تاریخ 1394/10/19 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4111 برو جستجو جستجوی پیشرفته   نفرات بر‌تر مسابقات قهرماني کونگ‌فو استان قم مشخص شدند؛
  درخشش کونگ‌فو کاران بسطامي 

سرويس ورزشي:

مسابقات قهرماني کونگ فو استان قم در سبک جهاني کونگ فو کمپو، تحت عنوان يادواره شهداي کونگ‌فوکار با معرفي نفرات بر‌تر رده‌هاي سني مختلف به کار خود پايان داد و کونگ فوکاران بسطامي در اين رقابت‌ها خوش درخشيدند.

مسابقات قهرماني سبک جهاني کونگ فو با حضور بيش از 140 شرکت کننده در رده‌هاي سني مختلف به روش نيمه آزاد برگزار شد و نفرات بر‌تر اوزان مختلف مشخص شدند.

اين پيکار‌ها در مجموعه ورزشي جوادالائمه(ع) قم و با عنوان پاسداشت مقام شهداي کونگ فو کار، شهيد حسن حاج غفاري و شهيد مدافع حرم رسول‌پور مراد برگزار شد و در پايان اين پيکار‌ها در مراسمي با حضور روح الله رمضاني مديرکل و معاون توسعه امور ورزش و جوانان استان قم از خانواده اين دو شهيد گرانقدر تقدير به عمل آمد.

تيم منتخب کونگ فو پرتوآ شهيد مطلبي و شهيدرضا نادري با درخشش در اين مسابقات و با کسب عناوين متعدد قهرماني به کار خود در اين رقابت‌ها پايان داد.

مقام هاي کسب شده توسط تيم به شرح ذيل است:

اميرحسين حداديان وزن 35- کيلوگرم نوجوانان مقام اول

اميرحسين يعقوبيان وزن 44- و 47- کيلو گرم نوجوانان مقام اول

رضا عرب مقيمي وزن 47- کيلوگرم نوجوانان مقام دوم

صادق ابراهيمي وزن 51- کيلوگرم جوانان مقام دوم

هاشم آقائي وزن 51- کيلوگرم جوانان مقام سوم

محمد شاملو وزن 59- کيلوگرم جوانان مقام اول

امير عامريان وزن 68- کيلوگرم جوانان مقام اول

عليرضا اشرفي وزن 68- کيلوگرم جوانان مقام دوم

مهدي شوقي وزن 73- کيلوگرم جوانان مقام سوم

سعيد شاملو وزن 78- کيلوگرم بزرگسالان مقام اول

در پايان استاد ميثم صالحي در وزن 68- بزرگسالان مقام اول

و استاد عباسعلي گرزين در وزن 103+ بزرگسالان مقام سوم را بدست آوردند.

برتري تيم منتخب کونگ فو پرتوآ شهيد مطلبي و شهيدرضا نادري در مسابقات قهرماني کونگ فو استان قم را به مردم فهيم شهرستان بسطام ،مربيان و كادر فني و ورزشکاران تيم کونگ فو بسطام، تبريك و تهنيت عرض مي‌نمايد.


 هشدار جدي پيشکسوتان کشتي سمنان به متوليان کشتي و مسئولين اداره ورزش و جوانان؛
 عظيم همتي خط قرمز ماست  
 نمي گذاريم ريشه هاي پرورش کشتي گيران در سمنان خشکانده شود

سرويس ورزشي:

روز چهارشنبه هفته گدشته حدود ساعت ده صبح بود که چند تن از پيشکسوتان کشتي سمنان به طور سر‌زده وارد دفتر سرويس ورزشي روزنامه پيام استان سمنان شدند. آنها که خبر احتمالي وداع عظيم همتي را از تشک کشتي خوانده بودند براي جلوگيري از اين اتفاق با هم قرار گذاشته بودند تا با حضور در دفتر روزنامه پيام و گفتگو با سرويس ورزشي خواستار تذکر جدي به افراد مسئول اين رشته و حتي اداره ورزش و جوانان شوند بعد از بيان حرف ها و درد دل هاي مشترک اين عزيزان دبير سرويس ورزشي روزنامه پيام با تماس تلفني با عظيم همتي خواستار وي در روزنامه پيام شد تا از وي درخواست شود با برخورد و عملکرد برخي افراد مريض حق خالي کردن صحنه را ندارد و بايد با جديت تمام به کار پرورش کشتي گيران ادامه دهد اما در اينجا سخن اين خادمان دلسوز ورزش کشتي را با هم مطالعه خواهيم کرد اگر چند برخي از گفته ها هم به نزد امانت پيش ما محفوظ خواهد ماند.

