تاریخ 1394/12/01 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4146 برو جستجو جستجوی پیشرفته   از سوي مرکز تحقيقات کشاورزي استان سمنان (شاهرود)
 60 هزار نهال داراي گواهي سلامت در استان سمنان عرضه مي‌شود 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

سرپرست مرکز تحقيقات کشاورزي و منابع طبيعي استان سمنان (شاهرود) گفت :حدود 60 هزار نهال داراي گواهي سلامت و شناسه دار از تاريخ 8 اسفند 94 عرضه مي گردد.

احمد دزيانيان افزود: کيفيت نهال هاي توليدي اين مرکز تحقيقاتي ازکيفيت بسيار بالا و اصالت برخوردار است.

وي افزود: توزيع اين نهال ها در راستاي سياست هاي وزارت جهاد کشاورزي در توسعه باغات و اصلاح الگوي کشت در اراضي قابل کشت استان،انجام مي شود.

دزيانيان نهال هاي توزيعي را شامل زردآلو، گيلاس، گردو، گلابي، آلبالو، آلو، بادام، هلو، شليل، انگور و سيب اعلام کرد و گفت: اين نهال ها بر اساس قيمت مصوب عرضه مي شود.

مرکز تحقيقات کشاورزي استان سمنان (شاهرود) در سال 1349 به منظور پاسخگويي به نياز هاي تحقيقاتي بخش کشاورزي استان در شهرستان شاهرود که قطب کشاورزي استان است، تاسيس گرديد.

اکنون در اين مجموعه 25 نفر محقق با گرايشات تخصصي مختلف در قالب چهار بخش و سه ايستگاه به اجراي پروژه هاي تحقيقاتي مشغول هستند.

توليد نهال هاي اصلاح شده درختان مثمر و تکثير بذور اصلاح شده محصولات زراعي از جمله گندم، جو، سورگوم، و ديگر محصولات از ديگر فعاليت هاي اين مرکز مي باشد.


 معاون توسعه مديريت و پشتيباني اداره کل :
 1696 کلاس درس در 233 مدرسه آماده پذيرايي از مسافران نوروزي است 

سرويس خبر:

اولين جلسه ستاد اسکان فرهنگيان استان سمنان تشکيل شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان ، عبدالرضا محمودي در اولين جلسه ستاد اسکان فرهنگيان افزود: هدف ستاد اسکان آموزش و پرورش تکريم فرهنگيان و ارائه خدمات رفاه و اسکان به مردم است.

وي از تمهيد مقدمات و آمادگي کامل براي پذيرش و اسکان ميهمانان نوروزي خبر داد و گفت : در اسکان نوروزي بايد تمام دستگاه‌ها و دست‌اندرکاران و عوامل اجرايي اسکان با يکديگر همکاري داشته باشند که درصورت همت و تلاش جمي باعث مطلوب خواهيم شد.

معاون توسعه مديريت و پشتيباني اداره کل با اشاره به 16 پايگاه مستقر ايام نوروز اظهار کرد: 1696 کلاس در 233 مدرسه استان با 366 عوامل اجرايي آماده پذيزايي از ميهمانان نوروزي هستند.

عبدالرضا محمودي بر به کارگيري افراد باسعه صدر براي پذيرش و اسکان ميهمانان نوروزي وپيش بيني اکيپ راهنماي گردشگري در مراکز پذيرش و تهيه گزارش هاي مصور و احصاءآمار فعاليت ستاد به صورت روزانه و اعلام آن در مهلت مقرر به استان در حين پذيرش و اسکان و تهيه گزارش کلي بعد از عمليات اسکان تأکيد کرد.

شايان ذکر است؛ در پايان نشست اعضا ستاد اسکان برنامه ها ، نظرات ، پيشنهادات و مسائل و مشکلات مربوط به پذيرش و اسکانان ميهمانان نوروزي ارائه نمودند و پيرامون اجراي کيف فعاليت ها بحث و تبادل نظر شد.


 ديدار با رزمنده و پرستار سخت کوش مرکز آموزشي پژوهشي درماني کوثر 

سرويس خبر:

شادنوش گفت: پرستاري حرفه اي است توام با عشق به خدمت به بندگان خدا و همنوعان و خدمت به جامعه بشريت است.

