تاریخ 1395/03/19 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4221 برو جستجو جستجوی پیشرفته   استقبال از قهرمان وودبال جهان در سمنان 

سرويس ورزشي:

قهرمانان ملي پوش سمناني پس از کسب موفقيت در مسابقات جهاني وودبال به سمنان بازگشتند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان؛ بهناز قدس بانوي ورزشکار سمناني که به همراه تيم ملي کشورمان در مسابقات جهاني وودبال جي جو کره‌جنوبي حضور يافته بود، عصر ديروز با استقبال فتاحي مديرکل ورزش و جوانان استان سمنان و ديگر مسئولين استان و شهرستان و جمعي از مردم و ورزشکاران به سمنان بازگشت.

در مسابقات جهاني وودبال جي جو کره‌جنوبي بهناز قدس ملي پوش کشورمان موفق به ثبت ضربه گيت اين وان و کسب مدال ارزشمند طلا شد و لقب بازيکن فني را گرفت.

همچنين محمدرضا فغاني، ديگر ورزشکار سمناني که به همراه تيم ملي وودبال کشور به اين مسابقات اعزام شده بود، پس از کسب رتبه پنجم رقابت‌ها به وطن بازگشت.

اين دو ورزشکار پس از حضور در ميان ورزش دوستان سمناني، به مقام شامخ شهداي مدافع حرم در محل معراج شهداي سمنان اداي احترام کردند.


 برترين‌هاي مسابقات دارت بازنشستگان ادارات شناخته شدند 

سرويس ورزشي:

مسابقات دارت بازنشستگان ادارات و نهادهاي استان سمنان در روز يکشنبه 16 خرداد به مناسبت هفته محيط‌زيست در سالن دارت غدير سمنان ساعت 10 صبح با حضور 16 دارت انداز برگزار گرديد و در پايان آقاي حبيب‌الله عوض‌زاده از بازنشسته داره برق گرمسار اول آقاي محمود عوض‌زاده بازنشسته نيروي زميني ارتش جمهوري اسلامي ايران مقام دوم عزيز‌الله کريم پور بازنشسته نيروي هوايي جمهوري اسلامي ايران مقام سوم را به دست آوردند از نکات جالب اين مسابقه بازنشستگان گرمساري مقام اول تا سوم را بدست آوردند و از زحمات جناب آقاي محسن مرادي رئيس کميته دارت شهرستان سمنان تقدير و تشکر مي‌شود.

 


 اسحاق جهانگيري:
 کاري مي‌کنيم دغدغه ورزش بودجه نباشد 
 شايد بودجه اضافه هم داديم!

سرويس ورزشي:

معاون اول رئيس جمهور با تاکيد بر اينکه بودجه سال 95 ورزش به طور کامل تخصيص خواهد يافت گفت: در صورت فراهم بودن شرايط شايد اضافه‌تر از بودجه هم مبلغي به ورزش داديم.

اسحاق جهانگيري که عضصر دوشنبه در جمه ورزشکاران اعزامي به المپيک و پارالمپيک حضور يافته بود ضمن بيان اين مطلب در مورد پرداخت بودجه ورزش در سال‌جاري گفت: قول مي دهيم تا اواخر خرداد يا اواسط تيرماه بخشي از بودجه کميته وزارت ورزش را بدهيم.

وي با تاکيد بر اينکه اين بودجه در اختيار ورزش قرار خواهد گفت خاطرنشان ساخت: حتما قول مي‌دهيم که صدردصد بودجه امسال را تخصيص دهيم و اگر شرايط فراهم بود شايد بودجه اضافه‌اي هم به ورزش بدهيم.

معاون رئيس جمهور در مورد پاداش‌هايي که براي ورزشکاران مدال آور در نظر گرفته شده است گفت: تا آنجايي که اطلاع دارم از سوي وزارت ورزش و کميته ملي المپيک پاداش‌هايي براي مدال‌آوران در نظر گرفته شده است که اگر لازم باشد بودجه آن را تامين خواهيم کرد.

اسحاق جهانگيري در مورد پرداخت نشدن پاداش‌هاي ورزشکاران از سال 94 و اينکه آيا اين پاداش‌ها قبل از اعزام به ريو پرداخت خواهد شد گفت: اين خواسته به حقي است که پاداش‌هاي سال گذشته قبل از المپيک پرداخت شود و سعي مي کنيم اين کار صورت بگيرد.

