تاریخ 1394/12/01 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4146 برو جستجو جستجوی پیشرفته   در رشته‌هاي مختلف؛
 برگزيدگان المپياد فرهنگي و ورزشي استان سمنان معرفي شدند 

سرويس ورزشي:

برگزيدگان المپياد فرهنگي و ورزشي استان سمنان در رشته‌هاي مختلف معرفي شدند.

نتايج نهايي المپياد فرهنگي و ورزشي استان سمنان عصر امروز در رشته‌هاي مختلف و در بخش برادران اعلام شد. در اين دوره از رقابت‌ها که با شور و حال خاصي برگزار شد، برترين‌ها به شرح زير مشخص و معرفي شدند:

رشته فوتسال

مقام اول: شهرستان سمنان

مقام دوم: شهرستان دامغان

مقام سوم: شهرستان شاهرود

رشته شنا با رويکرد امدادي:

50 متر آزاد: علي جوادي از سمنان

50 متر قورباغه: نادر شهيداني از سمنان

حمل آدمک 25 متر:

امير صفايي‌فر از سمنان

مختلط تيمي 4 در 25:

مقام اول: تيم سمنان

مقام دوم: تيم شاهرود

مقام سوم: تيم مهدي‌شهر

حمل آدمک تيمي:

مقام اول: تيم سمنان

مقام دوم: تيم شاهرود

مقام سوم: تيم مهدي‌شهر

رشته آمادگي جسماني با رويکرد امدادي:

مسابقات انفرادي:

مقام اول: قهرمان جمشيدي از سمنان

مقام دوم: افشين صبوري از سمنان

مقام سوم: محمدرضا خدر از شاهرود

رشته آمادگي جسماني با رويکرد امدادي:

مسابقات تيمي:

مقام اول: سمنان

مقام دوم: شاهرود

مقام سوم: دامغان


 برگزاري مسابقات تنيس خاکي کارگران استان سمنان به مناسبت گراميداشت دهه مبارک فجر 

سرويس ورزشي:

به گزارش روابط عمومي اداره كل تعاون ، كار و رفاه اجتماعي استان سمنان انجمن تنيس خاكي كارگران استان ، بمنظور گراميداشت دهه مبارك فجر94 يكدوره مسابقات تيمي بشکل تک حذفي و به مدل تيمي با حضور8 تيم در محل زمين تنيس خاكي مجموعه ورزشي كارگران سمنان برگزارنمود كه درخاتمه با قهرماني تيم نمک لعل به پايان رسيد و تيم گالري نوورتا به مقام دوم دست يافت شايان ذكر است اين مسابقات ازتاريخ 16/11/94 آغاز ودرروز يكشنبه مورخ 25/11/94 به پايان رسيد ضمناٌ درمراسم پاياني از سوي رياست محترم انجمن تنيس آماتوري استان سمنان جوايز نقدي و احکام قهرماني به تيمهاي برتر اهدا گرديد.

مديريت برگزاري ايندوره از مسابقات را آقاي انشايي به عهده داشتند.

اسامي تيم قهرمان اين دوره از مسابقات بشرح ذيل معرفي ميشوند:

احسان انشايي،اميرطاهري پور،عباس حميدفرهاني


 هاکي‌بازان مهدي‌شهري از راهيابي به فينال ليگ برتر جا ماندند 

سرويس ورزشي:

هاکي‌بازان مهدي‌شهري از راهيابي به فينال ليگ برتر هاکي ايران جا ماندند.از مهدي‌شهر، ظهر امروز هاکي‌بازان مهدي‌شهري در ليگ برتر از راهيابي به فينال جا ماندند و براي کسب عنوان سوم يا چهارم به ميدان مي‌روند.با پايان مسابقات نهايي 6 تيم ليگ برتر هاکي کشور، تيم هاکي مهدي‌شهر از راهيابي به فينال اين مسابقات جا ماند و براي تصاحب مقام سومي ليگ کشور بايد با شهرداري اروميه پيکار کند.

