تاریخ 1394/12/01 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4146 برو جستجو جستجوی پیشرفته   مصطفي کواکبيان در گردهمايي بزرگ اصلاح‌طلبان:
 اسفند، ماه خانه‌تکاني است؛ مجلس را خانه تکاني کنيم 

همايش بزرگ اصلاح‌طلبان عصر روز پنج شنبه در سالن حجاب تهران با حضور کانديداهاي ائتلاف اصلاح طلبان برگزار شد. دکتر مصطفي کواکبيان دبيرکل حزب مردم‌سالاري و نامزد اصلاح‌طلب دهمين دوره دهم مجلس شوراي اسلامي گفت: در مناظره‌ام با حسين شريعتمداري گفتم که ما براي اين انقلاب زخم‌هايي خورده‌ايم. براي آن دلسوزي مي‌کنيم و چون انقلاب را دوست داريم به فکر اصلاح نابساماني‌هاي آن هستيم.

به گزارش پايگاه خبري فريادگر، دکتر مصطفي کواکبيان پنج‌شنبه 29 بهمن با حضور در نخستين گردهمايي جامع ائتلاف اصلاح‌طلبان و حاميان دولت سخنراني خود را اينگونه آغاز کرد که: اسفند ماه، ماه خانه‌تکاني است و ما هم مي‌خواهيم مجلس را خانه‌تکاني کنيم.

وي در ادامه گفت: من در همين جا خبر ائتلاف و انصراف به نفع دکتر لاريجاني را که برخي گفته‌اند، تکذيب مي‌کنم؛ هيچ ائتلافي بين ما و دکتر لاريجاني صورت نگرفته است.

اين کانديداي مجلس دهم با اشاره به اهميت نقش زنان در امور جامعه گفت: ما مي‌‌دانيم که اگر اين رد صلاحيت‌ها نبود زن‌ها بيش‌از يک سوم مجلس را در اختيار مي‌گرفتند. اين گونه نباشد که افغانستان کانديداي رياست‌جمهوري زن داشته باشد و ما نداشته باشيم. وي همچنين بيان کرد: من اعتقاد دارم که بايد زمام امور را به جوانان سپرد.

در زمان جنگ وزير نفت 28 سال سن داشت، نخست‌وزير دوران جنگ تحميلي 32 سال سن داشت حرف‌هاي من درد دل همه کساني است که رد صلاحيت شده‌اند. همه کساني که به آن‌ها بي‌مهري شده است. همه کساني که در زمان محمود احمدي‌نژاد زجر کشيدند.

وي در پايان با خواندن شعر «سراپا اگر زرد و پژمرده‌ايم» از قيصر امين‌پور گفت: من در مناظره خود با حسين شريعتمداري گفتم که ما حاضريم تحدي کنيم که کداميک از ما براي اين انقلاب مجروح شده و زخم‌‌هايي خورده‌ايم. لذا براي آن دلسوزي مي‌کنيم و چون انقلاب را دوست داريم به فکر اصلاح نابساماني‌هاي آن هستيم.

مجلسي مي‌خواهيم که خانه ملت باشد

دکتر محمدرضا عارف نامزد انتخابات مجلس شوراي اسلامي‌تهران نيز در اولين گردهمايي اصلاح طلبان گفت: مجلسي مي‌خواهيم که در آن‌همه صداها شنيده شود، مجلسي که عمل‌گرا باشد، مجلسي که خانه مردم باشد، مجلسي که نماد مردم‌سالاري ديني باشد، مجلسي که بالاترين نهاد انقلاب باشد.

دکتر محمدرضا عارف نامزد دهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي‌که به‌عنوان سرليست گروه ائتلافي اصلاح‌طلب‌ها و حاميان دولت معرفي‌شده است، گفت: در بيستم خرداد 1392، پنج روز قبل از انتخابات رياست جمهوري در همين سالن جشن پيروزي انتخابات رياست جمهوري را گرفتيم. امروز هشت روز قبل از انتخابات مجلس شوراي اسلامي‌نيز پيروزي در اين انتخابات را جشن مي‌گيريم. خوشحالم که در روز اول انتخابات در بين جمعي از نخبگان،بانوان، جوانان يعني سرمايه‌هاي اجتماعي حضور دارم.

