تاریخ 1394/11/27 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4143 برو جستجو جستجوی پیشرفته   معاون فني سازمان مرکزي تعاون روستايي کشور در سفر به سمنان:
 سه ميليون هکتار از اراضي کشاورزي کشور در اختيار تعاوني هاي توليد و غيره است 

سرويس خبر

معاون فني سازمان مرکزي تعاون روستايي کشور در سفر به استان سمنان و در جلسه دوره آموزشي پيمانکاران بذري استان گفت: سه ميليون هکتار از اراضي کشاورزي کشور در اختيار شرکت هاي تعاوني توليد و شرکت هاي سهامي زراعي است.

به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، غلامحسين طباطبايي گفت: با توجه به اين ظرفيت تا کنون توانسته ايم حدود 30 درصد از بذور مورد نياز کشت غلات را در سايت هاي طرف قرارداد في مابين تامين کنيم و در برنامه ششم به دنبال رسيدن اين ظرفيت به50 درصد هستيم.

وي با اشاره به لزوم سرمايه گذاري در بخش کشاورزي بر اساس ظرفيت، بر تکميل زنجيره هاي توليد در حوزه‌هاي مختلف توليدي که مورد توجه بخش نيز است تاکيد کرد.

طباطبائي با اشاره به رعايت استاندارد سازي بذر، سم،کود و ماشين آلات کشاورزي گفت: رعايت استانداردهاي لازم در اين حوزه از سوي موسسه بذر نهال،سازمان حفظ نباتات،موسسه تحقيقاتي خاک و آب و.... باجديت پيگيري مي شود.

معان فني سازمان مرکزي تعاون روستايي کشور بيان کرد: تاکنون 130مرکز فراوري بذر در حوزه‌هاي مرتبط با اين سازمان ايجاد شده است که نيمي از مراکز داراي سهميه تعريف شده هستند و توانسه ايم براي آن ها حدود 147 هزار تن سهميه بذور گندم و جو دريافت کنيم.


 مديرکل بهزيستي در ميهماني فرشته‌ها:
 اشتغال و مبلمان شهري مهمترين دغدغه‌ي معلولين ضايعه نخاعي است 

سرويس خبر

مديرکل بهزيستي اشتغال و مبلمان شهري را مهمترين دغدغه معلولين ضايعه نخاعي عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل بهزيستي؛ عليرضا ايزدپور در همايش ميهماني فرشته‌ها، ضمن تبريک ميلاد زينب کبري، آن بانوي بزرگوار را شيرزن کربلا و پرستار آلام و رنج هاي اسرا و بازماندگان حادثه عظيم عاشورا دانست و افزود: مقام انسان بسيار والاتر از فرشتگان و مسجود ملائک است و نگهداري و تيمارداري از فرزند و همسر معلول ضايعه نخاعي، کار بسيار دشواري است و اجر اخروي و ثواب الهي را در پي دارد.وي با بيان ارائه خدمات بيشتر در راستاي رفاه حال معلولين به عنوان هدف اصلي سازمان بهزيستي، خاطرنشان کرد: عدم مناسب سازي اماکن و معابر، سبب وابستگي بيشتر معلولين به خانواده‌ها مي شود و بهزيستي به عنوان سازماني مطالبه گر، خواستار توجه و اهتمام بيش از پيش مسئولين به مبلمان شهري و رفع موانع اشتغال آنان شد.

شايان ذکر است؛ در اين همايش که دکتر اله وردي معاون دفتر توانمندسازي بهزيستي کشور و دبير شوراي عالي کميسيون پزشکي کشور، فرماندار، رييس شوراي شهر، و 40 نفر از معلولين به همراه همسرشان، حضور داشتند، به هر يک از معلولين کارت هديه و حواله تحويل ويلچر اهدا شد.


 همايش تخصصي صنعت مرغداري استان سمنان برگزار مي‌شود 

سمنان-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رئيس سازمان جهاد كشاورزي استان سمنان از برگزاري همايش تخصصي صنعت مرغ استان سمنان خبر داد و گفت: اين همايش دو روزه با محوريت بسيج مهندسين و با همکاري دامپزشکي، اتحاديه مرغداران استان و ديگر دستگاه‌هاي مرتبط برگزار مي‌شود.