وي ادامه داد: خدا را سپاس مي‌گويم که توفيقي دست داد تا بار ديگر خدمت اهالي ورزش باشم که قرار است در قالب کاروان ايران به بازي‌هاي المپيک و پارالمپيک اعزام شوند. قول داده بودم در فرصتي مناسب در چنين نشستي شرکت کنم و با کساني که عازم ريو هستند هم صحبت شوم.

وي ادامه داد: مي خواستم در اين نشست حرفها را بشنوم و مشکلات را ببينم تا بفهمم چقدر مي‌توانيم آنها را عملياتي کنيم البته ورزشکاران خيلي مشکلات را نمي‌گويند تا ببينيم واقعا چه مسائل و مشکلاتي دارند اما دولت بايد کمک کند مشکلات ورزشکاران برطرف شود نتيجه همين کمک‌ها باعث موفقيت و مدال‌آوري آنها مي‌شود.

جهانگيري تاکيد کرد: دولت بايد بيشتر از گذشته به مشکلات ورزش توجه کند. من به تمام ورزشکاراني که صاحب سهميه شده‌اند تبريک مي‌گويم. در جلسه سال قبل يکي از دغدغه‌ها اين بود که سهميه‌ها از دوره قبل کمتر نشود. ما هم در دولت تاکيدمان روي افزايش سهميه‌ها بود که خوشبختانه رکورد خوبي هم به لحاظ تعداد سهميه ثبت شد.

معاون اول رئيس جمهور ضمن تبريک ويژه به تيم واليبال گفت: اين تيم گل کاشت من شخصا سعي کردم تمام ديدارها را در نزديک پيگيري کنم. صحبح‌ها قبل از ساعت اداري ديدارها را مي‌ديدم معلوم بود که از جان مايه گذاشته‌اند.

وي در ادامه يادآور شد: در هر جايي از کشور مردم روي موضوعي اتفاق نظر دارند. دنبال موضوعي هستند و تاثيرات داخلي آن را پيگيري مي‌کنند. قهرمانان ورزشي مي‌توانند چنين موضوعاتي را ايجاد کنند. از مقام رهبري تا عادي ترين مردم از کسب مدال توسط ورزشکاران خوشحال مي‌شود. پس بايد کاري کنيم ملت احساس رضايت و خوشحالي کند و اينکه متوجه شود کشور در مسير پيشرفت قرار دارد.

جهانگيري تصريح کرد: علاوه بر اين ورزش دستاوردهاي ديپلماسي فرهنگي و سياسي هم دارد. ورزشکاران نماينده يک ملت هستند، ملتي که کهن‌ترين تمدن دنيا را دارد. ما به لحاظ فرهنگي با سابقه هستيم به طوري‌که در بسياري از موزه‌هاي جهان آثاري از ايران وجود دارد.

معاون اول رئيس جمهور با اشاره به نام گذاري کاروان المپيک و پارالمپيک به نام امام رضا(ع) و منا گفت: اين يک افتخار است. اميدوارم کاروان المپيک در سايه ولايت امام رضا نتيجه خوب بگيرد. شهداي منا هم مظلوم‌ترين شهدا بودند.

جهانگيري در بخش ديگري از صحبت‌هاي خود به حضور دو پرچمدار کارون المپيک و پارالمپيک به نام امام رضا(ع) اشاره کرد و تصريح کرد: اينکه يک خانم با حجاب به چنين سطحي از موفقيت مي‌رسد نشان مي‌دهد حجاب محدوديتي ايجاد نمي‌کند. هدف اصلي من از حضور در اين نشست تشکراز ورزشکاران بود و هدف دومم هم شنيدن مشکلات، البته محدوديت بودجه دولت زياد است. ما در دوره خشکسالي پولي، دولت را گرفتيم. دي ماه گذشته تحريم‌ها برداشته شد اما متاسفانه کاهش بهاي نفت به عنوان يک مشکل جديد گريبانگيرمان شد.

معاون اول رئيس تاکيد کرد: همين که در اين شرايط صد درصد بودجه ورزش را تخصيص داديم کار بزرگي بود. اميدواريم بتوانيم از نظر بودجه و منابع مالي مورد نظر شرايطي ايجاد کنيم که دغدغه‌هاي ورزشکاران به حداقل برسد طوري که مشکل اصلي آنها بي‌پولي نباشد.


