تاریخ 1395/04/05 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4235 برو جستجو جستجوی پیشرفته   امام‌جمعه ميامي:
 تربيت مربيان و قاريان قرآني در دستور کار قرار گيرد  

رئيس شوراي توسعه فرهنگ قرآني شهرستان ميامي گفت: تربيت مربيان و قاريان قرآني در دستور کار اين شورا قرار گيرد.

به گزارش روابط عمومي نمايندگي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان ميامي، ظهر امروز سومين جلسه شوراي توسعه فرهنگ قرآني در محل دفتر امام‌جمعه شهرستان ميامي برگزار شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمين قربانعلي صفايي‌پور،امام‌جمعه و رئيس شوراي توسعه فرهنگ قرآني شهرستان ميامي، ضمن اهميت ماه مبارک رمضان، قرائت قرآن و دعا را بهترين اعمال در ماه مبارک رمضان برشمرد.

وي افزود: ماه رمضان،هجرت دروني انسان است به‌سوي الي‌الله و با تزکيه و تهذيب ماه ميهماني خدا را گرامي بداريم.

امام‌جمعه ميامي: تربيت مربيان و قاريان قرآني در دستورکار قرار گيرد

امام‌جمعه ميامي گفت: محور ضيافت خداوند متعال دعوت و لذات معنوي و روحاني و وارستگي کامل از بت‌هاي دروني مي‌باشد که رسيدن به اين مقامات عاليه مقدمه ورود به معدن عظمت الهي است.

رئيس شوراي توسعه فرهنگ قرآني تصريح کرد: خداوند در ماه مبارک رمضان توفيق روزه‌داري را به بندگان خود داده است، پس به‌درستي لحظه‌به‌لحظه آن را با قرائت قرآن و ذکر درک کنيم.

صفايي‌پور گفت: تربيت مربيان و قاريان قرآني در دستور کار قرار گيرد و با تربيت فرزندان خود با رهنمودها و آيه‌هاي قرآني آينده‌اي روشن را براي آن‌ها فراهم‌ سازيم.

امام‌جمعه ميامي گفت: يکي از بهترين برنامه‌ها در مقابل جنگ نرم دشمن، آموزش قرآن و سبک زندگي قرآني در جوامع ما مي‌باشد.

در ادامه، رضا مهديان، سرپرست نمايندگي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان ميامي گفت: هم‌زمان با ماه مبارک رمضان، برنامه‌هاي قرآني مختلفي در سطح شهرستان ميامي برگزار خواهد شد.

وي افزود:برگزاري کلاس‌هاي آموزشي، محافل انس با قرآن، اجراي تواشيح، بازديد از مراکز قرآني، و... از مهم‌ترين برنامه‌هاي قرآني ماه مبارک رمضان مي‌باشد.

ميامي: خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان


 جلسه شوراي فرهنگ عمومي ميامي
 «هفته حجاب» فرصتي براي ترويج سبک زندگي اسلامي است 

ميامي: خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

امام جمعه ميامي با اشاره به لزوم بهره برداري ويژه از مناسبت‌هاي ملي و مذهبي گفت: هفته حجاب و عفاف در تيرماه فرصتي مناسب براي ترويج فرهنگ و سبک زندگي اسلامي است .به گزارش روابط عمومي نمايندگي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان ميامي، حجت‌الاسلام قربانعلي صفايي‌پور ظهر پنج‌شنبه در خلال سومين نشست شوراي فرهنگ عمومي ميامي در سال95، به ميزباني دفتر خود، ضمن اشاره به لزوم برنامه‌ريزي دقيق براي استفاده از ظرفيت هفته حجاب و عفاف در جامعه، بيان داشت: حجاب و عفاف يکي از مهم‌ترين تاکيدات مقام معظم رهبري در اجراي سبک زندگي اسلامي است که بايد ترويج آن در بين نسل جوان با جديت مد نظر باشد.