سيد حسن ميرعماد در نشست خبري با خبرنگاران سمنان، اظهار کرد: اين همايش باهدف بررسي فرصت‌ها و چالش‌هاي پيش‌روي صنعت مرغداري که دومين صنعت اشتغال‌زا در کشور است، در سمنان برگزار مي‌شود.

وي با بيان اينکه اين همايش 12 و 13 اسفندماه برگزار مي‌شود، خاطرنشان کرد: همزمان با اين همايش دو کارگاه تخصصي"فرآوري و صادرات مرغ و تخم‌مرغ" و کارگاه"تکنولوژي و توليد در صنعت طيور" با حضور متخصصين اين صنعت برگزار خواهد شد.

رئيس سازمان جهاد كشاورزي استان سمنان با اذعان به اينکه اين همايش با شعار مديريت دانش‌محور و توليد اقتصادي برگزار مي‌شود، تصريح کرد: ايجاد تعامل و همکاري بين همه زنجيره‌هاي توليد، اقتصادي کردن صنعت طيور با هدف افزايش صادرات، توليد محصول سالم، انتقال تجربيات فعالان اين صنعت و... از مهمترين اهداف برگزاري اين همايش تخصصي است.

ميرعماد، از بررسي نقش صنعت مرغداري در اشتغالزايي به عنوان يکي از محورهاي همايش نام برد و اضافه کرد: ايجاد همبستگي و انسجام بين توليدکنندگان و تشکل‌هاي مرغداران، هماهنگي بيشتر در توليد طيور و بررسي راه‌هاي ايجاد تعادل بين توليد و عرضه اين محصولات از مهمترين سرفصل‌هايي است که در اين همايش به آن پرداخته خواهد شد.

وي، با اشاره به اهميت صنعت طيور در جهان، از امنيت غذايي به‌عنوان يکي از مهمترين اهداف دولت‌ها در همه جاي دنيا ياد کرد و گفت: سهم طيور از مرغ و تخم‌مرغ گرفته تا شترمرغ، بلدرچين، کبک و... در سفره مردم در همه جاي دنيا و از جمله در کشور ما رو به افزايش است.

رئيس سازمان جهاد كشاورزي استان سمنان با اشاره به اهميت پروتئين در سبد غذايي خانوارها، از مرغ و تخم‌مرغ به عنوان يکي از مهمترين منابع تامين پروتئين نام برد و افزود: توليد و مصرف مواد پروتئين‌دار و از جمله مرغ و تخم‌مرغ در سطح بين‌المللي روز به روز در حال افزايش است.

ميرعماد، با اشاره به افت پايين در صنعت طيور، اظهار کرد: بين 70 تا 75 درصد از وزن طيور را وزن لاشه آن تشکيل مي‌دهد در صورتي که اين رقم در دام‌هايي نظير گاو و گوسفند حدود 50 درصد است لذا توليد اين نوع از پروتئين‌ها مقرون به صرفه‌تر است و با توجه به نياز روزافزون جمعيت دنيا به اين ماده غذايي، توليد و اقبال به اين صنعت نيز همواره رو به تزائد است.

رئيس سازمان جهادکشاورزي استان سمنان، از صنعت توليد طيور به عنوان دومين صنعت اشتغال‌زا بعد از صنعت خودروسازي نام برد و با اشاره به گستردگي صنعت طيور در استان سمنان گفت: استان سمنان سالانه 60 هزار تن توليد مرغ و تخم‌مرغ دارد.

ميرعماد از وجود 461 واحد مرغ گوشتي در اين استان خبر داد و اظهار کرد: اين واحدها سالانه 25 ميليون و 600 هزار قطعه جوجه‌ريزي و در هر دوره 9 ميليون و 836 هزار قطعه جوجه‌ريزي مي‌کنند.

وي ادامه داد: واحدهاي مرغ‌گوشتي در استان سمنان سالانه به تنهايي 49 هزار و 600 تن مرغ توليد مي‌کنند.

رئيس سازمان جهادکشاورزي استان سمنان، گفت: وزارتخانه جهادکشاورزي به منظور مديريت توليد و کنترل بازار ظرفيت جوجه‌ريزي دو ميليون و 226 هزار قطعه‌اي را براي واحدهاي مرغداري در استان سمنان در نظر گرفته است.

