تاریخ 1394/12/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4164 برو جستجو جستجوی پیشرفته   ميامي و يزد خواهرخوانده مي‌شوند 

شهردار ميامي گفت: با توجه به قابليت‌هاي تاريخي و فرهنگي مشترک بين ميامي و يزد طي برگزاري نشستي با حضور شهردار دو شهر مذکور، مصوب شد تا به زودي خواهر خواندگي ميامي و يزد به صورت تفاهم نامه مطرح شود.

به گزارش خبرنگار روزنامه پيام از ميامي،با نزديک شدن به فصل بهار و تعطيلات نوروزي سومين و آخرين جلسه ستاد تسهيلات نورزي شهرستان ميامي در فرمانداري اين شهرستان برگزار شد.

فرماندار شهرستان ميامي در اين جلسه با بيان اينکه آماده استقبال از مسافران و زائران امام رضا(ع) هستيم، گفت: تمام دستگاه‌هاي مسئول در ستاد تسهيل سفرهاي نوروزي شامل اداره راه و ترابري، اورژانس، خدمات شهري، اسکان، آموزش و پرورش، پليس راه و ... در راستاي افزايش ماندگاري مسافران نوروزي در ميامي تلاش‌هاي ويژه را صورت داده‌اند تا شاهد کاهش تصادفات جاده‌اي در اين محورهاي اين شهرستان باشيم.

احمد قاضي افزود: عمده جاده‌هاي استان سمنان از خروجي سمنان تا مرز استان خراسان رضوي در مناطق کويري قرار دارد و با توجه به عبور نوروزي روزانه يک تا دو ميليون مسافر از اين مسيرها، مي‌بايست شرايط استراحت و اسکان مسافران نوروزي در شهرهاي بين راه مانند دامغان، شاهرود و ميامي صورت بگيرد که خوشبختانه شهرستان ميامي مانند سال گذشته آمادگي پذيرايي از هموطنان را دارد.شهردار ميامي نيز در اين نشست از انعقاد قرارداد خواهر خواندگي بين ميامي و يزد در آينده نه چندان دور خبر داد و گفت: با توجه به قابليت‌هاي تاريخي و فرهنگي مشترک بين ميامي و يزد طي برگزاري نشستي با حضور شهردار دو شهر مذکور، مصوب شد تا به زودي خواهر خواندگي ميامي و يزد به صورت تفاهم نامه مطرح شود.

عليرضا سالار همچنين با اشاره به آمادگي ميامي در راستاي پذيرايي از مسافران نوروزي، گفت: ميامي آماده استقبال از مسافران نوروزي است و ايجاد چندين غرفه صنايع دستي، مايحتاج مسافران، معرفي اماکن مذهبي، تاريخي و طبيعي ميامي در ورودي شهر، تنظيف و زيبا سازي فضاي شهري و تمهيدات براي اسکان مسافران از جمله اقدامات انجام شده براي کسب اين آمادگي هستند.

وي ضمن گراميداشت روز هواي پاک نيز، افزود: بيست و ششمين روز از اسفندماه جاري، به مناسبت روز هواي پاک شهرداري ميامي با همکاري چندين دستگاه دولتي و اجرايي در راستاي اجراي مصوبه شوراي فرهنگ عمومي‌اين شهرستان ويژه برنامه روز هواي پاک را در ورودي شهر، برگزار خواهد کرد.

ميامي به مسافران نوروزي شناسانده شود

سرپرست اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري شهرستان ميامي نيز در اين نشست، ضمن تاکيد بر جاذبه‌هاي گردشگري ميامي و نقش به سزايي آن‌ها در افزايش ماندگاري مسافران نوروزي، گفت: ميامي با وجود تنوع زيستي، فرهنگي و صنايع دستي نياز به برنامه ريزي دقيق و هماهنگي براي جذب گردشگر دارد.

سيد محمدصادق رضويان ضمن بيان اينکه با سرمايه گذاري مي‌توان در راستاي جذب گردشگر و رونق توريسم در ميامي موفق عمل کرد، ابراز داشت: ميامي با وجود قدمت و ميراث ماندگار فراوان، مي‌تواند مورد توجه سرمايه گذاران بومي‌و غير بومي‌استان‌هاي ديگر باشد، نکته‌اي که تاکنون از آن به خوبي استفاده نشده است.

وي افزود: از دهياران و بخشداران مي‌خواهم براي معرفي روستاهاي بخش‌هاي مختلف ميامي از فرصت به دست آمده در نوروز، استفاده کرده و جاذبه‌هاي اماکن خود را معرفي کنند.

