تاریخ 1394/12/02 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4147 برو جستجو جستجوی پیشرفته   دکتر خباز:
  استان سمنان از معبر به مقصد، شعار گردشگري سال 95  

سرويس خبر

استاندار سمنان گفت: شعار سال 95 استان سمنان "استان از معبر به مقصد" باشد.

به گزارش روابط ‌عمومي اداره کل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان، «محمدرضا خباز» در جلسه ستاد تسهيلات سفر استان سمنان، با تاكيد بر تبديل استان سمنان به مقصد مسافران نوروزي، افزود: اسكان مسافران و گردشگران بايد در استان افزايش يابد.

وي با قدرداني از فعاليت دستگاههاي اجرايي مرتبط در امر ستاد تسهيلات سفر گفت: شما نوروزبانان بي نوروز هستيد كه نوروز را براي ديگران ايجاد مي‌كنيد و براي ايجاد نشاط و آرامش در جامعه از نوروز بي بهره‌ايد.

استاندار سمنان بر رفتار و نحوه برقراري ارتباط مسئولان با مسافران تاكيد كرد و افزود: رفتار صحيح مسئولان و قيمت مناسب اجناس باعث دلگرمي مسافران و افزايش ميزان اسكان و اقامت مي‌شود.

خباز خواستار تشكيل تيمي متشكل از اماكن، ميراث‌فرهنگي، تعزيرات، صنعت و معدن، علوم پزشكي و نماينده استانداري براي انجام سركشي و بازديد از مراكز ارائه خدمات به مسافران نوروزي از هم اكنون شد.

وي با تاكيد بر اينكه اين تيم بايد از شهرستان‌ها سركشي و نسبت به رفع كمبودها و مقابله با گران فروشي اقدام كند، گفت: خدمات امدادي به مسافران نيز بايد با سرعت بيشتري انجام شود.

استاندار سمنان بر فعاليت 24 ساعته مساجد به خصوص مساجد در مسير رفت و آمد مردم تاكيد كرد و افزود: چنانچه مسافران و زائران در استان سمنان در رفاه باشند، مبلّغ خوبي براي استان خواهند شد.

مدير كل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان نيز با ارائه خلاصه آمار فعاليتهاي انجام شده توسط اين اداره كل در ايام نوروز 94، گفت: 290 هزار نفر در ايام نوروز سال 93 در مراكز اقامتي رسمي استان اقامت داشتند كه اين ميزان در سال 94 به 233هزار نفر رسيد و 19 درصد كاهش داشت.

«حسين خواجه بيدختي» علت اين امر را گران شدن بنزين و مناسب بودن شرايط آب و هوايي عنوان كرد و افزود: اين موارد منجر به كاهش استفاده از ظرفيت اقامتي رسمي استان شد.

وي از افزايش 58 درصدي بازديد از آثار تاريخي و فرهنگي استان در سال 94 و در مقايسه با مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: در اين مدت 201 هزار نفر از آثار تاريخي فرهنگي استان و 16 هزار نفر از موزه ها بازديد كردند.

بيدختي به افزايش 40 درصدي نظارت بر واحدهاي ارائه دهنده خدمات گردشگري در استان سمنان اشاره كرد و افزود: 847 مورد نظارت بر واحدها انجام شد.

فرماندار شاهرود نيز با بيان اينكه 60 درصد اسكان استان متعلق به شهرستان شاهرود است، گفت: 560 تخت براي اسكان و پذيرايي مسافران در شاهرود آماده شده است.

«محمدرضا هاشمي» با اشاره به برپايي نمايشگاه توانمندي هاي شاهرود در سه نقطه در نوروز 94، اظهار داشت: امسال 80 غرفه محصولات و توانمندي‌هاي شاهرود برپا مي‌شود.

فرماندار سمنان نيز گفت: 500 كلاس با درجه‌بندي يك تا سه با همكاري آموزش و پرورش سمنان براي اسكان مسافران در 90 واحد آموزشي سمنان آماده شده است.