ميرعماد از وجود ظرفيت افزايش 30 درصدي توليد مرغ در اين استان خبر داد و گفت: چنانچه زنجيره توليد در استان تکميل و صنايع تکميلي و واحدهاي فرآوري در اين استان ايجاد شود، مي‌توانيم توليد مرغ در استان سمنان را بيش از 30 درصد افزايش دهيم.

وي، از وجود 35 واحد مرغ تخم‌گذار در اين استان خبر داد و افزود: اين واحدها ظرفيت توليد يک ميليون و 772 هزار و 500 قطعه را در هر دوره دارند.

اين مقام مسئول، از ظرفيت توليد 10 هزار تني تخم‌مرغ در اين استان خبر داد و تصريح کرد: با توجه به توليد مازاد تخم‌مرغ در اين استان، امسال براي نخستين‌بار شاهد صادرات تخم‌مرغ استان سمنان به خارج از کشور بوديم.

رئيس سازمان جهادکشاورزي استان سمنان، با اشاره به ظرفيت صادرات مرغ در اين استان از عدم توليد مرغ سايز استاندارد به عنوان مهمترين مانع صادرات مرغ در اين استان ياد کرد و گفت: اگر واحدهاي توليدي به سمت توليد مرغ سايز که بين يک کيلو و 200 گرم تا يک کيلو 800گرم وزن دارد، بروند، به تدريج امکان صادرات مرغ نيز در استان فراهم مي‌شود.

ميرعماد، با اشاره به متوسط وزن مرغ توليدي اين استان، يادآور شد: در حال حاضر وزن مرغ‌ها در اين استان حدود 2.5 کيلوگرم است که با سايز استاندارد فاصله دارد. لذا بايد مصرف مرغ با سايز استاندارد در سطح استان و کشور فرهنگ سازي شود.وي، از وجود پنج واحد مرغ مادر گوشتي و يک واحد اجداد مرغ کوشتي در اين استان خبر داد و اضافه کرد: اين واحدها به ترتيب ظرفيت توليد 230 هزار قطعه و 13 هزار قطعه در هر دوره را دارند.

رئيس سازمان جهادکشاورزي استان سمنان،از وجود پنج واحد توليد بوقلمون در استان سمنان خبر داد و خاطرنشان کرد: ظرفيت توليد اين واحدها نيز 16 هزار و 200 قطعه در هر دوره است.

ميرعماد از وجود پنج واحد مرغ تخم‌گذار در سمنان خبر داد و افزود: ظرفيت توليد اين پنج واحد بيش از 230 هزار قطعه در هر دوره است.

وي، با اشاره به وجود 7 واحد توليد شترمرغ در اين استان، تصريح کرد: اين هفت واحد نيز در هر دوره ظرفيت توليد يک‌هزار و 390 قطعه شترمرغ را دارند.

همچنين سه واحد شترمرغ پرواري در اين استان با ظرفيت توليد يک‌هزار و 250 قطعه در هر دوره وجود دارد.

رئيس سازمان جهادکشاورزي استان سمنان، از وجود دو واحد توليد بلدرچين و کبک در اين استان خبر داد و گفت: واحد توليد بلدرچين اين استان در هر دوره 49 هزار قطعه و تنها واحد توليد کبک سمنان در هر دوره ظرفيت توليد سه هزار و 900 قطعه کبک را دارد.

وي از وجود سه واحد کارخانه جوجه‌کشي در سمنان خبر داد و گفت: در مجموع استان سمنان از ظرفيت بسيار بالايي در صنعت طيور برخوردار است.


 دانشگاه آزاد اسلامي سمنان ميزبان معاونين پژوهشي دانشگاه‌هاي سمنان در جلسه تشريح جشنواره شيخ بهايي 

سرويس خبر

معاونين پژوهش و فن‌آوري دانشگاه‌هاي شهرستان سمنان و کارشناسان دفاتر ارتباط با صنعت براي توجيه و هم انديشي جشنواره ملي فن‌آفريني شيخ بهايي در دانشگاه آزاد اسلامي سمنان گرد هم آمدند.

به گزارش خبرنگار ما از سمنان در اين جلسه ­که با حضور نماينده‌اي از شهرک علمي تحقيقاتي اصفهان همراه بود حاضرين با نحوه همکاري و شرکت در بخش‌هاي مختلف جشنواره آشنا شدند.