محمد آقايي
خبرنگار و گزارشگر روزنامه پيام استان سمنان در شهرستان ميامي


 مخاطرات 17 مورد از 30 نقطه حادثه خيز استان سمنان رفع شده است 

شاهرود-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرکل راه و ترابري سمنان گفت: براساس اعلام پليس راه ، مخاطرات 17 نقطه از 30 نقطه حادثه خيز شناسايي شده در اين استان به طور کامل رفع شده است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل راه و ترابري استان سمنان، سيد عبدالمجيد نژاد صفوي آخرين نقطه حادثه خيز را که به تازگي رفع خطر شده، سرازيري کوهپايه در خروجي سمنان اعلام کرد و افزود: امسال در حوزه راه استان کارهاي بسيار زيادي انجام شد که در کشور کم نظير است.

وي طول بزرگراه هاي استان را 630 کيلومتر ذکر کرد و اظهار داشت : استان سمنان بيشترين بزرگراه را در کشور دارد.

نژادصفوي در مورد اقدامات انجام شده براي کاهش تصادفات در محورهاي جاده اي استان يادآورشد: در بخش معماري تمام تقاطع هاي غيرهمسطح استان نورپردازي، تمام پل ها رنگ آميزي و درختکاري و تمام حريم ها بوته کني شده و شيب شيرواني تمامي استان تا شش ماه ديگر پايان مي يابد.

مديرکل راه و ترابري استان سمنان بزرگترين پروژه راهداري در حال اجراي استان را پروژه دامغان - جندق - معلمان اعلام کرد و افزود : اين مسير يکي از پرحادثه خيزترين مسيرهاي استان بود.

نژاد صفوي گفت: با وجود پيگيري ها و دستور وزير، هنوز اعتباري براي آن دريافت نشده، ولي 45 کيلومتر آن را در سه قطعه 15 کيلومتري به صورت اماني در حال اجراست.

وي ادامه داد: پيمانکاران اين پروژه به خاطر اعتماد به مسئولان، بدون دريافت مبلغي در حال اجراي پروژه هستند که اين امر مورد توجه مسئولان قرار گرفته است.

وي افزود: باند جديد محور سمنان به فيروزکوه از ديگر پروژه هاي مهم استان است که مي تواند به عنوان يک راه جايگزين براي تردد به تهران محسوب شود.

مديرکل راه و ترابري استان سمنان با بيان اين که اين 2 پروژه قرار بود جزو مصوبات سفر رياست جمهوري باشد، گفت : با اين که اين سفر انجام نشد ،با پيگيري هاي انجام شده مقرر شد در اعتبارات سال 95 و 96، 2 هزار ميليارد ريال تامين اعتبار شود. وي تصريح کرد : با اتمام پروژه هاي دامغان به جندق - معلمان و سمنان به فيروزکوه ، اين محور به عنوان کريدور شمال به جنوب مي تواند مطرح شود، که بندرعباس و يزد را به مازندران و بندر اميريه متصل کرده و در اشتغال آفريني، رونق اقتصادي، کاهش هزينه هاي سفر و هزينه هاي جابه جايي کالا از جنوب به شمال نقش آفرين شود.

نژادصفوي بيان داشت : امسال همچنين 30 کيلومتر از بزرگراه استان، بين تهران و مشهد که از پروژه هاي سابق بود با نگاه ويژه دولت 80 درصد پيشرفت فيزيکي داشته و تا قبل از مسافرت هاي تابستان سال آينده به بهره برداري مي رسد.

وي گفت: با بهره برداري از اين بزرگراه، گره کوري که بين غرب و شرق استان سمنان وجود داشت از بين خواهد رفت.

نژادصفوي با تاکيد بر ايمن سازي مسيرهاي اين استان براي مسافران ادامه داد : کويري و يکنواخت بودن استان سمنان موجب مي شد برخي رانندگان دچار خواب آلودگي و حادثه شوند.

وي اضافه کرد :براي رفع اين مشکل و زيبا سازي مسير مقرر شد، احياي کارونسراها و ساخت مجتمع هاي خدماتي بين راهي با سرمايه گذاري بخش خصوصي در دستور کار قرار گيرد.

نژاد صفوي با بيان اينکه ، هنوز در جذب سرمايه گذار توفيقي حاصل نشده است، افزود: با اين همه کارهاي موقت و اضطراري مانند احداث 16 دستگاه توقفگاه بزرگ ، 30 سکوي نماز مسقف و نهال کاري و درخت کاري انجام شد تا فضاي مسير زيبا و زمينه توقف مسافران و رفع خستگي آن ها فراهم شود.

