تاریخ 1394/12/01 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4146 برو جستجو جستجوی پیشرفته   امام جمعه، معاون استاندار و فرماندار شهرستان شاهرود با جامعه پرستاري شاهرود ديدار کردند 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

امام جمعه و فرماندار شاهرود با حضور در بيمارستان امام حسين(ع) به اتفاق رييس دانشگاه علوم پزشکي روز پرستار را به اين قشر زحمتکش و پرکار تبريک گفتند.

حجت‌الاسلام و المسلمين ترابي امام جمعه شاهرود، سيدمحمدرضا هاشمي معاون استاندار وفرماندار شهرستان شاهرود، سيد عباس موسوي رئيس دانشگاه علوم پزشكي شاهرود به اتفاق جمعي از مسئولين دانشگاه از بيمارستان امام حسين (ع) بازديد كردند

دراين بازديدامام جمعه شاهرود، معاون استاندار و فرماندار شهرستان شاهرود و رئيس دانشگاه علوم پزشكي شاهرود با حضور در بخش‌هاي مختلف روز پرستار را تبريك گفته و با اهدا گل و شيريني از زحمات اين عزيزان كه براي نجات جان انسانها به صورت شبانه روزي تلاش مي‌كنند تشكر و قدرداني نمودند.

شايان ذكر است در پايان اين بازديد از ديگر بيماران نيز عيادت نمودند.


 4500 نفر در شاهرود عهده دار برگزاري انتخابات هستند 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

معاون استاندار سمنان و فرماندار شاهرود با بيان اينكه همه شرايط و امكانات براي برگزاري انتخاباتي باشكوه آماده است، گفت: چهار هزار و 500 نفر عهده دار برگزاري انتخابات در شهرستان هستند.

سيد محمدرضا هاشمي در دوره آموزشي برگزار كنندگان انتخابات مجلس شوراي اسلامي و خبرگان رهبري در تالار شقايق هاي دانشگاه صنعتي شاهرود، خطاب به عوامل اجرايي انتخابات، ابراز داشت: حال كه همه عوامل و زيرساخت ها براي برگزاري انتخاباتي مطلوب فراهم شده است مي بايست با همدلي و تعامل صحنه را براي حضور مردم در انتخابات آماده كرد.

وي افزود: تسلط به قانون، تعامل با مردم و همكاران، وظيفه شناسي، وفاي به عهد، امانتداري و آگاهي از شرايط از جمله ويژگي هايي است كه متصديان برگزاري انتخابات هفتم اسفندماه مي بايست به آن توجه ويژه داشته باشند تا بتوانيم انتخاباتي سالم و به دور از حاشيه را در حوزه انتخابيه شاهرود شاهد باشيم.

مقام عالي دولت در شهرستان شاهرود با اشاره به لزوم مشاركت همه اقشار مردم در انتخابات هفتم اسفندماه، گفت: امروز شرايط در حالي براي حضور حداكثري مردم در انتخابات مهيا است كه از اين عرصه مهم مي توان به عنوان فرصتي مغتنم براي وفاي به عهد اقشار مختلف مردم نام برد چرا كه تمامي رفتار اجتماعي ما در درون نظام، مورد رصد بيگانگان و دشمنان است.

هاشمي ضمن تقدير از مردم هميشه در صحنه شاهرود به واسطه حضور در راهپيمايي 22 بهمن، توضيح داد: مردم ما در اين روز بزرگ يكبار ديگر نشان دادند كه پاي نظام مقدس جمهوري اسلامي و ارزش‌هاي آن هستند و اميدواريم اقشار متدين و خداجوي شهرستان يكبار ديگر در دومين آزمون سرنوشت ساز روزهاي پاياني سال 94، يعني انتخابات مجلس شوراي اسلامي و خبرگان رهبري نيز سربلند بيرون آيند.

