تاریخ 1395/03/19 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4221 برو جستجو جستجوی پیشرفته   در دومين نشست خدمات سرمايه گذاري مطرح شد؛
 اعلام آمادگي 6 کشور صنعتي جهان براي سرمايه گذاري در استان سمنان 
 اجراي 15 طرح صنعتي و تجاري تا پايان امسال در استان

سمنان-ايرنا- مديرکل امور اقتصادي و دارايي استان سمنان با بيان اين که دولت در سال جديد سهم سرمايه گذاري هاي خارجي در کشور را بيش از هفت ميليارد دلار اعلام کرد، گفت : بخشي از اين سرمايه گذاريها از سوي 6کشور صنعتي جهان در اين استان انجام مي شود.

به گزارش ايرنا، امير خليلي خواه روز دوشنبه در دومين نشست خدمات سرمايه گذاري در سالن غدير استانداري سمنان افزود : در هفته هاي گذشته تفاهم نامه هاي اقتصادي مربوط به اين سرمايه گذاري منعقد شده و قرار شد نمايندگان 6 کشور صنعتي جهان براي سرمايه گذاري به استان سمنان سفر کنند.

وي اظهار داشت: بايد با برنامه ريزي ها و ارائه برنامه هاي کلان، سهم قابل توجهي از سرمايه گذاري هاي خارج در استان سمنان صورت گيرد و برآورد اداره کل امور اقتصادي و دارايي استان در انعقاد تفاهم نامه اقتصادي با کشورهاي خارجي 17 ميليون دلار خواهد بود.

خليلي خواه اضافه کرد: تفاهم نامه هاي بسيار مهمي در جذب سرمايه هاي داخلي و خارجي درسازمان جهاد کشاورزي استان در چند ماه اخير منعقد شده و تا پايان امسال 9 طرح کشاورزي در استان افتتاح خواهد شد.

مديرکل امور اقتصادي و دارايي استان سمنان يادآور شد : يکي از کارهاي اساسي در جلوگيري از خام فروشي مواد معدني در استان، راه اندازي شرکت هاي صنايع تبديلي است که زمينه اشتغال و رونق اقتصادي را دوچندان خواهد کرد.

خليلي خواه اظهار داشت: هدف از نشست خدمات سرمايه گذاري، سرعت در روند سرمايه گذاري است و با هم انديشي با دستگاه هاي مسئول زمينه حضور شرکت هاي توليدي و صنعتي در استان فراهم خواهد شد.

وي تصريح کرد : برگزاري نشست هاي تخصصي با مديران دستگاه هاي اجرايي، آموزش اصول مذاکره با سرمايه گذار و بروزنمايي کتاب توانمندي هاي سرمايه گذاري با تحقيق و بررسي هاي موشکافانه زمينه علمي نگري مديران در امر سرمايه گذاري را فراهم مي کند.

خليلي خواه ادامه داد : پيگيري و نظارت بر حسن اجراي تفاهم نامه ها و مراحل عملياتي و برگزاري دوره هاي آموزش براي کارشناسان مراکز خدماتي از مهم ترين برنامه هاي اداره کل امور اقتصادي و دارايي استان سمنان در جهت افزايش رونق اقتصادي است.

استانداري سمنان سال گذشته تفاهم نامه اقتصادي به ارزش 27هزار ميليارد ريال با سرمايه گذاران داخلي و خارجي منعقد کرد.

يکهزار و 800 واحد توليدي و صنعتي در استان سمنان فعاليت دارند.

استان سمنان حدود سه ميليارد تن ذخاير معدني زمين شناسي با بيش از 328 ميليون تن ذخاير قطعي با 40 نوع ماده معدني شناخته شده دارد و حدود 520 معدن اکنون به بهره برداري از اين معادن مشغولند.

اجراي 15 طرح صنعتي و تجاري تا پايان امسال در استان سمنان

از سوي ديگر رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از اجرايي شدن بيش از 15 طرح صنعتي و تجاري از جمله مهم ترين آن آن شرکت ساخت واگن باري و ميني بوس در استان تا پايان سال جاري خبر داد.

به گزارش ايرنا، بهروز اسودي روز دوشنبه در دومين نشست خدمات سرمايه گذاري در سالن غدير استانداري سمنان افزود: آغاز گام (فاز) اول راه اندازي شرکت ميني بوس در استان سمنان عملياتي شده است و زمين اجراي طرح و انتقال خط توليد آن از کشور ترکيه تا پايان سال انجام خواهد شد.

