تاریخ 1394/12/02 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4147 برو جستجو جستجوی پیشرفته   صفايي‌پور: معيشت مردم و اشتغال اولويت مجلس دهم باشد 

امام جمعه ميامي ‌اولويت مجلس دهم را تامين معيشت مردم و اشتغال بيان کرد و گفت: در تبليغات انتخاباتي نبايد وحدت کشور دچار خدشه شود و نامزدها از دادن وعده‌هاي ناممکن که باعث افزايش توقع مردم شود پرهيز کنند.

به گزارش خبرنگار روزنامه پيام از ميامي،حجت الاسلام قربانعلي صفايي پور در جمع مردم ميامي، اولويت مجلس دهم را تامين معيشت مردم و اشتغال بيان کرد و گفت: در تبليغات انتخاباتي نبايد وحدت کشور دچار خدشه شود و نامزدها از دادن وعده‌هاي ناممکن که باعث افزايش توقع مردم شود پرهيز کنند.

وي با اشاره به روز اول اسفند که به عنوان روز روحانيت و دفاع مقدس نامگذاري شده است، اظهار داشت: روحانيت در دوران دفاع مقدس دوشا دوش رزمندگان اسلام در جبهه‌هاي حق عليه باطل حضور فعال داشتند.

امام جمعه ميامي با اشاره به حضور گسترده مردم ايران اسلامي در راهپيمايي 22 بهمن گفت: حماسه بزرگي خلق شد که توطئه دشمن را خنثي کرد و اميدواريم در هفتم اسفند ماه نيز اين حماسه تکرار شود.

چشم دشمن به حضور مردم در انتخابات دوخته شده است

رئيس شوراي فرهنگ عمومي‌شهرستان ميامي افزود: روزشمار آزمون بزرگ انتخابات مجلس خبرگان رهبري و مجلس شوراي اسلامي آغاز شده است و چشم دشمن به حضور مردم دوخته شده است.

صفايي پور گفت: ملت ايران اسلامي با پافشاري بر اصول انقلاب و توجه به فرمايشات رهبري و همچنين حضور حداکثري و انتخاب اصلح توطئه دشمن را خاموش خواهند کرد.

وي بر ضرورت رقابت صحيح و سالم انتخاباتي توسط نامزدهاي انتخاباتي تاکيد کرد و گفت: کانديدا مواضع خود را به صراحت بيان کنند و به ارزش‌ها و اصول انقلاب پايبند باشند و آمارهايي دقيق به مردم دهند.

نامزدها از تخريب يکديگر اجتناب کنند

امام جمعه ميامي از نامزدها خواست تا از تخريب يکديگر اجتناب کنند و تصريح کرد: هر فردي نظرات و برنامه خود را به مردم ارائه دهند و از روي صداقت با مردم صحبت کنند.

صفايي پور گفت: امروز شرايط به گونه‌اي است که دشمنان قسم خورده ايران اسلامي سعي در از بين بردن انقلاب ما دارند و مثلث عربستان، اسرائيل و آمريکا در پي بر هم زدن جو منطقه هستند.

وي با اشاره به بيانات مقام معظم رهبري در ديدار اخير خود با مردم تبريز، افزود: معظم له هدف دشمنان را مي‌داند و دشمن نيز بر روي مجلس خبرگان رهبري حساس است و براي انتخابات اين مجلس برنامه ريزي کرده اند.

محمد آقايي
خبرنگار و عکاس روزنامه پيام استان سمنان در شهرستان ميامي


 برگزيدگان چهاردهمين آزمون قرآن و نهج البلاغه ميامي تجليل شدند 

برگزيدگان چهاردهمين آزمون قرآن و نهج البلاغه شهرستان ميامي طي آييني با حضور مسئولان استاني و شهرستاني تجليل شدند.

به گزارش خبرنگار روزنامه پيام از ميامي، رئيس دفتر قرآن وعترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان در آئين تجليل از برگزيدگان چهاردهمين آزمون قرآن و نهج البلاغه ميامي در محل سالن همايش‌هاي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي اين شهرستان قرآن را مظهر اتم عقل دانست و گفت: قرآن مظهر اتم خليفه اللهي انسان بر روي زمين است پس مي‌شود قرآن را به عنوان امانت بزرگ خداوند در روي زمين تلقي کرد.

مجتبي نورمحمدي تصريح کرد: قرآن بعد از يک هزار و 400 سال با همان طراوت و تازگي و بدون هيچ گونه تحريف به دست ما رسيده است که بايد امانتدار خوبي براي حفظ آن باشيم.

