تاریخ 1394/09/30 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4096 برو جستجو جستجوی پیشرفته   آتش سوزي يک انبار کالاي صنعتي در جاده نظامي سمنان  

سرويس حوادث:

آتش سوزي يک انبار کالاي صنعتي با اقدام به موقع تيم اعزامي ايستگاه شماره شماره 5 مهار شد.

به گزارش پايگاه خبري 125: سرآتش نشان دوم مسعود فيضي پور در تشريح حادثه فوق که به علت نامعلومي اتفاق افتاده بود تشريح کرد. با درايت و سرعت عمل آتش نشانان حريق مهار و از گسترش آن به ديگر قسمت‌ها جلوگيري به عمل آمد.

وي از اعزام 1 دستگاه خودرو به همراه 4 آتش نشان براي امدادرساني اين حادثه خبر داد و عنوان کرد : آتش سوزي جاده نظامي سمنان ، انبار تاسيسات ساعت 01:11دقيقه بامداد به سامانه 125 اعلام و گروه در کمترين زمان ممکن با حضور در محل و انجام اقدامات اوليه(بررسي شرايط حريق و پيدا کردن کانون حريق) شروع به اطفاء نمودند.

فرمانده تيم اعزامي در نحوه توضيح امدادرساني اين حادثه تشريح کرد : تيم اعزامي بلافاصله پس از رسيدن مشاهده کردند که چند عدد کلاف لوله پلي اتيلن در اين واحد تجاري به علت نامعلومي طعمه حريق شده و که نيروها به دو گروه تقسيم شده و پس از بررسي شرايط موجود وبا وجود گازهاي سمي ناشي از حريق با بستن دستگاه تنفسي وارد محيط پر از دود و آتش شده و با پيدا کردن کانون حريق از دو جهت شروع به اطفاء و جلوگيري از پيشروي حريق به ديگر واحدهاي مجاور نمودند.

فيضي‌پور خاط نشان کرد: اين حادثه حدود 1 ساعت به طول انجاميد و حريق بطور کامل مهار و نيروها پس از تهيه گزارش به مقر خود بازگشتند.


 توقيف دو محموله چوب درختچه گز به ميزان 17 تن در شاهرود 

سرويس حوادث:

فرمانده انتظامي شاهرود از توقيف دو محموله چوب قاچاق از نوع درختچه گز به ميزان 17 تن و به ارزش 500 ميليون ريال در محور شاهرود- ميامي خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع رساني فرماندهي انتظامي استان سمنان، سرهنگ غلامرضا کاظم زاده با اشاره به مشکوک شدن ماموران ايستگاه شهيد نوري شاهرود به يک کاميون، گفت: از اين کاميون 10 تن چوب درختچه گز که توسط راننده اهل استان فارس به سمت مشهد در حرکت بود، کشف شد.

وي با اشاره به کشف هفت تن چوب قاچاق درختچه گز از يک دستگاه کاميون ديگر در همين محور، ارزش تقريبي اين محموله ها را 500 ميليون ريال اعلام کرد و افزود: متهمان اين پرونده با تکميل تحقيقات، راهي دادسرا شدند.

فرمانده انتظامي شاهرود تصريح کرد: پليس مقتدرانه با قاچاقچيان چوب و محصولات منابع طبيعي مقابله مي کند.

قاچاق چوب گز و تاغ که در مناطق خشک و کويري مي رويد و نقش مهمي در جلوگيري از بيابانزايي و پيش روي کوير به سمت مناطق روستايي دارد، در سال هاي اخير با هدف توليد زغال انجام مي شود.


 انهدام باند سرقت در ميامي دستگيري مالخر در گلستان  

سرويس حوادث :

فرمانده انتظامي شهرستان ميامي از دستگيري سارقان احشام و کشف 12 فقره انواع سرقت خبرداد و گفت :مالخر سابقه دار اين پرونده در استان گلستان شناسايي و دستگير شد .

با وقوع سرقت احشام در يکي از روستاهاي شهرستان ميامي بررسي سريع موضوع در دستور کار پليس قرار گرفت.

