تاریخ 1395/03/19 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4221 برو جستجو جستجوی پیشرفته   افتتاح دفتر نمايندگي مردم شهرستانهاي سمنان، سرخه و مهدي شهر با عنوان خانه مردم در سمنان 

دفتر نمايندگي دکتر احمد همتي نماينده مردم شريف شهرستان‌هاي سمنان، مهديشهر و سرخه با عنوان خانه مردم با حضور همتيان معاون استاندار، فرمانداران سمنان و سرخه، اعضاي شوراي شهر سمنان، مهديشهر، سرخه و شهميرزاد و جمعي از مسئولين و مديران کل و خانواده‌هاي معظم شهدا و اقشار مختلف به طور رسمي افتتاح شد.

دکتر احمد همتي در اين مراسم، با تسليت ايام سوگواري بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران حضرت امام خميني(ره) و همچنين سالگرد حماسه بزرگ 15 خرداد، گفت: دو ويژگي امام راحل يکي خدا محوري و جلب رضايت پروردگار و ديگري مردم داري بود، به طوري که بارها از کلمه مردم و ملت در سخنانشان استفاده مي‌کردند و مردم را ولي نعمت خود ميدانستند.

همتي افزود: ما بايد اين ويژگي‌هاي امام راحل را سرمشق خود قرار دهيم و بر همين مبنا به حول و قوه‌الهي به کار خود ادامه دهيم.

وي در خصوص علت نامگذاري دفتر نمايندگي با نان خانه مردم نيز گفت: مردم بايد اين دفتر را مرکز دادخواهي خواسته‌هاي به حق خود قرار دهند و کساني که براي اعتلا و پيشرفت کشور و نظام دغدغه دارند به ما بپيوندند و ما را ياري کنند.

نماينده مردم شريف شهرستان‌هاي سمنان، مهديشهر و سرخه تاکيد کرد: شرايط براي انجام توسعه پايدار ايران اسلامي مهيا است پس جهت رسيدن به نقطه پايداري و آباداني دست به دست هم دهيم.

همتي تصريح کرد: هم از نظر داخلي و هم از نظر روابط بين‌المللي و هم از نظر همدلي بين قوا، شرايط براي انجام جهش اقتصادي در سالي که از طرف مقام معظم رهبري بنام اقتصاد مقاومتي اقدام و عمل نامگذاري شده مهيا شده است و اميدواريم که از اين شرايط به نفع مردم و نظام استفاده کنيم.

وي از تشکيل 16 کميته تخصصي در خانه مردم خبر داد و گفت: اين کميته‌ها به صورت تخصصي تشکيل شده و آمادگي دريافت نظرات مردم و مسئولان و نخبگان را دارد.

همتي با بيان اينکه مشابه خانه ملت در سمنان ولي با ابعاد کوچکتر در شهرستان‌هاي مهديشهر و سرخه افتتاح خواهد شد، گفت: مردم بايد کمک کنند تا کارهاي توسعه‌اي را در سطح حوزه انتخابيه و بعد از آن در استان و همچنين در سطح ملي پيش ببريم.


 فرماندار و رئيس ستاد تنظيم بازار شهرستان سمنان:
 مشارکت بيش از 36 واحد صنفي در فروش فوق‌العاده طرح ضيافت در ايام ماه مبارک رمضان 

سرويس خبر

جلسه ستاد تنظيم بازار شهرستان سمنان تشکيل شد

به گزارش روابط عمومي فرمانداري سمنان، سيد‌عباس دانايي فرماندار و رئيس ستاد تنظيم بازار شهرستان در اين جلسه با گراميداشت سالگرد ارتحال ملکوتي بنيان‌گذار کبير انقلاب اسلامي امام خميني(ره) گفت: با توجه به نزديکي به ماه رمضان و افزايش نياز بازار به برخي از اقلام جهت برگزاري مراسم‌ها و تهيه ملزومات نذورات مردم با ذخيره‌سازي و پيش‌بيني‌هاي صورت گرفته مردم نبايد هيچ نگراني در تامين اقلام مصرفي ماه مبارک رمضان داشته باشند.

