تاریخ 1390/10/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 2993 برو جستجو جستجوی پیشرفته   تيم هيات هندبال سمنان از صعود به مسابقات ليگ دسته اول کشور باز ماند! 

سرويس ورزشي:
تيم هندبال بزرگسالان سمنان که به همراه نماينده استان در مسابقات دسته دوم قهرماني کشور در کرمانشاه حضور يافته بود، پس از کسب سه پيروزي متوالي مقابل تيم هاي سلماس، کرج و فلاورجان و صعود مقتدرانه به مرحله يک چهارم نهايي به عنوان سرگروه، در يک بازي حساس و نفسگير برابر تيم همدان با نتيجه 24 بر 25 مغلوب و در عين شايستگي از صعود به مرحله نهايي بازماند. لازم به ذکر است چهار تيم صعود کننده به مرحله نهايي به ليگ دسته اول کشور صعود خواهند کرد.

 


 نفرات برتر رشته رزمي "ووينام" در استان انتخاب شدند 

سرويس ورزشي:
مسابقات انتخابي استان ويژه آقايان در دوره سني جوانان و بزرگسالان در رشته ووينام با حضور رياست محترم فدراسيون و مسئولين شهرستان که در تاريخ 15 و 16 دي ماه با شرکت 49 نفر از شهرستان هاي گرمسار- ايوانکي - شاهرود و سمنان به ميزباني شهرستان گرمسار برگزار گرديد. نفرات برتر با نظر کارشناسي و آمادگي فني لازم در مسابقات کشوري که در تاريخ 12 الي 14 بهمن ماه به ميزباني شهرستان سمنان برگزار مي گردد، شرکت خواهند نمود.
اما نفرات برتر اوزان مختلف به شرح زير مي باشد:
بزرگسالان:     
جوانان:  وزن 54- کيلوگرم     جلال عليزاده 
وزن 51- کيلوگرم   علي هنرمند
وزن 57- کيلوگرم     سيد امين موسوي
وزن 54- کيلوگرم    حامد بلوچي
وزن 60- کيلوگرم    انوش حميدي 
وزن 58- کيلوگرم  رستم حسيني
وزن 64- کيلوگرم       جلال رباني
وزن 68- کيلوگرم    خيراله عرب  
وزن 72- کيلوگرم   جمشيد صفري
وزن 70- کيلوگرم   سهيل نوحي
وزن 77- کيلوگرم   سيد حسين سروري
وزن 78- کيلوگرم  سيدافشين موسوي       
وزن 82- کيلوگرم  سيد محمد مطهري
وزن 86- کيلوگرم      مجتبي عاشوري 
وزن 90- کيلوگرم  سيد احسان مطهري

 


 هفته نوزدهم ليگ برتر فوتبال
 استقلال با گل «ژرکوويچ» از سد داماش گذشت  

تيم فوتبال استقلال تهران موفق شد در پايان ديدارش برابر داماش با نتيجه يک بر صفر به پيروزي برسد.  
به گزارش ايسنا، ديدار تيم هاي استقلال و داماش که در چارچوب هفته نوزدهم ليگ برتر برگزار شد، با نتيجه يک بر صفر به سود آبي پوشان تهراني به پايان رسيد. تک گل استقلال را در اين نيمه گوران ژرکوويچ مهاجم جديد اين تيم در دقيقه 37 به ثمر رساند.  
استقلال با اين پيروزي 40 امتيازي شد و همچنان با قدرت در صدر جدول رده بندي باقي ماند.  
گزارش دقايق مهم اين بازي: 
دقيقه 10- محمد غلامي مي توانست دروازه  استقلال را باز کند، اما ضربه آکروباتيک او را رحمتي با يک دست به کرنر فرستاد.   دقيقه 13 - شوت محکم غلامي بار ديگر دروازه  استقلال را با خطر روبرو کرد، اما اين بار هم رحمتي ناجي دروازه  تيمش شد.  
در 15 - دقيقه ابتداي بازي داماش، برتري محسوسي بر حريف تهراني اش داشت، به گونه اي که در اين مدت استقلال هيچ فرصتي بر روي دروازه  داماش نداشت.   دقيقه 32 - اسماعيل شريفات با ضربه سر دروازه  ميزبان را تهديد کرد، اما توپش از کنار دروازه  به بيرون رفت .   دقيقه 36 - گوران ژرکوويچ، مهاجم تازه وارد آبي ها، موفق شد دروازه  داماش را باز کند.   با آغاز نيمه دوم، هر دو تيم بازي پاياپايي را به نمايش گذاشتند و موفق شدند فرصت هاي نصف و نيمه اي را بر روي دروازه هاي يکديگر ايجاد کنند. هر چند هيچ يک از اين موقعيت ها آن قدر زهردار نبودند که دو تيم را به گل برسانند.   اولين صحنه حساس نيمه دوم در دقيقه 75 رخ داد; جايي که محمد غلامي مي توانست در فرصتي مناسب گل تساوي را وارد دروازه حريف کند اما تعلل اين بازيکن، فرصت را از داماش گرفت.   دقيقه 89 داماش از سمت چپ درواره استقلال صاحب يک ضربه کرنر شد که اين ضربه هم براي داماش حاصلي نداشت.  

