تاریخ 1394/10/19 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4111 برو جستجو جستجوی پیشرفته   فرمانده نيروي انتظامي شهرستان شاهرود در گفتگو با خبرنگاران:
 ضعف قانوني در برخورد با مجرمان با سابقه داريم 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

فرمانده نيروي انتظامي شهرستان شاهرود عدم وجود سيستم ارتباطي مردم با پليس در گذشته دور را يک نقصان دانست ودر گفتگو با خبرنگاران در محل ستاد نيروي انتظامي شهرستان شاهرود گفت: در گذشته وقتي مردم نياز و يا سئوالاتي از پليس داشتند با مشکل و تاخير مواجه بودند و هم‌اکنون هر‌جايي که باشيدو با سامانه 110 تماس گرفته و يا نياز به حضور عوامل پليس، مشاوره و... باشد در حداقل زمان شاهد حضور پليس مي‌باشيد ودر اين راستا سعي مي شود تا مردم بيشتر نيازشان را از طريق تماس با پليس 110 برطرف کنند.

سرهنگ غلامرضا کاظم‌زاده افزود: در 9ماهه نخست امسال 53791تماس با سامانه 110 در شهرستان شاهرود برقرار گرديد که که 9 درصد افزايش داشته که از اين تعداد تماس 12هزار تماس‌هاي فوريتي، 19365 مورد راهنمايي و ارشاد و 3200 مورد هم تماس هاي غيرقابل رسيدگي بوده است.

وي با بيان اينکه مردم شهرستان شاهرود بطور متوسط روزانه 200 تماس با نيروي انتظامي دارند تصريح کرد: از اين تعدا روزانه 113 موردش عملياتي مي‌باشد، و در اين راستا سعي نيروي انتظامي بر اين است که 85درصدارتباط مردم با 110 باشد که اين ميزان روبه افزايش است.فرمانده نيروي انتظامي شهرستان شاهرود از وجودديگر سامانه 197مردمي که در ناجا براي ارتباط با مردم تعريف شده ياد کرد وگفت: خيلي از سازمان‌ها زير سقف و با تايمي تعيين شده کار مي‌کنند ولي نيروي انتظامي براي 365 روز سال و در کل حوزه جغرافيايي هر جا نياز به نظارت بيشتري است کار خود را انجام مي‌دهد.کاظم زاده افزود: سامانه 197 با شعار اين که «شما پليس ما باشيد» اگر شهروندان عزيز از عملکرد نيروي انتظامي ، انتقاد، تشويق و پيشنهاد داشتند رامطرح کنند ، بصورت خودکار خواسته‌ي شهروندان بررسي دقيق مي‌شود و نتيجه به مخاطب داده مي‌شود و در 9 ماهه نخست امسال 1352 مورد در سامانه 197 ثبت شده است که در اين خصوص 13 درصد کاهش انتقادات 35 درصد کاهش پيشنهادات، 27 درصد کاهش شکايت و 62 درصد افزايش تقديرها را داشتيم که ميزان رضايت مردم از نيروي انتظامي را نشان مي‌دهد.

وي در بحث ايجاد مزاحمت هاي شهري توسط راکبان موتورسيکلت در جواب سوال خبرنگار ما گفت: در سال جاري در سرلوحه فعاليت‌هايمان برخورد با موتورسيکلت هايي که پلاک ندارند و يا پلاک مخدوش دارند را قرار داده‌ايم و تاکنون اقدامات خوبي را در برخورد با اين وسايل داشته‌ايم و 4000 دستگاه موتورسيکلت و 1200 دستگاه خودروي توقيف شده که در مجموع 5218 دستگاه موتور وخودرو توقيف شده است.

وي با تاکيد بر اينکه مشاوره هاي لازم براي پرونده هايي که بيشتر اختلافات خانوادگي است در کلانتري‌ها صورت مي پذيرد گفت: 8/68 درصد پرونده هاي اختلافات خانوادگي قبل از رسيدن به مراجع قضايي در دايره مددکاري کلانتري هاي نيروي انتظامي شهرستان شاهرود به مصالحه مي انجامد.

کاظم زاده از وجود پليس فتا هوشمند وفعال وبه روز در نيروي انتظامي شهرستان شاهرود خبر داد وگفت: 02/92 درصد از پرونده ها در اين خصوص توسط پليس فتا کشف شده و 8 درصد هم در حال پيگيري است و معمولاً 100 درصد شکايات کشف مي‌شود.

