تاریخ 1395/03/19 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4221 برو جستجو جستجوی پیشرفته   كشف 5 ميليارد و 600 ميليون كالاي قاچاق  

سرويس حوادث:

فرمانده انتظامي استان از كشف 16 محموله سنگين كالاي قاچاق به ارزشي بالغ بر 5 ميليارد و 600 ميليون ريال در طرح 48 ساعته پليس در محورهاي استان سمنان خبرداد.

سردار "روح الامين قاسمي" به خبرنگار پايگاه خبري پليس گفت: طرح 48 ساعته مقابله با قاچاق كالا با حضور يگان‌‌هاي مختلف انتظامي و پليس‌هاي تخصصي در محورهاي مواصلاتي استان اجرا شد.

وي افزود: هدف از اجراي اين طرح ناامن ساختن محورهاي استان براي تردد نابودگران اقتصاد ملي، جلوگيري از ورود كالاهاي قاچاق به بازار در آستانه ماه مبارك رمضان و كمك به اجراي اقتصاد مقاومتي است.

سردار قاسمي گفت: ماموران انتظامي در اين طرح موفق به دستگيري 8 قاچاقچي و توقيف 16 محموله غيرمجاز شدند كه متهمان پس از تكميل تحقيقات به دادسرا معرفي شدند.

وي ارزش ريالي محموله‌هاي توقيفي را بالغ بر 5 ميليارد و 600 ميليون اعلام و تصريح كرد: 93 هزار ليتر سوخت قاچاق كه شامل 33 هزار ليتر نفت سفيد و 60 هزار گازوئيل بود، بخشي از كشفيات اين طرح بود.

به گفته سردار قاسمي در طرح دو روزه پليس، 130 تن كود شيميايي، بالغ بر 100 طاقه پارچه خارجي، 519 دستگاه لوازم خانگي، 164 هزار انواع لوازم آرايشي و 48 دستگاه تلفن همراه قاچاق كشف شد.

فرمانده انتظامي استان سمنان از نفوذ پديده شوم قاچاق در بسياري از بخش‌هاي اقتصادي كشور و ورود انواع كالاهاي قاچاق به بازار داخلي ابراز تاسف كرد و گفت: نيروي انتظامي براي مبارزه با قاچاقچيان از هيچ تلاشي فروگذار نخواهد كرد.


 امداد هوايي در رسيدگي به دو حادثه با يک فوتي و 13 مصدوم در خوزستان 

سرويس حوادث:

رئيس مرکز مديريت حوادث و فوريت‌هاي پزشکي خوزستان گفت: به دنبال وقوع دو حادثه جداگانه در روز يکشنبه در خوزستان با يک نفر فوتي و 13 نفر مصدوم، امداد‌رساني هوايي انجام گرفت.

به گزارش روابط عمومي اورژانس 115 خوزستان، شهيار ميرخشتي اظهار کرد: به دنبال درخواست فوريت‌هاي پزشکي 115 شهرستان لالي براي درخواست بالگرد براي انتقال جوان 26 ساله که دچار کاهش سطح هوشياري به دليل ايست قلبي تنفسي شده بود بلافاصله با هماهنگي ستاد بحران دانشگاه، بالگرد اورژانس هوايي به اين شهرستان اعزام شد.

وي افزود: ماموران امدادي اورژانس 115، بيمار را با بالگرد از بيمارستان اميد لالي به بيمارستان گلستان اهواز منتقل کردند ولي با وجود چند بار احيا در داخل بالگرد و همچنين توسط پزشکان در اورژانس بيمارستان گلستان اهواز، بيمار جان خود را در بيمارستان از دست داد.

ميرخشتي به حادثه واژگوني يک دستگاه کاميون ايسوزو در محور خوزستان به چهار محال شهرستان انديکا اشاره کرد و افزود: در اين حادثه 13 نفر زن، مرد و کودک مصدوم شدند که توسط آمبولانس‌هاي مسجد سليمان و انديکا به بيمارستان‌هاي 22 بهمن و شفاي مسجدسليمان منتقل شدند.

رئيس اورژانس 115 خوزستان گفت: چهار نفر از مصدومان شامل يک زن 30 ساله، دو دختر سه ساله و 13 ساله و يک پسر 11ساله به دليل وخامت حال و نياز به انتقال به يک مرکز درماني با امکانات بهتر، ساعت 17 عصر به مسجد سليمان اعزام و سپس با بالگرد اورژانس هوايي مصدومان را به بيمارستان گلستان اهواز انتقال داد.

تخطي از سرعت مطمئنه، سبقت غيرمجاز، خواب‌آلودگي، جاده نامناسب و توجه نکردن به جلو از عوامل اصلي تصادفات جاده‌اي در خوزستان است.


 بيرون کشيدن مار از موتور سمند شهروند سمناني! 

يک حلقه مار که گراگرد فنر موتور يک خودرو حلقه زده بود توسط آتش‌نشانان سمناني زنده‌گيري و رهاسازي شد.

