تاریخ 1394/12/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4164 برو جستجو جستجوی پیشرفته   آقاي استاندار فوتبال استان را دريابيد
 کار دلواپسان به جاي چوب لاي چرخ گذاشتن به پنچر کردن رسيده است!  
نويسنده : مرتضي دهرويه

آقاي خباز شما به عنوان شخص اول دولت تدبير و اميد در استان سمنان وظيفه توسعه همه جانبه مقوله هاي اجتماعي را عهده دار هستيد و قطعا وضعيت ورزش و به ويژه فوتبال که بيشترين هواداران و طرفداران را به خود اختصاص داده است نيز يک مقوله بسيار مهم و حتي حياتي در امر توسعه شهر و استان سمنان است که متاسفانه اين روزها به کما فرو رفته و هيچ علايمي مبني بر زنده ماندن آن به چشم نمي خورد و اين مسئله باعث نگراني و ازرده خاطر شدن جامعه فوتبال استان شده است و اين اتفاق توسط افرادي رقم خورده است که جزو سرمداران دولت قبلي بوده و هستند ،کساني که جزو گروه دلواپسان بوده و در شرايط فعلي براي ماندن در سمت و پست هاي ميراثي خود مجبور به نمايش و شو شده اند تا حد توان به اين دولت برآمده از اراي مردم با عملکرد ضعيف ضربه وارد سازند!

استاندار محترم جنابعالي بعد از قبول مسئوليت در اين استان و بازديد از استاديوم پانزده هزار نفري سمنان به فکر داشتن تيم در ليگ برتر يا يک کشور افتاديد. اما هيچ فردي براي شما بازگو نکرد که تنها تيم استان در ليگ دو کشور به علت عدم حمايت و تصميمات بعضا اشتباه به ليگ سه سقوط کرد به جز ضعف کادر فني و بسياري از دلايل ديگر، متوليان اصلي فوتبال استان قدمي براي نجات اين تيم برنداشتند و به جاي سياست کمک کردن به مديريت اين باشگاه خصوصي به دنبال کندن در حد توان خود از اين تيم بودند به طوري که از سرپرست تيم مذکور درخواست خريدن يک کيلو شريني براي تشکيل يک جلسه عادي را داشته اند در تمامي بازي هاي خانگي حتي براي زدن يک بنر براي جذب تماشاگر عاجز بودند و... ! کافي است با دعوت از مدير و نايب رئيس هيات مديره شرکت بدون هيچ نوع واسطه اي از دردهاي آنها باخبر شويد اما سخن اصلي در اين يادداشت پيرامون اين تيم نيست جز در تمامي رده هاي ديگر هم اين درد مشترک وجود دارد تنها تيم نماينده استان در ليگ سه کشور بعد از سي و هفت سال از انقلاب شکوهمند براي يکبار هم نتوانسته حتي از گروه خود صعود نمايد، وضعيت در رده هاي پايه انقدر اسف بار است که از بيان ان خودداري مي نمايم ولي درد و فاجعه فعلي درباره تنها نماينده فوتبال ساحلي استان در ليگ برتر است که به علت نداشتن اسپانسر و حمايت کننده مالي ان هم در حدود بالاي پنجاه ميليون تومان دست اندرکاران ورزش با پيشنهاد رياست دلواپس هيات فوتبال استان مجبور به واگذاري امتياز به يک استان ديگر يعني اصفهان شده اند براي اگاهي هر چه بيشتر جنابعالي بايد ياداور شوم که استارت فوتبال ساحلي از حدود نه سال پيش در سمنان زده شد فعاليت ،تلاش ها و پشتکار دست خالي جوانان اين شهر باعث شد تا اين رشته به عنوان يک پايگاه اصلي در کشور تبديل شود تيم نماينده سمنان در برهه اي از زمان نايب قهرمان جام حذفي کشور در رده جوانان قهرمان کشور و در تمام اين دوران به جز سال 94 در ليگ برتر کشور حضور داشته است در سال 93 اين تيم به علت جوانگرايي محض به ليگ يک سقوط کرد اما بازيکنان ارزنده سمناني بدون هيچ پشتوانه اي توانستند با جنگندگي و غيرت مثالزدني و پرداخت هزينه توسط يک دلسوز واقعي يعني محمد خوش اقبال با قهرماني مقتدرانه به ليگ برتر بازگردند در تمام اين سالها بيش از پانزده بازيکن از شهر سمنان افتخار حضور در تيم هاي ملي را داشته اند و سه بازيکن با تيم ملي در جام جهاني،بين قاره اي، اسيايي و المپيک صاحب عنوان شده اند بازيکنان اين شهر با نداري ها ساختند ولي نام سمنان را در تمام اين سالها در رشته فوتبال ساحلي زنده نگه داشتند تا اينکه در دو ماه گذشته عليرغم تذکرات مکرر به متوليان دلواپس فوتبال استان مبني بر پيدا کردن يک اسپانسر و حمايت کننده مالي گوشزد شده است متاسفانه در چند روز گذشته رئيس هيات فوتبال استان با ارسال نامه اي به مدير اداره ورزش و جوانان استان خواسته است که با توجه به اينکه در استان هيچ اسپانسري براي دراختيار گرفتن تيم وجود ندارد با واگذاري امتياز تيم به استان اصفهان موافقت شود جالب اينجاست که استان اصفهان سه تيم ديگر در ليگ برتر را هم داراست.