 رونالدو، مسي و اينيستا ايراني نيستند
 کي روش: کشتي تيم ملي غرق شده 

سرويس ورزشي:

سرمربي تيم ملي ايران باز هم در گفتگوي تازه اش سختگيرانه و نه چندان اميدوارکننده درباره شرايط فوتبال و تيم ملي صحبت کرد و اوضاع تيم ملي را به يک کشتي در حال غرق تشبيه کرد.

کارلوس کي روش در گفتگوي امروز خود با راديو ورزش درباره وضعيت تيم ملي گفت: کشتي تيم ملي در حال غرق شدن بود و داشت به کف دريا مي رسيد. ما کار سختي داريم که باز هم اين کشتي را به حالت اول بازگردانيم. البته اميدوارم با آقاي تاج و هيات رئيسه جديد اين کار انجام شود اگرچه ما در حال از دست دادن زمان هستيم و بايد قبل از مسابقات مقدماتي جام جهاني تصميمات لازم اتخاذ بشود.

قدم جادويي وجود ندارد

وي در پاسخ به سوالي درباره اينکه آيا در تيم ملي بازيکنان جوان و جديد ظهور خواهند کرد چنين گفت: اين تصور که بخواهيم کل تيم ملي را عوض کنيم اشتباه است. ما بايد با همين بازيکنان ادامه بدهيم. بايد به آنها فرصت بدهيم تا موفقيت‌ها تداوم پيدا کند. در فوتبال قدم جادويي وجود ندارد و شما نمي‌توانيد معجزه خلق کنيد.

فوتبال نفت نيست

کي روش سپس به نکته ديگري اشاره کرد و گفت: در حال حاضر در برهه‌اي هستيم که دست آورد‌ها را ارائه بدهيم و وقتي براي خلق کردن نداريم. شايد در جاهاي ديگر بعضي وقت‌ها سوراخي بکنند و ميليون‌ها ليتر نفت بيرون بيايد اما فوتبال اينگونه نيست. او که ظاهرا به مديريت ورزش ايران کنايه مي‌گفت: در فوتبال بايد با برنامه‌ريزي و انضباط پيش رفت. اين چيزي است که برنده و بازنده را متمايز مي‌کند.

يک سال و نيم زمان را از دست داديم

سرمربي تيم ملي که در گفتگوي خود تاکيد داشت از شرايط تدارکاتي تيم ملي براي مسابقات مقدماتي جام جهاني راضي نيست، در پاسخ به اين سوال که آيا به دور دوم جام جهاني فکر مي‌کند يا نه گفت: چه شرايطي بايد ايجاد بشود تا تيم ملي به مرحله دوم صعود کند. من اين مطلب را يکسال و نيم پيش صحبت کردم، متاسفانه در دوره قبل ما يک سال و نيم از دست داديم. براي کارهاي ساختي تجهيزات و امکانات را از دست داديم. تنها اميدي داريم اين است که در تک تک بازي‌هايمان، بازي بعد ببريم.

مسي و رونالدو ايراني نيستند

سوال بعدي از کي روش درباره شکل و شيوه بازي تيم ملي بود که او باز هم با شيوه خود به اين سوال پاسخ داد. او گفت: بازي فوتبال يک بازي آزادانه است و هرکسي مي‌تواند نظر خودش را بگويد اما وقتي شما بازيکناني مثل مسي، سوارز، اينستا يا کريستيانو رونالدوو بيل را دارد حتما بايد فوتبال متفاوت بازي کنيد. اينها صحبت‌هاي منتقديني است که فرق بين توپ فوتبال و چيزهاي ديگر را نمي‌فهمند و حرف‌هايشان براي من مهم نيست.

بازي مقدونيه خوشحال‌کننده بود

پالبته اين حرف‌ها به اين معنا نيست که کي روش از تيم ملي راضي نباشد. او درباره بازي مقدونيه گفت: وقتي اين همه موقعيت خلق مي‌کنيد و سه گل مي زنيد بايد خوشحال باشيد. من فکر مي کنم ضربات آخر بايد بيشتر کار کنيم و بايد وقت‌هاي زيادي را صرف بکنيم تا تجربه بيشتري به دست بياوريم.