وي در ادامه با تشکر از بانيان برگزاري جلسه به ويژه کارگروه زنان ائتلاف گفت: امروز سالروز شهادت تبريزيان غيور در 29 بهمن 1356 است که در چهلمين روز شهادت مردم قم قيام کرده بودند. ياد و خاطر اين شهداي عزيز و تمام شهدايي که براي اين انقلاب و نظام خون خود را داده‌اند و باعث غرور و عزت ملي شده‌اند گرامي‌مي‌داريم. ما وظيفه خود را ادامه دادن راه شهدا و پاسداري از خون آن‌ها مي‌دانيم. ما سي نفر ليست ائتلافي براي نشان دادن ميثاق با امام و شهدا روز پنجشنبه در بهشت‌زهرا حضور يافتيم. وي افزود: ما از اين ائتلاف انجام‌شده خوشحاليم و اميدواريم با حضور پرشور شما مردم عزيز کاري بکنيم کارستان.

اين کانديداي مجلس شوراي اسلامي‌با بيان اولويت داشتن زنان و جوانان در راهبردهاي گروه ائتلاف گفت: زنان جامعه ما امروز منبعي داراي تخصص محسوب مي‌شوند. بيش از نيمي‌از ظرفيت دانشگاه‌هاي ما را زنان تشکيل مي‌دهند. امروزه آنچه مشخص است برنامه‌هاي پيشرفت و توسعه به سمت نرم‌افزاري شدن مي‌رود و زنان نشان دادند که در بخش‌هاي نرم‌افزاري، دستي بالاتر و برتر از مردان دارند.

وي با اشاره به توجه به بالا بردن نرخ مشارکت زنان گفت: مجلس شوراي اسلامي‌مي‌تواند با تصويب قانون مسير را براي بالا بردن نرخ مشارکت از 12 درصد هموارتر کند. انشاء‌الله اگر در مجلس حضورداشته باشيم بعد از پرداختن به مهمترين نيازهاي مردم اولويت را به امور زنان خواهيم داد. وي در ادامه با اشاره به راهبردهايي از قبيل رفع تبعيض بين زن و مرد، کنار گذاشتن سهميه در پذيرش زنان در دانشگاه، بيمه زنان خانه دار و تأمين امنيت زنان در همه محيط‌ها تاکيد کرد: براي بالا بردن کرامت و منزلت زنان در جامعه الگوي حضرت زهرا(ع) و زينب کبري (ع) را براي زنان در نظر گرفته‌ايم. عارف تشريح کرد: ما اصلاح‌طلب‌ها به همراه گروه حاميان دولت برنامه جامعي را متشکل از 126 بند تهيه‌ کرده‌ايم.

در ائتلاف صورت گرفته بين اصلاح‌طلب‌ها و حاميان دولت ما از يک‌طرف منافع ملي را ديديم و از طرف ديگر هويت اصلاح‌طلبي براي ما يک اصل بود. ما براي اينکه بتوانيم برنامه 126 بندي‌مان را به نتيجه برسانيم بايد با پشتوانه مردم در شرايطي که گام اول را با موفقيت برداشتيم، گام دوم اصلاحات را برداريم.

رئيس بنياد اميد ايرانيان ادامه داد: ما براي به دست آوردن موفقيت، مجلسي مي‌خواهيم که در رأس امور باشد، مجلسي که درشان ملت بزرگوار ايران باشد، مجلسي که عضويت در آن براي هر عضو دردمند انقلاب افتخار باشد. مجلسي که متخصصان در آن نقش پررنگ داشته باشند، مجلسي که شريک دولت باشد، مجلسي که مطالبات مردم را در دستور کارش قرار بدهد، مجلسي که در آن‌همه صداها شنيده شود، مجلسي که عمل‌گرا باشد، مجلسي که خانه مردم باشد، مجلسي که نماد مردم‌سالاري ديني باشد، مجلسي که بالاترين نهاد انقلاب باشد.

وي بيان کرد: مي‌دانم با مقارن شدن انتخابات مجلس و خبرگان ممکن است شما در نوشتن 30 اسم براي مجلس و 16 نام براي خبرگان خسته شويد، اما اين خستگي بهتر از آن است که چهار سال مجلسي داشته باشيم که وزيري مانند دکتر فرجي دانا را استيضاح کند. ما مجلسي مي‌خواهيم که مطالبات مردم را پيگيري کند. داراي برنامه‌هاي بلندمدت باشد. معيشت مردم، اشتغال، ازدواج، مشکلات اجتماعي جوانان را دنبال کند.

