تاریخ 1394/12/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4164 برو جستجو جستجوی پیشرفته   دادستان مرکز استان سمنان:
 تعامل دستگاه هاي اجرايي سمنان، سرمايه گذاري را رونق مي بخشد 

سرويس خبر:

دادستان عمومي و انقلاب مرکز استان سمنان گفت:تعامل دستگاه هاي اجرايي استان خصوصا قضايي و شرکت برق منطقه اي در رونق سرمايه گذاري نقش قابل توجهي خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومي شرکت برق منطقه اي استان سمنان، حيدر آسيابي در نشست مشترکي به منظور بررسي مسائل حقوقي و قضائي مرتبط با برق منطقه اي سمنان در محل اين شرکت، با اشاره به جايگاه ارزشمند صنعت برق در ساختار اقتصادي کشور افزود: صنعت برق به عنوان يکي از صنايع مادر، امروزه نقش مهمي در تحول اقتصادي ايفا مي کند.

وي با تاکيد بر حمايت دستگاه هاي قضايي از صنعت برق، در برخورد قانوني با متخلفان و معارضان به صنعت برق افزود: در اين خصوص قوانين محکم و قاطعي وجود دارد که در صورت لزوم مي توان با استناد از آن مشکلات در اين بخش را رفع کرد.

دادستان عمومي و انقلاب مرکز استان سمنان سرقت از تجهيزات و منصوبات و دکل هاي برق را موجب اخلال در امر توليد و انتقال برق دانست و اظهار داشت: اين جرائم غير قابل گذشت است و قانونگذار مجازات هاي سنگيني در اين خصوص پيش بيني کرده است.

مدير عامل شرکت برق منطقه اي سمنان هم در اين نشست با اشاره به ماموريت اين شرکت دربخش هاي توليد، انتقال وفوق توزيع برق در سطح استان اظهار داشت: تامين برقي مطمئن و پايدار از وظايف مهم ما است که کارکنان اين صنعت، براي رسيدن به اين هدف، نهايت تلاش و کوشش خود را مي کنند.

سيدعلي اکبر صباغ، حفظ و حراست از تاسيسات انتقال وفوق توزيع صنعت برق در تامين برق مطمئن وپايدار براي مشترکان و متقاضيان را مهم دانست و افزود: تعامل و همکاري متقابل دستگاه قضايي استان باشرکت برق منطقه اي سمنان، موجب فراهم کردن امنيت لازم ورونق سرمايه گذاري در صنعت برق و ساير بخش ها در سطح استان خواهد شد.

وي در خاتمه گفت : رفع مشکلات و موانع حقوقي و قضايي در پروژه هاي صنعت برق، روند بهره برداري از تاسيسات برق را تسريع مي بخشد.


 مديرکل تبليغات اسلامي سمنان:
 اطاعت از امام اولين گام نظام يافتگي است 

شاهرود-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرکل تبليغات اسلامي استان سمنان تنها راه کارآمدي نظام را در گرو اطاعت محض از ولايت و امامت دانست و گفت: اطاعت از امر امام اولين گام در ايجاد نظام يافتگي است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان، حجت الاسلام علي شکري در نشستي با اعضاي اولين دوره تربيت مربي نقد فرق و نحله هاي انحرافي در محل اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان در شاهرود، بر ضرورت کار نظام مند تاکيد و آن را توصيه معصومين (ع) عنوان کرد و افزود: تنها راه کارآمدي نظام در گرو اطاعت محض از ولايت و امامت است.

وي با بيان حديثي از حضرت زهرا (س)، به بحث پيرامون اهميت کار نظام مند و نتايج آن پرداخت و افزود: بالاترين مرتبه حکومتي از ديدگاه اسلام امام و پس از آن ولي فقيه است و خداوند متعال نظام مندي جامعه را در پيروي از ولايت قرار داده است.

رئيس ستاد ساماندهي شئون فرهنگي در مناسبت هاي مذهبي استان سمنان، دين را تنها راه سعادت بشر دانست و تاکيد کرد: علم الهي امام ضمانت عملياتي و اجرايي شدن شريعت در جامعه و اطاعت از امر امام اولين گام در ايجاد نظام يافتگي است.