وي اظهار داشت: همچنين سرمايه گذاران بخش خصوصي براي ساخت واگن هاي باري در استان سمنان اعلام آمادگي کردند و با مشخص شدن کشور واردکننده فناوري ساخت واگن،مراحل اداري اين ساخت و ساز در استان اجرايي خواهد شد.

اسودي کم آبي را چالش اساسي حوزه صنعت اين استان اعلام و اضافه کرد: براي افزايش سرمايه گذار اقتصادي بايد راه کارهاي اساسي در اين امر اتخاذ شود.

وي با بيان اين که تنها چهار درصد آب استان سمنان در زمينه صنعت و تجارت مصرف مي شود، گفت: مي توان با تغيير الگو مصرف و ايجاد شبکه هاي آبرساني به مناطق توليدي و صنعتي در افزايش رونق اقتصادي گام برداشت.

اسودي تاکيد کرد : براي راه اندازي کارخانه کربنات استرانسيم که در صنعت کاغذ کاربرد دارد ،120ليتر در ثانيه آب نياز است که مي توان با پسابهاي برگشتي درون شهري بخش زيادي آب اين کارخانه را تامين کرد.

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: از ديگر چالش هاي اساسي اين اداره کل اختلاف نظرهاي محيط زيستي با اداره کل منابع طبيعي استان سمنان است که اميد است با شناسايي مناطق اقتصادي، قراردادهاي همکاري بين اين ادارات کل منعقد شود.

وي جذب سرمايه در بخش معدن را از اولويت کاري اين اداره کل در سال جاري ذکر کرد و افزود: سرمايه گذاري در بخش نبات استرانسم به ارزش 450 ميليارد ريال و فرآوري سيليس به ارزش 12ميليارد و 500ميليون ريال با کمک بخش خصوصي انجام مي شود.

مشکل اصلي 74 درصد از واحدهاي توليدي و صنعتي استان سمنان نقدينگي است که بنا به نظر مسئولان اين استان با اعتبار پنج هزار ميليارد ريالي ،اين مشکل برطرف مي شود.

استان سمنان حدود سه ميليارد تن ذخاير معدني زمين شناسي با بيش از 328 ميليون تن ذخاير قطعي با 40 نوع ماده معدني شناخته شده دارد و حدود 520 معدن اکنون به بهره برداري مشغولند.


 جشن‌هاي گلريزان ستاد ديه در استان سمنان برگزار خواهند شد 

سرويس خبر

مدير عامل ستاد مردمي رسيدگي به امور ديه و کمک به زندانيان نيازمند جرايم غير عمد استان سمنان از برگزاري جشن‌هاي گلريزان ستاد ديه در استان سمنان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي زندان‌هاي استان سمنان، نعمت‌اله جديدي مدير عامل ستاد ديه شعبه استان سمنان اظهار داشت: در ماه رمضان امسال همچون سال‌هاي گذشته سنت حسنه جشن‌هاي گلريزان براي آزاد‌سازي زندانيان جرايم غير عمد در سطح شهرستان‌هاي استان سمنان برگزار مي‌شود.

وي افزود: از خيرين نوع‌دوست و نيکوکار استان مي‌خواهيم به خاطر رضاي خدا و آرامش و شادي دل خانواده زندانيان جرائم غيرعمد، بکوشند تا با آزادي آنان از زندان شاهد گل لبخند بر لبان فرزندان آنان باشيم.

مدير عامل ستاد ديه استان سمنان در پايان، تاريخ برگزاري جشن‌هاي گلريزان شهرستان‌هاي تابعه استان را بشرح ذيل اعلام کرد:

شهرستان سمنان در تاريخ 25 خرداد 95 مصادف با هشتم ماه مبارک رمضان

شهرستان شاهرود در تاريخ 26 خرداد 95 مصادف با نهم ماه مبارک رمضان

شهرستان گرمسار در تاريخ 31 خرداد 95 مصادف با چهاردهم ماه مبارک رمضان

شهرستان دامغان در تاريخ 2 تير 95 مصادف با شانزدهم ماه مبارک رمضان

 


 ثبت‌نام جشنواره قرآني مدهامتان اينترنتي است 

سرويس خبر

سمنان: مسئول دبيرخانه کانون‌هاي فرهنگي و هنري مساجد استان سمنان گفت: ثبت‌نام اينترنتي علاقه‌مندان به شرکت در يازدهمين جشنواره قرآني مدهامتان الزامي است.