سيد‌عباس دانايي فرماندار و رئيس ستاد تنظيم بازار شهرستان سمنان با اشاره به فرا رسيدن ماه مبارک رمضان از طرح ضيافت و آغاز فروش‌هاي فوق‌العاده به منظور عرضه کالاهاي پرمصرف سبد خانوار در ايام ماه مبارک رمضان در سطح شهرستان خبر داد و گفت تا کنون بيش از 36 واحد صنفي جهت اجراي اين طرح اعلام آمادگي نموده‌اند.

وي ضمن تقدير و تشکر از اعضاي ستاد نسبت به کنترل قيمت کالاها و ثبات بازار در سال اخير و همکاري و جلب اعتماد مردم به روند آرامش موجود در بازار اظهار داشت: دستگاه‌هاي اجرايي با استفاده از تمام امکانات و ظرفيت‌ها زمينه عرضه اقلام مورد نياز مردم را با قيمت مناسب و ارزان‌تر از قيمت بازار جهت ارائه به مردم شريف شهرستان فراهم خواهند کرد. دانايي رضايتمندي مردم وجامعه را مهم‌ترين هدفي ستاد عنوان و بر رعايت حرمت بازار اسلامي، پرهيز از کم فروشي،گران‌فروشي وتلاش براي رعايت انصاف و عدالت در فروش کالا توسط کسبه و بازاريان تاکيد کرد. فرماندار سمنان برنامه‌ريزي و اجراي صحيح سياست‌هاي دولت تدبير و اميد در بخش اقتصاد و کنترل بازار را مهم‌ترين عامل آرامش موجود در بازار و کنترل قيمت کالاهاي اساسي دانست.

فرماندار سمنان با ابراز خرسندي از پيش‌بيني مناسب و بيش از نياز بازار کالاهاي مورد نياز اساسي مردم در ماه مبارک رمضان از بيش بيني 111 تن شکر،64 تن برنج، 5 تن گوشت قرمز و42 تن مرغ منجمد خبر داد و گفت مردم ولايت‌مدار شهرستان سمنان مي‌توانند بدون هيچ دغدغه نسبت به تهيه کالاي خود اقدام نمايند و هيچگونه نگراني در تهيه اقلام مورد نياز نداشته باشند.


 آغاز اجراي طرح جمع‌آوري طيور زنده در جنوب سمنان 

سرويس خبر

طرح جمع‌آوري طيور زنده و جلوگيري از فروش آنها در منطقه يک سمنان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومي شهرداري سمنان، مدير منطقه يک شهرداري سمنان گفت: براساس تصميم‌گيري‌هاي اخذ شده در جلسه مشترک سازمان دامپزشکي و خدمات شهري شهرداري سمنان که هفته گذشته برگزار شد مقرر شد از فروش طيور زنده توسط دست‌فروشان جلوگيري شود.

حميد قاسمي افزود: پيشگيري از شيوع بيماري و حفظ سلامتي مردم هدف اصلي از اجراي اين طرح است

وي خاطر نشان کرد: فروش طيور زنده علاوه بر ايجاد آلودگي محيطي، به لحاظ بهداشتي هم باعث ايجاد بيماري براي شهروندان مي‌شود.

قاسمي افزود: اجراي اين طرح با همکاري کارشناسان محيط زيست، شبکه دامپزشکي و واحد اجرائيات شهرداري منطقه يک از ميدان کشاورز آغاز شده و بيش از 200 عدد مرغ و خروس و جوجه که توسط دست فروشان در حال عرضه به مردم بودند جمع‌آوري شده و طيور جمع‌آوري شده تحويل دامپزشکي شهرستان سمنان شده است.

به گفته وي تعداد زيادي از طيور عرضه شده توسط دست فروشان بيمار و ناسالم هستند که بايد از چرخه توليد خارج و معدوم شوند که دست فروشان به صورت غيرمجاز اقدام به عرضه آنها مي‌کنند.

اين طيور در شرايط غير بهداشتي و نامناسب به صورت متراکم و فشرده به دور از تهويه مناسب در کنار خيابان‌‌هاي آلوده به دود و انواع ميکروب‌‌هاي بيماري‌ زا نگهداري و عرضه مي‌شوند و اغلب، عمر کوتاهي داشته و ضعيف و بيمار و ناقل ميکروب‌‌هاي بيماري‌‌زا هستند.


