تاریخ 1394/10/06 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4101 برو جستجو جستجوی پیشرفته   خطيب جمعه مهديشهر:
 طرح "شوراي رهبري" يک جاهليت و "سقيفه" مدرن است 

مهدي شهر- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

خطيب جمعه مهديشهر با بيان اينکه براي شکستن کمر ولايت فقيه در اين انتخابات "شوراي رهبري" را مطرح مي‌کنند، تصريح کرد: اين طرح امروز يک "سقيفه" مدرن است.

حجت الاسلام علي سقائيان در خطبه‌هاي امروز نماز جمعه مهديشهر گفت: در جاهليت مدرن مي‌خواهند کمر ولايت را بشکنند و انتخابات را راه اين عمل مي‌دانند.

وي با اشاره به اينکه براي شکستن کمر ولايت فقيه "شوراي رهبري" را در انتخابات مطرح کردند، اظهار کرد: طرح شوراي رهبري يک "سقيفه مدرن" است که بدين وسيله و با تشويش اذهان عمومي‌مي‌خواهند به خواسته خود برسند اما بدانند مردم کشور هميشه بيدارند و اهل کوفه نيستند.

امام جمعه موقت مهديشهر با بيان اينکه امروزه خيلي‌ها براي توطئه در انتخابات خبرگان رهبري ثبت نام کردند، افزود: نبايد بگذاريم مجلس خبرگان به دست نا اهلان بيافتد.

سقائيان با تاکيد بر هوشياري در مقابل فتنه، گفت: آمريکا طرح 40 ساله براي نظام جمهوري ايران داشته که يکي از آنها فتنه 88 بود.

وي ولايت فقيه را سد محکمي ‌در برابر نا امني‌هاي دنيا دانست و بيان کرد: به برکت وجود امام خميني(ره) و امام خامنه‌اي است که در برابر اين همه نا امني‌هاي کشورهاي اطراف صحيح و سالم در کشورمان زندگي مي‌کنيم.

خطيب جمعه مهديشهرتصريح کرد: منافقان مدرن امروز نشست با ظالمين و مستکبران را قهرمانانه مي‌دانند ولي قهرمانان واقعي را تحقير مي‌کنند.

سقائيان با تبريک ميلاد پيامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) و گراميداشت هفته وحدت، اظهار کرد: امروزه همه سعي مي‌کنند اختلافات قديمي‌شيعه و سني را رواج دهند که نمونه آن کشورهاي عربستان، ترکيه، اردن و ... هستند. وي افزود: به همين خاطر و براي انحراف اسلام و مسلمان کشي هم آمدند داعش را به راه انداختند اما امروزه مي‌بينيم که روز به روز گرايش به دين اسلام به ويژه شيعه بيشتر مي‌شود.

امام جمعه موقت مهديشهر جذابيت شيعه و رهبري امام خامنه‌اي را دو امر مهم در گرايش به سمت شيعه دانست و گفت: اين قدرت رهبري بود که پوتين رئيس جمهور روسيه اين‌چنين در برابر امام خامنه‌اي احترام و ادب کرد و شايد همين ادب وي باعث شود که خداوند دستش را بگيرد و مسلمان شود.


 مهدي شهر قهرمان اولين مرحله تور رالي خانواده استان سمنان شد  

آئين اختتاميه دور نخست رالي کويرنوردي استان سمنان تحت عنوان «کاروان نشاط و اميد» در هتل گردشگري خيل خان مهديشهر برگزار گرديد و تيم مهديشهر با بيشترين امتياز مقام اول اين تور را به دست آورد.

آئين تجليل از نفرات برتر دور نخست رالي کوير استان سمنان، کاروان نشاط و اميد همزمان با غروب آدينه و اتمام دور نخست و با حضور صادقي معاون اقتصادي استاندار، قنبري فرماندار شهرستان مهديشهر و تعدادي از مسولين استان و شهرستان، رانندگان و خانواده ورزش استان سمنان در هتل خيل خوان مهدي شهر برگزار گرديد. پس از اتمام دور نخست رالي تور کوير استاني، زهرا قلعه باني و امير مهدي قلعه باني از مهديشهر با بيشترين امتياز مقام اول، عمار رحيمي‌از شاهرود مقام دوم و محسن قدرتي از از شاهرود به مقام سوم اين مرحله از مسابقات دست يافتند. مرحله استاني اين تور با شرکت 72 تيم و خودرو با خانواده از شهرستان‌هاي مختلف استان سمنان شرکت کرده بودند که با طي مسير 600 کيلومتري شهرهاي سمنان - سرخه - لاسجرد - شهميرزاد و مهديشهر اين مسابقه را پشت سر گذاشتند. نفرات اول تا سوم دور استاني رالي کوير با 20، 10 و پنج ميليون ريال جايزه نقدي تجليل شدند.تور رالي کوير در سه مرحله استاني، ملي و بين المللي در حالي برگزار مي‌شود که دور نخست امروز، چهارم ديماه94، به پايان رسيد و دور دوم اين رقابت‌ها همزمان با دهه مبارک فجر به اجرا درخواهد آمد.همچنين نفرات برتر دور دوم همزمان با ارديبهشت ماه سال آينده با 200 شرکت کننده خارجي به رقابت خواهند پرداخت.گفتني است مرحله بين المللي اين رالي نيز در سالروز بعثت نبي مکرم اسلام(ص) در حاشيه کوير مرکزي و لوت ايران از مبداء و مقصد استان سمنان به مدت هفت تا 10 روز با عنوان صلح و دوستي برگزار مي‌شود.