شکري همچنين تربيت صحيح را مرهون اطاعت پذيري از ولي عنوان کرد و گفت: پدر در خانواده جايگاه ولايت را در کانون خانواده دارند و اطاعت نکردن از پدر و مادر منجر به اطاعت نکردن از ولي و امام خواهد شد.

وي مهمترين ويژگي نظام اسلامي کارآمد را مشارکت و همبستگي ملت و دولت دانست و تصريح کرد: اگر در جامعه اطاعت از ولي خدا سرلوحه کار مردم قرار گيرد مشارکت و همبستگي آنها نيز افزايش يافته و در سايه آن تعامل و همدلي افزايش مي يابد و در چنين جامعه اي روحيه نشاط و شادابي موج مي زند و انگيزه کافي براي رشد وتوسعه نيز وجود خواهد داشت و اين امر خود مي تواند زمينه ساز حضور و مشارکت حداکثري مردم در همه صحنه ها باشد.عضو شوراي فرهنگ عمومي استان سمنان خاطر نشان کرد: امنيت و آرامش در سايه نظام يافتگي به وجود خواهد آمد که خود باعث رونق و شکوفايي بيشتر استعدادهاي جامعه خواهد شد.شکري تربيت نيروهاي کار آمد و دلسوز را از وظايف اين سازمان دانست وافزود: اميدواريم اين دوره ها در ساير زمينه هاي مورد نياز استان نيز تشکيل شود و شاهد تربيت نيروهايي مومن، مجاهد، دلسوز و عالم باشيم.وي نقش طلاب، روحانيان و حوزه هاي علميه را در مقابله با فرقه ها و نحله هاي انحرافي بسيار برجسته و حساس خواند و تصريح کرد: سازمان تبليغات اسلامي در اين زمينه نقش کليدي دارد.دبير شوراي هيات هاي مذهبي شاهرود نيز در اين نشست از برگزاري اولين دوره تربيت مربي نقد فرق و نحله هاي انحرافي به همت اداره تبليغات اسلامي و جمعي از فعالان فرهنگي اين شهرستان از ابتداي سال 95 خبر داد و گفت: در اين دوره 30 نفر کارشناسان فرهنگي و مذهبي حضور خواهند داشت.

حميد رضا کيقبادي افزود: اين افراد پس از بررسي هاي زياد از بين داوطلبان انتخاب شده و پس از گذراندن دوره براي تبليغ به شهر ها و روستاهاي مختلف شهرستان شاهرود اعزام خواهند شد.وي هچنين برگزاري اين کارگاه هاي آموزشي را از دغدغه هاي مسئولان فرهنگي نظام دانست و افزود: جوانان، معلمان، اساتيد دانشگاه، مداحان و مبلغان و تمام افراد تاثير گذار در جامعه بايد در برابر انحرافات به علم روز مجهز باشند تا بتوانند از ارزش هاي اسلام و انقلاب دفاع و با فرق و نحله هاي انحرافي مبارزه کنند.


 معاون شرکت گاز استان سمنان:
 35 هزار مشترک گاز طبيعي در دولت يازدهم در استان سمنان اضافه شدند 

سرويس خبر:

معاون امور بهره برداري شرکت گاز استان سمنان گفت: 35 هزار و 327 اشتراک گاز جديد در دولت تدبير و اميد در استان سمنان واگذار شد.

به گزارش روابط عمومي شرکت گاز استان سمنان، عليرضا شريفي نژاد گفت: به اين ترتيب، تعداد مشترکين گاز طبيعي در استان سمنان به 257 هزار و 291 مشترک رسيد.

وي ادامه داد: در دو سال اخير و با روي کار آمدن دولت تدبير واميد به ميزان 455 کيلومتر خطوط شبکه احداث و هشت هزار و 869 مورد انشعاب جديد توسط شرکت گاز در استان سمنان براي ارائه خدمت به شهروندان ارائه شده است.

شريفي نژاد گفت : در حال حاضر چهار هزار و 131 کيلومتر خطوط و شبکه گازرساني در استان سمنان وجود دارد که از اين ميزان دو هزا ر و 488 کيلومتر در شهرها و هزا رو 643 کيلومتر در روستا اجرا شده است.