وي در پايان گفت: با ياري خداوند و اتکا به رأي مردم در ادامه شاهد برجام‌هاي مختلف داخلي درزمينه‌هاي اقتصادي، فرهنگي، سياسي، اجتماعي باشيم.

حضوري حداکثري در انتخابات گامي ‌به سوي آرمان‌هاي انقلاب

علي مطهري ديگر نامزد انتخابات دوره دهم مجلس شوراي اسلامي هم ‌در گردهمايي اصلاح‌طلبان در سالن ورزشي حجاب گفت: با حضور حداکثري مردم در پاي صندوق‌هاي راي بار ديگر گامي ‌به سوي آرمان‌هاي انقلاب برمي‌داريم.در هنگام ورود علي مطهري حضار با شعار«زنداني سياسي آزاد بايد گردد» از وي استقبال کردند. وي در ابتدا با ابراز خرسندي از حضور در اين گردهمايي گفت: اگر بخواهيم خواسته‌هاي مردم و عزيزاني که در جمع حضور دارند حاصل شود از جمله آزادي زندانيان سياسي، بايد در انتخابات وارد شويم و مشارکت داشته باشيم. همه ما خواهان اجراي قانون در کشور هستيم و معتقديم که راه اصلاح امور از صندوق‌هاي راي شروع مي‌شود و انشاءالله با مشارکت مردم مجلس قوي‌تري را تشکيل خواهيم داد.

مطهري افزود: مجلس آينده مجلسي خواهد بود که به فصل سوم قانون اساسي که در رابطه با ملت است توجه بيشتري خواهد داشت، در کنار مسائل اقتصادي به سياست داخلي توجه مي‌کند و همه اين مشکلات را براساس قانون اساسي حل و فصل مي‌کند. وي در پايان گفت: در سالهاي اخير ما با مشکلاتي روبرو شده‌ايم که با حضور حداکثري مردم در پاي صندوق‌هاي راي بار ديگر گامي به سوي آرمان‌هاي انقلاب بر‌مي‌داريم.

قانون‌گرايي و حفظ کرامت انسان ‌دو وجه عمده اصلاحات

علي شکوري راد دبيرکل حزب اتحاد ملت ايران در گردهمايي بزرگ اصلاح‌طلبان گفت: اصلاحات دو وجه عمده دارد؛ قانون‌گرايي و حفظ کرامت انسان‌ها. ما شهرونداني که تحقير شده‌ايم به اينجا آمده‌ايم که بارأي خود سرنوشت خود را رقم بزنيم، تغيير و اصلاحات به وجود بياوريم و آينده روشن را پيش روي فرزندانمان قرار بدهيم. به گزارش پايگاه خبري فريادگر، دکتر علي شکوري راد دبيرکل حزب اتحاد ملت ايران سخنان خود را با اشاره به حماسه‌آفريني ديگري در انتخابات مجلس دهم آغاز کرد و گفت: ما شاهد صحنه‌هاي گرمي‌از حضور مردان، زنان و جوانان و چهره‌هاي مختلف بوديم، اما اين حضور رنگ و بوي ديگري دارد. مردم تمام سختي‌هايي را که پيش رو بود پيمودند و امروز در انتظارند تا بار ديگر طعم پيروزي را بچشند. وي ادامه داد: آيندگان که تاريخ امروز را خواهند نوشت فصلي را به کسي اختصاص مي‌دهند که نام او و تصوير او را نمي‌توان آورد. او اصلاحاتي را پايه گذاشت تا نظامي‌برآمده از اصيل‌ترين انقلاب، خود دچار انقلابي ديگر نشود. اين فعال سياسي گفت: اصلاحات دو وجه عمده دارد؛ قانون‌گرايي و حفظ کرامت انسان‌ها. ما شهرونداني که تحقيرشده‌ايم به اينجا آمده‌ايم که بارأي خود سرنوشت خود را رقم بزنيم، تغيير و اصلاحات به وجود بياوريم و آينده روشن را پيش روي فرزندانمان قرار بدهيم. ما با عقلانيت در اينجا جمع شده‌ايم و بر همه تفکرها اعتقاد داريم و مي‌گوييم هر فکر بايد بر‌اساس رأي مردم باشد.

