تاریخ 1394/10/05 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4100 برو جستجو جستجوی پیشرفته   استاندار سمنان:
 رفع دغدغه‌هاي بخش خصوصي اولويت اصلي مديران استان سمنان است 

سمنان-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

استاندار سمنان با بيان اينکه رفع دغدغه‌هاي بخش خصوصي اولويت اصلي مديران استان است، گفت: گران قيمت بودن تسهيلات بانکي يکي از مشکلات سرمايه‌گذاران در بخش هاي مختلف است.

محمدرضا خباز در بازديد از برج گردشگري، تجاري و تفريحي ققنوس سمنان گفت: در اجراي طرح توسعه اين مجتمع بايد از مشارکت بخش خصوصي استفاده شود.

وي اظهار داشت: وظيفه دولت است که زمينه سرمايه‌گذاري بخش خصوصي را فراهم کند و ما هم کمک مي کنيم موانع و مشکلات فراروي اين مجتمع رفع شود.

استاندار سمنان با اشاره به اينکه بخش خصوصي که در استان سمنان در حال سرمايه‌گذاري و يا تصميم به سرمايه‌گذاري‌هاي جديد دارند به هيچ عنوان نبايد دغدغه‌هاي پيگيري مسائل اداري داشته باشند، تصريح کرد: رفع دغدغه‌هاي بخش خصوصي اولويت اصلي مديران اجرايي مرتبط در استان است.

سيد عباس دانايي فرماندار سمنان نيز در اين بازديد با اشاره به اينکه شهرستان مرکز استان داراي پتانسيل و قابليت‌هاي متنوعي در بخش سرمايه گذاري و به ويژه سرمايه گذاري در بخش گردشگري است، ادامه داد: از هرگونه سرمايه‌گذاري استقبال مي‌کنيم و با حمايت همه جانبه در پيگيري امورات بخش‌هاي خصوصي خواهيم بود.

منصور بيرقي مدير عامل برج گردشگري و تجاري وتفريحي ققنوس نيز گفت: اين برج که در 18 طبقه به ارتفاع 110 متر در حال ساخت است در زميني به مساحت هفت هزار و 200 متر و زيربناي چهل هزار و 500 متر داراي کاربري هاي مختلف از جمله هتل پنج ستاره، تالار پذيرايي،رستوران ايراني، مرکز تجري، بازار طلا و جواهر، شهربازي، سالن همايش، آمفي تئاتر و ... است که تاکنون سي و پنج ميليارد تومان براي ساخت آن هزينه شده و براي پايان پروژه مجموعا 120 ميليارد تومان سرمايه گذاري خواهد شد.

وي افزود:طبق برنامه ريزي هاي انجام شده اين مرکز در سال 96 به بهره برداري خواهد رسيد.

به گفته بيرقي، قرار است طرح توسعه اين مجتمع نيز به زودي اجرايي شود که با بهره‌برداري از آن در سال 97،زير بناي اين برج به 75 هزار مترمربع افزايش مي‌يابد.


 مديركل حفاظت محيط‌زيست استان سمنان خبر داد؛
 تهران، گرمسار را در وضيت بسيار ناسالم قرار داد 

گرمسار- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديركل حفاظت محيط زيست استان سمنان از تشديد آلودگي هوا در غرب اين استان و شهرهاي گرمسار و ايوانكي خبر داد و گفت: در بررسي سنجش ذرات محيطي در منطقه گرمسار از صبح چهارشنبه، هواي شهر گرمسار و ايوانكي از ناسالم به سمت بسيار ناسالم پيش رفته است.

عباسعلي دامنگير همچنين افزود: وضعيت هواي گرمسار مشابه شهرستان پاكدشت استان تهران است و ميزان ذرات صبح امروز در گرمسار 135 بوده است، شاخص آلودگي هوا از 100 به بالا هواي ناسالم است و از 150 به سمت 200 را وضعيت بسيار ناسالم اعلام مي‌كنند که وضعيت هواي گرمسار و ايوانكي از صبح امروز با تشديد آلودگي هوا از ناسالم به سمت بسيار ناسالم پيش مي رود.

وي خاطرنشان كرد: با توجه به اينكه هواشناسي براي كل استان تا پايان هفته وضعيت پايدار اعلام كرده است و وزش باد و بارندگي نيز در شرايط پايدار وجود نخواهد داشت، پيش بيني مي‌شود اوضاع در منطقه گرمسار و ايوانكي به سمت وضعيت هشدار پيش برود، در ‌صورت تداوم اين وضعيت، امشب كارگروه تشديد آلودگي هوا در گرمسار تشكيل مي‌شود و نسبت به تعطيلي مدارس براي فردا تصميم‌گيري خواهد شد.

