تاریخ 1394/12/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4164 برو جستجو جستجوی پیشرفته   در همايش نقش رسانه در حفظ منابع طبيعي تاکيد شد؛
 تاثير رسانه ها در ترويج فرهنگ حفاظت از منابع طبيعي 

سمنان-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

پنجمين همايش استاني نقش رسانه در حفظ منابع طبيعي در سالن جلسات اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان برگزار شد.

در اين همايش مديران،سرپرستان و خبرنگاران برتر حوزه منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان حضور داشتند و از تعدادي از آنان تجليل شد.

مديران رسانه‌هاي استان سمنان در اين همايش شيوه‌هاي افزايش مشارکت مردمي در حفاظت از اراضي ملي و منابع طبيعي اين استان را بررسي و بر ضرورت تعامل بيشتر ميان اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري اين استان و نمايندگان رسانه‌اي در سمنان تأکيد کردند.

مديران و خبرنگاران بيش از 10 رسانه استان سمنان که در يک سال گذشته در راستاي ترويج فرهنگ حفاظت از اراضي ملي و منابع طبيعي حضوري فعالانه داشتند؛ در اين همايش تجليل شدند.

سرپرست، خبرنگاران و عکاس روزنامه پيام استان سمنان نيز به عنوان يکي از رسانه‌هاي برتر در اين استان در راستاي ترويج فرهنگ مشارکت مردمي در حفاظت از منابع طبيعي تجليل شد.

به گفته مسئولان اين اداره کل، روزنامه پيام استان سمنان با چاپ و انتشار بيش از 270 خبر از اين حوزه در طول سال جاري، توانسته رتبه اول را در بين نشريات و روزنامه هاي اين استان از آن خود کند.مديرکل منايع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان نيز در اين همايش از خبرنگاران و فعالان رسانه‌اي اين استان به منظور تعامل مناسب آنان با اين اداره کل تقدير کرده و توسعه اين تعامل را خواستار شد.علي نقي حيدريان در اين همايش از اجراي طرح مديريت جامع آبخيزداري در حوضه‌هاي آبخيز اين استان در آينده خبر داد و اظهار داشت: 6 حوضه آبخيز استان سمنان براي اجراي مديريت جامع آبخيزداري پيش بيني شده است.وي با اشاره به کمبود شديد منابع مالي در اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان در سال 94 با توجه به وضعيت اقتصادي کشور ابراز اميدواري کرد تا در سال آينده اين طرح اجرايي شود.مديرکل منابع طبيعي و آبخيز داري استان سمنان با اشاره به اينکه با وجود کمبود اعتبار، طرح‌هاي مربوط به منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان متوقف نشده است؛ جلب مشارکت مردمي را در اين زمينه بسيار مؤثر دانست و افزود: رسانه‌ها بايد موضوع مشارکت مردمي در حفظ و توسعه منابع طبيعي را جدي گفته و به آن بپردازند.حيدريان با اشاره به اينکه يکي از مشکلات موجود در بخش‌هاي مختلف توسعه‌اي استان‌ها در کشور، فقدان طرح و سند آمايش سرزميني است خاطرنشان کرد: طرح مديريت جامع آبخيزداري در نهايت به تدوين همين سند آمايش سرزميني مي‌انجامد.وي با اشاره به احتمال افزايش اعتبارات اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان در سال آينده خاطرنشان کرد: در صورت تأمين اعتبارات لازم، طرح مديريت جامع يکي از حوضه‌هاي آبخيز در استان سمنان در سال آينده به صورت پايلوت کشوري اجرايي خواهد شد.مديرکل منابع طبيعي و آبخيز داري استان سمنان با بيان اينکه در مديريت جامع آبخيزداري به يک حوضه آبخيز به صورت فرابخشي نگاه مي‌شود گفت: اين طرح در نهايت بايد به پايداري حوضه‌هاي آبخيز کشور بينجامد.


 امام جمعه سمنان:
 وحدت، رضايت مردم و اطاعت از رهبري رمز پيشرفت کشور است 

سمنان-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه سمنان گفت : کشور اکنون براي پيشرفت به سه رويکرد اساسي وحدت، رضايت مردم و اطاعت از رهبري احتياج دارد که همه بايد در آن سهيم باشيم.