غلامرضا عبدوس رئيس هيات کشتي سابق شهرستان سمنان گفت متاسفانه مسئولين اداره ورزش و جوانان فقط به دنبال حفظ ميز و صندلي خودشان هستند و هزار وعده خوبان يکي وفا نکند...آنها اصلا انقدر ناتوان هستند که به وعده ها و قول خود براي مساعدت به رشته کشتي را زود فراموش مي کنند و به جاي کم کاري خودشان به دنبال عوض کردن زحمتکشان کشتي مي روند تا هيچ گاه به وعده هاي خود وفا نکنند و برعکس هر فردي که رياست هيات کشتي شهرستان را عهده دار مي شود فقط از جيب خود هزينه مي کند ولي به جاي تشويق از کار برکنار مي شود. وي ادامه داد متاسفانه انقدر تنگ نظري وجود دارد که حتي عده‌اي حاضر نيستند حضور کشتي گير مطرح کشور همچون مهران شيخي را در سمنان ببينند قطعا براي پيشرفت بايد بستري براي حضور کشتي گيران مطرح در شهرهاي استان فراهم شود تا کشتي گيران سمنان با انها تنه به تنه شوند و براي موفقيت تلاش بيشتري نمايند.

حميد عرب ديگر رئيس کنار رفته هيات کشتي شهرستان سمنان در سال‌جاري نيز گفت در زمان مديريت قبلي ورزش استان به دنبال ورزش سياسي بودند در حال حاضر هم عده اي با انجام برگزاري ميزباني هاي مختلف به دنبال گرفتن پست و مقام در تهران هستند. وي ادامه داد اداره ورزش و جوانان شهرستان سمنان ضعيف ترين اداره بين ساير شهرستان هاست و متاسفانه ورزش شهر سمنان در حال نابودي است در طول تصدي من حقير در رياست هيات کشتي شهرستان سمنان فقط 200 هزارتومان به هيات ما پرداخت شد ولي با آوردن اسپانسر بالاي بيست ميليون تومان هزينه کرديم. در آخر هم به جاي ريشه يابي مجبور به حذف ما شدند ولي ما عاشق اين رشته ورزشي هستيم و اتفاقا بر اين باور هستيم اين افراد مدتي مي‌آيند و مي‌روند ولي عاشقان کشتي هميشه هستند متاسفانه عده اي به جاي خدمت در ورزش به دنبال رانت‌خوري و گرفتن وام و تبصره هستند در حاي که در زمان مديريت ما با همت و تلاش عظيم همتي در تمام وزن‌ها سمنان عنوان اولي را کسب کرد ولي کار را به جايي رساندند که عطاي کارکردن را به لقايش بخشيديم.

قدرت اله نعيمي صديق ديگر رئيس سابق هيات کشتي شهرستان سمنان و نايب رئيس استان در گذشته نيز ادامه داد چرا اداره ورزش و جوانان استان و شهرستان به جاي عوض کردن بيش از چهار ،گنج رئيس هيات در دو سال اخير به دنبال تشکيل کميته اي براي رسيدگي به اين موضوع و بررسي چالش ها تشکيل نمي دهد نفر جديدي هم که براي وي حکم رياست زده شده است به وي گفته شد‌ه براي کار کردن بايد از کانال نايب رئيس بايد بگذري ..!

در زمان ما چندين دوره مسابقات و جام‌هاي مختلفي برگزار شد و مبلغي بالاي پنجاه ميليون تومان هزينه شد ولي به جاي تشويق به دنبال حذف ما بودند پس چه زماني بايد آسيب شناسي شود.

در ادامه صحبت هاي زياد ديگري مطرح شد در همين حال عظيم همتي به همراه محمد قديري هم وارد دفتر سرويس ورزشي شدند که هر سه رئيس قبلي هيات کشتي سمنان طي سخنان مشترکي گفتند ما از خود گذشتيم و از صحنه کشتي بيرون رفتيم ولي به هيچ وجه ممکن اجازه نخواهيم داد که عظيم همتي اين مربي سازنده را هم از تشک کشتي دور نمايند خط قرمز ما عظيم همتي است و اگر اين برخوردها تداوم داشته باشد ديگر ساکت نخواهيم ماند و اين بار صداي اعتراض خودمان را به صورت مستقيم در وزارت ورزش به گوش دکتر گودرزي وزير خواهيم رساند و کاري خواهيم کرد که برخي ها ديگر قدرت ماندن در شهر سمنان را نداشته باشند ما اجازه نخواهيم داد عليرغم تمام مشکلات و شرايط بسيار بد فعلي ريشه هاي پرورش فرزندانمان توسط مربي زحمتکش و پرتلاتشي همچون عظيم همتي خشکانده شود.