مهدي شهر خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان


 دبير ستاد گراميداشت نهم دي شهرستان مهديشهر:
 حماسه نهم دي ماه 88 را نمايش وفاداري ملت ايران نسبت به ولايت دانست 

حميد رضا پارسا دبير ستاد گراميداشت نهم دي شهرستان مهديشهر در نشست اعضاء كميته مراسم ستاد گراميداشت حماسه 9 دي گفت: فتنه 88 حركت شوم فتنه گران در جهت براندازي نظام جمهوري اسلامي ايران بود كه با بصيرت و هوشياري ملت ايران در پرتو رهنمودها و روشنگري هاي مقام معظم رهبري براي هميشه سركوب شد.

وي ادامه داد: تاريخ سراسر افتخار انقلاب اسلامي نشان داده، هر زمان كه آرمانهاي امام راحل و شهداي گرانقدر توسط عناصر دست نشانده استكبار مورد تعرض قرار بگيرد ملت ايران با تمام توان از آنها دفاع كرده و در اين راستا از هيچ تلاشي كوتاهي نمي كند.

وي حماسه نهم دي را از رويدادهاي تاريخي و ارزشمند ايران اسلامي عنوان كرد و افزود: حضور چشمگير و دشمن شكن مردم در اين روز ماندگار جوابي دندان شكن به ياوه گويي ها و اقدامات مذبوحانه و شيطاني مخالفان نظام بود و نشان داد كه پشتوانه مردمي انقلاب اسلامي همواره عامل اقتدار وجود دارد.

حميد رضا پارسا حضور هميشگي و با صلابت مردم در عرصه هاي دفاع از انقلاب ولايت فقيه را از عوامل مهم و انكار ناپذير سرافرازي ايران اسلامي در جهان دانست و گفت: حماسه نهم دي به عنوان يكي از مظاهر دفاع از ولايت فقيه برگي زرين از اوراق افتخار آفرين تاريخ عزتمند انقلاب اسلامي است.

وي، هوشمندي، بصيرت و مديريت مقام عظماي ولايت و نيز ولايتمداري ملت را عامل خنثي شدن فتنه خطرناك و پيچيده 88 دانست و افزود: امروز حفظ آثار و بركات وصف ناپذير حماسه نهم دي و زنده نگهداشتن اين روز بزرگ از اهميت بالايي برخوردار بوده و بايد برنامه ريزي دقيق در خصوص تحليل و تبيين ابعاد ريشه هاي فتنه سال88 گام برداشت.

پارسا،ولايت فقيه را ركن ركين نظام جمهوري اسلامي دانست و گفت: تبعيت بي چون و چرا از معظم له بايد همواره سرلوحه كار آحاد ملت قرار گيرد.

وي، توجه به لايه هاي عميق پيدايش و ظهور حماسه 9 دي و تأكيد بر رويكرد تبيين و پرهيز از سطحي نگري در برخورد با اين حماسه را نياز امروز جامعه دانست و گفت: ستاد برگزاري مراسم يوم الله نهم دي ماه قصد دارد با تبيين اين روز مهم واكاوي ابعاد گوناگون آن گام هاي مهمي به منظور شناسايي شيوه هاي بر اندازي نرم توسط دشمن بردارد.

مسئول شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي شهرستان مهديشهر افزود: همايش تبيين حماسه نهم دي ماه چاپ ويژه نامه و پوستر، برگزاري نشست هاي تخصصي با محور ريشه شناسي فتنه 88 و ايستگاه نقاشي و ايستگاه هاي صلواتي و تجمع بزرگ بصيرت را از جمله برنامه هاي بزرگداشت نهم دي ماه در اين شهرستان است.

حميد رنجبريان - خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان در مهدي شهر