 اجراي آسفالت به شهرک روزيه رسيد 

سرويس خبر

مدير منطقه دو شهرداري سمنان گفت: آسفالت معابر اصلي شهرک روزيه سمنان در دستور کار شهرداري منطقه دو قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومي شهرداري سمنان، سعيد حسيني افزود: با عنايت به در خواست‌هاي مکرر شهروندان ساکن در شهرک روزيه مبني بر تکميل آسفالت معابر اين شهرک برنامه‌ريزي جهت آسفالت معابر انجام شد.

وي اظهار داشت: در راستاي اجراي اين عمليات عمراني تاکنون 21 هزار مترمربع از معابر اصلي اين شهرک و با اعتباري بالغ 3 ميليارد و800 ميليون ريال آسفالت‌ريزي شده است.

به گفته وي قرار است يک پارک محله‌اي نيز در اين شهرک احداث شود که هم اکنون در مرحله طراح قرار دارد و به زودي کار احداث آن نيز آغاز خواهد شد و ساکنان خوب شهرک روزيه از يک بوستان زيبا برخوردار مي‌شوند.

حسيني خاطرنشان کرد: شهرداري منطقه دو از ابتداي امسال تاکنون بيش از 41 هزار مترمربع از معابر و خيابان‌هاي اين منطقه را آسفالت و مرمت کرده که 10 هزار مترمربع آن در مسکن مهر سمنان بوده است.


 کسب رتبه اول نهضت سوادآموزي شهرستان دامغان در تحقق حجم ابلاغي استان 

سرويس خبر

فعاليت نهضت سوادآموزي شهرستان دامغان بسيار شاخص مي‌باشد.

معاون نهضت سوادآموزي اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان عنوان داشت: فعاليت نهضت سوادآموزي شهرستان دامغان بسيار مطلوب و تلاش همکاران اين حوزه بسيار شاخص و در خور تقدير و تشکر مي‌باشد.

به گزارش اداره اطلاع رساني و روابط عمومي آموزش و پرورش استان سمنان به نقل ازشهرستان دامغان، رضواني ادامه داد: ميزان رشد 106 دهم درصدي در جذب بيسوادان؛ شهرستان دامغان را به رتبه اول استان ارتقا داده است و با اعلام اسامي بيسوادان ساکن در حومه شهرستان و روستاهاي اطراف با 216 بيسواد تلاشي مضاعف مي‌خواهد که تا محو بيسوادي پيش رفت.سپس رستميان مدير آموزش و پرورش عنوان نمود: کليه ارگان‌هاي دولتي بدنبال ايجاد بستري مناسب در جهت کمک به ريشه‌کن شد بسوادي در سطح شهرستان مي‌باشند. هر چند در اين زمينه هنوز با ايجاد وفاق ايدآل فاصله داريم ولي لحظه‌اي از تلاش براي رسيدن به اهداف کوتاه نخواهيم آمد.


 تعهد سه ميليارد ريالي خير مهديشهري براي توسعه و تجهيز مدارس 

سرويس خبر

خير مهديشهري سه ميليارد ريال جهت توسعه و تجهيز مدارس شهرستان تعهد کرد.به گزارش اداره اطلاع رساني و روابط عمومي آموزش و پرورش استان سمنان، خير مهديشهري علي علمدار در سخناني در جشنواره خيرين مدرسه‌ساز کمک و همراهي با آموزش و پرورش را کمک به ساخت و توسعه جامعه دانست و بيان داشت: هرگامي را که براي تعليم و تربيت برداريم نتيجه مثبت آن در جامعه هويدا خواهد بود.وي در مراسم جشنواره خيرين استان تعهد کرد مبلغ 3 ميليارد ريال براي توسعه و تجهيز مدارس شهرستان مهديشهر اختصاص دهد.

 


 رئيس اداره تبليغات اسلامي سمنان:
 طرح اوقات فراغت در 11 پايگاه شهرستان سمنان اجرا مي‌شود 