حجت الاسلام و المسلمين سيد محمد شاهچراغي به مناسبت گراميداشت روز شهيد در جمع مديرکل و جمعي از کارکنان بنياد شهيد و امور ايثارگران استان سمنان در دفتر کارش افزود: پايداري کشور و نظام اسلامي با وحدت ميان مردم و مسئولان فراهم مي شود.

به گفته وي وحدت و انسجام و يکپارچگي زمينه پيشرفت جامعه اسلامي را ايجاد مي کند.

شاهچراغي ادامه داد : همه نهادهاي دولتي و خصوصي بايد براي رضايت مردم تلاش کنند و نارضايتي مردم از عملکرد مسئولان زمينه نااميدي از نظام جمهوري اسلامي فراهم مي کند.

امام جمعه سمنان اطاعت از رهبري را وظيفه همه دانست و يادآور شد : رسيدن به کمال با اطاعت از رهبري و ولايت فقيه شکل مي گيرد.

شاهچراغي خاطرنشان کرد : شهادت نزد خدا جايگاه مهمي دارد و بالاترين درجه شهادت ، ايثار و فداکاري و جهاد براي نگهداري از سرزمين و موجوديت کشور است.وي ادامه داد: کارکنان بنياد و امور ايثارگران اخلاص در کار، عشق و اخلاق نيکو را سر لوحه کار خودشان قرار دهند و وظيفه همه سازمان ها و ادارات است که با جانبازان و خانواده شهدا برخورد شايسته داشته باشند.مديرکل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان سمنان هم گفت : شاخص هاي ايثارگري اين استان با وجود جمعيت اندک آن در مقايسه به استان هاي ديگر کشور، جايگاه ارزشمندي دارد.حجت الاسلام حسن فريدون افزود : تقديم 18 شهيد مدافع حرم اهل بيت (ع) نشان دهنده ولايتمداري مردم اين استان است.

وي با بيان اين که استان سمنان در تقديم شهداي حرم، رتبه سوم کشوري را دارد، اظهار داشت: سمنان در دفاع مقدس هفت هزار و 500 جانباز تقديم انقلاب اسلامي کرده است.فريدون خاطرنشان کرد : بخش معاونت تعاون بنياد ايثارگران استان يکي از پرکارترين بخش اين نهاد است که با وجود کمبود نيروي انساني، خدمات مهمي در بخش هاي از جمله اشتغال و مسکن به جانبازان و خانواده شهدا ارايه مي کند.مديرکل بنياد شهيد و امور ايثاگران استان سمنان گفت : با وجود کمبودها، با اتخاذ تدابير اصولي و مديريت کارآمد ، داروي جانبازان و خانواده شهدا تامين شده است.

وي حوزه فرهنگي بنياد شهيد و امور ايثارگران را يکي از موفق ترين بخش ها عنوان کرد و گفت: با وجود کاهش بودجه در سال جاري ، باهمکاري ساير سازمان هاي دولتي بيش از 10 کتاب در زمينه فرهنگ و شهادت به چاپ رسيده است.

استان سمنان در دفاع مقدس سه هزار شهيد تقديم انقلاب اسلامي کرده است.


 آموزش هاي مهارتي سال آينده، متناسب با نيازهاي بومي خواهد بود 

سمنان-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرکل آموزش فني و حرفه اي استان سمنان در بازديد از مراکز آموزش فني و حرفه اي برادران و خواهران شهرستان سمنان از ارائه آموزشهاي مهارتي سال 95 استان بر اساس سرمايه گذاري ها و نيازهاي بومي و منطقه اي خبر داد. ابراهيم محمودي به منظور بررسي برنامه ها و نشست پايان سال با کارکنان، از مراکز آموزش فني و حرفه اي خواهران و برادران شهرستان سمنان بازديد نمود.

محمودي در اين بازديد با بيان اينکه آموزش مهارت نقش مهمي در تامين سرمايه انساني مورد نياز بازار کار خواهد داشت تصريح کرد : در سال 95 سعي خواهيم کرد آموزشها را متناسب با سرمايه گذاريها و نيازهاي بومي و منطقه اي ارائه نماييم تا شاهد اثربخشي و کارآيي آن در سطح جامعه باشيم.

