تاریخ 1394/10/19 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4111 برو جستجو جستجوی پیشرفته   موشک‌هاي آبي در دانشگاه آزاد اسلامي شاهرود به رقابت پرداختند 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

دومين دوره مسابقه موشک هاي آبي با شرکت 14 نفر از دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي شاهرود برگزار شد.

عليرضا جلالي به عنوان مسئول برگزاري اين دوره از مسابقات گفت : 14 نفر از دانشجويان در 7 گروه به رقابت در اين مسابقه پرداختند که در پايان به گروه هاي اول تا سوم جوايزي اهداء شد.

وي که استاد درس عمليات کارگاهي دانشجويان رشته مهندسي شيمي نيز هست در رابطه با اين مسابقه افزود : براي افزايش انگيزه دانشجويان در اجراي کار کارگاهي و اجراي عملي اين درس به شکل واقعي و البته در اشل آزمايشگاهي بر آن شديم تا اين درس را درقالب مسابقه اي رقابتي برگزار کنيم.

جلالي در مورد ملاک ارزيابي تيم هاي دانشجويي در اين رقابت ها نيز بيان کرد : موشک هاي ساخته شده هرچه به لحاظ ظاهري و نيز برد شليک و متراژ طي شده بهتر عمل کنند از امتياز بيشتري برخوردار مي شوند.

وي در مورد مکانيزم اين موشک ها نيز گفت: نيروي آب و هواي فشرده باعث حرکت اين نوع از موشک ها مي‌شود.

عضو هيات علمي گروه مهندسي شيمي دانشگاه آزاد اسلامي شاهرود ابراز اميدواري کرد اينگونه مسابقات با حمايت بيشتر بتواند در سال هاي آينده در بين دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي شهرستان و استان برگزار شود.


 فيلم سينمايي زندگي پاي در شاهرود نقد شد 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

بيست و هشتمين کارگاه نمايش و نقد فيلم در اتاق کنفرانس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شاهرود توسط انجمن سينماي جوانان ايران دفتر شاهرود برگزار شد در اين جلسه فيلم سينماي "زندگي پاي" به کارگرداني آنگ لي و منتخب جشنواره اسکار در سال 2014 نمايش داده شد و پس از فيلم شرکت کنندگان به نقد و بررسي فيلم پرداختند .

برخي از مطالب مطرح شده در بخش نقد و بررسي فيلم..

فيلم معناگرا بود و کشف حقيقت توسط شخصيت اصلي که در اديان مختلف در پي آن بود بصورت عيني اتفاق افتاد...

فيلم از لحاظ کارگرداني ، فيلمبرداري ،جلوه هاي ويژه و موسيقي فوق العاده بود و در همين بخشها در جشنواره اسکار انتخاب شده بود...

فرم و محتوا کاملا در خدمت فيلم هم بودند و فضاي معناگرا را ايجاد کرده بودند...

با توجه به ريتم کند تدوين که از پلانهاي طولاني استفاده شده ولي در خدمت فيلم بود و در مخاطب خستگي ايجاد نميکرد ...

داستان فيلم تا زمانيکه "پاي" داستان دوم را تعريف مي کند چندان پيچيدگي ندارد اما در انتها و پس از مطرح شدن داستان دوم مخاطب بيشتر در گير فيلم مي شود و او را به چالش مي کشد...

نگرش هاي عرفان شرق در اين فيلم ديده ميشد...

يکي از اصلي ترين مباحثي که در فيلم مشهود بود و در يک ديالوگ مطرح شد ايمان و در معرض آزمايش قرار گرفتن انسان جهت تشخيص ايمان بود که "پاي" آن‌را در مسير زندگي خود طي کرد....


 امام جمعه سرخه:
 رشد و تکامل جامعه با بلوغ عقلاني و با حضور کودکان و نوجوانان آغاز شود 

سرخه-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

امام جمعه سرخه با تاکيد بر توجه ويژه به کودکان و نوجوانان، گفت: رشد و تکامل جامعه با بلوغ عقلاني صورت مي‌پذيرد و اين مهم بايد از کودکان و نوجوانان آغاز شود.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري سرخه،جلسه هم انديشي کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان شهرستان سرخه با حضور کرمي فرماندار،حجت الاسلام و المسلمين فاطمي بصيرامام جمعه سرخه،مديرکل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان سمنان و ديگر مسئولان اين شهرستان در محل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان سرخه برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمين فاطمي بصيرامام جمعه سرخه در اين نشست با تاکيد بر توجه ويژه به کودکان و نوجوانان،گفت: رشد و تکامل جامعه با بلوغ عقلاني صورت مي پذيرد و اين مهم بايد از کودکان و نوجوانان آغاز شود و کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان شهرستان سرخه بايد مورد تبليغات و توجه ويژه در سطح شهر و اين شهرستان قرارگيرد، زيرا تبليغات و اطلاع رساني در بحث فرهنگ تاثير و نقش به سزايي دارد.

مهدي جمال مديرکل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان سمنان هم با بيان اينکه در سطح استان در حال حاضر 2 مرکز پستي و 15 مرکز ثابت در حال فعاليت مي باشند، افزود: کانون پروش فکري کودکان و نوجوانان استان داراي 4 واحد سيار مي‌باشد که يک واحد آن شهري و 3واحد ديگر آن روستايي است که در شاهرود، دامغان و گرمسار در حال فعاليت مي‌باشند.