عباس دانايي با بيان اينكه 15 بناي تاريخي ويژه در شهرستان سمنان براي بازديد گردشگران آماده شده است، افزود: برگزاري تورهاي كويرگردي، سمنان‌گردي، شترسواري، برپايي بازارچه صنايع دستي، فعاليت 40 مسجد به صورت شبانه‌روزي و ... از جمله برنامه هاي پيش بيني شده براي استقبال و افزايش اقامت مسافران در سمنان است.

فرمانداران شهرهاي مختلف استان نيز به بيان برنامه‌هاي حوزه شهرستاني خود براي افزايش اقامت مسافران در استان پرداختند.


 رئيس اتاق سمنان :
 تمام مباحث اقتصادي در استان با مشورت اتاق بازرگاني صورت مي پذيرد  

سرويس خبر

اعضاي هيات نمايندگان اين اتاق در نشست مشترک با موضوع عواملي از در خود ماندگي اقتصاد ايران و ايده اي براي راه حل در محل ساختمان اتاق مشهد حضور بهم رساندند .

به گزارش روابط عمومي اتاق بازرگاني، صنايع ، معادن و کشاورزي سمنان، رئيس اتاق سمنان فعاليت اعضاي اتاق ها در پسا تحريم و تمرکز در اين دوران حساس را خطير برشمرد و بيان داشت : تبادل و مبادلات افکار اعضاي هيات نمايندگان اتاق هاي بازرگاني و ارائه نقطه نظرات کارشناسي فعالان اقتصادي مي تواند نقشه راه اتاق هاي بازرگاني باشد .

رئيس اتاق سمنان ادامه داد : به اين منظور اولين سفر اعضاي هيات نمايندگان اتاق سمنان به اتاق مشهد ميسر و اولين نشست تخصصي با موضوع عوامل در خود ماندگي اقتصاد ايران در اتاق مشهد برگزار شد.علي اصغر جمعه اي توانمندي هاي اقتصادي استان سمنان را مطلوب ارائه و ادامه داد : هر چند به نظر ، استان سمنان استان کوچکي از نظر اقتصاد به نظر ميرسد ولي در اين استان واحدهاي نمونه اي وجود دارند که در سطح کشور زبانزد و صادرکننده مطلق مي باشد .

رئيس اتاق سمنان تصريح کرد : اتاق بازرگاني ، صنايع ، معادن ، و کشاورزي سمنان مدافعه اقتصاد استان مي باشد و از واحدهاي صنعتي و معدني که دچار مشکلاتي مي باشد تا حد توان در محاکم دولتي و قضايي دفاع مي نمايد .علي اصغر جمعه اي ارتباط وتعامل دولت و دستگاه قضايي با اتاق را بسيار مثبت ارزيابي وگفت : تمام مباحث اقتصادي در استان با مشورت اتاق بازرگاني صورت مي پذيرد

در ادامه حسيني رئيس خانه صنعت ، معدن و تجارت خراسان رضوي ايده اولين نشست هيات نمايندگان دو اتاق مشهد و سمنان را فصلي نو از انتقال تجارب اقتصادي برشمرد و بيان داشت : در استان خراسان رضوي اکثر قريب به اتفاق واحدهاي صنعتي ، معدني و کشاورزي اين استان خصوصي مي باشند و نقش شرکتهاي دولتي بسيار کمرنگ مي باشد

رئيس خانه صنعت و معدن استان خراسان رضوي گفت : دراين استان تشکلها ، کانون ها و انجمن هاي صنفي و کارفرمايي گوناگوني داريم که همه اين تشکلها محوريت برنامه هاي خود را با اتاق بازگاني مشهد همسو و هم صدا مي نمايند تا مطالبه واحد و مشترک را درخواست نمايند . در ادامه مهندس سيد محمد بحرينيان عضو هيات نمايندگان اتاق مشهد مسائل و عوامل از در خود ماندگي اقتصاد ايران و ايده اي براي راه حل را ارائه کرد.شايان ذکر است اولين نشست هيات نمايندگان اتاق هاي بازرگاني سمنان و مشهد در ديروز (شنبه يکم اسفند) در محل اتاق بازرگاني مشهد برگزار مي شود.


