تاریخ 1395/03/10 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4214 برو جستجو جستجوی پیشرفته   استاندار سمنان‌:
  مناطق ويژه اقتصادي استان سمنان بايد فعال شود 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

استاندار سمنان با تاکيد بر تسريع در ايجاد زير ساخت‌ها و رفع موانع و مشکلات در سه منطقه اقتصادي استان سمنان، گفت: راه‌اندازي منطقه ويژه اقتصادي، فرصتي طلايي براي حضور سرمايه‌گذاران در اين استان است.

محمدرضا خباز در جلسه بررسي آخرين وضعيت مناطق ويژه اقتصادي استان سمنان افزود: منطقه ويژه اقتصادي ويژگي‌هاي خاص خود را دارد و قانونگذار نيز آن را به مثابه مناطق آزاد ديده است.

وي با بيان اين که مجوز ايجاد سه منطقه ويژه اقتصادي در استان دريافت و تعيين تکليف نيز شده است، اظهار کرد: اين مناطق سه‌گانه ويژه اقتصادي در شهرستان‌هاي گرمسار، سمنان و دامغان ايجاد مي‌شوند.

وي اظهار داشت : اولين منطقه‌، منطقه ويژه گرمسار است که با همکاري سازمان گسترش در حال اجرايي شدن است‌. دومين‌، منطقه ويژه دامغان است که موثرين و بخش خصوصي دامغان به آن ورود پيدا کردند و سومين آن، منطقه‌ ويژه سمنان است که شرکت شهرک‌ها در حال پيگيري عمليات اجرايي آن است‌ و واگذاري‌هاي لازم صورت گرفته است.

استاندار سمنان با اشاره به وجود ظرفيت فراوان در اين استان، تصريح کرد: سرمايه‌گذاران زيادي اکنون براي سرمايه گذاري در اين استان اعلام آمادگي کرده و در نوبت قرار دارند و بايد شرايطي فراهم شود تا از فرصت به دست آمده استفاده لازم را برد.

خباز با بيان اين که هر روز شاهد استقبال سرمايه‌گذاران از نقاط مختلف کشور براي سرمايه‌گذاري در اين منطقه هستيم، افزود: استقرار گمرک و رونق فعاليت‌هاي گمرکي و فراهم شدن ساير زير‌ساخت‌هاي لازم در اين مناطق، به فعال شدن روند صادرات و واردات کمک شده و حجم عظيمي از سرمايه‌گذاران متقاضي را روانه اين منطقه خواهد کرد.

وي با اشاره به برخورداري سرمايه‌گذاران از مزاياي حاصل از فعاليت منطقه ويژه اقتصادي تصريح کرد: سرمايه‌گذاراني که زمينه فعاليت آنان در اين منطقه فراهم شود، با برخورداري از قوانين منطقه ويژه انگيزه بيشتري براي رونق توليد و صنعت در اين استان پيدا مي‌کنند.

استاندار سمنان از مناطق ويژه اقتصادي به عنوان عاملي براي رونق اقتصادي و صنعتي ياد کرد و افزود: با آغاز به کار منطقه ويژه اقتصادي شاهد تحولي جدي در اين حوزه هستيم.

خباز به پيشرفت‌هاي حاصل از تاسيس منطقه ويژه اقتصادي نيز اشاره و اضافه کرد: البته برخي موانع و مشکلات نيز بر سر راه توسعه‌اي آن وجود دارد که با همکاري برطرف خواهد شد.

در اين نشست که معاون استاندار و جمعي از مسئولان اقتصادي استان سمنان حضور داشتند، آخرين وضعيت و مشکلات مناطق ويژه اقتصادي سمنان، گرمسار و دامغان از جمله انتقال آب، برق، گاز، رفع مشکلات زيست محيطي و رعايت حريم، واگذاري قطعي زمين مورد بررسي و بر رفع اين مشکلات تاکيد شد.در استان سمنان يکهزار و 792 واحد توليدي و صنعتي فعاليت دارد.