وي افزود: بد حجابي نوعي آسيب است که متاسفانه جوانان ما با وجود هجمه سنگين فرهنگي دشمنان، از تهديداتش در امان نيستند لذا بايد در باره اين مقوله مهم، اهتمام ويژه داشت.

رمضان ماه خودسازي است

رئيس شوراي فرهنگ عمومي ميامي، رمضان را فرصتي براي خودسازي برشمرد و گفت: ماه رمضان بهترين فرصت براي تلاوت قرآن، دعا و خودسازي است.

صفايي‌پور بيان داشت: ليالي قدر، اوقات فراغت، مراسم گراميداشت شهداي هفتم تيرماه، هفته حجاب و عفاف و اوقات فراغت جوانان مناسبت‌هايي در تيرماه هستند که مي‌توان با برنامه‌ريزي دقيق در شوراي فرهنگ عمومي براي آنها، در راستاي بالا بردن کيفيت برنامه‌هاي معنوي سطح شهرستان اقدام کرد.

وي افزود: حضور جوانان در مراسم‌هاي ملي مذهبي مي بايست در برنامه‌ريزي دستگاه‌هاي فرهنگي لحاظ شود چرا که امروز مقابله با هجمه فرهنگي دشمنان در برابر اين قشر، اهميت به سزايي دارد.

رئيس شوراي فرهنگ عمومي شهرستان ميامي در ادامه از مسئولان خواست تا در راستاي صدور مجوزهاي لازم براي برنامه‌هاي فرهنگي وهنري در سطح شهرستان ميامي اقدام کنند.

رضا مهديان دبير شوراي فرهنگ عمومي ميامي نيز در ادامه، گفت: همزمان با ماه مبارک رمضان برنامه‌هاي قرآني مختلفي در سطح اين شهرستان برگزار خواهد شد که محفل انس با قرآن، مسابقات قرآن و اذان، همايش‌هاي قرآني و... از مهم‌ترين اين برنامه‌ها است.


 حجت‌الاسلام محمدي:
  محافل انس با قرآن با هدف ترويج برنامه‌هاي ديني و قرآني برگزار شود  

ميامي: خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مسئول تربيت وآموزش سپاه ناحيه ميامي گفت: محافل انس با قرآن با هدف ترويج برنامه‌هاي قراني وديني در سطح شهرستان برگزار شود.

به گزارش روابط عمومي نمايندگي اداره فرهنگ و ارشاد، نشست هماهنگي برنامه‌هاي قرآني دهه دوم ماه مبارک رمضان در سالن جلسات نمايندگي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان ميامي برگزار شد.

حجت‌الاسلام ابوذر محمدي گفت: ترويج فرهنگ انس با قرآن مجيد و آموزش صحيح قرائت قرآن و بهره‌مندي مردم به‌ويژه جوانان و نوجوانان از مفاهيم قرآن مجيد در طرح‌هاي قرآني گنجانده شود.

مسئول تربيت و آموزش سپاه ناحيه ميامي افزود: محافل انس با قرآن، تفسير و کلاس‌هاي آموزشي نبايد فقط در ماه مبارک رمضان اجرا شود بلکه بر همه ما لازم است تا در جهت توسعه قرآن در همه زمان‌ها و مکان‌ها تلاش نماييم.وي افزود:با توجه به تأکيد مقام معظم رهبري که فرموده‌اند يکي از کارهاي لازم در کشور، رواج جلسات تلاوت و استماع قرآن است که بايد در اين جهت کوشش بيشتري شود، پس وظيفه ماست تا درجهت برگزاري اين جلسات کوشش کنيم.در ادامه مهدي فرهنگ دوست، مسئول فرهنگي سپاه ناحيه ميامي از اجراي برنامه‌هاي فرهنگي هنري و قرآني با همکاري اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان ميامي خبر داد.

وي افزود: برگزاري محفل انس با قرآن در هفته‌هاي آتي مي‌تواند به رشد و توسعه فرهنگ قرآني در شهرستان ميامي کمک خوبي کند.