 مديرکل آموزش وپرورش استان سمنان:
 اعزام 460 دانش آموز پسراستان سمنان به اردوهاي راهيان نور 

سرويس خبر

مديرکل آموزش وپرورش استان سمنان گفت: نخستين کاروان دانش‌آموز پسر استان سمنان به مناطق عملياتي دوران دفاع مقدس جنوب کشور اعزام شدند.

به گزارش اداره اطلاع رساني ورواط عمومي اداره کل آموزش وپرورش استان سمنان، محمدرضا جهان در حاشيه مراسم بدرقه دانش‏آموزان به مناطق عملياتي جنوب کشور گفت: اردوهاي راهيان نور فرصتي مناسب در راستاي تقويت روحيه ايثار و از خود گذشتگي دانش‌آموزان است.

وي با اشاره به اعزام 460 دانش‌آموز سمناني به اردوهاي راهيان نور جنوب کشور اظهار داشت: اردوهاي راهيان نور دانش‌آموزي، يکي از مهم‌ترين اقدامات فرهنگي در سطح کشور است که با هماهنگي آموزش‌وپرورش و سپاه به‌منظور آشنايي نسل جوان باارزش‌ها و آرمان‌هاي هشت سال دفاع مقدس برگزار مي‌شود.

مديرکل آموزش وپرورش استان سمنان راهيان نور را بزرگترين برنامه فرهنگي کشور برشمرد و بيان کرد: دانش‌آموزان به عنوان سفيران فرهنگي هستند که آموخته‌هاي خود را در اختيار خانواده قرار داده و حتي آنان را مشتاق به حضور در اين مناطق مي‌کنند.

محمدرضا جهان همچنين به اهميت اردوهاي راهيان نور در آشنايي با دستاوردها و رشادت‌هاي رزمندگان اسلام در طول هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: اعزام دانش‌آموزان به اردوهاي راهيان نور باعث مي‌شود تا اين عزيزان از نزديک با آثار به جاي مانده از دوران دفاع مقدس آشنا شده و دلاورمردي‌هاي رزمندگان اسلام را مشاهده کنند.

وي در پايان خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان در اين اردوي سه‌روزه، ضمن بازديد از مناطق عملياتي دهلاويه، هويزه، شلمچه، اروندکنار، طلائيه و معراج شهدا، شاهد اجراي برنامه‌هاي فرهنگي متنوع هستند و راويان دفاع مقدس خاطرات و روايات دقيقي از دلاور مردي، ايثار و مقاومت شهدا، جانبازان و رزمندگان و اتفاقات آن دوران را روايت و تبيين مي‌کنند.


 اشتغالزايي براي بيش از 500 نفر با حمايت از طرح هاي فناورانه در مرکز رشد دانشگاه سمنان 

سرويس خبر:

مدير مرکز رشد دانشگاه سمنان گفت : تا کنون بيش از يک هزار و 470 طرح فناورانه به اين مرکز ارائه شده که پس از بررسي هاي صورت گرفته توسط کارشناسان و داوران تخصصي 140 طرح پذيرفته شد .

به گزارش روابط عمومي دانشگاه سمنان ، دکتر محمد صادق ولي پور با بيان اينکه اولين واحد فناور اول اسفند سال 1386 در اين مرکز پذيرفته شد گفت : با پذيرفته شدن اين تعداد واحد فناور و انجام حمايت هاي مادي و معنوي از آنها بيش از 550 نفر به صورت تمام وقت يا پاره وقت در اين واحدها مشغول به کار شدند .