مديركل حفاظت محيط زيست استان سمنان اعلام كرد: اين وضعيت قطعاً متأثر از وضعيت آلودگي هوا در پايتخت و تهران، پاكدشت و... است و همچنين غبار و آلايندگي از جنوب و غرب به سمت استان سمنان نيز مزيد بر علت شده است، لذا احتمال تعطيلي مدارس با ادامه پيدا كردن اين وضعيت وجود دارد.

دامنگير اظهار داشت: توصيه جدي ما به شهروندان اين است كه از تردد بي مورد و غير ضروري در معابر جداً خودداري كنند، مخصوصاً بيماراني كه در شرايط حساس قرار دارند، بيماران قلبي و تنفسي، كودكان و افراد سالمند و... در منزل بمانند و از تردد در معابر خودداري كنند، مهد‌هاي كودك و پيش دبستاني ها ضرورتي بر داير بودن اين مراكز وجود ندارد و حتماً نسبت به تعطيلي اقدام كنند.

مديركل حفاظت محيط زيست استان سمنان همچنين بر برخورد جدي با عوامل انساني تشديد كننده آلودگي هوا تاکيد کرد و گفت: به صنايع و واحدهاي صنعتي كه داراي آلايندگي هستند و سازمان‌ها و افرادي كه نسبت به زباله‌سوزي و ضايعات‌سوزي اقدام مي‌كنند اخطار داده شده است كه در صورت مشاهده برخورد جدي و شديد خواهيم كرد.


 ميزباني اتاق بازرگاني سمنان از سفير جديد جمهوري اسلامي ايران در استکهلم – سوئد 

سرويس خبر

سفير جديد جمهوري اسلامي ايران در کشور سوئد با هيات رئيسه اتاق بازرگاني و مديران اقتصادي دولتي استان سمنان جلسه مشترک برگزار کرد .

به گزارش روابط اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي سمنان، علي اصغر جمعه اي رئيس اتاق سمنان تعاملات دولت و بخش خصوصي در استان را بسيار نزديک و متناسب بيان و عنوان نمود : فرصت ها و مزيت هاي زيادي در استان سمنان وجود دارد که حتي اين توانمنديها براي مسئولين نيز شناخته شده نيست بدين خاطر سند توسعه استان همواره با اولويت هاي صنعت، معدن، آموزش و کشاورزي در نظر گرفته ميشود .

رئيس اتاق سمنان نگرش و توجه به صنعت گردشگري در استان را بسيار حائز اهميت قلمداد و ادامه داد: توانمنديهاي گردشگري، ميراث فرهنگي، صنايع دستي استان سمنان بسيار غني مي باشد و اگر کمي همت و مديريت داشته باشيم اشتغال در صنعت گردشگري پايدار خواهد شد .

جمعه اي وجود کارونسراهاي دست نخورده شاه عباسي در محدوده استان سمنان را به عنوان يک ثروت باستاني و فرهنگي نام برد و اذعان داشت: توريسم و گردشگران اروپايي در بازديد از اين ابنيه‌ها و کارونسراهاي تاريخي شگفت زده مي‌شوند و اين ارتباطات پلي مي‌شود براي سرمايه‌گذاري‌هاي مشترک.

رئيس اتاق بازرگاني سمنان پتانسيل‌هاي صنعت، معدن، کشاورزي و موقعيت استراتژيک جغرافيايي استان سمنان را براي سرمايه گذاري مشترک ايراني و سوئدي مناسب ارزيابي از سفير جديد جمهوري اسلامي ايران درسوئد درخواست نمود فرصت هاي پيشرو را براي روابط متقابل در نظر داشته باشد.

در ادامه سيد رسول مهاجر سفير جديد جمهوري اسلامي ايران در کشور سوئد مراودات تجاري ايران و سود را مثبت ارزيابي و بيان کرد : شناسايي فرصت‌ها و سرمايه‌گذاري‌هاي مشتر ک فيمابين ايران و سوئد جهت ارتقا روابط، برايم بسيار مهم بود بدين علت به استان سمنان سفر نمودم و در اولين فرصت از واحد اتوبوس‌سازي عقاب افشان ديدن نمودم.

