساس اين طرح، شرکت توزيع برق استان هر کيلووات ساعت برق توليدي را مطابق با قيمت ابلاغي شرکت توانير خريداري مي‌نمايد و واحدهاي صنعتي که در برنامه تعميرات و تعطيلات ساليانه نيز مشارکت کنند از مزايا و تسهيلات لازم برخوردار خواهند شد.


 مبارزه با علف‌هاي هرز در بيش از 22 هكتار از مزارع گندم و جو در استان  

سرويس خبر

مدير حفظ نباتات استان از مبارزه با علف‌هاي هرز در بيش از 22 هكتار از مزارع گندم و جو در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي سازمان جهادکشاورزي استان سمنان، عباس مشيريان گفت: کار مبارزه با علف‌هاي هرز تا کنون در بيش از 5 /22073 هکتار از مزارع گندم و جو انجام شده و در بقيه سطوح مبارزه به صورت اختصاصي با علف‌هاي پهن و نازک برگ انجام شده است.

وي افزود: در 16877 هکتار از مزارع گندم اعم از آبي و ديم و 5169 هکتار از مزارع جو به صورت توام و در بقيه سطوح با علف‌هاي هرز پهن و نازک‌برگ مبارزه انجام شده است.

مدير حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزي استان با اشاره به زمان مبارزه با علف‌هاي هرز در مزارع غلات به کشاورزان غلات کار استان توصيه کرد با توجه به تاثير نا مطلوب علف‌هاي هرز بر کيفيت و کميت محصول توليدي و اثر آن بر قيمت محصول، کار مبارزه را با دقت و جديت بيشتر و با استمداد از اعضاء شبکه مراقبت پيگيري نمايند.


 ثبت اختراعي ديگر از محققان دانشگاه سمنان در حوزه برق 

سرويس خبر

«ترانزيستور نانو مقياس اثر ميداني باله‌اي با کانال اصلاح شده مدور» توسط محققان دانشکده مهندسي برق و کامپيوتر دانشگاه سمنان با همکاري پارک علم و فناوري اين دانشگاه ثبت اختراع شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه سمنان، داود معروفي مسئول مرکز مالکيت فکري پارک علم و فناوري دانشگاه سمنان با اعلام اين خبر گفت: «ترانزيستور نانو مقياس اثر ميداني باله‌اي با کانال اصلاح شده مدور» توسط دکتر علي اصغر اروجي عضو هيأت علمي دانشکده مهندسي برق و کامپيوتر دانشگاه سمنان، فاطمه کريمي دانشجوي دکتري اين رشته و پارک علم و فناوري دانشگاه سمنان در اداره کل مالکيت صنعتي و ثبت اختراع به شماره 88721 به ثبت رسيد.

دکتر اروجي در توضيح اين اختراع گفت: اين ساختار براي اولين بار است که روي ترانزيستور اثر ميداني باله‌اي شکل با تکنولوژي سيليسيم بر روي عايق ارائه شده و با توجه به مراحل ساخت ساده و مزايايي که دارد، کانديداي مناسبي براي ساخت ترانزيستور با تکنولوژي ذکر شده پيشنهاد مي‌شود.

وي افزود: در اين ساختار از دو راه کار همزمان باريک کردن قسمت بالايي کانال و گستردگي مدور سمت پاييني کانال استفاده شده و با اين نوع اصلاح اثرخودگرمايي، اثرات کانال کوتاه، اثر حامل‌هاي داغ، قابليت اطمينان به ساختار، طول عمر، سرعت افزاره و بدنبال آن ولتاژ شکست ساختار به‌طور همزمان بهبود يافته است.


 پرداخت تسهيلات سامانه بهين ياب به 129 واحد توليدي سمنان مصوب شد 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

ارايه تسهيلات به 129 واحد توليدي استان سمنان که در سامانه بهين ياب ثبت‌نام کرده بودند، در بيست و سومين نشست ستاد تسهيل و رفع موانع توليد استان مصوب شد.بيست و سومين نشست ستاد تسهيل و رفع موانع توليد استان سمنان در سالن غدير استانداري، با حضور محمدرضا خباز استاندار، جمعي از مديران واحد هاي توليد و صنعتي، مسئولان اقتصادي و مديران عامل بانک‌هاي سمنان برگزار شد. در اين نشست، پرونده 129 واحدهاي توليدي، صنعتي و کشاورزي بررسي و تسهيلات آنان مصوب شد.

در اين نشست، پرونده 28 واحد صنعتي بررسي و 385 ميليارد ريال تسهيلات براي رونق اين واحد ها مصوب شد که با راه‌اندازي و فعال شدن اين واحدها و افزايش ظرفيت توليد آنان، براي 553 نفر شغل جديد ايجاد مي‌شود.