وي افزود : بيش از نيمي از واحدهاي فناور را دانشگاهيان دانشگاه سمنان تشکيل مي دهند و 20 عضو هيات علمي هم در اين واحد ها مشغول فعاليتند .

دکتر ولي پور با بيان اينکه واحدهاي فناور و شرکت هاي دانش بنيان مرکز رشد فناوري دانشگاه سمنان در مدت استقرار خود موفقيتهاي خوبي را کسب کرده اند تصريح کرد : کسب رتبه هاي مختلف در جشنواره هاي شيخ بهايي ، کسب عنوان برتر ايده هاي صادراتي ، عنوان طرح منتخب پارکها و مراکز رشد از سوي معاونت علمي و فناوري ، کار آفرين برتر در بخش صنعت و تقدير از يکي از واحدهاي فناور مرکز رشد در مجلس شوراي اسلامي گوشه اي از اين موفقيتهاست .

مدير مرکز رشد دانشگاه سمنان ارائه خدمات مشاوره اي و تخصصي در حوزه تجاري سازي ، بازار يابي و فني و مهندسي و ارائه تسهيلات براي حمايت از فناوران را از مهمترين شاخصه ها و ويژگي هاي مرکز رشد فناوري دانشگاه سمنان عنوان کرد .

دکتر ولي پور همچنين براي حمايت و پشتيباني از طرح هاي نو آورانه و فناورانه با قابليت تجاري سازي و داراي ارزش افزوده با لا اعلام آمادگي کرد و گفت : علاقه مندان مي توانند براي کسب اطلاعات بيشتر به آدرس سمنان ، بلوار قائم ، خ دانشجو پرديس شماره سه دانشگاه مراجعه و يا باشماره تلفن 33336261-023 تماس بگيرند.


 رئيس سازمان ملي استاندارد:
 نتايج بررسي استاندارد سوخت جايگاه هشت کلانشهر تا پايان سال اعلام مي شود 

سمنان-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رئيس سازمان ملي استاندارد گفت: سوخت جايگاه هاي هشت کلانشهر کشور از نظر استاندارد مورد بررسي قرار گرفته است که نتايج آن، تا پايان امسال به مردم اعلام مي شود.

نيره پيروز بخت در حاشيه بازديد از دو واحد توليدي در سمنان در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در سال آينده نيز برنامه ريزي براي بررسي استاندارد سوخت جايگاه هاي 17 کلانشهر کشور انجام شده است.

وي با اشاره به بررسي استاندارد بنزين هاي توليدي در پالايشگاه هاي کشور و بنزين هاي وارداتي در بررسي هاي سازمان ملي استاندارد، اظهار داشت: بررسي استاندارد سوخت اين جايگاه ها شامل بنزين توزيعي است که مخلوطي از بنزين وارداتي و توليدي کشور است.

پيروزبخت با اشاره به همکاري سازمان ملي استاندارد با وزارت نفت، تصريح کرد: اگر بنزين توليدي داخل کشور از نظر استاندارد مشکل دار باشد براي اصلاح به وزارت نفت اعلام مي شود و اگر بنزين وارداتي مشکل دار باشد، از واردات آن ممانعت مي شود.

وي با تاکيد بر نظارت سازمان ملي استاندارد درباره سوخت به دليل اهميت مساله آلايندگي و زيست محيطي، افزود: از خرداد سال 94 تاکنون به 9 محموله بنزين وارداتي از جنوب کشور، به دليل نداشتن کيفيت مطلوب، اجازه ترخيص و ورود به کشور داده نشده است.

رئيس سازمان ملي استاندارد خاطرنشان کرد: نظارت اين سازمان بر بنزين، بيشتر بر بنزين هاي توزيعي در جايگاه هاست که مخلوطي از بنزين توليدي در کشور و بنزين وارداتي است و سازمان استاندارد در اين مساله وظيفه خود را با جديت پيگيري مي کند.

وي اظهار کرد : از ابتداي سال 94 تاکنون 270 هزار کنترل و بازرسي از بازار انجام شده که بازرسي ها تا پايان سال به 300 هزار فقره افزايش مي يابد.