حال سوال ما از جنابعالي که تمام تلاش خود را براي برگزاري همايش سرمايه گذاري در استان سمنان به کار بسته ايد و 55 تفاهم نامه به ارزش 2000 ميليارد تومان صورت گرفت اين است که آيا متوليان فوتبال نمي توانستند از اين فرصت عظيم براي جذب يک اسپانسر با مبلغي معادل بالاي هفتاد ميليون تومان پيدا کنند و با وجود اين همه بنگاه ها و شرکت هاي بزرگ در استان حداقل گام کوچکي براي آينده جوانان اين شهر و استان بردارند؟ آيا امتياز تيم ارث پدري اين ها بوده است که به خود اجازه مي دهند به استان ديگر واگذار نمايند! در فوتبال اين کشور ميلياردها پول هزينه مي شود و آن وقت روساي ورزش ما به اندازه نصف مبلغ قرارداد مسئول تدارکات يک تيم ليگ برتري عرضه جذب ندارند نبايد با مسئوليت خود وداع نمايند!

اقاي خباز عزيز مردم در انتخابات سال 92 و همچنين انتخابات اخير مجلس شوراي اسلامي خواهان تغيير و تحول و بيرون رفتن افراد تماميت خواه شدند ولي انگار اين فرياد در استان و شهر ما به گوش برخي ها نرسيده است و هنوز در برخي ادارات و حتي هيات هاي ورزشي افرادي حکومت مي کنند که وابستگي انها به دولت قبلي هيچ کاسته نشده است افرادي که پيرو گروه پايداري بوده و در شوراي اصلي اصولگرايي براي نيامدن دکتر روحاني تلاش چشمگيري داشته اند چگونه هنوز در سمت هاي مديريتي خود باقي مانده اند ؟ فردي که شش ماه است رياست چهار ماهه اش به پايان رسيده است چرا از سمت خود براي باز گذاشتن دست مدير اداره ورزش و جوانان استعفاي نمي دهد و شايد هم به دنبال معجزه اي براي حفظ ميز و صندلي خود را دارد!

استاندار عزيز و سخت کوش استان سخن آخر اينکه ما به مديريت و توانمندي ها شما باور داريم و اميد است هر چه زودتر اقدامات خود را براي خواسته به حق مردم عملي سازيد. اگر چه معتقديم در بسياري از ادارات ديگر هم چنين اتفاقات مشابه اي وجود دارد که بصورت خصوصي گزارش داده خواهد شد.


 با حضور دبير شوراي مرکزي ورزش وزارت نيرو انجام شد؛
 برگزاري مراسم اختتاميه مسابقات ورزشي صنعت آب و برق استان سمنان 

سرويس ورزشي:

با حضور دبير شوراي مرکزي ورزش وزارت نيرو، مديران عامل و جمعي از ورزشکاران صنعت آب و برق استان، مراسم اختتاميه مسابقات ورزشي کارکنان شرکت هاي وزارت نيرو در استان سمنان، گراميداشت دهه فجر برگزار شد.