وي افزود: مردم ما همواره قدردان انقلاب اسلامي و دستاوردهاي آن هستند كه از مهمترين آنها مي توان به ولايت و امنيت به عنوان دو ركن اصلي و حساس در نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران نام برد كه در سايه آن ها، ايران اسلامي در نا امن ترين منطقه جهان، ابراهيم وار در گلستان ادامه حيات مي دهد.

همچنين خرم، معاون سياسي-امنيتي و اجتماعي فرماندار شاهرود نيز درباره تعداد صندوق هاي اخذ راي موجود در حوزه انتخابيه شهرستان شاهرود، توضيح داد: 229 شعبه اخذ راي در شاهرود و 50 شعبه نيز در ميامي وظيفه جمع آوري آراء عمومي در روز هفتم اسفندماه را برعهده دارند كه از اين تعداد 60 شعبه سيار و 219 شعبه ثابت خواهند بود همچنين براي رفاه حال بانوان 13 شعبه در شاهرود و 10 شعبه در روستاها ويژه راي گيري از ايشان نيز داير است.


 بيماران کليوي شاهرود نيازمند پيوند نگاه خيران هستند 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مسئول انجمن بيماران کليوي شهرستان در بازديد جمعي از مسئولين از مرکز بيمارياي خاص بيمارستان خاتم شاهرود، با بيان اينکه اين انجمن سال 80 تأسيس شده است، خاطر نشان کرد: در اين انجمن کمک هاي مالي، دارويي، مشاوره هاي تغذيه و روانشناسي به اعضا ارائه مي شود.

ناهيد طوفان، گفت: با تأسيس مرکز بيماري هاي خاص دانشگاه آزاد، مي توانيم ارتباط اهدا کنندگان را با بيماران بيشتر کرده و احتمال پيوند کليه را افزايش دهيم.

وي تعداد بيماران عضو اين انجمن را حدود 150 نفر اعلام کرد و افزود: هر ازگاهي تعدادي از بيماران به دليل پيوند کليه از انجمن جدا شده و تعدادي نيز به جمع بيماران نيازمند دياليز مي پيوندند.

اين پزشک با بيان اينکه يکي از دلايل نارسايي کليه مشکلات ژنتيکي است، تأکيد کرد: بي توجهي به بسياري از بيماري هاي شايع همچون عفونت ادراري مي تواند در ابتلا به آن نقش داشته باشد اما فشار خون و ديابت مهم ترين علت نارسايي کليوي در سنين بالاتر است.

طوفان حضور طولاني مدت بيماران براي دياليز را يکي از مهم ترين مشکلات آنان دانست و يادآور شد: اين افراد بايد سه روز در هفته و هر بار سه ساعت ، وقت خود را به دياليز اختصاص دهند.

وي اضافه کرد: تعدادي از اين افراد بازنشسته هستند اما بسياري از آنان را جواناني تشکيل مي دهند که به دليل حضور طولاني مدت در بيمارستان شانس داشتن کار دائمي را از دست مي دهند و بنابراين نمي توانند بسياري از هزينه هاي خود را پرداخت کنند.

مسئول انجمن بيماران کليوي شهرستان شاهرود با اشاره به تعداد زياد خيران ابراز داشت: چندين گروه مختلف در شهرستان بيماران کليوي را تحت پوشش خود قرار داده و کميته امداد امام خميني (ره) نيز در اين زمينه بسيار کمک مي کند اما همچنان منتظر ياري بيشتر همشهريان خير خود هستيم.

طوفان ضمن تأکيد بر اينکه افراد زيادي در شاهرود متقاضي اهداي کليه هستند، خاطر نشان کرد: به دليل هزينه‌هاي زياد خريد کليه برخي از بيماران به شهرهاي ديگر رفته و در نوبت دريافت از بيماران مرگ مغزي قرار مي‌گيرند.

وي هزينه رفت و آمد و اسکان بيماراني که از اطراف شهر براي درمان مراجعه مي کنند را يکي ديگر از مشکلات آن ها عنوان و تأکيد کرد: مردم مومن و معتقد شاهرودي ميتوانند از راه هايي چون نذورات و وقف، دست بدست هم داده کمک کنند برخي از مشکلات همنوعان خود را برطرف کنند.