معاون امور بهره برداري شرکت گاز استان سمنان افزود : در حال حاضر بالغ بر 235 هزار و 686 مصرف کننده خانگي و 19 هزار و 478 واحد تجاري و دو هزار و 127 واحد صنعتي و سه نيروگاه در استان سمنان مصرف کننده گاز طبيعي هستند.

معاون شرکت گاز استان سمنان افزود: ميزان مصرف گاز طبيعي در اين استان به طور متوسط بالغ بر پنج ميليون و 700 هزار متر مکعب در روز است.


 رونمايي از 6 عنوان کتاب مولفين گرمساري 

سرويس خبر:

طي آييني با حضور مديرکل کتابخانه‌هاي عمومي استان سمنان، نويسندگان، کتابداران و دوستداران کتاب از 6 عنوان کتاب مولفين بومي شهرستان گرمسار در کتابخانه عمومي استاد مطهري گرمسار رونمايي شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل کتابخانه هاي عمومي استان سمنان، عليرضا شاه‌حسيني در اين مراسم اظهار داشت: برگزاري مراسم رونمايي کتاب، به منظور آشنايي بيشتر مردم با ناشران و مولفين استاني و همچنين توجه به اهل قلم در استان و ايجاد انگيزه در آن‌ها برگزار مي‌شود.

وي با اشاره به اينکه رونمايي کتاب يکي از مهمترين وظايف اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي و اداره کل کتابخانه‌هاي عمومي است، افزود: رونمايي کتاب به منظور ايجاد انگيزه هرچه بيشتر مردم به مطالعه و ترغيب عموم مردم به فرهنگ کتاب و کتابخواني موثر است و احترام به‌ شهروندان با توسعه امور فرهنگي ممکن است و در اين ميان نمي‌توان نقش کتاب و کتابخواني را ناديده گرفت.

شاه‌حسيني از پژوهشگران و نويسندگان و ناشرين استاني خواست که کتاب‌هايي در مورد استان تاليف کنند تا براي نسل هاي آينده و فرزندان اين مرز و بوم به يادگار بماند.

وي با تاکيد بر اينکه گام نهادن در مسير ترويج کتاب و کتابخواني اثرگذار، ريشه‌اي و کمک مستقيم به فرهنگ جامعه است افزود: با ايجاد بخش‌هاي مشاهير و هم چنين گويش مناطق کويري و بخش‌هاي ديگر در کتابخانه مرکزي استان در تلاش هستيم راه دسترسي آسان و سريع به منابع را براي کتاب دوستان فراهم کنيم.

حسن نورمحمدي رئيس اداره کتابخانه هاي عمومي شهرستان گرمسار نيز در اين مراسم با اشاره به اينکه متاسفانه سرانه عضويت در شهرستان گرمسار مورد قبول نيست افزود: اجراي برنامه‌هاي فرهنگي علاوه بر معرفي کتاب با هدف ترغيب مردم به کتابخانه هاي عمومي برگزار مي‌‌شود.

وي با تاکيد بر اينکه مردم فرهنگي گرمسار از علاقمندان به کتاب و کتابخواني هستند افزود: به کمک مردم و خيرين بهتر مي‌توانيم در توسعه کتاب و کتابخواني شهر سهيم باشيم.


 آموزش زبان 2300 ساله سمناني در دانشگاه سمنان 

سرويس خبر:

رئيس دانشکده علوم انساني دانشگاه سمنان از برگزاري اولين دوره آموزش گويش سمناني در اين دانشکده خبر داد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه سمنان، دکتر بهروز گل‌محمدي با اعلام اين خبر افزود: تاکنون بيش از 60 نفر از علاقه‌مندان به گويش سمناني براي شرکت در اين کلاس آموزشي ثبت نام کردند.

وي استفاده از تجربيات بزرگان و محققان گويش سمناني و بهره‌گيري از توانمندي‌هاي استادان زبان‌شناسي، ادبيات فارسي و ... براي زنده نگاه‌داشتن گويش کهن سمناني را از اهداف برگزاري اين کلاسهاي آموزشي عنوان کرد و افزود: تشکيل کارگاه‌هاي گويش سمناني، همايش بين المللي گويش مناطق کويري ايران، تشکيل دبيرخانه دائمي گويش مناطق کويري، نشست تخصصي يک روزه خط سمناني با حضور اساتيد برجسته دانشگاه‌هاي کشور و تشکيل اولين کلاس دانشگاهي گويش با نام کلاس گويش سمناني از ديگر فعاليت‌هاي انجام شده در اين دانشکده براي حفظ و احياء گويش سمناني است.