معاون پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي سمنان به عنوان ميزبان اين نشست درباره جشنواره اينگونه توضيح داد: جشنواره ملي کارآفريني شيخ بهايي با هدف ترويج و توسعه فن‌آفريني، خلاقيت و نوآوري و معرفي فن‌آفرينان در دو سطح دانشجويي و آزاد و ايجاد فضاي تعامل در ميان فعالان عرصه‌هاي مختلف فن‌آفريني برگزار مي‌شود.

دکتر نادر رهبر افزود: دوازدهمين دوره جشنواره در ارديبهشت ماه سال آينده برگزار مي‌شود و شرکت در آن محدوديت سني نداشته و تنها بر اساس دو آيتم دانشجويي و آزاد تقسيم بندي مي‌شود.

وي افزود: اين جشنواره در بخش دانشگاهي و دانشجويي به دنبال ايجاد شور و نشاط علمي در ميان دانشجويان و شناسايي ايده‌هاي قابل اجرا و توليد ايده در ميان اين قشر از جامعه، تشويق و معرفي ايده­هاي برتر به پارک‌هاي علوم و فناوري براي ورود به عرصه توليد مي‌باشد.

رهبر افزود: جشنواره شامل دو بخش مسابقه و غير مسابقه‌اي است که در بخش مسابقه شرکت کنندگان در سه بخش طراحان کسب و کار، فن­آفرينان و فرصت‌هاي سرمايه گذاري و فن‌آفريني و در بخش غير مسابقه در دو قسمت نمايشگاه و سمينار­هاي آموزشي شرکت مي کنند.

وي درباره تقويم زمانبندي جشنواره گفت: تقويم زمانبندي جشنواره به شکلي تنظيم شده تا امکان برقراري ارتباط ترمي با دانشجويان فراهم و از طريق انجام تبليغات مناسب زمينه حضور فعال دانشجويان در اين جشنواره فراهم شود.

دوازدهمين دوره جشنواره ملي فن‌آفريني شيخ بهايي 23 الي 25 ارديبهشت ماه سال آينده برگزار مي‌شود.


 ارائه آموزش‌هاي مهارتي به بيش از 18 هزار نفر در سمنان 

سمنان-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرکل آموزش فني و حرفه‌اي استان سمنان گفت: بالغ‌بر 18هزار نفر در اين استان از ابتداي سال جاري تاکنون زيرپوشش آموزش‌هاي فني و حرفه‌اي قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومي اداره‌کل آموزش فني و حرفه‌اي استان سمنان، ابراهيم محمودي به ارائه گزارش پيرامون چگونگي اجراي آموزش‌هاي مهارتي و وضع مهارت‌آموزي در اين استان پرداخت.

وي با اشاره به ايام‌الله دهه فجر، بازخواني تاريخ و تبيين تاريخي حکومت پهلوي و شخصيت و عملکرد سردمداران آن را از ضروري‌ترين کارها براي فهم وضع فعلي و حرکت به‌سوي آينده دانست و بر اهميت مطالعه و تحقيق در اين زمينه تأکيد کرد.

مديرکل آموزش فني و حرفه‌اي استان سمنان با تشريح وضع مهارت‌آموزي در استان سمنان تصريح کرد: از ابتداي سال جاري تاکنون 18 هزار و 821 نفر در قالب 2 ميليون و 685 هزار و 929 نفرساعت زير پوشش آموزش‌هاي مهارتي قرار گرفتند که از اين تعداد 14 هزار و 560 نفر در بخش دولتي و 4 هزار و 261 نفر در بخش خصوصي آموزش‌هاي فني و حرفه‌اي را در رشته‌هاي مختلف فراگرفتند.

محمودي بيان کرد: تعهدات آموزش مهارتي اداره‌کل آموزش فني و حرفه‌اي استان سمنان در برنامه سنواتي سال 1394 در مجموع 3 ميليون و 239 هزار و 300 نفرساعت بوده‌است.

وي اضافه کرد: درصد تحقق تعهدات آموزشي اداره‌کل آموزش فني و حرفه‌اي استان سمنان در 11 ماه سال جاري حدود 85 درصد بوده‌است و اميدواريم اين درصد تا پايان سال به بيش از 100 درصد برسد.