رئيس شوراي ورزش صنعت آب و برق استان سمنان در اين آئين بيان داشت: نگهداري منابع انساني از جمله وظائف اصلي مديران است و انجام ورزش باعث ايجاد انگيزش و سلامتي براي همکاران شده و ارتقاء خدمت رساني را به همراه دارد.

مهندس سيدمحمد موسوي زاده اظهار داشت: در حال حاضر تعداد ورزشکاران صنعت آب و برق استان، 845 نفر مي با شد و 16 رشته ورزشي براي آقايان و 10 رشته ورزشي ويژه خانم هاي شاغل فعال است.

دبير شوراي مرکزي ورزش وزارت نيرو در اين مرا سم با بيان اين که شاخص ترين سرمايه وزارت نيرو نيروي انساني است گفت: مهم ترين سرمايه براي هرفرد سلامتي است و اشاعه و توسعه ورزش همگاني به عنوان هدف مهم وزارت نيرو محسوب مي شود.

مالک حسين زاده تصريح کرد: وظيفه اصلي وزارت نيرو، ارائه خدمات در حوزه هاي آب و برق با بالاترين کيفيت مي باشد و انجام اين مهم درصورت سلامت جسمي کارکنان به نحو مطلوبي اجرائي خواهد شد.

وي با عنوان اين که در زمينه ورزش و سلامتي کارکنان بايد به صورت جدّي برنامه ريزي داشته باشيم گفت: حرکت

برنامه اي براي سال 95، آموزش همکاران و نهادينه نمودن ورزش همگاني از جمله اولويت برنامه هاي ورزشي است که پيگير اجراي دقيق آن مي باشيم.

گفتني است؛ اين مراسم که به ميزباني شرکت توزيع برق استان سمنان انجام شد، از مقام آوران و منتخبين مسابقات ورزشي صنعت آب و برق تجليل شد.

اسامي تيم هاي منتخب و نفرات برگزيده مسابقات ورزشي گراميداشت دهه فجر:

فوتسال: شرکت هاي آبفا شهري ، توزيع برق و آب منطقه اي به ترتيب مقام هاي اول تا سوم

واليبال: توزيع برق، برق منطقه اي و آبفا شهري مقام هاي اول تا سوم

تنيس روي ميز تيمي بخش کارکنان: توزيع برق ، آبفا شهري و آب منطقه اي مقام هاي اول تا سوم

آمادگي جسماني: توزيع برق، آب منطقه اي و برق منطقه اي مقام هاي اول تا سوم

تيراندازي تفنگ بادي: اسحاق صباغيان از برق منطقه اي، فرشيد بيطرف از توزيع برق و عليجان معيني از برق منطقه اي رتبه هاي اول تا سوم

تيراندازي تپانچه: سيدجواد طباطبائي از برق منطقه اي، روح ا... صابريان از آبفا شهري و فرزان بهاريان از برق منطقه اي رتبه هاي اول تا سوم

تنيس روي ميز انفرادي در بخش کارکنان: سيامک همسايه دوست از توزيع برق و محمد گلستاني از آبفا شهري رتبه هاي اول و دوم

تنيس روي ميزي در بخش مديران: آيدين دمنيان از شرکت آب منطقه اي و مهندس محمد طاهري از آبفا شهري رتبه هاي اول و دوم

شطرنج : محسن آلبويه و روح ا... کريم رتبه هاي اول و دوم

دارت: محمدعلي رضا کاظمي و يوسفعلي جهان تيغ رتبه هاي اول و دوم

دارت خواهران: مرضيه برهاني از برق منطقه اي، مريم همتي از آب منطقه اي و مهنام صفاريان از توزيع برق رتبه هاي اول تا سوم

رشته شناي بانوان : (رده سني الف 25 الي 32 سال): مهناز جنتي و محبوبه همتي از توزيع برق و فاطمه مرادي از آب منطقه اي رتبه هاي اول تا سوم

