تاریخ 1394/12/01 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4146 برو جستجو جستجوی پیشرفته   واژگوني پژو با 4 كشته در محور شاهرود – ميامي  

سرويس حوادث:

رئيس پليس راه استان از واژگوني سواري پژو در محور شاهرود-ميامي خبر داد و افزود: راننده، خانمي 34 ساله و تمامي سرنشينان خودرو در اين حادثه جان باختند.

سرهنگ "حسن خسروجردي" در گفت و گو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، اظهار داشت: روزچهارشنبه يك مورد سانحه رانندگي در محور شاهرود – ميامي به مركز فوريت هاي پليسي 110 اعلام و گشت پليس راه به محل اعزام شد.

وي افزود: در اين حادثه يك دستگاه سواري پژو 206 به رانندگي خانمي 34 ساله و سرنشيني سه تن ديگر دركيلومتر 33 لاين جنوبي اين محور واژگون شد.

به گفته خسروجردي، متاسفانه راننده و سرنشين جلوي خودرو كه زني 50 ساله بود، به علت شدت جراحات وارده در دم فوت و دو سرنشين زن ديگر نيز پس از انتقال به بيمارستان جان باختند.

وي علت اين واژگوني را بي توجهي به جلو راننده خودرو اعلام و تصريح كرد: نبستن كمربند ايمني از سوي راننده و سرنشينان خودرو عامل ايجاد صدمات بيشتر و فوت آنها بود.

رئيس پليس‌راه استان سمنان، عمل به قوانين راهنمايي و رانندگي و توجه به توصيه هاي پليس را ضامن رانندگي بي خطر سلامت هموطنان دانست در ادامه تاكيد كرد: بستن كمر بندي ايمني براي راننده و تمامي مسافران خودرو الزامي است.


 ضبط و معدوم سازي 18 کيلوگرم فرآورده خام دامي غير مجاز در شهرستان مهديشهر 

سرويس حوادث:

ايمان تجلي رئيس اداره دامپزشکي شهرستان مهديشهر با اعلام اين خبر افزود: طي بازديدها و بررسيهاي بعمل آمده توسط کارشناسان نظارت از مراکز فرآورده خام دامي شهرستان مهديشهر، 18 کيلوگرم ماهي که به صورت غيرمجاز در معابر عرضه مي شد، ضبط و معدوم سازي گرديد. به گزارش روابط عمومي اداره کل دامپزشکي استان سمنان، وي در ادامه افزود: نظارت بهداشتي بر توليد و عرضه فرآورده‌هاي خام دامي با عنايت به فرا رسيدن روزهاي پاياني سال توسط بازرسين اين اداره بدون هيچ اغماضي با جديت و حساسيت ويژه صورت مي‌پذيرد.


 نکات امنيتي در سيستم عامل هاي اندرويدي 

امروزه گوشي‌هاي هوشمند شخصي‌ترين وسيله هر فردي محسوب مي‌‌شوند؛ به طوري که کاربران از اين دستگاه به منظور نگهداري اطلاعات مهم شخصي و مالي خود استفاده مي نمايند،همين امر توجه بسياري از افراد فرصت طلب و کلاهبردار دنياي ديجيتال را به سوي اين سيستم عامل جلب کرده است و روزانه تعداد زيادي ويروس و بدافزارهاي مختلف با هدف سرقت اطلاعات و يا آسيب زدن به کاربران اندرويد منتشر مي‌گردد.از همين رو پليس فتاي فرماندهي انتظامي استان سمنان نکاتي ساده اما مؤثر براي بالا بردن امنيت گوشي و تبلت اندرويدي کاربران به شرح ذيل ارائه کرده است:

1. از فعال بودن قفل خودکار دستگاه اطمينان حاصل نموده و همواره از يک پسورد قوي براي سيستم خود استفاده نمائيد:

ابتدايي‌ترين کار امنيتي که مي‌توان براي يک دستگاه اندرويدي انجام داد قفل کردن صفحه نمايش آن توسط يک رمزعبورمطمئن و قوي (Password)مي باشد و همچنين بهتر است که قابليت قفل کردن خودکار ديوايستان را نيز فعال نمائيد.

2. نصب يک آنتي‌ويروس براي سيستم خود: هميشه از آنتي ويروس مطمئن و به روز براي سيستم‌هاي خود استفاده نمائيد.

3. Android Device Manager اندرويد خود را فعال نمائيد:

4. اين حالت به شما کمک مي کند تا چنانچه دستگاه شما مفقود و يا به سرقت رفت بتوانيد از راه دور اطلاعات مهم داخل گوشي و روي حافظه را پاک نمائيد

5. قابليت اتصال واي فاي خودکار را غير فعال نموده و در صورت عدم استفاده از بلوتوث ،آن را خاموش نگه داريد

6. اندرويد دستگاه خود را به روز نگه داشته و آن را به طور مرتب آپديت نمائيد.

7. تنها از منابع مطمئن برنامه يا اپليکيشن هاي مورد نياز خود را دانلود کرده و سپس نصب نمائيد و همچنين درخواستهاي نصب برنامه هايي که با آنها آشنايي نداريد را تائيد نکنيد.

8. قبل از دانلود برنامه هاي مورد نياز خود حتما آنها را اسکن نموده و سپس استفاده نمائيد.

معاونت اجتماعي فرماندهي انتظامي استان سمنان
اداره آموزش و مشارکت عمومي


 بروز رفتار خطرناک به بهانه عکس سلفي 

سرويس حوادث:

رئيس روابط عمومي سازمان آتش نشاني اهواز گفت: گرفتن عکس سلفي يک دختر جوان بر روي يک پل در اهواز ماموران آتش نشاني را به محل کشاند. مقصود حق شناس بيان کرد: يک دختر 22 ساله ساعت 10:30 دقيقه براي گرفتن عکس سلفي از نرده هاي پل گذشت و در موقعيت خطرناکي خود را قرار داد.

وي گفت: مردم با ديدن اين صحنه تصور کردند دختر قصد خود کشي دارد و در ادامه با سازمان آتش نشاني اهواز تماس گرفتند و ماموران آتش نشاني براي عمليات امدادي روي پل حاضر شدند.

رئيس روابط عمومي سازمان آتش نشاني اهواز اظهار کرد: خانواده دختر نيز توسط مردم مطلع و در محل حاضر شدند.

حق شناس با بيان اينکه در نهايت مشخص شد که دختر جوان به قصد گرفتن عکس سلفي روي پل و در شرايط خطرناک قرار گرفته است، بيان کرد: برخي شهروندان براي انجام چنين کارهايي اقدام به کارهاي پرخطر مي کنند که براي ماموران آتش نشاني دردسر ساز است.

شهرستان اهواز مرکز استان خوزستان است که رودخانه کارون آن را به دو بخش شرقي و غربي تقسيم کرده و هفت پل مختلف بر روي رودخانه کارون در داخل شهر اهواز ايجاد شده است.

زيبائيهاي اين پلها هر يک در نوع خود بي نظير بوده و به همين دليل بسياري از شهروندان اقدام به عکس گرفتن بر روي اين پلها مي‌کنند.