وي برگزاري آزمون‌هاي الکترونيکي براي نخستين بار در استان سمنان را يادآور شد و افزود: آزمون الکترونيکي براي نخستين بار در شهرستان‌هاي شاهرود و سمنان براي يک‌هزار و 254 داوطلب برگزار شد و از اين پس با فراهم ساختن زيرساخت‌ها به سمت برگزاري الکترونيکي کليه آزمون‌هاي مهارتي پيش خواهيم رفت.

مديرکل آموزش فني و حرفه‌اي استان سمنان همچنين از صدور 8 هزار و 766 فقره گواهينامه مهارتي در اين استان خبر دادگفت: تاکنون 25 دوره آزمون مهارتي براي کارآموزان مراکز ثابت و دولتي، شاغلان در صنعت ساختمان، صنايع و صنوف و نيز شاغلان در صنايع‌دستي برگزار شده که بر اين اساس 8 هزار و 766 فقره گواهينامه مهارتي نيز صادر شده است.

محمودي ارتقاي نقش آموزش‌هاي فني و حرفه‌اي به‌عنوان زيربناي توسعه پايدار، طراحي و استقرار الگوهاي توسعه آموزش‌هاي مهارتي با رويکرد تقاضامحوري، تلاش به‌منظور تحقق عدالت اجتماعي، اشاعه و نهادينه‌سازي فرهنگ کسب و کار با رويکرد ارزش اسلامي و اخلاق حرفه‌اي را به‌عنوان مهم‌ترين سياست‌ها و راهبردهاي آموزش‌هاي فني و حرفه‌اي برشمرد.

وي برنامه‌ريزي توسعه آموزش‌هاي فني و حرفه‌اي، ارتقاي شايستگي حرفه‌اي دانشجويان و دانش‌آموختگان دانشگاهي، توانمندسازي روستائيان، عشاير و مناطق محروم، توسعه آموزش مشاغل خانگي و خرد، حمايت از توسعه بخش خصوصي و بهره‌گيري از فناوري اطلاعات و ارتباطات در توسعه آموزش‌هاي فني و حرفه‌اي را از ديگر سياست‌ها و برنامه‌هاي مهم سازمان آموزش فني و حرفه‌اي عنوان کرد.

مديرکل آموزش فني و حرفه‌اي استان سمنان همچنين انعقاد تفاهم‌نامه با دستگاه‌هاي اجرايي و نهادهاي مختلف به‌منظور ارائه آموزش‌هاي مهارتي را از ديگر فعاليت‌هاي اين اداره کل دانست و بر ضرورت، هماهنگي دستگاه‌ها و نهادهاي مختلف براي اثربخش‌سازي آموزش‌هاي مهارتي تأکيد کرد


 با حکم دکتر ميرزاده:
 محبي، نماينده رياست دانشگاه در هيات هاي نظارت برتشکل هاي دانشجويان استان سمنان شد 

سمنان-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

با حکم رئيس دانشگاه آزاد اسلامي، دکتر پيام محبي، فارغ التحصيل دکتراي حرفه اي دامپزشکي واحد گرمسار به عنوان نماينده رياست دانشگاه در هيات هاي نظارت برتشکل هاي دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي استان سمنان منصوب شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرمسار، در جلسه شوراي دانشگاه آزاد اسلامي استان سمنان که به ميزباني واحد گرمسار و با حضور دکتر شاهرخ رنجبر بهادري، دبير هيات امناء دانشگاه آزاد اسلامي استان سمنان، دکتر طاهره ميرساردو، سرپرست واحد گرمسار، دکتر بهزاد چهکندي، رئيس دبيرخانه هيات امناء استان سمنان و روساي واحدها و مراکز آموزشي، دبير شوراي سياست گذاري سما، روساي شوراهاي تخصصي دانشگاه آزاد اسلامي استان سمنان برگزار شد، نماينده رياست دانشگاه در هيات هاي نظارت برتشکل هاي دانشجويان استان سمنان معرفي وفعاليت خود را آغاز کرد.

دکتر شاهرخ رنجبر بهادري، دبير هيات امناء دانشگاه آزاد اسلامي استان سمنان با تاکيد بر لزوم فعال شدن تشکل هاي دانشجويي و استادان در واحدهاي دانشگاهي استان سمنان براي دکتر پيام محبي آرزوي موفقيت و سربلندي کرد.

