تاریخ 1394/10/19 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4111 برو جستجو جستجوی پیشرفته   استاندار سمنان در جلسه شوراي اداري شهرستان مهديشهر:
 شوراي توسعه شهرستان مهديشهر تشکيل خواهد شد 

استاندار سمنان در جلسه شوراي اداري شهرستان مهديشهر در محل فرمانداري گفت: با توجه به لغو سفر رياست جمهور در سال جاري به استان سمنان مصوبات اين سفر در بودجه سال 95 جانمايي شده است که بيمارستان 85 تختخوابي مهديشهر نيز از اين اعتبار برخوردار خواهد بود.

محمد‌رضا خباز با اشاره به مشکل کم آبي در مهديشهر گفت: براي رفع اين مشکل بايد برنامه‌هاي کوتاه‌مدت در تابستان، ميان مدت و بلند مدت طراحي شود.

وي با بيان اينکه اجراي برنامه‌هاي ميان‌مدت و بلند‌مدت براي رفع مشکل کم آبي بيشتر به دولت برمي‌گردد، اظهارکرد: براي اجراي برنامه کوتاه مدت بايد با استفاده از امکانات شهرستان و با هم افزايي براي رفع اين بي‌آبي به همديگر کمک کرد.

عالي‌ترين مقام اجرايي دولت در استان سمنان، سد چاشم و فينسک را دو اقدام مهم براي رفع کم آبي شهرستان مهديشهر دانست و افزود: براي سد چاشم بخش خصوصي وارد عمل شده که البته منتظر مجوز است و در سال آينده اقداماتش انجام و آبگيري سد به نتيجه خواهد رسيد.

خباز با انتقاد از اينکه هنوز در شهرستان مهديشهر سيلاب اتفاق مي افتد و نتوانستيم سيلاب را مهار کنيم، بيان کرد: جايي مثل مهديشهر که آب نيست معني ندارد که سيلاب هم اتفاق بيافتد و با يک بارش مردم از وجود سيلاب بترسند.

وي خواستار ارائه طرح توسط منابع طبيعي و آبخيزداري براي مهار سيلاب شد و تصريح کرد: اداره آبخيزداري طرح خود را ارائه و قسمت به قسمت جلو ببرد و در کنارش بودجه‌اش را استانداري تامين مي‌کند اما نه اينکه طرحي ارائه دهد که همين ابتدا بودجه کلاني بخواهد.

استاندار سمنان با اشاره به تامين بودجه برخي پروژه‌ها در استان گفت: در بودجه سال 95، مصوبات سفر استاني رئيس جمهور به سمنان که سفرش لغو و انجام نشد را هم جانمايي کرديم.

عالي‌ترين مقام اجرايي دولت در استان سمنان، اظهار کرد: اعتبار مورد نياز براي تکميل بيمارستان 85 تختخوابي مهديشهر را نيز از همين مصوبه گرفتيم.

وي با تاکيد بر اينکه 3 هزار پروژه نيمه تمام با 400 ميليارد تومان در دست دولت است افزود: دولت پروژه جديد ديگري نخواهد داشت.

خباز مديريت حال حاضر را مديريت چاله‌اي دانست و بيان کرد: مديران طرح هايشان را شروع کنند و نگويند که بودجه نداريم و نمي‌توانيم کار کنيم در کنارش بنده هم وظيفه دارم در روند اجراي طرحشان بودجه لازم را تامين کنم.

استاندار سمنان ادامه داد: اگر پروژه نيمه تمامي متقاضي بخش خصوصي دارد حتما پروژه را به بخش خصوصي واگذار نماييم.

وي با ارائه پيشنهادي براي توسعه شهرستان مهديشهر گفت: از هر سه شهر مهديشهر، شهميرزاد و درجزين نمايندگاني معرفي خواهند شد و شورايي به عنوان شوراي توسعه شهرستان مهديشهر تشکيل مي‌گردد و مشکلات را بررسي و راهکار ارائه کنند و براي تصميمات ما در استانداري بازوي قوي و مناسبي خواهد بود.

استاندار سمنان تصريح کرد: اين امر قصد به دوش انداختن کارها به عهده ديگري نيست بلکه انجام کار با همکاري همديگر است تا از استعداد و پتانسيل مردمي هم استفاده شود.

وي خاطر نشان کرد: مهديشهر در بحث خدماتي گوي سبقت را از خيلي جاهاي ديگر ربوده است و معلوم است که مردمي آماده به خدمت و متدين دارد.


 امام جمعه مهديشهردر جلسه شوراي اداري شهرستان تاکيد کرد؛
 ضرورت توسعه صنعت گردشگري و صنايع تبديلي و اجرايي شدن شهرک صنفي در شهرستان مهديشهر 

حجت‌الاسلام‌والمسلمين محمد باراني امام جمعه مهديشهر در جلسه شوراي اداري مهديشهر که با حضور استاندار و مديران اجرايي استان و شهرستان در فرمانداري اين شهرستان برگزار شد اظهار داشت: بايد با تقويت صنعت به فکر ايجاد اشتغال پايدار در مهدي‌شهر بود و ظرفيت وجود ايل سنگسري مي‌تواند به توسعه صنايع تبديلي و تکميلي فرآورده‌هاي دامي کمک کند.

