تاریخ 1394/09/30 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4096 برو جستجو جستجوی پیشرفته   استاندار سمنان:
 رمز موفقيت مديران داشتن ارتباط با دانشگاهها است 

سرويس خبر:

استاندار سمنان در جمع رؤساي دانشگاههاي استان سمنان که معاون سياسي امنيتي اجتماعي استانداري حضور داشت ، گفت : رمز موفقيت مديران پيوند مديران با مراکز دانشگاهي است اگر اينگونه نباشد به روزمرگي مي افتاديم حتما" بايد مسئولين و مديران با دانشگاهها ارتباط داشته باشند و برنامه هاي کارشناسي ما در استان براي توسعه از دانشگاهها گرفته مي شود .

به گزارش روابط عمومي استانداري سمنان، دکتر خباز ادامه داد: بايد در رشته ها بازنگري شود آيا تمام رشته ها مورد نياز است و عده زيادي در يک رشته در مقاطع تحصيلي حضوردارند و در آينده براي جذب آنها مشکل داريم بايد بدنبال رشته هايي که کاريابي و زمينه اشتغال در جامعه دارد بيشتر رفت . وي افزود: تمام تفاهم نامه ها و موافقت نامه هاي استاندار قبلي با دانشگاهها را ادامه مي دهيم هر چند بايد نحوه اجراي تفاهم نامه مورد ارزيابي قرار گيرد تا نکات مثبت و منفي مورد تجزيه و تحليل قرار گيرد .

استاندار سمنان گفت: در رابطه با سياسي بودن دانشگاهها اين يک اصل است که در دانشگاه ها نمي شود اين امر سياسي بودن دانشگاهها را گرفت و معنا ندارد براي حضور کسي در دانشگاه تصميم بگيريم چه کسي بيايد و چه کسي نيايد تمام کسانيکه محکوميت قضايي ندارند مي توانند براي دانشجويان سخنراني کنند بايد زمينه شنيدن حرفهاي مختلف و منتقد و مخالف را در فضاي دانشگاهي شنيد تا رشد و نشاط اجتماعي در دانشگاهها افزايش يابد .

وي گفت: مسائل بيرون دانشگاه از لحاظ امنيت بعهده استانداري است و درون بعهده خود دانشگاه است و براي هر دو جناح سياسي نبايد محدوديت ايجاد گردد و محدوديت ايجاد کردن ضرر دارد بايد فضاي نقد و استدلالهاي قوي طرفين شنيده شود آن وقت دانشجويان به رشد و بالندگي مي رسند.

دکتر خباز ادامه داد: اگر ائمه اطهار(ع) اجازه نمي دادند تا مخالفين حرفشان را بزنند امروز دستمان از استدلالهاي قوي خالي بود و در آن زمان هر ايرادي مي گرفتند ائمه اطهار (ع) پاسخ منطقي دادند و اين پاسخها براي ما برهان و استدلال قوي هستند.

دکتر خباز اضافه کرد : دانشجويان به دنبال دانستن همه نظريات هستند و ما بايد اين فضا را ايجاد کنيم و در اين رابطه پس از موافقت شوراي تامين برگزاري نشست هاي سياسي هيچگونه محدوديتي ندارد هر چند مسائل امنيتي بيرون بعهده استانداري است و داخل بعهده خود دانشگاه است تا اجراي سخنرانيها را بنحو مطلوب انجام دهد.

وي گفت : بايد دانشگاهيان يک مجموعه هم افزايي داشته باشند و زمينه استفاده از امکانات يکديگر را ايجاد کنند .

استاندار سمنان افزود: بايد به جامعه و افراد اعتماد داشت خصوصا جوانان که امام راحل براي پيروزي انقلاب اسلامي به جوانان اعتماد نمود .

وي ادامه داد: مجموعه دانشگاهي يا منتخبين دانشگاهي جلسات مشورتي داشته باشند براي ارائه طرحهاي مناسب خصوصا" بحث اشتغال ارائه طرح شود از هر فکر و انديشه اي که از سوي دانشگاهها براي توسعه و رشد و شکوفايي استان و مباحث مختلفي که براي استان ضروري است استقبال مي شود و استانداري اين آمادگي را دارد که از فکر و انديشه دانشگاهيان بهره بگيرد.