وي با يادآوري فرمان مقام معظم رهبري در راستاي تربيت 20 ميليون حافظ قرآن کريم در کشور، گفت: با تربيت صحيح قرآني و آشنايي فرزندان ما با سبک زندگي قرآني آينده جامعه خود را بيمه کرده ايم و اين مهم مورد تاکيد معظم له است.

نائب رئيس شوراي فرهنگ عمومي‌استان سمنان افزود: فراگيري قرآن، سبک زندگي اسلامي را تقويت کرده و اگر اين کار خالصانه انجام شود هيچ گاه شرمنده پيامبر اعظم (ص) و شهداي مان نخواهيم بود.

نورمحمدي اشاره‌اي نيز به سياست‌گذاري‌هاي مختلف استان سمنان درحوزه قرآن و عترت کرد و گفت: وحدت رويه در امور قرآني در اولويت اين سياست‌گذاري‌ها بوده است و هم اکنون بيش از 25 دستگاه و سازمان فرهنگي در اين حوزه فعاليت مي‌کردند.

وي تشکيل شوراي هماهنگي وگسترش فعاليت‌هاي قرآني استان در کنار شوراي فرهنگ عمومي‌را از جمله تصميمات خوب شوراي عالي انقلاب فرهنگي دانست و تصريح کرد: تمام برنامه‌هاي قرآني در راستاي هدف گذاري بلند مدت در اين شورا تصميم گيري و اجرايي مي‌شود.

رئيس دفتر قرآن وعترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان گفت: برنامه‌هاي قرآني سال95 استان توسط شهرستان‌هاي تابعه پيشنهاد تا در مجموعه‌اي منظم براي تصميم گيري نهايي به اين شورا ارائه شود.

نورمحمدي برگزاري آزمون‌هاي سراسري قرآن توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي را از استانداردترين آزمون‌هاي سطح کشور دانست و تصريح کرد: دستگاه‌ها و سازمان‌هاي مختلفي در حوزه قرآني فعاليت مي‌کنند ليکن اين نحوه برگزاري آزمون مانند کنکور سراسري قابل توجه است. وي به تسهيلات خوب براي قبول‌شدگان در اين آزمون سراسري اشاره کرد و افزود: افرادي که به عنوان حافظ قرآن کريم در اين آزمون قبول شوند مدرک معادل ليسانس دريافت و از سربازي معاف مي‌شوند و در دواير دولتي اولويت جذب استخدامي‌خواهند داشت.

رئيس دفتر قرآن وعترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان گفت: يک هزار و 500 نفر در استان براي حضور در اين آزمون ثبت نام کرده اند که با توجه به جمعيت کم استان حضور اين تعداد يک رکورد محسوب مي‌شود و قابل توجه است.

رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان ميامي نيز در اين آئين جايگاه قرآن کريم در نظام آفرينش بعد از ذات باري تعالي را بزرگترين جايگاه دانست و افزود: کمال و ترقي انسان به قرآن است و علوم ديگر ارزش خودش را در جاي خود دارد.

حجت‌الاسلام مجيد بخشي گفت: اگر بدون فراگيري علم قرآني انسان عمر خود را به پايان برد در واقع آن کمال خود را به دست نياورده است.

رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي ميامي نيز در اين آئين با اشاره به فعاليت قابل توجه دو سال گذشته اين اداره در حوزه قرآن و عترت، گفت: در اين مدت سه دوره آزمون قرآني برگزار شده که نشان از موقعيت ممتاز فرهنگي و مذهبي اين شهرستان دارد.

رضا مهديان با اشاره به حضور فعال 308 نفر در برنامه‌هاي قرآني شهرستان ميامي، افزود: اين افزاد در رشته‌هاي مختلف با رده سني متفاوت در آزمون‌هاي کتبي و شفاهي قرآن کريم شرکت داشته اند.

وي گفت: در چهاردهمين آزمون سراسري که در آبان ماه سال جاري برگزار شد 94 نفر ثبت نام کردندکه از اين تعداد 64 نفر موفق به کسب نمره قبولي شدند که اين نشان از اهميت دادن به مسئله قرآن و عترت در خانواده‌هاي شهرستان ميامي دارد.

رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي ميامي به گوشه‌اي از برنامه‌هاي قرآني شهرستان اشاره و تصريح کرد: برگزاري برنامه‌هاي دهه فجر امسال از جمله 10شب 10مسجد و اجراي برنامه‌هايي از قبيل تلاوت نور، مسابقه حفظ سوره فجر، محفل انس با قرآن، برگزاري کلاس‌هاي آموزشي تواشيح، اهداء قرآن به مراکز و موسسات قرآني، برگزاري مسابقات اذان و قرآن و همچنين برپايي نمايشگاه قرآن از جمله اين فعاليتها بوده است.