هاکي‌بازان مهدي‌شهر در نهمين دوره مسابقات ليگ برتر هاکي آقايان، با يک برد، سه تساوي و يک باخت و کسب 6 امتياز نتوانستند به فينال مسابقات ليگ برتر هاکي راه يابند.نهمين دوره مسابقات ليگ برتر هاکي آقايان کشور با حضور 6 تيم برگزار شد؛ هيأت هاکي سمنان، هيأت هاکي لرستان، هيأت هاکي کرمانشاه، شهرداري اراک، شهرداري اروميه و نفت و گاز گچساران تيم‌هاي حاضر در اين مسابقات بودند و مسابقات فينال و رده‌بندي در هفته‌هاي بعد برگزار مي‌شود.


 صعود تيم کارگري کوهنوردي شرکت گچ مازندران،سمنان به قله الوند همدان 

سرويس ورزشي:

غلامرضا الهي رئيس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعي شهرستان سرخه از صعود موفقيت آميز تيم کوهنوردي به عنوان نماينده استان سمنان به قله الوند همدان خبر داد .الهي اظهار کرد: در اين صعود 4 نفر کوهنورد در قالب تيم استان سمنان با حمايت مالي شرکت گچ مازندران،سمنان در تاريخ هاي 28 و 29 بهمن ماه موفق شدند قله 3450 متري الوند همدان را فتح کنند.رئيس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعي شهرستان سرخه، توجه به ورزش همگاني ، ارتقا کمي و کيفي ورزش قهرماني و توسعه فضاهاي ورزش کارگران را سه محور اصلي اين اداره در توجه به ورزش کارگران اعلام کرد.

الهي در پايان متذکر شد آقايان منوچهر زينعليان به عنوان سرپرست و مربي ، علي رادمهر، محمود حيدريان و حسن ساقيان کوهنوردان شرکت‌کننده در اين برنامه بودند.

 


 دانشکده تربيت بدني دانشگاه صنعتي شاهرود با کمبود فضا مواجه است 

سرويس ورزشي:

رييس دانشکده تربيت بدني دانشگاه صنعتي شاهرود با ارائه آماري از تعداد دانشجويان، اعضاي هيات علمي و رشته گرايش هاي موجود در اين دانشگاه گفت: کمبود فضا مشکل اصلي اين دانشکده است.

دکتر علي يونسيان در نشست دوره اي رئيس دانشگاه با دانشکده تربيت بدني دانشگاه صنعتي شاهرود، با قدرداني از نگاه توسعه اي به رشته تربيت بدني و تلاش ها در گسترش فضاهاي ورزشي افزود: دانشکده تربيت بدني فاقد فضايي مناسب در شان و جايگاه اين رشته است.

رئيس دانشگاه صنعتي شاهرود هم در اين نشست بر جذب هيات علمي و گرفتن رشته هاي جديد در رشته تربيت بدني تاکيد کردو گفت:مانعي براي کار کردن و نگراني براي آينده وجود ندارد و بايد همه با قدرت، فعاليت تحقيقاتي و تدريس را جلو ببرند.

دکتر محمد مهدي فاتح افزود: دانشکده تربيت بدني با کسب عناوين برتر ورزشي باعث مي شود که اسم و جايگاه دانشگاه بالا برود.

وي با بيان اينکه تربيت بدني از رشته هاي هدف دانشگاه است افزود: بدنبال توسعه فضاهاي ورزشي در محل پرديس هاي آموزشي و مجموعه آموزشي دهملا هستيم.

دکتر فاتح با اشاره به صنعتي شدن دانشگاه و استقبال مردم،دانشجويان و اعضاي هيات علمي از اين اقدام، دانشگاه را به درخت تنومندي تشبيه کرد که به بار نشسته و همه مي توانند از ميوه آن بهره مند شوند.

توسعه فضاهاي آموزشي، سرويس دهي خدمات آزمايشگاهي دانشکده، داشتن نماينده در هيات مميزه دانشگاه، جدا شدن کميته منتخب و داشتن مدير گروه از جمله مسائلي بود که در اين جلسه مطرح و هيات رئيسه پاسخ دادند.