به گزارش ايسنا ، منطقه‌ي سمنان، سازمان آتش‌نشاني سمنان اعلام کرد: باتماس يک شهروند سمناني در ساعت20:02 دقيقه ديشب باسامانه 125 مبني بر مشاهده يک مار در خودروي سمند شخصي‌اش، ستاد فرماندهي آتش نشاني سمنان آتش نشانان ايستگاه 2 را به همراه سه آتش‌نشان به محل حادثه ، واقع در بلوار 17 شهريور سمنان اعزام کرد.

برپايه اين گزارش؛ پس از اعزام به محل مشاهده شد يک حلقه مار با ورود به قسمت فنر و موتور خودروي سمند باعث رعب و حشت حاضرين در محل و مالک خودرو شده است .سازمان آتش‌نشاني سمنان اعلام کرد: آتش‌نشانان بلافاصله با رعايت نکات ايمني مار را که در قسمت دور فنر بخشي از موتور خودرو جا خوش کرده بود گرفته و پس از رهاسازي آن در دامان طبيعت و بيابان‌هاي اطراف شهر سمنان به عمليات خود پايان دادند.

 


 سه خبر از آتش‌نشاني سمنان 

سرويس حوادث:

مديرعامل آتش‌نشاني سمنان گفت: گرفتن مار از داخل يک خودرو، مهار آتش‌سوزي در خانه‌اي در روستاي اعلا و امدادرساني به مصدومان و جلوگيري از آتش‌سوزي يک دستگاه خودرو تصادفي در سمنان، نتيجه تلاش ماموران آتش‌نشاني در روز دوشنبه بوده است.

به گزارش روابط عمومي شهرداري سمنان، آتش‌پاد سوم سعيد اسمعيل‌‌پور گفت: با تماس شهروندي در ساعت20 روز دوشنبه با سامانه 125 مبني بر ديده شدن مار در خودروي سمند، ستاد فرماندهي آتش‌نشاني سمنان آتش‌نشانان ايستگاه 2 را به همراه سه مامور به محل حادثه، واقع در بلوار 17 شهريور اعزام کرد.

وي افزود: ماموران متوجه شدند، يک حلقه مار با ورود به قسمت موتور خودروي سمند باعث وحشت مالک و اهالي محل شده بود که آتش‌‌نشانان با رعايت نکات ايمني، مار را از قسمت فنر خودرو گرفتند و با رهاسازي آن در بيابان‌هاي اطراف شهر سمنان، به عمليات خود پايان دادند.

وي به ماموريت آتش‌نشانان سمنان در ساعت 14 روز دوشنبه براي مهار آتش‌سوزي در روستاي اعلاي سمنان اشاره و خاطرنشان کرد: در اين ماموريت نيز آتش‌سوزي در خانه‌اي در روستاي اعلاء با سرعت عمل 6 آتش‌نشان ايستگاه شماره پنج مهار شد.

اسمعيل‌پور افزود: در اين حادثه آتش‌سوزي بخشي از لحاف و تشک از اتاق خواب آغاز شده بود و در حال پيشروي به ديگر بخش‌هاي خانه بود که ماموران با جداسازي مواد سوختني و قابل اشتعال از کانون آتش‌سوزي، به مهار کامل آتش پرداختند.

مديرعامل سازمان آتش‌نشاني سمنان با اشاره به انجام لکه‌گيري کامل، ايمن‌سازي محل و تهيه عکس و گزارش توسط ماموران آتش‌نشاني، افزود: اين حادثه خسارت جاني نداشت و علت اصلي وقوع آتش‌سوزي در اين حادثه نيازمند کارشناسي است.

وي با اشاره به عمليات ديگر آتش‌نشانان سمنان،گفت: تصادف پژو 405 در بلوار 17 شهريور سمنان با به جا گذاشتن پنج مصدوم در ساعت 16 روز دوشنبه، مامورين ايستگاه شماره يک را به همراه يک دستگاه خودرو و سه آتش‌نشان به محل حادثه کشاند.

اسمعيل‌پور گفت: با رسيدن آتش‌نشانان به محل حادثه، مشاهده شد سواري پژو 405 به علت ناتواني راننده در کنترل خودرو، بعد از منحرف شدن از خيابان، با درخت کنار بلوار برخورد کرده و به داخل پياده‌رو منحرف شده است.

وي با اشاره به مصدوميت شديد پنج سرنشين خودرو که 2 نفرشان کودک بودند و همگي به اورژانس بيمارستان کوثر منتقل شدند، گفت: آتش‌نشانان در اين ماموريت، با قطع سَرباطري خودرو و امن کردن محل حادثه، از احتمال آتش‌سوزي خودرو جلوگيري کردند.

مديرعامل سازمان آتش‌نشاني سمنان به رانندگان توصيه کرد: هنگام رانندگي، سرعت مطمئنه و فاصله لازم با خودروي جلويي را رعايت کنند.

شهروندان در صورت وقوع حوادث و آتش‌سوزي، مراتب را با سامانه تلفني 125 سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني سمنان اطلاع دهند.

سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني سمنان پنج ايستگاه آتش‌نشاني و 85 نيروي آتش‌نشان دارد.