 نماينده سمنان، مهديشهر و سرخه در بازديد از جهاد دانشگاهي؛
 ساخت مجتمع فرهنگي، پژوهشي و آموزشي جهاددانشگاهي سمنان از اولويت‌هاي توسعه منطقه است 

سرويس خبر

نماينده مردم سمنان، مهديشهر و سرخه ساخت مجتمع فرهنگي، پژوهشي و آموزشي جهاددانشگاهي در سمنان را از ضرورت‌ها و اولويت‌هاي استان برشمرد و از راه‌اندازي اين مراکز علمي پژوهشي حمايت کرد.

به گزارش روابط عمومي جهاددانشگاهي استان سمنان دکتر احمد همتي، نماينده مردم سمنان، مهديشهر و سرخه در بازديد از جهاددانشگاهي استان سمنان با بيان اينکه جهاددانشگاهي از ترکيب دو واژه مقدس شکل گرفته افزود: از ديرباز همواره بزرگان دين بر لزوم وجود دو بال"علم و ايمان" براي حرکت به جلو و پيشرفت تاکيد داشته‌اند و جهاددانشگاهي از اين دو مولفه برخوردار است.

وي تاکيد ويژه مقام معظم رهبري بر کرسي‌هاي آزادنديشي را از ديگر نشانه‌هاي رويکرد عالمانه و حکيمانه مقام معظم رهبري دانست و گفت: مسئولان بايد بيشتر به اين تاکيدات توجه کنند بايد فضا را براي ورود جوانان فراهم کنيم چرا که اگر فضا و بستر را فراهم کنيم خود مردم و استعدادهاي جوان کار را پيش مي‌برند.

نماينده مردم سمنان، مهديشهر و سرخه درمجلس شوراي اسلامي با مثبت ارزيابي كردن فعاليت‌هاي جهاددانشگاهي استان سمنان اظهار داشت: جهاددانشگاهي مي‌تواند نقش مهمي در توسعه استان و بسترسازي براي اشتغال دانش‌بنيان استان داشته باشد.

وي ادامه داد: ساخت مجتمع فرهنگي و پژوهشي و آموزشي كوير جهاددانشگاهي استان سمنان كه از اولويت‌هاي اين نهاد است و زمين آن در مجموعه جهاددانشگاهي استان در كوثرسمنان فراهم و جواز آن در حال اخذ است و ايجاد دو مركز تحقيقاتي پزشكي به نژاد دامي و مركز تحقيقاتي و درماني سرطان كه با همكاري پژوهشگاه رويان جهاددانشگاهي و جهاددانشگاهي استان سمنان مورد تصويب استاندار سمنان و رئيس جهاددانشگاهي كشور قرار گرفته است ساخته خواهد شد كه دراين خصوص تمامي حمايت‌هاي لازم ازطرف نماينده مردم صورت خواهد گرفت و اميدواريم با حمايت‌هاي سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان و ساير دستگاه از پروژه‌هاي جهاددانشگاهي استان سمنان شاهد تحقق آنها باشيم.

وي با بيان اينکه جهاددانشگاهي، صبغ‌‌اي فرهنگي دارد، از جهاددانشگاهي به عنوان يکي از مهم‌ترين رويش‌هاي انقلاب اسلامي ياد کرد و افزود: جهاددانشگاهي امروز به يکي از مراکز علمي معتبر و قابل اعتنا در عرصه بين‌المللي تبديل شده به‌طوري که در حال حاضر داراي گروه‌هاي متعدد پژوهشي، پژوهشکده‌ها و دو پژوهشگاه معتبر است.

رئيس جهاددانشگاهي استان سمنان گفت: جهاددانشگاهي با ورود به علوم‌پزشکي، نفت و گاز، رشته‌هاي فني- مهندسي و هنر منشاء خدمات شاياني براي نظام جمهوري اسلامي بوده است.

وي از اخذ دو ماموريت ملي براي فعاليت مشترك پژوهشگاه رويان جهاددانشگاهي کشور و جهاددانشگاهي استان سمنان در مجموعه در حال ساخت رويان مهديشهرخبر داد و گفت: اين ماموريت‌ها دربرگيرنده يک مرکز به‌نژاد دامي و يک مرکز درماني- تحقيقاتي سرطان مبتي بر فرد است که طي قراردادي به امضاي استاندار سمنان و رئيس جهاددانشگاهي کشور رسيده است.