پيروزبخت درباره پرونده هاي کشف جعل علامت استاندارد نيز تصريح کرد: از ابتداي سال 94 تاکنون تعداد 112 مورد جعل علامت استاندارد در کشور کشف شده که نسبت به سال گذشته کاهش يافته است.

وي گفت: سال 94 همچنين تعداد 168 مورد جعل رتبه انرژي کشف شد و در مجموع تعداد 986 مورد از تخلفات مختلف به دادگاه اعلام جرم شده است.

وي از پلمپ 22 کارخانه به دليل تخلفات بخش استاندارد در کشور در سال 94 خبر داد.


 هشدار سازمان جهاد کشاورزي استان به کشاورزان و باغداران استان:
  از خريد نهال و بذر بدون شناسه خودداري کنيد  

سرويس خبر

مدير حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان به کشاورزان و باغداران براي زراعت و احداث باغ جديد هشدار داد :از خريد هر گونه نهال و بذر بدون شناسه جدا خودداري کنيد .

به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، عباس مشيريان گفت: باتوجه به نزديکي زمان کاشت نهال ها ،جابجايي و فروش نهال و ساير اندام هاي تکثير شونده گياهي بين کشاورزان در سطح شهرهاي استان و يا ورود نهال از ساير استان ها و عرضه در مکان هاي مختلف توسط افراد ،براي لحاظ کردن مسائل قرنطينه اي در جلوگيري از شيوع آفات و بيماري ها ضروري است براي خريد اينگونه نهاده ها با کارشناسان بخش کشاورزي مشورت نمايند .

وي افزود:کشاورزان و باغداران استان براي جلوگيري از ورود افات و بيماري هاي قرنطينه اي به مزارع و باغ هاي خود لازم است از خريد و جابجايي هر گونه اندام گياهي شامل (نهال، قلمه، بذور و پيوند) بدون ليبل (شناسه ) و گواهي بهداشت از ساير استان هاي کشور به جد خودداري کنند و براي تهيه و خريداري نهاده ها و پيوند بدون آفت و بيماري هاي قرنطينه اي از مشاوره و راهنمايي کارشناسان کشاورزي استفاده کنند .


 آمادگي 30 اکيپ عملياتي توزيع برق در استان سمنان در امر انتخابات 

سرويس خبر

مديرعامل شرکت توزيع برق استان سمنان در نشست کميته بهبود بهره برداري، از آمادگي 30 گروه عملياتي برق در زمينه انتخابات هفتم اسفند ماه سال جاري خبر داد.

مهندس سيدمحمد موسوي زاده بيان داشت: تمامي مجموعه مديريت و کارکنان شرکت توزيع برق استان سمنان براي استمرار خدمات دهي و تأمين برق در امر برگزاري مطلوب انتخابات در سطح استان آماده مي باشند.

وي با اشاره به اين که علاوه بر اکيپ هاي عملياتي، تيم هاي تعميراتي شبکه نيز در اين بخش مشارکت دارند گفت: پيش بيني هاي لازم در تمامي زمينه انجام شده و آمادگي کامل کليه مراکز فوريت هاي برق طرح ريزي گرديده است.

مديرعامل شرکت توزيع برق استان سمنان ضمن قدرداني از تلاش ارزشمند مسئولين بهره برداري و همکاران اتفاقات برق تصريح کرد: تمامي کارکناني که در استمرار خدمت رساني مجاهدت مي نمايند، شايسته تقديرند و براي اين شرکت، خدمت کردن به مردم يک توفيق الهي به شمار مي رود.


 آخرين وضعيت شعب بانک مهر اقتصاد در حوزه بازاريابي بررسي شد 

سرويس خبر:

مديران اداره امورشعب بانک مهر اقتصاد استان سمنان با کارکنان شعبات گرمسار و دامغان نشستي برگزار کردند.