وي در ادامه افزود: ما در اينجا گردآمده‌ايم تا نامزدهايي را به مردم معرفي کنيم که خواستار و پاسدار حقوق ملت و قانون اساسي باشند. ما معتقديم آنچه مردم بخواهند بايد اجرا شود و چه بخواهيم و چه نخواهيم مردم ولي‌نعمت اين نظام هستند. هيچ‌کس نمي‌تواند جز خواست مردم هيچ‌چيز ديگري را به آن‌ها تحميل کند. وي در پايان با تشکر از حضور پرشور مردم در گردهمايي اصلاح‌طلب‌ها گفت: شما با حضورتان در اينجا نشان داديد که آگاهي زير پوست اين ملت موج مي‌زند. اگر روز اول تبليغات انتخابات اين جمعيت پرشور در اينجا جمع شده‌اند در روز انتخابات حتماً شاهد حضور حداکثري مردم در پاي صندوق رأي هستيم.


 در بيانيه ستاد انتخاباتي حزب مردم‌سالاري با اشاره به جلوگيري از سخنراني دبيرکل اين حزب در مسجد جامع ابوذر تاکيد شد:
 وزارت کشور امنيت اجتماعات داوطلبان انتخابات را تامين کند 
  آيا مساجد فقط بايد در اختيار عده خاصي باشد؟

سخنراني دکتر مصطفي کواکبيان نامزد اصلاح‌طلبان در دهمين دوره انتخابات شوراي مجلس اسلامي ‌تهران با حمله نيروهاي خودسر مواجه و با گاز اشک‌آور از ميهمانان خانه خدا استقبال شد.

به گزارش پايگاه خبري فريادگر، در شامگاه پنج‌شنبه 29 بهمن‌ماه بنا بر برنامه اعلام‌شده، دکتر مصطفي کواکبيان نامزد دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي‌تهران مدعو مسجد جامع بلوار ابوذر بود.

قرار بر اين بود بعد از اقامه نماز مغرب و عشا وي درباره برنامه‌هاي خود و اصلاح‌طلبان براي مجلس آينده سخنراني کند. در بدو ورود وي به مسجد که مقارن با بانگ الله‌اکبر اذان بود، برخي از نيروهاي خودسر به وي هتاکي کردند و از او خواستند که محل را ترک کند. بعد از اقامه نماز و در ابتداي شروع سخنراني، حجت‌الاسلام طلائيه امام جماعت مسجد مذکور براي دعوت از دکتر کواکبيان به‌ منظور ايراد سخنراني خود با اشاره به خرسندي‌ خود براي ديدن چهره‌هاي جديد در مسجد گفت: اين مسجد ميزبان افراد زيادي از جناح‌هاي مختلف مانند آقايان مصباحي مقدم، حائري شيرازي و... بوده است.

روال کار مسجد بدين شکل است که ما به نيابت مردم از کانديداها دعوت مي‌کنيم و از آن‌ها پرسيده مي‌شود که برنامه شما براي مجلس آينده چيست؟ وي در ادامه افزود: اگر کانديدا از نمايندگان دوره‌هاي قبلي بوده است مي‌گويد چه اقداماتي را در مجلس انجام داده است؟

شما که از مردم تقاضاي رأي داريد بايد به نفع مردم گام برداريد. در همين حين افرادي در ميان جمعيت به پا خاستند و خطاب به امام جماعت و ديگر مدعوين با دادن شعارهايي جو مسجد را متشنج کرده و به‌سوي امام جماعت حمله‌ور شدند و تريبون او را از او گرفتند.

باوجود تمام شلوغي و بي‌نظمي‌ و بي‌حرمتي‌هايي که اين افراد به وجود آورده بودند، امام جماعت مسجد مدام به آن‌ها تذکر مي‌داد که حرمت مسجد را نگه‌داريد. آنها دوربين و موبايل عکاس حاضر در مسجد را نيز گرفته و عکسهاي او را ضبط کردند.

در ادامه اين درگيري‌ نيروهاي خودسر براي به هم زدن مراسم، گاز اشک‌آور درون مسجد رها کردند که موجب آزار و اذيت نماز گزاران و حضار در مسجد شد و سرانجام مصطفي کواکبيان بدون انجام سخنراني مجبور به ترک مسجد شد.