در پايان اين نشست قرار شد تا عظيم همتي با انگيزه بيشتر به کار خود ادامه دهد.


 برگزاري کلاس داوري درجه سه گلبال نابينايان در سمنان  

سرويس ورزشي:

هيئت نابينايان وکم بينايان در نظر دارد يک دوره کلاس داوري درجه سه گلبال در استان سمنان برگزار نمايد.به گزارش روابط عمومي اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان ؛ با اخذ مجوز از فدراسيون ورزش‌هاي نابينايان و کم‌بينايان يک دوره کلاس داوري درجه 3 گلبال با حضورعلاقمندان از روز 13 بهمن ماه آغازخواهد شد و تا 16بهمن ماه ادامه خواهد داشت.به افراد علاقمند و واجد شرايطي که اين دوره را با موفقيت سپري کنند مدرک درجه 3 داوري گلبال ارائه خواهدشد.متقاضيان علاقمند به شرکت در اين دوره داوري مي‌توانند جهت ثبت نام آقاي ابراهيم قلي زاده دبير هيات نابينايان وکم بينايان استان سمنان به شماره 09125324452 تماس حاصل نمايند.


 دامغان بيش از چهار هزار ورزشکار سازماندهي شده دارد  

سرويس ورزشي:

36 مکان ورزشي، دوازده باشگاه خصوصي ورزشي داراي پروانه و هشت تشکل مردم نهاد در حوزه جوانان در شهرستان دامغان فعاليت دارند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل ورزش و جوانان استان منان ؛ مجيد محمدي تعداد هيات هاي ورزشي اين شهرستان را 35 هيات اعلام کرد و افزود: 36 مکان ورزشي، دوازده باشگاه خصوصي ورزشي داراي پروانه و هشت تشکل مردم نهاد در حوزه جوانان در شهرستان دامغان فعاليت دارند.

وي سرانه ورزشي هر شهروند دامغاني را 93 سانتي متر مربع اعلام و اضافه کرد : اعتبارات تبصره 22 ماده 180 ويژه نمايندگان شوراي اسلامي به حوزه ورزش شهرستان رقم معادل دو ميليارد و 400 ميليون ريال است که سال گذشته از اين ميزان اعتبار يک ميليارد و يکصد ميليون ريال معادل 46 درصد آن تخصيص پيدا کرده بود.

محمدي از اختصاص يک ميليارد و 500 ميليون ريال اعتبار به ايجاد زمين چمن ورزشي شهر کلاته رودبار از توابع اين شهرستان خبر داد و افزود : اين ميزان اعتبار که تاکنون يک ميليارد ريال از اين ميزان اعتبار جذب شده است.

وي خاطرنشان کرد: همچنين سال گذشته 200 ميليون ريال اعتبار از محل اعتبارات تملک دارايي هاي سرمايه اي استان سمنان به بحث خريد تجهيزات و 2 ميليارد و يکصد ميليون ريال براي تکميل سالن ورزشي انقلاب دامغان اختصاص يافته که يک ميليارد و 700 ميليون ريال آن جذب شده است.

وي گفت: شهرستان دامغان در بحث برگزاري مسابقات ورزشي کشوري ميزبان چهار مسابقه بوده که اين مسابقات شامل ووشو قهرماني نوجوانان کشور، روپايي کشور بوده است و اين شهرستان از تمام توان و ظرفيت خود براي ميزباني و برگزاري مسابقات ورزشي کشور استفاده مي‌کند.


 بازديد مديرکل ورزش و جوانان استان سمنان از پروژه‌هاي ورزشي آرادان  

سرويس ورزشي:

مديرکل ورزش و جوانان استان سمنان در جريان سفر به شهرستان آرادان از پروژه‌هاي ورزشي اين شهرستان بازديد کرد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان؛ با حضور فتاحي مدير کل محترم ورزش و جوانان استان سمنان ، نادري افشار فرماندار آرادان، نصيري سرپرست گروه نظارت فني بر اماکن ورزشي اداره کل ، محسني مسئول اداره ورزش و جوانان شهرستان آرادان وبرخي از مسئولين شهرستاني از پروژه هاي ورزشي شهرستان آرادان بازديد نمودند.