در شامگاه بيست و هفتم بهمن ماه و به مناسبت ميلاد باسعادت دخت نبي اکرم(ص) و روز پرستار محمدرضا خباز استاندار سمنان، دکتر شادنوش رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان و جمعي از مديران استان و دانشگاه با مرتضي چلويان رزمنده دوران دفاع مقدس و پرستار بخش اورژانس مرکز آموزشي پژوهشي درماني کوثر ديدار کردند.

روابط عمومي دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان؛ استاندار سمنان با اشاره به تاريخ پرافتخارانقلاب اسلامي ايران گفت: تاريخ کشور عزيزمان سرشار از ايثار و فداکاري مجاهدان راستيني است که به مصداق آيه "ومن المومنين رجال صدقواماعاهدواالله عليه فمنهم من قضي نحبه ومنهم من ينتظر..."به پيمان صادقانه خويش وفا کردند و با بذل جان و مال خويش، راه ترقي و تعالي کشور را هموار نمودند و با نورافشاني خود تاريکيها را زدودند.

وي در ادامه افزود: رزمندگان دفاع مقدس با پيروي از شهيدان صدر اسلام، دل و جان خويش را با انوار آيات الهي تابناک نمودند و ازچشمه زلال معرفت نوشيدند و عاشقانه جان برکف نهادند تا اسلام دراين سرزمين همواره بدرخشد و در پرتو شعاع آن در آرامش زندگي کنيم و به خود بباليم.

شادنوش رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان ضمن تبريک روز پرستار به خانواده مرتضي چلويان، گفت: عملکرد يک پزشک متخصص در بهبود بيمار نقش اساسي دارد اما نقش پرستار در ادامه درمان تأثير بسزايي دارد و برخورد پرستار نشانگر کادر پزشکي، بيمارستان و بخش درماني است و هرگونه برخورد پرستاران ذهنيت بد يا خوب را نسبت به بيمارستان و کادر آن ايجاد مي‌کند.

وي با اشاره به اهميت جايگاه مقدس پرستاري، بيان داشت: پرستاري حرفه اي است که توام با عشق به خدمت به بندگان خدا و همنوعان و خدمت به جامعه بشريت است.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان افزود: ما معتقديم که انسانها جانشين خدا و خليفه الله بر روي زمين هستند پس بايد خدمت ما خدمت خدايي باشد.

درراستاي اين تجليل دکترخباز استاندار سمنان و دکتر شادنوش رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان با اهداي لوح تقدير به پدر و مادر مرتضي چلويان رزمنده دفاع مقدس و پرستار سخت کوش مرکز آموزشي پژوهشي درماني کوثر از وي قدرداني نمودند.

شايان ذکر است: فرزند عزيز اين خانواده، حسين چلويان نيز در دوران دفاع مقدس به خيل شهيدان پيوست. مرتضي چلويان 12 ماه در جبهه هاي حق عليه باطل حضور داشته است.


 کسب موفقيتي ديگر در حوزه بهداشت دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان 

سرويس خبر

حوزه بهداشت دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان در بين دانشگاههاي علوم پزشکي سراسر کشور در زمينه اجراي کامل برنامه پزشک خانواده در مناطق روستايي و شهرهاي زير 20000 نفر و برنامه ارائه مراقبت‌هاي اوليه سلامت در مناطق شهري تحت پوشش دانشگاه رتبه برتر را کسب کرد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان؛ در همايش بزرگداشت يازدهمين سال اجراي برنامه پزشک خانواده که در روز دوشنبه مورخ 26/11/94 در محل هتل المپيک تهران با حضور هاشمي وزير بهداشت و درمان و آموزش پزشکي، وزير رفاه –کار و امور اجتماعي ، مديرعامل سازمان بيمه سلامت کشور، معاون بهداشت وزارت بهداشت و معاونين بهداشتي دانشگاه هاي علوم پزشکي و مديران گروه هاي توسعه شبکه ، مديران کل بيمه سلامت استان و جمعي از پزشکان و ماماهاي نمونه پزشک خانواده سراسر کشور برگزار گرديد، از جندقي معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان و حبيب اله صفري مدير گروه توسعه شبکه دانشگاه به عنوان برتر کشوري در زمينه اجراي کامل برنامه پزشک خانواده در مناطق روستايي و شهرهاي زير 20000 نفر و برنامه ارائه مراقبت ها ي اوليه سلامت در مناطق شهري تحت پوشش اين دانشگاه تقدير و تشکر به عمل آمد.