به گزارش دبيرخانه کانون‌هاي فرهنگي هنري مساجد استان سمنان؛ حجت‌الاسلام محمدرضا حداديان اظهار کرد: يازدهمين جشنواره قرآني مدهامتان در 8 رشته و دو بخش خواهران و برادران برگزار مي‌شود.

وي، تصريح کرد: دبيرخانه دائمي جشنواره‌هاي فرهنگي و هنري مساجد کشور در راستاي غني‌سازي اوقات فراغت جوانان و نشر و ترويج معارف قرآني و شعائر ديني و استفاده از ابزارهاي فرهنگي و هنري در جهت جذب بيشتر و بهتر جوانان به مساجد، اين جشنواره را برگزار مي‌کند.

وي، بابيان اينکه ثبت‌نام اينترنتي يازدهمين جشنواره قرآني مدهامتان به‌صورت استاني تا 14 مرداد سال جاري انجام مي‌شود، تصريح کرد: اين جشنواره در رشته‌هاي قرائت، حفظ کل، حفظ 20 جزء، اذان، ترتيل، تفسير، مفاهيم قرآن و نهج‌البلاغه و صحت قرائت حمد و سوره و اذکار نماز در سراسر کشور برگزار مي‌شود که دو بخش مفاهيم قرآن و نهج‌البلاغه و صحت قرائت حمد و سوره و اذکار نماز فقط به‌صورت استاني است.

مسئول دبيرخانه کانون‌هاي فرهنگي و هنري مساجد استان سمنان با بيان اينکه سن کليه شرکت‌کنندگان بايد بين 18 تا 30 سال باشد، ابراز کرد: تکميل فرم ثبت‌نام توسط شرکت‌کنندگان به‌صورت اينترنتي در پايگاه اطلاع‌رساني جوانان مساجد کشور به آدرس www.javananemasajed.ir الزامي است و شرکت‌کنندگاني که امکان ثبت‌نام اينترنتي ندارد مي‌توانند با مراجعه حضوري به دبيرخانه مساجد استان نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

وي، شناسايي و ارتقاي سطح اطلاعات عمومي و تخصصي جوانان علاقه‌مندان به قرآن و فرهنگ اسلامي، حضور پرنشاط اعضاي کانون‌هاي در فعاليت‌هاي قرآني ملي و بين‌المللي، کشف استعدادهاي برتر قرآني فعالي در کانون‌هاي مساجد، ترغيب و تشويق مديران کانون‌ها به کشف استعدادهاي محلي و منطقه‌اي در امور قرآني، آشنايي بيشتر مردم و مسئولان بااستعدادها و ظرفيت‌هاي قرآني در کانون‌هاي مساجد از اهداف برگزاري اين جشنواره است.


 آغاز طرح نظارتي ويژه ماه مبارک رمضان در استان سمنان 

سمنان- ايرنا - رئيس اداره نظارت و بازرسي سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان از آغاز طرح نظارت و بازرسي بازار ويژه ماه مبارک رمضان خبر در اين استان داد.

به گزارش دريافتي روز سه شنبه ايرنا از روابط عمومي سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان، رحمان اعرابي گفت : طرح نظارت و بازرسي بازار ويژه ماه رمضان با توجه به افزايش تقاضا براي مواد غذايي به ويژه اقلام لبني ، پروتئيني ، برنج ، روغن ، قند و شکر ، خرما و ميوه، از شانزدهم خرداد آغاز تا 20 تيرماه ادامه دارد.

وي اظهار داشت : اين طرح با هدف جلوگيري از هرگونه کمبود و افزايش غير منطقي قيمت ها و بروز تخلفات احتمالي انجام و نظارت و افزايش گشت هاي بازرسي واحدهاي صنفي و غيرصنفي مورد نظر به ويژه شيريني فروشي ها ، تالارها و رستوران ها ، سوپر مارکت ها و ميوه و تره بار اجرا شده است.

وي خاطرنشان کرد: در اين اجراي اين طرح 54 بازرس و کارشناس نظارت و بازرسي سازمان صنعت ، معدن و تجارت و اتاق هاي اصناف شهرستان ها مشارکت دارند.

رئيس اداره نظارت و بازرسي سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان يادآور شد: تمامي واحدهاي صنفي موظف به نصب قيمت کالا در معرض ديد عموم هستند و شهروندان مي توانند هرگونه تخلف اعم از گرانفروشي، کم فروشي ، عدم نصب قيمت و عدم صدور صورتحساب را به شماره 124 سامانه ستاد خبري اين سازمان گزارش کنند.