 


  کي روش به ايران برگشت 

سرمربي تيم ملي فوتبال بزرگسالان صبح ديروز وارد تهران شد.   به گزارش ايسنا به نقل از سايت فدراسيون فوتبال، کارلوس کي روش سرمربي تيم ملي بزرگسالان که براي مرخصي تهران را ترک کرده بود، صبح ديروز (بيستم دي) از طريق پرواز دبي وارد تهران شد. 
وي ساعت 45:9 به تهران رسيد و مستقيم از فردوگاه به دفتر کار خود در کمپ تيم هاي ملي رفت تا برنامه هايي را که قرار بود همکارانش در زمان مرخصي وي انجام دهند را پيگيري کند. 
دن گاسپار نيز بامداد روز چهارشنبه بيست و يکم دي راس ساعت 30:2 از طريق دبي وارد تهران شد. بدين ترتيب کليه اعضاي کادر فني تيم ملي فوتبال بزرگسالان در کنار يکديگر به بررسي برنامه هاي تيم ملي پرداخته و در ديدار تيم هاي پرسپوليس و شاهين بوشهر را از نزديک نظاره مي کنند.  

 


 مسي براي سومين بار پي در پي جايزه توپ طلايي را کسب کرد 

  سرويس ورزشي: 
 ليونل مسي  بازيکن آرژانتيني تيم فوتبال بارسلونا ، امشب در مراسم اهداي جوايز فيفا که در 'زوريخ سوئيس برگزار شد براي سومين بار پي در پي جايزه توپ طلايي را به عنوان بهترين بازيکن سال فيفا کسب کرد.
بنا بر گزارش ايرنا ، مسي در حالي اين جايزه را کسب کرد که دو رقيب او'  ژاوي ارناندز'  هم تيمش در بارسلونا و ' کريستيانو رونالدو'  مهاجم پرتغالي تيم رئال مادريد بودند .  در اين رابطه کريستيانو رونالدو دوم و ژاوي سوم شدند.
سر مربيان فوتبال، کاپيتان هاي تيم و خبرنگاران فرانس فوتبال بدين دليل براي سومين بار جايزه را به مسي دادند که او بازي هاي بسيار ديدني و تاکتيکي انجام داد و افزون بر آن پنج جام ' لاليگا' ي اسپانيا، جام قهرماني اروپا، سوپر جام اسپانيا، سوپر جام اروپا و جام قهرماني باشگاه جهان را با تيم بارسلونا فتح کرد. 
در راي گيري انجام شده، مسي 47/88 درصد آرا را از آن خود کرد و کريستيانو رونالدو و ژاوي نيز به ترتيب 21/60 و 9/23 درصد آرا را کسب کردند. 
در اين رابطه اينيستا ، هافبک تيم بارسلونا نيز با 6/01 درصد چهارم شد. 
مسي با کسب سومين توپ طلايي به گروه ستارگان فوتبالي که تا بحال سه توپ را کسب کردند ملحق شد که متشکل از ' ميشل پلاتيني' ، ' يوهان کرايف'  و ' مارکو فان بستن'  مي باشد.   اين در حالي مي باشد که فقط پلاتيني توانسته بود سه توپ را به طور متعدد کسب کند. 
در مجموع تيم بارسلونا در مراسم امشب فيفا، پيروز اين دوره شده است زيرا ' پپ گوارديولا'  سرمربي اين تيم به عنوان بهترين مربي فوتبال سال فيفا برگزيده شد. 
علاوه بر آن پنج بازيکن بارسلونا جزو تيم منتخب سال فيفا شدند که متشکل از مسي، ژاوي ، اينيستا، پيکه و داني آولوز مي باشد.