فرزاد فتاحي در بازديد از پروژه زمين چمن با اشاره به مشکلات کمبود اعتبار اين پروژه اظهار کرد: اميدواريم در سال جاري با مساعدت مسئولين استاني و کشوري مشکل اعتباري اين پروژهها تامين شود.

وي همچنين در بازديد از زمين فوتبال چمن از مسئولين مربوطه خواست، همت خود را براي آماده سازي پروژه براي استفاده علاقه مندان دوچندان کنند.

و در ادامه از پروژه ساخت سالن ورزشي روستاي حسين آباد کردها بازديد به عمل آمد که اين پروژه که در مراحل پاياني مي باشد و مقرر است در دهه فجر امسال به بهره‌برداري رسد.

شهرستان آرادان يکي از شهرستان‌هاي استان سمنان که از غرب به شهرستان گرمسار و از شرق به شهرستان سرخه و از شمال به استان تهران محدود مي شود مرکز اين شهرستان شهر آرادان است و شامل 2 بخش و 4 دهستان است. اين شهرستان قبلاً در شهرستان گرمسار قرار داشت.


 چرا هنرهاي رزمي براي کودکان مناسب است؟ 

وقت آن رسيده تا واقع بينانه تر به مسائل بنگريد! شما کودکتان را به کلاس هاي رزمي نمي فرستيد چون مي‌ترسيد آنها آسيب ببينند؟ و به کلاس هايي اعم از واليبال و فوتبال ميفرستيد چون آسيب نمي‌بينند؟ واقع جاي تاسف است اما واقعا بهتر است سري به آمار و ارقام هاي علمي ارائه شده بزنيد و جوياي عمق فاجعه شويد! در آن صورت خواهيد ديد که جايگاه هنرهاي رزمي در بين خطرناک ترين و آسيب رسان‌ترين ورزشها واقعا کجاست؟ و اين ورزش پر اهميت ، تا به چه حد مورد ظلم واقع گرديده ! دوري از منطق چرا؟

آيا خبر داريد، هنرهاي رزمي براي کودکانتان چه فوايدي دارد

1 . نظم و انضباط!

عدم داشتن انضباط در کودکان براي والدين بسيار عذاب آور است . خوب است بدانيد هنرهاي رزمي با داشتن قوانين و قواعد معين تا حد زيادي کودک شما را منظم و منضبط تربيت مي کند.

2 . ادب و احترام!

همه ي کودکان مودب و متين هستند اما آيا منعکس کردن احترامي که شما آموزششان مي دهيد در رفتار و کردارشان، ايرادي دارد؟ ايرادي دارد کودک شما در رفتار و عملکرد ، مثل يک جنتلمن باشد ؟ قطعا پاسخ خير است. پس خوب است بدانيد، هنرهاي رزمي با آموزش دادن جنبه ي عملي احترام و ادب به کودکان از همان سنين پايه ، رفتار آنهارا شکلي صحيح داده و ادب و احترام گذاشتن به کوچک و بزرگ و رعايت ادب در هنگام گفتار را کاملا عملي به آنها آموزش داده و نتيجه کاملا مشهود خواهد بود.

3 . تاثير هنرهاي رزمي بر وضعيت تحصيلي!

يکي از پوچ ترين دلايل انصراف والدين از آوردن فرزندانشان به کلاس هاي رزمي در طول سال تحصيلي يک بهانه ي واهي است : به درسش لطمه وارد مي‌شود ! متاسفانه يا خوشبختانه اين ادعا از نظر علمي کاملا رد شده است . تحقيقات ثابت کرده است که کودکاني که ، ورزش هاي رزمي را انجام مي‌دهند ، بين سي و چهار تا چهل درصد از همسالان خود که رزمي کار نمي کنند، در حل مسايل پيچيده رياضيات موفق‌ترند. همچنين تحقيقات دانشمندان کاليفرنيا اثبات کرد که کودکان رزمي کار در مواجهه به مسايل فيزيک، راه حل هاي موثر تر و منطقي تري اجرا مي کنند . همچنين ، در بخشي از تحقيق مشخص شد، توانايي حفظ دروس و تقويت مغز و حافظه نيز در کودکان رزمي کار پانزده درصد بيشتر است. مزيت از اين بيشتر.

4. خداحافظ استرس و عصبانيت!