مهاجر از فعالين اقتصادي استان سمنان درخواست نمود انتظارات و مطالبات خود را از سفارت جمهوري اسلامي ايران در سوئد ارائه نمايند تا مبادلات تجاري مطلوب گسترش يابد.

سيد رسول مهاجر از اهتمام و حمايت صاحبان صنايع در سفارت جمهوري اسلامي ايران در استکهلم خبر داد و گفت: اينک که تحريم با تلاش مجدانه دولت مردان به پايان راه رسيده فصل جديدي از تجارت بين‌الملل در راه است و بايد با تمام توان در اين رقابت اقتصادي حضور داشته باشيم.

سفير جمهوري اسلامي ايران در سوئد از فعالان، صاحبان صنايع، معادن، کشاورزان و کليه فعالان اقتصادي درخواست نمود، نسبت به ارائه طرح‌ها و طرح مطالعاتي قابل ارائه اهتمام کافي داشته باشند تا پيشنهادات تجاري کاملا محاسبه شده بيان گردد.

سيد رسول مهاجر سابقه تاريخي و مراودات فيمابين دو کشور را بسيار خوب خواند و تصريح نمود : از ساليان دور سوئدي‌ها در ايران حضور داشته و در مناسبات اقتصادي حضور پرنگي داشته اند.

وي اعتبار سوئدي ها در ايران را نسبت به ديگر کشورهاي اروپايي بسيار بالا خواند و گفت : محصولات ساخت اين کشور همواره داراي استانداردهاي جهاني بوده و داراي برند و نشان‌هاي بين‌المللي هستند.

در ادامه اين نشست مشترک انتقال تکنولوژي صنايع معدني، توانمندي هاي صنعت همراه با مولفه هاي سرمايه گذاري و گزارش کامل پتانسيل‌هاي کشاورزي و کشت گلخانه‌اي استان سمنان توسط مديران اقتصادي دولتي ارائه گرديد.

لازم به ذکر است سيد رسول مهاجر که سمت مدير کل شرق آسيا و اقيانوسيه وزارت خارجه را بر عهده داشته طي هفته‌هاي آتي به عنوان سفير جديد ايران عازم سوئد خواهد شد.


 معاون بهبود توليدات گياهي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان:
 در جلسه ستاد فني کشت دانه هاي روغني، کشت بهاره کلزا در دستور کار قرار گرفت  

سرويس خبر

معاون بهبود توليدات گياهي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان از برگزاري جلسه ستاد فني کشت دانه‌هاي روغني با هدف توسعه کشت بهاره کلزا در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، حسين اصغري در اين جلسه که به منظور توسعه کشت کلزا و با حضور کليه مديران جهاد کشاورزي شهرستان ها تشکيل شده بود، بر قرار گرفتن کشت کلزا در تناوب محصولات زراعي تاکيد کرد و افزود: بر اساس ابلاغيه وزارت متبوع درسال زراعي جاري کشت کلزا در استان ها طبق سهميه بندي تعيين شده اجرا خواهد شد و در استان سمنان نيز اين محصول علاوه بر کشت زمستانه در شهرستان ميامي، به عنوان کشت بهاره نيز در سطح حداقل 500 هکتار در شهرستان هاي تابعه کشت خواهد شد.

وي افزود: در اين جلسه مقرر شد هر يک از مديريت جهاد کشاورزي شهرستان‌ها به جزء مهديشهر نسبت به کشت کلزاي بهاره بر اساس سهميه تعيين شده اقدام نمايند. شرکت خدمات حمايتي استان نسبت به تامين و تدارک بذر کلزاي بهاره اقدام نمايد. از سوي مديريت جهاد کشاورزي شهرستان ها کشاورزاني که کلزا کشت مي‌کنند براي گرفتن تسهيلات با رعايت کليه مقررات در اولويت قرار گيرند. تمهيدات حمايتي لازم براي دريافت کود توسط کشاورزان در نظر گرفته شود.

معاون بهبود توليدات گياهي سازمان جهاد کشاورزي استان بيان کرد: در اين جلسه همچنين مقرر شد تحليل اثر هوشمندسازي چاه ها بر سطوح کشت محصولات و همچنين نقطه نظرات کشاورزان در اين زمينه توسط مديريت‌ها تهيه و به سازمان ارسال شود و در بحث مربوط به کمک‌هاي فني و اعتباري، توسط مديريت جهاد کشاورزي شهرستان‌ها پيگيري لازم براي جذب آن به عمل آيد.


 مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان:
  وجود 13 کانون فرهنگي، پتانسيل ويژه ميامي است 

ميامي-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان، با بيان اينکه کانون‌هاي فرهنگي وهنري جريان ساز فرهنگ کارآفريني و اقتصادي هستند، گفت: وجود 13کانون فرهنگي، پتانسيل ويژه ميامي است.

به گزارش روزنامه پيام از ميامي، محمدرضا سوقندي صبح چهارشنبه با حضور در شهرستان ميامي در راستاي بازديد و بررسي فعاليتهاي فرهنگي و هنري اين شهرستان در نشستي با حضور مسئولان کانون هاي فرهنگي هنري منطقه، ضمن تاکيد بر اينکه کانون‌هاي فرهنگي هنري بايد جريان ساز باشند و کارآفرين و اقتصادي بودن جريان اين کانون‌هاي است، ابراز داشت: استقلال کانون‌هاي فرهنگي هنري و بعد مردمي بودن آن در کنار امور فرهنگي وهنري درواقع به کارکرد اصلي آن در اين حوزه نزديک شده است. وي افزود: مزيت کانون‌هاي فرهنگي هنري شهرستان ميامي اقتصادمحور، کارآفريني و مستقل بودن آن‌ها است.

دبير شوراي فرهنگ عمومي استان سمنان با بيان اينکه مساجد، محور و مرکز هدايت نيازهاي مردم هستند، گفت: کانون‌هاي فرهنگي وهنري در کنار مساجد، نه‌تنها در امور فرهنگي وهنري نقش بسزايي داشته اند بلکه کارآفريني و اقتصادي بودن يکي از محوريت‌هاي اين مراکز است.

سوقندي با اشاره به اينکه کارآفريني و اشتغال‌زايي نه‌تنها خارج از کار مساجد کانون‌هاي فرهنگي هنري نيست بلکه کار اصلي و محوري آن‌ها است، ابراز داشت: برگزاري کارگاه‌ها، نمايشگاه‌ها و آموزش‌هاي لازم از جمله مجموعه‌اي از الگوسازي فرهنگي و اقتصادي مي‌تواند به معرفي و جايگاه واقعي کانون‌ها کمک فراواني کند.

وي افزود: اسلام يک دين جامع است و براي مسجد بايد برنامه‌ريزي فرهنگي و اقتصادي در کنار کانون‌هاي فرهنگي و هنري کرده وپي گير مطالبات روز مردم بود.

مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان، با اشاره به اينکه نگاه خوبي بر فضاي فرهنگي ميامي حاکم است، گفت: اميدواريم با برگزاري اين‌گونه نشست‌ها، آينده‌اي روشن براي کانون‌هاي فرهنگي وهنري شهرستان شاهد باشيم.

سوقندي ضمن قدرداني از تلاش هاي فعالان حوزه فرهنگ شرقي ترين شهرستان استان سمنان، بيان داشت: نوآوري از ويژگي‌هاي کانون‌هاي فرهنگي هنري اين شهرستان بوده و اين خلاقيت‌ها نشان از حضور اعضاي فعال و داراي پشتکار عظيمي در اين شهرستان است.

وي ضمن اشاره به فعاليت هاي خوب قرآني موجود در ميامي، افزود: قرآن نوري است که اگر در دلها به تابش و درخشش در بيايد معجزه مي کند و اين نور روشنايي بخش زندگي است لذا بايد محور فعاليت هاي ما قرار گيرد.


 آغاز کار توزيع فيش عوارض ساليانه نوسازي در سمنان 

سرويس خبر

سرپرست شهرداري شهروندان با پرداخت عوارض، خادمين خود را در مديريت شهري جهت ساخت و عمران و آباداني شهر ياري نمايند.

حميد دهرويه اظهار داشت: همراهي شهروندان با مجموعه مديريت شهري مهمترين عامل افزايش و بهبود خدمات شهري مي‌باشد.اخذ عوارض بر اساس قانون نوسازي در جهت جذب مشاركت شهروندان در بهسازي و نوسازي شهر انجام مي‌گيرد و در حقيقت اين عوارض مشاركت شهروندان در توسعه شهر و ارائه خدمات بهتر و بيشتر به شهروندان توسط شهرداري مي‌باشد.