دانشگاه شاهرود بيش از 11هزار دانشجو در حدود 100رشته در مقاطع مختلف تحصيلي دارد که در 18 دانشکده و 4پرديس تحصيل مي کنند.


 علي پروين: عاليشاه بهترين بازيکن ايران است
 پيشکسوت پرسپوليس معتقد است تيم برانکو فوتبال زيبايي ارائه مي‌دهد و قهرمان اين فصل ليگ برتر خواهد شد  

سرويس ورزشي:

علي پروين در اين گفت‌وگوي خواندني و جذاب از عملکرد پرسپوليس و استقلال تمجيد مي‌کند و فوتبال ايران را براي اين دو تيم مي‌داند. از ديد پروين، عاليشاه بهترين فوتبال ايران است و کي‌ورش بايد به اين بازيکن توجه کند.

پرسپوليس قهرمان مي‌شود

پرسپوليس اوضاع خوبي دارد، قشنگ بازي مي‌کند و نتيجه هم مي‌گيرد. مديريت هم خوب کار مي‌کند و دست آقاي برانکو درد نکند. فکر مي‌کنم اين تيم قهرمان شود.

روش جذب 100 هزار نفري تماشاگر

اصل کار تماشاگران هستند. وقتي استاديوم خالي باشد نمي‌تواني بازي کني ولي وقتي 70 هزار روي سکوها بشينند انرژي بازيکنان دو برابر مي‌شود. در تمرين ما افرادي براي تماشا مي‌آمدند که دمپايي لنگه به لنگه داشتند؛ يعني فوتبال براي پايين شهر است. براي مثال الان وقتي بازي‌ها رايگان است 70 هزار نفر به ورزشگاه مي‌آيند که اين نشان مي‌دهد تماشاگران چه قشري هستند. معتقدم اگر بليت‌فروشي شود 5 تا 7 هزار نفر به ورزشگاه خواهند رفت و بايد فکري به حال اين موضوع داشت. اگر مي‌شود بليت‌ها را ارزان کنند و از سوي ديگر مترو و اتوبوس را براي رفت و آمد مردم فراهم آورند. قول مي‌دهم اگر رفت و آمد مردم راحت باشد بيش از 100 هزار نفر به استاديوم مي‌روند.

تيمداري زوري نيست

پرسپوليس فعلي ياد تيم دهه 60 را به ياد مردم آورده است. الان پول در فوتبال آمده و حرفه‌اي شده است. در حال حاضر خيلي‌ها به خاطر پول از يک تيم به تيم ديگري مي‌روند ولي قديم براي آن پيراهن جان مي‌دادند. الان پول وارد فوتبال شده و واقعا بازيکناني خوب کار مي‌کنند و پول مي‌گيرند اما برخي ديگر پول را مي‌گيرند ولي کار نمي‌کنند. به نظرم بايد پول در فوتبال طوري باشد که همه باشگاه‌ها بتوانند از پس تيمداري بر بيايند. الان نمي‌شود چهار تيم پول نداشته ولي برخي ديگر پولدار باشند. مثلا تيم نفت با آن عظمت؛ سرپرستشان مصاحبه کرده و گفته از بازيکنان براي ناهار و شام پول جمع کرده است. ملوان حميد استيلي مي‌گفت پول براي آب خريدن نداريم. چرا بايد اوضاع به اين شکل باشد و استانداري گيلان يا فرمانداري رشت به اين تيم کمک نکنند؟ بايد ببينيم چرا اينگونه ارگان‌ها تيم‌ها را حمايت نمي‌کنند. اگر تيم را نمي‌خواهند منحل کنند. نمي‌شود که با اين اوضاع ادامه داد.