وي يادآور شد : بايد با استفاده مطلوب و بهينه از زيرساخت هاي سخت افزاري و نرم افزاري سازمان ، رويکرد آموزش را به سمت استقرار نظام بهره برداري از مراکز آموزشي پيش ببريم .

وي ، شهرستان سمنان را داراي ظرفيت هاي فراوان در بخش هاي مختلف دانست و خاطرنشان ساخت : بايد با برنامه ريزي مناسب و اصولي زمينه پيشتاز بودن در ارائه آموزش هاي مهارتي را در استان فراهم آوريم.

مديرکل آموزش فني و حرفه اي استان سمنان ، امکانات و تجهيزات بروز و منابع انساني توانمند مراکز آموزش فني و حرفه اي خواهران و برادران سمنان را از جمله نقاط قوت اين مراکز برشمرد و بر ضرورت تعامل با دستگاههاي اجرايي، دانشگاهها و صنايع و صنوف ، به منظور ارائه آموزشهاي مهارتي کيفي و اثرگذار تاکيد کرد.

محمودي همچنين توجه به مسائل معيشتي نيروي انساني را عامل مهمي در ايجاد انگيزه و تقويت روحيه کارکنان و مربيان سازمان عنوان و اظهار داشت : بر اساس اعلام رئيس سازمان ، صدور احکام تبديل وضعيت مربيان حق التدريس آغاز گرديده است و از طرفي پيگيري مسائل معيشتي و رفاهي کارکنان سازمان از طريق سازمان مديريت برنامه ريزي کشور نيز در دستور کار قرار گرفته است که اين مهم نويدبخش رشد و پويايي سازمان در سال پيش رو خواهد بود.

در اين ديدار کارکنان مراکز آموزش فني و حرفه اي خواهران و برادران سمنان به بيان ديدگاه هاو نظرات خود و نيز طرح مسائل و مشکلات پيش رو ، پرداختند.


 زمان و قيمت ميوه ويژه نوروز در استان سمنان مشخص شد 

سمنان-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

در نشست کارگروه تنظيم بازار استان سمنان، قيمت و زمان توزيع پرتقال و سيب ويژه نوروز در اين استان مصوب شد.

در نشست کارگروه تنظيم بازار استان سمنان با حضور منوچهر صادقي سرپرست معاونت اقتصادي استان سمنان، مسئولان استاني و نمايندگان اصناف در سالن همايش غدير، زمان توزيع ميوه ويژه نوروز در استان سمنان از 24 اسفند 94 تا 15 فروردين 95 تعيين و تاکيد شد به دليل حضور مسافران نوروزي در استان سمنان، زمان توزيع تا پايان عيد نوروز ادامه داشته باشد.

در اين نشست، قيمت پرتقال توزيعي در طرح نوروزي، به ازاي هر کيلو گرم 22 هزار ريال و سيب به ازاي هر کيلوگرم 23 هزار ريال براي مصرف کنندگان در استان سمنان مشخص شد که با توجه به ظرفيت بازار، احتمال افزايش و کاهش قيمت نيز وجود دارد. در اين نشست، با تشکيل کميته اي با حضور نمايندگان جهاد کشاورزي، اصناف، صنعت، معدن و تجارت و تعاون روستايي استان سمنان، بر نظارت مناسب بر نحوه توزيع ميوه ويژه نوروز تاکيد شد.

نمايندگان اصناف در اين جلسه با اشاره به بالا رفتن تعداد مسافرين نوروزي از 28 اسفند 94 و با توجه به هدفگذاري براي تعيين استان سمنان براي جذب گردشگر به عنوان مقصد سفر، بر افزايش ميزان توزيع ميوه ويژه نوروز از آخرين روزهاي اسفند را مورد تاکيد قرار دادند.

در اين نشست، بر کنترل عرضه و تقاضا، جلوگيري از تخلفات فروشندگان و اتخاذ تدابيري براي افزايش رضايت مردم و توان خريد شهروندان و ... تاکيد شد.

سيدحسن ميرعماد رئيس سازمان جهادکشاورزي، امير خليلي خواه مديرکل امور اقتصادي و دارايي، بهروز اسودي رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت، مهدي سلامتي سرپرست دفتر امور هماهنگي اقتصادي استانداري سمنان حضور داشتند.