همچنين در اين مراسم از محسن عسگر زاده پزشک خانواده مرکز شهري روستايي کلاته رودبار دامغان و سميه رامه ماماي برنامه پزشک خانواده مرکز شهري روستايي شماره 3 گرمسار و مژگان سراجي کارشناس پزشک خانواده معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان نيز با دريافت لوح تقدير از سياري معاون بهداشتي وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکي قدرداني شد.


 پايان طرح واکسيناسيون رايگان لمپي اسکين در استان سمنان 

سرويس خبر:

انجام واکسيناسيون لمپي اسکين در گاوهاي صنعتي و روستايي استان سمنان پايان پذيرفت.

به گزارش روابط عمومي اداره کل دامپزشکي استان سمنان، مهدي اصغري سرپرست اداره بهداشت و مديريت بيماريهاي دامي با اعلام اين خبر افزود: اين طرح امسال همزمان با ايام الله دهه مبارک فجر به اجرا درآمد و تعداد 41215 رأس دام سنگين به صورت رايگان توسط اکيپهاي دولتي و خصوصي بر عليه بيماري لمپي اسکين(آبله گاوي) واکسينه شدند.

وي در ادامه افزود: امسال 93 درصد پيش بيني واکسيناسيون، تحت پوشش اين طرح قرار گرفتند که مشابه سال گذشته مي‌باشد.

اصغري گفت: بيماري لمپي اسکين يک بيماري نوپديد و اگزوتيک مي باشد که سال گذشته وارد کشور شده و خساراتي را در صنعت دامداري به همراه داشته است.

وي در پايان از دامداران خواستند: چنانچه در گاوها ضايعات پوستي سراسري، بي اشتهايي و لنگش مشاهده نمودند با دامپزشک خود يا اداره دامپزشکي شهرستان مربوطه تماس بگيرند.


 مديرکل تبليغات اسلامي استان سمنان:
 جوانان به دنبال شناخت منطقي براي پديده هاي ديني و اجتماعي هستند 

سرويس خبر:

مديرکل تبليغات اسلامي استان سمنان ضمن بيان اينکه جوانان به دنبال شناخت منطقي براي پديده هاي ديني و اجتماعي هستند، گفت: توجه به تربيت ديني لازمه آشنايي ايشان با سبک زندگي اسلامي است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان سنان، حجت الاسلام علي شکري در نشستي با مداحان، روحانيان و بانوان تاثيرگذار شهرستان شاهرود در محل اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان ضمن تاکيد بر لزوم تربيت ديني در بين نسل جوان و آينده ساز ايران اسلامي، افزود: نوجواني چند ويژگي عمده دارد که در وهله نخست احساساتي بودن قرار دارد چرا که نوجوانان با سرعت تحريک مي‌شوند، شور مي‌گيرند و به همان سرعت نيز آرام مي شوند لذا در تربيت ديني نوجونان مي بايست به اين موضوع عنايت ويژه داشت.

وي تاثيرپذيري از محيط را دومين ويژگي نوجواني دانست و بيان داشت: نوجوان به سرعت از محيط تاثير مي پذيرد و اگر از کانون خانواده مذهبي فاصله بگيرد مي تواند به راحتي جذب محيط‌هايي مانند فضاي مجازي و ... شود که اين موضوع نيز مي بايست مورد عنايت والدين در تربيت ديني قرار گيرد.

رئيس ستاد ساماندهي شئون فرهنگي در مناسبت هاي مذهبي استان سمنان افزود: در ايجاد فضاي مناسب براي تربيت ديني خانواده نخستين گروه و محيط هاي آموزشي دومين لايه تربيتي هستند که مي بايست به خوبي تربيت ديني فرزندان را مد نظر قرار دهند که در اين بين اقشار تاثيرگذار جامعه مانند مداحان، رسانه ها، روحانيت و ... مي‌توانند نقش بسزايي ايفا کنند چرا که در دنياي امروزي هجمه دشمنان اسلام به ويژه پيرامون نسل جوان تاثيرات خود را بر جامعه گذاشته است.

شکري در بيان ويژگي هاي ديگر نوجوانان را رقّت قلب دانست و گفت: جوانان رقيق القلب هستند لذا مانند لوح سفيدي محسوب مي شوند که مي توان با گچ هر چيزي بر روي آن ها نوشت لذا چه بهتر که بر روي اين تخته تعاليم ديني و مفاهيم معنوي مانند قرآن، اهل بيت(ع)، فرهنگ عاشورايي و اسلامي نوشته شود و اگر لايه‌هاي اجتماعي مانند خانواده و دبستان از اين موضوع غافل شوند، دشمنان اسلام ابزار نوشتار بر لوح جوانان ما را به دست مي گيرند.