فوتبال ايران براي استقلال و پرسپوليس است

بقيه تيم‌ها هم مثل استقلال خوب هستند و نمايش قابل قبولي دارند. سپاهان هم که رقيبشان بوده الان هفتم، هشتم است. رقيب‌ها يکي يکي پايين مي‌روند. مي‌خواهند بگويند دو قطبي بودن را برداشتيم اما يادتان باشد فوتبال اين ممکلت براي اين دو تيم(استقلال و پرسپوليس) است و چه بخواهي و نخواهي اين مسئله وجود دارد. اين مسائل که مي‌گويند دو قطبي و اين‌ها را برداشتيم، نيست. هر سال يک تيمي مثل تراکتورسازي و سپاهان مي‌آيد جرقه‌اي در فوتبال مي‌زند و مي‌رود اما اين دو تيم ريشه قهرماني دارند و اگر اين دو تيم خوب باشند تيم ملي موفق مي‌شود.

همينطور ما را مي‌زنند

همينطور ما را مي‌زنند داغون مي‌کنند واي به حال زماني که کانديد انتخاب رياست فدراسيون فوتبال شويم. ما اصلا در اين فازها نيستيم که فکرش را کنيم. کار اجرايي به آن شکل نداشتيم و فقط کار فوتبالي در زمين سبز چمن انجام داديم. متاسفانه الان هم شرايطي است که نمي‌شود حرفش را زد؛ فوتبال ما به بالاتر از فساد هم رفته است. اميدوارم اين مسائل درست شود.

قديم بازيکن تيم ملي راحت انتخاب نمي‌شد

قديم آنقدر بازيکنان خوب در استقلال و پرسپوليس بود که نمي‌توانستي بازيکن تيم ملي انتخاب کني. بازيکنان استقلال به اندازه‌اي خوب بودند که در بازي‌هاي آسيايي پکن 6-5 نفر از آنها در تيم ملي حضور داشت. نمي‌توانستي به راحتي بازيکني را انتخاب کني.

عاليشاه بهترين فوتباليست ايران است

از آقاي کي‌روش مي‌خواهم اين عاليشاه را نگاه کند. از نظر من او الان بهترين فوتباليست ايران و يک چيز عجيب و غريبي است. او بايد چهار بازي در تيم ملي انجام دهد تا ترانسفر شود ولي منتهي او را نمي‌بينند، انتخابش نمي‌کنند، دوستش ندارند يا به چشم نمي‌آيد ولي از نظر من عاليشاه بهترين فوتباليست ايران است.

همه پرسپوليس خوب هستند

من زياد فوتبال نگاه نمي‌کنم و فقط بازي‌هاي استقلال و پرسپوليس را مي‌بينم. واقعا اين تيم پرسپوليس همه‌شان خوب هستند؛ دفاع خوب است گل تيم گل نمي‌خورد، هافبک خوب است که توپ تا سينه دفاع نمي‌آيد و مهاجمان هم همه خوب هستند. عاليشاه از محوطه جريمه خودي تيم مي‌گيرد مي‌رود جلو و آن طرف زمين رامين رضائيان من را ياد ابراهيم آشتياني مي‌اندازد و ماشاالله تمام بازي‌ها حوالي نقطه کرنر حريف است.

اوضاع کاسبي خراب است

10 سال است استراحت مي‌کنم و چيز جديدي نيست. ساعت 11-10 صبح از خانه بيرون مي‌روم و به دفتر سر مي‌زنم و 7-6 غروب هم به خانه برمي‌گردم. کاسبي هم که اوضاعش خراب است و مجبور هستيم از جيب بخوريم.


 برگزاري مسابقات کامپيوتري و ورزشي مهيج در خانه ورزش فرهنگ 

سرويس ورزشي:

مسابقات فوتبال دستي و بازيهاي کامپيوتري در خانه ورزش محله فرهنگ برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري سمنان اين مسابقات با حضور 9 تيم در خانه ورزش محله فرهنگ برگزار شد.

در رشته فوتبال دستي تيم شهيد عبدالمحمد محمدخاني متشکل از سعيد کنشلو و سينا عبدالهي اول شدند. تيم شهيد حسن طاهريان متشکل از حسين کارور و امير عابدي قلعه نويي دوم شدند و تيم شهيد حسن شاطري متشکل عرفان مظلوميان و علي نبويان بر سکوي سوم ايستادند.