رشته شناي بانوان: (رده سني ب 33 الي 40 سال): فريبا بينشيان از آبفا شهري، آزاده همتي از آب منطقه اي و آرزو لشکري از آبفا شهري رتبه هاي اول تا سوم


 ديد فدراسيون بسکتبال به تمام تيم‌ها يکسان است  

رييس فدراسيون بسکتبال گفت: تماشاگران اراکي مي‌توانند الگوي مناسبي براي تمام شهرها باشند. محمود مشحون در حاشيه ديدار شهرداري اراک و دانشگاه آزاد در گفت‌وگو با ايسنا بيان کرد: شاهد يک بازي بسيار خوب و جذاب بوديم و تماشاگران با حضور پرشور خود جو مثبتي را در سالن ايجاد کردند. تماشاگران اراکي علاوه بر اينکه تيم خود را تشويق کردند به تيم حريف نيز احترام گذاشتند و اصل يک بحث فرهنگي همين است، بنابراين تماشاگران اراکي مي‌توانند براي ساير شهر‌ها الگوي مناسبي باشند. مشحون اظهار کرد: اشتباه داوري در هر بازي ممکن است رخ بدهد و اين کار تعمدي نيست. کميته داوران هم اشتباهات را رصد مي‌کند و تنبيهاتي براي داوران در نظر مي‌گيرد اما اينکه بگويند فدراسيون از تيم‌هاي تهراني جانبداري مي‌کند درست نيست چرا که ديد فدراسيون به همه تيم‌ها يکسان است. اگر بسکتبال در شهرستان‌ها هم رشد کند در کل بسکتبال ملي رشد خواهد کرد و هدف ما هم همين است. رييس فدراسيون بسکتبال تصريح کرد: عملکرد تيم بسکتبال شهرداري اراک در ليگ امسال نه تنها بنده را بلکه جامعه بسکتبال را شگفت زده کرده است که اميدوارم اين روند در سال‌هاي آتي با حمايت مسئولين ادامه پيدا کند. وي بيان کرد: تنها عاملي که تيم پيروز را در زمين مشخص مي‌کند برنامه‌ريزي و تلاش هر تيم است که اين موضوع نيز به خود آنها بستگي دارد. مشحون با گلايه از عدم پخش مستقيم بازي بسکتبال در اراک گفت: اميدوارم مسئولين صدا و سيماي استان مرکزي مانند قبل بازي‌هاي تيم شهرداري اراک را که عموما بسيار جذاب است را به صورت مستقيم پخش کنند و با تمهيدات لازم مشکلات پيش روي پخش مستقيم را از ميان ببرند.


 مسابقات کاراته دانشجويان کشور و حاشيه‌هاي خواندني 

مسابقات کاراته دانشجويان کشور که در سمنان برگزار شد، حاشيه‌هاي خواندني زيادي داشت.

مجموعه ورزشي آزادگان در دانشگاه آزاد اسلامي سمنان ميزبان مسابقات کاراته قهرماني دانشجويان دختر دانشگاه آزاد اسلامي بود.

مسابقاتي که با حضور 20 تيم از سراسر کشور برگزار شد و در پايان با قهرماني تهران خاتمه يافت، تيم گيلان دوم شد و مازندران و زنجان به مقام سوم مشترک رسيدند.

در مسابقات امسال، 105 ورزشکار شرکت داشتند که تيم يزد با تنها يک شرکت‌کننده در وزن منهاي 50 کيلوگرم کمترين ورزشکار را با خود به همراه آورده بود.

جذاب‌ترين رقابت در وزن به‌اضافه 68 کيلوگرم مسابقات بود که رقابت مدعياني نظير پريما مرادي و زهرا برزگر در کنار کوثر حق‌پرست بر جذابيت‌هاي آن افزوده بود و در نهايت به قهرماني پريما مرادي، کاراته‌کاي گيلاني ختم شد؛ مقامي که به يک‌باره مازندران و گيلان را در جدول نهايي هم جابه‌جا کرد؛ گيلاني‌ها دوم شدند و مازندراني‌ها سوم مسابقات.