به گزارش روابط عمومي بانک مهراقتصاد استان سمنان، رئيس اداره امورشعب بانک مهر اقتصاد استان سمنان در اين جلسه ضمن ارائه گزارشي کوتاه از آخرين وضعيت استان افزود: بانک مهر اقتصاد توانسته با لطف خدا، اعتماد مردم و تلاش همکاران به تحقق بيش از صد در صد منابع پيش بيني شده درسطح استان دست يابد.

حسين زندي مقدم ادامه داد: اين نشست پيرامون بررسي آخرين وضعيت شعب در حوزه بازاريابي، مصارف و جذب منابع پايدار و همچنين بررسي شاخص هاي تاثير گذار در بخش ارتقاء سودآوري برگزارشد.

دراين نشست همکاران شعب و مديران به بيان ديدگاههاي خود درخصوص محورهاي مطروحه پرداختند.


 در راستاي گسترش فعاليت هاي قرآني انجام مي شود؛
 امضاء تفاهم نامه همکاري تبليغات اسلامي با کميته امداد استان سمنان 

سرويس خبر:

اداره کل هاي تبليغات اسلامي و کميته امداد استان سمنان در راستاي گسترش فعاليت هاي قرآني و آموزش مددجويان اين نهاد تفاهم نامه همکاري في مابين امضاء مي کنند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان، مديرکل تبليغات اسلامي استان سمنان در نشستي با قائم مقام و معاون فرهنگي مديرکل کميته امداد امام خميني(ره) استان سمنان به ميزباني اداره کل تبليغات اسلامي استان در شاهرود، ضمن اشاره به آمادگي اين نهاد براي اشاعه فرهنگ قرآني خصوصا در جوامع روستايي، بيان داشت: ظرفيت هاي سازمان تبليغات اسلامي مانند دارالقرآن الکريم، خانه هاي قرآني، روحانيان مستقر و مربيان قرآني در راستاي گسترش فعاليت هاي قرآني با کميته امداد همکاري خواهند کرد.حجت الاسلام علي شکري افزود: امروز با گسترش فعاليت هاي قرآني و ديني در روستاهاي سطح استان، مي توان آرامش و معنويات را در اين جوامع افزايش و معضلات اجتماعي احتمالي مانند طلاق، اعتياد، طلاق عاطفي، همسرآزاري، ماهواره و ... را کاهش داد.وي بر ضرورت گسترش فعاليت هاي فرهنگي در روستاها تاکيد کرد و گفت: برنامه ريزي فرهنگي در روستاها به عنوان بخشي از فرايند توسعه پايدار روستايي از اهميت ويژه اي برخوردار است.

وي افزود: مي توان با برنامه ريزي دقيق و شناسايي نيازهاي فرهنگي و ديني در روستاها متناسب با نيازهاي فرهنگي آن مناطق اقدام کرد چرا که ما معتقديم نيازهاي فرهنگي در هر روستا متفاوت و متاثر از عوامل محيطي و اجتماعي متعدد است لذا اين برنامه ريزي براي دستيابي به اين منظور، تحقيق هاي ميداني و بررسي رفتارهاي فرهنگي و اجتماعي مد نظر قرار دارد.

قائم مقام مديرکل کميته امداد امام خميني(ره) استان سمنان نيز در اين ديدار، با اشاره به اقدامات انجام گرفته توسط اين نهاد در راستاي اشاعه فرهنگ ديني در جوامع روستايي استان، گفت: تحقيق هاي ميداني و بررسي شرايط مددجويان کميته امداد ساکن در روستاهاي استان از سال گذشته تا کنون مدنظر کميته امداد امام خميني(ره) استان بوده است.وي افزود: تهيه نقشه راه و الگوي فرهنگي حاکم بر هر روستا با هدف برنامه ريزي فرهنگي و ديني براي کاهش معضلات فرهنگي روستاهاي جامعه هدف توسط کميته امداد امام خميني(ره) استان انجام مي شود که اميدواريم نتايج اين بررسي ها با همراهي نهاد هاي فرهنگ ساز جامعه منجر به تحولي قرآني در اين جوامع شود.