 با همکاري بانک مهر اقتصاد استان سمنان؛
 طلائيه داران طرح بزرگ ده شب، ده مسجد تجليل شدند 

سرويس خبر:

در مراسمي از طلائيه داران طرح بزرگ ده شب، ده مسجد تجليل به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومي بانک مهراقتصاد استان سمنان، با مشارکت بانک مهراقتصاد از طلائيه داران طرح بزرگ ده شب، ده مسجد در استان سمنان قدرداني و تجليل به عمل آمد.

مديرکل امورشعب بانک مهراقتصاد استان سمنان در اين مراسم گفت: گراميداشت اين ايام و يادآوري رشادتها و ايستادگي مردم در اوايل انقلاب بايد براي نسل جديد بطور کامل بازگو شود.

درادامه اين مراسم و با حضورامام جمعه موقت، معاون استاندار و فرماندارسمنان از طلائيه داران و فعالان امورفرهنگي مساجد در اين طرح با اهداي لوح و تنديس توسط بانک مهراقتصاد تقدير شد.شايان ذکر است اين مراسم در دفتر نماينده ولي فقيه دراستان و امام جمعه سمنان برگزار شد.


 مدير روابط عمومي اداره کل منابع طبيعي خواستار معرفي ظرفيتهاي منابع طبيعي سمنان از سوي رسانه ها شد 

سمنان-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

ابوالفضل صيادجو مدير روابط عمومي اداره کل منابع طبيعي سمنان اصحاب رسانه را حلقه بين روابط عمومي نهادهاي اجرايي و مردم دانست و گفت :خبرنگاران و رسانه هاي گروهي اين استان با همکاري و هم افزايي سازنده همچون گذشته، عرصه هاي منابع طبيعي استان و ظرفيتهاي موجود اين بخش را معرفي کنند.

صيادجو در گفت و گو با خبرنگاران افزود : کارکرد رسانه ها در جامعه امروزي همانا عصر ارتباطات، بي شک مي تواند در همه ابعاد زندگي اجتماعي و فرهنگي و اقتصادي جوامع بشري تاثير بسزايي داشته باشد.

وي با بيان اين که عصر امروز، دوران تغيير الگوي زندگي با تاثيرپذيري از رسانه هاست، گفت: رسانه ها با اتخاذ سياست هاي متفاوت ارتباطي، توسعه فرهنگي، اجتماعي و حتي اقتصادي کشورها را تسهيل و تسريع مي کنند.

صيادجو تصريح کرد: رسانه ها با تحولاتي که در جنبه هاي مختلف از بعد فناوري تجهيزاتي و حجم و روش داشته اند به عنوان حاملان و منتقل کنندگان پيام مي توانند در ساخت فرهنگ عمومي باورها و افکار عمومي موثر باشند.

مدير روابط عمومي اداره کل منابع طبيعي سمنان از برگزاري پنجمين همايش نقش رسانه در منابع طبيعي استان خبر داد و گفت: اين همايش بيستم اسفندماه در سمنان برگزار مي شود.

اداره کل منابع طبيعي استان سمنان 9 ميليون و 300 هزار هکتار عرصه هاي طبيعي را زيرپوشش دارد.


 نشست علمي تخصصي مديريت جامع حوزه هاي آبخيز در سمنان برگزار شد 

سمنان-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

در چهارمين روز از هفته منابع طبيعي با عنوان' منابع طبيعي، آموزش و تحقيقات'، نشست علمي تخصصي مديريت جامع حوزه هاي آبخيز با حضور جمعي از مسئولان کشوري در سالن مديريت بحران استانداري سمنان برگزار شد.

اين نشست علمي تخصصي با مشارکت مرکز تحقيقات کشاورزي و منابع طبيعي استان سمنان، اداره کل منابع طبيعي استان، انجمن آمايش سرزمين ايران، بسيج مهندسين کشاورزي و منابع طبيعي استان سمنان، استانداري، اداره کل حفاظت محيط زيست، سازمان جهاد کشاورزي، سازمان مديريت و برنامه ريزي و با حضور اساتيد، پژوهشگران، مديران و کارشناسان در سالن مديريت بحران استانداري سمنان برگزار شد.