همچنين رئيس بيمارستان خاتم الانبياء شاهرود نيز در خلال بازديد از اين مرکز درماني گفت: مرکز بيماري‌هاي خاص اين بيمارستان با زيربناي يک هزار و200 متر مربع ساخته شده و براي تجهيز آن 15 ميليارد ريال هزينه شده است.

حسين هراتي پور اضافه کرد: اين مرکز شامل بخش هاي دياليز، شيمي درماني، تالاسمي و اختلالات انعقادي بوده و در حال حاضر بخش همودياليز آن شروع به فعاليت کرده است.

وي با بيان اينکه خدمات دهي در اين مرکز تعرفه جداگانه نسبت به مراکز ديگر ندارد، ابراز داشت: اين بيمارستان آمادگي دارد تسهيلاتي براي بيماران خاص چون سرويس حمل و نقل قائل شود تا بتوانند کارهاي خود را با خيالي آسوده تر انجام دهند.


 بيمارستان خاتم‌الانبياء شاهرود در آخرين اعتباربخشي وزارت بهداشت درجه‌يک شد 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي شاهرود از درجه‌يک شناخته شدن بيمارستان خاتم‌الانبياء (ص) شاهرود بر اساس ارزيابي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي خبر داد.

سيد حسين بديعي با اعلام اين خبر گفت: با تمهيدات صورت گرفته براي بالا بردن سطح کيفي و کمي خدمات بيمارستان خاتم‌الانبياء (ص) وابسته به اين دانشگاه و با عنايات خداوند اين مجموعه امروز به‌عنوان يک مرکز درماني مطرح در سطح شهرستان و استان به خدمات‌دهي به بيماران و مردم مي‌پردازد و اميدواريم بتوانيم رسالت خود را که همانا آموزش و پژوهش و خدمات بهداشتي و درماني است به خوبي و بهتر از گذشته انجام دهيم.

وي افزود: برنامه اعتباربخشي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي بر اساس آيتم‌هاي مختلفي صورت مي‌گيرد که از آن جمله مي‌توان به درصد رعايت کليه استانداردها ازجمله باليني، پاراکلينيک، بهداشتي، پشتيباني و مديريتي اشاره کرد که البته هرکدام از موارد خود به چندين آيتم ديگر تقسيم و همگي جزءبه‌جزء مورد سنجش و اعتباربخشي قرار مي‌گيرند.

بديعي با اشاره به اينکه بيمارستان خاتم‌الانبياء در حال حاضر 120 تخت مصوب دارد و برنامه آينده آن افزايش تخت‌ها به 140 مي‌باشد، بيان کرد: اين مجموعه درماني شامل يک مرکز تصويربرداري و مرکز بيماري‌هاي خاص نيز هست که البته اين مرکز در حال حاضر داراي بخش فعال همودياليز بوده و در آينده، ديگر بخش‌هاي آن شامل تالاسمي، هموفيلي و شيمي‌درماني راه‌اندازي خواهد شد.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي شاهرود ضمن تبريک اين موفقيت به پزشکان، پرستاران و کليه پرسنل بيمارستان خاتم‌الانبياء از حمايت‌هاي معاونت علوم پزشکي سازمان مرکزي دانشگاه تقدير و تصريح کرد: هدف دانشگاه رفع مشکلات مردم در بخش بهداشتي و درماني است و در دوره جديد با جديت اين مهم پيگيري خواهد شد و ان‌شاءالله در آينده شاهد دستاوردهاي بيشتري از مجموعه درماني وابسته به اين دانشگاه خواهيم بود.


 توزيع مرحله دوم فيش عوارض پسماند در منطقه دو سمنان 

سرويس خبر:

سعيد سنگسري کارشناس بودجه و اعتبارات اين سازمان اعلام کرد: مرحله دوم پخش فيش‌هاي عوارض پسماند واحدهاي صنفي، تجاري و ادارات منطقه دو شهر سمنان از هم اکنون آغاز گشت.