رئيس دانشکده علوم انساني دانشگاه سمنان با بيان اينکه کلاس آموزش گويش سمناني پنجشنبه ها در دانشکده گردشگري برگزار مي شود افزود: استاد خالصي محقق و نگارنده کتب سمناني تدريس اين دوره‌هاي آموزشي را بر عهده دارد.

گل‌محمدي با بيان اينکه تحقيقات تاريخچه گويش سمناني را حدود 2000 تا 2300 سال تخمين مي زند گفت: گويش سمناني داراي ويژگي هايي است که از ويژگي‌هاي زبان‌هاي باستاني ساده‌تر و از خصوصيات زبان‌هاي ميانه پيچيده‌تر است و اين بهترين راهنما براي تخمين قدمت اين گويش است.

رئيس دانشکده علوم انساني دانشگاه سمنان تصريح کرد: مي‌توان با اطمينان، زبان سمناني را بازمانده اصيل زبان پارتي کهن به شمار آورد که به علت وضع خاص جغرافيايي منطقه سمنان که از شمال به رشته کوه‌هاي البرز و از جنوب و غرب به کوير مرکزي ايران محدود مي‌شود تاکنون نسبتا دست نخورده باقيمانده و با حذف برخي کلمات دخيل از زبان فارسي و برخي گويش‌هاي ديگر، تقريبا به همان گونه‌اي تکلم مي‌شود که در اوايل دوره اشکاني و حتي پيش از آن رايج بوده است. به ويژه در ساختمان دستوري آن تقريبا هيچ‌گونه تحول اساسي روي نداده است.


 استقرار پايگاه هاي نوروزي اورژانس علوم پزشکي در محورهاي ارتباطي استان سمنان 

سرويس خبر:

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکي، خدمات بهداشتي و درماني استان سمنان از استقرار پايگاه هاي اورژانس اين دانشگاه در ورودي هشت شهرستان اين استان براي خدمات رساني مطلوب به مسافران نوروزي خبر داد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان، علي گوهري افزود : اين پايگاه هاي اورژانس در ورودي ها و مناطق پرتردد همه شهرستان هاي اين استان به صورت شبانه روزي آماده کمک و خدمت رساني به مسافران نوروزي است. وي اظهار داشت : در روزهاي تعطيل عيد ، کلينيک‌هاي تخصصي و بيمارستان هاي استان سمنان براي ارايه خدمات به بيماران باز به صورت شبانه روزي باز خواهد بود.

گوهري ادامه داد: تسهيلات نوروزي به مدت 20 روز در سراسر استان از 25 اسفند تا 15 فروردين بيمارستان ها و کلينيک‌هاي تخصصي علاوه بر خدمات هميشگي ،به صورت شبانه روزي به بيماران ارايه خواهد شد.

وي ادامه داد: به دليل قرار گرفتن جاده حرم تا حرم غرب به شرق کشور در نزديکي شهرستان هاي سمنان، دامغان و گرمسار خدمات رساني بيشتري در اين سه شهرستان به مسافران انجام خواهد شد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکي و خدمات درماني استان سمنان گفت: در روز هاي تعطيل به دليل سفرهاي نوروزي و تعداد زياد گردشگران ،کارکنان و گروهاي پزشکي در بخش داخلي بيمارستان ها ادغام خواهند شد.

گوهري ادامه داد : علاوه بر استقرار پايگاه اورژانس ، با توزيع دفترچه هاي پزشکي و بهداشتي براي پيشگيري از بيماري هاي محتمل در سفر ، برنامه ريزي کامل، انجام شده است.

گوهري تصريح کرد : براي اولين بار در استان سمنان کلينيک هاي دندانپزشکي در شهرستان سمنان همانند ساير بخش هاي پزشکي براي شهروندان سمناني و مسافران خدمات ارايه مي کند. وي با بيان اين که جامعه پزشکي همانند ساير سازمان ها ستاد نوروزي آمادگي کامل براي ارايه خدمات مطلوب به گردشگران را دارد اظهار اميدواري کرد با همکاري ساير بخش ها، مسافران در اين استان با خاطره خوش به سفر خود ادامه دهند.