معاون آبخيزداري سازمان جنگل ها، مراتع و آبخيزداري کشور در اين نشست گفت: در بحث برنامه ريزي و انجام فعاليت ها براي مديريت منابع طبيعي و منابع زيستي به معناي عام، بايد اساس مديريت برنامه ريزي حوزه آبخيز مبنا قرار گيرد.

پرويز گرشاسبي اظهار داشت: تخريب اراضي ملي و طبيعي، بحران آب و محيط زيست، بحران خاک، سيل، تداوم خشکسالي و ساير از جمله چالش و مشکلات مهم منابع طبيعي هستند.

وي با بيان اينکه مديريت فرابخشي را بايد در کشور تمرين و سپس اجرايي کنيم، تصريح کرد: اجراي کامل و دقيق طرح هاي حفاظتي در اراضي ملي با هدف حفظ و حراست از عرصه هاي ملي و طبيعي با همکاري مردم و دستگاه هاي کشور امکان پذير است.

معاون آبخيزداري سازمان جنگل ها، مراتع و آبخيزداري کشور با اشاره به قرار گرفتن ايران در موقعيت جغرافيايي گرم و خشک که داراي اکوسيستم خشک و شکننده است، اظهار داشت: اين اکوسيستم وابسته به همين اندک آب رودخانه و سيلاب هاست و اگر اساس برنامه ريزي روي آن نگذاريم دچار مشکل خواهيم شد.

سرهنگ هراسانيان جانشين سپاه قائم آل محمد عج استان سمنان هم آب، کشاورزي و اقتصاد را محور استقلال کشور دانست و گفت: پايه هاي اقتصاد مقاومتي را بايد با مديريت و اصلاح روش ها محکم کنيم.

وي با اشاره به وجود نيروي متخصص و با تجربه و ظرفيت عظيم نيروي انساني در کشور گفت: بايد تلاش کنيم تا در همه عرصه ها موفق شويم و بتوانيم با مديريت جهادي و زمان با دنيا رقابت کنيم و عقب ماندگي هاي گذشته را جبران کنيم.معرفي دستاوردهاي طرح هاي کلان ملي مديريت جامع حوزه‏ هاي آبخيز، طرح بين المللي مناريد در برخي استان هاي کشور و نيز طرح بين المللي حبله رود، انتقال دانش و تجارب در خصوص مديريت جامع حوزه‏ هاي آبخيز در کشور و اطلاع رساني و زمينه سازي اجراي طرح هاي مزبور در سطح کشور از جمله مهم ترين اهداف اين نشست اعلام شد.

بهره گيري، بهينه سازي و بومي سازي تجارب پروژه هاي بين‏ المللي؛ فراهم کردن بستر مناسب براي افزايش مشارکت جوامع محلي در سطوح مختلف برنامه‏ ريزي، اجرا، پايش و ارزيابي طرح هاي آبخيزداري و بهره گيري از ظرفيت دانشگاه ها، انجمن‏هاي علمي مردم نهاد و پژوهشگران در راستاي تدوين گام‏ هاي نيل به مديريت جامع حوزه‏ هاي آبخيزدر سازمان جنگل‏ها و مراتع و آبخيزداري کشور از ديگر اهداف اين نشست عنوان شد.


 آغاز طرح تشديد کنترل و نظارت بهداشتي بر فرآورده‌هاي خام دامي در سمنان 

سرويس خبر:

رئيس اداره دامپزشکي شهرستان سمنان از آغاز طرح تشديد کنترل و نظارت بهداشتي بر فرآورده‌هاي خام دامي در سمنان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل دامپزشکي استان سمنان، دکتر وحيد قدس با اعلام اين خبر، اظهار کرد: اين طرح که به مناسبت تعطيلات نوروزي به اجرا درآمده تا 13 فروردين‌ماه 95 ادامه دارد.

وي با بيان اينکه هر ساله در روزهاي منتهي به تعطيلات نوروزي و بعد از آن شاهد افزايش قاضا در اين بخش هستيم، افزود: اداره دامپزشکي سمنان هر ساله طرح تشديد کنترل و نظارت بهداشتي بر فرآورده‌هاي خام دامي را در يک بازه زماني يک‌ماهه با هدف تأمين سلامت شهروندان هم‌استاني به اجرا درمي‌آورد.