فرماندارسرخه هم در اين نشست، گفت: امروزه در بحث فرهنگ، امکانات و نيرو وجود دارد ولي کم و کاستي هايي در زمينه تبليغات و اطلاع رساني وجود دارد و مي توان با استفاده از امکانات موجود برنامه هايي براي سنين بالاتر و همچنين اولياء دانش آموزان تدارک ديد. کرمي در ادامه با بيان اين مطلب که شهرستان سرخه حجم بالايي از روستائيان را در سطح شهرستان داراست افزود: با توجه ويژه دولت به مناطق محروم و روستائيان، مي‌توان از امکانات موجود براي دانش آموزان روستاهاي شهرستان سرخه نيز بهره برد به گونه اي که يک روز از هفته آموزشي را دانش آموزان روستايي شهرستان در کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان شهرستان سرخه بگذرانند.

ظهور جعفري بخشدار مرکزي شهرستان سرخه هم با اشاره به اينکه کانون مي تواند با سازمان‌هاي مردم نهاد ومحلي در ارتباط باشد، گفت: از اين دست جلسات نيز بايد با حضور خيرين در آينده برگزار شود.

مجيدي رئيس کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان شهرستان سرخه هم با اشاره به اين که کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان شهر سرخه در سال 88 از محل اعتبارات رهبري تاسيس شده است، گفت: اکنون با 600 عضو و 9000 جلد کتاب در زمينه هاي کودک و نوجوان در سطح شهرستان مشغول فعاليت مي باشد. در اين جلسه مقرر شد با هماهنگي کانون پرورش فکري استان و اداره آموزش و پرورش شهرستان سرخه،برنامه هاي فرهنگي مدارس اين شهرستان به کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان واگذار شود.


 مدير جهاد کشاورزي شهرستان شاهرود:
 درخواست اجراي 12 طرح آبياري تحت فشار متقاضيان در حال بررسي است 

سرويس خبر

مدير جهاد کشاورزي شهرستان شاهرود از ارسال درخواست براي اجراي 12 طرح ابياري تحت فشار از سوي بهره‌برداران به جهاد کشاورزي شهرستان خبر داد.به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، محمدرضا قاسمي گفت: طرح هاي درخواست شده بالغ بر 200 هکتار است که بعد از بررسي و تائيد در کميته فني آبياري تحت فشار، براي طراحي به شرکت مشاوره ارسال خواهد شد.

وي همچنين از شروع عمليات اجرائي 16 طرح ديگر در سطح 86 هکتار در اراضي کشاورزي شهرستان خبر داد که در حال اجرا است. قاسمي گفت: با توجه به دستورالعمل جديد و حمايت بيشتر دولت از بهره‌برداران در توسعه روش‌هاي نوين آبياري،کمک بلاعوض دولتي براي اجراي هر هکتار آبياري قطره‌اي به 70 ميليون ريال و براي هر هکتار آبياري باراني به 60-50 ميليون ريال افزايش يافته است.

يادآور مي شود: تا کنون در قريب 3300 هکتار از مزارع و باغ هاي شهرستان سيستم آبياري تحت فشار اجرا شده است.


 اجراي پروژه کپه کاري در 100 هکتار از مراتع شهر کلاته رودبار دامغان 

سرويس خبر

معاون آبخيزداري اداره منابع طبيعي و آبخيزداري دامغان از اجراي پروژه کپه کاري در سطح 100 هکتار از مراتع شهر کلاته رودبار از توابع اين شهرستان خبرداد. به گزارش روابط عمومي اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان، اسماعيل خراشي اظهار داشت: در راستاي احياء و اصلاح مراتع و به منظور افزايش پوشش گياهي و تنوع گونه اي پروژه کپه کاري در مراتع عمومي شهر کلاته رودبار معروف به پيرخوشدر در سطح 100 هکتار اجرا و در اين پروژه با استفاده از نيروهاي کارگري چاله هاي کوچکي در سطح زمين حفر و سپس داخل آن بذر قرار مي گيرد.

وي تصريح کرد : عمده بذور مرتعي مورد استفاده در اجراي اين پروژه شامل گونه هاي خوش خوراک شامل فتوسکا، سکاله و بوروموس بوده است.

خراشي يادآور شد: اجراي اين پروژه به صورت اماني و پيماني بوده که 50 ميليون ريال اعتبار هزينه و صرف شده است.

وي خاطرنشان کرد: محدوده کپه کاري اجرا شده با تابلو و پرچم هاي قرمز مشخص و قرق گرديد و ورود هرگونه دام به مدت يک سال ممنوع است.

وي اضافه کرد: عمليات آبخيزداري شامل بندهاي سنگ ملاتي، توري سنگي، بانکت بندي، نهال کاري و کپه کاري بوده که 95 درصد از عمليات پيش بيني شده که از سال 88 آغاز و تاکنون ادامه دارد مطالعات آن به اجرا درآمده است.

وي به اهداف اجراي اين عمليات پرداخت و گفت: افزايش پوشش گياهي، کنترل و فرسايش رسوب، کنترل و مهار سيلاب، کاهش خسارت سيل به اراضي و مناطق مسکوني زير دست، افزايش عمرمفيد سد دامغان با توجه به کنترل رسوب و افزايش آبهاي سطحي زير دست از مهم ترين اهداف اجراي عمليات آبخيرداري در کنار اجراي پروژه کپه کاري در مراتع عمومي شهر کلاته رودبار دامغان است.

شهرستان دامغان داراي 744 هزار و 765 هکتار حوزه و عرصه هاي آبخيزداري است که 12 درصد از حوزه و عرصه هاي آبخيزداري استان سمنان را تشکيل مي دهد.