سالانه بيش از 20 ميليون زائر امام رضا (ع) و مسافر از محورهاي ارتباطي سمنان عبور مي کنند.


 فعاليت تورگردانان فاقد کارت تورگرداني در استان سمنان ممنوع است 

سرويس خبر:

سرپرست معاونت گردشگري اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان سمنان گفت: از فعاليت تورگردانان فاقد کارت تورگرداني در اين استان جلوگيري مي شود.

به گزارش روابط عمومي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان سمنان، مريم سلمانيان در نشست هم انديشي دفاتر خدمات مسافرتي و راهنمايان گردشگري استان سمنان تاکيد کرد: افرادي که بدون کارت معتبر تورگرداني اقدام به برگزاري تور کنند، تحت تعقيب نظام قضايي قرار مي گيرند.

وي هدف از برگزاري اين نشست را افزايش همکاري و هم انديشي بين دفاتر خدمات مسافرتي و راهنمايان گردشگري و ساماندهي وضعيت راهنمايان عنوان کرد و گفت: بر اساس ماده سه آئين نامه راهنمايان، راهنمايان گردشگري موظفند زير نظر يکي از دفاتر خدمات مسافرتي و گردشگري مجاز فعاليت کنند.

سلمانيان تاکيد کرد: بر اين اساس، راهنمايان تورها بايد از فعاليت مستقل و غيرقانوني خودداري و دفاتر خدمات مسافرتي نيز فرم خوداظهاري را تکميل کنند. سرپرست معاونت گردشگري اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان سمنان با بيان اينکه دفاتر خدمات مسافرتي و راهنمايان تورها مي توانند نقش مهمي در تامين امنيت گردشگران خارجي داشته باشند، گفت: وجود امنيت، در ميزان تقاضاي گردشگران خارجي براي سفر به کشورها نقش اساسي دارد و به همين دليل، دفتر بررسي و همکاري با هدف ارتقاي امنيت و تسهيل ورود گردشگران خارجي در استان سمنان، راه اندازي شده است.

رئيس انجمن دفاتر خدمات مسافرتي استان سمنان نيز گفت: ساماندهي وضعيت تورگردانان مي تواند نقش مهمي در توسعه صنعت گردشگري استان سمنان داشته باشد. برديا شريفي، ناشناس بودن راهنمايان تور از سوي نيروي انتظامي و قرار نگرفتن راهنمايان تحت پوشش بيمه مسئوليت را از مشکلات راهنمايان گردشگري در استان سمنان اعلام کرد و پيشنهاد داد: در نوروز سال 95 در استان سمنان راهنماي تور «در دسترس» پيش بيني شود و شماره تماس تمام راهنمايان موجود و به صورت 24 ساعته فعال باشند. وي جلوگيري از بررسي و بازرسي مجدد تورهاي ورودي به استان سمنان که داراي کد امنيتي هستند، را خواستار شد. تعدادي از تورگردانان نيز با بيان مشکلات و پيشنهادات خود، ممانعت از برگزاري تور بدون راهنماي کارت دار، انعقاد قرارداد کاري با راهنمايان، باز بودن اماکن تاريخي در روزهاي جمعه و تعطيل و ... را خواستار شدند.

نبود امنيت شغلي از جمله مشکلات اصلي راهنمايان گردشگري در استان سمنان اعلام شد. 26 دفتر خدمات مسافرتي و 60 راهنماي تور داراي کارت و در حال دريافت کارت تورگرداني در استان سمنان فعاليت دارند.


 سرپرست واحد گرمسار در ديدار با خانواده هاي شهدا و جانبازان:
 شهدا، جانبازان و ايثارگران به ملت ايران عزت و معرفت دادند و سرکشي از خانواده‌هاي معظم آنها وظيفه‌ ماست 

سمنان-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

به مناسبت روز بزرگداشت شهدا، دکتر طاهره ميرساردو به ديدار خانواده هاي شهدا و جانبازان رفت و از صبر و پايداري آنان تجليل کرد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرمسار، به مناسبت روز بزرگداشت شهدا، دکتر طاهره ميرساردو، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرمسار به ديدار خانواده شهيد علي اکبر پژم و جانباز 55 درصد صالح صالح بک، جانباز دفاع مقدس رفت و از صبر و پايداري جانبازان و خانواده هاي شهدا تقدير کرد وگفت: براي خدمت کردن به مردم وکسب انرژي لازم جهت کار، ديدار با خانواده هاي معظم شهدا، جانبازان و ايثارگران روحيه بخش است.