اگر کودکتان زود عصبي مي‌شود‌، فورا دچار استرس مي‌شود يا با شما مشاجره مي‌کند و مشاجره هايش توام با خشونت و عصبانيت است، او را به کلاس هاي رزمي بفرستيد، ضربه زني مکرر، انجام مبارزه و تمرينات فيزيکي، از جمله‌ي موثرترين راهکار هاي تخليه فشارهاي عصبي و خصوصيات منفي رواني در کودکان است.

5 . کودکتان ترسو است؟

ترس، يک خصلت شايع در کودکان است، اغلب کودکان از تنها خوابيدن در اتاقشان مي‌هراسند و يا از تاريکي و…. مي‌ترسند، ترس به دليل عدم آگاهي است و عدم آگاهي مربوط به عدم تمرين دادن ذهن است، هنرهاي رزمي با آموزش تمرکز ، قرار دادن فرد در موقعيت هايي که وي وادار به گرفتن تصميم هاي صحيح است (موقعيت مبارزه) ذهن او را باز کرده و با پرورش حس مثبت شجاعت، اين مشکل را بر طرف مي‌کند.

6. درمان ضعف جسماني

قرار نيست از همان اولين جلسه ، کودک شما ، مطابق با استاندارد هاي يک رزمي کار حرفه اي تمرين ببيند! پس جاي نگراني نيست ، هنرهاي رزمي با درگير کردن مفاصل، استخوان‌ها و ماهيچه ها و بهبود سيستم خون‌رساني و تنفسي و همچنين دارا بودن فعاليت‌هايي که استخوان‌ها و ماهيچه‌ها را تقويت کرده، هم نشاط و سلامتي را به کودک شما بر مي‌گرداند ، هم مانع ضعف استخواني مي‌شود. همچنين ، با تقويت سيستم ايمني فرد ، مانع از ابتلاي کودکتان به انواع بيماري‌ها مي‌گردد.

7. کودکتان مسئوليت پذير نيست ؟ مستقل نيست؟

داشتن يک کودک که دايما به پدر و مادرش براي انجام هرکار ولو بي اهميتي وابسته باشد ، واقعا ناراحت کننده است جاي نگراني نيست در موقعيت هاي تمرين و مبارزه زمان هايي پيش خواهد آمد که او کاملا تنها بايد تصميم بگيرد و يا با جمع کردن ساکش ، آماده کردن لوازم داخل ساک ورزشي پيش از باشگاه و آماده شدن براي کلاس و…. او به تدريج فردي مستقل خواهد شد .

8. خداحافظ بي اشتهايي مزمن!

بد غذا بودن فرزند واقعا ناراحت کننده است چرا که عوارض جسماني خطرناکي براي او دارد . اگر شما کودک بدغذايي داشته باشيد بهتر است او را به محيط هاي رزمي بسپاريد.

سيد مرتضي نبوي
رئيس هيات ووشو استان


 دو خبر کوتاه ورزشي 

پيروزي متين دامغان مقابل تيم پاس خراسان

سرويس ورزشي:

در ادامه مسابقات واليبال ليگ يک کشور تيم واليبال متين دامغان نماينده استان سمنان موفق شد در شهر مشهد به يک پيروزي شيرين دست پيدا کند شاگردان داود مقبلي با ارايه يک بازي خوب و تماشايي توانستند با نتيجه سه بر يک در خانه حريف از سد تيم پاس خراسان ميزبان خود عبور نمايند.

متين با10امتياز در رده سوم جدول گروه 3 است براي اين تيم ارزوي موفقيت هر چه بيشتر را از خداوند منان خواستاريم.


اردوي امارات پرسپوليس لغو شد

با اعلام باشگاه پرسپوليس، اردوي آماده‌سازي اين تيم در کشور امارات رسما لغو شد تا سرخپوشان تمريناتشان را در تهران دنبال کنند.

به گزارش سايت باشگاه پرسپوليس، سرخپوشان پايتخت براي اردوي نيم فصل قرار بود هفته آينده عازم کشور امارات شوند و در اردويي 10 روزه در اين کشور به آماده‌سازي بپردازند که در آخرين نشست هيأت مديره باشگاه، با توجه به جميع جهات و در نظر گرفتن کليه امور باشگاه و تيم، تصميم گرفته شد اين اردو لغو شود.بر همين اساس، تيم فوتبال پرسپوليس تمرينات نيم فصل دوم خود را در تهران آغاز خواهد کرد.اين تصميم بعد از اظهار‌نظرهاي سياسي رئيس فدراسيون فوتبال امارات عليه ايران و همراهي با تصميم عربستاني‌ها گرفته شده است.