در پي ممانعت از سخنراني دکتر مصطفي کواکبيان دبير کل حزب مردم‌سالاري و داوطلب انتخاباتي دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي‌از حوزه انتخابيه تهران، ري، اسلامشهر، شميرانات و پرديس و بومهن، اطلاعيه‌اي از سوي ستاد انتخاباتي حزب مردم‌سالاري منتشر شد. به گزارش پايگاه خبري فريادگر، متن اين اطلاعيه بدين شرح است :

شامگاه پنج‌شنبه 29 بهمن‌ماه بنا بر برنامه اعلام‌شده، دکتر مصطفي کواکبيان دبيرکل حزب مردم‌سالاري و نامزد دهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي‌از حوزه انتخابيه تهران، ري، اسلامشهر، شميرانات، پرديس و بومهن مدعو مسجد جامع بلوار ابوذر بود و قرار بود بعد از اقامه نماز مغرب و عشا وي درباره برنامه‌هاي خود و اصلاح‌طلبان براي مجلس آينده سخنراني کند. اما در بدو ورود وي به مسجد که مقارن با بانگ الله‌اکبر اذان بود، برخي از نيروهاي خودسر به وي هتاکي کردند و از او خواستند که محل را ترک کند.

بعد از اقامه نماز و در ابتداي شروع سخنراني، حجت‌الاسلام طلائيه امام جماعت مسجد مذکور از دکتر کواکبيان به ‌منظور ايراد سخنراني خود دعوت کرد اما در همين حين افرادي در ميان جمعيت به پا خاستند و خطاب به امام جماعت و ديگر مدعوين با دادن شعارهايي جو مسجد را متشنج کرده و به سوي امام جماعت حمله‌ور شدند و عليرغم تذکر امام جماعت مبني بر اينکه حرمت مسجد را نگه داريد، تريبون او را از او گرفته و دوربين و موبايل عکاس حاضر در مسجد را نيز گرفته و عکس‌هاي او را ضبط کردند. در ادامه اين درگيري‌، نيروهاي خودسر براي به هم زدن مراسم، گاز اشک‌آور درون مسجد رها کردند که موجب آزار و اذيت نماز گزاران و حضار در مسجد شد و سرانجام مصطفي کواکبيان بدون انجام سخنراني مجبور به ترک مسجد شد.

اينک در اين ميان چند سوال مطرح است :

1-‌ مگر تامين امنيت اجتماعات مربوط به داوطلبان تاييد شده انتخابات نبايد از سوي نيروهاي انتظامي، امنيتي و وزارت کشور بويژه در مراکز مذهبي همانند مساجد و حسينيه‌ها تامين و تضمين گردد؟

2-‌ آيا مراکز مذهبي همچون مساجد و حسينيه‌ها صرفا بايد در اختيار عده‌اي مخصوص و از جناح خاصي باشد؟ چون در همان مسجد جامع بلوار ابوذر، افراد زيادي حتي قبل از شروع تبليغات انتخاباتي سخنراني کرده بودند.

3-‌ آيا علي‌رغم هماهنگي‌هاي قبلي با امام جماعت و تبليغ گسترده در اطراف مسجد، باز هم داوطلبان انتخاباتي نبايد بتوانند برنامه‌هاي خودشان را براي خدمت به مردم به اطلاع نمازگزاران مسجد برسانند؟

در پايان اميدواريم تمامي ‌مسوولان ذيربط در زمان باقيمانده تا پايان تبليغات انتخاباتي بتوانند از وقوع چنين حوادثي جلوگيري کرده و مسببان تشنج‌آفريني بخصوص عوامل خودسري را که با گاز اشک‌آور از ميهمانان دعوت شده پذيرايي مي‌کنند شناسايي کرده و چنين موضوعاتي را پيگيري کنند.


 تاکيد امامان جمعه استان بر ضرورت حضور پرشور مردم در انتخابات هفتم اسفند 
 امام جمعه موقت سمنان: انتخابات حداکثري بهترين فرصت براي نمايش عظمت ايران اسلامي در برابر دنياست

امام جمعه موقت سمنان با اشاره به دو انتخابات هفتم اسفند و اهميت حضور مردم گفت: انتخابات با حضور گسترده، بهترين فرصت براي نمايش عظمت و شکوه نظام اسلامي ايران در دنياست.