فرمانده نيروي انتظامي شهرستان شاهرود از توقيف 210 دستگاه خودروهايي که بالاي 10 ميليون ريال جريمه داشته اند در مدت 9ماهه نخست امسال در شاهرود خبر دا د وگفت:2 ميليارد و نهصد و نود و دو ميليون و ششصد هزار تومان اين تعداد خودرو جريمه پرداختند.

وي افزود: تعداد 53250 نفر در بحث ترافيک اعمال قانون داشتيم که 20 درصد در تخلفات حادثه ساز نداشتن کلاه ايمني افزايش نسبت به سال گذشته داشته‌ايم.

وي افزود: در بحث سرقت‌ها در 9 ماهه اول امسال 10 درصد کاهش سرقت ها و 13 درصد افزايش کشف علي‌رغم وجود بيکاري در جامعه را داشته‌ايم.

کاظم زاده بابيان اينکه ما ضعف قانوني در برخورد با مجرمان با سابقه داريم تصريح کرد: ارازل واوباش در شهرستان شاهرود شناسنامه‌دار هستند ولي متاسفانه در برخورد هاي قضايي به سابقه مجرمان کمتر توجه مي‌شود.

وي افزود: در مجموع در اين مدت 3147 نفر دستگيري در جرايم مختلف داشتيم و 10 درصد از دستگير شده‌ها خانم و 90 درصد آقا بوده‌اند.

کاظم‌زاده افزود:100 درصد افزايش کشفيات مواد مخدر در شهرستان بويژه در بحث ترانزيت را داشتيم و در دوروز گذشته نيز کشف 60 کيلو مواد مخدر از خودرو هاي عبوري را داشتيم وبيشتر کشفيات اين شهرستان مربوط به خودروهاي عبوري مي باشد چون نه مبدا شاهرود و نه مقصد شاهروداست.


 رئيس دانشگاه علوم پزشکي شاهرود:
 خود مراقبتي مورد تاکيد دستگاه درمان است 

شاهرود-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رئيس دانشگاه علوم پزشکي شاهرود خود مراقبتي را يکي از مسائل مورد تأکيد وزارت بهداشت و درمان دانست و گفت: ايجاد دغدغه سلامتي براي افراد جامعه کمک بزرگي به اين حوزه مي کنند.

سيدعباس موسوي در همايش بزرگداشت روز داوطلب به ميزباني دانشگاه علوم پزشکي شاهرود، با تاکيد بر لزوم اشاعه خود مراقبتي در جامعه، بيان داشت: علاوه بر اين که هر فرد بايد متوجه سلامتي خود باشد، مجموعه رابطان سلامت نيز با ايجاد دغدغه سلامتي براي افراد جامعه کمک بزرگي به اين حوزه مي کنند.

وي افزود: خود مراقبتي مي تواند زمينه ساز پيشگيري را در جامعه فراهم آورد و توجه به اين مقوله مي‌بايست در جامعه نهادينه شود.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي شاهرود ضمن بيان اينکه برخي فريب تبليغات پوچ داروهاي گياهي را مي‌خورند، گفت: گاهي از تصور مردم در خصوص بي ضرر بودن داروهايي گياهي سوء استفاده هاي تبليغاتي مي‌شود.

موسوي بيان داشت: درصد زيادي از داروهاي شيميايي ريشه در طبيعت دارند و اين تصور نيز که استفاده از هر چيز طبيعي بي ضرر است، نادرست است.

وي ضمن تاکيد بر اينکه بايد پذيرفت که خود درماني و خود مراقبتي دو مقوله جدا از هم هستند، ادامه داد: مراجعه و اعتماد به پزشکان متخصص يکي از راهکارهاي مقابله با اين فرهنگ نادرست است و همچنين بايد خود درماني نکرده و با رعايت نکات مورد تأکيد پزشکان خود مراقبتي کنيم.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکي شاهرود نيز در اين مراسم يکي از بخش هاي طرح تحول سلامت را تحول در حوزه بهداشت دانست و گفت: همه مي دانند که پيشگيري مقدم بر درمان است اما اغلب افراد در عمل به آن توجه نمي‌کنند.

محمد محمدي درباره مزاياي پيشگيري و خود مراقبتي، توضيح داد: هزينه کمتر، در دسترس بودن و آسان تر بودن راه هاي پيشگيري از مزيت هاي آن بر درمان است لذا بايد به اين نکته توجه کرد که هيچ کدام از ما مصون از آسيب و بيماري نيستيم و با رعايت برخي نکات ساده سلامت خود را بايد جدي بگيريم.

وي ضمن تأکيد بر لزوم افزايش سواد سلامت در جامعه خاطر نشان کرد: گاهي به دليل ناکافي بودن اطلاع رساني ها، مردم از ميزان پوشش خدمات بهداشتي آگاهي ندارند و اين يکي از مواردي است که داوطلبان سلامت مي توانند به ما کمک کنند.