به گزارش روابط عمومي سازمان مديريت پسماند و تبديل مواد شهري شهرداري سمنان، وي با اشاره به پرداخت حضوري ادامه داد: پرداخت حضوري از طريق تمامي شعب بانکي، دستگاه‌هاي خود‌پرداز، واحد بودجه و اعتبارات اين سازمان و دفاتر خدمات الکترونيک مسير است.

وي افزود: در سال جاري از تاريخ 19 دي ماه مرحله اول توزيع فيش‌هاي عوارض در مناطق يک و سه صورت پذيرفته است، که جمعا 7000 فيش پسماند براي واحدهاي صنفي و ادارات صادر گرديده است. همکاري و مشارکت شهروندان عزيز در پرداخت به موقع عوارض باعث خواهد شد مديريت پسماند در اجراي برنامه هاي خود جهت داشتن شهري زيبا سريعتر پيش گام شود و در نهايت از تخفيف 5 درصدي خوش حسابي نزد اين سازمان بهره‌مند گردند.

حميدرضا پيوندي مديرعامل سازمان مديريت پسماند و تبديل مواد شهري شهرداري سمنان: بايد تبليغات و اطلاع رساني به شهروندان در طيف وسيعي صورت گيرد که اين همياري و مشارکت مردمي تمامي واحدهاي مربوطه را مي‌طلبدو مديريت شهري به دنبال تحقق طرح جامعه است که همانا رسيدن به نتايج مطلوب درآمد پايدار است.

در پايان وي اظهار داشت: عوارض مبليغي است که شهروندان خدمات آن را از قبل دريافت کرده‌اند بنابراين لازم است بهاي آن را بپردازند.


 تبديل شبکه سيمي روستاهاي شهرستان مهديشهر به کابل خودنگهدار 

سرويس خبر:

عمليات تبديل شبکه فشار ضعيف هوائي 16 روستا در شهرستان مهديشهر به کابل خودنگهدار انجام شد.

به گزارش روابط عمومي شرکت توزيع برق استان سمنان، سرپرست مديريت توزيع برق شهرستان مهديشهر با اطلاع از اين خبر اعلام کرد: با اجراي پروژه اصلاح و بهينه سازي شبکه توزيع برق روستاي ده صوفيان، شبکه سيمي 16 روستاي اين شهرستان به کابل خودنگهدار تبديل گرديده و اين طرح ادامه خواهد داشت. حسين حافظي يادآور شد: رعايت مسائل زيست محيطي، کاهش تلفات انرژي الکتريکي، افزايش ضريب پايداري شبکه ها و از بين رفتن خاموشي هاي گذرا و ناخواسته از مهم ترين اهداف اجراي اين طرح مي‌باشد.

وي افزود: از سال 1390 تا به حال، 25 هزار متر کابل خودنگهدار در روستاهاي شهرستان مهديشهر جايگزين شبکه سيمي شده و هزينه اي به مبلغ 3 ميليارد و 800 ميليون ريال صرف شده است.


 برگزاري آموزش کارآفريني و پرورش آبزيان براي بهره‌برداران کشاورزي سرخه  

سرويس خبر:

آموزش کارآفريني و پرورش آبزيان براي بهره‌برداران کشاورزي سرخه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، مدير جهادکشاورزي شهرستان سرخه از برگزاري دو دوره آموزشي کارآفريني و خلاقيت و آشنايي با پرورش ماهيان گرم آبي براي بهره‌برداران شهرستان خبر داد.

سيد امير رضوي گفت: کلاس کار آفريني و خلاقيت براي بيست بهره بردار عضو صندوق اعتباري خرد زنان روستايي افتر براي بالا بردن توانمندي‌هاي آن‌ها و کلاس آموزشي پرورش ماهيان گرم آبي با حضور 20 نفر از بهره برداران شهرستان با هدف ارتقاء سطح آگاهي آنان و آشنايي با پرورش انوع ماهيان گرم آبي در محل مديريت جهاد کشاورزي برگزار شد .