ايشان با اشاره به منابع درآمد پايدار شهرداري‌ها اضافه كرد: يكي از منابع درآمد پايدار شهرداري‌ها عوارض نوسازي و پسماند است كه يك بار در سال فيش اين عوارض را توزيع ميشود.

وي اظهار داشت: پرداخت قبوض عوارض در حقيقت مشاركت شهروندان در نوسازي و تميز نگه داشتن شهر است.

دهرويه همدلي و همراهي شهروندان با مجموعه مديريت شهري را مهمترين عامل افزايش و توسعه خدمات شهري عنوان كرد و افزود: بيش از 60هزار نسخه فيش عوارض نوسازي در بين شهروندان از اواسط آذر ماه سال جاري توزيع شده كه اميدواريم شهروندان نسبت به پرداخت آن اهتمام داشته باشند. وي تصريح كرد: آسان‌ترين راه ارتباط و طرح مشكل شهروندان از طريق شماره تماس 137 مي‌باشدويا همچنين شهروندان مي‌توانند با مراجعه حضوري به واحدهاي نوسازي شهرداري مناطق نسبت به حل مشكل خود اقدام كنند.


 امام‌جمعه گرمسار:
 مفاخر استان سمنان تجليل شوند 

گرمسار-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

امام‌ جمعه گرمسار از مسئولان استان سمنان خواست تا همايش‌هاي تجليل از مفاخر اين استان را برگزار کند. حجت‌الاسلام سيد علي مهدي‌نژاد در جمع خبرنگاران گرمساري اظهار داشت: دست‌اندرکاران فرهنگي استان سمنان و شهرستان گرمسار بايد با برگزاري اين‌گونه مراسم‌ها سعي در شناساندن چهره‌اين افراد در جامعه داشته باشند. وي با اشاره به برگزاري آيين نکوداشت حجت‌الاسلام‌والمسلمين سيد رضا بطحايي تصريح کرد:‌ مي‌توان برگزاري اين مراسم را در شهر ايوان کي نقطه آغاز خوبي در شهرستان گرمسار دانست. امام‌جمعه گرمسار بيان کرد: حجت‌الاسلام بطحايي چهره‌اي مردمي و از چهره‌هاي برجسته و انقلابي شهر ايوان کي بوده است. مهدي نژاد ضمن تشريح ابعاد شخصيتي اين عالم رباني گفت: حجت‌الاسلام سيد رضا بطحايي چهره‌اي ديني و مذهبي است که حدود نيم‌قرن در يک منطقه محروم در قبل و بعد از انقلاب اسلامي به اشاعه فرهنگ ناب محمدي و اسلامي و ايراني در منطقه ايوان کي پرداخت. وي افزود: ساده زيستي در زندگي، مردمي بودن، موضع‌گيري‌ها انقلابي و اسلامي در حوادث پيروزي انقلاب اسلامي از مهم‌ترين ويژگي‌هاي اين عالم برجسته و رباني شهر ايوان کي است.

امام‌جمعه گرمسار گفت: برکت حضور اين عالم جليل‌القدر در قبل و بعد از پيروزي انقلاب اسلامي نشان‌گر هدايت انقلابيون در منطقه بوده است.

مهدي نژاد عنوان کرد: اين چهره به دليل حضور در کنار شخصيت‌هاي بزرگي همچون آيت‌الله نوري همداني و آيت‌الله صافي گلپايگاني توانست بسياري از حرکات انقلاب را در سال 57 هدايت کند.


 آغاز ثبت نام دوره‌هاي آموزشي سه ماهه چهارم امسال فني و حرفه‌اي استان 

سرويس خبر:

معاون آموزش پژوهش و برنامه‌ريزي اداره کل آموزش فني و حرفه‌اي استان سمنان از آغاز ثبت نام دوره هاي مهارت آموزي در سه ماهه چهارم سال 94 خبر داد. به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان سمنان، سيد حسين شاهچراغ در اين خصوص اظهارداشت: ثبت نام دوره‌هاي آموزشي سه ماهه چهارم سال 1394 از يك ماه قبل از شروع دوره آغاز و تا يك روز قبل از زمان پذيرش نهايي ادامه خواهد داشت. وي افزود: دوره‌هاي آموزشي برگزار شده در سه ماهه چهارم و پاياني سال در استان سمنان براساس پورتال سازمان آموزش فني و حرفه‌اي شامل، 119 دوره در مراکز ثابت آموزشي، 11 دوره در شعب شهري، 31 دوره آموزش روستايي، عشايري، 14دوره در مراکز آموزشي پادگان ها، 5 دوره در مراکز آموزشي صنايع و صنوف، 10 دوره مراکز جوار دانشگاه‌ها و 35 دوره در آموزشگاه هاي فني و حرفه اي آزاد سطح استان مي باشد. معاون آموزش، پژوهش و برنامه‌ريزي اداره كل آموزش فني و حرفه‌اي استان سمنان گفت: ثبت‌نام از متقاضيان شرکت در دوره‌هاي آموزشي فقط بصورت الکترونيکي انجام مي شود و متقاضيان مي توانند با مراجعه به سامانه ثبت نام الکترونيکي سازمان آموزش فني و حرفه‌اي کشور به نشاني http://reg.portaltvto.com براساس نياز آموزشي و علاقه، در دوره ها ثبت نام كنند. شاهچراغ اضافه كرد: متقاضيان پس از انجام مراحل ثبت نام موفق به اخذ" برگ معرفي متقاضي به مرکز آموزشي و آموزشگاه فني و حرفه‌اي آزاد " مربوطه خواهند شد، که اين برگه حاوي شماره پرونده، مشخصات فرد، مشخصات دوره آموزشي، زمان دقيق مراجعه فرد به محل برگزاري دوره و آدرس محل برگزاري دوره است. وي بيان كرد: متقاضيان در صورت نياز به اطلاع از محتواي استانداردهاي آموزشي،جهت انتخاب دقيق دوره آموزشي، موردنظر مي توانند به بخش استانداردهاي آموزشي از طريق سايت سازمان آموزش فني و حرفه اي کشور به نشاني http://research.irantvto.ir مراجعه نمايند. شايان ذكر است علاقه مندان براي اطلاع بيشتر از دوره هاي آموزشي و دريافت دفترچه دوره‌ها نيز مي توانند به سايت www.portaltvto.com و نيز پايگاه اينترنتي اداره کل آموزش فني و حرفه اي استان سمنان به نشاني www.semnantvto.ir و يا مراکز آموزش فني و حرفه‌اي محل سکونت خود مراجعه فرمايند.


 روي خط پيام - 33332379 

اسفند ماه متفاوتي را تجربه خواهيم کرد

اسفند ماه دو سال قبل براي خاندان بزرگ امام خميني خوش خبر نبوده است . در اسفند 73 حجت الاسلام و المسلمين سيد احمد درگذشت و سال پيش نيز در اسفند 93 به سوگ صادق طباطبايي نشستند. در اين ميانه همسر گرامي امام و مادر بزرگ خود را در آستانه نوروز از دست دادند، که باز به اسفند نسبت داده شد، در گذار از اين سه اما مي‌خواهند اسفند متفاوتي را در سال 94 تجربه کنند. هنگامي که در هفتمين روز آن آقاي سيد حسن چنان چه از سد شوراي نگهبان گذشته باشد مي‌تواند يک رکورد شگفت‌انگيز را به نام خود ثبت کند.

هم ولايتي


تبعيض در حقوق بازنشسته‌ها

پرداخت حقوق به بازنشستگان در حال حاضر با تبعيض‌هايي همراه است يعني ميزان افزايش حقوق ساليانه براي همه بازنشستگان يکسان است يعني آنهايي که حقوق بيشتري دارند افزايش بيشتري نصيبشان مي‌شود، از مسئولين محترم امور ذي ربط انتظار مي‌رود اين افزايش ساليانه به صورت پلکاني انجام گيرد.

دوتن از بازنشسته‌هاي سمنان


برخي از کارخانه‌هاي شهرک صنعتي سرطان‌زا هستند

برخي از کارخانه‌هاي شهرک صنعتي سمنان علاوه بر آن که به آلايندگي محيط زيست مي‌افزايند سرطان زا نيز هستند. درخواست من از مسئولين ذي‌ربط اين است که تمهيدات لازم در اين مورد اتخاذ فرمايند تا مردم گرفتار نشوند.

يک شهروند


چرا‌يارانه‌ها دير واريز مي‌شود؟

چرا هر ماه ‌يارانه‌ها با تاخير به حساب سرپرستان خانواده‌ها واريز مي‌شود؟ در حالي که اين‌ يارانه فقط بخشي از هزينه‌هاي آب و برق و گاز را تامين مي‌کند و همين تاخيرها در دولت قبلي مورد اعتراض برخي از مسئولين فعلي بود!

تلفن به روي خط پيام