در اين جلسه رؤساي دانشگاهي استان گزارشها ، طرح ها و مطالب خود را بيان کردند.


 مديرکل آموزش وپرورش استان سمنان:
 منشا تاسيس مدارس آموزش از راه دور توسعه عدالت آموزشي است 

سرويس خبر:

گردهمايي موسسان ، مديران و رابطين مدارس آموزش از راه دور شهرستان ها و مناطق استان سمنان در محل مرکز رفاهي فرهنگيان شهرستان سمنان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل آموزش وپرورش استان سمنان ،جهان با اعلام اين خبر افزود: منشا تاسيس مدارس آموزش از راه دور توسعه عدالت آموزشي است، يعني همه فرصت باسواد شدن را داشته باشند.

وي ادامه داد:آموزش و پرورش در دولت تدبير و اميد ، با ايجاد زير ساختهاي لازم همه تلاش و مساعي خود را بکارگرفته تا با ياري و همراهي موسسان و معلمان دلسوز و مديران آگاه و اوليا ارجمند ، با توجه به رهنمودهاي ارزشمند مقام عالي وزارت و حمايتهاي شوراي عالي آموزش و پرورش افق هاي نويني را در عرصه خدمت رساني مدارس آموزش از راه دور بگشايد .

مديرکل آموزش وپرورش استان سمنان به جمعيت شاغل در مدارس غيردولتي و ازراه دور اشاره کرد و اظهار داشت: اين مدارس با جذب حداکثري دانش آموزان بار سنگيني را از روي دوش آموزش و پرورش برداشته اند .

جهان در پايان اين نشست خاطر نشان کرد: جهت حل معضل برگشت امتحانات به مدارس راه دور نهايت سعي و تلاش را خواهيم کرد و به محض ابلاغ اين مصوبه آن را به شهرستان ها اعلام خواهيم کرد .


 تقدير از پزشکان و کادرپرستاري مرکز آموزشي پژوهشي درماني کوثر و اميرالمومنين (ع) سمنان 

سرويس خبر

درمراسمي باحضور شادنوش رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان، ازتلاش شبانه روزي کادرپزشکي و پرستاري مرکز آموزشي پژوهشي درماني کوثر و اميرالمومنين (ع) سمنان در نجات جان يک مادر باردار قدرداني بعمل آمد .

روابط عمومي دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان؛ دراين مراسم، دکتر گوهري معاون درمان دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان به روند درمان اين مادر باردار اشاره کرد و اظهارداشت: درتاريخ 24 آذرماه يک خانم باردار 15 ساله تبعه افغانستان و ساکن روستاي ريکان شهرستان گرمسار به مرکز بهداشت روستا مراجعه نمود و بدليل عدم شنيدن صداي قلب جنين، به بيمارستان امام گرمسار منتقل شد.

دکترعلي گوهري با تشريح وضعيت مادر باردار، گفت: اين مادر 15 ساله، بدليل شرايط خاص پزشکي به سطح ارجاع استان سمنان (مرکز آموزشي پژوهشي درماني کوثر سمنان) معرفي و پس از انجام زايمان دربيمارستان اميرالمومنين (ع)، بدليل مشکلات خوني دربخش ccuبيمارستان کوثر بستري شد . وي تنگي نفس شديد و تب را ازجمله مشکلات اين مادرباردار دانست و بيان داشت: باتلاش کادرپزشکي و پرستاري اين بيمارستان ، و باهمکاري مسئولين سازمان انتقال خون استان سمنان، بيمار احياء و بدليل مراقبتهاي ويژه به طرز معجزه آسايي ازمرگ نجات يافته و درحال حاضر دروضعيت عمومي خوبي به سر مي برد .

دکتر مهدي شادنوش رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان نيز دراين مراسم، خدمت به مردم نيازمند و جوياي سلامت را وظيفه ذاتي مجموعه درماني دانشگاه دانست و اظهارداشت: وجدان حاکم برانجام وظيفه است که ميزان ارزش کارها را تعيين مي کند.