دکتر پيام محبي، فارغ التحصيل دکتراي حرفه اي دامپزشکي دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرمسار، رئيس جامعه دامپزشکان ايران، صاحب امتياز و مدير مسئول ماهنامه پيام دامپزشکان است و سابقه فعاليت هاي دانشگاهي در حوزه هاي مختلف را در کارنامه خود به ثبت رسانده است.


 تقدير دبير جامعه مهندسين حمل و نقل ترافيک ايران از برگزاري سمپوزيوم  

سرويس خبر

از سوي دکتر رياضي دبير جامعه مهندسين حمل و نقل ترافيک ايران از داود فهندژ سعدي مدير کل حمل و نقل و پايانه‌هاي استان سمنان جهت برگزاري اولين سمپوزيوم ملي ارتقاي ايمني حمل و نقل جاده اي در بستر آمايش تقدير شد. به گزارش روابط عمومي اداره کل حمل و نقل و پايانه‌هاي استان سمنان،اولين سمپوزيوم ملي ارتقاي ايمني حمل و نقل جاده اي در بسترآمايش سرزمين با هدف بررسي شناسايي مشكلات و معضلات ايمني محورهاي مواصلاتي استانهاي كويري و ارائه راهكارهاي ارتقاء ايمني در جاده‌هاي استان،با محورهاي راه‌هاي ايمن کويري، وسايل نقليه ايمن، کاربران ايمن، تدوين و اعمال قوانين ترافيکي، ايمني راه در بستر آمايش سرزمين و سامانه‌هاي هوشمند حمل و نقل(ITS) توسط اداره كل حمل و نقل و پايانه‌هاي استان با همكاري دانشگاه آزاد اسلامي واحد سمنان و انجمن آمايش سرزمين ايران (نمايندگي سمنان) در 30 ديماه 94 برگزار گرديد.


 توسط شرکت آب و فاضلاب روستايي استان سمنان صورت گرفت؛
 اصلاح و بازسازي 2520 متر خط انتقال آب 

سرويس خبر

در نه ماهه سال جاري 2520 متر خط انتقال آب اصلاح و بازسازي شده است.

به گزارش روابط عمومي و آموزش همگاني شرکت آب و فاضلاب روستايي استان سمنان، رئيس هيات مديره و مدير عامل شرکت آب و فاضلاب روستايي استان سمنان از اتمام 2520 متر خط انتقال آب اصلاح و بازسازي شده که مبلغي بالغ بر 1450 ميليون ريال اعتبار در برداشت خبر داد.

مهندس منصور کشاورزيان اظهار داشت: درهمين راستا بيش از يازده کيلو متر اصلاح و بازسازي در شبکه توزيع آب شرب لوله گذاري و اجرا شده است.

از مدار خارج شدن چاه‌ها، کاهش دبي آب، خشکسالي و کمبود اعتبارات موجب بروز بحران در سطح روستاهاي استان سمنان شده بود که به لطف خدا و با همت و همدلي و البته تعهد کارکنان مجموعه آب روستايي از آن عبور کرديم.

مدير عامل شرکت گفت: تابستان امسال نيز يکي از سالهاي بحراني و سخت براي مجموعه آب روستايي در کل استان بود، چرا که از مدار بهره برداري خارج شدن تعدادي از چاه‌هاي آب، کاهش دبي چاه‌ها، خشکسالي و کمبود اعتبارات سبب شدند تا سالي سخت و بحراني را سپري کنيم، هر چند که به لطف خدا و همت و همدلي کارکنان به سلامت از آن عبور کرديم.

مهندس کشاورزيان با بيان اين که اين مشکلات و کمبودها موجب پختگي و افزايش تجربه کارکنان شده است گفت: از بارزترين ويژگيهاي مجموعه آبفار روستايي در سطح استان وجود نيروي انساني متعهد و دلسوز است که عليرغم کمبودهايي که وجود داشت اما با تلاش و تعهد به کار خود ادامه دادند.

وي با بيان اينکه مردم انتظار خدمت رساني دارند و قدردان خدمات ارائه شده خواهند بود، گفت: عليرغم همه کارهايي که صورت مي گيرد اما هنوز مشکلاتي وجود دارد که براي جبران آنها بايد بيش از پيش تلاش کرد.