شجاعان بيان داشت: در اين راستا کميته امداد استان آمادگي دارد تا با انعقاد تفاهم نامه همکاري با اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان براي راه اندازي خانه هاي قرآن روستايي و برگزاري برنامه هاي معنوي متنوع اقدام کند. وي افزود: با استفاده از ظرفيت هاي اداره کل تبليغات اسلامي استان مانند دارالقرآن الکريم، خانه هاي قرآني، مربيان قرآني، روحانيان اعزامي و ...مي توان زمينه تحولات مثبت معنوي را در روستاهاي استان مهيا ساخت ليکن براي تحقق اين مهم کميته امداد در روزهاي آتي با بررسي جوانب امر، نسبت به نگارش تفاهم نامه همکاري بين اين نهاد و اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان اقدام خواهد کرد.


 از سوي حوزه هنري استان سمنان منتشر شد:
 فراخوان مسابقه تولد راي اولي هاي انتخابات هفتم اسفند 

سرويس خبر

مسابقه تولد راي اولي ها، ويژه انتخابات هفتم اسفند 94 از سوي حوزه هنري استان سمنان منتشر شد.

به گزارش روابط عمومي حوزه هنري استان سمنان، حوزه هنري استان سمنان با طراحي 8 پوستر مختلف با فرمايشات مقام معظم رهبري پيرامون انتخابات به همراه تصاوير جوانان راي اولي با عنوان تولد راي اولي ها(من هم هستم)، در فراخواني از جوانان راي اولي خواست تا حرف هاي خود را پيرامون انتخابات هفتم اسفند ماه در يادداشتي به حوزه هنري استان سمنان ارسال نمايند.

بنا بر اين گزارش، به نفرات برگزيده اين مسابقه جوائز نفيسي از سوي حوزه هنري استان سمنان اهدا خواهد شد.

علاقمندان به شرکت در اين مسابقه مي توانند يادداشت هاي خود را به نشاني: سمنان، باغ فردوس، خيابان شهيد صفائيان، حوزه هنري استان سمنان ارسال و براي کسب اطلاعات بيشتر با تلفن 33321105 تماس حاصل نمايند.

شايان ذکر است اين پوستر ها در 8 طرح مختلف با تيراژ 8 هزار نسخه منتشر و جهت توزيع در اختيار دستگاه هاي اجرايي استان و ساير نهادها و ارگان ها قرار گرفته است.


 روي خط پيام - 33332379 

به فکر اشتغال تحصيلکرده ها باشيد

از دولت محترم تقاضا دارم حال که تحريم ها برداشته شده اند به فکر اشتغال جوانان تحصيلکرده بيکار باشد و چاره اي براي آنها بينديشد . اين آزمون استخدامي هم به علت پذيرش اندک و وجود انواع سهميه ها مشکلي از خيل عظيم بيکاران را حل نخواهد کرد .

راستي زاده


وظايف نمايندگان مجلس شوراي اسلامي

برخي از کانديداهاي نمايندگان مجلس شوراي اسلامي وعده و وعيدهايي را به مردم براي جمع آوري راي مي دهند که اصلا جزو وظايف قانوني آنها نيست و البته نمي توانند به وعده هايي که مي دهند جامه عمل بپوشند . مردم بايد بدانند که کار نمايندگي صرفا قانونگذاري و نظارت است و نه کار اجرايي .

شاهنده


سوال از شهرداري سمنان

از شهرداري محترم سمنان سوال دارم که با چه مجوزي بدنه بيروني پارک 17 شهريور را به عنوان مغازه و غرفه قطعه قطعه جدا مي کند و واگذار مي نمايد . مگر ملکي که به پارک و فضاي سبز اختصاص داده شده است نبايد به همان صورت باقي بماند ؟

قزويني کارشناس عمران