تاریخ 1394/12/02 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4147 برو جستجو جستجوی پیشرفته   بازديد و حضور مسئولين نيروي مقاومت بسيج ناحيه سمنان از روستاي رکن آباد 

سرويس خبر

روستاي رکن آباد از روستاهاي بخش مرکزي سمنان فاقد مجموعه ورزشي و فرهنگي براي قشر نوجوانان، جوانان و ورزشکاران مي باشد و همت و تلاش و مساعدت مسئولين را مي طلبد .

خيرخواهان رئيس شوراي اسلامي در ديدار و بازديد فرماندهي نيروي مقاومت بسيج سرهنگ شوقاني و کليه مسئولين آن يگان از پارک و بوستان در حال افتتاح شهيد فتح الهيان با اعلام اين مطلب گفت: با وجود مکان و ساختمان موجود در روستا نياز به همکاري و مساعدت و اختصاص اعتبار جهت ايجاد خدمت به جامعه جوانان و نوجوانان که سرمايه و ذخيره انقلاب هستند مي باشد.

وي ادامه داد: در اين ديدار فرماندهي با استقبال از ايجاد طرح فرهنگي و ورزشي آماده همکاري با شوراي اسلامي و تخصيص بودجه در سال آينده خبر داد و در اين زمينه دستورات لازم را در حضور معاونين خود ابلاغ کرد.

سپس با حضور در مکان پايگاه بسيج که در حال تعمير و بازسازي مي باشد از نزديک در رابطه با پيشرفت آن مکان هم قرار گرفت و با تخصيص اعتباري در اين بازديد جهت تکميل نمودن ان اقدام کرد.

در ادامه با حضور در مسجد و در جمع اعضاي شوراي پايگاه فعاليت و برنامه هاي انجام شده در سال جاري اطلاع پيدا کرد.

خيرخواهان رئيس شوراي اسلامي که مسئوليت فرهنگي، اجتماعي پايگاه بسيج را هم عهده دار مي باشد از برنامه هاي انجام شده راهپيمايي يوم ا... 22 بهمن و 13 آبان، اردوهاي زيارتي و سياحتي، جلسات زيارت عاشورا همراه با سخنراني، جنگ شادي در مناسبت هاي مختلف و مسابقات ورزشي ديدار با خانواده هاي معظم شهدا، نشست هاي سياسي با حضور مسئولين همکاري و اجراي برنامه هاي مذهبي در طول سال را اعلام داشت.

در اين ديدار و بازديد مسئولين بسيج روستا، پورسليم امام جماعت روستا، اعضاي شوراي اسلامي روستا، مسئولين حوزه عشايري و روستايي و هيئت امناي مسجد حضور داشتند.


 فرماندار گرمسار خواستار رعايت چارچوب و قوانين و آيين نامه هاي انتخاباتي شد 

سرويس خبر

رئيس حوزه انتخابيه شهرستان هاي گرمسار و آرادان رعايت چارچوب وقوانين و آيين‌نامه‌هاي انتخاباتي را به نامزدهاي انتخاباتي تأکيد کرد.

به گزارش ايرنا، داريوش طاهري عصرروز پنج شنبه درسيزدهمين جلسه مشترك اعضا هيئت اجرايي-نظارت و بازرسي بر انتخابات شهرستان خواستار رعايت بي‌طرفي و امانتداري از طرف هيئت‌هاي اجرايي و نظارت شد .

وي گفت : با عنايت به اينكه ستادهاي تبليغاتي كانديدهاي دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي و پنجمين دوره مجلس خبرگان رهبري بطور رسمي فعاليت خود را اغاز نموده اند خواستار رعايت چارچوب وقوانين و ايين نامه هاي انتخاباتي شد .

فرماندار و رئيس حوزه انتخابيه گرمسار و آرادان با مروري اجمالي به تاكيدات جلسات قبل ادامه داد: در آستانه انتخابات 7 اسفند هستيم و نكته مهم اين است كه ما به عنوان مجريان انتخابات با امانت داري و صداقت، شرايط را براي برگزاري انتخاباتي سالم فراهم كنيم و با توجه به فرمايشات مقام معظم رهبري مبني بر اينكه راي مردم حق الناس است، با امانتداري ضامن سلامت انتخابات باشند.