به گزارش ايرنا ، حجت الاسلام سيدجلال احمدپناهي در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته سمنان افزود: اين شکوه و عظمت برخاسته از اسلام، قرآن، پيامبر اکرم(ص) و شهداست و بايد بار ديگر در دنيا به نمايش درآيد تا نمونه بودن ايران اسلامي بازگو شود. وي حضور در انتخابات را تکليفي براي ارتقا اهداف واقعي در کشور دانست و با اشاره به نزديک شدن ايام فاطميه اول، اظهار داشت : اين برهه زماني بايد بهانه اي براي رعايت اخلاق در تمام ارکان انتخاباتي باشد.

احمد پناهي با بيان اين که مردم ايران پس از حضور شکوهمند در راهپيمايي روز 22 بهمن آماده حضور گسترده در انتخابات هفتم اسفند هستند، تصريح کرد: شرکت در انتخابات تکليف شرعي، عقلي، قانوني، عرفي، انقلابي و ملي است.وي با اشاره به آيه 62 سوره مبارکه نور، انتخابات را 'امرٍ جامع' بيان شده در اين آيه عنوان و خاطرنشان کرد: انتخابات امري ضروري و سرنوشت ساز و اجتماعي است که راي يک فرد هم در آن اهميت دارد.

امام جمعه موقت سمنان با اشاره به اهميت انتخابات مجلس خبرگان رهبري تصريح کرد: مردم دراين انتخاب بايد فردي شايسته را انتخاب کنند زيرا مجلس خبرگان با مساله رهبري سر و کار و حساسيت خاصي دارد و دشمن به همين دليل از اين ناحيه احساس خطر کرده است چرا که دشمنان هر ضربه اي که خورده اند، از رهبري بوده است.

وي يادآور شد: در استان سمنان مردم در انتخابات مجلس خبرگان رهبري فردي را انتخاب کنند که احتمال لغزش و افتادن در دامان نفوذ را نداشته باشد و با توجه به مجلس هاي گذشته دست به اين انتخاب بزنند.

وي تاکيد کرد: بايد نمايندگاني انتخاب کرد که خيال مان از نظر ولايتمداري آن فرد راحت باشد، زيرا اگر فردي خوب کار کند اما از نظر فکري لغزش و گرايش به فتنه داشته باشد، مفيد نيست.

وي با تاکيد بر اينکه براي جلوگيري از فتنه نفوذ بايد دشمن را درست شناخت و برخورد کرد، ادامه داد: نفوذ دشمن به معناي رخنه و حضور نامحسوس و خاموش دشمن در پيکره انقلاب با هدف استحاله و براندازي نظام و وارد کردن ويروس بدون درد به جامعه است.

وي به موضوع کودتا و براندازي دولت مصدق و بازگردادن شاه به ايران اشاره کرد و افزود : ملت ايران با نگاه به همين رويدادها به آمريکا بي اعتماد است زيرا ملت مي داند، دشمن لحظه اي از براندازي نظام اسلامي ايران غافل نيست.

وي يادآور شد : در هزاره سوم و در حال حاضر، نفوذ دشمنان نظام ايران نيز از نوع مختصات دوران حاضر و از طريق تغيير رفتارها، گفتمان ها، ارزش و نگرش هاست.


 امام جمعه موقت شاهرود:
 انتخابات سرنوشت مردم را تعيين مي کند 

شاهرود- ايرنا- امام جمعه موقت شاهرود گفت: انتخابات مجلس شوراي اسلامي و خبرگان رهبري تعيين سرنوشت مردم است، و مردم با حضور گسترده خود به دوستان و دشمنان انقلاب اسلامي اعلام مي کنند که همچنان بر اطاعت از رهبري و تداوم نظام اسلامي مي انديشند.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام والمسلمين عباس اميني در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه شاهرود افزود: مردم ايران نقش موثر خود را در شکل گيري، ثبات و تداوم انقلاب اسلامي به اثبات رسانده اند.

وي ادامه داد: اين بار نيز مردم ايران با حضور حد اکثري ، فهم سياسي خود را براي چندمين بار نشان مي دهند.خطيب موقت جمعه شاهرود برخي از وظايف مجلس خبرگان را تشريح کرد و گفت: ولي فقيه که رکن اساسي نظام است، توسط اعضاي اين مجلس بسيار مهم تعيين مي شود.وي افزود: اگر ولي فقيه از نظام اسلامي ايران برداشته شود، ساير ارکان نظام مانند مجلس شوراي اسلامي و قوه قضاييه مشروعيت خود را از دست مي دهند.حجت الاسلام اميني گفت: خبرگان علاوه بر وظايف مشخص شده در قانون، نقش هدايتي و معنوي براي مردم و دولت داشته و فقط در وظايف قانوني محصور نمي شوند.