نمره بالاتر سمنان نسبت به لاهيجان

برخي از شرکت‌کنندگان در مسابقات کاراته قهرماني دانشجويان دختر دانشگاه آزاد اسلامي که در مسابقات سال قبل در لاهيجان حضور داشتند، ضمن تقدير از برگزارکنندگان آن مسابقات، نمره بالاتري به سمنان از لحاظ ميزباني و همچنين کيفيت مسابقات دادند.

مريم عطاراسدي، نماينده معاونت ورزش دانشگاه آزاد اسلامي در اين مسابقات ضمن ابراز رضايت کلي از برگزاري و ميزباني سمنان گفت: مسابقات امسال با توجه به اينکه در روزهاي پاياني سال برگزار شد، شرايط متفاوت‌تري نسبت به سال قبل داشت.

وي افزود: روزهاي پاياني سال، ايام شلوغ و پرکاري است که همکاران علاوه بر رتق و فتق امور دانشگاه به امور جاري و خانواده نيز مشغول هستند؛ با اين حال، کمبود خاصي در مسابقات ديده نشد و همه چيز خوب بود؛ هر چند مي‌شد بهتر از اين نيز برگزار شود.

اسکان ورزشکاران و عوامل به ويژه داوران در يک مجموعه از انتقاداتي بود که نماينده معاونت ورزش دانشگاه آزاد اسلامي به برگزارکنندگان مسابقات کاراته قهرماني دانشجويان دختر دانشگاه آزاد اسلامي داشت؛ وي گفت: نزديک بودن داوران و ورزشکاران مي‌تواند باعث بروز حاشيه‌هايي در مسابقات ورزشي باشد که بايد بيشتر مورد توجه قرار گيرد.کيفيت غذا هم از نکات ديگري بود که عطاراسدي به آن اشاره کرد و با اين حال گفت: کميت تغذيه و تنوع غذا خوب بود و بايد به کيفيت بيشتر توجه کرد.

نماينده معاونت ورزش دانشگاه آزاد اسلامي گفت: نحوه برخورد و رسيدگي ميزبان، امکانات اسکان و سلف سرويس و خدمات رفاهي در مسابقات در سطح خوب و قابل قبولي قرار دارد.

وي با انتقاد از برخي سرپرستان اعزامي به مسابقات ورزشي نيز گفت: واحد‌هاي دانشگاهي بايد توجه داشته باشند که براي اعزام سرپرست تيم‌ها از پرسنلي استفاده کنند که در مقوله ورزش مطلع باشند؛ حضور برخي سرپرستان بي‌اطلاع باعث بروز مشکلاتي در روند برگزاري مي‌شود که بعضي مواقع مي‌تواند سلامت ورزشکار را نيز به مخاطره اندازد.

عطاراسدي که سابقه حضوري 12 ساله در جمع ورزشکاران دانشگاه آزاد اسلامي را با خود به همراه دارد، هدف از برگزاري اين مسابقات را در وحله اول آموزش زندگي اجتماعي به دانشجويان برشمرد و گفت: توجه به بعد قهرماني در سطح تاکيدات معاونت ورزش قرار دارد. نماينده معاونت ورزش دانشگاه آزاد اسلامي گفت: امروز آن‌چه دادکان بر آن تاکيد دارد، اخلاق‌مداري و آموزش و رعايت اخلاق ورزشي در مسابقات از سوي تمامي عوامل، دست‌اندرکاران و ورزشکاران است و دانشگاه آزاد اسلامي به دنبال اين است که پيش از قهرمان پروري به اخلاق‌محوري مسابقات توجه شود.

عطاراسدي گفت: ما يک باشگاه فرهنگي ورزشي دانشگاهي هستيم که در کانون توجه بسياري از اقشار جامعه قرار داريم؛ بنابراين، بايد در موضوع اخلاق براي ساير رقبا و تيم‌ها الگو باشيم.

وي افزود: برگزاري اين مسابقات بهترين فرصت براي آموزش زندگي اجتماعي و فراگيري اخلاق ورزشکاري است که در سرلوحه کار معاونت ورزش دانشگاه آزاد اسلامي قرار دارد.