در بازي هاي کامپيوتري هم امين سبحاني ، محمد خواجه ومحمد امين کسائيان عناوين برتر را کسب کردند.

خانه هاي ورزش محله زير نظر سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري سمنان و در راستاي گسترش ورزش شهروندي فعاليت مي کنند.


 نامه هاشمي به معاون اول رئيس جمهور:
 عواقب تصميمات وزارت ورزش غيرقابل جبران است 

سرويس ورزشي:

رئيس کميته ملي المپيک در نامه اي به معاون اول رئيس جمهور خواست تا از تصميمات وزارت ورزش و جوانان در تغيير اساسنامه فدراسيون ها که عواقب غيرقابل جبراني براي ورزش دارد جلوگيري کند.

به نقل از روابط عمومي کميته ملي المپيک، کيومرث هاشمي با ارسال نامه اي به دفتر دکتر اسحاق جهانگيري معاون اول رئيس جمهور،در خصوص عواقب غير قابل جبران تصميم اخير وزارت ورزش که استقلال هيئت ها،فدراسيون و روساي فدراسيونهاي ورزشي کشور را زير سوال مي برد توضيحاتي را ارائه و خواستار جلوگيري از بررسي اين موضوع در کميسيون مربوطه و همچنين خروج از دستور کار هيات دولت شد.

در متن اين نامه آمده است:

جناب آقاي دکتر اسحاق جهانگيري، معاون اول محترم رييس جمهور

با سلام

احتراما،ضمن تشکر از حمايت هاي همه جانبه حضرتعالي از جامعه ورزش و بويژه کميته ملي المپيک،مطلع شديم که اقداماتي در خصوص اصلاح تبصره 2 ماده 15 اساسنامه فدراسيون هاي ورزشي جمهوري اسلامي ايران به پيشنهاد وزارت محترم ورزش و جوانان در کميسيون اجتماعي دولت در دست بررسي و تصميم گيري است.

طبق متن فعلي تبصره 2 از ماده 15 اساسنامه مذکور[رييس فدراسيون به عنوان رييس مجمع هيئت ورزشي استان و مدير کل تربيت بدني به عنوان نايب رييس، مجمع استان را اداره مي نمايند و در غياب رييس فدراسيون، کليه وظايف بر عهده مدير کل مي باشد]. طبق پيشنهاد وزارت ورزش و جوانان، مقرر است مدير کل استان به جاي رييس فدراسيون، رياست مجمع استاني را بر عهده بگيرد و رييس فدراسيون به عنوان نايب رئيس وي،در مجامع حضور پيدا کند.

اين تغيير در صورت تصويب در عين تناقض آشکار با قوانين منشور المپيک، مقررات فدراسيون هاي بين المللي و اساسنامه کميته ملي المپيک، استقلال فدراسيونها و هيئت هاي ورزشي را نقض و با ايجاد يک چارچوب کاملا دولتي، توسعه و ارتقاء رشته هاي ورزشي که هر يک تخصص هاي جداگانه اي هستند را دچار اختلال خواهد کرد.

طبق اساسنامه فعلي فدراسيونها و همچنين قوانين فدراسيونهاي بين المللي،فدراسيونهاي ملي به عنوان بالاترين متولي و مرجع تخصصي هر رشته در کشور شناخته مي شوند و آنان به عنوان عضو فدراسيون هاي بين المللي مربوطه ،موظفند به طور مستقل و فارغ از هر گونه دخالت بيروني،فعاليت هاي خود را مطابق با مقررات فدراسيونهاي بين المللي متبوع، به انجام برسانند و حتي اعتبار اساسنامه فدراسيونهاي ملي منوط به تصويب فدراسيونهاي بين المللي مربوطه مي باشد.