مدير عامل شرکت آب و فاضلاب روستايي استان سمنان در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به مشکلات مالي اين شرکت تاکيد کرد: از ابتداي سالجاري تاکنون ساعات و روزهاي سختي را سپري کرده ايم و کمبود اعتبارات اين شرکت را با چالش جدي براي تامين آب شرب روستاها مواجه کرده و اين مهم با سختي هاي فراواني همراه است. تامين اعتبارات مورد نياز در شرايط فعلي بسيار ضروري است و در صورت ادامه اين روند مشکلات موجود مضاعف و گذر از شرايط را با کندي مواجه مي سازد.


 فيلمبرداري و ثبت و ضبط تصاوير يک قلاده پلنگ ايراني در پرور 

سرويس خبر

تصاوير يک قلاده پلنگ ايراني توسط دوربين هاي مدار بسته منطقه حفاظت شده پرور فيلمبرداري و ثبت و ضبط شد.

به گزارش اداره روابط عمومي حفاظت محيط زيست استان سمنان،عباس زارع رئيس حفاظت محيط زيست شهرستان مهديشهر گفت: محيط ‌بانان اين شهرستان طي ماه‌هاي گذشته چندين بار موفق به رويت پلنگ ايراني در منطقه حفاظت شده پرور شدند و توانسته‌اند تعدادي فيلم از اين گونه ارزشمند جانوري تهيه نمايند ولي در اين مورد و براي چندمين بار توسط دوربين هاي مدار بسته اي که به جهت کنترل و حفاظت بهتر مناطق در اين منطقه نصب گرديده است، از پلنگ ايراني فيلم برداري گرديد.وي اضافه کرد: نکته جالب و حائز اهميت در اين تصاوير اين است که پلنگ فيلم برداري شده در آرامش کامل و در روي جاده آسفالته در حال حرکت است.

زارع افزود: سخت کوشي محيط بانان و درک و فهم همراه با مسئوليت پذيري اهالي اين منطقه باعث شده است حيات وحش منطقه حفاظت شده پرور احساس امنيت بالايي کنند، که مصداق آن مشاهده مکرر گونه‌هاي مختلف جانوري در مسيرهاي رفت و آمد مردم است.

شايان ذکر است از سال گذشته تاکنون اين هشتمين قلاده از اين گونه ارزشمند مي باشد که در شهرستان مهديشهر مشاهده و تصاوير آن ثبت و ضبط گرديده است.


 روي خط پيام - 33332379 

خريدن هواپيماهاي خوب

پيشنهاد مي‌کنم قسمتي از طلبي را که در آمريکا داريم از آن کشور هواپيماهاي بويينگ بخريم که بهترين کار براي فرجام اين است تا به اين ترتيب مردم با خيال راحت بتوانند سفر کنند.

واحديتقاضا از همشهريان

از همشهريان محترم درخواست مي‌کنم لباسي را که بر ديوار مهرباني آويزان مي‌کنيد نو باشد، يا اگر توانايي تهيه لباس نو را ندارند لااقل آنها را بشويند و تميز در اختيار نيازمندان قرار دهند.

يک شهروندتقاضا از مسئولين راهنمايي و رانندگي سمنان

ضمن تشکر و قدرداني از ماموران محترم راهنمايي و رانندگي که با خدمت‌رساني خود باعث آرامش و امنيت شهر مي‌شوند يکي از مهمترين دغدغه‌هاي مهم رانندگان و عابرين پياده موتورسوارهايي مي‌باشند که متاسفانه عده اي از آنها با بي احتياطي و عدم رعايت نکات ايمني باعث سلب آرامش شهروندان گرديده که اين امر در بعضي مواقع باعث اتفاق ناگوار براي خود و ديگران مي‌شوند.

يک شهروند


تقاضا از آب و فاضلاب سمنان

مدتي است که فشار آب در مناطق مختلف سمنان از جمله بلوار نهضت، مديران، مسکن مهر و بلوار شهيد اخلاقي بسيار کم شده است و مردم با مشکل مواجه شده اند. از مسئولين محترم آب و فاضلاب سمنان تقاضا داريم اين مشکل را حل کنند.

رستمي