سرويس خبر

رئيس اداره تبليغات اسلامي سمنان از اجرا شدن طرح اوقات فراغت در 11 پايگاه اين شهرستان خبر داد و گفت: 400 دانش‌آموز از اين طرح بهره‌مند مي‌شوند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان، حجت‌الاسلام غلامرضا زاهدي در گفتگو با خبرنگاران، ضمن بيان اينکه استفاده صحيح از اوقات فراغت بر زندگي فرد و اجتماعي جامعه تاثير مثبت خواهد داشت، ابراز داشت: استفاده نادرست از اوقات فراغت نيز در زندگي فردي و اجتماعي مي‌تواند باعث بروز مشکلات و خسارات جبران ناپذيري شود.وي با تاکيد بر اينکه موضوع غني‌سازي اوقات فراغت در عصر امروز و مخصوصا با وجود جنگ نرم دشمنان نظام و اسلامي در مقابل جوانان و نوجوانان، از حساسيت بيشتري برخوردار است بيان داشت: بايد براي کلاس‌هاي اوقات فراغت به گونه اي برنامه‌ريزي کنيد که مخاطبان از حضور در اين کلاس‌ها خورسند و همچنين بهره‌مند شوند و بايد اوقات فراغت مديريت و برنامه‌ريزي شود، چرا که در اوقات فراغت انسان مي‌تواند آرامش و تفکر داشته باشد و از اين زمان بهره ببرد.عضو شوراي فرهنگ عمومي شهرستان سمنان، همچنين با اشاره به لزوم برنامه‌ريزي صحيح در کارهاي فرهنگي، گفت: جوانان قشر آينده ساز اجتماع و نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران هستند و سرنوشت جامعه به توانمندي آنها گره خورده است لذا بايد با حساسيت بيشتري در اين زمينه اقدام کرد.

زاهدي با تاکيد بر اينکه از آغاز زندگي اجتماعي بشر اوقات فراغت مورد توجه بوده است، افزود: در عصر جديد و با به وجود آمدن تمدن و زندگي شهري، کوتاه شدن تدريجي زمان کار روزانه، پيدايش مراکز و وسايل گوناگون جديد، اوقات فراغت و چگونگي گذران آن مورد توجه خاص قرار گرفت.رئيس اداره تبليغات اسلامي سمنان بيان داشت: بايد با نظر سنجي و مشارکت دانش‌آموزان ارزيابي کنيم که آنها به دنبال چه چيزي هستند و از سوي ديگر بايد توجه داشت که در اوقات فراغت استعدادها شکوفا مي‌شود ليکن در نظر گرفتن رشد اجتماعي فرد بسيار مهم است. زاهدي با اشاره به اينکه طرح اوقات فراغت از 25 تيرماه آغاز مي‌شود، افزود: مردم اعتماد بسيار خوبي نسبت به کلاس‌هاي اوقات فراغت تحت نظر سازمان تبليغات اسلامي دارند، لذا مي‌بايست در انتخاب مربيان طرح غني‌سازي اوقات فراغت دقت‌نظر به خرج داد و فردي را به‌عنوان مربي انتخاب کرد که احساس وظيفه کرده و دلسوز باشد.وي در خاتمه ضمن بيان اينکه طرح اوقات فراغت در 11پايگاه اوقات فراغت در مساجد، هيات و موسسات قرآني برگزار مي‌شود، افزود: در اين طرح قريب به 400دانش‌آموز شرکت مي‌کنند.


 در راستاي افزايش قابليت اطمينان شبکه توزيع برق صورت گرفت؛
 بهسازي 10 هزار متر خط فشار متوسط هوائي منطقه آهوان سمنان 

سرويس خبر

به منظور ارتقاي ضريب پايداري و افزايش قابليت اطمينان شبکه، کاهش تلفات، تقليل خاموشي‌هاي ناخواسته و گذرا، حدود 10 هزار متر خط20 کيلوولت فيدر ريونکوه در منطقه آهوان سمنان اصلاح و بهسازي شد.مدير توزيع برق شهرستان سمنان با اعلام اين مطلب گفت: محدوده اجراي اين طرح از گردنه آهوان تا ابتداي فرعي روستاي آبخوري مي‌باشد.مهندس عليرضا قيومي بيان داشت: در راستاي اين طرح، 25 سري مقره بشقابي معيوب تعويض، اصلي نمودن شبکه 105 پايه برق و تعويض 12 عدد ميله مقره رأس تيري پليمري به انجام رسيده و کليه تاسيسات و شبکه مسير ذکر شده آچارکشي و برقگير و جمپرها سيم‌هاي ارتباطي معيوب اصلاح گرديده است .وي اظهار داشت: در خط ارتباطي مورد اشاره، دو ست تيغه و يک ست کليد حفاظتي شبکه در فرعي ايستگاه تقليل فشار گاز اضافه گشته است.