با توجه به آنچه اشاره شد، سپردن کرسي رياست مجمع هيئت هاي ورزشي استان ها به دست مديران کل تربيت بدني به جاي روساي فدراسيون ها که مستقيما مرجع رشته ورزشي مربوطه در سراسر کشور هستند و مسووليت پاسخگويي در مورد رشته هاي تحت پوشش خود را دارند، با مفهوم بند<ث> از ماده 3 بخش دوم اساسنامه کميته ملي المپيک تناقض دارد، و لذا اينجانب به عنوان رييس کميته ملي المپيک و رييس مجمع عمومي آن، وظيفه دارم به منظور جلوگيري از اتفاقاتي در همين زمينه که پيش از بازيهاي المپيک سال 2012 لندن رخ داد،موارد ذيل را به استحضار آن مقام محترم برسانم:

-هر گونه اصلاح در اساسنامه فدراسيونهاي ملي طبق مقررات بين المللي (عمومي و تخصصي) در حوزه اختيارات فدراسيون ملي مربوطه مي باشد و هر گونه تغيير اساسنامه فدراسيون مي بايست بلافاصله به فدراسيون بين المللي مربوطه جهت تصويب ارسال شود.

-با توجه به سوابق گذشته وحساسيتي که در خصوص تطبيق مقررات فدراسيونهاي ملي با قوانين بين المللي مربوطه وجود دارد. به ويژه اصل عدم وجود هرگونه دخالت از خارج از نظام اداري و تخصصي فدراسيون(به طور مثال حذف رييس فدراسيون از رياست مجمع هيئت ها و سپردن آن به مديران کل استان که منصوب وزارت ورزش و جوانان مي باشند) با توجه به تجربيات گذشته،قطعا با برخورد فدراسيونهاي بين المللي مواجه خواهد شد کما آنکه کميته بين المللي المپيک از آغاز سال 2016 ميلادي فدراسيونهاي بين المللي را موظف نموده است تا از طريق دريافت گزارشهاي دوره اي،از اجراي اصول مديريت مطلوب و استقلال در فدراسيونهاي ملي،اطمينان حاصل نمايند.

با امعان به نظر مراتب فوق،اقداماتي از اين قبيل از يک سو مي تواند به جهت دولتي شدن ،به حذف حدود 15000 نهاد عمومي غير دولتي (هيئت هاي ورزشي) در ورزش منجر گردد و اين امر قطعا مغاير با سياستهاي دولت محترم مبني بر تقويت هر چه بيشتر نهادهاي غير دولتي خواهد بود.

از سوي ديگر تبعات ديگري در سطوح کشور و در حوزه بين الملل بويژه در دوره "پسا برجام" در پي خواهد داشت.در بعد داخلي تصميمات خلق الساعه از اين دست باعث تضعيف فدراسيونهاي ملي و هيئت هاي ورزشي و به تبع آن تضعيف ورزش کشور خواهد شد و در سطح بين المللي همانگونه که اشاره شد چنين تصميماتي طبق شواهد گذشته برخوردهايي از سوي مراجع بين المللي (کميته بين المللي المپيک،شوراي المپيک آسيا و فدراسيون هاي بين المللي) به دنبال خواهد داشت و لذا وقت و انرژي دستگاه ورزش کشور که بايد صرف توسعه وارتقا ورزش در سطح ملي شود،به طور غير ضروري به حل و فصل تبعات اين گونه تصميم گيريها معطوف مي گردد.مضاف بر اينکه تضعيف فدراسيونها و هيئت هاي ورزشي باعث حضور بي پشتوانه و بي انگيزگي مسئولين مربوطه در مجامع بين المللي و سلب اعتماد سازمان هاي جهاني ورزش و در نتيجه از دست رفتن کرسيهاي بين المللي که در حفظ و ارتقا منافع ورزش کشور نقش اساسي ايفا مي کنند،منجر خواهد شد.

ليهذا ضمن تشکر از حضرتعالي که همواره با ورزش کشور همراه بوده و از هيچ حمايتي دريغ نکرده ايد. بدينوسيله استدعا دارد دستور فرماييد با بررسي بيشتر اين امر،پيشنهاد مطروحه با تدبير بهتر و براي جلوگيري از تبعات موصوف،به قيد فوريت از دستور کار کميسيون و هيئت محترم دولت خارج شود