پرونده 101 شرکت توليدي بخش کشاورزي استان سمنان نيز در اين نشست بررسي و با پرداخت تسهيلات بيش از 290 ميليارد ريال به اين واحدها موافقت شد که با فعال شدن اين واحدها براي يک هزار و 107 نفر شغل جديد ايجاد مي‌شود. تاکنون با تشکيل 22 جلسه ستاد تسهيل و رفع موانع توليد استان سمنان، پرونده 157 واحد صنعتي بررسي و پرداخت هزار و 700 ميليارد ريال تسهيلات در اين ستاد مصوب شده است.در اين نشست پرونده 6 واحد توليدي مشکل دار در خصوص بيمه، ماليات، سرمايه در گردش، بدهي معوقه، مشکلات نقدينگي و... بررسي و دستورات لازم صادر شد.


 دامپزشکي پيشگام در کنترل بيماري‌هاي مشترک بين انسان و حيوان است 

سرويس خبر

معاون سلامت اداره کل دامپزشکي استان با اعلام اين خبر افزود: بر اساس تعريف سازمان جهاني بهداشت (WHO)، هرگونه بيماري‌ يا عفونتي که به طور طبيعي بين حيوانات مهره‌دار و انسان انتقال مي‌يابند؛ به عنوان بيماري‌هاي قابل انتقال بين انسان و حيوان (زئونوزها) شناخته مي‌شوند. از بين 1415 عامل بيماري‌زاي شناخته شده در انسان، 868 مورد (61 درصد) از طريق حيوانات به طور مستقيم يا غير مستقيم انتقال مي‌يابند. انسان‌ها مي‌توانند بيماري‌هاي مشترک انسان و دام را از تماس با پرندگان آلوده، جوندگان، خزندگان، دوزيستان، حشرات و ساير حيوانات اهلي و وحشي دريافت کنند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل دامپزشکي استان سمنان، دکتر حسن‌هاشم‌زاده در ادامه گفت: شايع‌ترين بيماري‌هاي مشترک انسان و دام: شامل بيماري سل، بروسلوز، هاري، شاربن (سياه زخم)، عفونت‌هاي قارچي، سالمونلوز، لپتوسپيروز، عفونت کمپيلوباکتر، عفونت ژيارديا، عفونت کريپتوسپوريديوم، کرم‌هاي گرد مي‌باشد.

وي همچنين افزود: مجموعه دامپزشکي، با قدمتي نزديک به يک قرن و تجربه‌هاي موفق در کنترل و مبارزه با زئونوزها و ساير عوامل تهديد‌کننده‌ي سلامت جامعه، تمامي توان و ظرفيت‌هاي خود را در مقابله با مشکلات و عوارض ناشي از تخريب محيط‌‌زيست، کاهش بهداشت، فقر و تهديد امنيت و ايمني مواد غذايي به کار بسته است و پيشگام در کنترل بيماري‌هاي مشترک انسان و حيوان است. وي در ادامه گفت: شاخه‌هاي مختلف فعاليت دامپزشکان به ويژه در حوزه‌ها پايش، تشخيص نظارت، مراقبت، پيشگيري، مهار و ريشه‌کني بيماري‌هاي قابل انتقال بين حيوان و انسان (زئونوزها) و بيماري‌هاي منتقله به وسيله مواد غذايي با منشا دامي، سبب ايجاد مخاطرات شغلي و بيماري‌هاي منتقله از حيوانات زنده و توليدات آنها شده که لزوم رده‌بندي حرفه مقدس دامپزشکي به عنوان مشاغل سخت و مخاطره‌آميز را طلب مي‌کند.

وي گفت: اهم اقدامات انجام شده اداره کل دامپزشکي استان سمنان در مبارزه با زئونوزها در سه ماهه اول سال 1395 شامل واکسيناسيون بيماري شاربن 470000 راس و بروسلوز 20000 راس و‌هاري 2100 راس و تست سل 4222 راس و خونگيري بروسلوز 2282 راس مي‌باشد. و تعداد 409503 راس دام و 844000 متر مربع جايگاه دام سم‌پاشي شده است.


 وجود 367 هزار رأس دام مازاد بر ظرفيت در مراتع استان سمنان 

سرويس خبر

رئيس اداره مرتع منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان از وجود 367 هزار رأس دام مازاد بر ظرفيت در مراتع استان سمنان که تهديدي براي منابع طبيعي اين استان محسوب مي‏‌شود خبر داد.

به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاوزي استان سمنان، بر اساس پرونده‌‏هاي مميزي مرتع، يک‌هزار و 327 سامانه عرفي با هشت هزار و 781 خانوار دامدار در مراتع استان سمنان شناسايي شده است وي تصريح کرد: کل دام موجود و مجاز مراتع استان سمنان به ترتيب نزديک به يک ميليون و 471 هزار و 185 و يک ميليون و 104 هزار و 676 واحد دامي برآورد شده است.