در ادامه رضا مهديان، سرپرست نمايندگي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان ميامي گفت: ماه پربرکت رمضان بهار قرآن است و برگزاري محافل قرآني مي‌تواند بر تداوم جلسات انس با قرآن در ماهه‌‌هاي ديگر کمک نمايد.وي افزود: ترويج و نهادينه شدن فرهنگ قرآني و ارتقاي سطح فرهنگ عمومي در سطح شهرستان ميامي و به‌ويژه در بين نسل نوجوانان و جوانان از اهداف اصلي اجراي برنامه‌هاي قرآني و فرهنگي در ماه مبارک رمضان در اين شهر است.وي افزود: هم‌زمان با ماه مبارک رمضان با هماهنگي و همکاري تعدادي از دستگاه‌هاي فرهنگي شهرستان ازجمله ارشاد، سپاه، تبليغات، کتابخانه‌هاي عمومي و... برنامه‌هاي قرآني مختلفي در سطح شهرستان ميامي برگزار خواهيم کرد.

در ادامه مقرر شد محفل انس با قرآن با حضور قاريان مطرح استاني شهرستان ميامي برگزار شود.

دراين جلسه مسئول اداره کتابخانه هاي عمومي شهرستان ومدير موسه قرآني آواي نورشهر ميامي نيز حضور داشتند.


 امام جمعه موقت شاهرود:
 دريافت کنندگان حقوق هاي نجومي اقشار محروم را در نظر داشته باشند 

شاهرود - ايرنا - امام جمعه موقت شاهرود گفت: دريافت کنندگان حقوق هاي نجومي بايد اقشار محروم جامعه را در نظر بگيرند که براي گذران عادي زندگي خود با مشکلات دست وپنجه نرم مي کنند.

به گزارش ايرنا حجت الاسلام عباس اميني در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته شاهرود که در مصلاي نيمه کاره پيامبر اعظم (ص) برگزار شد، افزود: اين افراد در حالي از بيت المال اين دريافتي هاي سنگين را دارند که پرداخت حقوق و عيدي کارگران و بازنشستگان شرکت البرز شرقي گاهي اوقات تا چندماه به تعويق مي افتد.

وي با تذکر اين نکته که، دريافت ارقام نجومي توسط گروهي نبايد همه مديران را زير سوال ببرد، افزود: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند، بايدهوشيار بود تا مدبران پاک دست نظام زير سوال نروند.

خطيب جمعه موقت شاهرود با بيان اينکه برخي مسووليت را وسيله چنگ اندازي به بيت المال قرار مي دهند، افزود: بيت المال حاصل خون شهداست و دولت بنابه تاکيد رهبري موظف به پيگيري ،اطلاع رساني شفاف و قانع نمودن مردم شده است .

حجت الاسلام اميني گفت:برخي که در بانک ها ،بيمه ها و ديگر مسئوليت ها مشغول هستند نبايد به بيت المال دسترسي خاص داشته و استفاده ويژه ببرند.

وي با اشاره به اينکه آمريکا و دست پرورده هايش با دلار هاي عظيم نفتي در گوشه و کنار جهان مانند سوريه ،عراق ،يمن و بحرين حقوق بشر را زير گذاشته و با جنايت هاي بي رحمانه به کشتار دست مي زند ،تاکيد کرد:حقوق بشر دستاويز و شعاري براي اهداف سياسي غرب است .

امام جمعه موقت شاهرود با اشاره به حادثه اصابت موشک ناو جنگي آمريکا و سقوط هواپيماي مسافر بري ايران در خليج فارس گفت: ايران اسلامي خود از قربانيان مهم تروريسم بين الملل است .

اميني با اشاره به سالروز حادثه ترور مقام معظم رهبري و انفجار دفتر حزب جمهوري اسلامي در تيرماه1360 گفت: لطف الهي و تدابير به موقع امام راحل از برهم خوردن اوضاع کشور در آن زمان جلوگيري کرد.