اين عضو هيات علمي جهاددانشگاهي استان سمنان، گفت: علاوه بر اين مرکز، ساخت مجتمع فرهنگي، پژوهشي و آموزشي کوير جهاددانشگاهي در ميدان کوثر سمنان و مزرعه تحقيقاتي جهاددانشگاهي در شاهرود از ديگر پروژه‌هايي است که در برنامه توسعه جهاددانشگاهي استان قرار دارد.

وي با اشاره به ديگر فعاليت‌هاي جهاددانشگاهي در استان سمنان گفت: وجود دو مرکز تخصصي زمين شناسي و معدن و آزمايشگاه موادمعدني و مصالح ساختماني، يک مرکز علمي کاربردي، مرکز آموزش‌هاي کوتاه‌مدت، دو خبرگزاري تاثيرگذار، و... از جمله ظرفيت‌هاي جهاددانشگاهي در استان سمنان است.

رهايي با بيان اينکه اقتصاد مقاومتي نگرشي درون‌زا دارد، به ضرورت حمايت از دستگاه‌هاي فرهنگي و علمي داخل استان اشاره و تصريح کرد: انتظار مي‌رود که دستگاه‌هاي اجرايي طرح‌هاي پژوهشي و تحقيقاتي و آموزشي خود را به نهادها و مراکز علمي داخل استان نظير جهاددانشگاهي واگذار کنند تا در درازمدت شاهد شکوفايي علمي بيش از پيش استان سمنان باشيم.


 برگزاري نوزدهمين نشست هيات نمايندگان اتاق سمنان  

سرويس خبر

نوزدهمين نشست هيات نمايندگان اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي سمنان در محل سالن جلسات اين اتاق برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي سمنان، علي‌اصغر جمعه‌اي رئيس اتاق سمنان راهبردهاي اقتصاد مقاومتي و عملياتي نمودن آن را يک برآيند کاري بر شمرد و بيان کرد: استراتژي راه اقتصادي تبين شده لذا بايد تمام ارکان حاکميت عزم خود جزم نمايند و تمام موارد بيست چهارگانه اقتصاد مقاومتي را عملياتي کنند.

رئيس اتاق سمنان آموزش را سرمنزله و آغاز حرکت اقتصادي در ابعاد مختلف بيان کرد و تصريح کرد: متاسفانه با گذشت سه دهه از پيروزي انقلاب اسلامي علي رقم توفيقات کشور در بسط و گسترش کمي نظام آموزش عالي ولي تاکنون نتوانسته‌ايم نياز هاي آموزشي را احصاء کنيم و متناسب با اين نيازهاي آتي برنامه‌ريزي آموزش نمائيم و در نهايت نقشه جامع علمي کشور را به‌صورت کمي و به عنوان يک راهبرد تدوين نماييم که نتيجه آن مي‌شود خروجي بيکار از مراکز آموزش عالي چرا که متناسب با ظرفيت با بازار کار نتوانسته‌ايم نيرو تربيت کنيم به عبارت ديگر نه صنعت و توليد از توانايي علمي و فناوري کشور مطلع است و نه بخش دانشگاهي از نيازها، بازار و هيچ ارتباط پويايي بين اين دو وجود ندارد.

در ادامه اين نشست فرج‌الله معماري عضو هيات نمايندگان اتاق سمنان برنامه‌ريزي مدون کميسيون‌ها را يک ضرورت بر شمرد و بيان داشت: کميسيون‌هاي تخصصي بازوي اتاق هاي بازرگاني مي‌باشد لذا ارائه طي طريق و برنامه‌ريزي‌هاي منسجم در کميسيون‌هاي اتاق بازرگاني بسيار حائز اهميت مي‌باشد.

مهدي حداد عضو هيات نمايندگان و رئيس کميسيون کشاورزي اتاق برقرار روابط تجاري و سياسي متناسب با همسايگان ايران را به عنوان مزيت نسبي برشمرد و خاطر نشان کرد: مرودات تجاري با کشورهاي همسايه و حضور محصولات ايران به طور مداوم و مستمر در بازارهاي اين کشورها باعث ثبات نسبي اقتصادي بنگاه‌ها مي‌شود. در ادامه اين نشست تخصصي سياست‌هاي اقتصادي مقاومتي مورد بحث و تبادل اعضاي هيات نمايندگان اتاق سمنان قرار گرفت.