وي با اشاره به تحرکات بنگاههاي تبليغي دشمنان در جهت دهي به انتخاب مردم ، افزود: حساسيت خبرگان رهبري به قدري زياد است که دشمنان تلاش مي کنند براي مردم تعيين تکليف کنند.

اميني به بيان امام خميني (ره) در مورد مجلس شوراي اسلامي که مجلس در راس امور است، اشاره کرد و گفت: ريل گذاري امور کشور در مجلس شوراي اسلامي انجام مي شود.وي از نامزدهاي انتخابات مجلس شوراي اسلامي خواست در بيانات تبليغي خود مردم را به سمتي سوق ندهند که عطش نياز ها را تحريک کند.امام جمعه موقت شاهرود در مورد انتخاب اصلح نيز گفت: بايد به شرايطي که رهبر معظم انقلاب مشخص کرده اند دقت شود وبه کساني راي داده شود که متدين، ملتزم عملي و قلبي به دين و ولايت فقيه بوده و برابر دشمنان شجاع باشند.اميني گفت: نامزدها در تبليغات از تخريب ونفي ديگران بايد پرهيز کرده و به بيان ويژگي ها و برنامه هاي خود اکتفا کرده و از دادن وعده هاي ناممکن خودداري کنند.وي با بيان اينکه، دشمن در صدد نفوذ به مجلس خبرگان و شوراي اسلامي است ، افزود: بايد اين مساله هميشه تذکر داده شود .

خطيب موقت جمعه شاهرود در مورد فعاليت عربستان، ترکيه و اسراييل بر عليه محور مقاومت ، گفت: اين سه کشور با تشکيل مثلث شوم مي خواهند همانطور که اسلام هراسي را در منطقه و دنيا ترويج دادند، ابران هراسي را نيز ترويج دهند.اميني با ذکر اينکه، آنها مي خواهند اسراييل و جنايات آن را از اذهان مسلمانان بزدايند،ادامه داد: وظيقه علماي اسلام است که با هوشياري و دقت اين توطئه را خنثي کنند.


 امام جمعه دامغان:
 حضور گسترده مردم درانتخابات، اقتدار ايران اسلامي رابه نمايش مي گذارد 

سمنان - ايرنا - امام جمعه دامغان گفت : حضور و مشارکت گسترده ملت در انتخابات هفتم اسفند اقتدار ايران اسلامي را به نمايش مي گذارد.

به گزارش ايرنا ، حجت الاسلام سيد محمد حسينيان در آيين عبادي سياسي نماز جمعه اين شهر با بيان اين که مشارکت حماسي نيز باعث عزت ملي ايران مي شود ، افزود : انتخابات حلقه وصل مردم با نظام است.

وي اظهار داشت : انتخابات يک مقطع درخشان براي ملت ايران است و اين فرصت خوب را بايد با حضور و مشارکت خود قدر بدانيم و براي تقويت نظام در انتخابات شرکت کنيم.امام جمعه دامغان از انتخابات به عنوان يک فرصت ياد کرد و افزود : انتخابات در نظام مقدس جمهوري اسلامي يک فرصت مهم و اثرگذار است و مردم براي تعيين سرنوشت خوشان در پاي صندوق هاي اخذ راي شرکت مي کنند.وي خاطرنشان کرد : کشور ما در روز هفتم اسفند شاهد يک جهش بزرگي با برگزاري انتخابات خواهد بود و اين جهش در سايه وحدت و اتحاد ملت و با حضور و مشارکت باشکوه شکل مي گيرد و متجلي خواهد شد.

حسينيان از نامزدهاي پنجمين دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبري و دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي خواست در تبليغاتشان وفاي به عهد با ملت را در سرلوحه برنامه ها و کارهاي خود قرار دهند.وي ادامه داد : با حضور و مشارکت فعال مردم در پاي صندوق هاي اخذ راي دشمنان زمين گير و توطئه هاي آنان نقش برآب مي شود.استان سمنان در مجلس شوراي اسلامي چهار و در مجلس خبرگان رهبري يک نماينده دارد.