رئيس اداره دامپزشکي شهرستان سمنان با اشاره به راه‌اندازي اکيپ‌هاي بازرسي و تشديد بازرسي و نظارت‌ها از مراکز توليد و عرضه فرآورده‌هاي خام دامي، تصريح کرد: بازرسين دامپزشکي در مدت اجراي اين طرح با حضور در کليه مراکز توليد، نگهداري، توزيع و عرضه فرآورده‌هاي خام دامي، نظارت دقيقي بر عرضه اين محصولات خواهند داشت.

قدس از عزم دامپزشکي استان سمنان براي برخورد جدي با متخلفين خبر داد و گفت: در اين طرح که چند روزي است به‌طور رسمي آغاز شده بيش از 100 کيلوگرم انواع فرآورده‌هاي خام دامي غيربهداشتي، جمع‌آوري و معدوم شده است.

وي ضمن دعوت از مردم براي مشارکت در اجراي اين طرح،گفت: انتظار مي‌رود شهروندان به محض مشاهده موارد عرضه خارج از شبکه يا فرآورده‌هاي خام دامي غيربهداشتي مراتب را به نزديک‌ترين دامپزشکي محل خود اطلاع دهند.


 اولين سالگرد درگذشت مادر رئيس‌جمهور در سرخه برگزار شد 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

آيين اولين سالگرد درگذشت بانو سکينه پيوندي، مادر رئيس‌جمهور کشورمان در سرخه برگزار شد.

اين مراسم همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در حسينيه شهدا سرخه و با حضور شمار زيادي از مردم، مسئولان استان، وزراي آموزش و پرورش، جهاد کشاورزي، ارتباطات و فناوري اطلاعات، راه و شهرسازي، محمدباقر نوبخت معاون رئيس‌جمهور و رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي، سلطاني فر معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري، استاندار سمنان،نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه سمنان،منتخبين مردم در مجلس دهم شوراي اسلامي و شمار ديگري از مديران و نيروهاي نظامي و انتظامي برگزار شد.

در اين مراسم، مردم،مسئولان و مدعوين حاضر براي دخت نبي اکرم حضرت فاطمه زهرا(س) عزاداري و در اولين سالروز درگذشت بانو سکينه پيوندي مادر رئيس جمهور به سوگ نشستند.

آيت‌الله کازروني عضو مجلس خبرگان رهبري نيز براي حاضرين مراسم به ايراد سخنراني پرداخت.

دکتر حسن روحاني رئيس جمهوري اسلامي ايران در پايان مراسم، با حضور بر سر مزار مادرش بانو سکينه پيوندي و پدرش اسدالله فريدون ، با قرائت فاتحه به مقام والدين خود اداي احترام کرد.

شرکت کنندگان در پايان اين آيين با سردادن شعار روحاني روحاني خدانگهدار تو، وي را مشايعت کردند.

عضو مجلس خبرگان رهبري در اولين سالگرد مرحومه بانو سکينه پيوندي مادر دکتر روحاني رئيس جمهوري اسلامي ايران گفت : از اقدامات بزرگ دولت يازدهم احياي اخلاق در جامعه است.

آيت ا... محسن کازروني افزود : اگر اخلاق در جامعه نباشد آن جامعه قرآني نيست.

وي اظهار داشت : آن جامعه اي که شايعه و هتاکي در آن بيداد مي کند و آبروريزي مومن پشيزي ارزش ندارد، جامعه علوي نيست.

وي با اشاره به فرمايشات رهبري در مراسم تحليف دکتر روحاني به عنوان رئيس جمهوري که فرمودند دکتر روحاني دانشمندي گرانمايه است،خاطرنشان کرد: از کارهاي بزرگ که دولت تدبير و اميد متصدي شد و ادامه مي دهد احياي اخلاق در جامعه است.

آيت الله کازروني با بيان اين که دفاع از مقام ولايت، اميرالمومنين و رهبري نظام اسلامي ارزش است و تمام همت بايد اين باشد که حرمت وجايگاه رهبري حفظ شود، خاطرنشان کرد: همت دکتر روحاني در اين است ک رهبري را در قالبهاي کوچک حبس نکنند، متاسفانه در جامعه عده اي قليل ، رهبري براي خود مي دانند، رهبري نظام براي جريان خاصي نيست و بايد اين عمود خيمه را تقويت کنيم.