 


 آماده باش به تيم هاي ليگ دو فوتسال
 علي زندي پور: فقط براي صعود به ليگ يک مي جنگيم  

سرويس ورزشي:
سرمربي تيم فوتسال سالکوي شاهرود که اين فصل در رقابت هاي ليگ دسته دوم فوتسال کشور حضور دارد در گفت وگو با سايت اداره کل ورزش وجوانان استان سمنان گفت: تا امروز پنجاه و هشت جلسه تمرين را پشت سر گذاشته ايم و فقط وفقط به صعود فکر مي کنيم.
علي زندي پور افزود: تمام هفته را به صورت حرفه اي تمرين مي کنيم و تاکنون چند بازي با تيم هاي مختلف برگزار کرده ايم که مهمترين آنها بازي با تيم هاي ليگ برتري پرسپوليس تهران و راه ساري بوده است. وي تصريح کرد: از روز پنج شنبه بيست و دوم لغايت شنبه بيست و چهارم دي ماه به منظور آمادگي هرچه بيشتر و مرور کارهاي تاکتيکي انجام شده در تمرينات و قرار گرفتن در شرايط بازي براي برگزاري يک اردوي تدارکاتي به اراک سفر مي کنيم.
زندي پور اظهار داشت: در اراک به مصاف ميثاق تهران و شهرداري ساوه خواهيم رفت تا به شرايط آمادگي برسيم.
سرمربي تيم فوتسال سالکوي شاهرود ضمن تقدير و تشکر از حمايت مسئولان اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان گفت: از تلاش هاي صورت گرفته توسط همت هاديان مدير کل ورزش و جوانان، ميثم صالح آبادي مالک باشگاه و احمد خرم مديرعامل تيم تشکر دارم و همچنين جا دارد تا از زحمات شبانه روزي و بي دريغ ابراهيم اصغري، ابوالفضل موسوي  و فيروزآبادي اعضا هيئت مديره سپاسگزاري کنم. تيم فوتسال سالکوي شاهرود به عنوان نماينده استان سمنان در فصل 91-90 در مسابقات ليگ دسته دوم فوتسال کشور حضور خواهد داشت.
اين مسابقات از تاريخ بيست و هشتم بهمن ماه آغاز مي گردد.


 رضا حامدي مرد زحمتکش فوتبال مهديشهر  

سرويس ورزشي:
سال هاست در عرصه فوتبال مهديشهر رضا حامدي به عنوان دبير هيات فوتبال در حال فعاليت است و بدون هيچ چشمداشتي در کنار حميد شبيريان مشغول انجام وظيفه است. رضا حامدي در تمام اين سال ها خالصانه و عاشقانه وقت و زندگي خود را صرف رشد و اعتلاي فوتبال اين منطقه کرده است و تمام آرزويش موفقيت تيم هاي مهديشهري در مسابقات کشوري و استاني است.
سرويس ورزشي روزنامه پيام استان سمنان ضمن تقدير از زحمات چندين ساله اين خدوم واقعي ورزش اميدوار است تا مسئولين اين شهرستان هم به نوعي قدردان وي باشند و با تجليل از تلاش هاي چندين ساله به وظيفه خود عمل نمايند و همچنين اميدواريم  منصور طوريان و ديگر دست اندرکاران شرکت ساختماني صنعت سنگسر نيز که اين روزها پس از کسب عنوان مقام قهرماني فوتبال ليگ استان هستند، هم به هر طريق ممکن از وي قدرداني نمايند چرا که وي براي کسب اين عنوان عاشقانه زحمت کشيد.

 


 هفته آخر از دور مقدماتي ليگ برتر کشتي آزاد
 شانس زياد همداني ها، سايپا در انتظار يک معجزه 

رقابت هاي ليگ برتر کشتي آزاد به پايان دور مقدماتي رسيد.  
به گزارش ايسنا، در حالي مسابقات هفته آخر از دور مقدماتي ليگ برتر کشتي آزاد امروز برگزار مي شود که هر دو ديدار گروه A  تشريفاتي است اما در گروه B  رقابت براي صعود همچنان ادامه دارد. 
در گروه B  که هر دو مسابقه اش سرنوشت ساز است، تله کابين گنجنامه همدان در تهران ميهمان نيروي زميني ارتش است. اگر همداني ها در اين مسابقه پيروز شوند به عنوان تيم دوم گروه راهي نيمه نهايي مي شوند اما اگر همدان شکست بخورد، تيم سايپاي شمال نيز شانس صعود پيدا مي کند. سايپا در مسابقه آخر تيم مجاهدان صنعت برق گلوگاه را پيش رو دارد. در اين گروه تيم موسسه ثامن الحجج (ع) سبزوار که به عنوان صدرنشين صعودش قطعي شده، استراحت خواهد داشت.  
اما در گروه A  دو ديدار تشريفاتي برگزار مي شود. آبفاي زنجان ميزبان شهرداري ملاير است و پيشگامان آسانسور مازندران در ساري به مصاف نفت تهران مي رود.  
تيم از پيش صعود کرده خونه به خونه بابل اين هفته استراحت دارد. شهرداري ملاير هم هفته قبل به نيمه نهايي راه يافت و حريف تيم سبزوار در نيمه نهايي شد.  
مسابقات اين هفته پس از اذان مغرب برگزار مي شود.  
برنامه هفته پنجم از دور برگشت ليگ برتر کشتي آزاد: 
گروه A :  
پيشگامان آسانسور مازندران- نفت تهران (ميزبان ساري)  
آبفاي زنجان- شهرداري ملاير (ميزبان زنجان)  
خونه به خونه بابل - استراحت  
گروه B :  
سايپا شمال - مجاهدان صنعت برق ايران (ميزبان تنکابن)  
نيروي زميني ارتش- تله کابين گنجنامه همدان (ميزبان تهران)  
موسسه مالي اعتباري ثامن الحجج (ع) سبزوار- استراحت  