در استان سمنان حدود 26 هزار واحد صنفي فعاليت دارد.


 دانش‌بنيان بودن شرکت‌هاي توليدي يک ضرورت است 

سرويس خبر

رئيس اتاق سمنان نشست مشترکي با مديران پارک علم و فناوري استان سمنان برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومي اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي سمنان، علي‌اصغر جمعه‌اي رئيس اتاق سمنان دانش‌بنيان بودن شرکت‌هاي توليدي را يک ضرورت بر شمرد و بيان کرد: يکي از نگراني‌هاي سيستم آموزشي در ايران است که متناسب به تقاضا متخصص تربيت نمي‌نمائيم.

وي نياز و تقاضاي کسب کار با توجه به فضاي جامعه را مهم قلمداد و اضافه کرد: شرکت هاي دانش‌بنيان بايد تعاملات لازم را با شرکت‌هاي صادراتي برقرار نمايند چون مزيت رقابتي و حفظ بازار براي صادرات بسيار مهم است.

رئيس اتاق سمنان پارک‌هاي علم و فن آوري وديگر ساختارهاي اداري مرتبط را تاثيرگذار خواند و اذغان داشت: حفظ ايده و اجراي پروژه‌هاي دانش‌بنيان براي مديران واحدهاي صنعتي به عنوان نقشه راه تلقي مي‌شود و تمام واحدهاي توليدي تمايل دارند که از خدمات پارک‌هاي علم و فناوري بهره‌مند شوند.

رئيس اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي سمنان پيشنهاد انعقاد تفاهم همکاري مشترک را به پارک علم و فن‌آواري استان ارائه و بيان کرد: همکاري متقابل با پارک هاي علم و فن‌آوري و ارتقا کمي و کيفي در جنبه‌هاي مختلف مي‌تواند فاصله رقابت را در بازار کمتر نمايد.

علي‌اصغر جمعه‌اي حمايت از شرکت‌هاي دانش‌بنيان را در چارچوب‌هاي خاص و معين مفيد ارزيابي و خاطر‌نشان کرد: بايد بسترهاي فراهم شود که شرکت‌هاي دانش‌بنيان منابع کافي براي انجام تحقيقات و مطالعات داشته باشند.

در ادامه اين نشست راحتي مدير بازاريابي و ارتباطات پارک علم و فناوري استان سمنان ارائه خدمات متناسب به شرکت‌هاي دانش‌بنيان را تاثيرگذار عنوان و بيان کرد: دانش‌بنيان نمودن توليد و محصولات ايراني با نگرش حضور در بارارهاي جديد و توليد ارزش افزوده متناسب از اهداف و برنامه‌هاي پارک‌هاي علم و فناوري مي‌باشد.

مدير بازاريابي و ارتباطات پارک علم و فناوري استان سمنان ادامه داد: اين آمادگي از سوي پارک علم و فناوري استان وجود دارد که همکاري‌هاي متعارف و سازنده‌اي با واحدهاي توليدي استان سمنان داشته باشيم.

قابل ذکر است وب سايت www.sspt.ir مربوط به پارک علم وفناوري استان سمنان خدمات به هنگام را به صورت شبانه‌روزي ارائه مي‌نمايد.


 روي خط پيام - 33332379 

خوب شد ما سوييسي نشديم!

در سوييس همه‌پرسي گذاشته‌اند که به هر نفر، اعم از اينکه شاغل باشد يا نه، 2500 فرانک در ماه پول نقد بدهند (معادل 2555 دلار آمريکا يا 9 ميليون تومان به پول ارزشمند ايران)؛ نتيجه همه‌پرسي اين شده که 78 درصد مردم به اين همه‌پرسي«نه» گفته‌اند! واقعا در سوييس چه خبر است؟!

اگر از ما پرسيده شود که مي‌خواهيد به شما ماهي چند ميليون تومان يارانه بدهند؟! فکر مي‌کنيد وضع چگونه خواهد بود؟ همين الان بعضي‌ها براي ماهيانه 45 هزار تومان لحظه شماري مي‌کنند.

محمد قاضي‌زادهقابل توجه بانک‌ها

بسياري از سپرده‌گذاران بانکي مي‌گويند که طي سال‌هاي گذشته نرخ سود بانکي از نرخ تورم به مقدار قابل توجهي کمتر بود، چرا در آن زمان که ارزش پول سپرده‌گذاران کم مي‌شد وزير اقتصاد دولت وقت به فکر جبران ما‌به‌التفاوت نبودند اما به محض اين که اين رابطه معکوس شده است دولت مي‌خواهد سود بانکي را کم کند. از وزير محترم اقتصاد و دارايي و رياست محترم بانک مرکزي ايران انتظار داريم اول از همه ارزش پول و سپرده‌هاي ما را حفظ کنند بعد در فکر کاهش سود بانکي برآيند.