وي به اقدامات راهداري براي ايام نوروز اشاره کرد و گفت : به تازگي بسيج راهداري براي پاکيزه کردن حريم راه ها راه اندازي شده که در 2 ماه گذشته حدود دوسوم بزرگراه ها پاکسازي شد و بقيه تا پايان سال انجام مي شود.

مديرکل راه و ترابري استان سمنان به هم افزايي با مسئولان محيط زيست و منابع طبيعي اشاره کرد و گفت: اجراي برخي پروژه هاي بدون هم افزايي با اين دستگاه ها امکان پذير نبود.

وي افزود: اجراي پروژه عباس آباد - دستجرد که ارتباط مردم منطقه را به جاده مشهد به يک سوم کاهش مي داد، از اين طريق انجام شد. نژاد صفوي گفت :حفاظت از جان مسافران در اولويت است و با هماهنگي هايي که انجام شد اين مسئولان براي اجراي پروژه هاي راه متقاعد شدند.

مديرکل راه و ترابري استان سمنان ادامه داد : وسعت بسيار اين استان و نيز قرار گرفتن در محور حرم تا حرم موجب شده سالانه بيش از 20 ميليون تردد در استان انجام شود، و مسئولان امر در تخصيص اعتبارات عمراني بيشتر ، اين امور را مد نظر داشته باشند.


 بزرگداشت آيت‌ا... احمدي سال آينده درشهرستان ميامي برگزار مي‌شود 

مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي‌استان سمنان گفت: به‌منظور گراميداشت ياد و خاطره علما و خدمات ارزنده مرحوم آيت‌ا... احمدي، بزرگداشت اين عالم وارسته شهرستان ميامي در سال 95برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار روزنامه پيام از ميامي، محمدرضا سو قندي،مديرکل فرهنگ و ارشاداسلامي‌استان سمنان در جمع هنرمندان، انجمن‌ها و کانون‌هاي فرهنگي هنري شهرستان ميامي که در سال اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي‌شهرستان ميامي برگزار شد،از برگزاري مراسم بزرگداشت آيت‌الله احمدي در اين شهرستان خبر داد. سوقندي افزود: با توجه به مقام و منزلت‌ اين عالم وارسته واجب شد تا با همکاري مسئولين شهرستان، روحانيت معزز، شوراي شهر و فرهنگ و ارشاد اسلامي ‌بزرگداشتي را براي آيت‌ا... احمدي برگزار نماييم.وي افزود: اميدواريم وصف ايشان را در بزرگداشت اين عالم فرزانه بيشتر بشنويم و بيشتر گفتگو کنيم.وي تصريح کرد: علماء، دين و معارف و فقه اسلامي‌را نگه داشتند، تحريف را از ساحت احکام الهي دور کردند، شعله ايمان را در دل مردم برافروختند و برافروخته نگه داشتند و توجه مردم را به قرآن و تعاليم اهل‌بيت(ع) تأمين و برانگيختند.

يادآور مي‌شود مرحوم آيت‌ا... احمدعلي احمدي(ره)در سال 1305 در شهر ميامي در خانه‌اي از خانواده علم و فضيلت و تقوا و دوستدار اهل‌بيت(ع)ديده به جهان گشود.آيت الله احمد علي احمدي همانند جد و پدر بزرگوارش، داراي مراتب علمي‌ بالا بوده و در کلام، فلسفه، حديث، فقه، اصول و عرفان صاحب‌نظر و اهل‌قلم بوده است.

اين عالم وارسته از محضر اساتيد بزرگواري همچون: حضرت آيت‌ا...‌العظمي ‌حاج سيد محسن حکيم(ره)، حضرت آيت‌ا...‌العظمي ‌سيد محمود شاهرودي(ره)، حضرت آيت‌ا...‌العظمي ‌سيد ابوالقاسم خويي(ره)، حضرت آيت‌ا...‌العظمي ‌سيد عبدالهادي شيرازي، بسيار بهره برد.