اين عضو مجلس خبرگان رهبري با اشاره به اين که سايه رهبري بر سر همه ماست و تقويت ولايت و رهبري يک درس بزرگ از زهراي مرضيه است، گفت : گاهي دفاع جاهلانه از رهبري صورت مي گيرد که اين دفاع پايه هاي رهبري را محکم نمي کند، بلکه سستي ايجاد مي کند.

وي با اشاره به بيانات رهبري در ديدار با اعضاي مجلس خبرگان رهبري که فرمودند وقايع را بگوييد اما باعث اختلاف نشود، تصريح کرد : يا حرف خوب بزن يا سکوت کن.

وي در بخش ديگري تصريح کرد : آنچه درد امروز مملکت ماست و گريبانگير شده است، فقر ويرانگر حاکم بر جامعه است، بخشي از اقتصاد با روحيه گذشت و ايثار حل مي شود و بخش ديگر رونق اقتصادي است که دولت يازدهم با تمام توان به دنبال حل مشکلات اقتصادي است.

وي ادامه داد : فقر سياه مايه که در جامعه ايجاد شده اساسش به چرخه مهم اقتصاد باز مي گردد، اگر امروز چرخ کارخانه اي چرخيد و سرپا نگهداشته شد، اين کار از سجاده نشيني نيمه شب نيز بالاتر است.

آيت الله کازروني در بخش ديگري هم با بيان اين که در ادبيات ديني ما جايگاه مادر ادبيات بي نظيري دارد، مادران شجاع، با ايمان و اهل حيا فرزندان شجاع و با ايمان و با حيا تربيت مي کنند، افزود : عکس دست بوسي دکتر وروحاني از مادرش که در رسانه ها وجود دارد نماد ادبيات ديني ماست که در هر سمت و جايگاهي که باشي در مقابل مادر بلند شدن و دست مادر را بوسيدن معراج نبوي است.

وي بيان داشت : دکتر روحاني و فرزندان بزرگوار والدين دکتر روحاني ثمره پاکيزگي و بزرگمنشي پدر و مادر آنها بوده است.

همچنين رئيس‌جمهوري در سفري غيررسمي از مادر همسرش در بيمارستان کوثر سمنان نيز عيادت کرد.

بانو ساره‌خاتون پيوندي، مادر همسر رئيس جمهور کشورمان از سه هفته پيش به علت مشکلات ريوي در بيمارستان کوثر سمنان بستري است.

حسن روحاني در گفت‌وگو با خانواده همسرش و کادر پزشکي و درماني بيمارستان کوثر سمنان، جوياي اوضاع عمومي مادر همسر خود شد و براي وي، سلامتي و شفاي عاجل آرزو کرد.


 روي خط پيام - 33332379 

تقاضا از سازمان تامين اجتماعي استان سمنان

مي‌خواستم از اين تريبون پيشنهادي به آقاي نوربخش رياست محترم سازمان تامين اجتماعي بدهم براي رفع اختلاف فاحش حقوق بازنشستگان و مستمري‌بگيران تامين اجتماعي به خصوص مستمري بگيراني که در دهه 70 بازنشسته شده‌اند که عليرغم تحصيلات عاليه و شغل کارشناسي، حقوق‌شان کفاف زندگي آنها را نمي‌دهد حقوق مستمري بگيران قبل از سال 80 را 25 درصد و تا سال 85 را 20 درصد تا 90 را 15 درصد و تا 95 را 10 درصد افزايش دهند، به نظر من با اين شيوه، قسط و عدالت بهتر اجرا مي‌شود و حق به حق‌دار مي‌رسد و فاصله حقوق‌ها هم کم مي‌شود. از سازمان تامين اجتماعي استان سمنان تقاضا دارم اين پيشنهاد را به نحوي به گوش آقاي دکتر نوربخش برسانند.

يک مستمري‌بگير تامين اجتماعي سمنانديوارهاي مهرباني سمنان جاي لباس‌هاي نو و دست اول است

ديوار مهرباني کار خداپسندانه‌اي است اما در ديوار شهر مهرباني سمنان به خصوص در شب عيد جاي لباس‌هاي کهنه نيست. به فرموده قرآن حکيم، ملتي به کمال نمي‌رسد مگر اين که از چيزهايي که دوست دارد انفاق کند.

هم‌ولايتي