 مدير‌کل جديد سازمان تامين اجتماعي استان سمنان معرفي شد 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

در آييني با حضور عبدالرحمان تاج‌الدين معاون حقوقي و امور مجلس سازمان تامين اجتماعي کشور، مدير کل جديد سازمان تامين اجتماعي استان سمنان معرفي و از زحمات مدير کل سابق اين اداره قدر داني شد.

در اين آيين از زحمات و خدمات حسن آزرم مديرکل سابق تامين اجتماعي استان سمنان تقدير و محمد اخلاقي به عنوان مديرکل جديد اين اداره معرفي شد.

معاون حقوقي و امور مجلس سازمان تامين اجتماعي کشور در اين آيين که در سالن مديريت بحران استانداري سمنان برگزار شد، با بيان اين که هم اکنون سازمان تامين اجتماعي کشور به حدود 40 ميليون نفر از جمعيت کشور خدمات مي‌دهد، گفت: خدمت‌رساني مطلوب و موثر به اين قشر از جمعيت کشور، امري مهم است که رسيدن به اين هدف تلاش بيشتري مي‌طلبد.

عبدالرحمان تاج الدين با تاکيد بر اينکه اين سازمان با استفاده از توان نيروهاي داخلي خود توانسته در مسير پيشرفت گام بردارد، اظهار کرد: در شرايطي که کشور در تنگناها و مشکلات فراواني به سر مي‌برد سازمان تامين اجتماعي تلاش کرد تا به تعهدات خويش به منظور پرداخت مطالبات و تقويت فضاي درمان عمل کند.

تاج الدين با اشاره به دستاوردها و خدمات اين سازمان گفت: يکي از دستاوردهاي مهم سازمان تامين اجتماعي توسعه خدمات الکترونيکي بوده است و اراده سازمان براين است که در اين مسير با استفاده از ظرفيت هاي داخلي گام هاي موثرتري بردارد.

وي گفت: سياست‌هاي کلي سازمان اين است که در همه فضاهاي درماني و بيمه‌اي پرچم سفيد بي‌طرفي برافراشته کند که متعلق به صاحبان واقعي مجموعه يعني جامعه کارفرمايي و بيمه‌شدگان کشور است.

حسن آزرم مدير‌کل سابق تامين اجتماعي استان سمنان نيز در اين آيين گزارشي از فعاليت‌هاي انجام شده در زمان تصدي خود ارائه و محمد اخلاقي مدير کل جديد نيز برنامه‌هاي خود را ارائه کرد.

در اين آيين که اميني مدير‌‌کل امور استان‌هاي تامين اجتماعي و مديران بخش بيمه‌اي و درماني، همتيان معاون استاندار و جمعي از مديران کل دستگاه‌هاي اجرائي و ... حضور داشتند، از زحمات حسن آزرم مدير کل سابق تامين اجتماعي استان سمنان تقدير و محمد اخلاقي به عنوان مدير کل جديد اين اداره کل معرفي شد.


 معاون حقوقي و امور مجلس سازمان تامين اجتماعي:
 فضاي خوبي براي خدمتگزاري به بيمه‌شدگان تامين اجتماعي فراهم شده است 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

معاون حقوقي و امور مجلس سازمان تأمين اجتماعي کشور با اشاره به به ظرفيت و توانمندي‌هاي فراوان اين سازمان در ارائه خدمات به بيمه شدگان، گفت: هم اکنون فضاي خوبي براي خدمتگزاري به افراد تحت پوشش سازمان تأمين اجتماعي فراهم شده است.

عبدالرحمن تاج‌الدين در ديدار با محمد رضا خباز استاندار سمنان در استانداري سمنان، گفت: سازمان تامين اجتماعي هم‌اکنون خدمت رساني به حدود 40 ميليون نفر را برعهده دارد و توانسته رضايت نسبي آنان را جلب کند.

تاج‌الدين همچنين از راه‌اندازي و ايجاد درمانگاه تامين اجتماعي تا پايان امسال در ايوانکي شهرستان گرمسار خبر داد و گفت: درمانگاه تأمين اجتماعي گرمسار نيز که قبل از اين خدمات روزانه به شهروندان ارائه مي‌کرد اکنون با تامين تجهيزات بيشتر شبانه‌روزي شده است.