اين مرد بزرگ‌ سال‌هاي متمادي دريکي از حجره‌هاي صحن مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) به تدريس رسائل، مکاسب و کفايتين و خارج فقه و اصول و اخلاق اشتغال داشت. محصول تدريس اين فقيه، پرورش تعداد زيادي از طلاب فاضل است که هم کنون به مدارج بالاي علمي‌ دست‌يافته و به خدمات علمي، فرهنگي پرداخته‌اند.سرانجام روح بلند و ملکوتي فقيه عارف و مجتهد وارسته، حاج شيخ احمد علي احمدي، پس از سال‌ها تلاش و فعاليت دلسوزانه در راه دين مبين اسلام و مکتب سعادت آفرين تشيع درسال 1375 ش در سفر حج عمره، بعد از انجام مناسک حج و در حال طواف بيت‌الله الحرام براثر سکته قلبي به ميهماني صاحب بيت شتافت.

رضا مهديان
گزارشگر و خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان در شهرستان ميامي


 نمايندگان مجلس قدردان اعتماد ملت باشند 

امام جمعه موقت ميامي با اشاره به اينکه نمايندگان مردم بدانند که مردم به آنها اعتماد کرده‌اند و آنان بايد در مسيري که مردم بر اساس آن انتخاب کرده‌اند گام بردارند، ابراز داشت: ملت ايران شايسته بهترين خدمات هستند.

به گزارش خبرنگار روزنامه پيام از ميامي، حجت الاسلام حسن مومني در جمع مردم شهر ميامي در مسجد جامع اين شهر، ضمن اشاره به اهميت ترويج فرهنگ‌هاي مذهبي و انقلابي در جامعه، گفت: تبليغات و رسانه مهمترين عامل در گسترش فرهنگ ديني و انقلابي در جامعه است. وي با بيان اينکه احسان و نيکوکاري يکي از همين فرهنگ‌هاي ديني است که بايد در جامعه اشاعه پيدا کند، توضيح داد: فرهنگ احسان و نيکوکاري از قرآن و ائمه اطهار به ما رسيده و ما به عنوان يک مسلمان و يک شيعه بايد به اين سفارش قرآن و اهل بيت توجه کنيم.

مومني مناسبت‌هاي مذهبي مانند ايام دهه فاطميه را يکي ديگر از فرهنگ‌هاي جامعه ديني خواند و ضمن عرض تسليت اين ايام، ابراز داشت: احياء فاطميه احياء همه ارزش‌هاست و همه مسئولان و هيئات مذهبي و مردم از اين مهم غافل نباشند.

امام جمعه موقت ميامي همچنين با اشاره به اينکه نمايندگان مردم بدانند که مردم به آنها اعتماد کرده‌اند و آنان بايد در مسيري که مردم بر اساس آن انتخاب کرده‌اند گام بردارند، ابراز داشت: ملت ايران شايسته بهترين خدمات هستند.. وي افزود: نامزدهاي انتخاباتي برنامه‌ها و طرح‌هاي مختلفي براي هر شهرستان داشته‌اند که مي‌توانند با همکاري و با ارائه پيشنهادها و برنامه‌ها به نماينده منتخب مردم براي پيشرفت و توسعه شهرستان‌هاي شاهرود و ميامي و همچنين به تحقق شعار همدلي و همزباني کمک کرد.


 توزيع 1000 نهال پسته بين مددجويان کميته امداد شهرستان ميامي  

معاون امور توانمند سازي کميته امداد امام خميني (ره) شهرستان ميامي گفت: تعداد 1000 نهال پسته بين مددجويان تحت پوشش کميته امداد شهرستان توزيع گرديد.

مرتضي نوروزپور در گفتگو با روزنامه پيام در ميامي از توزيع تعداد 1000 نهال پسته بين مددجويان تحت پوشش کميته امداد شهرستان ميامي خبر داد. وي اظهار داشت : با توجه به خشکسالي‌هاي اخير شهرستان ميامي وکاهش آب‌هاي زير زميني و ضرورت سوق دادن کشاورزي به سمت درختان کم آب ودر آمدزا و از طرفي قابليت بسيار خوب شهرستان جهت کشت پسته پس از شناسايي مناطق مستعد پسته کاري و خانواده‌هاي توانمند در اين زمينه، تعداد 1000 نهال پسته در مناطق کلاته‌هاي شرقي و عباس آباد و چشمه سفيد در بين مددجويان اين شهرستان توزيع گرديد.

معاون امور توانمند سازي کميته امداد امام خميني (ره) شهرستان ميامي ابراز اميدواري کرد: با پرورش اين تعداد نهال در سال‌هاي آتي جهت پيوندزني و توسعه اين طرح اقدام لازم صورت خواهد پذيرفت تا انشالله شاهد کار و تلاش و افزايش سطح درآمد بين مددجويان باشيم

سعيد منصوري
گزارشگر و خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان در شهرستان ميامي