نماينده معاونت ورزش دانشگاه آزاد اسلامي با تقدير از مديريت موفق دادکان در رأس ورزش دانشگاه آزاد اسلامي گفت: امسال به همراه تيم واليبال دانشگاه و به عنوان سرپرست به کشور ويتنام و مسابقات باشگاه‌هاي آسيا اعزام شدم؛ اين نخستين حضور يک تيم بانوان از کشور در مسابقات برون‌مرزي بدون حضور نيروي مرد بود که البته سفر موفقي هم بود و اين تجربه و اقدام بدون حمايت و درايت دادکان امکان‌پذير نبود.

وي ادامه داد: قدرت مديريت، ريسک‌پذيري و انعطاف دادکان در زمينه‌هاي مديريتي در بسياري از موقعيت‌ها کارگشاي ورزش دانشگاه آزاد اسلامي است.

حضور قهرمان جهان در مسابقات سمنان

حضور قهرمان جهان در مسابقات کاراته قهرماني دانشجويان دختر دانشگاه آزاد اسلامي در نوع خود جالب توجه بود؛ زهره برزگر کاراته‌کاي وزن منهاي 55 کيلوگرم مازندران و صاحب گردن‌آويز طلاي مسابقات قهرماني جهان در اندونزي در رده زير 21 سال، دانشجوي رشته تربيت بدني در واحد سماي قائمشهر است.

برزگر با سن کم صندوقچه‌اي از عناوين و افتخارات ملي، آسيايي و جهاني است؛ دارنده مقام سوم آسيا در مسابقات آسيايي امارات و ليگ جهاني ترکيه در سال‌هاي 93 و 94، طلاي اسيا در مالزي در سال 93، نخستين بانوي ايراني قهرمان جهان در رشته کاراته و دارنده مقام‌هاي قهرماني مختلف در مسابقات داخلي به همراه تيم دانشگاه آزاد اسلامي بخشي از افتخارات اين افتخار خانواده دانشگاه آزاد اسلامي است.

او با خواهر دوقلوي خود، زهرا برزگر در اين مسابقات شرکت کرده بود؛ خواهري که در پايان رقابت را در وزن به‌اضافه 68 کيلوگرم به پريما مرادي واگذار و به مقام سوم بسنده کرد.

البته زهره برزگر همراه ديگري هم داشت؛ کمي باسابقه‌تر. دانشجوي رشته معماري در مقطع کارشناسي در واحد تهران شمال، هم‌باشگاهي در تيم دانشگاه آزاد اسلامي، قهرمان مسابقات کاپ بين‌المللي ترکيه، عنوان‌دار چهار دوره قهرماني آسيا در رده‌هاي جوانان و اميد، مقام سوم آسيا با تيم بزرگسالان در سال جاري با سابقه عضويت چهار ساله در تيم‌هاي مختلف ملي از رده جوانان تا برزگسالان؛ مائده نصيري، قهرمان مسابقات در بخش کاتا، زهره برزگر را همراهي مي‌کرد.

هر دو ورزشکار ارزنده کاراته کشور از سطح فني مسابقات ابراز رضايت کردند و سمنان را ميزباني موفق در برگزاري مسابقات دانستند.

مائده نصيري از فرحناز ارباب، مربي ارزنده کاتاي تيم ملي ياد کرد و تشکر ويژه از دادکان و همکاران معاونت ورزش دانشگاه آزاد اسلامي داشت؛ البته تقدير و توصيه به اينکه تقدير و تشکر از ميزبان فراموش نشود.

زهره برزگر هم از مربي کودکي خود زهرا صمدي اسم برد و مانند دوست خود از دادکان، پهلوان، عزيزخاني و ساير همکاران در معاونت ورزش دانشگاه، خوش‌قدم مربي فهيم تيم کاراته بانوان دانشگاه آزاد اسلامي و در نهايت زحمات سمناني‌ها در برگزاري مسابقات تقدير و تشکر کرد.

سمنان؛ ميزباني شايسته

علي دوستي، مدير تربيت بدني دانشگاه آزاد اسلامي استان سمنان نيز از اعتماد معاونت ورزش دانشگاه آزاد براي واگذاري ميزباني تقدير کرد و گفت: به دنبال ميزباني مسابقات بسکتبال دانشجويان پسر در مرداد ماه جاري، اين ميزباني نيز به واحد سمنان واگذار شد که نشان از اعتماد معاونت ورزش دانشگاه به اين مجموعه دانشگاهي در ميزباني مسابقات دارد.