وي با بيان اين که در حال حاضر سازمان تامين اجتماعي بر اساس دانش و علم و کار کارشناسي مديريت مي‌شود، اظهار کرد: اين سازمان يک سازمان بسيار بزرگ است که داراي تاثيرات زياد در جامعه مي‌باشد و آرامش را به جمعيت تحت پوشش خود مي‌دهد.

معاون حقوقي و امور مجلس سازمان تامين اجتماعي کشور ظرفيت‌ها و توانمندي‌هاي تامين اجتماعي را در جهت ارائه خدمت‌رساني به مردم در بخش بيمه و درمان ارزشمند برشمرد و افزود: با تعامل و همکاري و همياري با ديگر نهادها و سازمان‌ها فضاي خوبي براي خدمتگزاري به بيمه‌شدگان و افراد تحت پوشش تامين اجتماعي فراهم شده است.

استاندار سمنان هم در اين ديدار،تامين اجتماعي را بزرگترين سازمان هاي کشور دانست و گفت: بايد با حجم بالاي افراد تحت پوشش سازمان تامين اجتماعي، همه به سازمان تامين اجتماعي کمک کنند تا خدمات مناسبي را ارائه دهد.

محمد‌رضا خباز، با تاکيد بر اين نکته که سازمان تامين اجتماعي در دولت تدبير و اميد خدمات ارزنده‌اي به مردم ارائه مي‌دهد، اظهار کرد: تامين اجتماعي از جمله دستگاه‌هايي است که خدماتش در رتبه اول قرار دارد، چون افراد و دست‌اندرکاران با تجربه و خدمتگزاري در اين سازمان مشغول فعاليت هستند. وي افزود: خدا را شاکريم که با تدبير و تعقل، خدمت‌رساني در تامين اجتماعي امروز در ريل واقعي خودش قرار گرفته و ديگر از طرح‌هاي احساسي و بدون کارشناسي که به ضرر کارگران و بيمه‌شدگان بود، خبري نيست.

استاندار سمنان تاکيد کرد: نبايد با تصويب قوانين بي‌مورد و ناکارآمد، هزينه‌هاي گزاف براي اين سازمان ايجاد کرد.

خباز افزود: در سفر رئيس‌جمهور و کاروان تدبير و اميد به استان سمنان در سال جاري، تفاهم‌نامه‌هاي خوبي با شرکت شستا منعقد شده است که در کمک به تامين اجتماتعي موثر خواهد بود.در اين ديدار که اميني مدير کل امور استان‌هاي تامين اجتماعي و مديران بخش بيمه اي و درماني استان و ... حضور داشتند، از زحمات آزرم مدير کل سابق تامين اجتماعي استان سمنان تقدير و محمد اخلاقي به عنوان مدير کل جديد اين اداره کل معرفي شد.


 افزايش راندمان مصرف آب در سطح بيش از 1602 هكتار از اراضي زراعي و باغي  

سرويس خبر

مدير آب و خاک و امورفني و مهندسي سازمان جهاد کشاورزي استان گفت: در راستاي افزايش راندمان مصرف آب در بخش کشاورزي و به منظور توسعه و گسترش اجراي سياست‌هاي نوين آبياري در اراضي کشاورزي، بيش از 1602 هکتار از اراضي با روش‌هاي نوين آبياري از نوع قطره‌اي، باراني و نواري و با اعتباري بالغ بر 101 ميليارد ريال درسطح شهرستان‌هاي استان اجرا شده است.

به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، حسين شاهيني گفت: عليرغم کمبود اعتبار در سال 94 اين مديريت توانست با اجراي روش‌هاي نوين آبياري 1094 هکتار از نوع قطره‌اي، 307 هکتار با روش باراني و 201 هکتار به شيوه نواري درسطح بيش از 1602 هکتار از اراضي زراعي و باغي استان را تحت پوشش قرار دهد.

وي يادآور شد به ازاي هر هکتار اجراي سيستم‌هاي آبياري نوين حدود4400 متر مکعب در مصرف آب کشاورزي صرفه‌جويي مي‌شود.