وي بلوغ را ديگر ويژگي نوجواني دانست و ابراز داشت: نوجوان در دوران بلوغ، شرايط حساسي را طي مي کنند و وظيفه والدين است که در اين برهه زماني خاص به ويژگي هاي بلوغ مانند زودرنجي، تغييرات ظاهري و فکري نوجوانان دقت داشته باشند.

عضو شوراي فرهنگ عمومي استان سمنان افزود: زماني نوجوان از خانواده و تربيت ديني جدا مي شود که در زندگي اجتماعي جدي گرفته نشود و اين عدم جدي گرفتن در نهايت به بي مهري بدل مي شود و نوجوان در اين بين جذب هر شخص، گروه و يا طيفي مي شود که لحظه اي محبت و يا توجه را به اين قشر ارائه دهند لذا بر تاثيرگذاران جامعه مانند مداحان و روحانيان است که با گسترش تعاليم ديني، شناسايي نوجوانان مستعد در حوزه مدح به اين مقوله وارد شوند.

شکري بزرگي کردن و بزرگ فکر کردن را ويژگي نسل جوان دانست و گفت: جوانان در جامعه به دنبال ابراز وجود مي گردند و اگر اين فرصت از آنها گرفته شود قطعا ضربه مي‌خورند.

وي با بيان اينکه نوجوان داراي گستره فکري است و اين نکته مي‌بايست در تربيت ديني مد نظر قرار گيرد، توضيح داد: نوجوانان به چيزهاي نو گرايش خاصي دارند پس مي‌توان در بحث توليد مفاهيم فرهنگي، نوگرايي را نيز مد نظر قرار داد تا بتوانيم نسل جوان را با مفاهيم معنوي همراه سازيم.

مديرکل تبليغات اسلامي استان سمنان افزود: نوجوانان داراي ذهني فعال هستند و به دنبال شناخت منطقي براي پديده‌هاي ديني و اجتماعي مي گردند پس بايد اقشار تاثيرگذار جامعه به اين نکته توجه ويژه داشته باشند.


 مديرکل آموزش و پرورش استان سمنان:
 معلمان پايه اول ابتدايي معماران تعليم و تربيت و مهمترين رکن آموزش و پرورش هستند 

سرويس خبر:

مديرکل آموزش وپرورش استان سمنان گفت: معلمان پايه اول بعنوان معماران تعليم و تربيت مهمترين رکن آموزش و پرورش هستند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل آموزش وپرورش استان سمنان ،محمدرضا جهان درنشست دوره تربيت مدرس مياني اختلالات يادگيري که درخانه سمنان برگزارشد افزود: معلمان پايه اول ابتدايي باتوجه به آموختن خواندن و نوشتن به دانش‌آموزان نقش مهمي در آموزش و پرورش دارند و يکي از ارکان مهم دستگاه تعليم و تربيت هستند.

وي دوره ابتدايي را به واسطه ويژگي هاي منحصر به فرد ذهني و رواني دانش آموزان و رشد و تکوين شخصيت کودک، دوره اي بسيار با اهميت و حساس عنوان کرد و افزود: ارتباط ميان سلول هاي مغز و ظرفيت يادگيري در اين سن شکل مي‌گيرد.

مديرکل آموزش و پرورش استان سمنان تصريح کرد: بر اساس آمارهاي بين‌المللي هرساله 10 تا 15 درصد کودکان در هنگام تولد مبتلا به نقايص جسمي، حسي يا ناتواني هاي رشدي هستند که به شيوه‌هاي مختلف مي توان اين کودکان را تشخيص داد و با اقدام به موقع از تشديد مشکلات و يا بروز اختلالات بعدي جلوگيري نمود .