امام‌جمعه مهدي‌شهر با اشاره به توليد حدود 40 محصول لبني از شير در اين شهرستان خاطرنشان کرد: ايجاد صنايع تبديلي در مهدي‌شهر براي توليد فرآورده‌هاي دامي فرصت‌هاي شغلي زيادي را در اين شهرستان فراهم مي‌کند.

امام جمعه مهديشهر اجرايي شدن پروژه شهرک صنفي را مورد تاکيد قرار داد و گقت: با راه اندازي اين شهرک در حد فاصل بين شهرهاي مهديشهر و درجزين تمام صنوف مزاحم در اين مناطق ساماندهي و تجميع خواهد شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمين باراني با بيان اينکه مهدي‌شهر درگذشته با وجود کارخانه نساجي پاکريس يکي از قطب‌هاي صنعت مهم نساجي در استان سمنان محسوب مي‌شد از تعطيلي اين کارخانه نساجي در سال‌هاي گذشته انتقاد کرد و افزود: مسئولان بايد به فکر استفاده مناسب از فضاي فعلي اين کارخانه باشند.

وي خاطرنشان کرد: زيرساخت‌هاي مناسب موجود در ساختمان کارخانه پاکريس مي‌تواند براي راه‌اندازي و توسعه صنايع تکميلي و تبديلي و فراوري در مهدي‌شهر به‌کارگيري شود.

امام‌جمعه مهدي‌شهر بابيان اينکه بايد محصولات لبني و دامي باارزش ايل عشاير سنگسر باارزش‌افزوده بيشتر به فروش برسد تصريح کرد: تنها راه ايجاد ارزش‌افزوده در اين محصولات ايجاد صنايع فرآوري و بسته‌بندي در مهدي‌شهر است.

باراني با اشاره به ظرفيت‌هاي مهم گردشگري در شهرستان مهدي‌شهر خاطرنشان کرد: آب‌وهواي مناسب، مناظر طبيعي بکر و اماکن تاريخي موجود در مهدي‌شهر مي‌تواند اين شهرستان را به يکي از قطب‌هاي گردشگري استان تبديل کند؛ منوط به اينکه زيرساخت‌هاي گردشگري در اين شهرستان موردتوجه جدي قرار گيرد.

گزارش و عکس از حميد رنجبريان
خبرنگار و نماينده روزنامه پيام استان سمنان در مهدي شهر


 در اولين سفر کاري استاندار با حضور در گلزار شهدا؛
 استاندار سمنان به مقام والاي شهداي مهديشهر اداي احترام کرد  

استاندار سمنان صبح روز پنجشنبه در سفر به شهرستان مهديشهر، در گلزار شهداي مهديشهر حضور يافت و به مقام والاي شهدا اداي احترام کرد. محمدرضا خباز استاندار سمنان در بدو ورود به شهرستان مورد استقبال مسئولين شهرستان قرار گرفت و سپس براي اداي احترام به مقام والاي شهداي مهديشهر در گلزار شهداي اين شهر حضور يافت و مزارشان را گلباران کرد. شرکت در شوراي اداري شهرستان مهديشهر در محل فرمانداري، برنامه اصلي استاندار سمنان در سفر به شهرستان است. دو نشست جداگانه با اعضاي شوراي شهر مهديشهر و همچنين شوراي شهر شهميرزاد از برنامه هاي ديگر خباز در شهرستان مهديشهر خواهد بود. استاندار سمنان همچنين در منزل شهيد روح‌الله مومنيان از شهداي 8 سال دفاع مقدس حضور مي يابد و با خانواده اين شهيد ديدار مي‌کند. اين اولين سفر کاري محمد رضا خباز به شهرستان مهديشهر مي‌باشد.


 استاندار سمنان بر توسعه متوزان شهرستانهاي استان تاکيد کرد 

دکتر خباز در گفتگوي کوتاه با خبرنگاران بر ضرورت اجرايي شدن طرح آمايش سرزميني تاکيد نموده و گفت: توسعه متوازن به تعبير من مي‌بايست بر اساس طرح آمايش سرزميني و پتانسيل موجود در هر شهرستان باشد. ايشان از برنامه استانداري براي توسعه متوازن گفت و افزود :اگر در شهرستان مهديشهر ظرفيت گردشگري وجود دارد نبايد بر جذب سرمايه گذار در حوزه فولاد تلاش کرد.استاندار سمنان بر استفاده از نعمتهاي خدادادي تاکيد نموده و گفت مي بايست تمام شاخصه هاي پيشرفت در هر منطقه و شهرستان مشخص گشته و بر اساس آن طرح ها و موارد پيشرفت طراحي گردد.

حميد رنجبريان خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان در مهدي شهر