خطيب اين جمعه شاهرود با بيان اينکه مردم ايران اسلامي براساس شواهد و مدارک موجود از قرون گذشته به ساخت و ساز و تعمير عتبات عاليات کمک هاي فراوان کرده اند ،تاکيد کرد: امروزه نيز لازم است مردم براي بازسازي اين مکان هاي مقدس توجه بيشتري داشته باشند.

وي ادامه داد:امروزه دفاع از اسلام و مسلمين در سوريه و عراق همانند زمان دفاع مقدس با نثار جان و مال مردم و جوانان مسلمان از ايران و کشورهاي مسلمان آزاديخواه در حال انجام است و کمک به اين رزمندگان ضروري است.

اميني با محکوم کردن لغو تابعيت شيخ عيسي قاسم توسط حاکمان دست نشانده انگليسي بحرين ،ادامه داد:با اين اقدام ، زنگ خطر براي حاکمان بحرين به صدا درآمده است.

خطيب موقت جمعه شاهرود بر استفاده مناسب از فرصت شب هاي قدر و شب و روز عيد فطر و بهره معنوي بيشتر از قرآن تاکيد کرد.

وي با تقدير ازفعاليت ها و تلاش هاي دادستان و قضات دستگاه قضايي شاهرود ،هفته گرامي داشت قوه قضاييه را فرصتي مناسب براي تبين فعاليت هاي اين حوزه به مردم دانست.

او به ديدار هاي اخير رهبر معظم انقلاب با دانشجويان و دانشگاهيان هم اشاره کرد و گفت:گرايش هاي مختلف سياسي و اجتماعي در دانشگاه ها بايد بر مدار اسلام وانقلاب فعاليت کنند.


 فرماندار شاهرود:
 حجم بالاي پرونده هاي قضايي نگران کننده است 

شاهرود- ايرنا- فرماندار شاهرود گفت: وجود 33 هزار پرونده قضايي در شهري با 200 هزار نفر جمعيت بسيار نگران کننده است.

به گزارش ايرنا، سيد محمدرضا هاشمي روز پنجشنبه در همايش گراميداشت هفته قوه قضاييه در سالن هلال احمر شاهرود، يادآور شد: در شهرستاني که بيش از هزار شهيد تقديم انقلاب کرده و در کلام مقام معظم رهبري با صفا خوانده مي شود، نبايد شاهد آسيب هاي اجتماعي بود.

وي با تأکيد بر لزوم همکاري اساتيد و دانشگاهيان، طلاب و موثران شهر براي کاهش آسيب ها و ناهنجاري هاي اجتماعي ابراز داشت: بخشي از پايان نامه هاي دانشگاهي را بايد به سوي بررسي بهبود وضعيت اجتماعي و کاهش طلاق سوق داد.معاون استاندار سمنان مردم شاهرود را نماد همدلي و وحدت دانست و افزود: چهار شبانه روز آب شرب هفت روستاي اين شهرستان قطع بود و در اين مدت مردم با بزرگي و صبوري لب به اعتراض نگشودند.

همچنين مدير آموزش و پرورش شهرستان شاهرود با اشاره به توجه اين اداره و همکاري با مراجع قضايي براي آگاهي بخشي به دانش آموزان گفت: سال تحصيلي گذشته مباحث مختلفي براي افزايش آگاهي دانش آموزان نسبت به جرايم و تخلفات با حضور کارشناسان قضايي در مدارس مطرح شد.

سيدحبيب الله مير ابوالحسني اضافه کرد: بسياري از جرايم به دليل نداشتن آگاهي اتفاق مي افتد و گفت وگوي رودرروي مسئولان قضايي با نوجوانان در کاهش آسيب ها و جرايم بسيار موثر است.وي توجه به فرزندان و خانواده هاي زندانيان را نيز بسيار مهم دانست و تصريح کرد: بنابر تفاهم نامه همکاري ميان آموزش و پرورش با انجمن حمايت از زندانيان و بيماران خاص، پرداخت شهريه مدارس و کلاس هاي آموزشي تمامي دانش آموزان تحت پوشش به طور رايگان و يا با تخفيف 80 درصد انجام مي شود.در اين همايش روساي دستگاه هاي اجرايي تابعه قوه قضاييه در شهرستان و تعدادي از کارکنان نمونه آن ها تجليل شدند.