وي کمبود مراتع ميان‏بند و بهره‏‌برداري مراتع استان سمنان به شکل سنتي و روستايي را از مشکلات مراتع استان سمنان عنوان کرد و چراي طولاني مدت و فشار چراي دام در مناطق ييلاقي را بيشتر از ساير مناطق دانست.

به گفته جلالي، اجراي برنامه‏‌هاي آموزشي و ترويجي براي استفاده صحيح و اصولي از مراتع، اجراي برنامه‏‌هاي اصلاحي و احيايي مرتع در راستاي افزايش ظرفيت مراتع مي‏‌تواند گامي براي بهبود وضعيت مراتع استان سمنان و کاهش دام مازاد بر ظرفيت مراتع استان سمنان باشد.

رئيس اداره مرتع منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان هماهنگي با ساير دستگاه‏‌ها از جمله امور دام در راستاي اصلاح‌نژاد دام، تبديل دام کوچک به بزرگ و نيز بهبود وضعيت گله را در کاهش وابستگي دام به مرتع مهم دانست.

وي تصريح کرد: هماهنگي با مديريت زراعت جهاد کشاورزي استان سمنان براي افزايش توليد علوفه غيرمرتعي که ماحصل آن کاهش وابستگي دام به علوفه مرتعي خواهد بود، مي‏‌تواند در بهبود وضعيت مراتع استان سمنان و کاهش دام مازاد بر ظرفيت مراتع مؤثر باشد.رئيس اداره مرتع منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان برنامه‏‌ريزي براي مديريت چرا، کنترل ورود و خروج دام در مرتع، راه‏‌اندازي تشکل‏‌ها و تعاوني‏‌هاي مرتع‏‌داري و نيز افزايش مشارکت‏‌هاي مردمي در اجراي برنامه‏‌هاي مرتع‏‌داري را در مديريت مراتع استان سمنان حائز اهميت دانست. جلالي اظهار کرد: کاهش واگذاري‏‌هاي اراضي ملي به متقاضيان و استفاده‏‌هاي چند منظوره از مرتع با توجه به پتانسيل‏‌هاي موجود کشت گياهان دارويي، زنبورداري، آبزي پروري، اکوتوريسم و... در نتيجه تغيير معيشت بهره‏‌برداران خواهد بود


 شرکت طب پلاستيک به‌ عنوان برگزيده صنعت کشور انتخاب شد  

سرويس خبر

مراسم روز ملي صنعت و معدن با حضور وزير صنعت، معدن و تجارت، معاونان وزارت صنعت، تعدادي از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي ايران و مديران بخش‌هاي صنعت و معدن و کشاورزي عصر شنبه 19 تيرماه در سالن اجلاس سران اسلامي برگزار شد. در اين مراسم، شرکت طب پلاستيک عضو اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي سمنان به‌ عنوان يکي از برگزيدگان روز ملي صنعت بود، سعيد ترکمان رئيس هيات مديره شرکت تنديس و لوح تقدير خود را از مسئولان مراسم دريافت کرد.

اين برنامه به طور معمولي و در سال‌هاي گذشته در 10 تيرماه برگزار مي‌شد اما امسال به دليل مواجه شدن با ماه رمضان با 9 روز تاخير برگزار شد.

 


 روي خط پيام - 33332379 

قابل توجه بانک‌هاي استان

سپرده‌گذاران بانکي سپرده‌هاي خود را با توجه به قرار داد دو طرفه به بانک مي‌گذارند و بانک را امين سپرده‌هاي خود مي‌دانند. در اينجا بانک به صورت يکجا تصميم مي‌گيرد که سود سپرده‌ها را کم کند. آنها در واقع با بانک محل قرارداد بسته اند نه بانک مرکزي.

آيا هنگامي که سود سپرده‌ها کم مي‌شود اقساط بدهکاران به بانک‌ها هم کم مي‌شود يا اين جاده مثل بسياري از جاده‌ها يک طرفه است؟

هاشميانپيشنهادي به استاندار محترم سمنان

خدمت استاندار محترم سمنان پيشنهاد مي‌کنم تا ايجاد زمينه‌هاي اشغال براي نيروي کار به ويژه فارغ التحصيلان دانشگاهي و آماده به کار استان ترتيبي اتخاذ نمايند کارکناني که در دستگاه‌ها، موسسات، نهادها، ارگان‌ها و شرکت‌هاي دولتي و شبه دولتي و خصوصي که داراي چند شغل هستند به استثناي شغل اصلي بقيه شغل‌ها را از آنها گرفته و به نيروي واجدالشرايط بيکار داد. به خصوص اين که برخي دستگاه‌هاي دولتي و شرکت‌هاي شبه‌دولتي از بازنشسته‌ها براي تامين پست‌هاي خالي استفاده مي‌کنند که در اينجا هم مي‌توان کار آنها را به جوانان جوياي کار واگذار کرد تا لااقل جوانان عزيز سمنان و هم استاني ما بتوانند براي خود تشکيل زندگي بدهند.