 در جلسه مالک باشگاه استيل آذين با افاضلي چه گذشت 

سرويس ورزشي: 
هدايتي خطاب به افاضلي: کارتان را با قدرت انجام دهيد حمايت مي کنم.
به گزارش سايت رسمي باشگاه استيلآذين: پس از اينکه هدايتي مالک باشگاه استيل آذين مجبور شد تغييراتي را در راس مديريت باشگاه استيل آذين انجام دهد برخي منابع خبر کناره گيري افاضلي از استيل آذين را مطرح کردند    اما پس از اين که افاضلي از سفري که براي رفع مشکلات شخصي اش بود برگشت جلسه اي را سريعا با هدايتي مالک باشگاه برگزار کرد و درباره برخي مشکلات تيم به بحث وگفت وگو پرداخت  هدايتي در اين جلسه به مربي جوان خود گفت: خوشبختانه براي اين که خدمتي به فوتبال کرده باشم در اين چند وقت استيل آذين را هر طوري که توانسته ام حمايت کرده ام تا دچار مشکلي نشود الان هم همين کار را انجام خواهم داد برويد و با قدرت کار خود را دنبال کنيد تا به رده هاي بالاي جدول برسيد من حمايت مي کنم و اجازه نمي دهم براي تيم مشکلي به وجود آيد لطفا به حواشي ها کاري نداشته باشيد و براي موفقيت استيل آذين بهترين تصميم ها را بگيريد قطعا مردم سمنان هم استيل آذين را حمايت  مي کنند.


 با نهايت تاسف و تاثر;
 مجتبي مکاني خيلي زود از ميان ما پر کشيد و رفت 

صبح روز سه شنبه هفته جاري جامعه ورزش شهرستان سمنان با شنيدن خبر درگذشت "مجتبي مکاني" يکي از مربيان خوب فوتبال سمنان به شوک فرو رفت.
مجتبي حدود ده روز پيش بر اثر يک حادثه آتش سوزي در منزلش به شدت آسيب ديد و به بيمارستان سوختگي شهر ساري منتقل شد. اگرچه پزشکان اين بيمارستان بسيار تلاش کردند تا بتوانند براي سلامتي وي کاري بکنند ولي بعد از ده روز بستري بودن بالاخره اين مربي ارزنده شهرمان دار فاني را وداع گفت و در مقابل مرگ تسليم شد.
حدود يک ماه قبل از اين حادثه مجتبي با حضور در دفتر سرويس ورزشي روزنامه پيام سفره دلش را باز کرده بود و از نامهرباني و ناملايماتي بسيار سخن مي گفت وي معتقد بود، چرا مربي مثل من بايد در سمنان بيکار باشد و تيمي براي هدايت نداشته باشد در حالي که عشق من فوتبال است و بسياري از تيم ها از نداشتن مربي رنج مي برند و چرا بايد مسئولين و اهالي فوتبال هيچ توجهي نداشته باشند و دلش از بسياري از افراد خون بود و.... بگذريم، چون تا زنده ايم قدر همديگر را نمي دانيم و " منيت ها" ما را از شرايط آرماني و ايدهآل دور مي کند  و از اين رفتن ها هم درس عبرت نمي گيريم. به هر حال مجتبي جوان در سن سي و چهار سالگي خيلي زود ما را ترک کرد و اهالي فوتبال را عزادار کرد.
سرويس ورزشي روزنامه پيام اين مصيبت وارده را به اهالي ورزش به ويژه فوتبالي ها، خانواده محترمش، همسر داغدارش تسليت عرض مي نمايد، گفتني است تشييع جنازه وي فردا در تهران انجام خواهد شد.
«روحش شاد و يادش گرامي»

 


 نگاه روز 

علي کاشي