در اين همايش از مربيان بهداشت و داوطلبان طرح سرشماري تحول سلامت تجليل بعمل آمد.


 حضور مديرعامل بانك قوامين و هيأت همراه در همايش پرسنل شعب استان سمنان  

سرويس خبر:

مديرعامل بانك قوامين و هيأت همراه از مديريت و شعب استان سمنان بازديد به عمل آورده و در همايش سراسري پرسنل حضور يافتند.

به گزارش روابط عمومي بانك قوامين استان سمنان، نتاج در اين همايش به بررسي مسائل اقتصادي و بانكداري در كشور پرداخته و تمامي رهنمود‌ها و راهنمايي هاي لازم را به منظور رشد و پيشرفت روزافزون بانك قوامين و خدمت رساني هرچه بيشتر و كامل تر به عموم مردم و پرسنل ناجا ارائه کرد.همچنين مدير عامل بانک قوامين در ديدار با سرهنگ قاسمي فرمانده انتظامي استان نيز خاطرنشان كرد: نيروي انتظامي زحمات فراوان و بي دريغي را به منظور برقراري امنيت و آرامش جامعه بر عهده دارد و بانك قوامين مفتخر است كه خدمات گسترده و همكاري هاي متقابلي را به اين نهاد مقدس ارائه مي کند.همچنين وي هدف والاي بانك قوامين را خدمت به نظام جمهوري اسلامي ايران و عموم مردم و اجراي وظايف در قالب بانكداري اسلامي برشمرد.


 پوشش 2 کيلومتر از خط لوله 22 اينچ نفت سمنان-شاهرود تعويض شد 

شاهرود-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ايران منطقه شمالشرق بر تامين امنيت پايدارعمليات انتقال نفت تاکيد کرد و گفت: پوشش دو کيلومتر از خط لوله 22 اينچ سمنان-شاهرود تعويض شد.

قاسم عرب يارمحمدي ضمن اشاره به گستردگي خطوط لوله و مخابرات نفت ايران منطقه شمالشرق، وجود لوله‌اي مطمئن را براي انتقال نفت ضروري دانست و افزود: در اين راستا تعويض پوشش و کنترل دقيق و منظم وحفاظت کاتديک از لوله هاي انتقال نفت، از جمله مولفه‌هاي مهم براي تحقق اين هدف است.

وي گفت: خوشبختانه سياست‌هاي شرکت در سال‌هاي اخير براي استفاده از پوشش‌هاي مناسب پلي‌يورتان، موجبات افزايش طول عمر خطوط لوله را فراهم کرده است.

مديرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ايران منطقه شمالشرق، تعويض پوشش خطوط لوله مدفون در خاک را يکي از مهمترين عوامل پيشگيري از خوردگي برشمرد و ادامه داد: تعويض پوشش قسمتي از خط لوله 22 اينچ سمنان -شاهرود با تلاش‌هاي مستمر کارکنان واحد مهندسي خوردگي منطقه شمالشرق انجام شد.وي ادامه داد: فرآيند «سندبلاست، تعويض پوشش و خاکريزي مجدد» مهمترين قسمت اين پروژه است.

عرب‌يارمحمدي در پايان خاطر نشان ساخت: واحد مهندسي خوردگي منطقه شمالشرق با بيشترين دقت لازم و در کمترين زمان ممکن، اين پروژه را اجرا کرد به طوري كه در ماه گذشته حدود دو کيلومتر از عمليات اجرايي پروژه فوق انجام پذيرفته است


 کارگاه استاني «تربيت مربي پيشگيري از اعتياد» در دانشگاه صنعتي شاهرود برگزارشد 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

کارگاه استاني «تربيت مربي پيشگيري از اعتياد» با حضور 40 نفر از کارشناسان مراکز مشاوره دانشگاه هاي استان سمنان در دانشگاه صنعتي شاهرود برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه صنعتي شاهرود، معاون اجتماعي پليس مبارزه با مواد مخدر ناجا در کارگاه استاني «تربيت مربي پيشگيري از اعتياد» که چهاردهم دي ماه به همت مرکز مشاوره در سالن کوثر اين دانشگاه برگزار شد در خصوص انواع مواد مخدر و سوء مصرف آنها، روش هاي تدريس و مسائل پرورشي فرزندان مطالبي را بيان کرد.

احمد کاهه همچنين در اين کارگاه يک روزه به انواع آسيب هاي اجتماعي و علل گرايش فرد به مواد مخدر و راه‌هاي جلوگيري از اين پديده پرداخت.