جهان با اشاره به انواع ناتوانايي ها و اختلالات يادگيري دانش آموزان اظهار کرد : اينگونه دانش آموزان به لحاظ هوشي معمولي هستند و يا حتي از هوش بالايي برخوردارند و هيچ مشکل جسمي هم ندارند تلاش هم مي کنند ولي در يک يا چند درس مشکل ياد گيري دارند و خودشان هم نمي دانند علت چيست که اگر معلمان بويژه معلمين پايه اول رفتار و مهارتهاي لازم در برخورد با اين گونه دانش آموزان را نداشته باشند او را دچار نوميدي و ياس کرده که قطعا عدم موفقيت در تحصيل ترک تحصيل و حتي ناهنجاري‌هاي اجتماعي را در پي خواهد داشت.

وي درپايان شرايط مطلوب آموزش و پرورش ابتدايي استان را مرهون تلاش همه دست اندر کاران ، بويژه معلمين، علي الخصوص معلمين پايه اول ابتدايي دانست و از زحمات آن ها قدر داني کرد .


 پايش و مراقبت از بيماريهاي آبزيان مي‌تواند از بيماري‌ها و خسارات احتمالي جلوگيري کند 

سرويس خبر:

علي جاويدپور رئيس اداره طيور، آبزيان و زنبورعسل اداره کل دامپزشکي استان سمنان با اعلام اين خبر افزود: با هدف تعيين وضعيت بيماري‌هاي VHSوIHN، طرح مراقبت و پايش واحدهاي پرورشي فعال آبزيان سردآبي مراکز پرورش صورت گرفت.

به گزارش روابط عمومي اداره کل دامپزشکي استان سمنان، وي در ادامه اضافه نمود: در اجراي اين طرح ضمن بازديد، تعداد 300 نمونه بافتي اخذ و جهت پايش بيماريهاي آبزيان مورد آزمايش PCR قرار گرفت که در نتايج موردي از بيماري مشاهده نشد.

در پايان جاويدپور از کليه پرورش دهندگان درخواست کرد؛ به مسائل بهداشتي- قرنطينه‌اي دامپزشکي توجه لازم را داشته باشند، قبل از هرگونه آوردن بچه ماهي هماهنگي هاي لازم را با دامپزشکي داشته باشند و نسبت به اخذ مجوز اوليه اقدام نمايند، از مراکز مجاز و تحت نظارت دامپزشکي نسبت به خريد بچه ماهي اقدام نمايند، گزارش تلفات خود را به دامپزشکي ارائه نمايند، در خصوص بيمه نمودن بچه ماهي اقدام نمايند، در زمان بارگيري مجوز حمل ماهي را از دامپزشکي دريافت نمايند.


 مدير امور اراضي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان:
 در جلسه هيات نظارت، فسخ قرارداد چهار طرح به مجريان ابلاغ شد 

سرويس خبر:

مدير امور اراضي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان از تشکيل جلسه هيات نظارت اراضي واگذار شده (موضوع ماده33 قانون حفاظت و بهره برداري از منابع طبيعي) براي رسيدگي به نحوه اجراي طرح مستاجرين اراضي ملي در سازمان جهاد کشاورزي استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، جعفر مرادي حقيقي گفت: در اين جلسه 35 فقره پرونده اراضي ملي واگذار شده براي اجراي طرح ها بررسي و راي لازم براي آن‌ها صادر شد.

وي افزود: با نظر اعضاي هيات براي چهار فقره از طرح ها به مساحت 519493 متر مربع به دليل عدم اجراي طرح يا عدم واريز اجاره ( بدون دليل موجه) راي براي فسخ قرارداد اجاره صادر و به صاحبان طرح ها براي مهلت و زمان قانوي اعتراض و ارائه مدارک مثبته به مراجع قانوني ابلاغ شد.

مرادي بيان کرد :براي23 فقره از پرونده ها نيز به دليل استمرار اجراي طرح و انجام تعهدات ، راي براي تمديد قرارداد اجاره صادر شد .

مدير امور اراضي سازمان جهاد کشاورزي اضافه کرد :با نظر اعضاي هيات براي دو فقره از طرح ها در سطح 7508 متر مربع نيز به علت عدم اجراي طرح از سوي مستاجرين و با عنايت به اتمام مدت قرارداد اجاره و قطعي شدن راي فسخ، راي استرداد عرصه مورد اجاره و براي ساير پرونده ها نيز با توجه به داشتن دلايل موجه براي اجراي طرح و يا واريز اجاره معوقه ،راي اعطاي مهلت صادر شد.


 عكاس سمناني مقام اول كشوري را كسب كرد 

سرويس خبر:

هنرمند و عكاس خبري استان سمنان مقام اول كشوري در بخش عكس چهارمين جشنواره ملي توليدات فرهنگي و هنري مدرسه عشق را كسب كرد.