شهرستان گرمسار داراي حدود 110 هزار نفر جمعيت و داراي 12 نفر کانديداي دوره‌ي دهم مجلس شوراي اسلامي مي باشد .


 تجليل از مفاخر و شخصيت هاي برجسته بومي از اولويت هاي فرهنگي دانشگاه آزاد سمنان است 

سمنان-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي استان سمنان در جلسه شوراي دانشگاه که به ميزباني واحد گرمسار برگزار شد به تشريح برنامه هاي فرهنگي، اقتصادي و آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي استان سمنان در سال 95 پرداخت.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرمسار، در اين جلسه که دکتر بهزاد چهکندي، رئيس دبيرخانه استان سمنان، دکتر طاهره ميرساردو، سرپرست واحد گرمسار، سرپرستان واحدها و مراکز آموزشي، روساي شوراهاي تخصصي و دبير شوراي سياست گذاري سما استان سمنان نيز حضور داشتند، دکتر شاهرخ رنجبر بهادري، رئيس دانشگاه آزاد اسلامي استان سمنان به شعار هفتادمين اجلاس شوراي مرکزي دانشگاه، دانش، فرهنگ و اقتصاد اشاره کرد و افزود: شعار امسال اجلاس شوراي مرکزي، نشان دهنده اهميت اين موضوع است که دانشگاه در هر حوزه داراي اهداف و برنامه است.

وي به تاکيدات رياست عالي دانشگاه در حوزه دانش و توسعه تحصيلات تکميلي، مبتني بر کيفي سازي اشاره کرد واظهار کرد: دکتر ميرزاده بر جذب، توانمندسازي و ارتقاء هيات علمي، کيفي سازي در حوزه آموزش و توسعه تحصيلات تکميلي، تاکيد ويژه داشته و کليه واحدهاي استان ملزم به رعايت موارد فوق مي باشند.

دکتر بهادري بر اجراي طرح هاي ماندگار فرهنگي تاکيد کرد وگفت: در حوزه فرهنگ، براي اجراي طرح هاي ماندگار فرهنگي برنامه ريزي شده و 17 طرح ماندگار فرهنگي در استان سمنان برنامه ريزي شده که با رويکرد کالبدي انجام خواهد شد.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي استان سمنان، تجليل از مفاخر و شخصيت هاي برجسته بومي را از اولويت هاي فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي استان سمنان برشمرد و اظهار کرد: شناسايي و تجليل از مفاخر، نخبگان وشخصيت هاي بومي که در حوزه ملي شناخته شده هستند از اولويت هاي فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي استان سمنان درسال 1395 است.

دبير هيات امناء استان سمنان به طرح ها و برنامه هاي اقتصادي دانشگاه نيز اشاره کرد و گفت: براساس مصوبه هيات امناء در سال 95 درآمدهاي غيرشهريه اي دانشگاه به 20 درصد بايد برسد که با برنامه ريزي انجام شده وطرح هاي اقتصادي خوبي که در استان سمنان داريم 26 درصد است.

وي بر فعال شدن جلسات شوراي اقتصاد دانش بنيان تاکيد کرد و گفت: طرح هاي ارائه شده اقتصادي و دانش بنيان در شوراي اقتصاد دانش بنيان به سرعت بايد پيگيري و به کميسيون دائمي ارسال شود.

در اين جلسه گزارش حسابرسي هاي انجام شده از واحدها و مراکز آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي استان سمنان توسط عليرضا سلماني، حسابرس هيات امناء استان قرائت وموارد پيشنهادي واحدها ومراکز دانشگاهي مورد بحث و بررسي قرار گرفت و تصميمات لازم اتخاذ شد.


 رئيس سازمان ملي استاندارد از دو واحد توليدي در سمنان بازديد کرد 

سمنان-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

نيره پيروزبخت رئيس سازمان ملي استاندارد به همراه جمعي از مسئولان استان ،از دو واحد توليدي شامل شرکت کندر و عقاب افشان واقع در شهرک صنعتي سمنان بازديد کرد.

پيروزبخت در جريان بازديد از شرکت کندر توليدکننده انواع مواد شوينده و بهداشتي، از اجبار استفاده از علامت استاندارد در تبليغات کالاهاي زير پوشش استاندارد اجباري خبر داد.