 برگزاري نشست تخصصي عفاف و حجاب دانشگاه‌هاي منطقه 9 كشور در دانشگاه سمنان 

سرويس خبر

آئين افتتاحيه نشست تخصصي عفاف و حجاب كارشناسان فرهنگي دانشگاه‌هاي منطقه 9 كشور در سالن جلسات خانه فرهنگ دانشگاه سمنان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه سمنان؛ حجت‌الاسلام حسين ذوالفقاري لقب مسئول دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه سمنان در اين آئين با اشاره به نقش تاثيرگذار فعاليت‌هاي فرهنگي از جمله برگزاري سمينارهاي آموزشي، مسابقات و سخنراني‌ها گفت: انجام چنين فعاليت‌هاي در محيط دانشگاه براي ايجاد بصيرت در دانشجويان، خصوصا در زمينه رعايت عفاف و حجاب بسيار تاثير گذار است.

در ادامه حجت‌الاسلام باراني مسئول دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌هاي استان هم با اشاره به سه مقوله مهم و مرتبط به هم حجاب، حيا و عفاف، درباره نقش حيا و عفاف در ايجاد حجاب مطالبي بيان کرد.

وي خاطرنشان کرد: حيا در نظام باورها و اعتقادات شكل مي‌گيرد و اين ارزش ها هستند كه رفتارهاي انسان را مي‌سازند.

حجت‌الاسلام باراني گفت: انجام تكاليف الهي باعث ايجاد معرفت و نور در دل افراد مي شود.

دكتر نصيري معاون فرهنگي و اجتماعي دانشگاه سمنان هم در اين مراسم با اشاره به انجام فعاليت‌ها و برگزاري جلسات متعدد در زمينه عفاف و حجاب و نقش انكارناپذير مسائل شرعي در رعايت اين مهم، بر تدوين ضوابط و قوانين و مقررات در دانشگاه‌ها در اين زمينه تاکيد کرد.

برگزاري نشست هم‌انديشي با حضور خانم وثوقي از كارشناس وزارت علوم، تحقيقات و فناوري و برگزاري کارگاه «مديريت جذب مخاطب در فعاليت هاي فرهنگي» از ديگر برنامه‌هاي اين نشست تخصصي يک روزه بود.

شرکت‌کنندگان در اين نشست در باره راهبردهاي اجرايي در مواجهه با مسائل و چالش‌هاي مرتبط با حجاب، موانع و دشواري‌هاي مرتبط با سياست گذاري‌ها، برنامه‌ها و اجراي دستورالعمل‌ها، آسيب‌هاي احتمالي ناشي از عدم دقت در تدوين برخي قوانين و مصوبات مرتبط با حجاب و دستيابي به راه‌حل‌هايي براي تدوين قوانين جايگزين با توجه به نقد و آسيب شناسي قوانين فعلي بحث و تبادل نظر کردند.

نشست تخصصي عفاف و حجاب در دانشگاه با حضور کارشناسان فرهنگي دانشگاه هاي منطقه9، توسط دفتر سياست‌گذاري و برنامه‌ريزي فرهنگي و اجتماعي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري و با مشارکت و ميزباني دانشگاه سمنان برگزار شد.


 روي خط پيام - 33332379 

درختان اطراف ميدان پسته دامغان را هرس کنيد

درختان بلوار حد فاصل ميدان پسته شهرستان دامغان به دليل هرس نشدن، سر به فلک کشيده اند، جلوي نور تيرهاي چراغ برق را گرفته‌اند، در نتيجه اين بلوار بسيار تاريک شده، از مسئولين سازمان پارک‌هاي دامغان تقاضا داريم براي هرس درختان اقدامات لازم را انجام دهند.

شاهچراغ از دامغاندر خواست از نمايندگان استان

از نمايندگان جديد استان در مجلس شوراي اسلامي ‌تقاضا داريم با همدلي و همفکري با يکديگر براي منافع کلي استان تلاش کنند تا بتوانيد مشکلات استان را به خوبي برطرف نماييد.

يک شهروندمانع ورود موتورسواران مزاحم شويد

از مسئولين راهنمايي و رانندگي شهرستان گرمسار تقاضا داريم جلوي موتورسواراني را که در کمربندي اين شهر باعث آزار و اذيت ساکنين اين محل مي‌شوند را بگيريد و با آنها برخورد قانوني و جدي بکنيد.