دکترمهدي شادنوش ، بااشاره به اين که مرکز آموزشي پژوهشي درماني کوثر سمنان ، بيمارستان سطح ارجاع استان بوده ، گفت : اين بيمارستان با پاسخگويي ماهيانه به 8 هزارنفر ازمراجعين، بستري شدن ماهيانه 2 هزارنفر و انجام ماهيانه يکهزار عمل جراحي، به ارائه خدمت به مردم استان و شهرستان سمنان مشغول مي باشد.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان گفت: مجموعه اي که بدون درنظر گرفتن تابعيت کشوري بيمار، و با وجود همه شرايط، اينگونه هماهنگ و منسجم به بيماران خدمت مي کند، قطعا پيش از آن نيز اين هماهنگي و همدلي را تمرين کرده است و اين موفقيت نشانه وجود هماهنگي و همدلي کادر درماني درحوزه دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان مي باشد.

دکتر مهدي شادنوش بابيان اين مطلب که : سربازان جبهه سلامت ، گمنامانه و بدون هيچگونه چشمداشت درحال تلاش مي باشند، اين نمونه را يکي از هزاران نمونه اي دانست که درطول ماه و سال درحال اتفاق افتادن است . وي همچنين برتوجه بيشتر کادردرماني به انجام وظايف خود تاکيد کرد و افزود : درعين حال همه مابايد مراقب حاشيه ها باشيم و بگونه اي عمل نکنيم که خدمات شبانه روزي کادر پرتلاش درماني، به زير سوال برود.

درپايان اين مراسم، با اهداء لوح تقدير از تلاشهاي 3 متخصص زنان و زايمان، 2 متخصص داخلي، 6 رزيدنت زنان و زايمان، 5 رزيدنت داخلي، 8 پرستار مرکز آموزشي پژوهشي درماني کوثر و اميرالمومنين (ع) سمنان در نجات جان اين مادر باردار از مرگ حتمي، تقدير بعمل آمد.


 رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان در جلسه ساماندهي مراکز جهاد کشاورزي:
 لازمه ايجاد تحول در بخش کشاورزي، حضور کارشناسان در پهنه بندي تعيين شده مراکز جهادکشاورزي است 

سرويس خبر

دومين جلسه ستاد ساماندهي مراکز جهاد کشاورزي با حضور مسئولان رئيس و معاونان سازمان دردفتر کار رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان تشکيل شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان در اين جلسه گفت: لازمه ايجاد تحول در بخش کشاورزي تلفيق دانش فني کارشناسان با تجارب کشاورزان از طريق حضور مستمر کارشناسان در عرصه هاي توليدي و پهنه بندي تعيين شده در حوزه مراکز جهاد کشاورزي است .

سيد حسن ميرعماد با اشاره به نقش مراکز جهادکشاورزي به عنوان پيشاني کار در بخش کشاورزي در ارتباط مستقيم با بهره برداران ، توجه جدي به آن و ورود نيروهاي جديد در زمان هاي مختلف ،برلحاظ کردن پهنه بندي و تعيين محل خدمت نيرهاي ورودي،طراحي شبکه نظارت برحسن انجام کار،توجيه نيروهاي ورودي براي حضور مستمر در حوزه عمل و محدوده کاري در نظر گرفته شده ، تاکيد کرد. .

مدير هماهنگي ترويج کشاورزي سازمان با ارائه گزارش پيگيري مصوبات جلسه قبل در خصوص تامين رديف اعتباري استاني مراکز ،ايجاد مراکز حومه در شهرستان هاي جديد و به روز رساني اطلاعات بانک جامع مراکز ارائه کرد .

علي مومن افزود :حدود 140 پهنه در حوزه مراکز جهاد کشاورزي در سطح استان تعريف شده است که به همين ميزان نيرو در اين حوزه فعاليت دارند که بر اساس دستورالعمل ارسالي در هر پهنه يک کارشناس براي پيگيري کليه امور مربوط به بخش کشاورزي تعيين و حضور خواهد د اشت .