رئيس سازمان ملي استاندارد افزود: يکي از سياستهاي اين سازمان مبتني بر سياستهاي ابلاغي اقتصاد مقاومتي، اجبار استفاده از علامت استاندارد در تبليغات کالاهايي است که زير پوشش اين علامت قرار دارند.

عباس رستمي مديرکل استاندارد استان سمنان در اين بازديد گفت: شرکت کندر از واحدهاي برتر اين استان در رعايت اصول استاندارد است.

مدير کاخانه کندر نيز گفت : اين واحد توليدي توليدکننده انواع پودر و مايع شوينده است که به عنوان واحد صادرکننده نمونه کشور شناخته مي شود.

سيدمهدي سيادت پور اظهار داشت : کارخانه کندر در دو سال گذشته به عنوان واحد نمونه کيفي استان سمنان و يکسال به عنوان واحد نمونه کيفي کشور معرفي شده است.وي يادآور شد: 40 درصد توليدات اين واحد توليدي مشمول استانداردهاي اجباري و بقيه توليدات مشمول استانداردهاي تشويقي است.کارخانه کندر تنها توليدکننده خميردندان داراي آنزيم در خاورميانه است.

شرکت عقاب افشان نماينده رسمي و توليدکننده کننده اتوبوس هاي درون و برون شهري اسکانياست که در اين بازديدها جمعي از مسئولان استان سمنان رئيس سازمان ملي استاندارد را همراهي کردند.

محمدرضا خباز استاندار سمنان در بازديد رئيس سازمان ملي استاندارد حضور داشت.حدود 600 محصول توليدي در استان سمنان مشمول استانداردهاي اجباري است و سال 94 نيز بيش از 20 مورد استاندارد جديد از سوي کارشناسان اين اداره کل در بخشهاي مختلف تدوين شده است.


 بازديد فرماندار گرمسار از ستادهاي انتخاباتي 

گرمسار- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

فرماندار گرمسار در اولين روز از تبليغات کانديداهاي دوره ي دهم مجلس شوراي اسلامي از ستادهاي تبليغاتي بازديد به عمل آوردند .

به گزارس ايرنا رئيس حوزه انتخابيه گرمسار و آرادان از ستاد هاي تبليغاتي كانديداهاي مجلس شوراي اسلامي بازديد نمود و ضمن آرزوي موفقيت براي ايشان و مثبت ارزيابي كردن عملكرد ستاد هاي تبليغاتي ،از مسئولين ستادها خواستار رعايت چارچوب وقوانين و ايين نامه هاي انتخاباتي شد .

وي در ادامه خاطر نشان كرد انتخابات امسال در روز 7 اسفند با تلاش شما كانديداها و اعضاي ستاد تبليغاتي همانند سالهاي گذشته پرشور و با حضور حداكثري مردم به همراه خواهد بود و اين مردم هستند که در سرنوشت آينده شهر و کشورشان نقش ايفا مي کنند .

طاهري درپايان از مسئولين ستادها و كانديداها خواست كه هرگونه مشكل و موردي را به مسئولين ذيربط فرمانداري اطلاع رساني نمايند تا در اسرع وقت رسيدگي گردد . حوزه انتخابيه شهرستان هاي گرمسار و آرادان در دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي، داراي 12 نامزد انتخاباتي است.


 جهاد کشاورزي شهرستان آرادان،براي بانوان کارگاه آموزشي کارآفريني و خلاقيت برگزار کرد 

سرويس خبر

مديرجهادکشاورزي شهرستان آرادان از برگزاري کارگاه آموزشي کارآفريني و خلاقيت ويژه زنان روستايي خبر داد.

مراد خادم گفت:کارگاه آموزشي کار آفريني و خلاقيت به منظور توسعه کسب و کارمتناسب با زنان روستايي و خانواده باحضور60 نفر از بانوان کارآفرين و داراي ايده در محل فاطميه روستاي داور آباد برگزار شد.

وي افزود: شرکت کنندگان در اين دوره با مفاهيم و ويژگيهاي کار آفريني ، مهارتهاي مورد نياز ، انجام کار تيمي، حل مسئله ، اصول ومباني بازاريابي محصولات خانگي ، هزينه يابي ،نحوه رقابت و حضور در نمايشگاه ها آشنا شدند.

خادم در پايان خاطر نشان کرد: دو صندوق اعتبارات خرد با 56 نفر عضو در روستاهاي فروان و داورآباد از توابع شهرستان آرادان در حال فعاليت هستند.