حمله به منتقدين دروغگو

کارلوس کي‌روش که از منتقدان تيم ملي دل پري دارد در ادامه حرف‌هايش به آنها تاخت و گفت: مطمئنا رسانه‌ها نقش بسيار مهمي را ايفا مي‌کنند نمي خواهيد فراموش بکنيد پل بين ما و هواداران رسانه‌ها هستند. رسانه نقش مهمي دارد که حقايق و واقعيات را منتقل بکند. بازيکنان ما بهترين عملکرد را دارند، حتي در زماني که شرايط بدي داشتند. به نظر من رسانه بايد عده بسيار کم منتقدين که دروغ يا تحريف مي‌کنند تا ذهن هواداران را منحرف کنند، را شناسايي کنند. وقتي يک منتقد نادان مي‌گويد تيم ملي از بازي با ايتاليا و يونان، صحبت نادرستي بوده است، البته نقش اصلي رسانه اين است بعضي انتقادها که انتقادهاي مثبت، اشتباهات ما را متوجه بکنند.

فردا نوبت بازيکنان جوان است

آخرين جمله کي‌روش هم درباره بازي فردا مقابل قرقيزستان بود. سرمربي تيم ملي در اين‌باره گفت: خيلي ممنون، فردا بازي متفاوتي را ارائه مي‌دهيم، فردا فرصت به بازيکنان جوان خواهد رسيد.


 برگزاري استعداديابي واليبال در سمنان  

سرويس ورزشي:

استعداديابي هيات واليبال شهرستان سمنان با حضور بيش از 129 نفر زير نظر امي‌حسين صادقي مسيول استعداديابي هيات واليبال شهرستان و مربيان شهرستان محسن ملک و سينا غايبي و صالح حاجيان و عطاالله مداح و با حضور اعضاي محترم هيات استان و شهرستان آقايان صفاجو و خالصي و محمدي برگزار شد.

 


 جابر انصاري در يک قدمي‌ماشين‌سازي 

هافبک طراح فصل گذشته استقلال در آستانه عقد قرارداد با ماشين‌سازي تبريز قرار گرفت. به گزارش ايسنا، جابر انصاري بازيکن فصل گذشته استقلال که نمايش نسبتا خوبي هم در اين تيم داشت مذاکرات خوبي را با باشگاه ماشين‌سازي تبريز داشته توافقات اوليه‌اي را هم با ماشين‌سازي به دست آورده است. او در صورتي که بتواند رضايت استقلالي‌ها را جلب کند به احتمال فراوان به ماشين‌سازي مي‌رود. موحد مسئول روابط عمومي ‌باشگاه ماشين‌سازي با تاييد مطلب فوق گفت: دليل طولاني شدن مذاکرات ما و انصاري، قرارداد داشتن او با استقلال است و درحال حاضر با استقلالي‌ها مذاکرات خود را انجام مي‌دهيم. فکر مي‌کنم روند مذاکرات مطلوب بوده و به احتمال فراوان انصاري به ماشين‌سازي مي‌پيوندد.


 بيانيه اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان 

سرويس ورزشي:

به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان شوراي امر به معروف و نهي از منکر اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان بيانيه‌اي صادر کرد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان؛ اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان با صدور بيانيه‌اي حلول ماه رمضان را تبريک گفت.

متن اين بيانيه که شوراي امربه معروف و نهي از منکر اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان آن را منتشر کرده به شرح ذيل مي‌باشد:

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِ

"يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا كُتِبَ عَلَيْكُمُ الصِّيَامُ كَمَا كُتِبَ عَلَى الَّذِينَ مِن قَبْلِكُمْ لَعَلَّكُمْ تَتَّقُونَ"

اي کساني که ايمان آورده‌ايد روزه بر شما نوشته (واجب) شد، همان‌گونه که بر کساني که قبل از شما بودند واجب شده بود؛ باشد که پرهيزگار شويد. (سوره بقره (آيه 183))

بار ديگر ماه مبارک رمضان، ماه مهماني خدا فرا مي‌رسد و مردم خداجو و مومن آماده مي‌شوند تا ادب حضور در ضيافت پروردگار را سرمايه خوشبختي دنيا و آخرت خود سازند. ماه مبارک رمضان ماه معنويت و صفاي نفس و مناجات و فرصت مغتنم براي خوديابي، خود‌شناسي، خودسازي و هنگامه ياد ماه نزول قرآن " شَهْرُ رَمَضَانَ الَّذِيَ أُنزِلَ فِيهِ الْقُرْآنُ هُدًى لِّلنَّاسِ وَبَيِّنَاتٍ مِّنَ الْهُدَى وَالْفُرْقَانِ" براي هدايت جامعه بشري و روشنگري راه هدايت از ضلالت و گمراهي است.