 امام‌جمعه ميامي: انقلاب و نهضت ما در خدمت قرآن است  

امام ‌جمعه ميامي گفت: انقلاب و نهضت ما در خدمت قرآن است و وظيفه‌داريم در جهت خدمت به جامعه قرآني تلاش کنيم.

به گزارش روابط عمومي نمايندگي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان ميامي، صبح امروز امام‌جمعه ميامي به همراه تعدادي از مسئولين شهرستان ميامي از مراکز و محافل قرآني شهرستان ميامي بازديد کردند.

حجت‌الاسلام قربانعلي صفايي‌پور، امام‌جمعه ميامي در اين بازديد گفت: سرمايه دنيا و آخرت همه ما قرآن است و قرآن و اهل‌بيت به هم پيوند خورده‌اند و رمز موفقيت انسان تمسک به اين دو مي‌باشد.

رئيس شوراي توسعه فرهنگ قرآني شهرستان ميامي گفت: عمل کردن به قرآن و سيره اهل بيت(ع) رمز پيروزي و موفقيت ما خواهد بود.

امام‌جمعه ميامي گفت: سبک زندگي قرآني در خانواده‌ها بايد نهادينه شود و تلاش کنيم آموزش و تربيت قرآني را از دوران کودکي آغاز کنيم.

وي در پايان تصريح کرد: انقلاب و نهضت انقلاب اسلامي در خدمت قرآن و قرآن دوستان است و همه دستگاه‌ها وظيفه‌ دارند در خدمت قرآن باشند.

در ادامه رضا مهديان، سرپرست نمايندگي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت: نهضت قرآني در سطح شهرستان ميامي با موضوع روخواني، روان‌خواني، حفظ، تفسير و تبيين برنامه‌هاي قرآني در دستور کار دفتر قران و عترت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان ميامي مي‌باشد.

وي افزود: برگزاري محافل قرآني، مسابقات قرآن و اذان، برگزاري محافل جزء خواني از برنامه‌هاي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان ميامي مي‌باشد.


 جامعه براي فروشندگان مواد مخدر ناامن شود 

فرماندار ميامي گفت: دستگاه‌هاي اجرايي، قضايي و انتظامي بايد با تمام قدرت در راستاي ناامن کردن جامعه براي فروشندگان مواد مخدر فعاليت کنند. به گزارش خبرنگار ما، احمد قاضي در سومين جلسه شوراي فرعي مبارزه با مواد مخدر ميامي درسال 95 ، اظهار داشت: با اقدامات جدي و موثر، مي‌بايست جامعه را براي فروشندگان مواد مخدر ناامن کنيم تا قاچاقچيان نتوانند در سايه امن حتي براي يک لحظه قرار گيرند.

وي خطاب به نهادهاي انتظامي و قضايي ميامي، افزود: با قدرت تمام با قاچاقچيان مواد مخدر مبارزه کنيد تا خانواده‌ها و به ويژه جوانان و نوجوانان جامعه ما در معرض اين خطر قرار نگيرند.

فرماندار ميامي با بيان اينکه برگزاري همايش، برنامه‌هاي آموزشي و فرهنگ‌سازي براي خانواده‌ها در پيشگيري از مواد مخدر موثر است، گفت: در برگزاري اين همايش ها و برنامه ها از ظرفيت جوانان استفاده شود.

قاضي با بيان اينکه اعتياد بيماري است که بايد به دنبال درمان آن به ويژه پيشگيري قبل از درمان باشيم، بيان داشت: کسي که به بيماري اعتياد دچار مي‌شود اطرافيان خود از جمله خانه و خانواده و جامعه درگير وي خواهند شد که به همه اين اقشار زيان وارد خواهد کرد.