 براي سومين سال، جشنواره هبه در سمنان آغاز شد 

سرويس خبر

مديرعامل سازمان مديريت پسماند گفت: سومين دوره جشنواره "هبه" در شهر سمنان از تاريخ يک اسفند لغايت 25 اسفند آغاز يافت.

به گزارش روابط عمومي سازمان مديريت پسماند و تبديل مواد شهري شهرداري سمنان، حميدرضا پيوندي اظهار داشت: همشهريان در ماه پاياني سال 94 و آغاز سال جديد، مي توانند با تحويل اقلام و لوازم مازاد و غير قابل استفاده به اين سازمان مراجعه و يا با شماره 33334388 داخلي 3 تماس حاصل نمايند.

در ادامه تصريح کرد: همشهريان با مشارکت معنوي خود در اين جشنواره علاوه بر پاکيزگي وجهه شهر و کاهش مواد بازيافت موجب شادي وخوشحالي بسياري از نيازمندان خواهند گرديد.

سازمان مديريت پسماند و تبديل مواد شهري شهرداري سمنان از بهمن سال 92 اقدام به برگزاري طرح هبه پرداخته که در اين طرح اقلام و لوازم غيراستفاده و مازاد (مبل ،تلويزيون،کمد،تخت خواب ،لباس،اسباب بازي و....)توسط شهروندان تحويل اين سازمان گشته و پس از بازسازي و نوسازي مجدد آن توسط کميته امداد امام خميني (ره) شهرستان سمنان و بهزيستي و موسسات خيريه به نيازمندان تحويل مي گردد. در اولين سال برگزاري 65 نوع اجناس و اقلام مستعمل و در سال 93 به تعداد 61 نوع اقلام جمع آوري و به نيازمندان اهداء گرديده است.


 نصب 282 تابلوي تبليغاتي انتخابات در سمنان 

سرويس خبر

شهرداري سمنان 282 تابلوي تبليغاتي مخصوص انتخابات خبرگان و مجلس شوراي اسلامي را در شهر نصب کرد.

شهردار سمنان گفت: اين تابلوها از 29 بهمن ماه در بيش از 40 نقطه مهم و پر رفت و آمد و معابر اصلي شهر سمنان نصب شدند .

حسين موسوي افزود: نصب اين تابلوها با هدف حفظ سيما و منظر شهري و جلوگيري از آلودگي هاي بصري نصب شده است.

به گفته وي در راستاي عدالت محوري در زمينه تبليغات فضاي اختصاص داده شده به همه کانديداها يکسان است وهمه کانديداها فضاي يکساني براي تبليغات در اختيار دارند.

موسوي اظهار داشت: از اين تعداد تابلو 252 عدد تابلوي 1 در 2 متر و 30 عدد تابلوي 1در 6 است که در همه ميادين و معابر اصلي شهر نصب شدند.

شهردار سمنان خاطر نشان کرد: اعتبار و بودجه شهرداري ها از محل عوارض پرداختي شهروندان تامين مي شود و در دوره قبلي انتخابات ، شهرداري سمنان متحمل هزينه هاي فراواني براي پاکسازي و نظافت شهر در مدت زمان تبليغات و پس از آن شد.

موسوي با بيان اينکه همه تلاش شهرداري سمنان در آستانه سال نو، ايجاد شهري بانشاط و پاکيزه براي استقبال از شهروندان و مسافران نوروزي است، از طرفداران نامزدهاي انتخاباتي خواست تا در تبليغات خود به موارد قانوني و آراستگي شهر توجه داشته باشند.

شهردار سمنان توجه به سيماي شهري را از مولفه هاي اساسي براي ارتقاي بصري شهر اخلاق دانست و گفت: شهري زيبا را شهروندان آن در مرحله نخست مي سازند و در وهله دوم وظيفه شهرداري است تا بتواند با نمادها و فعاليت هاي خاص، شهري زنده، بانشاط و با سيماي جذاب بسازد.

موسوي ادامه داد:انتخابات هفتم اسفند ماه از اهميت خاصي برخوردار بوده و از اين رو، حضور آحاد مردم در آن اهميتي خاص داشته و بايد تلاش کرد تا مردم مشارکت حداکثري در انتخابات داشته باشند.