خدابخش عرب معاون برنامه ريزي و امور اقتصادي سازمان از تصويب 1500 ميليون ريال اعتبار براي تعمير و تجهيز مراکز جهاد کشاورزي خبر داد و افزود :تا کنون حدود 40 ميليون ريال از منابع فوق تخصيص داده شده است.

يادآوري مي شود:دراين جلسه با نظر اعضاي ستاد ساماندهي مراکز جهادکشاورزي درخصوص ساماندهي مراکز با پراکنش مناسب نيروي انساني، نحوه جابجايي نيروهاي جذب شده در سطح مراکز شهرستان ها، طراحي شبکه نظارت براي استقرار نيروهاي جديد ، نحوه اخذ تعهد خدمتي از نيروهاي ورودي و برگزار ي جلسات مستمر فصلي مراکز جهاد کشاورزي تصميمات لازم گرفته شد .


 استاندار سمنان:
 با حل شدن مشکل آب بسياري از مشکلات که در توسعه استان نقش دارند مرتفع خواهد شد 

سرويس خبر:

استاندار سمنان در جلسه پيگيري انتقال آب درياي خزر به فلات مرکزي ايران خاطر نشان کرد: با حل شدن مشکل آب بسياري از مشکلات که در توسعه استان نقش دارند، مرتفع خواهند شد.

به گزارش روابط عمومي استانداري سمنان، دکتر خباز افزود: بخشهاي مختلف از جمله صنعت، کشاورزي و معدن با تامين منابع آب رشد چشمگيري خواهد داشت.

وي اذعان داشت: استان سمنان پتاسيل هاي فراواني دارد و بسياري از ظرفيتها با تامين آب شکوفا خواهد شد و آباداني را در پي خواهد داشت.

استاندار سمنان افزود: با توسعه استان سرمايه گذاري افزايش خواهد يافت و اين امر موجب خواهد شد تا شاهد اشتغال نيز خواهيم بود.

ايشان گفت: با اعتبارات موجود نياز به سرمايه گذاري بخش غير دولتي در انتقال آب مي باشد که بايد با شناسايي و مطالعات لازم از ظرفيتهاي شرکتهاي توانمند بهره ببريم.

همچنين در اين جلسه جعفري رئيس سازمان آب منطقه اي استان نيز گزارشاتي از فعاليتهاي انجام شده در دوره هاي قبل را ارائه نمود.


 انعقاد تفاهم نامه همكاري بين جهاددانشگاهي استان سمنان و سازمان بسيج مهندسين 

سرويس خبر:

رئيس جهاد دانشگاهي استان سمنان از انعقاد تفاهم نامه همكاري آموزشي بين جهاددانشگاهي استان و سازمان بسيج مهندسين استان سمنان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي جهاددانشگاهي استان سمنان، حسن رهايي گفت: اين تفاهم نامه همكاري با هدف گسترش همکاري‌ها و مشارکت در زمينه فعاليت هاي آموزشي، پژوهشي، فرهنگي، اشتغال و کارآفريني، اطلاع رساني و مشاوره‌اي بين جهاد دانشگاهي استان سمنان و سازمان بسيج مهندسين منعقد شده است.

وي برگزاري تمام دوره هاي مورد نياز بسيج شامل عمومي و تخصصي، کوتاه مدت، فناوري اطلاعات، زبان خارجه و دوره هاي فرهنگي و اجتماعي و... براي فراگيران معرفي شده از سوي سازمان بسيج مهندسين استان سمنان در مراکز آموزش کوتاه مدت تخصصي جهاددانشگاهي استان سمنان را از ديگر موضوعات و اهداف انعقاد اين تفاهم نامه عنوان كرد.

رئيس جهاددانشگاهي استان سمنان ادامه داد: بررسي و تعيين نيازهاي آموزشي و توانمندسازي نيروي انساني فعال در حوزه هاي مختلف، برنامه ريزي و اجراي پروژه هاي پژوهشي و فرهنگي مشترک در حوزه هاي مورد توافق، همکاري در تدوين و اجراي دوره هاي آموزشي عمومي، مديريتي، تخصصي و تخصصي پيشرفته به صورت حضوري و الکترونيکي، استفاده از توانمندي‌ها و امکانات طرفين در زمينه اجراي دوره هاي آموزشي مورد توافق طرفين و نشر و توزيع کتب تخصصي، برگزاري همايش، يادواره، کارگاه و دوره هاي آموزشي مورد توافق طرفين از محور‌هاي اصلي اين تفاهم نامه است.