وي از هيأت کاراته استان سمنان هم به‌خاطر همکاري صميمانه در برگزاري مسابقات تشکر کرد و گفت: کادر هيأت کاراته استان در طول برگزاري مسابقات صميمانه همکاري داشتند و تلاش کردند تا ميزباني موفق براي ميهمانان گرامي دانشگاه در اين واپسين روزهاي سال باشيم.

در خاتمه مسابقات و زمان اهداي جوايز، کاپ اخلاق مسابقات نيز به تيم شايسته البرز اهدا شد.

زمان شروع مسابقات آفتاب طلوع کرده بود و زمان خاتمه مسابقات آفتاب غروب؛ ديگر خستگي باقي‌مانده بود و خاطرات رقابت و دوستي و همدلي.

گزارش: حسن رستم‌زاده


 پياده‌روي بسيجيان منطقه شمالشرق در طول خطوط 10 اينچ جنگل ابر  

سرويس ورزشي:

15نفر از بسيجيان شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه شمالشرق، 15 اسفندماه امسال به مناسبت هفته منابع طبيعي و روز درختکاري، در طول خط لوله10اينچ شاهرود –علي‌آباد محدوده جنگل زيباي ابر، پياده‌روي کردند.

به گزارش روابط عمومي شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه شمالشرق؛ در اين پياده‌روي ضمن بازديد از حريم خط لوله، حاشيه حريم اين خط را از زباله‌هاي غير قابل تجزيه، پاکسازي کردند.

سيدوحيد سيد موسوي مسئول روابط عمومي منطقه شمالشرق در اين رابطه اظهار کرد: هدف از انجام اين کار، فرهنگ‌سازي و درخواست از مردم براي تبيين اهميت حفظ حريم خط لوله و نريختن زباله براي آشتي با طبيعت و پاک نگه داشتن محيط زيست بود تا خدمتگذاران‌شان در شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت را براي حفظ محيط زيست و حريم خط ياري نمايند.

وي ضمن قدرداني از همکاري همسايگان حريم خطوط لوله گفت: نخاله‌هاي ساختماني يکي از مهمترين دغدغه‌هاي همکاران ما براي پاکسازي حريم خطوط لوله نفت است که منطقه شمالشرق با اطلاع‌رساني مناسب، همکاري مردم و برخورد قانوني با متخلفان، گام‌هاي مثبتي در اين زمينه برداشته است.

سيد موسوي بيان کرد: آموزش و رعايت نکات زيست محيطي در حاشيه حريم خطوط لوله راهي است که مي‌توانيم به وسيله آن ضمن حفاظت از حق نسل‌هاي آينده کشور عزيزمان، از خطوط لوله انتقال نفت به عنوان سرمايه ملي کشور نيز حفاظت کنيم.


 تغيير در زمان قرعه‌کشي انتخابي جام جهاني 2018  

زمان برگزاري قرعه کشي انتخابي جام جهاني 2018 روسيه از 14 آوريل به 12 آوريل تغيير کرد. به گزارش ايسنا و به نقل از روزنامه الراي قطر، کنفدراسيون فوتبال آسيا پيش از اين اعلام کرد قرعه کشي انتخابي جام جهاني 2018 روسيه در 14 آوريل در کوالالامپور برگزار خواهد شد اما سران AFC تصميم گرفتند زمان برگزاري اين قرعه کشي را دو روز عقب‌تر يعني 12 آوريل بياورند.

در اين قرعه کشي، 12 تيم راه يافته به مرحله نهايي در دو گروه 6 تيمه قرار خواهند گرفتند. تيم‌هاي اول و دوم هر گروه به صورت مستقيم به دور بعد صعود خواهد کردند و تيم‌هاي سوم هر دو گروه هم دو بازي رفت و برگشت را انجام خواهند داد تا برنده اين دو بازي به مصاف نماينده کونکاکاف برود.