وي در اين ديدارها با تجليل از صبر، ايثار و فداکاري‌هاي خانواده معظم شهيدان، جانبازان و ايثارگران، گفت: اعتلاي ارزشهاي بلند اسلامي و پاسداري از ميراث گرانبهاي انقلاب آرمان شهدا، جانبازان و ايثارگران است.

سرپرست واحد گرمسار در اين ديدارهاي معنوي گفت: امروز جامعه اسلامي و همه کساني که در آن با آسايش و آرامش زندگي مي کنند، مرهون خون پاک هزاران شهيد و جانبازي است که در دفاع از ارزش هاي اسلامي که از اهل بيت عصمت و طهارت (س) به ما ارث رسيده است، جانفشاني کردند.

دکتر ميرساردو افزود: تلاش همه ما در جهت خدمت به بازماندگان خانواده شهدا، جانبازان، آزادگان و ايثارگران عزيز وظيفه اخلاقي، عرفي و ديني و البته کمترين کار ممکن است. وي در ادامه با بيان اينکه هرچه در راه تکريم خانواده هاي معظم شاهد، جانبازان و ايثارگران تلاش شود کم است، گفت: خدمت به خانواده هاي معظم شهدا و جانبازان که در راه خدا از جان خويش خالصانه گذشتند کاري ارزشمند و با عبادت است.

در اين ديدار خانواده شهيد علي اکبر پژم، از شهداي انقلاب اسلامي و صالح صالح بک، جانباز 55 درصد دفاع مقدس که در عمليات فتح المبين در سال 1360 به درجه رفيع جانبازي نائل شده است، ضمن تقدير و تشکر ازحضور دکتر طاهره ميرساردو، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرمسار، بر پاسداري از ارزش هاي نظام و انقلاب و پيروي از ولايت فقيه تاکيد کردند.


 بهره برداري از بخش دياليز بيمارستان شفا سمنان آغاز شد 

سمنان-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

بهره برداري از بخش دياليز بيمارستان تامين اجتماعي شفا سمنان با حضور شماري از مسئولان و مديران استان سمنان آغاز شده است.

رئيس بيمارستان تامين اجتماعي شفا استان سمنان مساحت بخش دياليز اين بيمارستان را 400 متر مربع و هزينه ساخت بنا و تجهيزات موجود آن به تعداد هشت تخت را هفده ميليارد ريال اعلام کرد.

وي تعداد تختهاي موجود اين بخش را هشت تخت ذکر کرد و گفت : اکنون چهار تخت اين بخش با تجهيزات کامل به بيماران خدمات ارايه مي کند.

خدادي تعداد دستگاه هاي موجود دياليز در استان را بيش از 24 دستگاه ذکر و اضافه کرد : بيشتر اين دستگاه در مرکز درماني کوثر شهرستان سمنان موجود است.

خدادي تعداد بيماران کليوي در شهرستان سمنان را در مقايسه با ديگر شهرستان هاي استان بيشتر دانست و گفت :

بيماران کليوي سمنان به دليل نبود امکانات به مراکز دياليز ساير شهرستان هاي استان مراجعه مي کردند که با بهره برداري چهار دستگاه دياليز در بيمارستان شفا ، بخش مهمي از مشکلات اين بيماران برطرف شده است.

استاندار سمنان گفت : در زمان حاضر با ارايه خدمات درماني و بيمه به مردم ، روز اوج گيري و بالندگي سازمان تامين اجتماعي فرا رسيده است.

محمدرضا خباز افزود : بيش از 400 هزار نفر از مردم اين استان زير نظر بيمه تامين اجتماعي هستند که براساس

ميانگين کشوري بعد از استان قزوين در رتبه دوم قرار داريم.