به گزارش روابط عمومي جهاددانشگاهي استان سمنان، چهارمين جشنواره ملي توليدات فرهنگي- هنري مدرسه عشق در تالار انديشه حوزه هنري در تهران به كار خود پايان داد و در بخش عكس مسعود محقق از استان سمنان توانست مقام اول كشوري را كسب كند.

مراسم اختتاميه چهارمين جشنواره ملي توليدات فرهنگي، هنري "مدرسه عشق" شب گذشته با سخنراني سردار نقدي، رئيس سازمان بسيج مستضعفين و سردار آزادي، دبير جشنواره ومعاون فرهنگي، اجتماعي سازمان بسيج در تالار سوره حوزه هنري در تهران برگزار شد و از برترين‌هاي بخش هاي مختلف تجليل شد.

چهارمين دوره جشنواره ملي توليدات فرهنگي، هنري "مدرسه عشق" در بخش هاي هنرهاي تصويري و نمايشي، هنرهاي تجسمي، نشر، حوزه موسيقي و سرود، پويانمايي و بازي هاي رايانه اي و بخش نوآوري و ابتکارات برگزار شد كه مسعود محقق از استان سمنان در بخش عكس زير مجموعه بخش هنرهاي تجسمي مقام اول كشوري را كسب كرد.

بالغ بر 12 هزار اثر در بخش‌هاي مختلف هنرهاي تصويري و نمايشي، هنرهاي تجسمي، نشر، حوزه موسيقي و سرود، پويانمايي و بازي هاي رايانه اي و بخش نوآوري و ابتکارات شامل بخش‌هايي چون طراحي سن، کارتن و کاريکاتور، نقاشي، خوشنويسي ثلث،خوشنويسي شکسته، خوشنويسي نستعليق، عکس، نشريه، وب‌سايت، نماهنگ و نواهاي انقلابي، تواشيح، سرود، انيميشن، فيلم داستاني، مستند، فيلم‌نامه، تئاتر، تئاتر خياباني به دبيرخانه جشنواره ارسال شده بود.

در اين مراسم هنرمنداني چون جمال شورجه، محمد گلريز، رجبي دواني، حامد جعفري و امانلو به عنوان دبير هيات داوران بخش هاي مختلف جشنواره، جوايز برگزيدگان بخش‌هاي مختلف جشنواره را اهدا كردند.


 روي خط پيام - 33332379 

همه کارمندان بايد از افزايش حقوق يکسان برخوردار شوند

آقاي دکتر نوبخت معاونت محترم رئيس جمهوري فرموده است که 35 درصد به حقوق کارمندان وزارت کشور به خاطر انتخابات اضافه خواهد شد! خواستم بگويم مگر همه کارمندان دولت نبايد از افزايش حقوق يکسان برخوردار شوند و مگر کارکنان وزارت کشور براي برگزاري انتخابات اضافه کار دريافت نمي‌کنند؟ چرا کاري که جزء وظايف آنها محسوب مي‌شود پاداش دارد ولي ديگر کارکنان دولت فقط 12 درصد اضافه حقوق داشته باشند؟

کارمند يکي از دستگاه‌هاي دولتي سمنانتصويب جرم سياسي

نمايندگان محترم مجلس شوراي اسلامي جرم سياسي افرادي که به مقامات رسمي کشور تندي و يا توهين کنند را به تصويب رسانده اند که بسيار به موقع و به جا بوده و خواهد بود. چه خوب بود در کنار اين مصوبه، اصول مربوط به حقوق شهروندي قانون اساسي را که مدتهاست بر زمين مانده و اجرا نشده زمينه اجرايي آن را نيز فراهم مي‌کردند. در آن صورت نورعلي نور مي شد و دعاي خير مردم هميشه پشت سرشان بود.

هم‌ولايتيگراني بعضي اقلام غير قابل باور شده است

بعد از گراني تخم مرغ که به يکباره به کيلويي 5 الي 6 هزار تومان رسيد حالا نوبت پياز است که هر کيلوي آن برابر با 5 هزار تومان شده است و کسي هم توجهي به اين گراني‌هاي نامتعادل ندارد. از مسئولين محترم مربوطه تقاضا داريم فقط کمي به فکر مردم بي‌گناه باشند که در اين گراني هاي اخير شوکه شده‌اند.

يک شهروند