تاریخ 1394/12/02 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4147 برو جستجو جستجوی پیشرفته   جعل 13 فقره چک بانکي توسط سارق زنداني  

سرويس حوادث:

فرمانده انتظامي شهرستان شاهرود از شناسايي کلاهبردار سابقه‌دار و جاعل حرفه‌اي چک‌هاي بانکي خبر داد و افزود: متهم چندي پيش به جرم سرقت 40 دستگاه موتورسيکلت زنداني شده بود.

به گزارش مرکزاطلاع رساني پليس سمنان، سرهنگ غلامرضا کاظم‌زاده در تشريح اين مطلب گفت: شهروندي شاهرودي با مراجعه به کلانتري از دريافت يک فقره چک بانکي جعلي در قبال فروش کالا خبر داد.

وي افزود: روزهاي بعد نيز افراد ديگري با همين موضوع به پليس آگاهي مراجعه و اعلام شکايت کردند.

به گفته کاظم زاده باتوجه به حساسيت موضوع با هماهنگي قاضي پرونده تيمي از ماموران پليس پيگير اين پرونده شدند.

وي گفت: ماموران انتظامي در تحقيقات خود به سرنخ‌هايي از فعاليت سارقي حرفه اي در اين پرونده دست يافتند که در ادامه مطالب نوشته شده روي چک‌هاي جعلي، اين موضوع را تاييد و متهم شناسايي شد.

کاظم زاده افزود: جاعل 25 ساله چک‌هاي بانکي، سارق 40 دستگاه موتورسيکلت بود که چندي پيش به جرم سرقت زنداني شده بود.

اين مقام انتظامي به انتقال متهم از زندان به پليس آگاهي شاهرود و انجام تحقيقات تکميلي اشاره و تصريح کرد: وي به جعل 13 فقره چک بانکي به ارزش 80 ميليون ريال اعتراف کرد.

فرمانده انتظامي شهرستان شاهرود از معرفي متهم به دادسرا و بازگشت وي به زندان خبر داد.


 برخورد پژوپارس با تريلر در شاهرود 1 کشته و 4 مصدوم داشت 

سرويس حوادث:

معاون اورژانس 115 دانشگاه علوم پزشکي شاهرود گفت: براثر برخورد يک دستگاه سواري پژو پارس با يک دستگاه تريلر در محور ميامي- شاهرود يک نفر در صحنه حادثه فوت کرد و 4 نفر زخمي شدند.

ناصرسلمانپور افزود: طي اين حادثه که ساعت 6:18 دقيقه جمعه در 15 کيلومتري شاهرود در محور سراسر مشهد - تهران روي داد، خودروي سواري با يک تريلر که در پارکينگ متوقف شده بود، برخورد کرد.

وي ادامه داد: مجروحان اين حادثه براي ادامه مداوا توسط آمبولانس‌هاي اورژانس شاهرود، پايگاه امداد جاده اي فراش آباد و بالگرد اورژانس به بيمارستان امام حسين (ع) شاهرود منتقل شدند.

سلمانپور حال عمومي مجروحان اين حادثه را نامساعد اعلام کرد و گفت: پزشکان متخصص بيمارستان امام حسين (ع) همچنان در حال تلاش هستند.

وي افزود: سرنشينان خودروي سواري پژو پارس اعضاي يک خانواده بودند.

اين سومين حادثه رانندگي طي هفته جاري در اين محور است، که براثر خستگي زياد ناشي از رانندگي طولاني مدت روي داده است.

برغم هشدارهاي فراوان کارشناسان مبني بر استراحت و رفع خستگي رانندگان پس از دو ساعت رانندگي مداوم، هنوز بسياري از رانندگان به اين توصيه بسيار مهم ارزشي قائل نيستند.

با وقوع اين تصادف، در ماه جاري 10 حادثه رانندگي در اين محور گزارش شده است که اغلب آنها واژگوني خودروها بوده است.

در اين حوادث 9 نفر کشته و 49 نفر هم زخمي شده‌اند.


 هشدار پليس در خصوص کليک دزدي 

سرويس حوادث:

اينترنت نامي آشنا در همه جهان است و کمتر کسي پيدا ميشود که به آن نيازي نداشته باشد. انواع خدمات با استفاده از آن عرضه ميشود چه براي تبليغات و چه براي فروش و بازاريابي و...، اما نبايد اين نکته را فراموش کرد که علاوه بر خدمات مفيد و کارايي آن، فضايي است که تهديد‌هاي زيادي را نيز در خود جاي داده و در صورت غفلت کاربران، مشکلات زيادي را براي آنها فراهم مي‌کند.

کليک جکينگ (کليک دزدي) يک روش هوشمندانه است براي ترغيب يا مجبور کردن کاربران به کليک کردن روي چيزي، بدون اينکه از آن آگاه باشند. اين تکنيک به شکل هاي مختلفي اتفاق ميافتد و ممکن است هر کاربري را فريب دهد.

مي‌توان گفت بيشتر کاربران در جستجوهاي اينترنتي در فضاي سايبر به سايت‌هاي نامرتبطي که هيچ شباهت يا نشانه‌اي از موضوع جستجو شده ندارد هدايت مي‌شوند.

اينگونه صفحات، معمولاً کاربر را به کليک بر روي لينکهايي ترغيب مي کند که با توضيحاتي اغوا کننده دربرگرفته شده اند و کليدهايي با ظاهر زيبا و جذاب دارند. هنگامي که کاربر بر روي کليد مربوطه کليک مي‌کند، عمليات اصلي در صفحه پنهاني که لينک آن به کاربر نمايش داده نمي‌شود، انجام مي‌شود. صفحه مخفي ممکن است ظاهر يک صفحه معتبر را داشته باشد و از اين طريق بتوانند اطلاعات شخصي و بانکي و ... کاربران را بدست آورند و يا سيستم آنها را آلوده به ويروس نمايند.

از همين رو پليس استان سمنان براي آگاهي کاربران و مقابله هوشمندانه با اينگونه کلاهبرداري ها توصيه هايي به شرح ذيل ارائه کرده است:

1. از کليک روي لينک‌هاي مشکوک که اغلب توضيحات جذابي دارند پرهيز کنيد.

2. اگر از مرورگر فايرفاکس استفاده مي‌کنيد ، ميتوانيد ازافزونه هاي مختلف مانند افزونه No Script استفاده نماييد.

3. کاربران خريدهاي اينترنتي خود را از فروشگاههاي داراي نماد الکترونيک انجام دهند.

4. نکته مهمي که در بسياري موارد به کاربر کمک مي‌کند که از دزديده شدن کليک‌ها و خطرات احتمالي بعدي در امان بماند، دقت در آدرس URL هر لينک است. حتماً دقت کرده‌ايد که اگر نشانگر موس خود را بر روي يک لينک بياوريد، قبل از اينکه کليک کنيد، آدرسي که لينک مربوطه شما را به آن هدايت مي‌کند، در پايين مرورگر خود مشاهده مي‌کنيد. بدين ترتيب از بسياري از کليک دزدي هايي که ممکن است براي شما اتفاق بيفتد در امان هستيد. چرا که با تطبيق توضيحات لينک و آدرس URL مربوطه که در پايين مرورگر مشاهده مي‌کنيد، مي‌توانيد در موارد زيادي تشخيص دهيد که اين لينک معتبر هست يا نه. البته اين روش کامل نمي‌تواند مانع کليک دزدي شود، اما دقت در آدرس واقعي لينک‌ها قبل از کليک شديداً توصيه مي‌شود.

معاونت اجتماعي فرماندهي انتظامي استان سمنان
اداره آموزش و مشارکت عمومي