نرگس سبحاني مديرجامعه القرآن کريم شهرستان ميامي نيز در اين آئين با اشاره به فعاليت 11 ساله اين مرکز به عنوان تنهاترين مرکز تخصصي قرآني شهرستان، افزود: گسترش مجموعه آموزشي به تمام نقاط شهرستان با آموزش مربيان جديد در رشته‌هاي مختلف و دائر کردن مدرسه قرآن در دستور کار است.

رضا مهديان
خبرنگار و گزارشگر روزنامه پيام استان در شهرستان ميامي


 فرمانده سپاه ناحيه ميامي:
  حضور حداکثري در انتخابات موجب ماندگاري انقلاب مي‌شود  

فرمانده سپاه ناحيه ميامي با بيان اينکه حضور حداکثري در انتخابات هفتم اسفند ماه باعث ماندگاري انقلاب اسلامي مي‌شود،گفت: تمام تلاش دشمن در راستاي برهم زدن ماندگاري انقلاب اسلامي است.

به گزارش خبرنگار روزنامه پيام از ميامي،سرهنگ عباسعلي کاظمي‌در دومين اجلاس مجمع اقشار بسيج شهرستان ميامي در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي ميامي با اشاره به فرمايشات رهبر معظم انقلاب در ديدار‌هاي اخير خود با مردم،گفت: مقام معظم رهبري در بيانات خود به حضور حداکثري مردم و انتخاب اصلح تاکيد زيادي داشته‌اند.

وي با بيان اينکه حضور حداکثري مردم در انتخابات هفتم اسفند ماه باعث ماندگاري انقلاب اسلامي مي‌شود، افزود:تمام تلاش و برنامه ريزي دشمن براي برهم زدن ماندگاري انقلاب اسلامي ايران مي‌باشد.

فرمانده سپاه ناحيه ميامي تصريح کرد:دشمنان با تشکيل گروهک‌هاي تروريستي، انجام جنگ‌هاي نيابتي و اعمال تحريمهاي اقتصادي و بويژه نفوذ فرهنگي سعي در ايجاد رخنه در اصل انقلاب را دارد و مي‌خواهد پايه‌هاي نظام ‌را سست کند.

کاظمي‌در ادامه با اشاره به اينکه در شهرستان ميامي 8 قشر بسيج فعاليت دارند، خاطرنشان کرد:قشر‌هاي بسيج مساجد و محلات،بسيج جامعه زنان،بسيج مداحان،اصناف،ورزشکاران،دانش آموزي، فرهنگيان و مهندسين کشاورزي اقشار فعال در شهرستان ميامي هستند.

نائب رئيس اول مجمع بسيج شهرستان ميامي افزود: در هر قشر پس از تشکيل جلسات شورا قشر نظرات توسط اعضاء هر قشر در کارگروه‌هاي مختلف مطرح مي‌گردد و پس از بررسي در اين کارگروه‌ها در مجمع بسيج شهرستان مطرح خواهند شد.

وي افزود: برنامه‌هاي مجمع بسيج در جهت تحقق اهداف انقلاب اسلامي و کمک به مسئولين و در راستاي فکردهي براي پيشرفت شهرستان برگزار مي‌شود.

رئيس مجمع بسيج شهرستان ميامي نيز در اين جلسه گفت: در راستاي ابلاغ رييس ستاد کل نيروهاي مسلح و رييس سازمان بسيج مستضعفين با فلسفه ضرورت تحول در بسيج و پيشبرد اهداف و ماموريت‌هاي آن و با هدف اجراي تدابير رهبر معظم انقلاب در شهرستان‌ها راه اندازي شده است.

مرتضي نورزپور افزود: مجمع بسيج، جمعي از صاحب نظران و متخصصان، حقيقي و حقوقي بسيج هستند که متناسب با اهداف و ماموريت‌هاي پيش بيني شده گرد هم مي‌آيند و با هم انديشي، راهکارهاي رفع موانع و استفاده از فرصت‌ها براي رسيدن به شرايط مطلوب در سطح شهرستان‌ها را ارائه مي‌کنند.

وي حضور و مشارکت حداکثري صاحب نظران بسيجي، کمک به کارآمد سازي نظام اسلامي با پشتيباني و حمايت بسيج، ارتقاي فرهنگ کار تشکيلاتي و پرورش کادر کيفي در بسيج را از اهداف مجمع بسيج اقشار برشمرد.

در پايان دومين اجلاس عمومي‌مجمع بسيج شهرستان ميامي در سال 94 با راي اکثريت حاضرين در اجلاس رضا مهديان به عنوان بازرس دوم هيات رئيسه مجمع بسيج شهرستان ميامي انتخاب شدند.

محمد آقايي
خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان در شهرستان ميامي