رهايي همچنين افزود: از ديگر محور‌هاي اين تفاهم نامه همكاري بين جهاددانشگاهي استان سمنان و سازمان بسيج مهندسين مي‌توان به انجام پژوهش هاي کاربردي- مطالعاتي به صورت مشترک و ايجاد زمينه هاي لازم براي اجراي طرح هاي پژوهشي با استفاده از توانايي هاي طرفين، توانمندسازي نيروي انساني و هدايت اعضاء به منظور ايجاد اشتغال و تجاري سازي و ترويج فرهنگ کارآفريني و همکاري و مشارکت در کلينيک صنعت، عارضه يابي از واحدهاي صنعتي و مهندسي و تدوين و اجرايي نمودن راهکارهاي برون رفت از اين عارضه اشاره كرد.


 تا پايان وقت اداري ديروز 12 نفر براي مجلس و 4 نفر براي خبرگان ثبت نام کردند؛
 آخرين وضعيت انتخاباتي استان 

ديروز يکشنبه سه نامزد انتخابات مجلس شوراي اسلامي در استان سمنان با حضور در ستاد انتخابات دو شهرستان سمنان و شاهرود نام نويسي کردند.

شماره ثبت نام شدگان نامزدهاي انتخاباتي مجلس شوراي اسلامي از روز اول تا امروز يکشنبه 12 نفر گزارش شده است.

اين حوزه در مجلس شوراي اسلامي 4 کرسي دارد.

استان سمنان داراي چهار حوزه انتخابات در شهرستان هاي سمنان و مهديشهر و سرخه، دامغان ، گرمسار و آرادان ، شاهرود و ميامي است.

همچنين امروز يکشنبه براي مجلس خبرگان رهبري 1 نفر از حوزه انتخابيه سمنان نام نويسي کرد. شماره ثبت شدگان خبرگان از حوزه انتخابيه استان از ابتدا تا امروز در مجموع 4 نفر گزارش شده است.

تعداد نمايندگان استان سمنان در مجلس خبرگان رهبري يک نفر است.


 برگزاري دوره آموزشي بهداشت فرآورده هاي خام دامي در شهرستان سمنان  

سرويس خبر:

رئيس اداره دامپزشکي شهرستان سمنان افزود: باتوجه به اهميت بهداشت فرآورده هاي خام دامي در تامين امنيت غذايي جامعه و نقش مراکز عرضه در حفظ سلامت اين فرآورده ها، يک دوره آموزشي با همکاري صنف مرغ و تخم مرغ شهرستان در محل مديريت جهاد کشاورزي شهرستان سمنان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل دامپزشکي استان سمنان، دراين دوره آموزشي دکتر قدس رئيس اداره دامپزشکي شهرستان سمنان به تشريح آخرين اقدامات دامپزشکي در راستاي ارتقاء و بهبود امنيت غذايي از مزرعه تا سفره پرداخت و اجراي سامانه کد رديابي در گوشت مرغ تازه و منجمد از تاريخ 1/9/94 در سراسر کشور را از آخرين دستاوردهاي دامپزشکي در اين زمينه برشمرد. دراين دوره آموزشي تعدادي از متصديان مراکز عرضه فرآورده هاي خام دامي شهرستان ضمن مرور راهکارهاي ارتقاء بهداشت در مراکز عرضه در راستاي تامين امنيت غذايي جامعه، با آخرين دستورالعملهاي سازمان دامپزشکي در اين خصوص آشنا شدند.

دکتر قدس در پايان از شهروندان گرامي خواست به منظور اطمينان از نظارت دامپزشکي بر مراحل مختلف توليد گوشت مرغ از توليد ، حمل، استحصال، نگهداري و عرضه ، مي توانند با ارسال کد رديابي درج شده بر روي بسته بندي گوشت مرغ تازه و منجمد به سامانه 30008903 از طريق پيامک ، اطلاعات لازم دراين خصوص را دريافت کنند.