خباز ادامه داد : بيمارستان براي فرد دياليزي خانه دوم است و با رفتار مناسب پرستاران و پزشکان متخصص زمينه بهبود جسمي و روحي بيماران کليوي فراهم مي شود.


 از سوي راه آهن شمالشرق(1)
 برنامه حرکت قطارها براي تعطيلات نوروزي اعلام شد 

سرويس خبر:

اداره کل راه آهن شمالشرق (1) برنامه حرکت قطارهاي مسافري حد فاصل 25اسفند تا 15فروردين 95 را براي استفاده مردم استان سمنان و زائران امام رضا(ع) اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل راه آهن شمال شرق(1)، براساس اعلام اين اداره کل؛ برنامه حرکت قطارها در اين مدت به شرح زير خواهد بود.

سمنان- تهران ----- حرکت از سمنان 6:00 ورود به تهران 9:00

تهران- سمنان ---- حرکت از تهران 16:00 ورود به سمنان 18:55

سمنان-مشهد --- حرکت از سمنان 13:50 ورود به مشهد 22:45

مشهد- سمنان --- حرکت از مشهد1:20 ورود به سمنان 10:25

شاهرود-مشهد --- حرکت از شاهرود 12:30 ورود به مشهد 18:55

مشهد -شاهرود حرکت از مشهد 1:50 بامداد ورود به شاهرود 8:10

اداره کل راه آهن شمالشرق 1 همچنين اعلام کرده است در قطارهاي مبدا - مقصديِ ترنست –خواف – نيشابور – صباي دوطبقه، قم و طوس از مبدا تهران يا به مقصد تهران نيز سهميه اي براي سفر مردم استان سمنان در نظر گرفته شده است.

اين اداره کل از مردم استان سمنان خواسته است ، براي تهيه بليط به کليه دفاتر فروش بليط قطاردر شهرهاي استان و يا سايت اينترنتي www.raja.ir و www.rai.ir مراجعه نمايند.


 برگزاري همايش تأثير شبکه‌هاي اجتماعي بر روابط بين زوجين در شاهرود 

سرويس خبر:

همايش تأثير شبکه‌هاي اجتماعي بر روابط بين زوجين به همت بهزيستي شهرستان شاهرود برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل بهزيستي استان سمنان، مسعود جهانسير رئيس اداره بهزيستي شاهرود در اين همايش، اظهار کرد: جامعه امروز با آسيب‌هاي اجتماعي متعددي روبرو است که بخش مهمي از آن ريشه در شبکه‌هاي اجتماعي و رسانه‌هاي ماهواره‌اي دارد.

وي با بيان اينکه مقابله با اين آسيب‌هاي اجتماعي نيازمند همراهي دستگاه‌هاي مختلف است، افزود: امروزه جامعه ايراني بيش از هر زمان ديگري از سوي آسيب‌هاي اجتماعي در زمينه‌هاي تربيتي، اقتصادي، آموزشي و... روبرو است.

رئيس اداره بهزيستي شاهرود با بيان اينکه سازمان بهزيستي براي مقابله با اين تهديدات نرم برنامه‌هاي مختلفي برگزار مي‌کند، تصريح کرد: سازمان بهزيستي در همين راستا، پيشگيري و آموزش را در صدر برنامه‌هاي پيشگيرانه خود قرار داده است.

جهانسير با اشاره به نقش مهم آموزش در پيشگيري از معضلات اجتماعي، خاطرنشان کرد: بايد آموزش‌هاي مختلفي متناسب با فراواني معضلات اجتماعي هر منطقه برنامه‌ريزي و اجرا شود.

رئيس پليس اطلاعات و امنيت شهرستان شاهرود نيز در اين همايش با بيان اينکه دشمن نهاد خانواده را در ايران هدف قرار داده است، افزود: براي دور نگه‌داشتن فضاي خانواده از برنامه‌ريزي‌هاي دشمن بايد مراقبت‌هاي لازم از سوي نهاد خانواده و حاکميت انجام شود.

وي با بيان اينکه بايد خانواده‌ها با تهديدات اين بخش آشنايي داشته باشند، تصريح کرد: اولين گام براي مقابله با اين تهديد جدي، شناساندن اين تهديدات با خانواده‌هاي ايراني است.