هم‌ولايتيبرخورد غيراصلاحي برخي ماموران!

در روز جمعه در بازگشت از مسير قم به گرمسار در عوارض اول، در حالي که در صف ورود به پرداخت عوارض متوقف بودم مامور راهنمايي رانندگي، اقدام به جريمه کردن به بهانه نبستن کمربند ايمني سرنشين کرد. در حالي که مي‌بايست با توجه به متوقف بودن خودرو تذکر دهد که بعد از پرداخت عوارض کمربندها را ببنديد اينگونه برخوردهاي غيراصلاحي، راهي به جائي نخواهد برد و فقط خستگي سفر را بر مسافران دو چندان مي‌کند.

ابراهيمياندرخواست از نمايندگان پزشک!

از نمايندگان محترم مردم در مجلس شوراي اسلامي که پزشک هستند تقاضا داريم نسبت به پرداخت‌هاي نجومي در مجموعه دانشگاه‌هاي علوم پزشکي به بهانه اجراي طرح تحول سلامت رسيدگي کنند و هرچه سريع‌تر چنين پرداخت‌هاي غيرمتعارفي را متوقف نمايند تا مردم اعتمادشان به نظام اسلامي آسيب نبيند.

حيدريبه جاي قطع يارانه حقوق‌هاي نجومي را قطع فرماييد

دولتي که به دنبال قطع يارانه افرادي که بالاي سه ميليون تومان حقوق مي‌گيرند است اي کاش به دنبال حذف حقوق‌هاي چند صد ميليوني مديران خود نيز بود. معلوم است که کسري بودجه دولت از کجا نشات مي‌گيرد.

مجيد همتيدانشجويان با تلاش و کوشش حق خود را بگيرند

آه و سوز دانشجويان در ديدار با رهبري حکايت از مشکلاتي در کشور مي کرد که مسئولان معتقد به زندگي اشرافي در جامعه به وجود آورده‌اند. راه اصلاح اين معضل و نجات انقلاب از اين آفت به دست خود دانشجويان است که در مطالبه‌گري برحق خود بايستند تا راه باز بشود و با آگاهي عموم مردم زمينه روي کار آمدن افراد انقلابي و دلسوز در عرصه مديريتي کشور فراهم بشود.

فرجي از سمنانجلوي توليد خوراکي‌هاي مضرر را بگيريد

سال‌هاست رسانه‌ها به طور مرتب از عوارض خطرناک و مصرف نوشابه‌ها و آب ميوه‌هاي گازدار هشدار مي‌دهند. بديهي است اين اطلاع رساني‌هاي مستند درصورتي مفيد است که توليدات آنها محدود گردد.

الناز مراديخدمات پس از فروش خودروها گران است

خدمات پس از فروش خودروهاي شرکت کرمان موتور خيلي گران است. دليل آن هم انحصاري بودن اين شرکت مي‌باشد. از سازمان حمايت از مصرف کننده مي خواهيم به وظيفه قانوني خود در اين مورد اقدام نمايد و پيگير حل مشکل باشد.

يک شهروندجوابيه معاونت اجتماعي فرماندهي انتظامي استان سمنان به ستون روي خط پيام

با توجه به درج پيام يکي از شهروندان محترم گرمساري در ستون روي خط پيام 29 خرداد ماه در خصوص نصب چراغ راهنما در معابر شهر گرمسار، مراتب به پليس راهور آن شهرستان اعلام شد که مطلب زير به عنوان جوابيه به حضور ارسال مي‌شود:

طي بررسي صورت گرفته معابر و چهارراه‌هاي اصلي سطح شهر گرمسار داراي چراغ راهنما است و ساير چهار راه‌ها نيز با توجه به حجم کم تردد خودرو و عابر پياده نيز به نصب چراغ ندارد.

ضمن قدرداني از توجه اين شهروند محترم به امور ترافيکي شهر بار ديگر معابر و خيابان‌ها از سوي کارشناسان پليس راهور بررسي مي‌شود که در صورت نياز به نصب چراغ راهنما، مراتب در شوراي ترافيک شهرستان مطرح و در صورت اخذ مصوبه نسبت به نصب و راه اندازي چراغ راهنما در ساير معابر اقدام خواهد شد.

معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي استان سمنان
سرهنگ دوم حسين پيوندي