 طرح‌هاي حفاظت و احياي منابع طبيعي استان سمنان در حال اجرا است  

سرويس خبر:

محمد علي سفيديان معاون حفاظت و امور اراضي اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان از اجرايي شدن طرح‌هاي حفاظت و احياي منابع طبيعي اين استان خبر داد و گفت: جنگل نيز به عنوان مهم‌ترين ذخيره‌گاه‌هاي کشور در اولويت اين طرح‌ها هستند. محمد علي سفيديان ظهر امروز بمنظور کاشت بذر بلوط در منطقه خطير کوه شهرستان مهديشهردر طرح جنگلانه سازمان جنگلها در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طرح جنگلانه به همت تشکلهاي مردم نهاد در استان برگزار گرديد که در شهرستان مهديشهر به مساحت 30 هکتار با حضور کوهنوردان بذر جنگلي بلوط کاشت شد طرح‌هاي جنگل‌کاري يکي از مهم‌ترين اولويت‌هاي اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان است که در دو سال اخير با شتاب بيشتري در حال اجرا است. به گفته وي طرح جنگل‌کاري مشارکتي فولاد محله يکي از اين طرح‌ها است که با مشارکت مردم اين منطقه و از سوي سازمان بسيج سازندگي استان سمنان به مساحتي 500هکتار در حال اجرا است. معاون حفاظت و امور اراضي اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان عنوان کرد: اين طرح ‌هاي جنگل‌کاري با همکاري مردم است که در اجراي آن درختان مثمر در مناطق جنگلي و مستعد جنگل‌کاري کاشته شده و از سوي مردم نگهداري و حفاظت مي‌شود.

سفيديان عنوان کرد: در فولاد محله بيش از 480 هکتار از اراضي اين منطقه مورد کشت درختان زرشک آبدار بي‌دانه قرار گرفته و جنگل‌هاي وسيع زرشک در آن به وجود آمده است. به گفته وي، در صورت استقبال مردم از اين طرح، طرح جنگل‌کاري فولادمحله توسعه خواهد يافت.

معاون حفاظت و امور اراضي اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان گفت: بخشي از طرح کاشت گل محمدي و زرشکستان در شهرديباج استان سمنان نيز اجرايي شده و در آينده نيز ادامه خواهد يافت.

حفاظت از جنگل‌‌هاي آفت زده نيز به عنوان يکي ديگر از اولويت‌هاي اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان بود که سفيديان به آن اشاره کرد. به گفته وي، مبارزه با آفت ارس واش در استان سمنان با وجود کمبود اعتبار با جديت در حال اجرايي شدن است تا اين گونه با ارزش گياهي در شمال استان سمنان حفظ شود.

معاون حفاظت و امور اراضي اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان از اجراي طرح احياي جنگل‌هاي آسيب ديده که با وقوع آتش سوزي يا به وسيله آفات تخريب شده‌اند به عنوان ديگر طرح احياي جنگل‌هاي اين استان نام برد.


 روي خط پيام - 33332379 

افزايش جمعيت همراه با امکانات

وقتي ذخاير آبي کشور به شدت خالي شده‌اند و کار و اشتغال نيست و ناهنجاري‌ها و آسيب‌هاي اجتماعي بيداد مي‌کند آيا افزايش جمعيت به مصلحت است؟

هم‌ولايتيضرورت اجراي طرح همسان سازي حقوق مستمري بگيران

گرچه کشور عزيز ما با مشکلات اقتصادي زيادي روبروست ولي اين درست نيست که بيشتر بار اين مشکلات بر دوش مستمري بگيران تامين اجتماعي باشد که قبل از سال 1378 بازنشسته شده‌اند. از سازمان تامين اجتماعي تقاضا مي‌شود طرح همسان سازي حقوق را در مورد استان اجرا نمايند.

چند تن از مستمري بگيران تامين اجتماعي