سرهنگ سليمان اسدي در همين خصوص گفت : در بررسي صحنه سرقت و تحقيقات تکميلي ، مجرمي سابقه دار به عنوان مظنون اصلي شناسايي شد و تحت تعقيب قرار گرفت .

وي افزود: ماموران انتظامي دريافتند که متهم با همدستي دو تن ديگر قصد سرقت از يک واحد دامداري در سطح شهرستان را دارند .

سرهنگ اسدي با اشاره به انجام هماهنگي هاي قضائي و اعزام چهارتيم مجرب انتظامي به محل ، تصريح کرد : خودروي پيکان وانت سارقان در حالي که تعدادي احشام حمل مي کرد ، شناسايي و متوقف شد .

اين مسئول انتظامي به دستگيري سارق اصلي و همدستانش و انتقال آنان به پليس آگاهي شهرستان اشاره و اضافه کرد : متهم با اعتراف به ارتکاب سرقت ، مالخر حرفه اي پرونده را لو داد .

وي با بيان اين که مالخر اين پرونده ساکن استان گلستان بود خاطرنشان کرد : تيمي از ماموران پليس آگاهي با هماهنگي قاضي پرونده به اين استان اعزام و مالخر سابقه دار را دستگير کردند .

سرهنگ اسدي به انتقال متهم به ميامي اشاره کرد و گفت : اعضاي اين باند سرقت در تحقيقات تخصصي پليس به 12 فقره انواع سرقت از جمله احشام ، موتورسيکلت و منزل اعتراف کردند.

متهمان به همراه پرونده به دادسرا معرفي شدند و تحقيقات براي کشف سرقت هاي ديگر احتمالي همچنان ادامه دارد.


 هشدارهاي پليس فتاي سمنان براي استفاده از ايميل 

"spam" فضايي است كه بد افزارها قبل از ورود به پست الكترونيك در آنجا نگهداري مي شوند و استفاده از اين نرم افزار بر امنيت كاربران خواهد افزود.

به گزارش پايگاه خبري پليس، عده‌اي از کاربران اينترنتي به دلايلي مختلف از قبيل عدم شناخت و آگاهي کافي از ناحيه دريافت ايميل‌هاي حاوي بد افزار دچار آسيب مي‌شوند.

کاربراني که از پست الکترونيک خود استفاده مي‌كنند، به قسمت spam ايميل خود توجه ويژه‌اي داشته باشند.

اين قسمت توسط خود نرم افزار به گونه اي تنظيم شده است كه ايميل‌هاي مشکوک با محتواي بدافزاري و باج‌افزاري را نگهداري مي‌كند و تا زماني که ايميل توسط کاربر باز نشود، بدافزاري به سيستم ورود پيدا نمي‌كند.

دريافت ايميل‌هاي مشکوک در قسمت spam پست الکترونيک آثار مخربي همچون، ورود به حريم خصوصي کاربر، سرقت اطلاعات شخصي و بانکي و... توسط کلاهبرداران و مجرمان سايبري را به همراه دارد.

پليس فتاي استان سمنان در همين راستا به عموم كاربران فضاي مجازي توصيه كرد:

- آدرس ايميل خود را در فضاي هاي عمومي مجازي ثبت و اعلام نكنيد. در صورت عدم رعايت اين مهم، شما چراغ سبزي براي ورود مجرمان و هکرها به پست الکترونيک خود نشان داده‌ايد.

-موضوع ايميل هاي اسپم مي تواند تبليغاتي همچون داروهاي ارزان قيمت، لباس، ساعت، زيورآلات و....... باشد.

- به ايميل‌هاي در قسمت اسپم هرگز پاسخ ندهيد.

- براي امنيت بيشتر درقسمت spam پست الکترونيک خودهميشه فايروال سيستم خود را فعال بگذاريد و از آنتي ويروس هاي اورجينال استفاده كنيد.

- هميشه اطمينان حاصل کنيد که ايميل هاي ارسالي براي شما از يک منبع قابل اطمينان است و مشکوک به نظر نمي رسد.

- به هيچ عنوان از ايميل هاي شخصي در محل کار خود استفاده نكنيد.