علي قباخلو از گرمساربازارهاي روزانه در سطح شهر برپا کنيد

از مسئولين شوراي شهر و شهرداري سمنان تقاضا داريم موجبات برپايي بازارهاي روزانه مثل شنبه بازار و چهارشنبه بازار را در محلات سطح شهر سمنان فراهم کنيد تا مردم از اين بازارهاي روزانه بهره کافي را ببرند و بتوانند به راحتي و با قيمت کمتري اجناس مورد نظر خود را تهيه نمايند.

صديقه همتيانمرکز ام آر‌‌اي دامغان بدون دستگاه مي‌باشد

در ايام دهه فجر سال گذشته ساختمان مرکز ام ار‌اي بيمارستان دامغان با حضور وزير محترم بهداشت به بهره برداري رسيد ولي نکته قابل توجه اينجاست که تا کنون در اين مرکز از دستگاه ام آر‌‌اي خبري نشده است و بيماران مجبور مي‌شوند براي تهيه عکس به مرکز استان مراجعه کنند.

يک شهروند از دامغانبه انقلاب اسلامي‌جفا نکنيد

انقلاب اسلامي که به رهبري امام راحل به شکوفايي مرسيد دو هدف عمده براي جهانيان داشت 1)مبارزه با استکبار جهاني 2) احياي اسلام ناب محمدي(ص)؛ بنابراين اگر کسي در غير از اين دو چارچوب رفتار کند و به خصوص دوستي با آمريکا را کليد حل مسائل کشور بداند، جفا به انقلاب اسلامي کرده است.

مجيد کاويانيتکليف بيمه کارگران ساختماني را روشن کنيد

سازمان بيمه تامين اجتماعي بيمه کارگران ساختماني را قطع کرده و درخواست بازرسي مجدد را داشته است و در اظهارات تامين اجتماعي علت قديمي بودن کارت مهارت بيمه عنوان شده و تمديد کارت جديد براي ارائه به بازرس بيمه مطرح گرديده. اما بعد از 6 ماه هنوز کارت جديد صادر نشده است. ما کارگران چند ماه است بدون بيمه مشغول کار پرحادثه ساختماني هستيم. از مسئولان تقاضاي رسيدگي دارم.

جعفر صادقيحذف طب سنتي به چه دليل است !

حذف معاونت طب سنتي وزارت بهداشت از ليست دولت يازدهم با کدام توجيه صورت گرفته است، اين در حالي است که در کشورهاي صنعتي با کشت گياهان دارويي و تبديل آن به دارو براي صادرات به ديگر کشورها، اشتغالزايي مي شود.

تماس با روي خط پيامبر کار دفترخانه‌هاي اسناد رسمي‌نظارت داشته باشيد

براي خريد يا فروش منزل مسکوني طبق قانون جديد بايد سند تک برگ شود. تا سال قبل ادارات ثبت با دريافت مبلغ 60 هزار تومان و صرف مدت 3 هفته سند را تحويل مي دادند اما امسال همه اين موارد چند برابر شده و دفترخانه‌هاي اسناد رسمي که موظف به اين کار شده اند نظارت دقيقي بر عملکردشان صورت نمي گيرد.

احمد حاجي احمديجوابيه دانشگاه پيام نور استان سمنان به ستون روي خط پيام

عطف به مطلب منتشره در صفحه 3 روزنامه پيام استان سمنان مورخ 6/3/95 در بخش روي خط پيام مطرح شده از سوي يک دانشجو با موضوع ( گرفتن مبلغ 60 هزار تومان با کدام توجيه ) ضمن تشکر از شما در انعکاس درخواست‌هاي مردمي‌پاسخ ذيل جهت اطلاع افکار عمومي‌ ارائه مي‌گردد. به استحضار مي‌رساند طبق مصوبه صورت جلسه پيوست هيات امنا دانشگاه در تاريخ 14/9/94 در سازمان مرکزي دانشگاه پيام نور کشور قرار شده است از تمامي‌فارغ التحصيلاني که از تاريخ 14/9/94 به بعد فارغ التحصيل مي‌شوند مبلغ 600 هزار ريال به عنوان هزينه‌هاي صدور گواهي نامه موقت پايان تحصيلي ابطال تمبر، صدور دانشنامه، تاييديه تحصيلي و ساير هزينه‌هاي جانبي اخذ گرديد

سرپرست دانشگاه پيام نور استان سمنان