جمعي از سپرده‌گذاران بانک‌هادر مورد ساعات کاري ادارات بررسي بيشتري شود

جمعي از کارمندان ادارات سمنان خطاب به معاون استاندار سمنان در نامه‌اي در خصوص ساعات کاري ادارات اعتراض و اعلام اين ساعات را غيرکارشناسانه اعلام کرده‌اند و تقاضاي بررسي بيشتر و تدابير جديدتري را در اين خصوص دارند.

جمعي از کارمندانسوال و درخواست از سازمان تامين اجتماعي

من از سال 1381 در يک شرکت به صورت ساعتي و خيلي محدود مشغول هستم حق بيمه من هم در قالب حداقل حقوق به طور مستمر پرداخت مي‌شود و ادامه دارد. در عين حال از سال 1382 در شرکت ديگري به صورت ساعتي مشغول هستم که البته ساعات حضور من غالبا" در سال‌هاي اول حدود 100 ساعت در ماه و سال‌هاي مياني حدود 200 تا 220 ساعت در ماه و در سال‌هاي اخير تا پايان 1394 در حدود140ساعت در ماه بوده است و براي من شغل اصلي محسوب مي‌شد. ميانگين حقوق سه ماه آخر سال 1394 در شرکت دوم برابر 4300000 تومان بوده است. و در طول 13 سال کار در شرکت دوم هيچ‌وقت شرکت برايم بيمه رد نکرده است. از پايان 1394و اتمام قرارداد با اين شرکت همکاري قطع و تمديد نگرديده است. در صورت شکايت اين شرکت آيا مکلف به پرداخت حق بيمه تمامي 13 سال من بر مبناي حقوق دريافتي سال‌هاي قبل مي‌باشد يا کلا" محاسبه بيمه من بر مبناي ميانگين سه ماه آخر 1394 است؟ يا روش محاسبه بيمه و جرايم آن به سازمان روش ديگري دارد؟ آيا شرکت دوم مي‌تواند دستمزد سال‌هاي 1382 لغايت 1394 شرکت اول را از حداکثر دستمزد هر سال کم کند و حق بيمه من را بر آن اساس پرداخت کند؟ البته يادآور ميشوم در طول سيزده سال گذشته هيچگونه پرداختي بابت حق بيمه من به تامين اجتماعي نداشته است. لطفا" روش محاسبه پرداختي حق بيمه و جرايم آن به تامين اجتماعي را توضيح بفرماييد.

شاهيواليباليست‌ها نماينده و الگو کشورمان هستند

ضمن عرض خسته نباشيد و تبريک به واليباليست‌هاي کشورمان که با زحمات خود براي نخستين بار پاي اين ورزش ما را به المپيک باز کردند، عرض مي‌کنم که شما نماينده جمهوري اسلامي برآمده از خون هزاران شهيد ايران اسلامي هستيد و حرکات و سکنات شما در قبل، حين و پس از بازي ان‌شاءالله نمايشي از شخصيت اسلامي ملت ايران خواهد بود.

يک دوست‌دار ورزشوزارت نفت پاسخ دهد

وزارت نفت مدام از بازاريابي براي فروش نفت مي‌گويد و در مقابل بنزين توليد داخل را آلاينده دانسته است. در نتيجه امروز نفت را ارزان تر مي‌فروشد و در مقابل بنزين بي‌کيفيت وارد کشور مي‌کند و نفت خام مي‌فروشد و در عوض فرآورده‌هاي گوناگون نفتي وارد کشور مي‌کند. کجاي اقدامات وزارت نفت در جهت اقتصاد مقاومتي است که از آن سخن مي‌گويد! وابستگي به بيگانگان به ضرر منافع ملي و اقتصاد مقاومتي است.

جعفرزاد- سمنانحمايت از توليد‌کننده داخلي

ارز دولتي وقتي صرف کالاهاي لوکس يا کم‌اهميت مي‌شود، توليدکننده داخلي از حمايت دولت بي‌نصيب و بنابراين کوچک‌تر يا تعطيل مي‌شود اگر با اين منوال ادامه يابد بايد شاهد رکود بيشتري در کشور باشيم.

بهمني- گرمسار