برترين ماه خدا، كه روزهايش بهترين روزها، شب‌هايش بهترين شب‌ها و ساعاتش بهترين ساعات، آغاز آن رحمت، ميانه‏اش مغفرت و پايان آن آزادى از آتش جهنم است.

شوراي امر به معروف و نهي از منکر اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان فرا رسيدن حلول ماه مبارک رمضان را به عموم مردم مسلمان خداجو، خاصه ورزشکاران و جوانان مومن و ولايت مدار استان سمنان تبريک و تهنيت عرض نموده و از همه عزيزان انتظار دارد با حفظ حرمت و شأن اين ماه با عظمت از فرصت با برکت الهي بهره جسته و در کسب تقوا بکوشند.

و من الله التوفيق


 اخبار کوتاه ورزشي 

اولين دوره مسابقات ريتد (شطرنج) جام شاهوار شاهرود به پايان رسيد

سرويس ورزشي:

اين مسابقات که به مناسبت گراميداشت بيست و هفتمين سالگرد ارتحال امام خميني(ره) در محل خانه شطرنج شاهرود با حضور 25 ورزشکار در 7 دور برگزار شد، با قهرماني عبدالمجيد روحي از بندرترکمن به پايان رسيد.

نفرات بشرح ذيل رتبه‌هاي بعدي را کسب کردند:

ابوذر شيرازي مقام دوم از شاهرود
محمد رحيميان مقام سوم از شاهرود
مسعود خراسانيان مقام چهارم از شاهرود
محمدرضا آرمان‌مهر مقام پنجم از شاهرود

اين مسابقات به سرداوري آقاي محمد خراسانيان برگزار گرديد.
بيستم خرداد پايان ثبت نام مدرسه فوتبال پارت سمنان

سرويس ورزشي:

مدير اکادمي فوتبال پارت سمنان بيستم خرداد ماه را پايان مهلت ثبت‌نام براي مدرسه فوتبال اعلام کرد و گفت: اين مهلت تمديد خواهد نشد مدرسه فوتبال پارت چند سالي است که در سمنان فعاليت دارد و تاکنون استعدادهاي خوبي را پرورش و به جامعه فوتبال استان و کشور تحويل داده است که اميدواريم با حمايت از مدارس فوتبال گام‌هاي خوبي را براي آينده اين رشته در سطح شهر و استان برداشته شود در فصل جاري مدارس فوتبال زيادي در سمنان ايجاد شده که اين امر را بايد به فال نيک گرفته و براي آينده اين دانش‌آموزان برنامه‌ريزي کرد.
مسابقات واليبال پنج نفره جام رمضان در سمنان برگزار خواهد شد

سرويس ورزشي:

به همت هيات واليبال مسابقات جام رمضان يادرواره شادروان رضازاده و همايونفر در سالن انقلاب اسلامي بين تيم‌هاي آزاد و ارگان‌ها برگزار خواهد شد لذا علاقمندان به حضور در اين مسابقات مي‌توانند جهت ثبت نام به هيات واليبال واقع در استاديوم تختي سمنان مراجعه نمايند مراسم قرعه‌کشي در تاريخ بيست خرداد ماه برگزار خواهد شد.آکادمي واليبال المپيک در سمنان آغاز به کار خواهد کرد

سرويس ورزشي:

براي اولين بار اکادمي واليبال المپيک در سمنان زير نظر مربيان فدراسيون واليبال در سمنان آغاز به کار خواهد کرد اين اکادمي هر روز فعاليت خواهد داشت و والدين مي‌توانند به راحتي و در ساعت‌هاي مختلف فرزندان خود را در رده‌هاي مختلف ثبت‌نام نمايند.

شروع کلاس‌ها از تاريخ 25 خرداد ماه خواهد بود و علاقمندان مي‌توانند براي حضور در اين کلاس‌ها بعدازظهرها به سالن انقلاب اسلامي مراجعه نمايند.